Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) < CyberBob > válasza GeneraL_XTX (#499) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Pedig a Pana lcd-k jobb esetben is csak átlagosak a mezőnyben. Szerintem csak alibiből gyárt lcd-t a cég. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#502) GeneraL_XTX válasza DM-Fan (#500) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem a D550 nem tetszett ,hanem jelenlegi formájában a plazma technológiával van bajom. Egyszerűen nem az én szememnek való. A D550 egy kiváló készülék és nem cserélném még mindig le egy 42G30-ra, de nekem LCD kell. Abból viszont ekkorára futja ennyiből, többet nem akarok rá költeni buktam már ezen a szaros plazmán eleget:(

Lehet h kisebb, de"átvillanásmentes" lesz az élmény és ez bőven megér -9 colt.

(#503) GeneraL_XTX válasza < CyberBob > (#501) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Pedig ez egy nagyon jó széria lett, sokan dícsérik. Nem túlszarurált, használható a 100hz,az SD adást is sokkal szebben jeleníti meg mint a legtöbb versenytársa, és még a felhősödés is minimális.

PH-n van róla teszt, olvasd el ha gondolod.

(#504) #75912448 válasza Gasparius (#490) üzenetére


#75912448
törölt tag

Így állítsd be a Dune-t és majd magától kiválasztja a megfelelő megjelenítést:

Videó mód: 1080p 60Hz
Képfrekvencia: 24/50/60 Hz

Azt hiszem a 8670 Sigma nem igazán játssza a divx 5.1 kodekes avi-kat, direkt.

(#505) #75912448 válasza #75912448 (#504) üzenetére


#75912448
törölt tag

Srácok, lenne egy fontos kérdésem. Azok között, akik villogni, vibrálni látják (látták) a plazma tévéket, volt olyan aki vásárlás után megszokta és esetleg már nem látja? Azaz hozzá lehet szokni, vagy aki anatómiailag úgy van berendezkedve, hogy vibrál, akkor LCD-re van ítélve? :D Rájöttem, hogy az összes ma kapható LCD tévének úgy szar a 24p megjelenítése, ahogy van. Vagyis nem a 24p, hanem a művi 100Hz nézhetetlen, ebből kifolyólag a 24p is. Ezért váltanék plazmára, de mindet vibrálni látom, ezért most nem tudom mitévő legyek... :O

(#506) DM-Fan válasza #75912448 (#505) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Valamilyen szinten biztosan idomul az ember szeme hozzá, megszokja, de szerintem ha most villódzni látod, akkor később is fogod. Mondjuk kiélezett helyzetek vannak, amikor sokkal jobban látszódik a villódzás, így pl. egy multinál, ahol eleve neonokkal világítják meg a TV-ket és a plazmák mellett ott vannak az LCD-k, ott nyilván nagyon feltűnő a dolog. Ugyanígy kiélezett helyzet, amikor nagy, homogén, egyszínű felületeket jelenít meg a panel, vagy ha csak a perifériás látómeződbe esik a panel.
Hétköznapi használat mellett az emberek döntő többségének semmilyen problémát nem okoz a villódzás, ha Te abba a kevés kisebbségbe tartozol, akinél mégis, az pech. Engem anno sokkal-sokkal jobban zavart még a 75 vagy 85 Hz-en működő CRT monitor is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#507) #75912448 válasza DM-Fan (#506) üzenetére


#75912448
törölt tag

Köszi, valami ilyesmire számítottam. Sajnos engem nagyon zavar, pl a képernyő közepét nézve is vibrálni látom a széleket. Hát akkor ez van ... sajnos nem lesz plazmám. :(

(#508) janos666 válasza GeneraL_XTX (#499) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

KTTech közreműködésének hála (:R) már itthon akklimatizálódik egy 42G30.

Őszintén szólva megremegtem a boltban egy másodpercre, mikor láttam az 50"-os mellett a 42"-ost, és tudatosult bennem, hogy ez ekkora lesz (nem mint ha nem láttam volna még 42"-os TV-t, csak úgy a vásárlás előtt, na... :))).
Méláztam ott magamban, hogy azt mondom "egye fene, legyen 50".

De mivel tulajdonképp "bosszantó apróságok" miatt vesztette kegyét nálam az 51D550, és tudom, hogy a G30 sem tökéletes, így megalkudtam magammal, hogy nagyon is jó lesz az a kicsi, de legalább viszonylag olcsó készülék arra, hogy itthon huzamosabb időn át teszteljem a NeoPDP-t, mert ha egy hét múlva ne adj' isten nekem is elkezdi kiverni a biztosítékot valamivel (vibrálás, foszforlag, dither actifact, stb), és visszasírom a Samut, akkor ne bukjak rajta.

Most megnézem hogy tetszik itthon hosszútávon a NeoPDP, kiderül mennyire egyszerű megszokni és mennyit is számít a méret, aztán majd meglátjuk.

Szerintem nem lesz itt gond, ha közelebb tolom a fotelt...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#509) GeneraL_XTX válasza janos666 (#508) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nah de mi lett a D550-el? megvan még?

Én nem kockáztatok meg még egy plazmát. Sajna nekem se való, kár h sok lóvémba került rájönni erre :((

[ Szerkesztve ]

(#510) I.K.Z


I.K.Z
tag

Mi a baj a samsung tv vel? Az 50 col al? én is most akarok venni. És tanácstalan vagyok.

(#511) janos666 válasza GeneraL_XTX (#509) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Épp azt nézem, miközben ezt gépelem. :D

160-ért elvinnék, de ráérősen kezelem, míg tesztelgettem kicsit itthon a G30-at. A tiéd is 170-ért ment, és nekem -1 szemcsi, de legalább akksis, és kalibrált, illleve most már az egyetlen eladó használt az aprón. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#512) GeneraL_XTX válasza janos666 (#511) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Akkor ráérős neked:)

[ Szerkesztve ]

(#513) < CyberBob > válasza #75912448 (#505) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A normálisabb lcd-ken nincs gond a 24p-vel (furcsa is lenne mivel többszörösét adják el, csak szolt volna valaki :) ). A plazma villogást meg nézd meg többször is ne egy alkalomara hagyatkozzál. Engem azért zavart nagyon mert nem állandóan vibrált (világos és homogén részek) mint egy crt és a nagy méret miatt valamelyik része mindig a perifériára esett (ezért is érdemesebb messzebbről nézni). Még annyi, hogy az lcd-k közül a ledesek is vibrálhatnak persze nem annyira és másképp.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#514) I.K.Z


I.K.Z
tag

mi a véleményetek a LG Electronics 50PZ250 plazmáról?

(#515) GeneraL_XTX válasza I.K.Z (#514) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

LG-t még véletlenül se. A három gyártó közül a legrosszabb.

Ha kell a nagy méret és a 3D a Samsung D550-et nyugodtan veheted, nincs vele baj.

(#516) kiki22 válasza ZEN1TH (#485) üzenetére


kiki22
senior tag

ilyen zoldes kis hangyakat latok ,amit thx modban nem lattam.gondolom az nem koser _D

(#517) < CyberBob > válasza kiki22 (#516) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az csak a magasabb kontraszt miatt van nem kell vele foglalkozni (fél méterről már nem látszik).

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#518) I.K.Z válasza GeneraL_XTX (#515) üzenetére


I.K.Z
tag

a 42 col a minimum amit szeretnék. tudtok mindeni valamit ami igazán jó. A lényeg hogy full hd-t szeretnék.

(#519) psg5 válasza janos666 (#508) üzenetére


psg5
veterán

Na akkor tessék majd tapasztalatokat írogatni, mert más kárán tanul a zember :) és így majd talán erősít vagy gyengít, hogy 51D550-es legyen nálam is a vásárlásból vagy sem.

F.K.T.

(#520) Jim74


Jim74
nagyúr

Lassan egyedül maradok a D550 tulajok között. Kövezzetek meg, de nekem szinte semmi bajom nincs vele. Ezzel az új FW-vel is megbékéltem.
Minden egyes filmnél csak elégedetten vigyorgok, hogy milyen szép képe van. És még bele sem mélyedtem az állítgatásba.

De biztos nekem nem nagyok az igényeim és azért felel meg ez a TV nekem ;]

(#521) kene84 válasza Jim74 (#520) üzenetére


kene84
senior tag

Nem maradsz egyedül, kb 1 órája hozta meg a futár a D550-et, most épp aklimatizálódik,amire nem számítottam de lehet vele járó,hogy kicsit nekem feltűnőnen kileng ha megmozgatom,de ekkora méretnél ez lehet természetes....elvileg minden csavarját rendesen meghúztam.... tapasztalat?

(#522) janos666 válasza psg5 (#519) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Legelső benyomások G30 - D550:

- A Samsung-ot a hülye is a talpára állítja fél perc alatt, most 3 percet nézegettem a kis jelmagyarázatot, hogy az egyforma hosszúságú és csavarmenet, de eltérő alátét átmérőjű csavarokból most mit? hova? merre? Nem kell hozzá diploma, de sokkal kacifántosabb a Samu, mert percekig keresgéltem a talp alkatrészeit a dobozban, kicsit mint ha el akarták volna dugni őket (Samunál rávágod, aztán kész...). ;]

- A legelső gyors rápislantás alapján egy szürkeskála videóra (a beépített lejátszóval pendrive-ról), a képfeldolgozás nincs párban a VT30-al vagy D550-el, de jobb a G20-tól, és vállalhatónak tűnik.
De ezt jobban meg kell majd nézni HDMI-ről és alaposabban át kell túrnom a beállításait, mielőtt véleményt mondok. Illetve az összbenyomás többet számít, mint a nyers szürkeskála...

Nade... van itt valami fura.

Elindítottam rajta homogén szürke képek diavetítését egy kis gyors-bejáratás gyanánt, és közelről olyat látok, hogy a képernyő felső durván 1/10-edében (a kép teljes szélességében) van némi piros zaj a világosabb szürkéken (fehéren látni legjobban).

Majd ránézek még, remélem elmúlik, ha bemelegszik.

Illetve így hogy sötétben közelről elindítottam kicsit a beépített "fehérmosót", azon nagyon szépen látszott, ahogy a mozgó sáv éle előtt kicsit világosabb a fekete, mögötte zajosabb a fehér. Szóval ez jól kihozta a Real Black Drive klasszikus vonásait.
De ezt is majd valami rendes filmmel, vagy inkább játékkal kell nézni.
Illetve úgy tudom a Panák a hőmérséklet függvényében is váltogatnak az inicializálási sémák közt, és normál üzemhőn a legjobb a helyzet.

A venti eddig gyak. hangtalan, bár még nem volt ideje bemelegedni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#523) Jim74 válasza kene84 (#521) üzenetére


Jim74
nagyúr

A saját talpán kicsit valóban ingatagnak tűnik, de nem kell rá virágládát akasztani és akkor nem lesz gond :DDD
Nekem már a falon van, ott azért jobban mutat :K

(#524) Béla29


Béla29
csendes tag

üdv.
következőt vettem észre U30-on,hogy ha ki van kapcsolva a 16:9-es túl pásztázás akkor,Tv adásnál ahol teljes képernyős az adás ott a kép bal felső sarkába fehér vékony szaggatott vonalak vannak vagy 20db, a pástázást bekapcsolom eltűnik illetve sima 16:9-nél nincs semmi.Mi a lehet az oka?
Előre is köszi.

(#525) Tomics válasza Béla29 (#524) üzenetére


Tomics
addikt

Ilyen az adás. Használt túlpásztázással.

PH! addikt since 2004

(#526) Béla29 válasza Béla29 (#524) üzenetére


Béla29
csendes tag

már sima 16:9es adásnál is van,de minden adón jelentkezik a fehér szaggatott vonal.

(#527) KTTech válasza Béla29 (#526) üzenetére


KTTech
veterán

Ez normális... kapcsold be a túlpásztázást.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#528) -FLY->


-FLY->
őstag

Hellósztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, ma lettem boldog tulajdonosa egy pana 42g30 tv-nek és szeretném a legjobb képminőséget kihozni belőle, filmnézésre és ps3-ra lesz használva. Írnak valaki nekem egy kalibrált beállítást?

(#529) KTTech válasza janos666 (#508) üzenetére


KTTech
veterán

Kíváncsi leszek, mit hozol ki belőle kalibrálva :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#530) DM-Fan válasza I.K.Z (#514) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ne akard tudni, legyen elég annyi, hogy nem pozitív. :( Inkább hanyagold!

Get Moded!

(#531) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Ha valakit érdekelne mennyit eszik az 50G30, mert tudom sokak nem azt nézik mit tud a tévé hanem hogy hány wattot fogyaszt el óránként, annak itt pár általam mért adat.
Természetesen semmi hiper szuper beállítás nélkül, talán THX vagy mozi filmprofilba.
olyan 90-250 W körül mozog a fogyasztás, de átlagosan elmondhatom hogy olyan 100-130W között mozog, persze képtől függően. Az Lcd-m ha jól emlékszem masszívan 170W körül járt, ergo ez még energiatakarékosnak is ígérkezik már ha valakinek ez szempont.

[ Szerkesztve ]

(#532) Tomics válasza rb26dett (#531) üzenetére


Tomics
addikt

készenlétben 15W? Az nagyon sok, valamit elmérsz. Bőven 1W alatt kellene lennie. De inkább 0,5W alatt.

szerk.: látom kiszerkesztetted ezt a részt, akkor mind1.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#533) DM-Fan válasza janos666 (#522) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"A Samsung-ot a hülye is a talpára állítja fél perc alatt, most 3 percet nézegettem a kis jelmagyarázatot, hogy az egyforma hosszúságú és csavarmenet, de eltérő alátét átmérőjű csavarokból most mit? hova? merre?"

Nekem eddig két Pana plazmám volt, mindkettőt talpra állítottam az akklimatizálódás idejére, egyik esetben sem tartott tovább 2 percnél, minden teljesen egyértelmű volt rajz nélkül is. Mindazonáltal én stabilabbnak is érzem a Pana talpazatait, önmagukban is nagy súlyuk van, vastag fémváz van bennük.

"Elindítottam rajta homogén szürke képek diavetítését egy kis gyors-bejáratás gyanánt, és közelről olyat látok, hogy a képernyő felső durván 1/10-edében (a kép teljes szélességében) van némi piros zaj a világosabb szürkéken (fehéren látni legjobban)."

Na, ilyet én még a G20-amon sem láttam, ez lehet megérne egy garanciális misét. Csak a kép felső 1/10-ében látod? Ha igen, akkor az biztos, hogy nem normális működés. Nem hinném, hogy bemelegedéssel ez megoldódna, meg azért betenne, ha ilyen hibajelenségek jönnének elő, csakmert hideg a panel. Azért nem Jácint ez. Ennyire nem kell túlmisztifikálni a hideg és a meleg állapot közti különbséget - persze, nyilván akkor éri el a maximális teljesítményt, ha felvette az üzemi hőfokot, ezt kalibrálásnál is mindig szem előtt tartjuk.

Na, kíváncsi leszek a hosszabb távú benyomásokra.

Get Moded!

(#534) DM-Fan válasza Tomics (#532) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az olcsó műszerek az alsó mérési tartományban elég pontatlanok, 1 Wh alatti értéket a többségük egyáltalán nem képes mérni, ezért láthatók sokszoros, sok százszoros értékek is ebben a tartományban.

Get Moded!

(#535) junior11 válasza Tomics (#532) üzenetére


junior11
veterán

Vagy be van kapcsolva a HDMI-CEC (Viera link), standby módban növeli a fogyasztást.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#536) psg5 válasza DM-Fan (#533) üzenetére


psg5
veterán

Hát én is kíváncsi leszek a továbbiakra...

De azért,a Panákból itt a fórumon visszanézve, több amit garisan kell küldeni vissza, mint másbol...jó nyílván, mert abból vesznek többet és az az ajánlott is...vagy rosszul látom/olvasom vissza?

F.K.T.

(#537) janos666 válasza DM-Fan (#533) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, mint ha vonalzóval húznál a tetejétől lefelé egy újnyi hosszúsággal egy egyenes, és ami alatta van, az homogén, ami felette, azon piros zaj.

Már szidom magam, hogy itthon hagytam a pendrive-ot, és nem néztünk meg egy fehér képet a boltban.

Ugyanakkor szerintem ezt nem lehet majd látni normál használat közben. Most homogén képen is csak akkor látom, ha azt a területet figyelem, a képernyő közepét nézve nem szúrja ki a szemem.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#538) DM-Fan válasza psg5 (#536) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, tekintve, hogy 10 emberből kb. 8 vesz Panát, én ezen nem csodálkoznék. Egyébként a pixelhibát tekintve az utóbbi időben a D550-ek is erősen tobzódtak.

Get Moded!

(#539) DM-Fan válasza janos666 (#537) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Ugyanakkor szerintem ezt nem lehet majd látni normál használat közben."

Oké-oké, de ez akkor sem normális. Engem legalábbis szétb*szna az ideg, ha ilyet látnék a vadiúj TV-men. Szerintem cseréltesd ki, amíg lehet! Legyen már makulátlan az a készülék, eleget fizettél érte, még ha jó árban volt is!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#540) janos666 válasza DM-Fan (#539) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megfordult a fejemben, de nem zúg, nincs pixelhiba, nincsenek zöld pacák (aka "green blobs") és 120km-re van ez a Budakalászi Euronics.

Vajon mit szólnának, ha beállítanék vele a Szolnoki Euronics-ba? :DDD

Hány munkanap van amúgy erre mostanság?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#541) Gabor970


Gabor970
addikt

ma jártam egy Euronicsban, és ha már ott voltam megnéztem milyen TV-k vannak.
A nagykanizsaiban -gondolom- bentragadt egy 50G20-as pana. Hát azt kell mondjam (V szériásat még nem láttam) vannak az egyéb TV-k, és van a G-s panasonic. Nagyon más világ, és feltűnően kilóg felfelé képminőségben. Az Asszonyomnak is egyből feltűnt a dolog.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#542) DM-Fan válasza janos666 (#540) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

De van másik hiba.

Hát, szerintem első körben hívd fel őket, nem biztos, hogy közük van a másik bolt dolgaihoz. Bár, akárhogy is nézem, ebből szerintem már csak kedden lesz valami, addig úgyis élnie kell a 3 napnak, mert csak a holnapi nap munkanap. Addig legalább tesztelheted.

Get Moded!

(#543) DM-Fan válasza Gabor970 (#541) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem is adnám oda a G20-am bármiért. Szerintem nagyon pazar a képe így több mint 1 év után is, teljesen passzív, nem is melegszik egy csöppet sem. Innen egyértelműen csak VT-re váltanék, de nem fogok, a garanciaidő végéig nemigen fogok váltani. Legalábbis nagyon jó TV-nek kellene születnie ahhoz és nagyon kedvező ajánlatnak árban.

Get Moded!

(#544) janos666 válasza DM-Fan (#542) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, most ránéztem, és közben átment pirosból zöldbe.

Viszont még furább lett. 100%-os szürkén már csak halvány zöld zaj vékony csíkban, 70%-os szürkén kicsit erősebb zöldes-ciános zaj vastagabb sávban, majd alatta egy még zajosabb keskeny sáv.

Szóval úgy látszik mégis változik időben.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#545) DM-Fan válasza janos666 (#544) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Akkor ez elég egyértelműen hibának tűnik. Legalábbis az, hogy csak egy keskeny sávban látod, nekem egyértelműen arra utal.

Get Moded!

(#546) KTTech válasza janos666 (#540) üzenetére


KTTech
veterán

3 munkanap, mivel személyesen vettük át.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#547) lilricsi


lilricsi
tag

Hello
Szerintetek egy samsung d8000 vagy egy vt30 a jobb?
3.5 méterről nézném. 51d8000 400e
50vt30 450e
55vt30 640e
Köszi a válaszokat előre is

(#548) DM-Fan válasza lilricsi (#547) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem kérdés, hogy a VT30. Nem is kevéssel!

Get Moded!

(#549) GeneraL_XTX válasza janos666 (#544) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Megjöttem én is, megvan a E30 :DDD

Sajnos a 0% THM nem sikerült hogy csesznék meg, nem fogadták el a fizetési jegyzékemet, oké, rohangáltam, kinyomtattam a netről a bankszámlatörténetemet, az se jó mert nekik bankszámlakivonat kell. Olyan nincs bazd+, nem kapok mert a bank tolta h legyek "zöld" :((( :(((

Ok, csesszétek meg, megvezem kp-ra.
Pikantéria hogy a vevőm még nem vittel el a D550-et mert csak fektetve fért volna el a kocsijában azt viszont se én, se ő nem akarta úgyhogy holnap jön vissza érte egy kombival.
Megesküdött hogy jön, szóval csak nem basz át karácsony napján, de a félsz bennem van :K

Ha nem jön az se baj, az LCD-t addig ki se bontom ha mégse viszi a D550-et két ünnep között megy vissza.

Egyébként fura mód beállítottam az E30-at és a G30-at a boltban True Cinema üzemmódra és megszólalásig hasonló színvilágú képük volt :Y

[ Szerkesztve ]

(#550) DM-Fan válasza GeneraL_XTX (#549) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Egyébként fura mód beállítottam az E30-at és a G30-at a boltban True Cinema üzemmódra és megszólalásig hasonló színvilágú képük volt"

Nem is a színvilágban lesz a számottevő különbség.

De mire megint ez a nagy sietség? Nem ért volna rá két ünnep között? Akkor valószínű el tudtad volna intézni a hitelt is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.