Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) Petyyyyy válasza AMD Power (#60347) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez kb annyira használható így, mint az én navim. [link] :P
De élőben kellene kipróbálni, az a tuti. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#60352) AMD Power válasza Petyyyyy (#60351) üzenetére


AMD Power
titán

Te állat! :DDD

Autóstartón nem gondolkoztál el még el? :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60353) h3lios


h3lios
addikt

Ti hány bárra szoktátok fújni a kereket ? Lassan nem ártana nekem elemenni pumpálni bele, de nem vágom mennyi lenne az ideális nyomás. 2,5 bár ?

B-tag: H3lios#2825

(#60354) Markizmark válasza h3lios (#60353) üzenetére


Markizmark
addikt

Én 2,2-re az F-et elöl hátul, ennél több biztos nem kell, a tábla is ennél kevesebbet ír valami 1,9 körülit.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#60355) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Napi bugyi :)

[ Szerkesztve ]

(#60356) Stauffenberg válasza Gergőke88 (#60346) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az szerintem is baromság, de amúgy nem lehet kirakni az óracsoportba az itinert?

(#60357) HoaryFox válasza h3lios (#60353) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nézd meg a tanksapka belsejét, elvileg benne kell lennie egy címkének, hogy hány fővel mennyire kell fújni. Max. nyomj hozzá még 0,1-0,2 bar-t

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#60358) h3lios válasza HoaryFox (#60357) üzenetére


h3lios
addikt

2.3-4 lett a vége.

B-tag: H3lios#2825

(#60359) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Most vettem.eszre hogy a jobb elso sarvedo elemet ossze vissza karcoltak a szelvedosok. Kbaxxott boldog vagyok... tobbet nem hozzajuk megyyek vagy legalabbis nem a szallas utcai szervizukbe :(((

(#60360) h3lios válasza F_Gergely (#60359) üzenetére


h3lios
addikt

Szerintem azt az autót elátkozták. :D Mármint, ha elmész megcsináltatni 1 dolgot, akkor másik 3 romlik el.

B-tag: H3lios#2825

(#60361) Luck Dragon válasza h3lios (#60360) üzenetére

Én már sajnálom
F_Gergely (Természetesen jó értelemben.) :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#60362) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nagyságrendileg toronycsapágycsere mennyit kóstál? Anyag + munkadíj.

(#60363) F_Gergely válasza h3lios (#60360) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen ez a legnagyobb bajom nekem is... Nagyon megutaltam a szereloket, szakikat. Penzt mindegyik elkeri de szar munkat csinalnak....

(#60364) h3lios válasza F_Gergely (#60363) üzenetére


h3lios
addikt

Ha az enyémet b.sznák össze én ki sem fizetném nekik a díjat. Vagy ha mégis akkor kérném a szétcseszett részre a javítási költséget...

B-tag: H3lios#2825

(#60365) Markizmark válasza zolikaDB (#60362) üzenetére


Markizmark
addikt

Gólyaláb ki-be ... a csapágy párszáz max 1-2 ezer Ft. A szerelés cigivel kávéval tökvakarással szerintem 2 óra.
Mivel mindent otthon csinálunk ezért fingom nincs mi az óradíj amivel számolni kéne. Mohácson 2500Ft körül van pl.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#60366) F_Gergely válasza h3lios (#60364) üzenetére


F_Gergely
őstag

En sajnos csak a szelvedot neztem, de az a baj hogy en nem tudom az autot nelkulozni, foleg igy hogy uj munkahelyem lesz, most erted nekiallok veszekedni veluk azt mondjak lefenyeztetik. Nem tudom nekik oda adni az autot, mert nincs idom ilyenekkel szarakodni. Uj melohelynel en csak autoval tudok kozlekedni mert autopalya mellett van, nincs oda se bkv se semmi csak autoval jutsz ki. Lehetne pereskedni meg szarakodni, se idom se energiam ra, be kell nyeljem es ennyi, nem tudok mast csinalni. Dolgoznom meg kell hogy tudjam locsolni a penzt ilyen kocsogokre....

(#60367) AMD Power válasza Markizmark (#60354) üzenetére


AMD Power
titán

Én is ilyen 2.1 - 2.2 körüli szoktam fújni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60368) adorjant válasza zolikaDB (#60362) üzenetére


adorjant
senior tag

Toronycsapágy+szilent 10 körül/oldal (szerintem érdemes kompletten cserélni,ha már hozzányúlnak),kedvezménnyel kevesebb.
Munkadíjat passzolom.

(#60369) h3lios válasza F_Gergely (#60366) üzenetére


h3lios
addikt

Hát ez tényleg sz.r helyzet, amikor önhibán kívül miatt kell ilyenekkel foglalkoznod..

Ma 1 olyan dologgal találkoztam megint, hogy hideg indítás után kicsivel ha lenyomom a kuplungot felpörög a motor, de csak addig ameddig nyomva tartom a kuplungot. Nem vészes, olyan 2 ezer környékéig. Ahogy bemelegszik a motor abba is hagyja és akkor már nincs ez a jelenség. Ti mire tippeltek ?
Vezérléssel lehet gond? Vagy más okozhatja, illetve ennek a motorra lehet-e bármi negatív hatása ?

B-tag: H3lios#2825

(#60370) tboy93 válasza Markizmark (#60365) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem a 4 gatlo cserere 15-25 kozotti osszeget mondtak munkadijnak 3 kulonbozo helyen. Vegul 20k volt.

(#60371) F_Gergely válasza h3lios (#60369) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ismeros G astraja ugyan ilyen, szerintem ezek ilyenek. Tesom toyotaja is ilyen. Gondolom az elektromos gazpedal miatt lehet valami kavarodas.

(#60372) h3lios válasza F_Gergely (#60371) üzenetére


h3lios
addikt

Akkor nem aggódom miatta, mert amúgy amikor jár a motor akkor nincs vele gond.
Megint kicsit más téma, ti ülés huzatot honnan vettetek ? A lehető legjobb az lenne, hogy nem csak a gagyi trikó effekt lenne, hanem méretre szabott huzat, ami a teljes ülést lefedi, mivel eléggé kopottas az eredeti. A hátsóra nem is lenne létszükséglet, de az elsőkre mindenképp szeretnék valamit.

B-tag: H3lios#2825

(#60373) trassher válasza F_Gergely (#60359) üzenetére


trassher
addikt

Az enyémet is összekarcolták debrecenben a pilkingtonnál. :U

Redmi Note 7

(#60374) zolikaDB


zolikaDB
veterán

vebbful, adorjant: koszonom! Szilent 1 honapos! Es ugyanaz csereli uh ennyivel kevesebb! :)
:R

(#60375) diablo1984 válasza trassher (#60373) üzenetére


diablo1984
veterán

Nekem ha lesz cserèlve (mert az ablaktörlő-kar lapát nèlkül bereprsztette) már előre sírok, hogy megkapargatják a festèst ès úgy hagyják, 2 èv múlva meg rügyezik a káva, mint a toyotámnál..... Addig húzom a cserèt ameddig lehet, nincs kedvem tetőlemezt lakatoltatni....

(#60376) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Mellettünk lévő kereskedés. Kár, hogy amikor nézelődtünk nem volt még itt. Kívülről elég patika.[link]

(#60377) F_Gergely válasza trassher (#60373) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hat ezt az informaciot mondhattad volna elobb is :D

(#60378) trassher válasza diablo1984 (#60375) üzenetére


trassher
addikt

Nem kell azon kapargatni semmit. Annyi rés kell amin átfűzik a drótot és körbevágják. Amúgy érdekes, hogy a két első ülésre tudtak tenni beülőt de egy puha akármit nem tudtak ráteríteni a motorháztetőre, sárvédőkre.

Holnap kész lesz az autó. 117 helyett 160 lesz a vége. Nem tudták meghegeszteni a lökhárítót, 6 darab csavar fogta belül össze, bal első sárvédő belül nagyon rozsdás volt így azt is kellett rá venni és lefényezni.

F_Gergely: Első alkalommal nem volt ilyen, mikor új került be akkor díszítették ki a sárvédőt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#60379) diablo1984 válasza trassher (#60378) üzenetére


diablo1984
veterán

Csak ott cseszik el, hogy kaparjuk le a ragasztót, ne legyen vastagon, meg ne álljon el az üveg miatta ès megkaparják..... Nem para az így jó, csak ne hagynának kezeletlen felületet maguk után....

(#60380) F_Gergely válasza trassher (#60378) üzenetére


F_Gergely
őstag

Jo de neked ez ugy lesz 160 hogy kaptal 200+t a biztositotol. Barcsak engem torne valaki, ugy hogy a hatso szelvedo is torjon mert azt is csereltetni akarom.

(#60381) trassher válasza diablo1984 (#60379) üzenetére


trassher
addikt

Én ezt nem tudom megmondani, g astra-nal ugye nem látszik mert ott fut végig a díszcsík.

F_Gergely: 173-at kaptam és mivel kiszámolta a kasztnis, hogy 117-ből megvan így elmentem a klímáshoz. 35-ért ment másfél hetet a klímám. + vittem neki 6000-ért a koptatót előre, aztán mikor odamentem mondja, hogy nem tudják megcsinálni a lököst, kell egy másik.

Redmi Note 7

(#60382) trialboj


trialboj
őstag

Az első két gumi szétkopott az autón, és mivel nincs pénzt újra, hátra rakni meg nem érdemes mert ennek annyi,találtam valakit aki ingyen tudna adni 2 másikat, a gond az hogy nem pontosan megegyező a méret.

Ami nekem van 195/60/R15, ez maradna hátul, amit kapnék az 195/65/R15, az autó 2002es G opel, habár ez annyira nem számít szerintem.

A kérdés nyilván az lenne, hogy van bármilyen egészséges módja hogy ezt a két méretet együtt használjam?

A nem ajánlott és a szigorúan tilos között van különbség, ha nem lenne különösebb hatással a fogyasztás/tapadás/fékezésre akkor bevállalnám.

A felejtsem el és vegyek zsír új gumikat, jelenleg nem opció, de azzal ami most van nem nagyon mernék többet járkálni.
Az autó amúgy szinte csak városban van használva.

Köszönöm a segítséget.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#60383) beg válasza trialboj (#60382) üzenetére


beg
veterán

Amit ingyen adnak mekkora mélységű? Mert ha az is slick, akkor inkább gyalog járnék. Senkinek nem hiányzik egy letöltendő ha a zebra előtt nem tudsz megállni esőben.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#60384) tboy93 válasza trialboj (#60382) üzenetére


tboy93
nagyúr

Külön méretet nem szabad használni. Rendőr is megbotoz érte. Egy-két olyan típus van ahol gyárilag eltérő méreteket használnak az első és a hátsó tengelyen, de itt most nem erről van szó. A 195/60R15 nem egy vészesen drága méret, nekem is az van, ha nagyon nincs pénz, egy barum bőven elég rá. Én innen vettem barátnőmnek a gumit, nagyon normális cég. [link]

(#60385) F_Gergely válasza trialboj (#60382) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem van 4 db 195/60/15-os gumim kb 7 mmes mintaval. Sajatomra vettem, de vegul nem raktam fel. Ha erdekel esetleg... Dunlop nyari gumik 2005os gyartas.

(#60386) beg válasza trialboj (#60382) üzenetére


beg
veterán

Közben megtaláltam:

(6/1990. KöHÉM rendelet: II. fejezet 36. §)

• Személygépkocsinál a felszerelt abroncsok szerkezetének (radiál vagy diagonál) az összes tengelyen meg kell egyeznie. (Nem elég tengelyenként.)

A méretet nem szabályozza csak a szerkezetet, de én biztos nem kockáztatnék.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#60387) tboy93 válasza F_Gergely (#60385) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jáj. 11 éves, annak is kukában a helye :U

(#60388) F_Gergely válasza tboy93 (#60387) üzenetére


F_Gergely
őstag

Semminel ez is tobb. En is teli gumival jarok, helyette vettem ezeket, de igen, oreg en meg eleg sokat megyek palyan, de varosba siman felraknam.
Es minosegi gumi nem egy noname gagyi. De palyara inkabb a teli gumi mint ez az oreg.

(#60389) Brumi˘ válasza F_Gergely (#60388) üzenetére


Brumi˘
addikt

Téli gumival pont úgy nem fogsz tudni megállni 40+ fokos aszfalton mint az öreg nyárival...

(#60390) Luck Dragon válasza F_Gergely (#60388) üzenetére

Pedig a kolléga jól Írja, lehet bármilyen jó márkájú a 11 éves gumi élet veszélyes. És ezt nem piszkálódásnak írtam.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#60391) Gergőke88 válasza F_Zolee (#60376) üzenetére


Gergőke88
addikt

15 éves, 170e km, és dízel..
Mesékben is hiszel?
és ezt nem bántásból...

[ Szerkesztve ]

(#60392) Luck Dragon válasza Gergőke88 (#60391) üzenetére

Cartoon Network csodákra képes. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#60393) F_Zolee válasza Gergőke88 (#60391) üzenetére


F_Zolee
veterán

Firtattam az adatokat? Szerintem nem. Mivel behozott biztos tekertek vissza. Manapság már csak ha új autót venne az ember akkor garantált a km része. Meg aki megveszi biztos egy átvizsgálást megejt. Nem azt írtam instant buy de kívülről rendben van.

(#60394) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

B2 Vekin hogy húznátok be egy jó hosszú USB-s szivargyújtós kábelt a szivargyújtó csatlakozótól a belső visszapillantóig? F Astrában az anyósülés és a műszerfal közötti rész - A oszlop - tetőkárpit alá bedugva vezettem el a kábelt, itt nem tudom hogy lehet megoldani.
Menetrögzítő kamerához kéne (sajnos felvétel közben kb. 5 mp-et életképes az akksija)

Esetleg akinek van ilyen az autójában, megoszthatná velem a tapasztalatokat!

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#60395) F_Gergely válasza Brumi˘ (#60389) üzenetére


F_Gergely
őstag

Satuztam mar be 110rol 70rol 50rol 30rol, tisztaban vagyok a fektavokkal es ennek megfeleloen is vezetek. Azon kivul hogy szetkopik a teligumi semmi bajom vele, palyan 130al kanyarban picit nyulos de ennyi. Nem ajanlott, de nem tiltott nyaron teligumival menni.
De mondom tudom mekkora tavolsagon belul tudok megallni.

(#60396) Brumi˘ válasza F_Gergely (#60395) üzenetére


Brumi˘
addikt

Majd szólj előre minden éled bevágónak is erről...

(#60397) Gergőke88 válasza F_Gergely (#60395) üzenetére


Gergőke88
addikt

Pályán a téli még veszélyesebb. Jobban melegedik, reménykedj, hogy nem kapsz defektet 130-nál...

(#60398) _seth_ válasza F_Gergely (#60395) üzenetére


_seth_
veterán

A gond ott kezdődik ha valaki kilép eléd, kikanyarodik eléd, vagy épp előtted történik bármi ami miatt vészfékezni kell, ott már minden méter számít.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#60399) _seth_ válasza Gergőke88 (#60397) üzenetére


_seth_
veterán

Defekt: pár hónapja van defekttűrő gumi az autón, azóta kaptam is egy nagy csavart a minta közepébe, a vicc csak az, hogy előtte egyszer sem volt defektem... mondjuk jó volt tudni, hogy ha esetleg eresztene akkor is hazaérek vele :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#60400) trialboj válasza beg (#60383) üzenetére


trialboj
őstag

Amit ingyen adnak az szinte új, mármint látszatra, az hogy hány éves nem tudom.
2db leggagyibb gumi is újonnan 20k ami számomra sok, főleg hogy nem is én vezetem azt a rothadás autót.

A 60 és 65 között 5 mm az eltérés? Volt már olyan hogy valakinél ellenőrizte a rendőr hogy megfelelő méretű az összes abroncs :))
Mellesleg nem Mo-on élek, szóval, többnyire csak a vezetésre és biztonságra vonatkozó hatásai érdekelnek, a rendőrök jelenleg nem képeznek tényezőt az egyenletemben.

Ha azt mondjátok, hogy a 60 as nem vállalható a 65el, mert vezetéstechnikailag veszélyes akkor viszlát, de ha csak azért nem ok mert a rendőr nem díjazná, azt most nem különösebben hatna meg.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.