Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) DM-Fan válasza laszlo168 (#1249) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Miről beszélsz már megint? Ezt mondtam:

"Már a 2011-es modellek menüje is teljesen más, mint a korábbiak, mondjuk az kifejezetten előnyös fejlesztés volt."

A V20-as 2010-es modell, az X10-ed meg 2009-es. Egy szóval nem írtam olyat, hogy jó lenne, hogy kivesznek valamit a menüből. Annyit mondtam, hogy a 2011-es menü már külalakra is más és sok pozitív változást tartalmaz a korábbiakhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1252) DM-Fan válasza Palika71 (#1248) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Sose próbáltam ilyet, de nem is nagyon tartom elképzelhetőnek. :Y

Aryan: Nálam is egy APC üzemel, meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1253) psg5 válasza whappela (#1202) üzenetére


psg5
veterán

Ez rendben van!
Kösz.

F.K.T.

(#1254) norral


norral
aktív tag

15:50 körül megjött a 50g30. Most éppen áll a talpán, minden kábel nélkül, és szokja a levegőt a vadonatúj albiban velem együtt. Már alig várom, hogy bekapcsolhassam. :)

Már csináltam egy pendrivera kék, piros, zöld (+ezek köztes színei), fehér, fekete hátteret, illetve egy 128,128.128 szürkét. Remélem nem lesz vele gond. A panashopból jött, ők hoztál, remélem állítva. :)

Ha bekapcsoltam, majd írok, hogy mi a helyzet. Fingers crossed, remélem minden rendben lesz vele. :)

(#1255) ZEN1TH válasza norral (#1254) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Még időben sikerült beszerezned. Gratula hozzá :C

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#1256) psg5 válasza DM-Fan (#1219) üzenetére


psg5
veterán

Ma olvastam, (még keresem a cikket, nem találom...), hogy tojnak a konzolgyártók, hogy a tabletek, meg a netbookok átveszik az uralmat a játékok piacán (a pc-k mellett), ezért már gondolkodnak rajt, hogy tv gyártókkal összefogva (Sony-nál ez ugye adott) a tv-be lesz kapásból építve konzol vagy akár mobil op rendszer, mondjuk android alapon fut majd...

F.K.T.

(#1257) norral


norral
aktív tag

Valaki kérdezte fentebb, mekkora a doboza, megmértem egy centivel.

~134x85x25cm

[ Szerkesztve ]

(#1258) tendetiti válasza DM-Fan (#1252) üzenetére


tendetiti
tag

Ha már APC nemrég kaptam egyet, akkus fajtát. Évekig porosodott egy pincében. Nos amikor rádugtam a hálózatra elkezdett veszettül sípolni, úgyhogy gyorsan ki is húztam. Rossz lehet vagy amig fel nem tölti az akkut sípol, vagy tán akkut kellene cserèlni? Nem tudja esetleg valaki?
Bocs az offért.

[ Szerkesztve ]

(#1259) laszlo168 válasza tendetiti (#1258) üzenetére


laszlo168
senior tag

Próbáld meg feltölteni, de lehet halott az aksi, ezek nem szeretik ha le vannak merülve.

(#1260) DM-Fan válasza psg5 (#1256) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Gondolom ez a cikk volt az, én is olvastam. Mondjuk arra is kíváncsi leszek, hogy a Sony legfrissebb handheld konzolja, a PS Vita mennyire fog átütni, mikor a tabletek egyre inkább egy asztali PC erejével vetekszenek és ráadásul mondjuk a 7" és 10"-os variánsok jóval nagyobb - ráadásul érintésérzékeny - kijelzőkkel rendelkeznek, mint a Vita. Játékok is egyre szélesebb körben elérhetők rájuk, ráadásul abszolút multifunkciósak, szemben egy kézikonzollal, a felhasználói élmény is nagyobb rajtuk. Nekem gyanús, hogy nem lesz akkora sikere, mint az elődjének volt.

A TV-be épített konzoloktól meg előre ódzkodom. Egyetlen előnye lehetne: az évenkénti revíziók és folyamatos fejlesztések, de ebben meg azért nem látok potenciált, mert akkor az új játékok nem tudnának visszafelé is kompatibilisek maradni, illetve még ha tudnának is, akkor is érdekes lenne, hogy egy 2012-es TV-n más a játékélmény, mint egy 2013-ason. Akkor már ott tartunk, mint a moduláris PC-k esetében, a konzol lényege szűnne meg ezáltal.

Nade majd meglátjuk, kíváncsi leszek, merre mozdulunk el.

Get Moded!

(#1261) tendetiti válasza laszlo168 (#1259) üzenetére


tendetiti
tag

Köszi megróbálom.

(#1262) DM-Fan válasza tendetiti (#1258) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nézd meg a típusát és menj föl az APC oldalára, keresd meg a manual-t! Találgatni fölösleges, konkrétan le lesz írva, hogy mikor hogyan és miért sípol.

Get Moded!

(#1263) janos666 válasza norral (#1254) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Javaslom hogy ezzel járasd: [link], felesleges a piros, kék, zöld, a fehér ezekből adódik össze. Így gyorsabb, és biztonságosabb, mert ha pl. valamiért véletlenül megakadna a slide-show, akkor sincs gáz, hisz a szürke nem ég be. Igazából a különböző szürke intenzitások váltogatásának is csak annyi a jelentősége, hogy így lassabban hevül fel és alacsonyabb hőmérsékletre, mint ha csak a 100% white lenne benne (de azzal le is tekeri magának a kontrasztot a TV pár perc után, ha nagyon gyorsan akarod, akkor a szervízmenüs Aging funkciót ajánlom, ott nem vesz vissza a max fehérből sem).

Szerk.: Ja bocs, átgondolva talán pixelhibát akarsz keresni, nem bejáratni. :B

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1264) norral válasza janos666 (#1263) üzenetére


norral
aktív tag

Igen, elsőkörben pixelvadászat lesz, aztán lesz bejáratás remélem...

(#1265) tendetiti válasza DM-Fan (#1262) üzenetére


tendetiti
tag

Köszi neked is.

(#1266) athomi válasza janos666 (#1263) üzenetére


athomi
veterán

Azt hiszem te mondtad h a 42G30 felső sávjában kissé zajos a kép. Én ma néztem át 1 hónap után pixelhibát keresve a készülékemet, szerencsére pixelhiba mentes.
A szürke színnél azonban én is észrevettem azt a zajosságot a kép felső részén, amiről a múltkor írtál.

(#1267) -FLY-> válasza athomi (#1266) üzenetére


-FLY->
őstag

Nálam is ez a helyzet, szintén G30.

(#1268) GeneraL_XTX válasza athomi (#1266) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

azóta ezt minden 30-as tulaj észrevette, úgy látszik valami Panasonic szériahiba, bár igazából hibának nem mondanám

(#1269) Hsanyika1 válasza -FLY-> (#1267) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

lehet a tükröződés gátló bevonat kavar be, próbáld más szögböl nézni és más fényviszonyok közt ez csak tipp :B egyre többet hallani ezt a jelenséget :F

(#1270) DM-Fan


DM-Fan
Topikgazda

Az m1 most adja a Vad Magyarországot HD-ben, csodálatos film, most december 19-én jelent meg BD-n, nézzetek bele, érdemes!

Aki most lemaradt, vasárnap 10:10-kor ismétli az m1!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1271) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

A 3 hetes vt30-as plazmámon megjelent egy kb 10cm hosszú,1 pixel vastag fekete csík,ami csak kék alapon látszik,máskor nem.
Tudnátok ebben segíteni hogy ez mitől lehet?
Garanciális hiba ez,ill. megreklamálható? :F

[ Szerkesztve ]

(#1272) toza


toza
senior tag

vki erre tud vmit esetleg mondani? koszi

szegyen a futas,de faraszto...

(#1273) GeneraL_XTX válasza Ed Parker (#1271) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

az szép, van egy sor subpixel hibád. :(((

Csere :(

(#1274) DM-Fan válasza Ed Parker (#1271) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyértelmű garanciális hiba! Hívd a szervizt, cseréljék!

GeneraL_XTX: ez nem szubpixelhiba lesz, hanem vezérlési. De lényegében mindegy is, mindenképp szerviz.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1275) GeneraL_XTX válasza Ed Parker (#1271) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát nincs mázlid a TV-kel hallod:)

Olvastam az LCD topikban hogy még D6500-as TV-d is volt:) Az is elromlott? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1276) DM-Fan válasza toza (#1272) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez necces, szakember talán boldogul vele. Hogy sikerült ezt ilyen szépen?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1277) Raga


Raga
senior tag

Üdv!
Panasonic TX-P42G30E
Probléma: Beállításoknál nem őrzi meg amit beadok neki!
Például nem őrzi meg sem a hangerőt, sem az Intelligent Frame Capture:Ki parancsot.
Addig jó míg ki nem kapcsolom a tévét!
Mit csinálok rosszul?

(#1278) junkpod


junkpod
nagyúr

Vad magyarország - Vizek birodalma
m1-en most ment HD-ben, gyönyörű film volt (sajnos csak a második felét kaptam el...:( )

Ha teheted ne hagyd ki az ismétlést, ezzel demózhatod a tv-det:)

DM-Fan beelőzött:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#1279) DM-Fan válasza Raga (#1277) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, ez érdekes. Ilyennel még nem találkoztam. Firmware-t frissítettél már? Lehet, megérne egy kört. Ha semmi változás, akkor szerviz!

Get Moded!

(#1280) lacos001 válasza junkpod (#1278) üzenetére


lacos001
senior tag

szerintem nem kell elájulni a minőségtől.....bár mint tv műsor értékelhető a kép........

[ Szerkesztve ]

(#1281) Raga válasza DM-Fan (#1279) üzenetére


Raga
senior tag

Hogyan tudok firmware-t frissíteni?

(#1282) DM-Fan válasza Raga (#1281) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Többféleképpen is:

1. Internetkapcsolattal bíró LAN kábelt dugsz a TV-be és belépsz a Viera Tools-ba, majd jóváhagyod a frissítést.

2. Ezen az oldalon megkeresed a TV-dhez való firmware-t és manuálisan frissítesz.

De először ellenőrizd a TV rendszermenüjében, hogy melyik firmware van fönn!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1283) -FLY-> válasza Hsanyika1 (#1269) üzenetére


-FLY->
őstag

Ezen nem segít semmi, szerencsére nem látványos, én is pixelhiba keresés közben bukkantam rá. Megreklamálni nem akarom, max kapnék egy szarabbat. Azért a Pana figyelhetne jobban a szarjaira.

(#1284) DM-Fan válasza -FLY-> (#1283) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez valószínű egy hibás széria lesz, mert korábban nem jelezte senki. Én is átnéztem a G20-amat, semmi ilyesmit nem tapasztalok rajta.

Get Moded!

(#1285) laszlo168 válasza Raga (#1277) üzenetére


laszlo168
senior tag

Üzleti módban van a tv.

(#1286) -FLY-> válasza DM-Fan (#1284) üzenetére


-FLY->
őstag

Az egész év egy hibás széria? Valakinek májusi van és ugyanerre panaszkodik. Szerintem itt arról van szó, hogy a többség nem veszi észre.

[ Szerkesztve ]

(#1287) junkpod válasza DM-Fan (#1210) üzenetére


junkpod
nagyúr

igazatok van, méret a lényeg és amit mutattál kb 2x átmérőjű, de nekem fontos a nagyság is.
A régi noname hangszóróim pont ennek megfelelően voltak hasonló méretűek. de eljött az idő amikor rá kellett jöjjek, se a hangminőség, se a méret nem felel meg a megújult elvárásaimnak. Nem hittem én sem a kompakt rendszerekben.
Elmentem egy MM-be és elkezdtem meghallgatni ezeket. Volt egy JBL és két HK szet kiállítva. A JBL-ben gondolkodtam, meghallgattam és nagyon gáz volt, el is ment a kedvem, de azért még belehallgattam a HK-ba, a kisebbik (2 utas szatellitek) már sokkal jobban szóltak és szinte nem hiányoltam semmit (egy koncert dvd ment), de a nagyobb az valami gyönyörűen szólt, selymesen, még sztereóban is teret keltve. Sokat ad hozzá a nagy és kiváló subwoofer. Ekkor be kellett lássam, hogy van elfogadható kompromisszum:) nagyon szépen mutat a tv mellett a falra szerelve és még jól (jobb fülűeknek elfogadhatóan) szól és nem volt egy vagyon:)
Kompromisszum, de vállalható.

Box's don't touch!

(#1288) DM-Fan válasza -FLY-> (#1286) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem hinném. Ismerős június elején vette a 42S30-át, annak sincs semmi ilyen jellegű hibája. Ha nem tetszik, add el!

Get Moded!

(#1289) -FLY-> válasza DM-Fan (#1288) üzenetére


-FLY->
őstag

S30 és G30 között azért van különbség. Nem adom el, fasza kis tv, ha nem kerestem volna pixelhibát nem is láttam volna meg.

(#1290) Raga válasza DM-Fan (#1284) üzenetére


Raga
senior tag

Köszi!
Megnéztem a legfrissebb szoftver van rajta!

(#1291) Ed Parker válasza DM-Fan (#1274) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez 3 hetes tv-nél ez még a boltra tartozik vagy meg kell keresnem vele a szervizt és valami fődarabot cserélnek benne?

Picit fura a helyzet,mert addig nem foglalkoztam vele,míg a teli kéken látszott,de most volt a tv-be olyan műsor ahol volt kék és előjött,picit meglepett.
:(((

(#1292) janos666 válasza DM-Fan (#1288) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a G30-ra szűkül a kör. Máson még én sem láttam, de ebből kettőn is egymás után, illetve mások is csak G30-ról jelezték, de arról már elég sokan.
És biztos, hogy sokan elsiklanak felette, akár még olyanok is, akik nagyjából átnézik pixelhibára, mert árnyalatfüggő az erőssége, van amin alig kivehető, van amin feltűnő, de csak homogén képen látszik könnyen a megfelelő árnyalaton is.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1293) Raga válasza laszlo168 (#1285) üzenetére


Raga
senior tag

Na azt most nem is tudom hol lehet megnézni, de határozottan emlékszem, hogy a telepítéskor otthoni módban volt!

(#1294) Ed Parker válasza GeneraL_XTX (#1275) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Neeem:)

Azzal az volt a bajom hogy hdmi-n keresztül nagyon laggolt és felhős is volt nem kicsit.
Nemegyszer széthullott a kép,bekockásodott,ami egy ilyen árú tv-nél már zavart.
Az egy 6750-es volt,de utána hoztam egy 8005-öst is,de aznis felhős volt,így lett vt30-am,ebben nincs felhő,nagyon szép képe van.
Béci ajánlotta,neki volt ilyenje tesztelésen,meg most van/volt 8005-ös lcd-je.
Így kezdtünk erről beszélni.

(#1295) janos666 válasza Ed Parker (#1291) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Panasonic-ot hívd. Ha szerencséjük van, akkor csak megigazítanak egy szalagkábelt, és jó is. Eseteg cserélik a plazma panel tápáramkörét, vagy a komplett plazma panelt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1296) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Nézegettem janos666 által leírt beállító ábrákat.
Az a problémám ha a Pana G20-on a leírtaknak megfelelően állítom be feketeszintet (fényerőt), akkor az az általános használatban (már a Popcorn menüképernyőjén is) nekem túl világos. Szinte szürke a fekete. Ilyenkor a fényerő +4-n van, de számomra 0, vagy -1, -2 -nél tűnik feketének a fekete.
A kontraszt középértéken volt. A Popcornon az RGB szint limited, de kipróbáltam full-nál is, amikor is max fényerőn se láttam egy csíkot se villogni. A teszt ideje alatt sötét volt a szobában.
Egy kicsit elbizonytalanodtam: rossz a tv-m? én látok furcsán?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#1297) GeneraL_XTX válasza Ed Parker (#1294) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"Azzal az volt a bajom hogy hdmi-n keresztül nagyon laggolt és felhős is volt nem kicsit."

Input lagra gondolsz? A felhősödés miatt tartózkodok én is a samsung LCD-ktől, nagyon gáz volt?

[ Szerkesztve ]

(#1298) toza válasza DM-Fan (#1276) üzenetére


toza
senior tag

igy vettem olcson egy torott de nem rossz kepeses melle..

szoval most tudnam cserelni .. de nem tom mivel ragasszam oda...

mivel ragasszam oda?

szegyen a futas,de faraszto...

(#1299) M_AND_Ms válasza GeneraL_XTX (#1297) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"A felhősödés miatt tartózkodok én is a samsung LCD-ktől, nagyon gáz volt?"

Anyám 5-ös sorozatú Led-es Samu LCD-je nagyon szép Stratus-Opacus-Uniformis-t mutat kellően sötétben nézve, ha fekete kép van rajta

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#1300) norral


norral
aktív tag

:W

Halott kék subpixel, középtájon. :S
Nem volt még bekapcsolva előtte megnéztem a szerviz menüben. Most kicsit tanácstalan vagyok. Mert 280k-ért elvárnék egy tökéletes terméket, és legszívesebben visszaküldeném a picsába, de akkor megkezdődik a mizéria. Ha nem középen lenne, teljesen leszarnám, de így.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.