Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) tendetiti válasza mohus (#1740) üzenetére


tendetiti
tag

Azoknak akiknél T-home IPTV van. Egy switchel meg tudják osztani a netet a stb és a tv között. Bárhogy is mondja a T-home, hogy nem működik. Tp link switchel hetek óta jó és volt vagy 2000 Ft.

(#1752) junkpod


junkpod
nagyúr

csak szólok, hogy Budapesten a Róna utcában még van kint olyan plakát amin a Panashop 179.900-ért hirdeti a 42G30-at. Tehát ha valakinek ennél drágábban akarnák adni akkor erre hivatkozhat, hogy nem annyi az annyi:)

(#1751) tendetiti
szüleimnél úgy működik, hogy thome telefonkábel bejön a lakásba, ezután van egy digitális leválasztó (iptv/net), innen megy egy kábel a stb felé, egy pedig a wifi routerbe. A routerbe van kábelesen asztali pc és lóg a wifin 1-3 eszköz.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1753) tendetiti válasza junkpod (#1752) üzenetére


tendetiti
tag

Igen.
Ha azt a kábelt amit a stb-ba dugsz, egy switchbe dugod, és onnan megy az tvbe ill. a stb.ba, működik. A stb nyilván valahol a tv közelében van a digitális leválasztó (ez már wifi-s) nálam pl. egy emelettel feljebb, a ház túlsó felében (kb. 25 m kábel + 1 napi meló). a Wif vevő a tvbe minimum 10000 Ft. A konnektoros megoldás még több, szerintem ez a legolcsóbb és legkönnyebben kivitelezhető alternatíva, ha netet vagy dlna-t akarsz a tv-be.

[ Szerkesztve ]

(#1754) jolti


jolti
senior tag

Nem tudom volt-e már, ha igen bocs!
[Oled tv]

(#1755) < CyberBob > válasza jolti (#1754) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Igen volt és nagyon várjuk. :D

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1756) GeneraL_XTX válasza jolti (#1754) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Orbánéknak jó lesz majd, nekik tellik is rá :DDD

(#1757) Subimp


Subimp
tag

Sziasztok!
Pana V20-as tv-vel van a következő gondom/kérdésem:
ha a HDMI-re kötött DVD-t használom és utána a másik HDMI bemenetre kötött UPC beltérire szeretnék váltani az AV bemenetek ablakban, nem vált át a tv, hanem ki kell kapcsolnom és csak az újbóli bekapcsnál tudom nézni a tv adást. Biztos vmi beállítási hiba, de nem tudom mi.

(#1758) DM-Fan válasza Subimp (#1757) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Gondolom azt a HDMI-bemenetet nem vetted ki a listából, amelyek megjelennek az AV-ablakban. Innentől kezdve meg nem sok beállítás van, ami beleszólhat ebbe.
Gyanakodnék kábelhibára is, de mielőtt kicseréled, próbáld ki azt, hogy a HDMI1-be dugod az STB-t (ha nem ott lenne), mert arra automatikusan át kellene váltson a TV, ha bekapcsolod az STB-t!

Get Moded!

(#1759) krx21 válasza DM-Fan (#1747) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha én kikapcsolom az IFC-t, főleg 24p módban akkor eléggé szaggatottnak látom a képet és jobban is vibrál! Pedig minden beállítás stimmel (24p)... Lehet, hogy ez szemfüggő, de én minden esetben bekapcsolom egy közepesre! Ettől még nem lesz annyira "szappan opera" típusú a film, mint a Samsungokon a motion plus-al... Egyébként a 24p-t soha nem lehet folyamatosnak látni + képkockák nélkül, mert egyszerűen kevés a frame... Mekkora különbség van már egy 25-30Fps-es játék és egy 60Fps-es játék között! Az más kérdés, hogy a köztes képkockák "video kamerás"-sá teszik adott esetben a filmet...

(#1760) rumkola válasza krx21 (#1759) üzenetére


rumkola
veterán

a játék nem egyenlő a filmmel....

(#1761) krx21 válasza rumkola (#1760) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze, igaz... Lehet, hogy a régi PC-s hard core játékos időkből ragadt rám ez a frame őrület! Még ma is megmondom, hogy egy crt-s monitor hány Hz-en megy! Még a 100 és a 120Hz et is meg tudom különböztetni!.. Régi mánia! :)

[ Szerkesztve ]

(#1762) OrLiX


OrLiX
tag

Na most én teljesen belegabalyodtam ebbe a tuneres dolgokba.
Elvileg, ha Panasonic G30-ra rádugok egy DVB-T adás vételére alkalmas szobaantennát, akkor befoghatnám a MindigTV 7db szabadon fogható adóját?

Jól gondolom? Mert így akkor nem kellene külön dekóder.
Köszi a válaszokat!

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#1763) lacos001 válasza OrLiX (#1762) üzenetére


lacos001
senior tag

igen

(#1764) rumkola válasza krx21 (#1761) üzenetére


rumkola
veterán

nyugi ez velem is így van, és tény hogy a filmeknél is észre lehet venni ha kevés a frame egy-egy gyors jelenetnél

de pc-n nálam 60 alatt minden necces :D

(#1765) Hsanyika1 válasza OrLiX (#1762) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

igen :R

(#1766) M_AND_Ms válasza OrLiX (#1762) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

jól

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#1767) No.01 válasza krx21 (#1759) üzenetére


No.01
őstag

Most nincs elottem a dolog, de ugytunik 2 kulonbozo dologrol beszeltek (vagy felreertek v.mit)

Az IFC ill a 24p Smooth Film opcio 2 kulon dolog?

(#1768) Koma74 válasza DM-Fan (#1691) üzenetére


Koma74
csendes tag

Köszi a választ. Csak azt nem említetted hogy valóban jó döntés-e a plazma?

(#1769) < CyberBob > válasza No.01 (#1767) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ugyan azt csinálja csak a 24 képkockánál külön is kiírták (marketing).

krx21: egy hajszálnyit kevésbé vibrál ha be van kapcsolva viszont olyan mintha folyamatosan változna a lejátszás sebessége.

Koma74: sportra és filmre (gyors mozgás, éles kép) a plazma jobb. A full hd-t érdemes a felbontástól függetlenül (nem csak az agyon szajkózott jobb fekete miatt) jobb képminőség.
De nézd meg személyesen nehogy meglepetés legyen.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1770) No.01 válasza < CyberBob > (#1769) üzenetére


No.01
őstag

Ertem ugy h erdemes mind2-t kikapcsolni? A 24p kell, de a szappanopera hatast szeretnem mellozni.

(#1771) < CyberBob > válasza No.01 (#1770) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A 24p az ifc-t kikapcsolva is működi persze ha olyan forrást küldesz a tv-re (ki is írja). Tény, hogy bizonyos sorozatoknál lehet látni akadozást viszont filmeknél nincs gond.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1772) No.01 válasza < CyberBob > (#1771) üzenetére


No.01
őstag

Tudom ertetlen vagyok, de akkor most melyiket erdemes ki/bekapcsolni az akadasmentes lejatszashoz? (ugy, h ne legyen gaz a kep termeszetesen)
Van medialejatszom ott elvileg mukodik a 24p. Marmint felismeri ha olyan jelet kuldok ra.

Mondjuk igazabol nem ertem akkro mi a 2 opcio kozott a lenyegi kulonbseg :U

(#1773) < CyberBob > válasza No.01 (#1772) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nincs különbség, mindkettő ugyanúgy köztes képkockákat illeszt be. Szerintem jobb kikapcsolni mindkettőt, de ezt neked kell eldönteni. A 24 képkockás lejátszáshoz nincs közük (az elnevezés félrevezető) ha a lejátszó vagy pc esetén a program támogatja a 24p-t és a forrás is olyan akkor nem szabad akadoznia a tv-n.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1774) DM-Fan válasza krx21 (#1759) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Ha én kikapcsolom az IFC-t, főleg 24p módban akkor eléggé szaggatottnak látom a képet és jobban is vibrál!"

Valószínű azért, mert hozzászoktál a természetellenesen folyamatos és gyors képhez.

"Egyébként a 24p-t soha nem lehet folyamatosnak látni + képkockák nélkül, mert egyszerűen kevés a frame..."

Ez hatalmas hülyeség! Csontra folyamatosnak kell lennie a filmeknek, a minimális judder meg minden esetben meglesz, még IFC-vel is, plusz ott még artifakt is keletkezik. Ne keverd ide a játékok FPS-sét, ott valóban kevés a 24, de az teljesen más. Ha ténylegesen 1080p24Hz-et ad ki magából a médialejátszód/PC-d és minden interpoláció ki is van kapcsolva a TV-n, akkor tökéletesen folyamatosnak kell látnod a filmeket. Ha ott juddert látsz, az már magában a filmben van és moziban is látnád, vagy eleve rossz a kódolás.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1775) DM-Fan válasza No.01 (#1767) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Már sokszor leírtam, hogy az IFC és a 24p Smooth Film egy és ugyanaz, csak előbbit a nem-24p anyagoknál, utóbbit a 24p anyagoknál dobja fel a menü - teljesen érthető módon. A hatása teljesen ugyanaz: köztes képkockainterpoláció. Ennek nagyon kevés esetben van csak létjogosultsága, mert a TV ezeket kikapcsolva is tökéletesen kezeli a 24p tartalmakat, egy 50 Hz-es tartalomnál (mint amilyen a DVD vagy az SD/HD TV-adás) meg teljesen fölösleges. Bekapcsolt állapotban olyan, mintha gyorsított felvételt néznél, jelentkezik a soap opera hatás, ráadásul tényleg olyan érzetet kelt, mintha ingadozna a lejátszási sebesség. Konkrétan az őrületbe kerget, ha be van kapcsolva, ráadásul tényleg semmi szükség rá, nagyon maximum olyan sportközvetítéseknél hasznos, ahol amúgy is gyors mozgásokat kell megjeleníteni, mert ekkor pl. kevésbé mosódik el a labda, vagy egy HD-természetfilmnél még valóságközelibb a látvány, de én többnyire ezeknél is csak kíváncsiságból kapcsolom be néha és legtöbbször ekkor is konstatálom, hogy jobb nélküle.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1776) Tomika1981


Tomika1981
tag

sziasztok!
Pár napos Pana G30 plazmatvm ma kötöttem rá a hálózatra. Nagyon elégedett vagyok vele, viszont azt vettem észre hogy a Youtube szolgáltatásnál a VEVO-s videókat nem játsza le. A kérdésem hogy miért nem és hogy van-e megoldás rá?

Tomika

(#1777) junkpod válasza DM-Fan (#1775) üzenetére


junkpod
nagyúr

szerintem pont ott veszti a lényegét, hogy egy gyors labdamozgást a mozgáselmosódás helyett éles képkockák sorozatává tesz, hiszen a természetben is ha valami elsuhan azt elmosódottnak látod.
tehát tényleg nem tudom mire való ez az ifc/24smooth

PC játkoknál meg ugye az fps nem a megjelenített képkockákat jelenti hanem a kiszámolt frame-eket, hogy ebből egy 60Hz lcd monitor mit jelenít meg, az már más kérdés:)

Box's don't touch!

(#1778) -FLY->


-FLY->
őstag

PS3-nál be szoktam kapcsolni az IFC-t, valamicskét még segít a döcögő-ingadozó fps-en is. Filmet nem tudnék IFC-vel nézni.

(#1779) CSorBA válasza Tomika1981 (#1776) üzenetére


CSorBA
őstag

Valószínűleg ezért nem: [link] :)

(#1780) M_AND_Ms válasza Tomika1981 (#1776) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szerzői jogok miatt nem lehet enbedded lejátszókon, csak a vevo.com-on (de ez meg nálunk nem érhető), vagy csak a youtube webes felületen.

Ez van!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#1781) DM-Fan válasza junkpod (#1777) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"szerintem pont ott veszti a lényegét, hogy egy gyors labdamozgást a mozgáselmosódás helyett éles képkockák sorozatává tesz, hiszen a természetben is ha valami elsuhan azt elmosódottnak látod."

Az attól függ, hova fókuszálsz, ha a labdára, akkor az lesz éles. A kamera lencséje ilyenkor tele állásban van, ezért kicsit más a dolog. Egyébként pont ezért tud nagyon megkapó és élvezetes lenni a dolog. Én szinte csak itt látom értelmét az IFC-nek.

Get Moded!

(#1782) creatorium válasza Tomika1981 (#1776) üzenetére


creatorium
tag

A yuotube-os videókkal szerintem más baj is van , nevezetesen az hogy nem a maximális felbontásban játsza le, hanem az alapértelmezettet.

(#1783) Tomika1981 válasza CSorBA (#1779) üzenetére


Tomika1981
tag

Köszönöm a válaszokat. Fura hogy weben megy, saját listába tehető, viszont TV-n át már a sajátlistában sem jelenik meg.

Tomika

(#1784) kbalazsa válasza DM-Fan (#1781) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Nekem az a gondom vele, hogy bekapcsolt állapotban elég zavaró dolgokat tud produkálni pl. kapuskirúgáskor a labdát követi a kamera, miközben svenkel jobbra/balra és míg a pálya és az alant elsuhanó játékosok szép folyamatosnak látszanak, a labda nem folyamatosan száll, hanem ugrál, szaggat, hol itt van hol ott. De a svenkelés egyéb esetekben is tud érdekességeket produkálni ifc/smooth bekapcsolt állapota mellett.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#1785) SweetWally


SweetWally
tag

Sziasztok!

Segítséget, tanácsot kérnék.
Internetet varázsolnék a tévéhez, de a wifi dongle-t megspórolnám.
Korábban olvastam, hogy access point segítségével is működne a dolog. Kérdésem, hogy esetleg van-e valaki aki ezt így használja? Ehhez elég lenne a legolcsóbb wifi routert megvenni?
Egy Linksys wireless routerhez csatlakoznék.

Nem rossz dolog a magány, ha van veled valaki.

(#1786) kbalazsa válasza SweetWally (#1785) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Wifi dongle nélkül akarsz wifit? Egy UTP kábel a Router és a TV közt jó lehet, én pl. így használom, bár a frissítésen kívül másra nem nagyon jó...

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#1787) SweetWally válasza kbalazsa (#1786) üzenetére


SweetWally
tag

Nem tudok kábelt vinni a tévéhez. Van egy Linksys routerem, azzal osztom a netet vezeték nélkül a házban. De wifi dongle helyett egy access pointtal venném a jelet, amit vezetékkel kötök a tévéhez.
Kérdésem erre irányul, hogy erre vonatkozóan van-e tapasztalata valakinek.

Nem rossz dolog a magány, ha van veled valaki.

(#1788) kbalazsa válasza SweetWally (#1787) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Jaa értem. Ilyet még nem használtam...

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#1789) KTTech válasza SweetWally (#1787) üzenetére


KTTech
veterán

Elvileg amelyik router tudja a WDS-t azzal gond nélkül megoldható.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1790) moki1234


moki1234
csendes tag

nemreg vettem 1: PANASONIC VIERA TX-P42UT30B -t, csak a tapasztalatokat szeretnem megosztani veletek.
A tv-n eddig semmilyen kulonos hibat nem fedeztem fel, a wifi az usb-s moddemel jol mukodik, bar kicsit lassu a smart menuben valo lepkedes, a kep szep, bar nem 1 led tv, a hang sem hazi mozi elmenyu, de siman megfelel. a 3d-t viszi, bar az 25gb-s avatar mar szaggat rajta, de a harry potter 7/2-t siman vitte. az oroszlan kiraly 2 verziojan is volt pixelesedesi problema, de nem tul zavaro. a media lejatszo jo, szinte mindent visz, eddig 1 avi volt amit nem szeretett, de minden mast megevett (mkv, avi, stb.) a kepnezegeto is teszi a dolgat. ha sok video van kulso vinyon, akkor nem tudsz normalissan bongeszni rajta ( nincs fajlkezelo) mindent omlesztve kapsz.
a tukrozodes zavaro a sotetebb jeleneteknel, de ez plazma betegseg.
elegge szemelyre szabhato (sok kep es hangsema van, amit allitgatni is lehet)
roviden ennyi jutott az eszembe
rem segitsegetekre lesz

(#1791) szepi77 válasza moki1234 (#1790) üzenetére


szepi77
tag

A LED tvnek szebb a képe?? :Y

Panasonic TX-P42S30E

(#1792) KTTech válasza szepi77 (#1791) üzenetére


KTTech
veterán

Van olyan, aminek szebb... csak az 3-4x annyiba kerül :), mondjuk ez a legalja a Panasonic fHD 3D plazmáknak... egy GT30 már más kategória lenne, de az ST30 is :)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1793) Voice24


Voice24
őstag

Úgy néz ki, együtt kell élnem az rtl logóval :((
Ez mindenképpen egy csalódás a számomra, mert úgy gondolom, megtettem, ami elvárható az odafigyelés terén. Én tévének vettem ezt a kütyüt, amit persze filmezésre is használunk, ezért nagyobb részt tévéadás megy rajta. Azt pedig én nem tartom normális tévézésnek, ha kizoomolom a kép majdnem felét (16:9-es adásnál minden irányba sokat kell húzni, hogy a logó is eltűnjön és az arányok is maradjanak), ergo maradtam a kapcsolgatásnál. Erre mindvégig figyeltem is, de ez kevés a plazmának. A beállításaim sem voltak túlzóak szerintem, egy-két hétig normál, majd utána minden forrásnál true cinema módban ment a tévé.
Ha nem figyeltem volna, mondhatnám, hogy nem érdekelt a beégés, de ez nem így volt, és mégis lett egy logóm. Mondtátok, de először nem hittem el, hogy tényleg ennyire veszélyes az rtl fehér akármije, most már sajnos tudom :W . Volt más adó, ami többet ment, mégsem látom a nyomát.
Nem feltűnő a dolog, de sajnos az ember már csak ilyen: ha egyszer megláttam, utána minden világos képnél már ott van a szemem a bal felső sarokban és vizslatok. A család többi tagja még nem szúrta ki, szerintem soha nem is fogják észrevenni (ha csak én nem hívom fel külön a figyelmüket), de az én lelkivilágomnak pont elég a tudat, hogy én látom.

Tehát a valóban nagyon szép képe ellenére én azt mondom, a plazma főleg külső forrásból történő filmezésre való, tévézéshez csak erős kompromisszumokkal ajánlott. (persze ez az én véleményem).
Valaki korábban írta, hogy a plazma az tévé, míg az lcd csak egy tunerrel ellátott megjelenítő. Hát...

(#1794) Vindex


Vindex
tag

Digikábelem van. Szeretnék néha felvenni HD műsorokat. Ezzel csak számítógépre lehet rögziteni? [link] Vagy van olyan készülék, ami akár kűlső vinyóra rögzit számítógép nélkül?

(#1795) Ijk válasza Voice24 (#1793) üzenetére


Ijk
nagyúr

A plazma elsősorban házimozizásra való technológia. Mindig figyelmeztetünk mindenkit a logókra, az rtl-klubra pedig különösképpen. Bosszantó dolog, de benne van a pakliban, először is a csatornánál kellene reklamálnod szerintem.
Ugyanakkor nem biztos hogy beégés. Egy makacs ghost egy hétig is eltarthat, nem tudom nálad mennyi ideje látható. Én mindenesetre megpróbálnám a helyedben most egy hétig teljesen kizoomolni. Egyébként pedig tudom hogy nem vigasztal, de nem kell retekklubot nézni, mert hulladék az egész úgy ahogy van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1796) SweetWally válasza KTTech (#1789) üzenetére


SweetWally
tag

Köszönöm! :R

Nem rossz dolog a magány, ha van veled valaki.

(#1797) salapp válasza Voice24 (#1793) üzenetére


salapp
addikt

Én bátorkodtam ilyet írni.
Az lcd-k képét még most is természetellenesnek látom tv adással, ezért nem nevezném tv-nek őket.
De amiket az elmúlt hónapban itt olvasok a pana plazmák pixel/subpixel gondjairól, most meg te ezzel a logo-imprintinggel (hogy ne a szokásos szót használjam)
Eléggé lesújtó...
Lehet, hogy a méretnövelést - szakszervizes ismerőssel, ha sikerül jóárasított lámpamodult is szerezni - inkább egy 55-ös sxrd-projis tévével oldom meg. Csak ellenőriznem kell, mit csinál a 24p-s anyagokkal. És úgy várom ki azt a 4-5 évet, amíg kiforrja magát az újabb technológia, vagy behozzák végre a laservue-t és évek alatt csökken az ára.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#1798) Ijk válasza salapp (#1797) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért azt vedd figyelembe hogy inkább arról találsz hozzászólásokat ha valami gond van a készülékkel, mintsem hogy valaki tökéletesen elégedett vele.
De akkor, én tökéletesen elégedett vagyok a 42x20-al másfél éve.

Viszont lassan beírhatjuk az első hozzászólásba, hogy plazmánál teljesen kerüljék el az rtl-klub-ot. Senki nem fog ugyanis felelősséget vállalni beégett logó miatt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1799) -FLY-> válasza Ijk (#1795) üzenetére


-FLY->
őstag

Elég nagy hülyeség volt részükről teli fehér logot csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#1800) dozó válasza Voice24 (#1793) üzenetére


dozó
tag

Nem lehet menüből eltüntetni?, már sokk típusnál elérhető ez a funkció.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.