Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) DM-Fan válasza KTTech (#200) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A kényelemért és a többi távirányító deportálásáért nem megérné?

Get Moded!

(#202) Voice24


Voice24
őstag

;] Csak egy pötty, hogy én is lássam a listámban a topikot...

(#203) Cypresss válasza DM-Fan (#197) üzenetére


Cypresss
senior tag

A makrózás a modern kor egyik legfaszább találmánya. Egy komoly házimozi rendszer (kigészülve még egyéb komponensekkel) esetén szerintem élni sem lehet nélküle.

Más: ma körbenéztem a budaörsi MM-ban és [ezt]lőttem.

Úgy érzem nem zár rossz évet itthon a forgalmazó. :C :C

Más2: Ugyanitt megnéztem milyen az LG passzív 3D-s megoldása. Nos.....ööööö....igazán nem szeretnék senki megbánatani, de nem fostam le a bokám. Egyetlen dologban viszont tényleg jobb, mint a Pana; ez pedig a mélységérzet. Nem tudom, hogy csinálják, de az tényleg remek volt.

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#204) Abrion válasza Killer01 (#198) üzenetére


Abrion
senior tag

csak rá vettem magam hogy a majdnem halott egyenlegű telefonommal felhívjam, 2 perc után sem vették fel, jó a kiszolgálás!!!!
aszem most megyek és belátogatok a fehérvári boltjukba hogy lemondjam a rendelést.

(#205) Cha-b válasza Abrion (#204) üzenetére


Cha-b
senior tag

Mindjárt itt a karácsony, valszeg teli a bolt, tudom hogy ez téged nem vigasztal, de általában mindenhol elöször a személyes ügyfeleket szolgálják ki. Nem kötekedés akart lenni, csak sztem ez érthető.

CSAKAKISPEST!!!!

(#206) tibor.sz válasza DM-Fan (#201) üzenetére


tibor.sz
tag

Nekem Logitech Harmony 555 van. 10.000 Ft volt és mindent (tv, erősítő, set top box, DVD, még a motoros redőnyt is vinné, ha lenne) remekül kezel. Egy igazán nagyszerű szerkezet. Mondjuk az új VT30 esetén azért van egy két dolog, amit nem tudok vele irányítani, de csak azért mert egyszerűen nincs rajta annyi gomb, így nincs hova programozni egyes funkciókat. De az esetek 95%-ban elég. Ennyit szerintem bőven megér, mert tényleg remek és hasznos kis szerkezet.

(#207) hahotaa


hahotaa
csendes tag

G30-hoz analóg T kábel helyet mire váltsak? Digitális kábel tv hdmi-vel, vagy iptv? Iptv nincs rommá tömörítve?

(#208) norral


norral
aktív tag

Még nem rendeltem meg, de a döntés megvan, kicsit megnézegettem őket a panashopban az alléban. :) 50g30 a befutó. :) Asszony azt mondja túl nagy, dehát TV-ből sosem lehet elég nagyot venni. :DDD

(#209) M_AND_Ms válasza tibor.sz (#206) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Felprogramozod a táv. kijelzőjére. Oda rengeteg funkciót tehetsz.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#210) rb26dett válasza norral (#208) üzenetére


rb26dett
aktív tag

1 hét és már ő sem fogja azt mondani hogy túl nagy...

(#211) DM-Fan


DM-Fan
Topikgazda

Picit OFF:

Most már biztos, hogy az MTV-é a Forma 1 közvetítési joga. Reméljük, hogy HD-ben fogják sugározni.

Get Moded!

(#212) Cypresss válasza DM-Fan (#211) üzenetére


Cypresss
senior tag

Én már tudtam egy hete, mert Wéber Gabit is megkeresték, Ő meg jó barátom. Remélem Czollnert nem akarják, mert akkor maradok a német RTL-nél inkább. :U

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#213) DM-Fan válasza Cypresss (#212) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyetértek, valamint én Czollner korábbi, "hovatűntdémonhill" főnökét sem hallanám újra szívesen! :((( Kiver tőle a víz, nem tehetek róla.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#214) norral válasza rb26dett (#210) üzenetére


norral
aktív tag

Ezzel én is tisztában vagyok szerencsére. Nem venném meg a 42" -ost, mert tudom, hogy megbánnám, ennyire ismerem magamat.

(#215) GeneraL_XTX válasza DM-Fan (#211) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nah ez nagyon jó hír :C :C :C HD-t akarunk :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#216) Jim-X


Jim-X
őstag

Srácok, megvan a G30-am :) Meg hánytam-vetettem a dolgot (szó szerint, mert tegnap összeszedtem valamit és este a mosdó és a háló között ingáztam :) )46os lett belőle végülis:) Öröm van és bódottá :)

Ma sem alszom :) :)) :))

A játék az nem játék!

(#217) DM-Fan válasza Jim-X (#216) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Biztos az izgalom tette! :D Gratulálok hozzá és jobbulást!

Get Moded!

(#218) BBéci válasza DM-Fan (#211) üzenetére


BBéci
titán

Bő 2-3 hete írták alá a szerződést, akkor be is írtam valamelyik topikba, alighanem ebbe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#219) Jim-X válasza DM-Fan (#217) üzenetére


Jim-X
őstag

Köszönöm! Van egy olyan érzésem, hogy lesznek kérdéseim :)

A játék az nem játék!

(#220) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok!a vob regiszrtacionak van vmi ertelme a tv nel ?:D

(#221) DM-Fan válasza kiki22 (#220) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Semmi az égvilágon!

Get Moded!

(#222) ZEN1TH válasza Jim-X (#216) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Jól döntöttél, gratulálunk hozzá!

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#223) mohus válasza DM-Fan (#193) üzenetére


mohus
csendes tag

Az ezeréves CRT thomsonom világított:(
én sem értem...gagyi...szerintetek visszavigyem a G30-at emiatt?

:)

Más: valaki meg reklamált ,hogy a bolt nem válaszol...az ucsó héten én sem veszem fel a telót az tipródó customernek de én sem sem várom el, hogy foglalkozzanak velem...:) erre a hétre TV vásárlást hagyni már tipmixes. Akinek jutott az nézze, akinek nem jutott az kezdhet beiglizni.

Mégmás: mkv-t viszi-e a g30...szerintem semmit sem érdemes usb/sd-n beletolni filmileg mert csúnyán néz ki...de lehet h ezt más megcáfolja

FPS-t, RTS-t Sturmovikot PC-n, a többit konzolon!

(#224) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

Új TV-t szeretnék vásárolni. A plazma sokkal jobban tetszik, ám a nappali nagyon világos. Az egyik fal végig üveg. Ilyen körülmények között is érdemes plazmát választani, vagy inkább LCD/LED a megoldás?

Főleg kábelTV menne rajta, néha DVD filmek, illetve a laptopról filmek.

Mit ajánlotok 50"-os méretben, ha 200-250.000 Ft a keret? 3D nem fontos, de előny, ha van! :)

Köszi: Gábor

(#225) GeneraL_XTX válasza honyike (#224) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ha nem tudsz jól besötétíteni nappal akkor inkább LCD!

Ha ez megoldható akkor 200-250 között pont kijön a Samsung 51D550, ami még 3D-t is tud :K Bár pont egy elég visszatükröződő fajta, bár valahol minden plazma olyan.

(#226) priest87


priest87
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki olvassa a hozzászólásomat és van neki eladó vagy tud eladó kijelzőt egy Samsung ps50a656t1f tv-be azt szívesen veszem mert nekem szükségem lenne egyre.

(#227) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mai Pana2012 hírmorzsa: Vége a NeoPDP-nek.
Vagyis lehet, hogy a marketing oldalán még nem, de állítólag az alapokig leástak a 2012-es modellek tervezői.

Persze ez így nem sokat mond, sőt, szerint még NeoPDP-sebb lett, vagyis marad vagy akár egyenesen tovább nő a Xenon részarány és/vagy gáznyomás, és ez nem az amit a vibrálásra és foszforlagra érzékenyek szeretnének, de a feketének és az árnyalatok felbontásának jót tehet.
-> De ezt itt már csak én gondolom mellé.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#228) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

A Panasonic, vagy a Samsung plazma -nak jobb a 3D -s képe, vagy egyáltalán 2D illetve 3D is :F Gondolom Tudás/ár -ban jobb a Samsung :U :F

(#229) DM-Fan válasza HoReSz1975 (#228) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A legjobb 3D-képe plazmák közt a Pana VT30-nak van jelenleg (ez a Pana zászlóhajója jelenleg), de hasonlóan jó a picit lejjebb pozicionált GT30 is. Gyakorlatilag ugyanez igaz a 2D-re is, ott is ezek a modellek vannak a top-on, de 2D-ben már a csak 2D-t tudó felső-középkategóriás modellek (pl. G30) is nagyon jók. A Samsung általános képminőségben picit lejjebb van, gyengébb a feketeszintje, viszont kevésbé vibrál. Szolgáltatásokban ugyanazon árért a Samsung szokta többet nyújtani, így pl. Samsung-ból egy 51"-os 3D-modellt már 200 eFt körül megkapod az 51D550 személyében (kár, hogy most elcseszték a firmware-ét és romlott a képminősége), korrekt beépített médialejátszóval. Ugyanilyen méretben a Pana-nál ezért 250 eFt-ot kell fizetni az 50UT30-ért és az szolgáltatásokban még szegényebb is (igaz, hogy ugyanez 42"-os méretben viszont már kijön 180 eFt-ból - 42UT30, de az meg ugye kisebb). Ha viszont minőségi 3D Panát akarsz venni, akkor a GT30 alá nem szabad adni, az meg 42"-osban is 280 eFt, ami horror. Ennyiből sokkal inkább az 50"-os 50G30 ajánlható, ami ugyan csak 2D-t tud, de abban a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#230) HoReSz1975 válasza DM-Fan (#229) üzenetére


HoReSz1975
őstag

2012 márciusában tervezek TV cserét, Jelenleg Samsung LE40C530 van otthon, ezt szereném LED, vagy Plazmára cserélni. Sajnos a LED TV -k árai még mindig fent vannak, nekem ami fontos az a képméret, ami 46 - 51" -ig legyen és 3D -t és belső média lejátszót is tartalmazzon. Ezért tervezem én is a Samsung PS51D550 -et :U

[ Szerkesztve ]

(#231) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Meg szokott ugrani az eladó használt TV-k száma karácsony után?
Mert látom most csupasz az apró, visznek mindent, mint a cukrot. Szóval elgondolkodtam, hogy elpasszoljam-e most a D550-et. De persze akkor kéne helyette valami használt G30, amit most nem igen találnék (főleg nem 50-est, bár abból tudok alkudni), de karácsony másnapján talán meghízik a használtpiac. Vagy nem?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#232) kiki22


kiki22
senior tag

Hali!Ezt a pixel csusztatast mire erdemes allitani?

(#233) GeneraL_XTX válasza janos666 (#231) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem hinném. Szerintem várd ki a 2012-es panasonic-okat most már minek ugrálni?

(#234) krx21 válasza kiki22 (#194) üzenetére


krx21
nagyúr

http://dunehd.hu/?oldal=termekek
Én itt nézelődnék... Sztem itt még nincs fent az uj..

(#235) psg5 válasza Jim-X (#216) üzenetére


psg5
veterán

Még szerencse, hogy jól hánysz és vetsz... :D
Gratula. Majd jöhetnek az élmények.

(#199) Abrion :
Nem védeni akarom őket,de karácsony hete van...
Vettem már én is tőlük cuccost és jött a visszaigazoló, benne, hogy mikorra kérem a szállítást, bejelöltem és jött is. (kivéve, ha olyan terméket rendeltem ami nem volt raktáron csak várható beérkezés volt feltüntetve-mondjuk azóta olyant nem rendelek mert az valóban bizonytalan-) egy nem tetszik csak, hogy általában ki van bontva a termékek doboza- bár benne már úgy tűnik a fóliás termék bontatlan.-

Ezért továbbra is, mindig ilyen alkalommal megerősítést nyer, hogy: Forever helyi kiskerek...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#236) Gabor970 válasza kiki22 (#232) üzenetére


Gabor970
addikt

én spec kikapcsoltam, mert a 4 pixelnyi csúsztatásnak nem sok értelmét látom a csatornalogók és korhatárkarikák esetén. Más meg nem statikus.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#237) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

P42UX30E tapasztalatok egy hónap használat után. Panashop-tol rendeltem, gls hozta, állva szállították, bontatlan volt, az üzemórát ellenőriztem nem ment korábban. Digitális kábeltévém van set top box-os megoldással. Hd adások nincsenek, a minőség rendben van. Raktam egy antennát az erkélyre a mindigtv-hez. Na az már ütős. Az m1, m2, duna1, duna2 sd-ben is nagyon szép, hd-ben fenomenális. Ráadásul egyre több és értékes tartalom jön hd-ben. Tv2, rtl klub gyengébb de legalább már nem letterbox az rtl. Bár most, hogy a f1 költözik semmi olyan nem marad ezeken a csatornákon ami érdekes nekem, a hiradók esetleg. A képarányt automatán hagytam, viszonylag jól eltalálja magától, néha azért korrigálni kell.

72cm-es crt-t váltott. Kibontás után brutál nagynak tűnt, most már azon kapom magam, hogy egyre közelebb ülök... Mivel az utóbbi időben is felmerült többször a fogyasztás kérdése, csináltam egy pár perces videót. A gyári adatok szerint a max. fogyasztás 255w, az átlagos 115w. Én ezt mértem:[link]

(#238) Gabor970 válasza kenguru99 (#237) üzenetére


Gabor970
addikt

sajna tényleg nincs elég nagy TV :) Mi 1,5 éve vettük az 50-es samut, de néha ránézek a PS59D550 árára, már 400e alatt van. Néha úgy érzem, hejj, de jó ár ez már, persze a buxaindexemmel összevetve már nem elég rózsás a kép....
A mindig TV HD adásai sok esetben a legtöbbet hozzák ki az én PS50C430-as készülékemből. Próbáltam ezeken is meglátni a "ricegés" jelenséget, érdekes, hogy MKV-k esetén látható, HD TV adás esetén viszont nekem nem sikerült látni. Most akkor a 3:2 pull-down miatt van, vagy nem? Hiszen a TV adásnál is ugyanennek kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#239) tendetiti válasza OrLiX (#195) üzenetére


tendetiti
tag

Igen, igen nekem egy Harmony 700-as van a legnagyobb találmány. Megéri beruházni egy ilyenre.

[ Szerkesztve ]

(#240) kiki22 válasza Gabor970 (#236) üzenetére


kiki22
senior tag

Nalam csak annyi van hogy automatikus vagy be ...tobbi kepjavito dolgot kikapcsoltam.csak ezt az egyet nem tudtam

(#241) < CyberBob > válasza Gabor970 (#238) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Csak az mkv-k 24 képkockásak.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#242) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok!

Egész este nyűttem a G30ast... :) Nagyon szép képe van, még az analóg adások is leugranak a panelről olyan szépek! Belenéztem pár divx-be és azok is élvezhetőek!
Viszont töltöttem le [Innen] HD test videókat és nem ismeri fel a Tv ezeket a formátumokat... :(

Milyen lejátszót vegyek hozzá szerintetek? Tavasszal majd szeretnék erősítőt is meg rendes hangfal szettet, de addig kéne valami lejátszó amivel minden filmet le tudok játszani.

Jim

A játék az nem játék!

(#243) Hsanyika1 válasza Jim-X (#242) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

szia kicsomagoltad ezeket ,mert úgy tudom "rar" tömörítettek

(#244) Jim-X válasza Hsanyika1 (#243) üzenetére


Jim-X
őstag

Persze, kicsomagoltam és a laptopomon meg is tudom őket nézni (sima media player viszi) de a Tv-n nem sikerült, ha pendrive-on adtam be neki!

A játék az nem játék!

(#245) < CyberBob > válasza janos666 (#231) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nem szoktam nézni a használt dolgokat, de logikus lenne. Sokan csak jövőre jönnek rá, hogy kell a pénz másra is. Aztán ha kevesebb lesz a garancia lehet, hogy olcsóban adják majd a kifutó modelleket (persze csak ha el akarják adni :) ). Szerintem viszont ne tapsold el a tv-det inkább várd meg az új Panákat, pont te írtad, hogy elég gyökeres változások lesznek.

Jim-X: már korábban le lett írva, hogy a beépített lejátszó csak igen korlátoltan használható.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#246) Hsanyika1 válasza Jim-X (#244) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

probáld másik usbre.

(#247) Hsanyika1 válasza Jim-X (#242) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

nekem ez van jó kis gép :)) [link]

[ Szerkesztve ]

(#248) Jim-X válasza Hsanyika1 (#247) üzenetére


Jim-X
őstag

Akkor ez ilyen külső médialejátszó, amit rá lehet kötni a Tv-re HDMI-n? Ez amit linkeltél visz minden formátumot?

A játék az nem játék!

(#249) lacos001


lacos001
senior tag

Sziasztok !

Media Marktba van lehetőség pixelhiba kiszemelésére?Pendrivon vinnék képeket leskelődni,hogy mégis hibás e a készülék,amit elvinnék....
Sajnos most elviszik a Samsungomat és kell vegyek gyorsan 1 másikat,G30 lesz természetesen,csak nincsen időm bemenni a Ferenc körúti Panashopba,igy csak az Óbudai Stop-shop marad......Remélem még lesz mire odaérek.....kb. 1 óra múlva.....nehogy nekem mást kelljen elvinnem.......
köszi

(#250) Csöves válasza Jim-X (#248) üzenetére


Csöves
senior tag

Mindent azért nem. :)

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.