Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) F_Gergely


F_Gergely
őstag

új melóhely lesz, így marad a verda, most nem kerül eladásra kell a bejáráshoz.

(#59052) szkury válasza sziku69 (#59036) üzenetére


szkury
tag

Helló!
Vki rendelt már náluk?
Jó minőségű ill. a rögzítési pontok megfelelők?
Üdv!

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#59053) AMD Power válasza AMD Power (#59049) üzenetére


AMD Power
titán

Nézegettük a kocsit tegnap. A szerelő szerint nagyon szép állapotban van. Most ősszel jár le róla a műszaki. Természetesen probléma nélkül át is fog menni. De én nem vagyok benne biztos ,hogy a következő vizsga után nem adom el. A szerelő szerint a rozsda fogja ezt is megölni. Hiába van alváz és üreg védelmezve szerinte alatta bármikor elkezdhet rohadni. Szerinte csak idő kérdése. Logikusan nem szeretném ezt megvárni. "Kivülről" szinte tényleg semmi baja. Szép állapotban van nagyon. Viszont ami a nagy bajom ,hogy amire meg váltanám.... hááát.... mint már ki is volt tárgyalva dög drága.

Lásd:

1.
2.

Ezek alap hangon átirással, kötelező szervizzel is majdnem 1 millió. Ez az jelenti ,hogy kb 600e kéne hozzáraknom most a kocsihoz. De annyival is jobb lenne!? Ez a nagy dilemmám.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59054) F_Gergely válasza AMD Power (#59053) üzenetére


F_Gergely
őstag

nincsen astrám sose volt, de szerintem F-ről G-re váltani nem éri meg. Túl minimális a különbség, ráadásul a tied patika. HA már váltasz nagyobb differencia legyen. Szerintem, de majd hozzászól akinek van G.

(#59055) AMD Power válasza F_Gergely (#59054) üzenetére


AMD Power
titán

Igen én is erre gondoltam. Nekem mondjuk H nagyon tetszenek. Pl. Csak ugye ez így jelen formában már 1.5 milla alap hangon.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59056) Declare válasza AMD Power (#59053) üzenetére


Declare
őstag

Ez a bajom nekem is ezzel az alvazvedelemmel....hiaba keneti, fujatja le az ember, szinte kizart, hogy 100% ig ki tudnak irtani minden kis rozsda foltot es 100% osan le is tudjak vedeni....sok ertelme van tizezreket ra locsolni es megvedeni a nagy reszet a dolgoknak....ha van egy fontos elem, ami elkorrodal.

Amugy en is F_Gergelyel ertek egyet :K Ha van egy patika autod, ami igazabol jo es megfelel az igenyeknek, inkabb en is gyüjtenek egy nagyobb lepesre es akkor vennek egy H astrat. Most mondjuk az kerdes, ha nincs klimad az mennyire zavar....en mondjuk anelkül mar nem tudnam elkepzelni az autozast, annyira sokat ad (persze hosszu tavon, varosban es helyben tenyleg csak akkor kapcsolom be ha nagyonagyon meleg van :) )

(#59057) adorjant válasza F_Gergely (#59054) üzenetére


adorjant
senior tag

Szerintem pedig pont egy kor választja el őket,de egy jó G és egy jó H Astra között meg 1 millió forint van,amit alaposan meg kell indokolni,miért is költöd el, az én meglátásom szerint.

(#59058) AMD Power válasza Declare (#59056) üzenetére


AMD Power
titán

A klíma néha jó lenne. De nem ebben az autóban nem ezzel a motorral. Nekem volt 60Le autóban klimám. Soha többet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59059) realmadrid válasza AMD Power (#59055) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Nekem is ilyen van, csak decemberi.
76000 van benne, így mennyit érhet ? Másfelet ?

A sas nem vadászik legyekre

(#59060) Declare válasza AMD Power (#59058) üzenetére


Declare
őstag

Neked egy ilyen kellene ;) [link]

1.6 os raadasul gazzal is megy, 1 ev gari :) (mondjuk ez még az olajat csipegetö 1,6 os nem? )

(#59061) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Tekintve, hogy most hétvégén fesztiválozás van: következő hétvégén egy topik tali BP-n?
Jelentkezéshez elég egy válasz hsz-ba.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#59062) sziku69 válasza AMD Power (#59053) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez egy nagyon jó kis cucc. Kísérletképpen 2 éve lekezeltem vele egy rozsdás vasat. Két rétegben kentem rá.
Utána semmi festék. Csak így natúrban ezzel a rozsdaátalakítóval. Azóta mint tudjuk rengeteg eső volt. Nap mint nap ázott. Egy pici rozsda sincs rajta. Vízzel lehet higítani. Szerintem az üregvédelemnél is lehetne használni. Én ezzel fogom majd lekezelni első körben a kocsi alját. Vagy fújom, (leginkább) vagy ecsettel ahol lehet. Aztán mehetne rá az alvázvédő.

Van nagy kiszerelésben is.

(#59063) Kickass válasza sziku69 (#59062) üzenetére


Kickass
őstag

Nekem is van a garázsban egy flakon ilyen. :K

[ Szerkesztve ]

(#59064) F_Gergely válasza Petyyyyy (#59061) üzenetére


F_Gergely
őstag

ha lesz addigra autóm akkor alap hogy ott vagyok :))

(#59065) Petyyyyy válasza F_Gergely (#59064) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezt meg hogy értsük, hol van most a tütü?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#59066) AMD Power válasza Declare (#59060) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt látod el tudnám viselni. Jó lenne. :K

sziku69 Köszi a tippet! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59067) Declare válasza sziku69 (#59062) üzenetére


Declare
őstag

jo kinezetü cucc, de azt irja, hogy valami felületi vedöreteget hoz letre....arra viszont nem biztos, hogy jo rafujni barmit is nem? :F

(#59068) F_Gergely válasza Petyyyyy (#59065) üzenetére


F_Gergely
őstag

szerelőnél...
Még mindig a hülye klímacső, a héten beépítették, de még mindig nem jó, mert nem kap áramot a kompresszor. Remélem csak vezetékszakadás és nem a vezérlője ment szét...
Melóhely váltás miatt most rendbe rakatok rajta minden hibát (olajhűtő folyás meg első féltengely) aztán elvileg talán jövő hét végére kész lesz...

(#59069) F_Gergely


F_Gergely
őstag

én nem tudom mit csinálnék.... de valszeg lesittelnének, mert pár rendőrt megvernék mikor elviszik a verdát.

[link]

(#59070) Declare


Declare
őstag

Csak ugy erdekessegkent....(nekem eddig nem volt meg, hogy az insigniak, ilyen komoly ülessel is futnak :Y ) Allithato combtamasz es ülesszellöztetes :C

[Azert ezzel gyorsan össze tudnek baratkozni ugy erzem ] :D (Sz.rf.s opel üles :D )

[ Szerkesztve ]

(#59071) sziku69 válasza Declare (#59067) üzenetére


sziku69
senior tag

Tavaly ilyennel kezeltünk le egy elég rozsdás korlátot. Utána Adhezor festékkel mentünk rá. Jól tapad a felületéhez. Nem dobja le a festéket.

Az a baj, hogy pl, ha elviszed alvázvédőztetni valahova az autót. Szerintem nem biztos, hogy mindenki lelkiismeretesen megcsinálja. Ha van lehetőséged rá, és saját magadnak megtudod csinálni, akkor nyilván jobban odafigyelsz a részletekre.

(#59072) Stauffenberg válasza F_Gergely (#59069) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az ismerős járt már így, akkor kiderült, hogy tényleg lopott autót vásárolt, így az autót nem kapta vissza. Akkor abban a nyomozásban 12 autót foglaltak le, meg letartóztatták a kereskedőt aki behozta az országba. A sokat érő eredetiségvizsgán átmentek csont nélkül, de a vizsgálat nem állapította meg az ő felelősségüket, így kártérítés sem jár. A rendőrség széttette a karjait és azt mondta, hogy indítsanak pert a kereskedő ellen. Az meg majd talán a szabadulás után közmunkában 80 év alatt letörleszti a családonként 3-5 milliós károkat.

(#59073) Calogero válasza Declare (#59060) üzenetére


Calogero
addikt

1.6 os raadasul gazzal is megy,

Gonosz [Be]

Legközelebb amit ki gazoltam kiskertből félre teszem üzemanyagnak és veszek az asszonynak egy autót ami gazzal is megy. :P ;]

Gonosz [KI]

A K Astráé még masszíroz is..... 500 000 Huf-ért

[ Szerkesztve ]

(#59074) Stauffenberg válasza Calogero (#59073) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A K Astráé még masszíroz is..... 500 000 Huf-ért"

Azt egyszerű földi halandók (értsd: területi képviselők) úgysem ikszelhetik majd ezt az extrát, ahhoz már legalább sales managernek kell lenni. :D A még földibb halandók (civilek), meg úgysem vesznek új autót.

(#59075) tresh válasza erikke17 (#59019) üzenetére


tresh
addikt

Zsír új vezérműszíjat kapott Opel nemsokkal előtte volt cserélve komplett minden, hogy miért kellett újat adni most nem írom le feleslegesen.

Pedig ott lesz a lényeg.. a vezérműtengely ki volt szedve ? Elég okádékul pasztázták meg a fedelet... Milyen szíjat tettek bele? Ha mindent cseréltek feszítőket is és jelen volt a gép akkor ilyen nincs még ha anyag hibás is a szíj.. látszik a hogy a külső felét darálta le.Aki cserélte ahhoz vidd vissza és csináltasd meg vele. Komolyan ma már ilyen k*rva nagy művészet lecserélni a vezérlést rendesen?! A héten kb 3 autót b*sztak el haveri körbe...

[ Szerkesztve ]

(#59076) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Halli!

G Astrához lehet venni csak fekete műanyag részt a visszapillantóhoz? Előző tulaj letört belőle, nem tudom hogy csinálta viszont a festet rész hibátlan.

(#59077) F_Gergely válasza Zsolt!! (#59076) üzenetére


F_Gergely
őstag

Cromaxban nezd meg sztem ott tuti van.

(#59078) Zsolt!! válasza F_Gergely (#59077) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

igen van :) 6000 ft nem tudom mennyi itt a postaköltség. Bontott 9000 lenne postával.

(#59079) AMD Power válasza Zsolt!! (#59078) üzenetére


AMD Power
titán

Kicsit szimpatikusabb igy ebben a formában . nem? :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59080) Zsolt!! válasza AMD Power (#59079) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Igen és ez tutti jó nincsenek kicsomagolásnál előkerülő karcok stb. Remélem találok vmi videót a leszerelésről:) Kovács autóalkatrész boltot ismeri vki? Rendeltem Bosch Lamdba szondát tölük és 10 ezerrel olcsóbb mint bárhol máshol és más alkatrészeknél is elég olcsónak tünt.

[ Szerkesztve ]

(#59081) gban


gban
Közösségépítő

Tudja valaki hogy viselkedik egy elektromos szervó álló motornál?

Postázást nem vállalok.

(#59082) sziku69 válasza szkury (#59052) üzenetére


sziku69
senior tag

Gergely már igen. Ahogy fentebb olvastam.

(#59083) sziku69 válasza erikke17 (#59019) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez tényleg nem semmi. Lehet valami ennyire anyaghibás? Vagy sz@rul rakták össze? Ez olyan, mintha a szíj széle valamibe beleérne , és koptatja. Szerintem kizárt, hogy a sima futástól ilyen szálak jöjjenek le róla.
Azóta mi van?
Lehet hogy a csörgő hang lesz a megoldás. Persze ez csak "összeesküvés elmélet".
De azért nem semmi. Az ember rákölt egy csomó pénzt, megnyugszik, hogy a vezérlés rendben van, nagy baj nem lehet, egyszer csak.......pakk, és szakad.... :Y

(#59084) Directors válasza Zsolt!! (#59080) üzenetére


Directors
senior tag

Én már nagyon sokszor rendeltem tőlük.Viszonylag korrektek. Bár előfordult nem egyszer hogy nem küldték meg az átutaláshoz a számlát.Rájuk kellett írnom. Ezen kívül ha e-mailbe érdeklődsz egy termék után akkor arra nem reagáltak. Ha az iránt érdeklődsz hogy kb. mikorra kapod meg a terméket arra pedig mindég a következő nap válaszolnak, HA válaszolnak. Amúgy tényleg olcsók és a termékek jók.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#59085) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

44500 ellenében kapni egy pár új DEPO sötétített betétes, projektoros fényszórót az Astrára. A gyári bontott meg ~60K körül mocorog.
Nekem meg fogalmam sincs mi legyen. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#59086) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nem azert, de ez szoget utott a fejembe, igaz az Opelek belét jobban megszoktam: [link]

(#59087) Luck Dragon válasza zolikaDB (#59086) üzenetére

Ilyen van a kert szomszéd fiának arany színben, egy elnyűhetetlen gépezet, neki már 300E km van az autójában. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#59088) Petyyyyy válasza zolikaDB (#59086) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Fini darab, de inkább a gyári pacskerok. Amúgy meg ha nem lenne még autóm, tuti rámennék [link]

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#59089) Luck Dragon válasza Petyyyyy (#59088) üzenetére

Ezt régebben nem volt ide belinkelve?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#59090) zolikaDB válasza Petyyyyy (#59085) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy par gyari, lekuldod Szegedre, olyan projit tesz bele, h szemed-szad felakad. [link]
Vagy hasznalt projis, éndzsel ájszos depo, azt kuldd le, benne van minden jelzes, a srac kihajigalja belole, rendberakja, eredmeny ugyanaz. En is gondolkodok rajta, h vmit b@cni kellene az enyemmel, mert nemsok mindenre eleg, ami benne van :DDD

(#59091) Petyyyyy válasza Luck Dragon (#59089) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Dede. Csak monsig olcsóbb és olcsóbb lesz.

zolikaDB - Most is projektoros van, nem az a gond. Csak jobban állna a sötétített.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#59092) _seth_ válasza zolikaDB (#59090) üzenetére


_seth_
veterán

Morimoto H1 Mini, ez jó H7 és H4-es foglalatú fényszórókba átalakítás nélkül. Ebayről vagy más netes oldalról meg kell rendelni, otthon a búrát lemelegíteni, foncsor berak, szervizben lámpa beállít és kész is.
Astra G morimoto

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#59093) Luck Dragon válasza Petyyyyy (#59091) üzenetére

Áhh,tudtam én! :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#59094) zolikaDB válasza _seth_ (#59092) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vagom, igaz, az enyemet mar polirozni kellene, illetve nincs hol es mivel csinalnom. Leszaladok az utcara, vhogy szetszedem, aztan fel a masodikra... :DDD

Mondjuk ez az installacio eleg jo: [link]

[ Szerkesztve ]

(#59095) AMD Power


AMD Power
titán

Megjöttem a szerelőtől. Fent vannak az új fékek. Tárcsa + betét. Jurid. Megkapta a kocsi a 5W40 Mannoilt is meg az új szűrőket. Az egész buli mindennel együtt volt 40e Ft. A tárcsán látszott már ,hogy koros. Most persze még nem fog valami jól a fék de pl km és jó lesz. Átnézte a futóművet is , teljesen rendben van. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59096) Luck Dragon válasza AMD Power (#59095) üzenetére

Milyen autóról van szó?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#59097) AMD Power válasza Luck Dragon (#59096) üzenetére


AMD Power
titán

Ami az aláírásomban is szerepel. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59098) Luck Dragon válasza AMD Power (#59097) üzenetére

Bocsánat,csak mobil nézetben nálam ezt nem látható:) De az adatlapodon látom.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#59099) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Urak!

Tudtok olyan fedett búvóhelyet, ahol nyugodt szívvel lehet hagyni az autót pár órára? Benne van a pakliban, hogy holnap jeget kapunk és szívesen kihagynám a bulit.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#59100) F_Gergely válasza Petyyyyy (#59099) üzenetére


F_Gergely
őstag

Arena plaza, 0-24es ingyenes orzott parkolo. En mindig ott parkolok ha varosban van dolgom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.