Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Kicsit zavarban vagyok.
"Az egyéb beállítások, takarékos üzemmód beállítás nálam nem csinál semmit, esetleg valakinek? 42g30e"

Ezt már múltkor is kérdeztem,de nem válaszoltatok.
Nagyon dilettáns?? :Y

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1702) ZEN1TH válasza Mezga Aladár (#1701) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Erre én sem tudom a választ. A használatiban nincs valami magyarázat?

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#1703) Mezga Aladár válasza ZEN1TH (#1702) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

De van, "a képernyő fényerejét csökkenti" ,de nem csökkenti,nálam. :Y

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1704) DM-Fan válasza Mezga Aladár (#1703) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Csökkenti az, csak valószínűleg a külső fényviszonyok figyelembevételével, amit nem feltétlen észlelsz rögtön, ha bekapcsolod.

Get Moded!

(#1705) erdoke


erdoke
titán

Valamelyik nap próbáltam az Öko módot kikapcsolni a TV-n, de nem engedte. THX-en van, és komolyan feltekertük a beltéri világítást, amihez már nem emelte meg eléggé a fényerőt, ezért akartam kikapcsolni, és manuálisan emelni rajta. Egyszerűen fél mp után visszaugrik Be-re, még mielőtt eltűnne a menü a képernyőről, tehát a sárga kiválasztás szín is láthatóan átugrik a Ki-ről a Be-re. Mindeközben ugyanennyi ideig valóban eltérő a fényerő is, tehát nem csak menü megjelenítési bug. Valakinek van tippje, miért nem lehet kikapcsolni az Öko módot? Esetleg túl nagy lett volna a fényerő, ami valami 30 körüli értéket mutat? (G30)

A legjobb aláírás a héten

(#1706) Mezga Aladár válasza DM-Fan (#1704) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez nem az öko mód, hanem a rendszer menüben levő beállítás.
És nálam pont az a gond, hogy sötét a kép. Az öko mód egyébként müködik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1707) DM-Fan válasza Mezga Aladár (#1706) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Sose tudtam igazából, hogy mi a különbség az Öko mód és a takarékos mód között. Egyet tudok: mindkettőt azonnal kikapcsolom, amint első alkalommal üzembe helyezem a TV-t és soha többé nem kapcsolom be egyiket sem. Nekem ne szóljon bele semmilyen idióta automatika azokba az értékekbe, amiket én beállítok. A fogyasztás meg oly mindegy, hogy 150 Wh vagy 190 Wh. Innentől kezdve nem nagyon érdekel, hogy melyik mit csinál.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1708) Ijk válasza DM-Fan (#1707) üzenetére


Ijk
nagyúr

Olyan mintha valaki venne egy Audit, és csomót kötne a benzincsőre hogy kevesebbet fogyasszon:DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1709) madgie válasza DM-Fan (#1707) üzenetére


madgie
titán

Nekem az antennabemenetre be van állítva, a kertévéknél tökmindegy, úgyis sz*r a kép... így legalább kevesebbet eszik a tévé olyankor :D

HDMI-nél természetesen nincs.

(#1710) whappela válasza tendetiti (#1686) üzenetére


whappela
csendes tag

Kösz, fölhívtam a Panasonicot, és tényleg mindegy, nem érdekli őket a garifüzet, csak a számláról kell nekik másolat.

(#1711) Gabor970


Gabor970
addikt

nagykanizsai tesco, Pana 42UX30E 119,900Ft

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1712) DM-Fan válasza whappela (#1710) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Így van, a regisztrációhoz elég a számla is, a kitöltött garanciafüzet a gariztatáshoz kell, mert ott viszont a számla nem fogja érdekelni őket, csak a garanciafüzet. Úgyhogy mindenképpen legyen rendben az is!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1713) rumkola válasza Gabor970 (#1711) üzenetére


rumkola
veterán

(#1714) szepi77 válasza DM-Fan (#1707) üzenetére


szepi77
tag

Én sem használom az Öko módot. Pár watt spórolás miatt nem fogok egy fakó, sötét képet nézni, ha már egyszer az egyik legtökéletesebb képet nyújtó tv-m van. :)

1 hónap után kíváncsiságból megnéztem sárga, kék, piros képpel a kijelzőt. Van 1 döglött sárga pixelem :W

Panasonic TX-P42S30E

(#1715) szonti válasza szepi77 (#1714) üzenetére


szonti
aktív tag

Nekem fél éve megvan a tv és éppen ezért nem nézem át megint, normál képnél nem látom, akkor minek idegesítsem magam?!

(#1716) nihill


nihill
őstag

A nyíregyházi teszkóban meg 150-ről volt leakciózva 125-re a (hatásszünet) 42C3 :U

(#1717) szepi77 válasza szonti (#1715) üzenetére


szepi77
tag

Egyébként hány halott pixelnél gondolkoznátok el a garancia érvényesítésén? Az 5 év erre is vonatkozik?

Panasonic TX-P42S30E

(#1718) KTTech válasza szepi77 (#1714) üzenetére


KTTech
veterán

Sárga pixeled nehéz lenne döglöttnek :) mivel olyan színű pixel nincs rajta...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1719) whappela válasza szepi77 (#1714) üzenetére


whappela
csendes tag

Sárga döglött pixel? Zöld lesz az inkább. (Kék, zöld és piros alpixelek vannak csak.)

DM-Fan: Ja, ja, csak eddig abban a hitben voltam, hogy arra is kíváncsiak a regisztrációkor, hogy a garifüzet le van-e pecsételve, ki van-e rendesen töltve...

(#1720) KTTech válasza szepi77 (#1717) üzenetére


KTTech
veterán

Garanciában az ISO 13406-2 által megszabott pixelhibák esetén lehet verni az asztalt 3 (5) napon túl (hacsak a gyártó nem ad meg szorosabb kritériát).

Általában ez az irányadó (FullHD-nál szorozd meg az értékeket 2-vel):

Class Type 1 Type 2 Type 3 faults Cluster of type 3 faults
II 2 2 5 0 2

type 1 = a hot pixel (always on, being colour white)
type 2 = a dead pixel (always off, meaning black)
type 3 = a stuck pixel (one or more sub-pixels (red, blue or green) are always on or always off)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1721) DM-Fan válasza szepi77 (#1717) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Csak meghatározott számú és elhelyezkedésű hibás pixel mellett vonatkozik rá a garancia, pl. 3 szubpixel alatt hozzád sem szólnak.

szerk.: KTTech kolléga megelőzött.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1722) szepi77 válasza whappela (#1719) üzenetére


szepi77
tag

Akkor nem jó színekkel néztem :DDD De csak a sárgánál látszik :K

Panasonic TX-P42S30E

(#1723) szepi77 válasza DM-Fan (#1721) üzenetére


szepi77
tag

Értem. Köszönöm. Akkor gondolom ha esetleg összejön a 3 hibás pixel, de távol vannak egymástól, akkor még elhajtanak a bánatba.

Panasonic TX-P42S30E

(#1725) KTTech válasza KTTech (#1720) üzenetére


KTTech
veterán

Elnézést, rossz szabványt idéztem, jelenleg ez van érvényben: ISO-9241-302, 303, 305, 307:2008 pixel defects (1 millió pixelenként)

Class 1 panels permit any or all of the following:

1 full bright (“stuck on white”) pixel
1 full dark (“stuck off”) pixel
2 single or double bright or dark sub-pixels
3 to 5 “stuck on” or “stuck off” sub-pixels (depending on the number of each)

Class 2 panels permit any or all of the following:

2 full bright pixels
2 full dark pixels
5-10 single or double bright or dark sub-pixels (again, depending on the number of each; no more than 5 bright (“stuck on”) subpixels are permitted).

Általában a TV-k a Class2-be esnek bele.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1726) szepi77


szepi77
tag

Ezeknek együtt kell fennállniuk, vagy tételenként már reklamálható? Vagyis 2 teljes pixel hibánál , vagy 5-10 subpixel hibánál?

Remélem soha nem kerül rá sor, de azért jó tisztában lenni ezekkel a dolgokkal.Nagyon sokat segítetek szegény, buta fejem megvilágosodásában.Köszi még1x., :C

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-P42S30E

(#1727) KTTech válasza szepi77 (#1726) üzenetére


KTTech
veterán

Tételenként természetesen (és keverve is lehetne a hibák). Mondjuk teljes pixelhibával nem nagyon fogsz találkozni, de azt számolhatod 3 subpixelnek, ha mégis...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1728) Mezga Aladár válasza DM-Fan (#1707) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Teljesen egyetértek veletek,de én azt keresem miért sötét a kép.
Majd a szerelő megmondja. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1729) No.01


No.01
őstag

Panasonic tulajoktol kerdeznem, h van egy 24p mod beallitas. Azt mire kell allitani? Van kikapcs mid ill max opcio. Talaltam egy ajanlott beallitasi utmutatot. Beallitottam es lenyugozo lett az eredmeny (50GT30)

Ezt hasznaltam

(#1730) KTTech válasza No.01 (#1729) üzenetére


KTTech
veterán

Nálam ki van kapcsolva, olyankor nem számol köztes képkockákat.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1731) einstein válasza KTTech (#1725) üzenetére


einstein
senior tag

De ha alapvetően pár szubpixelhiba a szabvány szerint nem hiba, akkor 3 napon belül is max a kereskedő jóindulatára vagyunk utalva? 3 napon belül a hibás terméket kell egyből cserélni, nem? Emlékszem erről kérdeztem már korábban és akkor sem értettem, hogy 3 napon belül miért más a szituáció...

(#1732) Cypresss válasza Ijk (#1708) üzenetére


Cypresss
senior tag

Pedig hidd el van ilyen. Volt kollégám 60millióért vett tetőtéri lakást egy hatlakásos társasházban (kert, lift, medence, fűtött garázs, külön gondnok és kertész) és nem érti, hogy miért lett a közös költség 35ezerrel magasabb, mint az előző házban, ahol laktak.

Kérdeztem tőle, hogy mit gondol a 15x6-os medencébe hogy kerül a víz, vagy mitől olyan szép a kert, a virágok, fák, bokrok magukat tartják karban, a gondnok ingyen nyírja a fűvet és hordja ki a kukákat? Csak nézett rám értetlenül, hogy ez olyan nagy költség lenne? Ők ezzel nem számoltak a lakás megvásárlása során...

Nagypályásnak akarunk látszani, de fáj az ezzel járó fentartási költség... LOL! :W

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#1733) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

A sokszor feltett kérdésben kérem segítségeteket, hogy mit tudtok ajánlani?:)

Kritériumok:
max: 200 ehuf
nézési táv: 3,5 m
3D nem lényeg
média lejátszás nem lényeg (van média lejátszóm)
vegyes használat

Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#1734) ZEN1TH válasza stomi76 (#1733) üzenetére


ZEN1TH
őstag

50C3

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#1735) stomi76 válasza ZEN1TH (#1734) üzenetére


stomi76
tag

Köszi a választ!

Esetleg valami fullHD?

(#1736) ZEN1TH válasza stomi76 (#1735) üzenetére


ZEN1TH
őstag

3,5 m-re fölösleges lenne. Oda bőven elég a HD-Ready.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#1737) KTTech válasza einstein (#1731) üzenetére


KTTech
veterán

Pontosan így van: 3 napon belül max. a kereskedő jóindulata alapján történik a csere ilyen esetben. Kivétel, ha webshopon történt a vásárlás, akkor 5 napon belül bármire lehet hivatkozni...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1738) stomi76 válasza ZEN1TH (#1736) üzenetére


stomi76
tag

Ezzel tisztában vagyok én is, de ha eltekintünk 3,5 m-től Te mit vennél?

[ Szerkesztve ]

(#1739) ZEN1TH válasza stomi76 (#1738) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Ha közelebb ülnék akkor 50U30-at. Esetleg még az 51D550 is szóba jöhetne, bár nemtudom javították e már a hibás szoftvert.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#1740) mohus


mohus
csendes tag

Ha valaki oviTV-t igényli vagy Pofafüzetezne G30-on de a falban nincs ethernet , valamint a wifi adaptert meg drágálja annak ajánlom a kipróbált: TPLINK PA211 Starter KIT-et. Konnektoron keresztül hammolja a netet. 12-13e-ből megvan a két fali konnektort tartalmazó csomaggal a csatlakozás. 200Mbps et tol. HD anyagot nem próbáltam, mert visszaadtam a dugaszokat a kollégámnak:) de tesztelésre jó volt.

FPS-t, RTS-t Sturmovikot PC-n, a többit konzolon!

(#1741) stomi76 válasza ZEN1TH (#1739) üzenetére


stomi76
tag

50U30-on gondolkodok én is. Ezzel milyen tapasztalataid vannak?

(#1742) lemmy9 válasza mohus (#1740) üzenetére


lemmy9
őstag

Aki ezt kitalálta, annak csókolom a lába nyomát :C

Szerintem!

(#1743) ZEN1TH válasza stomi76 (#1741) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Korrekt belépőszintű FHD modell. A C3-nál picit jobb a képe, ám csatlakozókban hasonlóan puritán. Ha tényleg 3,5 m-ről néznéd szerintem ne fizess ki érte +40.000Ft-ot.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#1744) stomi76 válasza ZEN1TH (#1743) üzenetére


stomi76
tag

Megfontolom:)
Világosban milyen tapasztalataid vannak a plazmával? Ez a kérdés aggaszt még egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#1745) ZEN1TH válasza stomi76 (#1744) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Mindenképpen figyelni kell az elhelyezésre, főleg az alapmodelleknél ahol nincsen semmilyen szűrő sem a panel előtt. Ablakkal szemben semmiképpen sem javasolt az elhelyezés, mert gondot okozhat az erős fényvisszaverődés. A mai PDP-k fényereje már nappali viszonyok közötti használatra is bőven elegendő véleményem szerint, igaz filmhez mindenképpen ajánlott besötétíteni, hiszen akkor lesz igazi moziélményünk, továbbá nem szól bele semmilyen külső tényező a képminőségbe. De a legegyszerűbb ha ellátogatsz egy márkaboltba és a saját szemeddel győződsz meg ezekről a dolgokról.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#1746) stomi76 válasza ZEN1TH (#1745) üzenetére


stomi76
tag

Köszönöm a segítséget

(#1747) DM-Fan válasza No.01 (#1729) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Kapcsold ki a 24p Smooth Film opciót (nem 24p forrásnál IFC-nek hívja a TV), mert teljesen fölöslegesen számol köztes interpolált képkockákat! Ha megfelelő kadenciával hajtod a panelt, akkor e nélkül is teljesen folyamatosnak kell lennie a képnek.

Get Moded!

(#1748) DM-Fan válasza stomi76 (#1744) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az egyik kérdezőnek hasonló dilemmája volt délután, mint neked. Neki én ezt írtam.

Get Moded!

(#1749) stomi76 válasza DM-Fan (#1748) üzenetére


stomi76
tag

Nem egyszerű a választás sajnos....

(#1750) BBéci válasza stomi76 (#1749) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem egyszerű a választás, csupán pénz kérdése.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.