Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59601) sziku69


sziku69
senior tag

Nem fórumtéma, de

HAJRÁ MAGYARORSZÁG!!! :DD :DD :DD

(#59602) _seth_ válasza F_Gergely (#59599) üzenetére


_seth_
veterán

Ezt nem is tudtam, milyen a gyári B veki 17-es alufelni?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#59603) M_o_g_y_i válasza F_Gergely (#59596) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

225/45R17 az, nem? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#59604) F_Gergely válasza M_o_g_y_i (#59603) üzenetére


F_Gergely
őstag

En 215re emlekszem 225 az omega nem?

(#59605) HoaryFox válasza Markizmark (#59572) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Meglett, köszönöm, gyorsan megtaláltam a kék vezetéket, egy szimpla védtelen saru a végén, de egy jó 10 percet keresgéltem hova a szöszbe kell az dugni, mert ugye olyan kis kivezetésre gondoltam, mint pl. egy hangszórónak van, de aztán rájöttem, hogy arra a kis csöcsre kell ráhúznom, ami nem messze van tőle, de az a lényeg, hogy jó lett.

Még 1x köszönöm a segítséget! :R

(#59601) sziku69:nem fórumtéma, de NYERTÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜNK!!!!

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#59606) sziku69 válasza HoaryFox (#59605) üzenetére


sziku69
senior tag

Nem fórumtéma, de qurva jól érzem most magam!!!!!!!! Hajrá magyarok!!!!!!!!!!! :DD :DD :DD

(#59607) trassher válasza sziku69 (#59606) üzenetére


trassher
addikt

10 év után néztem megint focimeccset, mármint gurulóst. :D Államvizsga után olyan fáradt vagyok mint egy b*zi. :))

Redmi Note 7

(#59608) zolikaDB válasza trassher (#59607) üzenetére


zolikaDB
veterán

Sikerált?

(#59609) trassher válasza zolikaDB (#59608) üzenetére


trassher
addikt

4-es államvizsga, műszaki menedzser/folyamatmérnök lettem. Nem tudom melyik szerepel majd a diplomában. :))

Redmi Note 7

(#59610) zolikaDB válasza trassher (#59609) üzenetére


zolikaDB
veterán

Gratula! :) :R

(#59611) M_o_g_y_i válasza F_Gergely (#59604) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Csak a méretet nézem, a sorban a 17-hez a 225/45 a másik kettő váltómérete. :K :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#59612) trassher válasza zolikaDB (#59610) üzenetére


trassher
addikt

Köszi! :R
Mellesleg debrecenben a Zolend Kft.-t nem ismered? ;]

Redmi Note 7

(#59613) sziku69 válasza trassher (#59609) üzenetére


sziku69
senior tag

Gratulálok!! Akkor jól alakult a napod!! :DD

(#59614) trassher válasza sziku69 (#59613) üzenetére


trassher
addikt

Köszi! :R Ideje volt már egy jó napnak is. :DDD

Redmi Note 7

(#59615) zolikaDB válasza trassher (#59612) üzenetére


zolikaDB
veterán

Izé, hagyjad... Öcsém melózott ott. Max egy próbát megér, vagy hogy odaszagolj, aztán meglátod.

(#59616) trassher válasza zolikaDB (#59615) üzenetére


trassher
addikt

Akkor úgy néz ki marad az fag.

Redmi Note 7

(#59617) zolikaDB válasza trassher (#59616) üzenetére


zolikaDB
veterán

Annyi, h az FAG stabil.

(#59618) trassher válasza zolikaDB (#59617) üzenetére


trassher
addikt

Ott éppen beszerzésre keresnek, lakótársam ott dolgozik mint konstruktőr. Egy próbát megér. Igazából ott magas fokon űzik a kókányolást de legalább az önéletrajzban leírva kifejezetten jól mutat.

Redmi Note 7

(#59619) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintetek mennyi km után vagy "fékezés" után kéne elérnie a fékemnek a 100% fékhatást?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59620) trassher válasza AMD Power (#59619) üzenetére


trassher
addikt

Nekem anno suzukinál 100-150 km után már megfelelő volt a fékhatás.

Szerk.: Akkor meg már lehet vasalni.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#59621) w333 válasza AMD Power (#59619) üzenetére


w333
félisten

1000-2000 km írnak ... vagyis a Brembo tárcsának ezt írták ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#59622) AMD Power válasza trassher (#59620) üzenetére


AMD Power
titán

Már sokkal jobb mint volt, mármint a a felrakás óta sokat javult ,de szerintem még nem 100%. Kb 150km mentem vele azóta itt a városban.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59623) F_Gergely válasza AMD Power (#59622) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem kb 1000 km kellett mig teljesen bekopott, es mar nem nyikorgott, a fekhatason en nem ereztem hogy jobb lenne mar az elejen is egybol megallt az auto.

(#59624) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Feljött most a fék mint téma, lassacskán nekem is cserések lesznek (főleg hátul, kb. 1,5 mm van még), de olyat szeretnék, ami "harapós", nem csak erősebb betaposásra fékez.
Ferodo Racing elvileg ilyen, igaz elég húzós árban van. :(((
Mi egyéb jöhetne még számításba, kicsit olcsóbban? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#59625) sziku69 válasza AMD Power (#59622) üzenetére


sziku69
senior tag

Nekem anno az F astrán lett cserélve, mielőtt elindultunk egy déli "körútra". Sokat mentünk pályán. kellet vagy 1500 km mire bejáródott. A szerelőm azt mondta, hogy intenzívebben használjam. Az még nem volt abs-es.

(#59626) F_Gergely válasza M_o_g_y_i (#59611) üzenetére


F_Gergely
őstag

na megnéztem én 215-ös váltót találtam, mondom elvileg felmegy a 225 is de az tudtommal omegára való méret, vectrára 215 megy (de elvben felmegy a 225 is).

(#59602) _seth_

Gyári 17-es felni :)

[ Szerkesztve ]

(#59627) Declare válasza AMD Power (#59619) üzenetére


Declare
őstag

en is 1000-2000 röl tudok :K

Mennyi km utan kellett cserelni? Nekem is érik a dolog szerintem

trassher gratula :C akkor ints bucsut a gondtalan nyugodt eletnek, a heti 3 bulikának stb :D

(#59628) sziku69 válasza _seth_ (#59597) üzenetére


sziku69
senior tag

A B2-es 5x100 ? Az enyém 4x100-as osztású.

(#59629) AMD Power válasza F_Gergely (#59623) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem ez az új egyáltalán nem nyikorog.

Declare Köszönöm szépen. Akkor még egyenlőre "várok" és fékezgetek aktívan! :)

Nem tudom sajnos. Én kb 15-16e km mentem ezzel a fékkel. De már előtte is jó ideje nem volt szerintem cserélve.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59630) F_Gergely válasza trassher (#59609) üzenetére


F_Gergely
őstag

"isten hozott nálam öcsém ez a való világ..."

Gratula, aztán hajrá, az élet nem csak móka és kacagás hallottál már a csúf kopasz NAV-ról, és Orbán Viktorról? :DDD

(#59628) sziku69:
A 4 kerékcsavaros az 4x100 az 5 kerékcsavaros az 5x110.

(#59629) AMD Power
nem feltétlenül kell nyikorogjon, én is csodálkoztam, mondjuk én gyárit vettem, de mai fejjel inkább brembot vennék, már csak a név miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#59631) AMD Power válasza F_Gergely (#59630) üzenetére


AMD Power
titán

Az enyém is gyári csak nem Opel , hanem VW.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59632) sziku69


sziku69
senior tag

Az tudja valaki, hogy mekkora átmérője van a vectrára való felni tehermentesítőjének? Nem biztos hogy sikerül gyári felnit szereznem. Ezért a kérdés. :R

(#59633) mohabá 007 válasza sziku69 (#59632) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

56,5mm. (4X100) :K

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#59634) trassher válasza Declare (#59627) üzenetére


trassher
addikt

Declare & F_Gergely Köszi! :R A bulizásból már kinőttem, rosszul vagyok a mai 20 éves kis véglényektől. :D A munka valahogy mindig jobban könnyebben ment mint a tanulás.

Redmi Note 7

(#59635) Markizmark válasza trassher (#59634) üzenetére


Markizmark
addikt

Már pedig illene inni és fekve sz**ni mint a kafferbivaly. :D Cimborákkal kell ünnepelni, én is csináltam házibulikát amikor kiadták a diliflepnim. Mérnöki munkára fel kell készülni, ép ésszel nehezen lehet bírni.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#59636) trassher válasza Markizmark (#59635) üzenetére


trassher
addikt

Iszok én eleget, buli alatt a szórakozóhelyet értem. Házibuli, faházas buli az más dolog. Sok barát - cimbora nincs itt debrecenben, hétvégén lesz arconpörgés. ;]

Redmi Note 7

(#59637) Declare válasza trassher (#59634) üzenetére


Declare
őstag

jesszu...egy munkamanias :D

(#59638) lsebestyen válasza HoaryFox (#59316) üzenetére


lsebestyen
addikt

No, megérkezett az antennám tegnap este az F Astrához, ehhez volt mellékelve a gumisapka is. Kb 1 óra alatt sikerült kicserélni, a hátsórész felét le kellett bontani, de így kényelmesen hozzáfértem mindenhez. Nagyon örültem, h tényleg kompatibilis a gyárival minden, így például az antenna vezetéket és a rögzítő elemeket fel sem használtam, csak átraktam a régiről, az antenna kábelt pedig csak rácsavartam és kész is. Ideje volt már cserélni, mert az előző antennának a gumija teljesen szétmállott.
Egy negatívumot tudok erről az új antennáról mondani, hogy a csonk amit rögzíteni kell az rövidebb 3-4 centivel, így egy kicsit ferdén áll kívülről, mert csak ferdén sikerült rögzítenem. De ha szórakoztam volna vele még egy picit lehet sikerült volna függőlegesen is bevarázsolni. Természetesen az adás is jobb lett. :C

A régiről egy kép:

(#59639) sziku69 válasza mohabá 007 (#59633) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi Mohabá! :R

(#59640) HoaryFox válasza lsebestyen (#59638) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Na grat, nekem nem volt ferde, nekem csak a jobb oldali borítást kellett leszednem és egy jó fél óra alatt (igaz, egy kis bűvészkedéssel), de megcsináltam.

To All: Ma mentem olasszal, néztem németet, és jöttem némettel, szóval mától hivatalosan is B Vectra tulajdonos vagyok :C Egyeskét sikerült elhozni, lealkudtam belőle 65 papírt, szóval 540-ért hoztam el. Lesz vele 1-2 meló (vezérlés csere pont esedékes, bal fényszóró matt, hátsó kipufogódobon egy jó öklömnyi lyuk, úgyhogy most igen sportos hangja van :DDD , stbstb.), de nagyon tetszik, kb. olyan mintha egy full extrás Astrába ültem volna át, minden ott van, ahol megszoktam. Mondjuk elsőre fura volt az Astrához képest lényegesen kisebb kuplungpedál-út, valamint a bowdenes helyett az elektromos gázpedál, de hazaértem, legyűrtem gyorsan a bürokráciát is, úgyhogy egyenlőre ennyi :))

(Ugyanitt F Astra eladó ;] :D )

Szerk.: Hú, még 1 kérdés: áttettem az Astrából a Pioneer fejegységet (MVH170-UI) és valamiért nem akar bentmaradni a DIN helyen a keret. Mit tudnék vele kezdeni? Így olyan érzésem van, hogy ha az egyik gombot megnyomom a jobb oldalon, hogy mindjárt kiesik a helyéről. :O

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#59641) F_Gergely válasza HoaryFox (#59640) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nah grat majd kepeket toljal felfele :)
Radio ugy rogzul hogy van egy muanyag keret ebbe belerakod a radio fem keretet, a pockoket/tuskeket kihajtogatod (ezek tartjak fixen) majd ebbe a fem keretbe tolod bele a radiot. Ha jol van rogzitve a fem keret nem fog csuszkalni, mozogni a radio.

(#59642) sziku69 válasza HoaryFox (#59640) üzenetére


sziku69
senior tag

Gratulálok! Üdv a Vectrás csapatban. :C

(#59643) Luck Dragon válasza HoaryFox (#59640) üzenetére

Tiszta szívemből gratulálok, szolgáljon téged sokáig! :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#59644) HoaryFox válasza F_Gergely (#59641) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Na nekem itt bukik a dolog, mert egy vas keret van bent a nyílásban, ebbe megy a rádió kerete és ott nem fogja meg valami. Na, majd holnap dobok képet / videót / GIF-et / postagalambot.

To others: Thx! :R Remélem jól fog viselkedni, mert egy jó időre elment a kedvem a sok bürokráciás sz*rtól :DDD

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#59645) F_Gergely válasza HoaryFox (#59644) üzenetére


F_Gergely
őstag

A muanyag keretet amibe a radio fem tartokerete megy bontottan kb 1000-2000 huf, radiohoz femkeret meg kb 1000 huf szoval relative olcson orvosolhato barmit is kell potolni.

(#59646) Fkris válasza HoaryFox (#59644) üzenetére


Fkris
őstag

Nekem amúgy meglepően gyorsan sikerült, összesen másfél óra volt a biztosítás, átíratás, várakozási idővel együtt.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#59647) HoaryFox válasza F_Gergely (#59645) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Tehát azért nem marad bent, mert egy műanyag keret hiányzik? Mert a rádióhoz megvan a fém keret meg vna egy műanyag keret ami ugye a fejegység körül van.

Akkor most nekem mi kell? Mindjárt fogom magam kicsit körbetekerem szigszalaggal, hogy befeszüljön xD

Szerk.: Na megnéztem a manualt és lehet mégiscsak user error. Majd holnap akkor megnézem még egyszer mert azt írja, hogy néhány nyelvet ki kell feszíteni csavarhúzóval, hogy szépen bent maradjon. Majd jelentkezem az eredménnyel.

(#59646) Fkris: Nekem eredetvizsgával együtt volt 3 óra, a vizsga gyors volt, azonnal tudta csinálni.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#59648) F_Gergely válasza HoaryFox (#59647) üzenetére


F_Gergely
őstag

[link]

Van egy ilyen muanyag keret, ebbe rakod a radio fem keretet es abba rakod bele magat a radiot. Ha mozog a fejegyyseg az, azert van mert a muanyag keretben nincs fixen rogzitve a radio fem beepitokerete. A labait feszitsd be jobban.

[ Szerkesztve ]

(#59649) HoaryFox válasza F_Gergely (#59648) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Rendben, köszönöm a segítséget, holnap csekkolom! :R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#59650) sziku69


sziku69
senior tag

Hát most az van, hogy lenne egy bmw alufelni garnitúra. Az agymérete gyárilag 57mm. A Vectráé 56,5 mm. Van 0,5 mm differencia. Holnap mérik le pontosan.

Lenne egy garnitúra Veszprémben is. Csak az most messze van. Van itt Veszprémi kolléga? :DDD Aki történetesen feljár pestre? :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.