Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) #81556480 válasza F_Gergely (#59498) üzenetére


#81556480
törölt tag

köszi seth

Ja nekem is jók a gyáriak, tényleg szépen szólnak normalon. Viszont hangerőnél már elfogynak.

ez a második készlet gyári, mert amivel vettem, annak elporladtak a peremei beázás miatt.

(#59502) AMD Power válasza HoaryFox (#59464) üzenetére


AMD Power
titán

Hajrá , csal ügyesen! :K :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59503) trassher válasza tboy93 (#59494) üzenetére


trassher
addikt

Miért ne férne bele? Én úgy tudom ha adott típusban volt gyárilag egy motor akkor azt bele lehet rakni probléma nélkül. Ha én akarok egy 1.8-ast az 1.4 helyére akkor berakom, új forgalmi és kész. Legalábbis én így tudom, hogy típus azonos motort be lehet szerelni.

Stauffenberg: Jól mondja. Valamilyen probléma volt a felhasznált festékekkel és emiatt volt nem megfelelő a korrózióvédelmük.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#59504) tboy93 válasza trassher (#59503) üzenetére


tboy93
nagyúr

En meg ugy tudom hogy ez nem igy megy :) Hondasok szopnak ezzel sokat, 1.4 helyere az 1.6, de papir sose lesz. Sot, a 6g coupeban 1.6 van, de abba se lehet bepapirozni az ugyanakkora ccm-es 160le-s vti motort.

(#59505) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok Kérdezni szeretném erről ,i a véleményetek. motortisztító . mert nem találom a régebbi írást.

Üdv : Köszönöm

(#59506) F_Gergely válasza tboy93 (#59504) üzenetére


F_Gergely
őstag

mindent lehet, ha 1.2 corsába belefér a 3.0 V6 omega motor akkor nincsen lehetetlen :DD

(#59507) Declare válasza BullKoxa (#59505) üzenetére


Declare
őstag

Van valami különösebb ok, vagy tünet amiert hasznalni akarod? Ha normalis olajat, normalis idöközönkent csereled, jo minösegü üzemanyagot tankolsz, nem biztos, hogy eröltetni kell ezt.

En a Liqui molly szmötyijet hasznaltam, de azt mondtak, nem kell azert ezt tulzottan eröltetni, mert hasznalat utan, az uj olajba biztosan kerül belöle valamennyi es ez rontja a kenest. Szoval en amikor megvettem a kocsit az elsö cserenel toltam egy ilyet de azota nem

(#59508) tboy93 válasza F_Gergely (#59506) üzenetére


tboy93
nagyúr

Belerakhatod, be is papirozhatod, de a vege tobb szaz ezer forint lesz. Kell hozza atepitesi engedely, muszaki rajz, valaki aki beepiti es alairja a hogy berakta, utana szemle stb., egy rohadt gewindet nem lehet csak ugy beiratni, nemhogy egy motorcseret :U Ez nem anglia keremszepen :D

(#59509) F_Gergely válasza tboy93 (#59508) üzenetére


F_Gergely
őstag

ingyen semmi sincs, mondjuk ha nekem bedöglik a motorom, én is 2.2-es rakok be a 2.0 helyett azt jónapot :D
De aki ilyenre adja a fejét az tudja hogy ez zsebbenyúlós, motortcserélni csak akkor lehet ingyé, ha tök ugyan olyat tesz be, de akkor is papírozni kell, kivétel ha a forgalmiban nincsen motorszám, csak motorkód, így ha utóbbi van akkor lazán lehet ki be pakolgatni a motorokat de csak ugyan olyat.

(#59510) tboy93 válasza F_Gergely (#59509) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jah, mindenkepp van papirmunka, csak tipusazonos motornal joval kevesebb. Totalis rafizetes hulyeskedni egy nagyobb motorral, kell egy komplett motor kabelkoteggel, uj bakok, futomu modositas (hogy a nehezebb motor ne ultesse meg az autod), uj fekek stb + papirmunka ha valaha el is akarod adni. Ebbol mar boven kijon egy nagyobb motorral szerelt auto, ha eladod a mostanid. Persze jo hobbi, meg fun, csak anyagi csod :D

(#59511) trassher válasza tboy93 (#59504) üzenetére


trassher
addikt

Itt volt már példa új motorra és nem volt belőle sem anyagi csőd sem kattanó bilincs. Utánaolvasok mert már érdekel pontosan mi a szabály.
Ezt találtam:
Motorcsere esetén a következő dokumentumokra van szükség:

– a járműhöz kiadott új típusú (kártyás) forgalmi engedély és törzskönyv vagy a régi típusú forgalmi engedély,
– a motor tulajdonjogát igazoló okirat,
– új motor esetén számla,
– külföldi számla vagy adás-vételi szerződés, és a vámeljárás lefolytatását igazoló okirat,
– belföldi számla (pl. járműbontói tevékenységet folytató által kibocsátott), vagy adás-vételi, csere, ajándékozási szerződés,
– típusazonos motorcsere esetén műszaki adatlap
– a törzskönyv illetékének befizetéséről szóló bizonylat, vagy nyilatkozat az illetékmentességről,
– forgalmi engedély illetékének befizetéséről szóló bizonylat, vagy nyilatkozat az illetékmentességről,

nem típusazonos motor beépítése esetén:

– a közlekedési hatóság által kiadott átalakítási engedély és műszaki adatlap,
– a hátsó rendszámtábla, mivel új műszaki érvényességi idő bejegyzése is történik,
– az érvényesítő címke díjának befizetéséről szóló postai feladóvevény, mivel új műszaki érvényességi idő bejegyzése is történik,
– az ügyfél személyazonosságát igazoló okirat.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#59512) tboy93 válasza trassher (#59511) üzenetére


tboy93
nagyúr

"Jelenleg a motorcsere (típusidegen motorra) sajnos típusmódosítást jelent, melyet mérnöki tervezõmunka dokumentációjával alátámasztva, indoklással, stb. kell engedélyeztetni. Nemcsak az jelent típusmódosítást, ha egy Suzukiba Ferrari- vagy Viper-motort akarunk rakni, de az is, ha a fent említett Suzuki háromhengeres motorját 1,3-asra cserélnénk. Az nem érdekli a hivatalt, hogy az adott kasztnit (féket, stb.) gyárilag is szerelték mindkét fajta motorral. Akkor is engedélyeztetni kell. A költségek mellett ez hivatalos küzdést jelent, amelynek a vége elutasítás is lehet"

(#59513) F_Gergely


F_Gergely
őstag

most hívott a szerelő, kész a verda, délután megyek érte....
Remélem most már sehol nem fog folyni az a nyomorult olaj...
Mivel júliustól új melóhelyen leszek, így sajnos eladni nem tudom mert melóba járás csak autóval lehetséges...

(#59514) Petyyyyy válasza F_Gergely (#59513) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor most olajfolyás nuku, klíma muxik?

Én meg holnap gurulok ki a fényezőhöz, megnézzük melyik kilincs-díszléc-küszöb szettel érdemesebb foglalkozni. Azt mondja nem lesz egy horribilis píz - hope so.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#59515) F_Gergely válasza Petyyyyy (#59514) üzenetére


F_Gergely
őstag

igen elvileg minden jó és működik. Maradt hibának az első féltengely, de így hogy most már lesz autó ideje szerváljak egy hátsó ablaktörlő motort - majd felhívom a srácot akit mondtál.

(#59516) trassher válasza tboy93 (#59512) üzenetére


trassher
addikt

Itt meg azt írják átalakítási engedély. Ez konkrétan 11800 pénz. Nekem legutóbb azt mondták vizsgahelyen, hogy adott évjárathoz és adott kasztniba passzoló számlás motort minden gond nélkül be lehet építeni. Mondjuk ilyen átalakítás engem speciel nem fenyeget, van itt más átalakítandó dolog. :DDD

Redmi Note 7

(#59517) Declare válasza F_Gergely (#59515) üzenetére


Declare
őstag

remelhetöleg a kalvaria veget er :C

Feltengellyel mi van?

btw: En is leadtam a listat a szerelömnek....mindenre van megoldasa, odaviszem es minden rendeznek :C Azt mondta ezekre az ilyen kis pontszerü rozsdasodasra van pont egy szuper embere, aki a teljes elem fenyezeses nelkül tüntetett mar el ilyet nagyon szepen es jol :) Megnezik a futomüvet, azt a gumi harangot, fekeket.
A klimam remelem kibirja meg ezt a 2 hetet, mert most mar alig hüt :U meg eppen jo amugy, kellemes langyos szaraz levegöt fuj be, de felek mar nem sokaig....bar most a max 20 fokba nem is kell szerencsere :))

[ Szerkesztve ]

(#59518) F_Gergely válasza Declare (#59517) üzenetére


F_Gergely
őstag

kopog, és külső belső csuklót kéne cserélni, de nem lehet kapni csak külsőt, a komplett féltengely meg 30 ezer és mindkét oldali kéne ugye...
Annyi a hibajelenség ha kitekered a kormányt jobban akkor kopogó hangot ad az első futómű.

(#59519) #81556480


#81556480
törölt tag

(#59520) Declare válasza F_Gergely (#59518) üzenetére


Declare
őstag

:R köszi

(#59519) LaciCRM ez mi? :DDD rajta talaltad a kocsidon? :D

(#59521) Petyyyyy válasza #81556480 (#59519) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez mekkora trollság. :DDD Személyes sértésnek érezném, ha ilyen kerülne a drágaszág szélvédőjére.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#59522) tboy93 válasza trassher (#59516) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem tudom... mondom en nagyon sok motor cseres autorol hallok nap mint nap, hondasok ossze-vissza swapolnak-cserelnek mindent, de papir az senkinek sincs. Aztan eladaskor jon az uzembentartoi tema :U No mindegy.

(#59523) trassher válasza F_Gergely (#59515) üzenetére


trassher
addikt

Látod lassan összeáll az. Ha eladnád mert már nem bírod a nyűgjeit akkor sincs rá semmi garancia, hogy az új jobb lesz.

LaciCRM: Az igen. :U

tboy93: Amikor az nkh-nál voltam akkor is volt ott motorcserés autó. Kérdeztem a tulajt, azt mondta nem volt se macerás sem irreálisan drága.

Redmi Note 7

(#59524) #81556480 válasza Declare (#59520) üzenetére


#81556480
törölt tag

vagy 1-2 éve terjedt ez, azt hiszem Debrecenbe :DDD

(#59525) BullKoxa válasza #81556480 (#59519) üzenetére


BullKoxa
őstag

Én fel is hívom őket. Mert sz@r az Opelom, Z16xe. Obd II, igy tudtok keresni rá. Nem kaptam rá választ. Gyenge mint a harmat, kB 60 paci, tegnap már 5-7 szer le kellett huzodni vele, ujrainditani. folytószelep cserélve. Hiba amit OBD II dob. Katalizátor ez csörög is már, üzemanyag pumpa, lehet gázpedál vagy motorvezérlő vagy akár naiv fejjel légtőmeg mérő is, és még ki tudja mi baja lehet . Azért vannak itt drága alkatrészek felsorolva. Szerelő nem tudja mi lehet.

Declareb: csak azt hittem jót tesz majd a kocsinak. De most bizonytalan vagyok sokba lenne ha ezt a baját javittatnám. Szerintem 120-200 K. Annyit nem szeretnék bele tenni, még jó hogy most vettem bele váltohoz kézifékhez bőrt. 6K meg légzsák fedelet is cseréltem 5K.

[ Szerkesztve ]

(#59526) adorjant válasza BullKoxa (#59525) üzenetére


adorjant
senior tag

Akkor simán lehet,hogy a katalizátor letört darabja fojtja az autót...

(#59527) F_Gergely válasza trassher (#59523) üzenetére


F_Gergely
őstag

na igen, de még van vele meló (ami igazából csak engem zavar, más még a 5x nagyobb hibát is leszarja ahogy nézem az autókat), első féltengely, intercoolert azért szeretném majd cserélni kicsit viseltes, kéne majd alvázvédelem, hátulját fényezni, lakatolni...
200-300 ezret még rá tudnék locsolni...

(#59528) tresh válasza sziku69 (#59436) üzenetére


tresh
addikt

Az köszi! :R :R

(#59529) BullKoxa válasza adorjant (#59526) üzenetére


BullKoxa
őstag

Lehet ennyi lenne a probléma? Mert akkor próbaképpen szétszedjük a katalizátort kiszedjük a belsejét azt megnézzük mit szól hozzá a gépezet.

(#59530) trassher válasza F_Gergely (#59527) üzenetére


trassher
addikt

IC nem működik jól vagy csak kicsit már horpadt? Ha semmi problémája nincs csak csúnya akkor szard le. Azt csináld meg amit az üzemeltetésben probléma lehet + ami téged nagyon zavar. Azt amúgy már észrevettem, hogy akinek fontos az autó, szereti ha tip-top annak mindig lesz valami baja. Jó ellenpélda erre faterom ignise. Újonnan megvette, most 10 éves, 340K km van benne. Abszolút nem érdekli, legnagyobb kiadása egy új ac pumpa volt, az is 16K értékben. :U

Redmi Note 7

(#59531) F_Gergely válasza trassher (#59530) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hat hibat nem dob ra az auto, igy gondolom.mukodik csak latszik a huton hogy nem uj, lamellai kisse viseltesek. Muszakilag egyben van az auto, teljesen hibakodmentes. De a kasztnival kene foglalkozni neztem most a C oszlopot, haaat iden jo lenne megcsinalni mert rugyezik rendesen.... kerekjarati iveket is kene, alvazvedelem is kene.
Viszont most ha akarnam se tudnam eladni melo miatt (semmilyen mas modon nem lehet oda kijutni csak kocsival - autopalya mellett).

Hoztam most haza az autot, azert mosolyt csalt az arcomra szeretem vezetni, jo a fekvese, az uttartasa, nameg ha padlozom azert megy ez jo tudom nem egy audi, de meglepoen tud kaparni. Hungarian vegigtoltam a jonepet szlalomozva :DDD

(#59532) AMD Power válasza F_Gergely (#59531) üzenetére


AMD Power
titán

És akkor most mi lesz? Eladod idővel? Mert ahogy irtad még bőven lenne rá mit költeni. Azután végkép nem érdemes eladni mert iszonyat nagy bukó lenne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59533) odrif


odrif
MODERÁTOR

Mai műszaki vizsga ebben a formában az utolsó volt.
Kell a fóliázott ablak miatt (nem korom fekete) a műbizonylat.
Szóval ha valaki tudja hol lehet ilyet szerezni az kérem jelezze.

20 éve a Prohardveren

(#59534) tboy93 válasza odrif (#59533) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat amikor felrakjak akkor szoktak adni. Kulon nem nagyon tudsz szerezni szerintem.

(#59535) F_Gergely válasza AMD Power (#59532) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ez igy is ugyis marha nagy buko, ez kb fel evvel mar nyilvanvalova valt. Egyenlore marad, aztan a tobbit hozza majd az elet. Csak kicsit jo lenne mar anyagilag megerosodni most is 100 ezret csengettem ki... 60 volt a klimas sztori, 4k az olajhuto nyomasprobaja, 4k a tomites, kellett olaj, meg fagyallo, meg volt valami elektromos javitas ami miatt nem kapcsolt a kompresszor.

(#59536) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Ha jól tudom itt szoktak komoly szakik is lenni. Az én problémámra ( 59112, és az 59525s HSz) nincs valami jó tipp. Egyet kaptam, katalizátor szét lesz buritva, jó lenne ha ettől jó lenne a kocsim.
Telefonról vagyok

[ Szerkesztve ]

(#59537) AMD Power válasza F_Gergely (#59535) üzenetére


AMD Power
titán

Elhiszem neked.... nem egyszerű a helyzeted! :(

Én azt tudom ,hogy most lejár novemberben a műszaki. Utána a következő 2 évet szerintem még megtartom a gépet. A következő műszaki után meg eladom.

Ezt kipróbálnám.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59538) zolikaDB válasza AMD Power (#59537) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ki nem? :P :DDD

(#59539) Luck Dragon válasza AMD Power (#59537) üzenetére

De szép!

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#59540) trassher válasza F_Gergely (#59531) üzenetére


trassher
addikt

Ha csak kicsit deformáltak a lamellák helyenként az teljesen normális. A rozsda meg sajnos mindig jelen van, utálatos dolog az biztos.

AMD Power: Ezt én is. :K

Redmi Note 7

(#59541) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok,
egy hét állás után nem indul az autó, pontosabban az akksi lemerült, tekerni sem bírt már.
Ha nagyobb teljesítményűt teszek bele a gyárinál akkor ez az idézet igaz?
"A nagyobb akkumulátor nagyobb generátort igényel, hogy a töltés megfelelő legyen. Lemerült akkumulátor esetében tovább tart, és nagyobb töltőáramot igényel a nagyobb töltése."

(#59542) vrmus


vrmus
csendes tag

Ő Jimmy. A fékekkel volt némi probléma, nyári gumikat szerettem volna felszereltetni, gondoltam míg bütykölnek én leléptek intézni a dolgaimat. Úgy is volt, majd jön a hívás, hogy van egy "kis" probléma: a fékek állapota szörnyű! Ok, visszamentem a szervízbe ahol elmesélték mi a probléma. Ok. Kérem a kulcsokat, én nem kértem csupán kerék-cserét + centírozást. Erre: Csak trailer-el vihetem el az autót, nem engedik közúti forgalomba. Én: kérem a kulcsokat, saját tulajdonom, érvényes a műszakija, viszlát! Erre: kénytelenek leszünk hívni a rendőrséget. WTF? Nemzeti Közlekedési Hatóság felhív, és valóban.. megtehetik.

A számla: [link]

Eléggé lehúzás szagú volt a dolog, de kellett az autó, egy délután végeztek vele. :U

[ Szerkesztve ]

(#59543) Petyyyyy válasza vrmus (#59542) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A linken az nem a számla senior.
Kíváncsi lettem volna tényleg olyan katasztrófa-e a fék, amilyennek állítják.
Szent fékmunkahenger, micsoda óradíjak. :Y Már megbocsáss, de szerintem kicsit drága műhelyt választottál.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#59544) tboy93 válasza vrmus (#59542) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ilyet se hallottam még:Y

(#59545) máyköl válasza vrmus (#59542) üzenetére


máyköl
veterán

Gondolom ezt eljátsszák nap mint nap az emberekkel...

(#59546) vrmus válasza Petyyyyy (#59543) üzenetére


vrmus
csendes tag

Nem kellett volna hallgatni az ismerősömre. Én nem vagyok szaki, de többen is látták a számlát és volt megdöbbenés, szó se róla. Nem vettem észre semmi különöset a fékek kapcsán, egy dolgot kivéve: elől sokszor magas, "vékony", sípoló hangot hallottam mely a szervizelés után megszűnt.

tboy93: nyugi, én sem. De az illető a NKH-nál elmagyarázta, hogy azért helyes ez az eljárás, mert valószínűsíthetően olyan szakemberek dolgoznak a szervizben, akik valóban meg tudják állapítani "ránézésre" is, hogy az autó jelen állapotában közúti balesetet okozhat és amennyiben "kiengednek" a járművel a forgalomba, majd baleset történik, az a szerviz felelőssége lesz.

májköl: igen, a tipikus lehúzás egyik formája lehet ez a módszer.

[ Szerkesztve ]

(#59547) beg válasza vrmus (#59546) üzenetére


beg
veterán

Írásos szakvélemény, amit a jelenlétedben mérnek: féktárcsa, fékpofák vastagsága. Aztán megnézed mennyi a minimum (van erre egy táblázat, neten elérhető a min. megengedett) és azáltal vagy igazuk van vagy nem. De enélkül egy forintot sem és egy csavartekerést sem engedélyeznék nekik.

4 óra munkadíj? Aha... Ráadásul csak elől csere, hátsót meg szemlézték.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#59548) tboy93 válasza vrmus (#59546) üzenetére


tboy93
nagyúr

A visitas sokszor valoban a fek kopottsagara utal (kiveve amikor visit a szar utangyartott fek pl ferodo), a szerviz szamla egyebkent nem elrugaszkodott, egy szakszerviz dija ennyi. Az en hondamat markaszervizbe vitte vegig a tulaj, 45-60k kozott volt egy olajcsere :U

(#59549) AMD Power válasza Petyyyyy (#59543) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos a 7500ft órabér nem sok. Az idő intervallum már igen. :(

Nekem a haver 5000Ft kér egy órára.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59550) gban válasza vrmus (#59546) üzenetére


gban
Közösségépítő

Megoldás: ok, kérem a forgalmit, kulcsot, parkolják le az autót a kerítés előtt, majd jövök trailerrel ha nem lesznek itt.
Nem hinném hogy este 10-kor is azt figyelik, beülsz-e az autóba és elviszed saját lábán.

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.