Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Üdv Kollégák!

Két kérdésem lenne.
1. Megy mostanában valaki Veszprém-Nagykanizsa vonalon?

2: 2004-es 1,9 Pd 96kw-os ibizához első 2féktárcsára+4 betétre tudtok árat mondani?
Illetve milyet nézzek hozzá?
:R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#14752) #00809728 válasza FoBCRaistlin (#14751) üzenetére


#00809728
törölt tag

(#14753) zoo8800


zoo8800
veterán

Raptor Vento, persze 60 ló :W

rip and tear, until it is done

(#14754) Kickass válasza zoo8800 (#14753) üzenetére


Kickass
őstag

még mindig jobb mintha interceptor lenne :DDD :DDD

felénk is van pár ilyen bojler, azzal szoktam szórakozni h rárugok a gázra aztán hagyom had menjen és gondolja magát királynak :D

(#14755) tomcsi23 válasza zoo8800 (#14753) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát ijedtemben 6-osban indulnék a lámpánál. :Y :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14756) zoo8800 válasza Kickass (#14754) üzenetére


zoo8800
veterán

Én meg olyan király vagyok, hogy beküldtem a kocsit a JDCS-re. ;]

rip and tear, until it is done

(#14757) tomcsi23 válasza zoo8800 (#14756) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ezen behugyozok. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14758) zoo8800 válasza tomcsi23 (#14757) üzenetére


zoo8800
veterán

B+ ennyi ésszel szabadlábon... :DD

rip and tear, until it is done

(#14759) attrax válasza tomcsi23 (#14757) üzenetére


attrax
aktív tag

És ráadásul fordítva van.Lehet h túl erős a gép? :DD

Unterschreiben

(#14760) tomcsi23 válasza attrax (#14759) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azon gondolkozom, hogy ez antenna lesz vazze. :U :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14761) attrax válasza zoo8800 (#14753) üzenetére


attrax
aktív tag

Ez a kocsi már feltűnt itt ott.Jól ki van Potoshopozva...

Unterschreiben

(#14762) dízelracer válasza tomcsi23 (#14757) üzenetére


dízelracer
senior tag

Óhh b+ :(((

(#14763) attrax válasza FoBCRaistlin (#14751) üzenetére


attrax
aktív tag

Szia haverom sok Ledes lámpát "importált"német e-bayről aztán hozta hozzám javíttatni. Hát mit mondjak jól kerestem vele.Ha használtat hozott biztosan rossz volt.Megcsináltam,működött,eladta,visszahozták.Csoportokban vannak a led sorok és hol az egyik nem ég máskor a másik.Sorba ill.párhuzamosan vannak kötve amit nem szeret a Led,mert minden Lednek más a nyitóárama ezért inkább áramgenerátoros üzemben lehet használni. A gyári ledsor ledjei egyenként vannak meghajtva nem sorba.A baj ezekkel(amiket egyre kevesebbet látni már ha figyeled),hogy a ledek kínai rossz minőségű szarok.Nagyon rövid az élettartamuk még ha szépek is.A nemgyári xenonnal vigyázz,mert ha a z autó komfortja nem ismeri fel (amúgy rá kell tanítani az ecut)akkor tönkretesz mást is és ráadásul állandóan világít a kontroll lámpa,hogy kiégett a fényszóród.
Szerintem minden ami nem gyári (lámpa)az hamis és gagyi. Mondjuk ha kapsz márkás Hella, cuccot az valamiféle garancia de én tartózkodnék tőle.

Unterschreiben

(#14764) attrax válasza tomcsi23 (#14760) üzenetére


attrax
aktív tag

:DD ja és mit fog a csekettőt?

Unterschreiben

(#14765) Kickass válasza tomcsi23 (#14760) üzenetére


Kickass
őstag

vasalódeszka irányba forditva, igy komfortosabb táryalás előtt az ingen gyorsan átfutni ;] :DDD

(#14766) k. válasza zoo8800 (#14753) üzenetére


k.
őstag

Nem azért, de most mit gondoltál? Ha erössebbet vesz, azzal lehetne is menni. Ezzel ugye nem, mert nem egy ralli gép, tehát rájött az ürge, hogyha fogja, és rákölt 500k-t akkor az autó értékét felezi, ami nem nehéz kitalálni, kurvára sohavisszanemtérő alkalom a "rajvagyok"-ra. És ő élt vele. :R

(#14767) zoo8800 válasza k. (#14766) üzenetére


zoo8800
veterán

lehet menni a 60 lovassal is (bár száguldozni kicsit kevés), na de ez a tyúning meg a raptor duma...

rip and tear, until it is done

(#14768) m3tr0 válasza zoo8800 (#14767) üzenetére


m3tr0
senior tag

ez sok szuper tuning sok lovat hoz ám elő....főleg az agresszív orrész :D
amennyiből megépítették ezt az üvegszálhuszárt, annyiból összerakhatott volna egy fasza VR6 -ot ami tényleg megy :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#14769) FoBCRaistlin válasza attrax (#14759) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Vagy lehet csak fel akar szállni.
Vagy olyan gyenge a gép, ezzel akar súlyt csökkenteni. :D

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#14770) Morris


Morris
veterán

Urak!

Kéne a Golfhoz egy garnitúra lengéscsillapító. (sport nem kell mer minek :DDD )
Monroe-ra gondoltam., de nem tudom hogy konkrétan milyen is szükséges hozzá. Előre gondolom gólyalábas, hátulra meg mehetne csak simán a patron!? :U
Hol érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#14771) VR6-Fan válasza Morris (#14770) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ismerősőn keresztül akinek van valami kedvezménye nagy autós boltoknál, amúgy ököl szabály, ahol olcsó és sok a gari rá.

monroe/sachs/blistein/KYB/koni...

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#14772) Morris válasza VR6-Fan (#14771) üzenetére


Morris
veterán

akkor megyek érdeklődni, hátha tud valaki kedvezményesen...
thx :R

(#14773) jozsi252


jozsi252
veterán

sziasztok

Tetőcsomagtartóba kérek segítséget, 2005 ös A6 avant-ra rámegy a

- 2005 ös A3-ason levő csomagtartó

- 2005 ös A6 Sedanon levő csomagtartó

vagy egyikse megy rá az a6 avantra?

iPhone 13 Pro Max

(#14774) zoo8800 válasza Morris (#14770) üzenetére


zoo8800
veterán

Bárdi, Unix, Meteor, Láng, stb.

kb. árak, kedvesség nélkül:

előre Monroe 16264-es, 17eFt
hátra Sachs 556268, 17eFt

hátra is gólyalábbal tudod venni.
ezek nem a legolcsóbbak, de kisebb (minimális) az esélye, hogy visszamegy gariba.

tudod jóárasítani magadnak is, ha bolt nevére veszed, persze ügyesen... (kb. -40%)

rip and tear, until it is done

(#14775) tomcsi23 válasza jozsi252 (#14773) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez hány forintos kérdés? :D

Passzolom amúgy, A6 szedán-avant esélyes. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14776) tomcsi23 válasza jozsi252 (#14773) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ó, hogy a trémobil..

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14777) tomcsi23 válasza jozsi252 (#14773) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ó, hogy a trémobil..2x :U

VR6: eddig csak duplázott. :DDD

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14778) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#14777) üzenetére


VR6-Fan
veterán

három a magyar igazság :DDD

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#14779) jozsi252 válasza tomcsi23 (#14777) üzenetére


jozsi252
veterán

Kis felvilágosítást :U :D trémobil?

iPhone 13 Pro Max

(#14780) m3tr0 válasza jozsi252 (#14779) üzenetére


m3tr0
senior tag

trémobil=T-Mobile és társai,gondolom lassú a tré-net és rá frissít szegény Tomcsi és azért duplázódik a hsz

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#14781) jozsi252 válasza m3tr0 (#14780) üzenetére


jozsi252
veterán

Azt tudom hogy trémobáj egyenlő tmobile, csak aztnem értettem hogy miért engem idézett aztán oda írta, de mostmár ok.

iPhone 13 Pro Max

(#14782) Morris válasza zoo8800 (#14774) üzenetére


Morris
veterán

ettől féltem. jó drágák hogy a fene enné meg.
hátulra is gólyás kell? csak mert úgy tudom hátul a rugó nem a csillapító körül van

(#14783) tomcsi23 válasza jozsi252 (#14781) üzenetére


tomcsi23
veterán

m3tr0 leírta kb, fain kis trémobil, mint netszolgáltató olykor többször küldi el, mint kéne. Telefonos fórumozás előnyei. :U
Ebből születnek duplázások, de úgy látszik, tényleg inkább mennyiségre megy, mint minőségre. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14784) zoo8800 válasza Morris (#14782) üzenetére


zoo8800
veterán

ööö úgy értettem, hogy nem bontható a gátló, kompletten kell cserélni, vagyis csak "patront" cserélni nem tudsz.
léteznek gátló felújító cégek [link], hallottam már róluk rosszat, és jót is.

rip and tear, until it is done

(#14785) Morris válasza zoo8800 (#14784) üzenetére


Morris
veterán

áhh, semmi felújítás :N . újat veszek kompletten. sajna megint nagyobb kiadás lesz, de ez van. akinek ótója van, ne dőzsizzen. (a magyar állam hozzáállása)

(#14786) Balupapa


Balupapa
senior tag

Sziasztok!

Van köztetek valakinek lupo 3L tdije? :B :U

_-=*WheelWhores*=-_

(#14787) dízelracer válasza Balupapa (#14786) üzenetére


dízelracer
senior tag

Szerelő kéne?

(#14788) Balupapa válasza dízelracer (#14787) üzenetére


Balupapa
senior tag

idővel majd biztosan :DDD
erősen alkuban vagyok egyre, vélemény érdekelne. alkatrész ellátás/árak, kényességek-betegségek (a váltón kívűl)
ma mentem vele, c5 hdi110 után azt hittem hogy a 62ló vánszorogni fog, egy frászt! Nagyon jól ment :K Aztán néztem itthon yt-n videókat, 160nál 3000rpm... :Y

_-=*WheelWhores*=-_

(#14789) tomcsi23 válasza Balupapa (#14788) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vastag hájjal kenegeted most dízelracer máját. ;] :C

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14790) dízelracer válasza Balupapa (#14788) üzenetére


dízelracer
senior tag

A nagyon jól azért túlzás de minden esetre klasszisokkal jobban megy mint amire egy 1.2-es automata dízeltől számítana az ember. Csak nem Lupót akarsz venni? :)

tomcsi23: :P

[ Szerkesztve ]

(#14791) Balupapa válasza dízelracer (#14790) üzenetére


Balupapa
senior tag

dede :U
talán neked is hasonló van :K ?természetesen a nagyon jól-t én is ugy értettem :B
RS6 és 535 meg 330-hoz azért nem hasonlithato amikkel eddig mentem :DDD a fogyasztása sem :K

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#14792) dízelracer válasza Balupapa (#14791) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nem nekem. Van egy Lupo 3L szerelő barátom. 2003 óta lupózik. Keni vágja a típust.

(#14793) Balupapa válasza dízelracer (#14792) üzenetére


Balupapa
senior tag

Pesti? Miket szokott róla mesélni?

_-=*WheelWhores*=-_

(#14794) dízelracer válasza Balupapa (#14788) üzenetére


dízelracer
senior tag

Igen Budapesti. Korrekt kisautó a 3L. Tíz lupóból nyolcban biztosan nincs szervokormány, egy parkolóban ha közel állnak hozzád a hosszú ajtó miatt kényelmetlen ki/beszállni. Elől kényelmesen el lehet helyezkedni. Hosszú távon sem fárasztó vele az utazás 185cm vagyok 120kiló nekem kényelmes volt. Fej, váll, láb tér meglepően bőséges. A csapott rövid segge miatt tolatni, forgolódni a viszonylag nagy fordulókör ellenére is gyerekjáték. A padkákra fekvőrendőrökre figyelni kell mert az első spoiler nagyon alacsonyan van. Szerkezetileg erős. Széria hibája nem nincs. A váltóval idővel lehetnek gondok. Legtöbb esetben egy alapbeállítás megoldja ha nem akkor akár költséges is lehet a javítása. Ezt megelőzendő én kapásból átalakíttatnám sima kézi váltósra. Nincs annál idegesítőbb amikor gyorsítanál (előzés, kigyorsítás, besorolás stb) szépen megindul majd a legrosszabb pillanatban megtorpan 1,5másodpercig csak gurul és csak ezután húz tovább. Ezeket a manővereket kézi üzemmódban célszerű végrehajtani mert akkor nem vált fel csak szélsőséges esetben. És persze a kézi üzemmód kiiktatja az ECO-t így mind a 61lóerő rendelkezésre áll. elsőre elég röhejesen hangzik a 61ló de ha belegondol az ember van hozzá 140Nm nyomaték és mindössze 860kg kell vinnie. A kerékcsapágy az átlagosnál hamarabb morogni kezd. Ennek oka, hogy alacsony gördülési ellenállásúra van tervezve és relatív vékony anyagból is van. Hamar kopik. Az ára nem vészes. Igazából a többi alkatrésze sem. alacsony gördülési ellenállású gumik kellenek rá ami drágább mint a sima viszont a kis méretből adódóan ez sem egy horror összeg 12-14k.. Nameg ez némi pénzt is "visszatermel". Az ajtózsanérok idővel vetemednek az ajtó súlya alatt. Ha kicsit megereszkedik nem gond mert állítasz rajta ha nagyon kattogva nehezen jár akkor azt már a zár is megsínyli mert kikoptatja. a csomagtartó nagyon kicsi. Zárható kesztyűtartó nincs. Csak egy térdnél végig futó pakoló rekesz mint a trabantnál anno. Ha valakinek pont ez hiányozna át lehet rakatni bármelyik akár benzines Lupo/Arosa műszerfalát és meg van oldva a dolog. Csak a műszeregységet és a középkonzolt kell megtartani. Autóvillamossági gondok erre a típusra szerencsére nem igazén jellemzőek. Valószínűleg anno nagyot akartak dobni volkswagen-ék így jobban odafigyeltek erre. Elképesztő a fogyasztása is. Városban ha felveszed a forgalom ritmusát 4,5liter alatt el lehet járkálni. Autópályán 130nál fogyaszt kb 3.3litert, 160nál 4,5-et. Ha egyenletes 90-el haladsz 2.8-2.9literrel lenyomsz 100kilométert. Fantasztikus értékek egy 10+éves konstrukciótól. És ehhez nem kell finomkodni meg 70-el cammogni. Újabban elkezdték lopni őket alkatrésznek. Ha esetleg veszel egyet rakass kerékőrt mert a gyári alufelnit is lopják (Magyarország :((( ). Nem árt valami home made indításgátlót is beszerelni. Most így hirtelen ennyi jutott az eszembe. Összességében korrekt minőségű, jól használható kisautó, kis fogyasztással, átlagos alkatrészárakkal, 4csillagos törésteszttel. Másfél millióért már törésmentes szervós, légkondis is akad.

Néhány konkrétumot tudsz mondani a kiszemelt kocsiról? Szín, évjárat, felszereltség, futott kilométer, ár stb... Ha Paksi az eladó meg ne vedd!!

[ Szerkesztve ]

(#14795) Balupapa válasza dízelracer (#14794) üzenetére


Balupapa
senior tag

Konkrétan: használtauton volt fent 2 napig de leszedték, mert volt 1 idegesitő hibája.

2002-es (nemszervós, nem légkondis de elektromos csomagos. 2003tól szervósak) Tudom van fent egy ilyen 2003as hahun, 1.55ért. Sok. Sárga színű, a jobb oldali ajtó sárgája 3 szinárnyalttal tér el. Az autó bal eleje kicsit furcsán ál az illeszkedések a lámpa körül nem pontosak, a lámpája új mert látszik hogy a jobb oldali mattult kicsit. Pontosan ezért szedte a kereskedő mert hogy állitja, hogy a nő akié volt megpatkázta és azért csúszott kicsit el, de megcsináltatja....) 2 éve itt vette faterom a C5-t, bevált. Az autót egy VW márkaboltol vették át szervizkönyves 137.000-et mutat, a motor hangja nagyon szép! A belseje szép, kopásmentes, ülések kemények, váltó szépen vált, csak hát puffos volt. (Mondjuk melyik 10éves női autó nem) Végigfutottam azt a nemsok kis lupo-t ha-hun és ahogy látom ez még igen jó darab! amugy 1.05 a vége azt mondta.

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#14796) dízelracer válasza Balupapa (#14795) üzenetére


dízelracer
senior tag

Jó volna kideríteni mennyire volt összetörve. Tartok tőle ha már az illesztési hézagok elmentek ott nem csak a karosszéria elemek sérültek. A 137.000km vicc. ezeknek a 95% külföldről származik. Látatlanban megmondom simán van benne 200.000kilométer. Az 1,05millió jól hangzik csak kérdés milyen eltitkolt hibái vannak még. 2001előttit szerintem nem érdemes venni. Akkor volt egy facelift. Új műszerfal, apróbb módosítások a váltó vezérlésen, onnantól volt rendelhető néhány extra pl állítható magasságú ülés vagy szervókormány.

[ Szerkesztve ]

(#14797) Balupapa válasza dízelracer (#14796) üzenetére


Balupapa
senior tag

Hát ez az, hogy mennyire, azért nem hoztuk ma haza :( Azt mondta holnap lebontatja az elejét, átnézik, és megcsinálják. :C Magyarországi autó,a szervizkönyv szerint...csak műhelybe lehet kideriteni mennyire volt puffos? Azt mondta hogy a festékvastagság mérővel nem lehet mérni mert alu :U ez igaz? Az autó teteje is alu? mert elég lenne ott lemérni, ha az át lett festve az a ciki :DDD

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#14798) dízelracer válasza Balupapa (#14797) üzenetére


dízelracer
senior tag

Komolytalan egy kereskedés lehet. Ez a majd szétszedetem megnézetem meg nem lehet festékvastagságot mérni... Hárít, félrebeszél. Szervízkönyvet simán lehet hamisítani. Valószínűleg szarrá volt törve. Ilyen emberekre nem is kell időt fecsérelni. Találjanak maguknak más bepalizható madarat. Én biztosan nem venném meg. Az ár is gyanús, a futott kilométer is, na meg amit az eladó művel... :N

[ Szerkesztve ]

(#14799) Balupapa válasza dízelracer (#14798) üzenetére


Balupapa
senior tag

:( csak sajnos ami van kínálat neten megroszabb...akkor ezekszerint lehet mérni alun?

_-=*WheelWhores*=-_

(#14800) Balupapa


Balupapa
senior tag

vhogy meglehet tudni alvaz v motor szám alapján, hogy volt-e TK? :B

_-=*WheelWhores*=-_

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.