Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59351) Luck Dragon válasza Stauffenberg (#59350) üzenetére

Na igen, a párom is "rugózik" rajta, csak kár hogy keddig táblázva vagyunk. Ha szerdáig meglesz akkor erősen meg lesz tekintve. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#59352) trassher válasza Luck Dragon (#59348) üzenetére


trassher
addikt

Nekem ezzel csak egy bajom van. Km garanciával, amely szerint ha a vásárláskori km óra állás nem valós úgy Visszavásároljuk az autót!
Na most ha ott megnézem az óraállást és nem passzol nem veszem meg. Ha megvettem és utána nézem meg és nem passzol akkor, hogy bizonyítom, hogy nem én tekertem meg? :)

Redmi Note 7

(#59353) Luck Dragon válasza trassher (#59352) üzenetére

Szerintem arra érti, mikor a vásárlás előtt leinformálód előre az autót és nem egyezik akkor. Vagy később kiderülne valami turpisság, és utána jelezve hogy héé ez nem 110 EKm-es autó hanem 300E. Csak előtte valami írásos garanciát kellene készíteni hogy ezt tudd is bizonyítani a későbbiekben hivatalosan ami nem lehetetlen, csak egy kis plusz munka de később ez visszatérülhet, ha gond adódik. (Gondolom én) . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#59354) sziku69 válasza mohabá 007 (#59341) üzenetére


sziku69
senior tag

:R
Köszi. Megnézem. :)

Találtam egy ilyet.

(#59355) F_Gergely válasza trassher (#59352) üzenetére


F_Gergely
őstag

szerződéskötéskor rögzítve van a km óra állás is.

(#59356) Declare válasza Luck Dragon (#59353) üzenetére


Declare
őstag

Azert egy 2006 os 1,4 es astraban a ez a 110k km ez nem egy nagy varazslat :) A nem dizeleknel ez teljesen realis.....a problema akkor van, amikor az ugyan ilyen idös 2 literes passat van enny km el felrakva :D

Jo esellyel korrektek az adatok, a pulai györi, meg az autós szervizfüzetben is györi szerviz pecset van, szoval jo esellyel az elözö tulaj is györi.

Az mas kerdes, hogy 1.4 es 10 eves G astraert, amiben van egy manual klima, nem baromi sok az 1,1M ? :F

(#59357) Luck Dragon válasza Declare (#59356) üzenetére

Kicsit sok ,de szerintem megér egy megtekintést, és egy kis alku. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#59358) diablo1984 válasza Luck Dragon (#59348) üzenetére


diablo1984
veterán

őszinte? egy 110ezret futott autóra minek kell egy 1500ft-os tescos kormányvédő? annak még újszerűnek kellene lennie, nem egy ilyen műanyag szarral takarni! a vezetett szervízkönyv meg annyi,hogy a győri kereskedőnek van egy autószerelő cimbije, bepecsételik a cuccost, te elmégy hogy megkérded, tényleg úgy van-e, ő meg azt mondja "ofcorsz" és bódottá! lehet a szerelő sem látta sosem az autót, így az ilyen szervízkönyv max önámításnak jó, eredet illetve km igazolásra nem.....

amúgy tényleg egy minimalista felszereltségű, pont az a határ, ami alatt nem szabad kocsit venni.... de azért szerintem drága....

(#59359) Declare válasza Luck Dragon (#59357) üzenetére


Declare
őstag

Ha klappol az elvarasokkal, amugy en is meglesnem, szimpatikus nekem is a hirdetes....de en azert több szazezerrel kevesebbet adnek max erte....bar lehet el vagyok tevedve G astra fronton az arakat illetöen :)

(#59358) diablo1984 egy 1.4 es autonal ez total realis lehet. Ha varosi az auto kopottabb a kormany, de amugy az is ujrabörözhetö, cserelhetö....szerviz meg leinformalhato, plane ha Györi valaki, illetve akar a tulaj is.

Amugy meg edes mind1....nem veletlen van a mondas, allapotot veszünk nem km t :) At kell nezetni egy hozzaertövel, ha rendben van lehet benne 200k is, tök mind1....alap, egyszerü 1,4 szivobenzin, alap elektronikaval....nincs benne nagy lutri :)

(#59360) n0rbert0 válasza Luck Dragon (#59348) üzenetére


n0rbert0
senior tag

A kedves autószerelő mesternek 4 évig ugyan az a tolla volt, hogy ugyanúgy fog mind a 3 bejegyzésnél? ;] Nekem az ilyenek gyanúsak szoktak lenni. Bár ettől még lehet jó az autó.

(#59361) trassher válasza F_Gergely (#59355) üzenetére


trassher
addikt

Tudom de ha utána derül ki, hogy nem valós akkor hogy bizonyítod be, hogy nem te tekerted meg mondjuk op-com-al otthon mert meguntad a kocsit? :)

Luck Dragon: Ha előtte megnézed az állást és nem valós akkor nem veszed meg az autót. Leírva szépen hangzik ez a garancia csak ha épp utána kiderül, hogy mégsem valós a km akkor az eladó védekezhet azzal, hogy ő úgy tudta valós, őt is megtévesztették, stb.

Redmi Note 7

(#59362) diablo1984 válasza Declare (#59359) üzenetére


diablo1984
veterán

megint ez a szállóige....borzasztó!

110ezek km-nél max akkor kopik meg, ha hentes az előző tulaj és lánckesztyűben vezette! ha itt állapotot veszünk és kopott a kormány, akkor ennyit a világon nem ér, többszáz ezerrel kevesebbet ha egy 200ezret futott példány! nem annyira rendkívüli, van belőlük 60ezret futott példány is, ennek a felára a km állása, ha átírnák 200ezerre, sokan le sem sz@rnák, még 800ezerért sem....

tehát ez a szállóige max akkor érvényes, ha valami olcsón, vagy legalább árában van, ha valami fel van árazva, akkor bizony legyen benne annyi km amit írnak ez az alap!(meg új gumik, meg tele tank, meg thai k*rva a csomagtartóban, stb-stb :D) de hogy kereskedőtől őszinte autót venni? az nem tud hazudni, aminek az előélete ismeretlen.....

(#59363) Declare válasza trassher (#59361) üzenetére


Declare
őstag

En nem is ertem, mi ez, hogy utanna....egyik reggel fel ev mulva elmulik a varazslat es visszatekerödik az ora az eredeti allapotra? :D

Ezek marketing szövegek, le kell kerdezni a km t, at kell nezetni, vagy ha valaki annyira ra van csavarodva erre a km allasra utanna kell nezni a szerelönek, meg a volt tulajnak. Ezek nem olyan bonyolult dolgok, aztan ha kiderül, hogy a kocsi tulaja debreceni, kicsi az esely, hogy Györbe hordta olajcsere :D

Amugy valtoztat valamit, ha 70, 110, vagy 170k km van egy ilyen 1.4 es motorban? 70 alatt is kinyirhato, meg 170 mulva is lehet patika. Nyilvan az atvagas tenye miatt utanna felejtös lenne a vasarlas, de ez minden hasznaltautora igaz

(#59362) diablo1984 szvsz ez 30 ezer km el sem er ennyit :) ...de a piac araz....ha valaki megveszi, akkor maris er ennyit :)) Amugy sokan, föleg az idösebbek nyomjak ezt a gusztustalan kormanyvedöt....hirdetesben fenthagyni, meg valoban gáz :U ....de ez meg önmagaban semmit nem jelent.

(#59364) F_Gergely elöször lekerdezem a kmt, atnezetem szerelövel, aztan megveszem....nem ez a sorrend? :) marketing, jol hangzik...ennyi...Lajos bacsi nagyon örül, mert azt irjak, garancia...garancia az jo, akkor megvesszük :))

(#59365) AMD Power detto en sem.

[ Szerkesztve ]

(#59364) F_Gergely válasza trassher (#59361) üzenetére


F_Gergely
őstag

nem igazán értem a kérdésed :B
Veszel egy autót, aminek a km órája 110 ezer km-t mutat. Beleírjátok a szerződésbe hogy a pillanatnyi km óra állás 110 ezer km. Elhozod a kocsit örülsz, mosolyogsz. Aztán elviszed szerelőhöz, látja valami nem oké, fogod és megnézed a központi nyilvántartást és látod, hogy hopppppá múlt hónapban még 560 ezer km volt a műszaki vizsgáztatáskor. És visszaviszed, hogy héló ecsém tekerve van az óra, én 110 ezer km-el vettem, itt a nyilvántartás ebbe meg azt írják egy hónap ezelött mikor műszakizott 560 ezer volt benne, tehát vissza lett pörgetve.

De lehet én értettem félre valamit és két külön dologról beszélünk :))

Leírva szépen hangzik ez a garancia csak ha épp utána kiderül, hogy mégsem valós a km akkor az eladó védekezhet azzal, hogy ő úgy tudta valós, őt is megtévesztették, stb.

A szabályok nem ismerése nem mentesít azon betartása alól. Ha veszel egy lopott kocsit és kiderül hiába mondod nem tudtad rajtad ez nem fog segíteni... Itt ugyan ez a szitu, lehet hogy ő nem tudta, de akkor is vissza kell vegye.

[ Szerkesztve ]

(#59365) AMD Power válasza Declare (#59363) üzenetére


AMD Power
titán

Van benne valami. Amúgy 1.1-ért én G már nem vennék.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59366) AMD Power válasza Declare (#59363) üzenetére


AMD Power
titán

Még akkor sem ha valóban 110e km van benne. Ha annyi van benne. De az sem biztosíték semmire sem... 20.000km alatt bármilyen 0km motort illetve autót fél holtra kicsinálok. ;]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59367) diablo1984 válasza AMD Power (#59365) üzenetére


diablo1984
veterán

én sem!

(#59368) zolikaDB válasza diablo1984 (#59362) üzenetére


zolikaDB
veterán

Maradjunk annyiban, hogyha:
- 110e km van benne
- ezt csak városban tette meg
- sokat fogta ugyanott a kormányt, napi szinten elég sokat ment vele kis távokat
- szinte sosem állt garázsban
Akkor a 110e km rendben van, de a kormány kopik, a váltószoknya kireped, tönkreteszi az UV. Hidd el.

Urak! Mondtam múltkor, h az ABS visszajelző világított. OBD-t nagy nehezen rávarázsoltam, és nem tárolt el hibát... Mi a lókuki lehet vele?
Illetve: ha parkolok be, néha enyhe morgás/ropogás jön alulról/elölről amikor tekerem a kormányt. Mi okozza ezt?

(#59369) F_Gergely válasza zolikaDB (#59368) üzenetére


F_Gergely
őstag

a hang amit hallasz az valszeg első féltengely csapágy. csak akkor hallod ha álló helyzetben vagy lassan haladva tekered a kormányt.
ABS néha nekem is felvillan, valami kontakt hiba lehet mert csak akkor ha totál kitekerem a kormányt pl parkolásnál, de nem mindig, aztán hogy tekerem vissza a kormányt ki is alszik a lámpa, hiba kód nincsen. Sztem ilyesmi lehet nálad is.

(#59370) Kickass válasza F_Gergely (#59364) üzenetére


Kickass
őstag

Megoldás?

Előbb kell lekérdezni KEKKH-ból és ne azután, hogy megvette az ember :D

(#59371) zolikaDB válasza F_Gergely (#59369) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez az? [link]
Ilyenkor gumiharang is kell?

(#59372) diegho válasza AMD Power (#59366) üzenetére


diegho
nagyúr

20k alatt nehezen. Egyik cimbora próbálta a lacettit garancia idő alatt megölni. Nem tudta, pedig előtte már 10+ autót megölt sokkal rövidebb idő alatt. A lacettit 40k után sem tudta.

(#59373) w333


w333
félisten

Miért van az hogy lemosom az autót ... és a parkoló autók közül mindig az én tiszta autómra szarnak a madarak ? :DDD

trassher neked is szeretik a kék színt, főleg akkor ha nagyon tiszta ? ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#59374) Declare válasza w333 (#59373) üzenetére


Declare
őstag

Feketet is csipik :((( ....illetve fölöttem valahogy direkt atrepül mindig egy egy albatrosz is....a khmm...szennyezödes mereteböl kiindulva :D

(#59375) w333 válasza Declare (#59374) üzenetére


w333
félisten

Nálam a bal első és bal hátsó ablak van 90% -ban megcélozva ! :DDD

Naná ... szép megfolyás van rajta ! :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#59376) F_Gergely válasza zolikaDB (#59371) üzenetére


F_Gergely
őstag

Gumiharangot mindenkepp, mert az vedi meg a csapagyat a kulso szennyezodesektol.
A csapagyat nem mondom 100%-ra ezt szerelo meg kell nezze, van kulso es belso gombcsuklo vagy mifene, es van ez a csapagy amit te linkeltel. Ezt csak szerelo tudja megmondani allapotfelmeres utan. Nekem pl mindent kene cserelni de nincs csak a kulso, belsot egyenlore nem talaltam. Komlett feltengely meg 30k es ugye ketto kell (jobb-bal). Lehet bobtott lesz belole az csak 6-10k kompletten.

(#59377) Stauffenberg válasza w333 (#59373) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Miért van az hogy lemosom az autót ... és a parkoló autók közül mindig az én tiszta autómra szarnak a madarak ?"

Állati ösztön. A macskám is mindig azt csinálja, hogy már mögöttem ólálkodik, mikor almot cserélek, ahogy hátat fordítok, már be is ugrik a friss és illatos alomba és egy akkorát nyom bele, mint egy rinocérosz, majd mosolyogva elsétál. Csak érezd a törődést alapon. :)

(#59378) w333 válasza Stauffenberg (#59377) üzenetére


w333
félisten

Igen ... pontosan (nekünk is ugyan ezt csinálta a macska) :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#59379) Petyyyyy válasza Luck Dragon (#59338) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nagyra értékelnénk ha lenne, de sajna nincs tudomásom ilyen listáról. :(

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#59380) Stauffenberg válasza Petyyyyy (#59379) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is kérdeztem már ezt korábban, hogy Astra G felszereltségi szintek és hozzájuk tartozó magyarázat megvan-e valakinek. Egy korabeli katalógus szkennelve már bőven jó lenne. De nyista.

Csak egy ilyen felsorolást találtam:

- Basis
- Club
- Comfort
- NJoy
- Sportive (később „Sport”)
- Eco (1.2-es)
- Eco 4 (1.7 DTI, később 1.7 CDTI)
- Selection
- Elegance
- Fresh

Innen: [link]

De nem tudom melyik mit takar, ráadásul a Viva nincs is felsorolva (egy 1.2-es 2002-es "Viva" modellt árul az egyik kollégám rokona).

(#59381) w333 válasza Stauffenberg (#59380) üzenetére


w333
félisten

Nekem ezekből az Enjoy felszereltségű jön be a legjobban (csak ritka) :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#59383) trassher válasza Declare (#59363) üzenetére


trassher
addikt

Arra azért kíváncsi lennék hányan kérdezik le egy autó adatait a központi rendszerből vétel előtt. Van egy olyan érzésem, hogy ezek száma elenyésző. :)

F_Gergely: Így belegondolva ez a km garancia külföldről behozott autóknál mehet jól a kereskedőknek. Behozzák, megtekerik, honosítják. A kutya nem fogja kideríteni, hogy itthoni forgalomba helyezés előtt mennyi is volt a futott km. Innentől meg olyan garanciát vállal rá amilyet akar. Tudom én vagyok borúlátó de egyik kereskedő sem jóléti iroda. :)

w333: Nincs nap madárszar nélkül. Tegnap pucoltam a klímát, le volt húzva a két első ablak. Raknám össze, nézem a csavarhúzó madárszaros ami a sofőrülésen volt. Kikerekedett a szemem, a madár leszarta az ülést. :((

Redmi Note 7

(#59384) sziku69 válasza Stauffenberg (#59380) üzenetére


sziku69
senior tag

(#59385) w333 válasza trassher (#59383) üzenetére


w333
félisten

Az szép ... lassan már vízszintesen is tudnak ezek sz*rni ! :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#59386) Petyyyyy válasza sziku69 (#59384) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez sem elég részletes sajnos és főleg kevésbé pontos.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#59387) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Ki lett cserélve a rossz lamdba szondám mintha kicserélték volna az autót sokkal érzékenyebb a gázra az autó fogyasztás az szerencsére még nem romlott el. Mentem is egy próbakört kérdezi a szerelő na milyen mondom nagyon jó. Erre: Az élet apró örömei aprók, de örömök. :D

Ami viszont kicsi elszomorított az olasz gyári opel szervizesek munkája. Olaszból lett be hozva az autó 2 évig magyar tulaja volt utána került hozzám. Itt már 10w40 -es olaj került bele de kint 15w40-et raktak bele a szerviz könyv szerint.:O Én meg gondolkozok rajta, hogy legközelebb 5w40-et próbálom ki mert bár pontosan még nem mértem ki, de nem nagyon eszi az olajat..

[ Szerkesztve ]

(#59388) F_Gergely válasza trassher (#59383) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen ezt jol latod sajnos, ez valtozni sajnos nem fog :(

(#59389) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Minap végre sikerült az Ügyfélkapumat megcsinálni, gyorsan lekérdeztem autóm adatait, és hát 2013 óta nem volt tekerve :DDD

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#59390) F_Gergely válasza HoaryFox (#59389) üzenetére


F_Gergely
őstag

En feleslegesen neznem meg kb 400-500 lehet az autoban es a motort is csereltek mar :)

(#59391) zolikaDB válasza F_Gergely (#59376) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm! :R

(#59392) HoaryFox válasza F_Gergely (#59390) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Csak tudod, azért kevesen hiszik, hogy egy 23 éves autóban ~160.000 km van :DD Legalább ennyit tudok bizonyítani.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#59394) F_Zolee válasza w333 (#59385) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én két épület között parkolok vagy sivár placcon nap közben és majdnem mindig van valami ajándék. Pedig még madarat se látok erre. :D

(#59395) trassher válasza w333 (#59385) üzenetére


trassher
addikt

2 házzal arrébb a szomszéd galambokat tart. Természetesen az udvar felett húznak el mindig. :(

F_Gergely: Én már azzal vigasztalom magam, hogy a használt autó piac nagy rész átb@szás, ami jó azért meg irreális pénzt kérnek.

Redmi Note 7

(#59396) Petyyyyy válasza trassher (#59395) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Rakd teli a kerítést papírvarjakkal. :D

Még gondolkozom behajítsam-e az új szőnyegeket. Érzem, hogy ha megtenném, rögtön szakdna 10 centi eső és biztos menni kéne valahova. :U :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#59397) trassher válasza Petyyyyy (#59396) üzenetére


trassher
addikt

A rézbőrűek meg azt hinnék céllövölde és sátrat vernének a ház elé. :DDD

Redmi Note 7

(#59398) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Meriva B 1.4 turbo motorba (A14NEL) milyen motorolajat ajánlanátok? Korább tulaj végig a gyári 5w30-at tetette bele szakszervízben, maradjak Én is ennél? Semennyire nem eszi az olajat tehát nem emiatt kérdezem hogy váltsak-e márkát esetleg.

(#59399) w333 válasza trassher (#59395) üzenetére


w333
félisten

Megoldás :DDD :K

Gondolom azért Duck Hunt -t mindenki játszott gyerek korában ! ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#59400) Luck Dragon válasza diablo1984 (#59358) üzenetére

Köszönöm a véleményedet.
De kíváncsi vagyok hogy ezekkel a feltételekkel. Te a hahun milyen G astrat ajánlanál (1M, 10 évesnél nem öregebb, benzines,és formai kivitelben) :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.