Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60051) tboy93 válasza F_Gergely (#60047) üzenetére


tboy93
nagyúr

460L a csomim, nekem az boven eleg. Ha ketten megyunk nyaralni meg a 70L-es melylada is boven elfer :U

(#60052) F_Gergely válasza diablo1984 (#60050) üzenetére


F_Gergely
őstag

Meg a z fokkal is kiegyeznek de mondom szerintem az enyem kb 15 fok koruli levegot tol. De majd homerovel megnezem, ha megyek vele vasarnap ugyis megyek siofokra.

(#60053) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

G Astra kombinak és a 3/5 ajtós csapottnak ugyanolyan hosszú ajtói vannak, ugye?
Illetve ha jól tudom a 3 ajtós csapottnál hosszabbak az ajtók.

Ez így fedi a valóságot?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#60054) trassher válasza Petyyyyy (#60053) üzenetére


trassher
addikt

A 3 ajtós első ajtajai hosszabbak mint az 5 ajtósé ez biztos, a kombiét nem tudom.

Redmi Note 7

(#60055) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Próbálom kiszedni a CAR300-zat, de nem jutok előre. Négy csavar kiszedve, de semmi. Gondolom speckó "kulcsok" kellenek oldalra, ugye?
Mert akkor kérném valaki segítségét holnap ez ügyben.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#60056) #81556480 válasza Petyyyyy (#60055) üzenetére


#81556480
törölt tag

vanak fülek amiket be kellene nyomnod, és egyben húzni is ki a rádiót. én csináltam ilyen spec szerszámot, hót egyszerű De ha mind a 4 lyukba csak valami nagyon vékony csavarhúzót dugsz, hogy benyomja a kampókat, akkor is ki tudod venni sérülés nélkül, csak ugye úgy nincs amit megfogj.

[ Szerkesztve ]

(#60057) h3lios


h3lios
addikt

Kocsimosás valakinek ?! :DDD

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#60058) Petyyyyy válasza #81556480 (#60056) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez így jól fest, de még hasonlóm sincs. Mindenesetre köszu, majd megkérdem a szerelőm is.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#60059) AMD Power válasza Markizmark (#60000) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor ez nem reális sajnos! :(

Odapakol - Opel Astra Sports Tourer 1.6 BiTurbo CDTi (2016) teszt

De szép ez az autó. És a teszt alapján jó is. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60060) #81556480 válasza Petyyyyy (#60058) üzenetére


#81556480
törölt tag

de mondom ez egy drót szar. ha van 4 db csavarhúzód vagy vékony szöged, akkor is ki lehet venni.

(#60061) Luck Dragon

Kombi párti vagyok jelenlegivel sincs baj ami Sedan, csak amikor megyünk versenyre akkor kettő táska és egy kiegészítő táska már eltűnt a csomagtartó 2/3 -a pedig 500L-es. Jó lenne néha ha az én cuccaimat is kényelmesen betudnám tenni.
Szeretem ha egy autó praktikus, és nem kell azon gondolkodni hogy még mi fér be és mit kell nélkülözni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#60062) Petyyyyy válasza #81556480 (#60060) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Végül tényleg a csavarhúzó lett a megoldás. :)
Lehet, hogy csak placebo, de mintha tényleg jobban szólna a CDR500. Van közép és magas tartomány is most már. Jó lesz ez ide.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#60063) F_Gergely válasza Luck Dragon (#60061) üzenetére


F_Gergely
őstag

Egy kombi a legjobb, nagymotor bele azt legyorsul az szepen minden mast. Sose kene mas, minel nagyobb, igazi nagy hullaszallito full extraval :DDD
Jo a kisauto (bar nem tudom mire) de mindig engem hivnak "figyi kene fuvar mert a te kocsidba befer..."

(#60064) Luck Dragon válasza F_Gergely (#60063) üzenetére

Hmm erről mindig a C vectra kombi jut eszembe. :))
De a caravan is maga a tőkéj ezen a téren. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#60065) gban válasza Luck Dragon (#60064) üzenetére


gban
Közösségépítő

Le vagyok maradva - mi a különbség a kombi meg a caravan között?

Postázást nem vállalok.

(#60066) Luck Dragon válasza gban (#60065) üzenetére

Hát épp ez az hogy mindegyik kombi :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#60067) F_Gergely válasza gban (#60065) üzenetére


F_Gergely
őstag

semmi, az opel caravannak nevezte a kombi autóit, angliában estate néven futottak. pl a citroen/peugeot meg break-nek hivta a kombijait.

(#60068) diablo1984 válasza F_Gergely (#60067) üzenetére


diablo1984
veterán

A peugeot kombik az sw! ;)

(#60069) F_Gergely válasza diablo1984 (#60068) üzenetére


F_Gergely
őstag

most... régen break volt 80-90-es évek, még a 2000-es évek elején is.

(#60070) sasa58 válasza F_Gergely (#60049) üzenetére


sasa58
tag

Nekem automata, digitklímás 4 éves Astrám van és tavaly, meg idén is elvittem klímáshoz, hogy nem hűt rendesen. Gázmennyiség, nyomás rendben volt és 8 fokos levegőt fújt, ennél lejjeb nem tudtuk tornázni, a klímás szerint teljesen rendben van.

(#60071) Borokafa


Borokafa
őstag

Az én autóm gyakorlatilag új és az sem fúj nagyon hideget. Ettől függetlenül lehűti az utasteret, és hosszabb távon sem zavaró a klíma használat.

[ Szerkesztve ]

(#60072) Szada85 válasza Petyyyyy (#60026) üzenetére


Szada85
aktív tag

A válasz szerintem nagyon egyszerü, ´" slágertermékekröl " beszélünk...

Rengeteg G Astrás szeretne turbós / OPC elsö lökhárítót, a piacon viszont kevés van, emiatt simán bepróbálhatja az eladó a szemtelen 150 ezres árat, hátha lesz olyan, aki megadja.
Más kérdés, hogy valóban nem feltétlen ér ennyit, bár az efféle alkatrészek egyre ritkábbak, és például ebay-en sem állnak halomban, de tény, hogy 2 - 300€ közötti árakon szoktak menni, amire még rárakja emberünk a hazaszállítás / Profit szeletet is, és máris megvan a fenti összeg. :)

OPC hütörács szintén, bár ennél érdekes módon, az ebay-en is 70 - 90€ között hírdetnek, szóval az még annyira nincs is elrugaszkodva a valóságtól.

Fenntartásnál egyetértek Veled, a szokásos szervízelés alapvetöen nem drága dolog ( olajcsere, és egyéb kopó dolgok ), bár ez természetesen motorvariáns függö, Nekem a Z20LET-tel némiképp húzósabb némely mutatvány, bár ebben szerepet játszik a német szervízek munkadíja is :) , a csinosítgatás pedig mindig is költséges extra volt, legyen szó akár komolyabb kerék, akár optikai módosításról. :)

(#60073) Declare


Declare
őstag

:Y Ti hütöhazakban dolgoztok? :DDD

(#60074) bandi0000


bandi0000
nagyúr

szerintetek sony vagy pioneer fejegységet vegyek?

Most JVC van, elég jó volt eddig, de jó lenne BT funkció

szám szerint ezek lennének:

Sony dsx A400BT
Pioneer MVH-X380BT

Sony elvileg 5w-al többet tud, tudom ez nem RMS, pionak meg a microfonokat tetszés szerint helyezhetem el, ez áldás vagy átok nem tudom

Xbox One: bandymnc

(#60075) HoaryFox válasza bandi0000 (#60074) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Én Pio-t vettem, nagyon jó hangja van, én inkább azt mondanám, egyszerű, de megbízható!

(Nekem MVH170-UI van)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#60076) bandi0000 válasza HoaryFox (#60075) üzenetére


bandi0000
nagyúr

mostani JVC-m szinte olyan mint a tied

sony ról azt mondták hogy nem sok köze van már a sony-hoz, de nem tudom kit kérdezzek, az autóhifis totyikba nem igen válaszoltak, gondolom van itt is olyan akinek volt ez vagy az

Xbox One: bandymnc

(#60077) F_Gergely válasza bandi0000 (#60074) üzenetére


F_Gergely
őstag

én csak olyan fejet vennék aminek hátul van usb csatlakozója, én elvezettem a kesztyűtartóba és igy bár pendrive-ról hallgatok zenét nem látszik, nincsen útban. Illetve az is szempont lehet mekkora eszközt tud kezelni nekem blaupunkt van azon nincsen korlát, legtöbb eszköz 32 gigáig kezel felette már nem.
azt is érdemes megnézni melyiken van kormányról való távvezérlés az igen hasznos tud lenni.

(#60078) Zsolt!! válasza bandi0000 (#60074) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Egyik típust sem ismerem, de 5w teljesitmény különbség alapján nem választanék közülük még ha igaz is lenne ez a teljesitmény. :D Egy alap hangszoróhoz elég lesz biztos.

(#60079) bandi0000 válasza F_Gergely (#60077) üzenetére


bandi0000
nagyúr

én direkt azért akarok venni BT-set, mert rászoktam erre a spotify-re és akkor vagy aux vagy BT, auxon hallgatni tudom most, de viszont elég halk

ilyet még nem hallottam, hogy hátul lenne, de viszont jó ötlet :D

szal ha valakinek van BT-s fejese az megírhatná hogy hangosabb e mintha kábellel van össze kötve

(#60078) Zsolt!! : Nem is azért írtam mert lenne számottevő, csak máshogy nem tudom eldönteni melyik a jobb :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#60080) _seth_ válasza bandi0000 (#60079) üzenetére


_seth_
veterán

BT-s sonym van, alapból halkabb mintha kábellel lenne összekötve, viszont van a BT-hez állítható erősítés, úgy már megegyezik, vagy akár hangosabb mint kábellel.
USB: Nekem az előlapon van, de nincs vele gond ugyanis egy ilyen sandisk pendrive van benne, nincs útban, sőt, a hangerő állító tekerentyű jobban kilóg mint a pendrive :)

(Sony MEX-BT3600U, USB, CD, AUX, BT, 3 pár rca kimenet, +sony-opel multikormány adapter, már több mint 8 éve megvan.)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#60081) bandi0000 válasza _seth_ (#60080) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, hát el kell gondolkoznom rajta hogy megéri e nekem, mondjuk elöbb vagy utóbb úgy is kéne venni, neked milyen típusod van?

Xbox One: bandymnc

(#60082) F_Gergely válasza bandi0000 (#60079) üzenetére


F_Gergely
őstag

én is hallgatok zenét, meg ha megy navi akkor zenét picit lehalkítja mondja hogy "következő lehetőségnél fordulj balra" majd visszahangosítja a zenét.
Valamivel halkabb BT-n a zene mint ha rá van dugva, viszont ez telefontól is függ, előző telómban volt külön erősítő chip, az gyönyörűen szólt, semmivel sem volt halkabb. De amugy nem rossz sima telefonnal sem, tizednyivel halkabb talán, de nem zavaró.
De ha pesti vagy összefutunk és megnézed nekem mi van bent az autóban. Nálam két usb van egy elöl, egy hátul, plusz van külön kivezetés a mélynek, ha van ládád csak ilyet érdemes venni.

(#60083) _seth_ válasza bandi0000 (#60081) üzenetére


_seth_
veterán

Sony MEX-BT3600U, ha jól látom már 3 éve abbahagyták a forgalmazását.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#60084) bandi0000 válasza F_Gergely (#60082) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, sajnos nem vagyok pesti, de lehet eltolom én is a vásárlást, am is csak pénzkidobás, inkább befektetek olyan pici pendrive-ba mint amit a kolléga linkelt

a tied amúgy milyen típus?

(#60083) _seth_ : Lehet hogy hasonló mint amit én néztem ki, mindenesetre alszok rá egyet, azért köszönöm

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#60085) F_Gergely válasza bandi0000 (#60084) üzenetére


F_Gergely
őstag

enyém blaupunkt toronto 420BT

nekem a pendrive zavaró, ne lógjon ki semmi, legyen hátul, nincsen szem elött, ráadásul HDD is rámegy 120-160 giga zene, és nem is látod, nem törik fel érte az autót. De ízlés kérdése, engem zavar ha az előlapon bármi is van, ugyan igy zavarnak a kábelek az utastérben (szivargyújtó és társai)

(#60086) bandi0000 válasza F_Gergely (#60085) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ez vagány, kár hogy nálunk nincs ilyen, bár van blau de sztem kisebb kategória

Xbox One: bandymnc

(#60087) F_Gergely válasza bandi0000 (#60086) üzenetére


F_Gergely
őstag

clarion fejek még nagyon jók, bár drágább kategóriát képvisel.

(#60088) KrAt válasza _seth_ (#60080) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem is ez van az Astrában, imádom :)

(#60089) bandi0000 válasza F_Gergely (#60087) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igen azt tudom, de ahhoz több 100k-t kéne költenem az autó szigetelésre+ hangszórókra + mély ládára erősítőre stb, vagyis a clarion nem fél gyári hangszórókhoz van :D

Xbox One: bandymnc

(#60090) h3lios válasza _seth_ (#60083) üzenetére


h3lios
addikt

Én is ilyet akarok, egész nap kint van a kocsi az Auchan parkolóban, 11 órárzok, lazán feltörik úgy, hogy sosem tudom meg ki vitte el. Az ilyen lekapható előlappal ezt ki lehet küszöbölni. Nem tudod, hogy van-e ennek utódja, illetve, hogy honnan lehet emberi áron beszerezni ?

B-tag: H3lios#2825

(#60091) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Na megjött az összes alkatész, amit bele fogok építtetni az autóba :C
Szűrők: #mannfilter
Olaj: Castrol Magnatech 5W40
Vezérlés + hosszbordásszíj: #gates

Pluszba egy felújított kipufogó :D

ÉS:

Szeretném megkérni a topikgazdát, hogy törölje az ex-Astrámat és kérem töltse fel a helyét az alábbi autóval:

Opel Vectra B2 - 2001 - 1.6 16V - Z16XE - 34L Nocturno kék - 241000 km

Köszöntem!

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#60092) trialboj


trialboj
őstag

2002-es Astra G autóban kezdi beadni a kulcsot az indító panel. Tehát az a rész ahova a kulcs megy és fordul... nem pattan ki normálisan ha kiveszem a kulcsot, és 2 nap alatt többször is leizzasztott, mert nem tudtam behelyezni a kulcsot sem.

Az a kérdésem hogy mi ennek a pontos neve, a cserével új kulcsokra is szükség lesz? Ezeket lehet bontóból szerezni? Mekkora szervízdíjjal kellene számoljak. Nagyon ráb@sztam?

köszönöm mindenkinek a segítséget.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#60093) F_Gergely válasza trialboj (#60092) üzenetére


F_Gergely
őstag

gyújtáskapcsoló ami neked kell, nekem 10+ ezer volt, a kulcsból nem kell új, hozzá lamellázzák a jelenlegi kulcsodhoz.
Bontót felejtsd el, ebből csak újat és lehetőség szerint gyárit. Érdemes minél előbb kicserélni mert ha beáll/eltörik, bekapcsol a kormányzárad és sehova nem mész az autóval... Na az tényleg nagy szívás.

(#60094) Petyyyyy válasza HoaryFox (#60091) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mijaza 34L...?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#60095) diablo1984 válasza trialboj (#60092) üzenetére


diablo1984
veterán

Wd40 nem segít?

(#60096) szkury válasza Petyyyyy (#60094) üzenetére


szkury
tag

Reméljük nem a fogyi! :))

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#60097) Petyyyyy válasza szkury (#60096) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Meg a tank mérete sem lehet. :D Mindenesetre kezdőbe hajítva a járgány.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#60098) F_Gergely válasza Petyyyyy (#60094) üzenetére


F_Gergely
őstag

színkódja ;)

(#60099) HoaryFox válasza F_Gergely (#60098) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

:K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#60100) diablo1984 válasza HoaryFox (#60091) üzenetére


diablo1984
veterán

Az f astra le lett cserèlve?
Mod: látom nem az, de le....

Mod2: balesetmenteset hozzá!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.