Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) FoBCRaistlin válasza Kickass (#15450) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Mondasz valamit, de ott még a kompik is elmehetnek tátába nem?
Amennyire jó az a kettős feltöltés annyira sok és egyben költséges hibája lehet...

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#15452) Kickass válasza FoBCRaistlin (#15451) üzenetére


Kickass
őstag

a komp? mondjuk en abszolut laikus vagyok de kulso behatas vagy mokolas nelkul azert eleg nehez hazavagni egy kompot....ha csak nem szeria/gyartasi hibas

meglatjuk + hibaforras az teny, de az emisszios normak miatt nem nagyon van mas ut jelenleg, most nagyon ugy nez ki a nagykobcentis szivomotorknak lealdozott, eu-ban legalabbis

[ Szerkesztve ]

(#15453) FoBCRaistlin válasza Kickass (#15452) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

bocsi, kompi alatt a kompresszort értettem :)

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#15454) Kickass válasza FoBCRaistlin (#15453) üzenetére


Kickass
őstag

ja ugy man igen :DDD

(#15455) k. válasza FoBCRaistlin (#15449) üzenetére


k.
őstag

Ha azt nézzük, hogy nyugaton egy ilyen autót azért átlagosan 5 évig használnak-és lehet, hogy sokat mondtam- akkor egy TSI nem fog beállni. Az, hogy 10 évesen mi lesz, meg nem érdekli a gyárat.

(#15456) Balupapa válasza dízelracer (#15447) üzenetére


Balupapa
senior tag

[link]

a chevy megcsinálta

VR6: igazad van, a magyar paraszt dizelt venne, a buta paraszt meg benzinest vagy a szopó roller hibridet ;]

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#15457) FoBCRaistlin válasza k. (#15455) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Ok, csak engem személy szerint, meg még a nép jelentős százalékát nem az új állapota érdekel, hanem pont a 3-5 évesé. Ami lehet, hogy pont alattam fog hamar megállni. :U

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#15458) troland26


troland26
őstag

sziasztok

van nekem egy Seat Ibizam és vettem egy ilyen felnit hozzá [link] az lenne a kérdésem , hogy a középrészt mivel tudom leszedni ? Gondolom , hogy azon a kis lyukon kell benyúlni és lepattintani , csak nem szeretném eltörni a műanyagot . :) Szerintetek hol lehet ilyen középrészt vásárolni ?

(#15459) k. válasza FoBCRaistlin (#15457) üzenetére


k.
őstag

Ez igaz, és totálisan igazad van, de ti már az a kategória vagytok-ahogy én is az leszek egy ideig, tehát nem sértésből írom!- akik már általában-nyugati szemmel!- a másodvonalbelben helyekzednek el. Tehát nehezen hiszem, hogy nekik terveznék az autókat. Ahogy pl a merciknél is mi volt? Megvette az ember a 20 millás S mercit, kb 5 éves koráig nem kellett rá költeni, aztán pedig rászakadt az ég. Az, hogy aztán az x. tulajnak sokba kerül, már nem a gyártó baja. Vegyél újat, ez a lényeg.

(#15460) dízelracer válasza Balupapa (#15456) üzenetére


dízelracer
senior tag

Hát ja. Én mondjuk ennél is tovább mennék. Egyenesen 2hengeres motort fejlesztenék mint a Fiat. Mondjuk ez csak idő kérdése előbb utóbb az összes autógyár ráeszmél majd, hogy teljesen felesleges 4hengeres motorokat rakni kisautókba. Szerintem egy 800ccm-s soros két hengeres TDI motor telitalálat lenne a Fabia/Ibiza/Polo trióhoz. Viszonylag tré hangja lenne az igaz viszont városban klímázva simán elgurulna 4liter alatt. Jobb hatásfok kisebb súly és alacsonyabb légszennyezés. Én simán beraknám a seggem egy ilyen varrógép motoros VW Polo-ba. :K

(#15461) FoBCRaistlin válasza dízelracer (#15460) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Azonnal cserélném Luigit egy 0,8-ra :D

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#15462) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

kéne már egy web cam a tűzfalra :U

[link]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#15463) dízelracer válasza VR6-Fan (#15462) üzenetére


dízelracer
senior tag

Webcamról jut eszembe: http://live.raceworld.hu

(#15464) dízelracer


dízelracer
senior tag

Zoral ;] [link]

1, 2, 3, 4 :D

(#15465) tomcsi23 válasza dízelracer (#15464) üzenetére


tomcsi23
veterán

Je. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15466) VR6-Fan válasza dízelracer (#15464) üzenetére


VR6-Fan
veterán

már majdnem úgy kormolt mint egy jobb dizel :DDD

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#15467) dízelracer válasza VR6-Fan (#15466) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ilyenkor kapja a kaját rendesen.

(#15468) VR6-Fan válasza dízelracer (#15467) üzenetére


VR6-Fan
veterán

mint minden kocsi teljes terhelésen eldúsít, de meddig bazzeg 8-ig :DDD ?!

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#15469) dízelracer válasza VR6-Fan (#15468) üzenetére


dízelracer
senior tag

1000+ lónak kell a kaja... :))

(#15470) tomcsi23 válasza dízelracer (#15469) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egy-egy ilyen menet horpasztja a tankot rendesen. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15471) rob210 válasza tomcsi23 (#15470) üzenetére


rob210
nagyúr

Pont tegnap olvasgattam a veyron adatait ott is szerepel, hogy 408 km/h ás tempónál 100km-en 100liter üzemanyagot fogyaszt.
De mondjuk 15 perc alatt megtenni 100km-sem rossz érték.
Valamit valamiért.

Renault power

(#15472) tomcsi23 válasza rob210 (#15471) üzenetére


tomcsi23
veterán

Fél órát alig bírna a tankom. :D
Veyroné mekkora lehet?
Kb 3 napi hidegélelemmel kell elmenni tankolni is. :))

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15473) dízelracer válasza rob210 (#15471) üzenetére


dízelracer
senior tag

szerintem negyed óra húsz perc már veszélyes lehet ilyen tempónál. Egy hosszabb autópályás menet után taperold le a gumidat mennyire melegedett fel. És az csak 130-140km/h. Az meg nevetve tatja a 350km/h-s "utazót". Az oké, hogy ezek speciális összetételű abroncsok meg és direkt ilyen igénybevételre lettek tervezve de a fizikát nem lehet megbaszni. Micsoda terhelést kaphatnak azok a szerencsétlen gumik. Nyomás is jócskán felszökhet bennük.

Veyron. Áhh, csak a baj van vele. Nem kéne. :N :D

(#15474) rob210 válasza dízelracer (#15473) üzenetére


rob210
nagyúr

Én az árát szeretném megkapni.
Egyből megoldódna minden gondom de még a családomé, is.

Egyébként nézegettem milyen gumik vannak rajta mert én is pont ezen agyaltam, hogy az f1es kocsik mennek ilyen tempóval és azokon milyen "sűrűn" kell gumit cserélni, pedig a pálya felülete tisztítva van.:D

Renault power

(#15475) rob210 válasza tomcsi23 (#15472) üzenetére


rob210
nagyúr

Én 60 km-ig bírnám a versenyt.
Amikor megvettem a renó düdüt ahogy a gyerek mondja:D
LE is merevedtem a kutnál, hiszen egyszer élünk alapon teletankoltam 60Liter az állam leesett. Igaz utánna 2 hónapig jártam vele:)

Renault power

(#15476) tomcsi23 válasza rob210 (#15474) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ahogy nézem, olyan, mint az enyémen. Valahogy éreztem, hogy nem a gumi a gyenge láncszem. :DDD

Mod: amúgy f1, meg ez nem azonos. F1 teljesen versenygumi, a Veyron meg "utcai".

(#15475) rob210: 62 lityit már tankoltam én is, és még lötyögött benne valamennyi. ;]

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15477) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Nos Uraim lassan tövig kell bevennem a brokit...
Tegnap az ablaktörlőm kb 30 sec alatt ért el végig majd vissza... :O :O :O
Hétvégén tudom talán megnézetni ismerőssel, de semmi jóra nem számítok...
Addig is gondolkodtam ilyen vízlepergető kezelésen, de 6K-t kérnek érte, és lehet, hogy városban a hajamra kenhetem...
Ha beviszem seat szervizbe, gondolom csak a megnézés sem lenne 2 Ft?! :F
Remélem nem a motorom ment el, mert akkor csúnyát teszek :W

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#15478) tomcsi23 válasza FoBCRaistlin (#15477) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát legalább annyi, hogy a héten nem várható eső. :D
Azért csak lehet kérni egy árajánlatot, nem? Nincs ott valaki, aki ránézne? :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15479) FoBCRaistlin válasza tomcsi23 (#15478) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Sajnos a veszprémi elég unszinpatikus társaság :S
Sajnos annyi rosszat hallottam már a szervizektől, hogy nagyon nem szívesen viszek oda semmit.
Múltkor pl egyik ismerősömnek gyújtógyertya szettet cseréltek a diesel fordban. (ez máshol történt). :W

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#15480) rob210 válasza FoBCRaistlin (#15479) üzenetére


rob210
nagyúr

Miért nem veszel bontóban egy motort?
Kicseréled és csókolom.
7-8 ezerből meg lehet oldani legalábbis itt Pesten.
:R

Renault power

(#15481) tomcsi23 válasza FoBCRaistlin (#15479) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem rajongok én sem a hivatalos szervizekért, szerencsére erre akad normális maszek, aki azért érti is a dolgát. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15482) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#15472) üzenetére


VR6-Fan
veterán

100l ha jól emlékszem :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#15483) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#15482) üzenetére


tomcsi23
veterán

..és akkor van belőle Super Sport változat is. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15484) FoBCRaistlin válasza rob210 (#15480) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Kihúzom hétvégéig, és kanizsán ismerős szétkapja kipucolja, bekeni. Aztán ha nem használ, akkor motorcsere... újat tuti nem veszek 40+K-ért :Y

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#15485) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Olajcsere, szűrők cseréje (levegő, olaj, benzin) megvolt. Minden rendben, yupi. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15486) dízelracer válasza tomcsi23 (#15465) üzenetére


dízelracer
senior tag

(#15487) tomcsi23 válasza dízelracer (#15486) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem semmi fószer lehet.

"…ritkán veszem el a gázt, inkább fogalmazzunk úgy Mentem én kinyílt motorháztetővel 212-vel…". :D

"Erőben tudtok még hova fejlődni? Lehet még ezt az 1000 lovat fokozni? Van még
értelme?
Az autó ~70%on működik, nincs túlterhelve a motor jelen pillanatban.". :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15488) AMD Power


AMD Power
titán

Ezekről mi a vélemény/tapasztalat?

SEAT CORDOBA 1.4 Stella Dream
Bár nekem inkább az 1.6 kéne ebből.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15489) dízelracer válasza AMD Power (#15488) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ismerősömnek ugyanez a motor ketyeg az Ibizájában. Meglepően kulturált járású halk motor csak rettentő gyenge. Olajat abszolút nem eszi. Ibizában télen 8litert kajol városban az szerintem teljesen jó egy ilyen őskövület motortól. Ja, 1.4-be nem nagyon van klímás. LPG-t bele 'oszt gyihhá... :K

(#15490) AMD Power válasza dízelracer (#15489) üzenetére


AMD Power
titán

Kollégámnak is ilyen moci van a 2001 Ibizájában. De tényleg gyenge!:) Azért is nézem inkább az a 1.6 ebből. Fogyasztásban sok differencia nem lehet köztük.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15491) Papabear195 válasza AMD Power (#15488) üzenetére


Papabear195
tag

Üdv!

Én egy 2000-es évjáratú 1.6-os Cordoba-t hajtok, tapasztalataim szerint van egy pár nyűgje ennek a típusnak: kuplungszerkezet, elektromos ablakemelő, trafó gondok. Sajnos az enyémnek ezeken kívül más bajai is voltak, de azokat a hanyag előző tulajnak köszönhetem, aki többet költött az optikai dolgokra, mint az autó karbantartására. Viszont az előbb felsorolt hibák a fórumok (és saját tapasztalat) alapján előbb vagy utóbb előjönnek.

Az autóról általában elmondható, hogy kemény a rugózása, de a rajta lévő 205-ös kerekekkel nagyon jól fekszi az utat. Elöl nagyon jól el lehet férni benne, én 195 cm és 125 kg vagyok és kényelmesebben elférek benne, mint a munkahelyemen használt 2-es Focusban, igaz mögöttem már nem nagyon van hely. A menetdinamikája nekem elég, fogyasztás úgy 7 körül alakul (igaz én keveset használom városban, és nem taposom szét).

(#15492) AMD Power válasza Papabear195 (#15491) üzenetére


AMD Power
titán

A fogyasztása elég barátságos... de ezek a hibák főleg a kuplung elég riasztó. Mondjuk a 1.6 75 lovas moci nem lehet egy villám. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15493) Papabear195 válasza AMD Power (#15492) üzenetére


Papabear195
tag

A fogyasztás nekem is nagyon bejön, de hangsúlyozom, hogy a sebességhatárok betartásával hozza a 7-es átlagot.
Megvétel után én egyből kuplung szerkezet cserével kezdtem, ha jól emlékszem 60 rugó körül mozgott szervizzel együtt. Ha szerencséd van kifogsz egy olyat amin már végrehajtották a cserét(pl. én is árulom :D).
A többi hiba ablakemelő, trafó lóvéban nem vészes csak idegesítő. Az ablaknál az üveget tartó pöcök törik el egy idő után (Octáviákat, Golfokat, Borákat is érinti), ami pár ezer forintért pótolható, de a szervizek egy része az egész szerkezetet cseréli (feleslegesen), az meg jóval drágább. A trafó 15 000 Ft körül volt ha jól emlékszem, de annak a meghibásodása is idegborzoló volt: a kocsi esős nyirkos időben fogta magát és megállt.
Egyébként az 1.6 motor tartós darab, elég jól mozgatja a kasznit, és ehhez szét sem kell pörgetni, pl. a már említett 1.6-os II. Focus-nál sokkal jobban megy, igaz valamivel hangosabb is.

[ Szerkesztve ]

(#15494) tomer74


tomer74
csendes tag

Sziasztok.
Lenne egy problémám, hát ha tud nekem segíteni, mi lehet a baj.
Az autó egy Vw polo 6n2-es.
Amikor a kocsit lezárom a távirányítóval, az ajtók lezárnak az index-ek felvillannak, de a jobb oldalon égve maradnak a index lámpák. ??? :W

(#15496) tomcsi23 válasza tomer74 (#15494) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hm, egyébként jól működik az index, ill. vészvillogó? Esetleg a zindexrelé szórakozik.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15497) zoo8800 válasza AMD Power (#15488) üzenetére


zoo8800
veterán

Ilyen motor (a hengerenkénti injektoros) van a Golfomban. Nem egy rakéta, de pörgetni se kell, amit tud, azt alacsony fordulatom leadja. Ingadozhat az alapjárat, ez gyakori hiba ezeknél. A fogyasztás nekem 9 liter városban, könnyebb lábbal reális a 8 liter. Ez a moci is termel egy kis kapuccsino habot az olajbeöntőhöz, nem kell megijedni. Olaj, víz nem fogy belőle.
A típust nem ismerem közelebbről.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#15498) vicces válasza tomer74 (#15494) üzenetére


vicces
addikt

parkfény maradt bekapcsolva - az index kart mindig közép állásba hagyjad.
jobb index jobb parkfény, bal index bal parkfény ;)

:)

(#15499) tomcsi23 válasza vicces (#15498) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az nem a helyzetjelzőt hagyja világítva :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15500) k. válasza tomer74 (#15494) üzenetére


k.
őstag

Nekünk is volt ilyen, konkrétan ugyan ezt produkálta, de nem tudom megmondani, hogy mit cseréltek. :F
Igyekszem megtudni, de nem igérhetek semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.