Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) KTTech


KTTech
veterán

Boldog, plazmában gazdag új évet kívánok :)!

Én most megyek és megnézem, hogy mi van a Chivas Regal-os üvegbe töltve (aztán jöhet a Sétáló János is van két színben, feketében és aranyban is) :DDD + felpakoltunk a házibuliba (kb. 50 főre) kb. 5KW-nyi hangcuccot (4x1,2KW mély, 2x0,6KW közép és magas), csak hogy legyen egy kis zene + a rendőrségre is bejelentettük a dolgot, szerencsére ismerős az ügyeletes tiszt :DDD

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1402) szepi77 válasza Voice24 (#1387) üzenetére


szepi77
tag

A 720p HD természetfilmet tökéletesen átmuxolta :DD Valami csoda, hogy milyen szép :)

Panasonic TX-P42S30E

(#1403) Cypresss


Cypresss
senior tag

Este már a családdal ünnepelek, tehát kívánok minden kedves tagnak, trollnak, prónak és hozzám hasonló lelkes amatőrnek Boldog és Stresszmentes Új Évet!

Nem kérdés, hogy ez a világ egyik legjobb és legsegítőkészebb fóruma, csupa normális és segítőkész arccal.

Külön köszönet DM-nek a hasznos tanácsokért, valamint a baráti hangvételért, és János666-nak az elképesztő tudásért, ami a fejében van!

Remélem jövőre is remek plazmákról beszélgethetünk és minden kérdésre választ kapunk tőletek, bármilyen égbekiáltó baromság is legyen.

:R :R :R :R :R

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#1404) lfabian


lfabian
tag

B.Ú.É.K! Mindenkinek. :R

fabi

(#1405) mohus válasza KTTech (#1401) üzenetére


mohus
csendes tag

Whiskeyt nem is viszel?
Örök négyes - Jameson, Tullamore, Bushmill, Gelnfiddich:)

FPS-t, RTS-t Sturmovikot PC-n, a többit konzolon!

(#1406) mohus válasza szepi77 (#1402) üzenetére


mohus
csendes tag

Akkor már csak egy lépés a mégszebbhez - 1080p Láthatatlan madárfotós a javaslatom

FPS-t, RTS-t Sturmovikot PC-n, a többit konzolon!

(#1407) Serg1966


Serg1966
tag

Sziasztok
Na megvan a TX-P42 GT30 as plazma röviden csak annyit tudok róla mondani hogy egyszerűen tökéletes:)
Sajna szemüveget nem küldtek hozzá illetve az sem jött amit megrendeltem,de legalább későbbre is jut egy kis újdonság.
Az ingyenes HD adásnak hol kéne jönni?

Serg

(#1408) DM-Fan


DM-Fan
Topikgazda

Én is boldog, plazmában gazdag új évet kívánok minden topictársnak!

Megyek én is barátkozni a whiskey-vel. :B

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1409) szepi77 válasza mohus (#1406) üzenetére


szepi77
tag

köszi a tippet :) Majd utánnanézek. Az a baj, hogy az 1080p HD-nek már olyan bődületes méretei vannak, hogy az 1 órás természetfilmekhez nevetségesen kevés a 4 gigás Pendrive-om. :O

Közben megtaláltam a Láthatatlan madárfotóst 1080i-p :) ez csak 26 perc, elbírok vele :C

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-P42S30E

(#1410) madgie válasza DM-Fan (#1398) üzenetére


madgie
titán

Múltkor a médialejátszós topikban került elő pár videófájl, amitől konkrétan megpusztul az A-210... Sajnos tényleg van pár ilyen, bár jellemzően a minőségi (mkv, bd) cuccokat jól viszi, így kit érdekel, hogy egyes SD avi/wmv-t nem visz? :DDD

(#1411) lfabian válasza Serg1966 (#1407) üzenetére


lfabian
tag

Gratula DVB c és T,de aT-é csak külön antennával mükszik.Ha adó közelben laksz akkor lehet,hogy elég egy szoba antenna! :C

fabi

(#1412) Serg1966 válasza lfabian (#1411) üzenetére


Serg1966
tag

Köszönöm.
DVB C van 138 adó de mind kódolt:( a T-n nem jön semmi majd meglesem anatnnával

[ Szerkesztve ]

Serg

(#1413) lfabian válasza Serg1966 (#1412) üzenetére


lfabian
tag

C csak akkor lesz,ha van előfizetésed,vagy digi kábel,de gondolom ezt te tudod.

fabi

(#1414) szepi77 válasza Serg1966 (#1407) üzenetére


szepi77
tag

A mi szolgáltatónknál 54 csat. a full csomag, ebből 1-2 van, ami non-stop HD-t sugároz, de látványban a világbajnok az M1 és az M2 HD műsorai, azok közül is azok, amik nem stúdiófelvételek, hanem pl.: természetjáró, vagy ilyesmi filmek. Tűéles, kristálytiszta, brilliáns képet ad tökéletes színekkel. Itt vehető észre a HD adás előnye, nem a Digi sport HD adásánál, ahol még a logónak sincsenek élei, olyan homályos.

Panasonic TX-P42S30E

(#1415) bandzsa


bandzsa
csendes tag

Nem tudom, láttátok-e este az m1-en a L'art pour l'art kabarét hd-ben? Eddig az egyik legjobb hd-s tv-s felvételnek tűnt. Úgy odaszegezett a tv elé, hogy alig bírtunk elindulni vendégségbe. A madárfotóst dicsérik még nagyon, de nálunk a Spektrum csak sd-ben jön. BÚÉK mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#1416) szepi77 válasza bandzsa (#1415) üzenetére


szepi77
tag

GYerkőcök a konzolt nyúzták plazmán, így maradt a jó öreg 72-es :DDD Ott tök mindegy, hogy HD, vagy SD :F

Láthatatlan madárfotós 1080 nem okés. Hang van a kép viszont színes pixelekből áll. Lassú lehet hozzá a pendrive-om? :Y

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-P42S30E

(#1417) Serg1966 válasza lfabian (#1413) üzenetére


Serg1966
tag

Nem mondhatnám hogy tudom: fogalmam sincs hogy kinél lehetne erre előfizetni sajnos Digi nincs Sopronban:(

Serg

(#1418) meoindil


meoindil
aktív tag

HD filmekben (is) gazdag Boldog Új Évet mindenkinek!

(#1419) #09634560 válasza meoindil (#1418) üzenetére


#09634560
törölt tag

BUÉK mindenkinek!
DM-Fan: neked kitartást a fórumban végzett munkádért,és remélem sokszor volt a Wishky jó barátod,és segitett feledtetni az Óév bajait!

[ Szerkesztve ]

(#1420) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Van egy problémám.
Ha a TV-t szgépre kötöm, mekkora felbontáson kell hajtani, hogy teljes képernyős legyen?
Elég sokat végigpróbáltam már, de a képernyő szélei még mindig kihasználatlanok.
A TV egy Pana C3E.

A másik kérdésem meg az lenne, hogy káros a TV-re az, hogy nem távirányítóval van kikapcsolva, hanem a TV-n levő power gombbal? :F

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1421) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!
Buék kedves plazmatársak!
:DD

(#1422) #09634560 válasza Klemens (#1420) üzenetére


#09634560
törölt tag

1024:768,ami a fizikai felbontása.
És ha ATI kártyád van,az Oversant huzd 0-ra.

(#1423) < CyberBob > válasza Klemens (#1420) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A felbontás pc-n 1920x1080/24p. A videó meghajtóban kel beállítani az overscan-t nem csak a felbontásra hanem a különböző Hz-re is (24, 25, 30). A lejátszó program pl.: MPC-HC ha be van állítva majd kapcsolja a megfelelő fps-t. A tv-n kapcsold ki a túlpásztázást.
[link]

A főkapcsoló nem arra van, hogy naponta kapcsolgassák hanem ha hosszabb időt nem vagy otthon (nyaralás) akkor lehessen áramtalanítani.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1424) Bufo bufo


Bufo bufo
tag

Sziasztok!Sikerült még megcsípnem az 5 éves garit a panánál! Így egy TX-P50G30E "remélhetőleg" boldog tulaja vagyok...
Kis segítséget szeretnék kérni.Pixelhiba kereső programom van,de nincs a laposon hdmi port...
Így ha valaki megmondaná honnan tudnék letölteni 1920x1080 csak egyszínű jpeg képeket a teszthez?
Valaki tudna mondani nekem ehez a típushoz "kalibrált"vagy közeli kép beállítádokat?

Előre is köszönöm.....B.U.É.K.

(#1425) Year


Year
tag

Sziasztok!

Plazma tv vásárláson gondolkodom mivel főkkép este vagy éjszaka jutok hozzá a tv-hez.A panasonic tűnik a legjobb választásnak plazma téren de van pár dolog ami foglalkoztat.
Pl a beégés amive mindig riogatnak. A discoveryt szoktam nézni annak pedig szép nagy jele van,ez okozhat beégést rajta? Kell e valamivel még vigyázni?
A másik dolog,hogy még mindig nagy külömbség van a 3d és nem 3d-smodellek között.Érdemes a 3d-vel foglalkozni vagy csak pénzkidobás lenne? az ár külömbségből kitelne egy jobb mozi is:)

A válaszokat előre is köszönöm!

(#1426) < CyberBob > válasza Bufo bufo (#1424) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Egy sima rajzprogrammal (paint) tudsz csinálni alapszínű képeket.

Year: a beégés túl van misztifikálva, szüleim c3-as tv-jén csak "kemény" logójú (nem rtl :) ) megy és semmi baja.
Hogy a 3d-re szükséged van neked kell eldönteni. A saját véleményem az hogy egy m@rhaság ebben a formájában, ha fizetnének érte sem kellene.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1427) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

BUÉK! Mindenkinek nagyobb plazmát kívánok az idei évre! :)

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1428) DM-Fan válasza Year (#1425) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az #1. HSZ-ben minden kérdésedre ott az egyértelmű válasz.

Get Moded!

(#1429) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

(#1430) junkpod


junkpod
nagyúr

HD tartalmakban gazdag BUÉK mindenkinek! :))

Box's don't touch!

(#1431) krx21


krx21
nagyúr

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

(#1432) norral


norral
aktív tag

Boldog új évet mindenkinek! :)

Egy fura dolgot észrevettem az 50g30-omon. Ha bedugom a routerbe egy eternetkábellel, akkor a router vad újraindulás ciklisba kezd, azaz kb 20 masodpercenként újraindul. Itt valami nagyon nem frankó, vagy a router nem jó (linksys w..54g), vagy a mi a rosszabb eset, a TV... A kék subpixelhibába miatt nem küldtem volna vissza, mert egyébként semmi más baja, és nem akarok egy rosszabbat kapni, ráadásul kiesni az 5 éves gariból.

Valaki tapasztalt már hasonló jelenséget? Vagy esetleg van valami tippetek, mitől csinálja ezt a TV router páros.

(#1433) Raga válasza Year (#1425) üzenetére


Raga
senior tag

Egyetértek az előttem szólóval, a beégés szerintem is túlmisztifikált.
Mint írtam nekem két plazmám is van, ebből az egyik több, mint három éves, nem járattam be, órákat mentek a csatornák rajta, de semmi beégés sehol!
Jó az elején 1-2 hónapig vigyáztam, hogy viszonylag sűrűn elkapcsolgassak, a másik készülékem most bejáratós, ennél is csak annyit teszek, hogy sűrűn kapcsolgatok.
Ja és alap dolog, hogy nem használom másra csak tv és filmnézésre, nem játszom rajta, nem nézegetek képeket, és nem állítom meg a képet rajtuk.

(#1434) -FLY->


-FLY->
őstag

USB HDD-ről néznék egy sorozatot és az lenne a kérdésem, hogy a logot a jobb alsó sarokban hogy tudnám kizoomolni? (G30)

(#1435) KTTech válasza norral (#1432) üzenetére


KTTech
veterán

Ha a router újraindulgat, akkor az kábelhiba lesz... jó eséllyel. Próbáld ki másik eszközben a kábelt. Az 5 év garból akkor se esnél ki, ha visszaküldenéd a TV-t, mivel az eredeti számla él (nem kapsz másikat, ha cserélik sem)...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1436) Voice24 válasza Raga (#1433) üzenetére


Voice24
őstag

Hát nem tudom, én már fenntartással olvasom az olyan véleményeket, hogy évek alatt semmi beégés stb.
Ha nekem kevesebb mint két hónap alatt, odafigyelve, elkapcsolgatva sikerült egy logót összeszednem (nem tudom, hogy végleges vagy nem, majd kiderül), nehezen tudom elhinni, hogy valakinek meg tömény tévézés mellett (zoomolás nélkül) évek alatt sem jön össze semmi ilyesmi (miközben állítólag régebben sokkal érzékenyebbek voltak a tévék ilyen téren).
Amúgy a ghost vagy beégés ellenőrzésére sokkal alkalmasabbnak találom a világos kék vagy zöld homogén hátteret, én is így vettem észre, sötétben, fekete háttérnél nem tűnt fel.

Amúgy tegnap este vendégségben megtudtam, milyen is az az igazi, általatok leírt mosott sz@r képű lcd. De ehhez kellett a Upc "megfelelő minőségű" kábeltévé adása is. Azt kell hogy mondjam, a téhóm Sat-tévéje köröket ver képminőségben erre a valamire. Nem véletlenül írtam anno, hogy nálam az lcd-n sem volt soha olyan érzésem, hogy mosott sz@r lenne a kép.

(#1437) norral válasza KTTech (#1435) üzenetére


norral
aktív tag

Próbáltam másik kábellel is, és másik porton is, ugyanaz történik, de előkaparok még egy kábelt, mert van vagy 11 a "kábel" dobozban, amit most megtaláltam a "törölközők" doboz alatt.

Attól félek a porttal van valami. Lehet Wiresharkkal leszedem a forgalmat az egyik laptopra.

(#1438) DM-Fan válasza Voice24 (#1436) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A ghost-ra/beégésre való hajlam mértéke még típuson belül is példányonként is változik, ezen felül az sem mindegy, hogy milyen beállításokkal fut a készülék. Amúgy a PX80-am nagyon ellenálló volt a ghost-tal szemben, a G20-am már például érzékenyebb rá, de nem nevezném vészesnek azt sem, plusz a viszonylag hosszabb ideig jelenlévő tartalom miatt kialakult ghost viszonylag gyorsan el is tűnik róla. Múltkoriban volt egy makacsabb ghost-om a G20-on, de kb. 1 hét alatt teljesen eltűnt, újra homogén lett ott is a panel.

Ettől függetlenül én nem merném azt mondani senkinek, hogy nem kell foglalkozni a kérdéssel, mert attól, hogy valakinek van egy ellenállóbb példánya, amit ki tudja milyen beállításokkal hajt, az nem jelenti azt, hogy másnál sem fog jelentkezni ghost, adott esetben beégés. Szóval én mindenkinek azt tanácsolom, hogy figyeljen oda, mert érheti kellemetlen meglepetés, amin később már nem tud segíteni és nem is garanciális probléma!

Get Moded!

(#1439) T-Tboy


T-Tboy
tag

B. Ú. É. K. minden plazma tulajnak (is)! :DDD

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#1440) norral válasza norral (#1437) üzenetére


norral
aktív tag

Na rájöttünk.

A router nagyon okos 2szer osztotta ki ugyanazt az IP-t (192.168.1.100), aztán nem tudta mi legyen...

A TV-n belőttem a manual ip.t (...147) érdekes módon egyből megy...

(#1441) norral


norral
aktív tag

Utolsó kérdés. Halott pixel mennyire "szaporodik"? Milyen a technológia? LCD-nél volt olyan mondás, h halott pixelből lesz több is, ha van 1, mondjuk erre rácáfol a 24"es monitorom, amin dettó halott kék subpixel van, és nem lett több, se kevesebb.

Csak bright pixel ne legyen a plazmán, mert akkor a falnak megyek tényleg. Emiatt az egy pixel miatt nem akarom visszaküldeni, nem akarok se várni, se rosszabbat kapni, pont a nagy Karácsonyi mindenki visszahordja a TV-t miatt.

(#1442) mohus válasza szepi77 (#1416) üzenetére


mohus
csendes tag

Ha nincs asztali lejátszód akkor konvertálgatni kell, hogy a tv nem túl sikeres médialejátszója sikeresen vegye az akadályt.

G30 esetén DivX HD a jó választás. Csak a felbontásra és a képkockasebességre kell odafigyelni. Amit én próbáltam "4Videosoft MKV Video Converter" program.

Kipróbáltam a DivX Plus HD konvertert is, de az iszonyat lassú - nem ajánlom senkinek.

FPS-t, RTS-t Sturmovikot PC-n, a többit konzolon!

(#1443) DM-Fan válasza norral (#1441) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Erre nincs konstans szabály. Bármi előfordulhat. Nem hinném, hogy az, hogy van egy halott pixeled, determinálná a panel többi részét. Általános tapasztalat, hogy az idő előrehaladtával bármikor keletkezhet újabb hibás pixel, még egy eredetileg makulátlan kijelzőn is. Bright pixel nem nagyon jellemző, plazmán én elsődlegesen sub-pixel hibákkal találkoztam, vagy olyasmivel, hogy teljes sorok/oszlopok halnak meg (ez utóbbi vezérlési- és nem panelhiba miatt szokott bekövetkezni). Szóval ez lutri!

Get Moded!

(#1444) norral válasza DM-Fan (#1443) üzenetére


norral
aktív tag

Akkor marad, mert egyébként egy álom. Nagyrészt 1080p mkv-k (filmek, természetfilmek) mennek rajta most elég sokat, az elitebookról egy jobb HDMI kábellel átlőve. Egy álom. Kell a halálnak 3d, néha így is lemásznak a képernyőről a virágok stb.

THX üzemmódban van, egyelőre nem akartam nagyon foglalkozni a kérdéssel. 24hzen kapja a jelet.

Gondolom ez így jó bejáratni, a lényeg, hogy az egész képernyő menjen, és minél változatosabb tartalommal. (A planet earth erre alkalmasnak tűnt :P)

Mennyit hajtsam egy nap? Illetve mennyi idő után pihentessem mennyi ideig?

(#1445) DM-Fan válasza norral (#1444) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Mennyit hajtsam egy nap? Illetve mennyi idő után pihentessem mennyi ideig?"

Amennyit csak akarod! Nem kell pihentetni, többet ártasz azzal, ha állandóan ki-be kapcsolgatod!

Get Moded!

(#1446) norral válasza DM-Fan (#1445) üzenetére


norral
aktív tag

Nem kapcsolgatom ki-be, tegnap azért sokat ment. :)

Ma is járatom akkor egész nap.

(#1447) psg5


psg5
veterán

Jó reggelt!

BUÉK mindenkinek!

F.K.T.

(#1448) Raga válasza Voice24 (#1436) üzenetére


Raga
senior tag

Hát pedig hidd el nem hazudok senkinek.
Nyilván ez alatt a három év alatt voltak ghostjaim nekem is főleg RTL logo de ezek igen hamar eltüntek.
Egyébként azt vettem észre, hogy ez a ghost téma is olyan hogy van hogy előjön, van hogy esze ágában sincs előjönni.
Komolyan mondom én már vagy 1 éve nem is tapasztaltam ghostot a régi tévémen.
Anno mindig a fehér meg világoskék esetleg piros háttérnél volt látható, de cseppet sem zavaró!

(#1449) psg5


psg5
veterán

Pénteken élőben megnéztem egy 46D7000-es ledest, rokonék vették.
Mivel ez már ha jól tudom a felső kategőriát képviseli lcd-séknél, ezért kíváncsi voltam, hogy milyen.
Ami szembetűnő volt, hogy nekem nem voltak igazán természetesek a színek, analóg adás nagyon-nagyon ócska, digitális már élvezhetőbb, filmek 2D-3D szuperül néznek ki, de itt is hiányzik az élénk színek, persze nyilván beállítás kérdése is lehet...ami miatt viszont ide írom, az az, hogy ez az első lcd,led tv melynél nem zavart igazából (bár még itt is hangyányit láttam, de elfogadható mértékben) az utánhúzás.
Ez meglepő volt...
Meg az ára is...

F.K.T.

(#1450) Year válasza Raga (#1433) üzenetére


Year
tag

kössz szépen,bárén terveztem hozá ps3-at vagy pc-t de akkor majd kiderül lesz e hozzá

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.