Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142051) SztiviVander válasza Qru (#142046) üzenetére


SztiviVander
őstag

köszi, de mint mondtam hozzáférek vele a 2010es skoda össze moduljához. nem mondanám ha nem így lenne.
-
Magus2:
persze hogy nem ugyanaz mint a vcds vagy a többi, de ilyet nem is mondtam :) viszont nem is lehet ilyenekkel úgy elb.ni mint egy vcds-el. de minden attól függ kinek mire van szüksége és mire akarja használni.

(#142052) SztiviVander válasza bitpork (#142049) üzenetére


SztiviVander
őstag

nyilván sehogy. arra ott a vcds vagy az odis/vas :) de az eredeti kérdésből nekem nem úgy tűnt hogy az illető tudná hogy kell ilyet (vagy hogy egyáltalán ilyesmit akarna), mert ez esetben szerintem fel se merült volna a BT-s adapter mint lehetőség.

(#142053) bitpork válasza SztiviVander (#142052) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Értem amit mondasz. De a hibakeresésnek van egy folyamata. Ezek egy jó részénél kell olyan adat amit csak céleszközzel lehet kinyerni és értő embernek kell megolvasni is. :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142054) Mágus2 válasza SztiviVander (#142051) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Most már megnézem...17 vezérlő van a skodriban, kíváncsi vagyok olvassa-e mindet. :DDD

Bitpork: nem érted, hibát akarnak olvasni, nem akarják megjavítani, vagy az összefüggéseket megtanulni. Hibát olvasni meg jó... A végeredmény lényegtelen. :)

Pocokxx: ez is jó, de 5 liter, kevés lesz a 4, nincs maxon a szint.

[ Szerkesztve ]

(#142055) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! csak megerősítésre: Ez az olaj kell nekem Passat 1.9 PD -hez (AVF, 131LE), ugye? [link] 4l +1l elég, ugye?

Köszi Mágus! (Először is 4+1-et írtam. :) )

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#142056) SztiviVander válasza bitpork (#142053) üzenetére


SztiviVander
őstag

énis értem amit mondasz és egyet is értek. viszont értő ember nem kérdez ilyet hogy jó-e neki az olcsó bt meg a torque :) szerintem. de én eredendően arra válaszoltam hogy adott igényre jó lehet egy jobb BT adapter is, nem kell feltétlen mindenhez vcds + notebook illetve hogy az két állítás nem igaz hogy BT-s adapterrel és telefonnal csak obd-II ecu hibakódokat lehet látni/törölni és azon kívül semmi máshoz nem lehet hozzáférni. de szerintem ezt már így jócskán túlbeszéltük.
-
Mágus2: hát ha egyszer valaki szereti nézegetni akkor mi azzal a baj? amúgy is a szerelők kedvence mikor valaki úgy megy oda hogy majd ő elmagyarázza mi a hiba mer ő tudja mer kiolvasta :D

[ Szerkesztve ]

(#142057) bitpork válasza SztiviVander (#142056) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pont ez a lényege annak amit írtam: minek bárkinek ilyen kütyü ha nem érti amit lát?! :D
Nekem is volt vcds, de amikor nagy lendülettel nekimentem, úgy lepattantam róla mint a kecskesz@ar a betonról - el is hagytam valahol annyira nem használtam :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142058) tibbike01


tibbike01
őstag

Kauffer online chat, hátha mást is érdekel:

"A Filtron egy lengyel gyártó. Régebben egy eléggé hullámzó minőségű szűrő volt.
Néhány éve megvette a Mann-Filter, ma az ő "almárkájuk".
Jelentős minőségjavulást ígérnek, de egyelőre hozzánk még nem hallatszott el a szerelők és autótulajdonosk üdvrivalgása az ugrásszerű javulásról."

:)

(#142059) SztiviVander válasza bitpork (#142057) üzenetére


SztiviVander
őstag

mert pl kiolvassa vele hogy azért villog furán a riasztó ledje az ajtóban mert beszart a dőlésérzékelő (gogli barát segít lefordítani). és akkor vagy elviszi megjavíttatni mert már tudja mi a hiba és kb mekkora költségre számíthat, vagy tojik rá (de legalább tudja mi van) vagy amikor ideje engedi lekocog a kocsihoz a notival meg a vcds kábellel és letiltja vele a pitsbe a dőlésérzékelőt (ez egy saját eset) ami ezután nem generál hibát :) nem kell mindig hatalmas dolgokra gondolni.

(#142060) Zizmand válasza pocokxx (#142055) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Szia
Igen, ilyen kell bele (505.01) és én is ugyan ezt vettem pár hónappal ezelőtt a Passatba, ami nálam is szintén 1.9 PD AVF. :)
4+1 liter elég lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#142061) bitpork válasza SztiviVander (#142059) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Feladtam! :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142062) Qru válasza SztiviVander (#142051) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó! Nem is tudom akkor minek szőröznek itt sokan a vcds-el... ;]

#nincsbennetarcsi

(#142063) SztiviVander válasza Qru (#142062) üzenetére


SztiviVander
őstag

talán mert mindenki ki akarja próbálni milyen lepattani róla ;] pláne mikor kiderül hogy az ezer funkciójából igazából csak 5-re lenne szüksége... az ágyúval verébre esete. de bocs hogy beleugattam a topikba, csak gondoltam a vcds mellé segítek némi alternatívát adni az eredeti a kérdezőnek. aztán eldönteni hogy neki igazából mire van szüksége és melyik elégíti ki az igényeit azt szerintem már segítség nélkül is el tudja :)

[ Szerkesztve ]

(#142064) SztiviVander válasza tibbike01 (#142058) üzenetére


SztiviVander
őstag

arra azért kíváncsi lennék hogy a szerelők és autótulajdonosok vajon miből fogják észrevenni egy olaj vagy légszűrő minőségbeli javulását :)

(#142065) K Norbi válasza tibbike01 (#142058) üzenetére


K Norbi
addikt

Egy hulladék volt inkább eddig :U [link]
Bár én sose fogok ilyet venni. :D

[ Szerkesztve ]

(#142066) i-sti válasza K Norbi (#142065) üzenetére


i-sti
senior tag

Csak a Purflux olajszűrő ;]

Novum Forum Siculorum

(#142067) K Norbi válasza i-sti (#142066) üzenetére


K Norbi
addikt

A purflux jó :K

(#142068) Qru válasza K Norbi (#142067) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a Mann/Mahle. :))

#nincsbennetarcsi

(#142070) tibbike01 válasza SztiviVander (#142064) üzenetére


tibbike01
őstag

Szerintem a levegő, pollenszűrőt az 1 év elhasználódás után, amikor cseréled újra, akkor látszik, hogy mennyire volt jó.

(#142071) i-sti válasza tibbike01 (#142070) üzenetére


i-sti
senior tag

Az én levegőszűrőm nem bírt egy évet.
7 hónaposan kellett cseréljem. Ezután is lehet áttérek 6-7 hónapos cserére ami a levegő szűrőt illeti.
A pollent nem volt bátorságom leellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#142072) Qru válasza tibbike01 (#142070) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Leginkább csak az látszik, hogy mennyire közlekedtél poros körülmények között. Az, hogy ebből mennyit engedett át aligha derül ki a szűrőre rápillantva szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#142073) tomcsi23 válasza i-sti (#142071) üzenetére


tomcsi23
veterán

A pollent nem volt bátorságom leellenőrizni.
Nem is kell, majd a tüdő megfogja a szutykot. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#142074) tibbike01 válasza i-sti (#142071) üzenetére


tibbike01
őstag

Holnap megyek átvenni a rendelésem.
Olajszűrő: Mann
Levegő: Hengst
Pollen: aktívszenes Filtron.

Ha nagyon silány minőségnek látom a Filtront, akkor el sem hozom az üzletből. :C
Egyébként csere után fél évvel ki szoktam porolni-fújni a pollenszűrőt.

[ Szerkesztve ]

(#142075) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Van valakinek tutorialja, hogy kell leon m1 alatt kicserélni a tempomat kart? Már egy ideje rendeltem egyet ebay-ről, de még mindig nem cseréltem ki. :B
Jövő héten viszont nekiesnék. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#142076) tomcsi23 válasza tibbike01 (#142074) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egyébként csere után fél évvel ki szoktam porolni-fújni a pollenszűrőt.
Hát inkább cseréld ki, nem nagy tétel.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#142077) K Norbi válasza tibbike01 (#142074) üzenetére


K Norbi
addikt

Pollenből jónak láttam a Filtront :K
Én amit feltudok hozni a gagyibb pollenszűrők ellen az a méret, pontosan meg kell egyezzen a gyári kinézettel és mérettel. Ha nem egyezik pl kisebb, átmehet a szűretlen levegő.
Példa vannak olyan fajta márkájú pollenszűrők amikről ez a 2 szivacs hiányzik. [link]
Pedig az kell oda :K

Egyébként csere után fél évvel ki szoktam porolni-fújni a pollenszűrőt.
Ez olyan mint mikor belefújod az orrod a zsebkendőbe, majd kifújod levegővel.
És újrahasználod. ;]

[ Szerkesztve ]

(#142078) tibbike01 válasza tomcsi23 (#142076) üzenetére


tibbike01
őstag

Úgy gondolom még mindig jobb ránézni a szűrőre és kiporolni mint sem 1 évig elfeljeteni, hogy létezik...

(#142079) Zizmand válasza K Norbi (#142077) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Én is tegnap poroltam ki a pollenszűrőt, jött ki retek belőle bőven.

(#142080) SztiviVander válasza K Norbi (#142077) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ez olyan mint mikor belefújod az orrod a zsebkendőbe, majd kifújod levegővel.
de mi ezzel a gond? csak meg kell várni míg a fika porrá szárad aztán mehet a kompresszor ;]
mellesleg minél több benne a por (vagy a pollen) annál jobban szűr. angol tudósok kimutatták.

(#142081) tibbike01


tibbike01
őstag

A motorháztető szigetelésem kezd kibomlani alul középen. Mit csináljak vele? Gondolkodom, hogy valami jóféle ragasztóval odaragasztom. Valakinem van valami ötlete? :U

(#142082) Brumi˘ válasza Mágus2 (#142054) üzenetére


Brumi˘
addikt

Miért nem elég az 1.9 hosszába pd-be a 4l? 3,7l a gyári adat, nem is sikerült bele 4l-nél többet tenni még soha, de lehet én nem csinálok jól valamit. :B

(#142083) cool13


cool13
őstag

Mágus és kedves mindenki. Van egy érdekes hiba a Turcsival. Jelenség olyan, mintha csúszna a kuplung. Nagy gázadásra a fordulat megszalad (motor is hangosabb), de az autó nem gyorsul normálisan. Komótosan, persze felgyorsul, de ez ahhoz képest amikor nem csinálja halovány. Nincs hibakód a kiolvasásnál. Nem állandó a hiba. Hidegen vagy melegen is előfordul ha csinálja. 20 ezerrel ezelőtt, állítólag cserélve volt a kuplung.
Mi lehet, merre keresgéljek?
Szinte biztos hogy szét lesz borítva kuplung vizsgálat céljából, de hátha más irány is elképzelhető, Ezért tettem fel a kérdést.

(#142084) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Egy Octavia2-n lévő lakkhibát mennyibe kerülni orvosolni?

(#142085) K Norbi válasza Zizmand (#142079) üzenetére


K Norbi
addikt

SztiviVander :C :C

(#142081) tibbike01 Ilyet nem nagyon szeretlek 1.6 Benzinesre
Én is akartam rá egy időbe, de mindig elvitte a biciklim a pénzt. :O
Közüle potyog ki a cucc?

[ Szerkesztve ]

(#142086) molacika91


molacika91
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy motortartó bak csere előtt állok (Audi A4 1.9 2002). A bal elsőt már cserélte az előző tulaj nem gyári, nem jeladósra, de a hétvégén ránéztem a jobb oldalra, felhúzva rajta a gumi sapkát már olajos a bak, gondolom illene cserélni. Csak gyárit, érdemes beletenni, vagy van valami más ajánlott márka is?
A másik kérdés, hogy csepeg a hűtővíz bal elől a hűtőnél, itt az 1-es jelű alkatrésznél. Segítene a gondon ha az 5-ös számú tömítést kicserélnénk?

Köszi.

(#142087) tibbike01 válasza K Norbi (#142085) üzenetére


tibbike01
őstag

Pedig elvileg gyárilag van rajta. Sokkal csendesebb így a motor.
Igen közüle potyog ki a tömítő szivacs.

(#142088) focvis válasza tibbike01 (#142087) üzenetére


focvis
veterán

Bontóban kérdezted már? Golf 6-ba vettem 5-6 ezerért. Szvsz sokat nem tudsz javítani rajta; veszel másikat vagy elfogadod, hogy ilyen.

@smiti: ~20-30 ezer. Nem olyan csúnya.

[ Szerkesztve ]

(#142089) F_Zolee válasza Speeedfire (#142075) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem lehet akad. Mennyit ér meg az infó? :D

KNorbi: nekem is van olyan szivacs a motorháztető alatt. Nálad nem laktak jól vele a nyestek? ;]

(#142090) Mágus2 válasza Brumi˘ (#142082) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Oda is befér a 4,2, ha teljesen kijön.

(#142091) Speeedfire válasza F_Zolee (#142089) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#142092) K Norbi válasza tibbike01 (#142087) üzenetére


K Norbi
addikt

Azt elhiszem, én is a zaj miatt akartam rávenni, Pálmatex megfogná.

(#142089) F_Zolee Nekem tényleg nincs gyárilag, itt nincsenek nyestek. :N
Nem hallottam soha senkitől itt hogy panaszkodna, ezekről csak itt fórumon olvasok.

(#142093) F_Zolee válasza tibbike01 (#142087) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ja nekem az egyik szerelőm szépen oda csavarozta. Nem is mondtam neki, hogy gond lenne vele de már rutinosan nyomta...

(#142094) K Norbi válasza F_Zolee (#142093) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem belülről mállik szét fele? Mert akkor nem sok mindet lehet kezdeni vele.
Focvis mondja jól, bontóból valami jót szerválni.

(#142095) K Norbi


K Norbi
addikt

Csak a Skoda! [link] :Y

[ Szerkesztve ]

(#142096) F_Zolee válasza K Norbi (#142094) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem tudom. Nekem nincs semmi baja.

(#142097) Brumi˘ válasza Mágus2 (#142090) üzenetére


Brumi˘
addikt

Mindig tanul az ember. :B :R Mit hagyok ki? Hol marad az a 2dl?

(#142098) Mágus2 válasza Brumi˘ (#142097) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Melegen kell kiengedni, kivenni a szűrőt és várni 15 percet. Addigra a szűrőházból is lefolyik minden.

(#142099) Brumi˘ válasza Mágus2 (#142098) üzenetére


Brumi˘
addikt

Így szoktam, de akkor ezek szerint mégse. Na majd a kövinél. Tényleg nálatok gyári váltó olaj milyen árba megy? G052911A2 megy bele ha jól rémlik. '02 B5.5 AVF FRK

(#142100) tomcsi23 válasza tibbike01 (#142081) üzenetére


tomcsi23
veterán

Gyanús, hogy ez külső segítséggel történik. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.