Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Hsanyika1 válasza Jim-X (#248) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

linkbe ott van videós teszt nézd meg!igen visz mindent most jött rá új frissítés bluray menüket is kezel! erős jó kis gép!hdmi ezeknél alap szerintem.ja még POPCORN A-210 lejátszót is dicsérni szokták itt.

(#252) ZEN1TH válasza Cypresss (#203) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Az a fajta mélységérzet teljes mértékig a demo miatt van ami megy az LG készülékeken. Egyébként borzalmas, nagyon el van túlozva. Rengetegszer szétesik a 3D. Egy jól elkészített demo egy ST30-on is nagyon üt, csak a Panának nincsenek ilyen agresszív reklámfilmjei, mint az LG-nek. Lényeg az, hogy mélységérzetben nem mondanám jobbnak a passzív 3D-t, sőt szerintem semmiben sem jobb.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#253) noel2009 válasza Jim-X (#242) üzenetére


noel2009
csendes tag

Üdv!
Nekem Dune hd duo-m van nagyon meg vagyok vele elégedve,nem igen találkoztam olyan formátummal amit nem vitt.Egyetlen hátránya az aktív hűtés.Bátran ajánlom én is ezeket a készülékeket.[link]

(#254) DM-Fan válasza Gabor970 (#238) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Próbáltam ezeken is meglátni a "ricegés" jelenséget, érdekes, hogy MKV-k esetén látható, HD TV adás esetén viszont nekem nem sikerült látni. Most akkor a 3:2 pull-down miatt van, vagy nem? Hiszen a TV adásnál is ugyanennek kellene lennie."

Nem, mivel az mkv-k nagy hányadban 23.976 Hz-en (kvázi 24 Hz-en) mennek, amely frissítési értéknek egész számú többszörösén nem képes működni a TV-d, hiszen nem tud sem 48 Hz-et, sem 72 Hz-et, sem 96 Hz-et. A TV beépített médialejátszója az összes mkv-tartalmat egyébként is 60 Hz-en jeleníti meg, ezért is adódik a 24p judder, ami látványosabb ricegést eredményez, mintha jó közelítéssel egy egész számú többszörösön működne a panel (pl. 100 Hz).
A HDTV adások ezzel szemben 1080i50Hz-en jönnek (legalábbis nálam), amely frissítési értéket/annak kétszeresét képes produkálni a TV-d. Azokat azért látod teljesen folyamatosnak.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#255) Jim-X válasza Hsanyika1 (#251) üzenetére


Jim-X
őstag

Köszi a válaszokat! Még elég kezdő vagyok ebben a témában :) Addig amíg egy ilyet beszerzek lehet használni a laptopomat is "médialejátszónak" HDMI-vel zsinórozva?

A játék az nem játék!

(#256) lacos001 válasza lacos001 (#249) üzenetére


lacos001
senior tag

OMG......!

Stop Shopban nincsen tv,Coraban kell megvegyem,ott van készleten....
Sráctól kérdeztem,ugye kibontjuk és pendrivon jpg-ket leshetek rajta,aztmondta ő még nem találkozott Panasonic plazmával,ami hibás lett volna.....Reagáltam neki,hogy akkor én okosabb vagyok.......Mind1,leellenőrizhetem,az a lényeg,futok megveszek egyet. :B

[ Szerkesztve ]

(#257) kiki22 válasza DM-Fan (#254) üzenetére


kiki22
senior tag

sziasztok!ami a tvbe van epitve feher mosas az megfelelo ha egy 45 perc utan benyomom egy 5 percre atmosni a kepernyot?vagy van esetleg vmi jobb modszer?

(#258) Hsanyika1 válasza Jim-X (#255) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

igen csak tv legyen kikapcsolva mikor csatlakoztatod, vagy leválsz róla mert érzékeny!

(#259) DM-Fan válasza Jim-X (#248) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én egy Popcorn Hour A-210-et használok és csak ajánlani tudom. Mindennel elboldogul (értsd: még a BD-ISO fájlokat is viszi menüvel, mindennel), rendkívül fejlett hálózati és netes funkciói vannak, gyors, stabil, fogad belső HDD-t (2,5"-osat is, 3,5"-osat is), világít a távirányítója, szálcsiszolt alu háza van, ami egyben a "hűtőborda" is, így teljesen passzív, 2 év gari van rá. Szerintem az egyik legjobb ár/érték arányú, minőségi médialejátszó. Ma is ezt venném.

Használhatod a laptop-odat is, megfelelő beállításokkal tökéletesen kell vigye a filmeket!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#260) DM-Fan válasza kiki22 (#257) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Sok értelmét nem látom, sőt, annyira nem is szereti a panel, ha túlzottan sokáig fehér tartalmat kell megjelenítsen, mert fel tud ám hevülni rendesen. A legjobb képernyőmosás az, ha csak simán használod változó képtartalommal, logók és minden egyéb franckarika nélkül, teljes képernyős módban. A természetes homogenizálásnál nincs jobb, ráadásul közben aktívan használod is a készüléket, nem megy fölöslegesen.

Get Moded!

(#261) Jim-X válasza DM-Fan (#259) üzenetére


Jim-X
őstag

Jól hangzik, de az E digital-nál 55papír :) Jövőre szerintem beruházok egy ilyenre, addig marad a laptopos megoldás.

A játék az nem játék!

(#262) Jim-X válasza DM-Fan (#259) üzenetére


Jim-X
őstag

Igazából itt egy kérdésem felmerült... Lesz-e értelme a jövőben az asztali DVD, Blu-Ray lejátszóknak? Nem hinném... :)

A játék az nem játék!

(#263) kiki22 válasza DM-Fan (#260) üzenetére


kiki22
senior tag

Az a baj meg nincs semmi adom.t-home meg nem jott sat tvt kotni.csak 16/9 filmjeim vannak nagy reszt meg par sd sorozat ami meget teljes kepernyoben.remelem az jo lesz tisztitani

(#264) DM-Fan válasza Jim-X (#262) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Igazából itt egy kérdésem felmerült... Lesz-e értelme a jövőben az asztali DVD, Blu-Ray lejátszóknak? Nem hinném..."

Nem értem a kérdést. Egy átlag médialejátszó nem fogad lemezeket (a Dune-nek van lemezes médialejátszója is, de a lemezes egységeik minősége nem túl híres). Ha vannak DVD-id, BD-id, akkor muszáj asztali lejátszót venni, pláne, ha szeretnéd kihozni belőlük a maximumot, mert azért az elég nagy luxus a mostani HDD-árak mellett, hogy minden lemezedről készíts egy ISO-képfájlt és HDD-n tárold őket. Ez mondjuk rendkívül kényelmes megoldás, nem kell lemezeket pakolászni a gépbe és könnyen áttekintheted a filmjeidet, de nem lehet bírni tárhellyel - pláne, ha BD-ket is gyűjtesz. Ráadásul ami már ott van a polcon fizikai valójában, az ne foglaljon helyet máshol is! Egy minőségi BD-lejátszó a DVD-idből is nagyon szép képet ad 1080p-re skálázva!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#265) DM-Fan válasza kiki22 (#263) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Teljesen jók a 16:9-es filmek, sorozatok mosásra! Élvezd is közben a TV-t ahelyett, hogy fehér képernyőt bámulnál, ami ráadásul annyira nem is jó a készüléknek sem!

Get Moded!

(#266) < CyberBob > válasza Jim-X (#262) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ez elég egyén függő (szerintem már most sincs értelme), de aki szereti a lemezeket a polcon és a sallangokat annak igen.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#267) DM-Fan válasza < CyberBob > (#266) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Ez elég egyén függő (szerintem már most sincs értelme), de aki szereti a lemezeket a polcon és a sallangokat annak igen."

Filmet elég nehéz máshogy megvásárolni. :U

Azért én szeretem azokat a "sallangokat" a DVD-ket/BD-ken, amit extra tartalomnak hívnak. Nem ritkán több órányi plusz anyagot kapsz egy film mellé, amelyek gyakran érdekesebbek, mint maga a film, rengeteget lehet megtudni általuk a készítőkről, a filmről, a színészekről, a forgatásról, vagy magáról csak a témáról, vagy általánosságban a világról. Már csak ezek miatt is megéri DVD-t/BD-t venni. Teljesen elérhető árba került már a BD is, rengeteg kiadvány van már a 3 eFt-os árkategóriában (jó filmek ráadásul), de pl. az xpress most karácsony előtt alig győzte akciózni a BD-ket, minden nap volt valami kihagyhatatlan).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#268) < CyberBob > válasza DM-Fan (#267) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Pont ezért írtam, hogy egyénfüggő mindenkinek mások a szokásai. Már dvd-n sem érdekeltek az extrák és a menü is felesleges szerintem. Az utóbbi kb 20 évben csak pár tucat filmnél éreztem, hogy érdemes újranézni őket (ezek is mind régi filmek). Sorozatok legtöbbször meg sem jelennek lemeze amik meg igen azokhoz bőrönd kell. Persze aki tékát akar otthon vagy gyűjti az újabbnál újabb speciális kiadásokat annak jobb a lemez.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#269) DM-Fan válasza < CyberBob > (#268) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én alapvetően azt veszem meg, ami megfog, tetszik és tudom, hogy sokszor újra fogom nézni. A BD-re mondom azt elsőként egyébként, hogy az már tökéletes archiválási minőség, ez a felbontás már később, a technológia előrehaladtával is elegendő lesz a jó minőségű mozizáshoz. A DVD-ről sajnos ez nem mondható el - bár ott is vannak olyan kiadványok, amelyek minőségétől az ember még a HD-kijelzőkön is leteszi a haját, de nem ez az általános.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#270) < CyberBob > válasza DM-Fan (#269) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ez így van a BD kb. 10 évig biztos megfelelő lesz viszont aki anno ugyanazt a filmet megvette vhs-en és dvd-n most nem biztos, hogy megveszi BD-n is. Arról nem is beszélve, hogy több esetben mint pl: Vissza a jövőbe c. filmnél újra szinkronizálják a filmet csak mert sztereó volt viszont az új csapnivaló így alapból kiesik az új formátum (persze ügyes emberek megoldják, de még sem így kellene). Szóval ez a dolog sem fekete és fehér.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#271) Gabor970 válasza DM-Fan (#254) üzenetére


Gabor970
addikt

Értem, köszönöm!

Nálam is 1080i 50Hz-t ír az infón, amikor Mindig TV HD adás van.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#272) DM-Fan válasza < CyberBob > (#270) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Vannak filmek, amelyek megérdemlik, hogy BD-n is begyűjtse őket az ember, de ilyen tényleg kevés van. Inkább arról van szó, hogy a jövőben már ezt a formátumot kell preferálni a DVD-vel szemben és ez lassan elérhető is, mert igaz, hogy megjelenéskor 5-6 eFt között mozog egy BD ára, de pár hónap után akcióban ki tudod fogni 3-4 eFt között. Két mozijegy áráért pedig már szerintem korrekt vétel - már ha a film is olyan, hogy megérdemli. Szerintem éves szinten kb. 4-5 ilyen film jön mostanság.
A szinkronnal kapcsolatban is csak féligazság, amit írtál, csomó értékes szinkront is meghagynak, pl. most lőttem egy Esőember BD-t, tudtommal egyetlen szinkron készült hozzá 1989-ben, ami zseniális: Rudolf Péter, Tahi-Tóth László, másik szinkronnal meg se nézném, csak ezzel, meg az eredeti angol szöveggel. A minőségén ugyan hallani az időt, mono, viszont ezt pakolták fel a BD-re is. Ha minőségre vágyok, akkor átlököm az angol hangsávra, az DTS-HD Master Audio, a zenék döbbenetesen szépen és térből szólnak, de ha szinkronra támad kedvem, akkor ott a klasszikus. Persze tudom, sok filmre készül új szinkron az új formátumok, gyermekvédelmi- és egyéb jogi kérdések miatt, de volt példa olyanra is, hogy több szinkron is felkerült gyárilag egy lemezre (lásd. pl. Terminátor DVD). Jó, nyilván ez a kevesebb, de azért van erre is példa. Az új filmeknél meg ugye nem kérdés, de a BD-ken alapvetően eddig a normális szinkronokkal találkoztam. Amúgy nálam a szinkron nem kardinális kérdés, mert többnyire csak a vígjátékoknál látom létjogosultságát, egyébként meg a színészek eredeti hangját szeretem hallani, pláne, hogy a BD-ken az esetek nagy többségében az DTS-HD MA-ban, vagy TruHD-ben szól.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#273) Gasparius válasza kiki22 (#194) üzenetére


Gasparius
aktív tag

szerintem ezt

többek közt ezért is is

Kínlódtam egy másik lejátszóval pár hónapot, most eladtam, holnap, vagy holnapután jön meg ez a kicsike és elég sokat várok tőle.

Kérdés a médialejátszó hálózatba kötésével kapcsolatban:

Van egy router, amibe jelenleg csatlakozik egy asztali PC és egy plazmatévé. (G30)
A TV-hez menő LAN kábelt egy elosztóval kétfelé osztottam egy UTP elosztóval, egy ilyennel
Ennek egyik ága megy a TV-be, a másik ága menne a Dune-be.
Az nyilvánvaló, hogy egyidőben a TV és a Dune soha nem csatlakozna a netre, nem is hiszem, hogy egy ilyen elosztóval ez megoldható lenne.
Jó lesz ez így?
Tudok én így a routeren keresztül fájlokat lejátszani a PC-ről?

Nem tudom, érthető voltam-e, egyszerűbben:
a médialejátszó is közvetlenül megy a routerbe, az Y egyik ágán a TV, a másik ágán a Dune, az Y szára pedig megy a routerbe.
A TV most is így kapja a netet, az elosztón keresztül és semmi problémája.
Mivel még nincs itt a Dune, az Y másik ága a levegőbe lóg..

fog így m,űködni?
Sose volt még hálózatos lejátszóm, ezért kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#274) DM-Fan válasza Gasparius (#273) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Elméletileg fog, IP-konfiguráció kérdése a dolog. Egy időben valóban nem fognak működni, ahhoz switch kéne.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#275) < CyberBob > válasza DM-Fan (#272) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Jó dolog eredeti nyelven nézni a filmeket viszont az angol nem erősségem így marad a szinkron. Sorozatokat viszont 90%-ban csak felirattal nézem mert meg sem jelennek nálunk.
Még annyi a régi és új szinkronokról, hogy aki szereti a Woody Allen filmeket (én is) ott legfeljebb "tisztítják" a hangot mert alapból mono-ban szól. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#276) Gasparius válasza DM-Fan (#274) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Hát egyidőben biztos, hogy nem működne, mert a TV csak akkor netezik, ha Viera Connect van, ezzel éppen egyidőben meg nem játszana le semmit a lejátszó a PC-ről, hisz ahhoz is kell a TV.

(#277) Dorian


Dorian
félisten

Egyik szomszédom vett egy Pana G30-at. Semennyire nem ért a tévékhez, így engem kért meg, hogy este állítsam be. Műszer híján csak szemre tudom megtenni, tehát kalibrálásról nem beszélhetünk, csak hogy mégse üzleti-módban, full fényerőn-kontraszttal nézze otthon.
Viszont nincs Panasonic-TV-menü-ismeretségem. Tudtok valami nagyjábóli beállítást írni? Ha jól rémlik, ennél a típusnál a film vagy THX mód egyből kb. megfelelő eredményt ad?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#278) ZEN1TH válasza Dorian (#277) üzenetére


ZEN1TH
őstag

A legjobb termeszetesen a THX.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#279) KTTech válasza Dorian (#277) üzenetére


KTTech
veterán

A THX vagy a flatpanelshd-n levő tesztben való értékek (nekem nagyon bejött ez a beállítás)...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#280) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Panasonic TX42G20(E?) (talán E, ezt most hirtelen nem tudom, szülőknél van otthon) készülékkel szeretnénk karácsonykor filmet nézni. Médialejátszó még nem lett véve hozzá, és sajnos most karácsonykor sem lesz, mert más fontosabb, így azt kérdezném, hogy mire való a hálózati funkció a tévében? Youtube, skype és hasonló dolgokra, vagy támogat valamiféle hálózati lejátszást is számítógépről? Gondolom ha tudja is, azzal nem lennék előrébb, mert ugyanazt a lejátszót használhatja hozzá, mint pendrive vagy más adathordozó esetében. (ami ugyebár HD tartalomhoz nem elég)
Laptopomon van HDMI kimenet, bár a komolyabb részletességű részeknél szaggatni szokott, így próbálok valami más megoldást találni, hogy miképp nézhetnénk majd rajta valamit. (mondjuk érthetetlen, hogy miért nem képes folyamatos TV képre minden HD tartalom esetében egy T7500 2,2GHz + 3GB ram + HD2600, de ebbe most ne folyjunk bele, egy ideje már szívok ezzel a problémával..)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#281) lacos001 válasza lacos001 (#249) üzenetére


lacos001
senior tag

Na lecseréltem a délelőtt eladott plazmámat ERRE a szépségre.Bocsánat a képek minőségéért,de siettem vele...
170.000 ft-ért megkaptam x-boxxal együtt az euronicsba,ha esetleg valakit még érdekel,kb 10 darab volt előttem,és a raktárból hozták nekem ki,tehát még ott is lehet belőle biztosan!

A tv-hez kapott xbox 360 bontatlan és eladó,érdeklődni privátban......

Elkezdem beállitgatni,remélem nem lesz nagy meló ! :B

(#282) laszlo168 válasza A_ScHuLcZ (#280) üzenetére


laszlo168
senior tag

Annak a gépnek folyamatosan vinni kellene a filmeket, ott valami baj lehet.

lacos001
Vehettél volna valami olyan tv-t is, ami egyenesen áll :)

[ Szerkesztve ]

(#283) A_ScHuLcZ válasza laszlo168 (#282) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Saját monitoron történő lejátszáskor nincs is gond, csak akkor, ha a TV-re küldöm ki HDMI-n.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#284) OrLiX válasza lacos001 (#281) üzenetére


OrLiX
tag

A centeren all a TV? Nem tudom jo otlet-e. Gondolok itt a hangszorok altal keltett kicsi rezgesekre. Nem tudom, hogy okozhat-e problemet. A nalam okosabbak majd megmondjak.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#285) Abrion


Abrion
senior tag

Láttam 1 videót amiben azt mondta valaki, hogy a plazma sötétben jó, az lcd meg fényes terembe jó, ha felojtom a villanyt a szobába akkor a plazma szarabb képe lesz?

[ Szerkesztve ]

(#286) lacos001 válasza OrLiX (#284) üzenetére


lacos001
senior tag

Azért az messze van onnan :D
Itt van szemből.....

(#287) Abrion válasza lacos001 (#286) üzenetére


Abrion
senior tag

ezt nekem akartad irni?

amúgy így lesz a szoba, falnál hűtő "nem tudom a konyhába rakni mert tul nagy xD 165 cm" ezen lesz a lámpa, mellette egy szekrény ami majdnem akkora magas mint a hűtő "162 cm", ezen lesz a plazma.

[ Szerkesztve ]

(#288) lacos001 válasza Abrion (#287) üzenetére


lacos001
senior tag

(#286) lacos001 válasza OrLiX (#284) üzenetére

(#289) DM-Fan válasza Abrion (#285) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hol láttál ilyesmit?

A plazma sötétben mutatja meg igazán, hogy mit tud, ennyi az igaz belőle. Normál fényviszonyok mellett sem lesz szar képe. Az egyetlen dolog, ami rontja az élvezhetőségét, ha közvetlenül süt rá a fény, mivel a panel felülete nem matt, ezért tükrözi a fényt. Diffúz nappali fényben, vagy felkapcsolt lámpa mellett semmi baja a képének.

Az átlag LCD-knek meg pont a sötéttel van bajuk, akkor jön ki, hogy mennyire nem tudnak feketét. Világos helyen általánosságban jól néznek ki.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#290) DM-Fan válasza A_ScHuLcZ (#283) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Akkor azt a szaggatást feltehetőleg nem a hardveres erőforrás hiánya okozza, hanem az, hogy nem jó frissítési értékkel hajtod a TV-t és így nem jó a kadencia. Mozifilmekhez 23 Hz-re vagy 24 Hz-re állítsd be a kimeneti frekvenciát! Azon nem szabad ricegnie.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#291) Jim-X válasza lacos001 (#281) üzenetére


Jim-X
őstag

Szia! 170ért vetted a G30-at és Xboxot is adtak hozzá? Az létezik?

A játék az nem játék!

(#292) DM-Fan válasza Jim-X (#291) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Létezik, hetek óta téma ez az akció, csak készlet nem nagyon volt eddig.

Get Moded!

(#293) madgie válasza DM-Fan (#292) üzenetére


madgie
titán

Simán bevállalnám, ha nem lenne itthon plazma, kisebb méret ide, vagy oda. Főleg, hogy pár hete agyaltam xbox/ps témában, így erősen gazdaságos is lett volna a vétel :)

(#294) kene84 válasza Jim-X (#291) üzenetére


kene84
senior tag

Ha igen akkor sikerült a kollegának egy jót alkudnia mert biza valamelyik nap az euronicsban 199-ért láttam a p42g30+xbox kombót :K

(#295) Csöves válasza kene84 (#294) üzenetére


Csöves
senior tag

Én is ennyiért láttam. :W

Aquila non captat muscas.

(#296) DM-Fan válasza kene84 (#294) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Volt az 180 eFt is egy-két hete. Abból már könnyű alkudni 10 eFt-ot.

Brutálisan jó ár egyébként a 200 eFt is! Csak a TV önmagában 178 eFt a hivatalos kereskedőknél, de még a nem hivatalosaknál sincs 175 eFt alatt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#297) hambi80 válasza < CyberBob > (#270) üzenetére


hambi80
tag

hát igen a régi szinkront nem lehet megunni

(#298) A_ScHuLcZ válasza DM-Fan (#290) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Megmondom őszintén elég keveset használtam még a készüléket, mivel nem én vettem, hanem ősök, és nagyon ritkán vagyok otthon náluk. Többek között ennek köszönhető, hogy nincs még hozzá médialejátszó, mert ők csak TV-zésre használják, filmnézésre nem.
Nagyjából rémlik a menüje, de hirtelen nincs előttem, hogy hol lehet benne ezt a frissítési értéket állítani, ezt meg tudod még mondani esetleg? 24-én utazom haza, akkor feltétlen kipróbálom!

ui: közben végiggondoltam, lehet ezt nem is a TV-n, hanem a laptopon kell beállítanom. :U

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#299) Killer01


Killer01
őstag

Jelentem UPC hdmi-s set top box beüzemelve S30-on, a hanggal nincs semmi gond.

(#300) DM-Fan válasza A_ScHuLcZ (#298) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A frissítési értéket soha nem a TV-n állítjuk, hanem a meghajtó eszközön, jelen esetben a laptop-odon. Ott kell megadni a HDMI-kimenetnek a megfelelő értéket, mint a lejátszószoftverben, mind a VGA-driver-ben!

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.