Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-24 10:20:15

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) HoaryFox válasza #43301120 (#58600) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

G Astra már nem olyan rohadós mint az elődje, az Ecotec meg mindenkinél másmilyen, van, akinek egy csepp olajat nem eszik, de van olyan, akinek azért kóstolgatja. Ezt ki kell fogni.
Szedán/kombi vonalon van még B Veki, de az hajlamosabb rohadni, de viszont abból a fapad motor már 1.6 16V

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#58602) #43301120 válasza HoaryFox (#58601) üzenetére


#43301120
törölt tag

Amúgy az olajfogyasztás valami hibának az előjele? Vagy ez csak ilyen? 8 vagy 16 szelepes a jobb, megbízhatóbb? Nem szeretnék versenyezni, csak városban rohangálni, néha vidékre kiruccanni, de nem sietek sehova. Nekem a megbízhatóság a fontos, ennek tükrében melyik motor a jobb?

Hűű nem is emlékeztem rá, hogy a b vectra ilyen jól néz ki :Y

(#58603) Stauffenberg válasza #43301120 (#58600) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Engem is érdekelnek a G Astra infók, mert én is autóvásárlás előtt vagyok. Több típust is néztem, kicsit magasabb árszinten német prémiumokat (leginkább a BMW E46 320i az esélyes ezen a téren), meg igyekszem a kalapba venni racionálisabb autókat is (Ford Focus, Toyota Avensis), amiket megúszok olcsóbban és esetleg egy nyaralás ára még a zsebemben marad, nem visz el annyit a fenntartása.

G Astra szempontjából ezek érdekelnének a legjobban:

- Elsősorban a 600-700 ezer Ft körüli ársávot nézem
- Melyik évjáratot lőjem be?
- Melyik benzines motor a legjobb megbízhatóság, szervizigény, fenntarthatóság szempontjából? Olvastam egy-két helyen, hogy az 1.4-es láncos motorok a legmegbízhatóbbak.
- Az 5 ajtós változatokat keresem, de a Hahun sorra jönnek a kombik meg szedánok, amik nem tetszenek.
- Ki lehet ennyiért fogni esztétikailag és műszakilag is remek példányokat vagy emeljem a keretet? Nekem a halálom a lemattult fényezés, rohadás, ütődések, stb.

A dilemma ami előtt állok csak annyi, hogy nem akarok egy G Astrára annyit költeni, amiből már szép állapotú BMW E46 is kijön. Tudom ebben semmi logika nincs, de ne is keressétek. Az Astra idővel a páromé lesz, akinek csak egy takarékos, megbízható, de még mindig autónak kinéző autó kell. Csak azt kell eldöntenem, hogy melyik jöjjön előbb. :)

(#58604) Luck Dragon

Lenne egy kérdésem a legtöbb használt autó kereskedésnél minden egyes autó előtt van egy 1,5 -2 L ásványvizes üveg, ez miért van ott mire kell ez nekik? :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#58605) F_Zolee válasza Luck Dragon (#58604) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gondolom nyest harci töltetek.

(#58606) diegho válasza #43301120 (#58600) üzenetére


diegho
nagyúr

Az olajfogyasztás ne zavarjon, van olyan új autó, ami simán beszedi a liter olajat /10000km, úgy gondolom, amíg 2 literen belül van, addig nincs gond.
Ha másik alternatíva érdekel, akkor ott az Octavia, Focus, kicsit idősebb Avensis, amik még említésre méltóak ebben az árkategóriában, valamint az említett B Vectra.

(#58607) MPowerPH válasza Luck Dragon (#58604) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nyestek ellen. Ejszaka a hold/utcalampak fenye megtorik az uvegben levo vizen, aminek a csillogasa elriasztja a nyestet. Ez ingyen van. a kulonbozo spray -k meg sokba kerulnek.

Don't Tread On Me

(#58608) Directors válasza diablo1984 (#58597) üzenetére


Directors
senior tag

Az lesz. Bár én inkább ecetes vízzel mosom át. A 20% ecetet felhígítom egy kicsit aztán kicsapatom. Kétszer megküldöm vele.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#58609) Luck Dragon válasza MPowerPH (#58607) üzenetére

F_Zolee & BMW001 köszönöm.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#58610) #43301120 válasza diegho (#58606) üzenetére


#43301120
törölt tag

Köszönöm a választ! :)

Ha esetleg másnak is lenne infója, ne tartsa magában :DD

(#58611) trassher válasza #43301120 (#58600) üzenetére


trassher
addikt

Ennyi pénzért már normális állapotút kapsz. Dízelből az 1.7-es isuzu-t dicsérik, benzinesből az x14xe és x16xe motorokat érintheti az nagyobb mértékű olajfogyasztás de nem triviális. Az enyém például x14xe motorral 10.000 km alatt kér 3-5dl olajat pluszban úgy, hogy már 232.000 km felett jár.
A rozsdásodás is attól függ, hogyan használták, takarították és törték e az autót.

Redmi Note 7

(#58612) Petyyyyy válasza Stauffenberg (#58603) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem egyszerű a dolog. Astra mellett szól az olcsó szerelhetőség, viszont ez lassan igaz lehet a BMW-re is, tekintve a tempót amibel tördelik őket. Viszont ha találsz egy normális darabot, akkor azt is megúszhatod olcsón. Ezért is kell inkább állapotot nézni óra állás helyett, de ez csak személyes vélemény.

A 6-700k ársáv szerintem rendben van, ahogy írtad ki lehet fogni ennyi pénzért normális darabot. Ez persze azzal jár, hogy keresni kell és néha kivárni.
A többi részéhez meg nem értek -> dízel rulez.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#58613) #43301120 válasza trassher (#58611) üzenetére


#43301120
törölt tag

Ezek láncosak? A dízel nem érdekel, mert néha rövid távok is lennének, meg nem mennék annyit vele évente, hogy megérje. Vagy ilyen használat mellett is jó lehet a dízel?

(#58614) diablo1984 válasza #43301120 (#58613) üzenetére


diablo1984
veterán

az 1,4, 1,6-os szíjas

(#58608) Directors : csak nagy dózisba csináld és melegíts fel vele a motort, hogy minden zegét-zugát átjárja a hűtődnek.

[ Szerkesztve ]

(#58615) Directors válasza diablo1984 (#58614) üzenetére


Directors
senior tag

Én úgy gondoltam hogy 2L 20% ecet, a maradékot pedig vízzel pótolom. Vagy még több ecetet tegyek bele? Igen, úgy akarom hogy felmelegedjen a motor. Nyisson a termosztát is, mindent átjárjon.
Viszont azt nem tudom hogy hogyan lehetne szinte teljesen kicsorgatni belőle a piszkos hűtő vizet. Erre van esetleg valami ötleted ?

De most már kezd elegem lenni ebből a kocsiból. :W A kocsi árának a kétszeresét költöttem már rá. Aztán hiba hátán hiba. Pedig alig használom és 3 vagy 4 éve van nálam. Pontosan most nem is tudom.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#58616) trassher válasza #43301120 (#58613) üzenetére


trassher
addikt

Az x-es motorok szíjasak, a z-sek pedig láncosak. Van aki ezt, van aki azt preferálja inkább. A láncosnak van egy jellegzetes hangja amit sokan nem szeretnek, cserébe hosszabb az élettartama a vezérlésnek.

Redmi Note 7

(#58617) F_Gergely válasza Directors (#58615) üzenetére


F_Gergely
őstag

Citromsavat tegyel bele es ugy "forrald fel".
Ez egy termeszetes anyag, minden elemiszerben megtalalhato kismennyisegben, teljesen artalmatlan mindenfajta alkatreszre/tomitesre. Elelmiszeriparban is ezt hasznaljak mert nem karos sem a szervezetre, sem a kornyezetre, sem az alkatreszekre.
Hatasa vizko es szennyezesoldo, legnagyobb hatasfoka akkor van ha a viz homerseklete kozel van a forrashoz.

(#58618) diablo1984 válasza Directors (#58615) üzenetére


diablo1984
veterán

azt csak úgy tudod, ha kimosod utána a rendszert, tiszta vízzel járatod, majd azt is kiengeded, utána megint tiszta vízzel, párszor ezt eljátszod és annyira felhígul, hogy ott sem lesz már! csak arra vigyázz, hogy meleg motorra ne önts hideg vizet, mert jó nem sülhet ki belőle!

(#58619) Directors válasza F_Gergely (#58617) üzenetére


Directors
senior tag

Hány g kellene ehhez e rendszerhez ? Ha jól tudom olyan 5L körüli folyadék fér bele.

diablo1984
Rendben. Köszönöm a tanácsot.
Igen, hideg vízzel nem jó járatni mert megrepedhet a hengerfej is. Na és a többi ......
A többszöri átmosást sima csapvízzel csináljam ? Vagy Desztillált vízzel ?

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#58620) #43301120 válasza trassher (#58616) üzenetére


#43301120
törölt tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#58621) F_Gergely válasza Directors (#58619) üzenetére


F_Gergely
őstag

Mennyiseggel kart nem tudsz csinalni, en 5 literhez en 250-500 grammot tennek, megnezni milyen a leengedes utan aztan ha indokolt ujra atmosni.
Fem feluletek citromsavas mosas utan csillogoak lesznek, eltavolitja a vizkovet, oxidaciot, minden egyeb szennyezodest. Nem kell forralni, eleg ha felmelegited es amint eleri a 80-90 fokot leallitod, es hagyod hagy dolgozzon a szer. Viszont mielott teljesen kihul le kell engedni, kulonben ugyan ugy leulepszik a kosz, es a szennyezodes mint elotte.
Utana sima vizzel erdemes atobliteni, hogy teljesen tiszta legyen. En itthon a vizforralot is igy takaritom ;)

(#58622) diegho


diegho
nagyúr

Beszéltem az olajdokival TC-ről, mit mond a világító olajszintjelző lámpa problémára. Azt mondja szerinte olajgomba lesz a probléma és ezért jelzi csak melegen, ha jól láttam 2k pénz, de gondolom olajat is kell cserélni.

(#58623) F_Gergely válasza diegho (#58622) üzenetére


F_Gergely
őstag

Csak a gomba miatt nem kell olajat cserelned.

(#58624) diegho válasza F_Gergely (#58623) üzenetére


diegho
nagyúr

Na ezt jó tudni, veszek is egy delphi-t és megnézzük mit mutat.

(#58625) AMD Power válasza realmadrid (#58587) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyi. Amugy az nekem is bejon nagyon. Meg az uj SX4 is. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#58626) Borokafa válasza AMD Power (#58625) üzenetére


Borokafa
őstag

Nagyon megszerettem a J-t, sajnos cipelnie kell az 1400kg-t...... eddig semmi gond nem volt vele, 17k km.

(#58627) diegho válasza AMD Power (#58625) üzenetére


diegho
nagyúr

Kár, hogy mire meg tudnám venni őket, már 15 évesek lesznek kb. pedig egy ilyen új Suzival szerintem 15 évig simán ellennék.

[ Szerkesztve ]

(#58628) sziku69 válasza F_Gergely (#58623) üzenetére


sziku69
senior tag

Hogy áll az eladás projekt? Van már jelentkező?

(#58629) realmadrid válasza diegho (#58627) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Kérdés, mennyit kellene rákölteni, ha újkorától használnánk 10-15 évig. Állítólag a Suzuki híresen megbízható, gondolom ez az új modellekkel is így lesz. Ha összejön a pénzem, talán két év múlva, akkor eladó lesz a H Astrám és veszek egy ilyet ;]

A sas nem vadászik legyekre

(#58630) AMD Power válasza diegho (#58627) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos igen. Nekünk ez nem "reális". :(((

Borokafa El is hiszem neked. Jó gépet választottál. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#58631) marci1250


marci1250
tag

Szia!
Te vslamikor vettél egy antennát az utóra igaz? Én most vettem egy 1.6 16V caravant és nem volt meg a gyári rádióantennája. Nem szeretnék gyárit, mert az túl hosszú és a kertben van fa, meg a garázs belmagassága sem túl magas, láttam, hogy sikerült valami rövidet találnod. Bevált? Jól műkődik? Ha klappol, akkor elküldenéd az elérhetőségét? :R

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#58632) diegho válasza realmadrid (#58629) üzenetére


diegho
nagyúr

Szerintem nem kell sokat költeni ezekre. Nekem az új Sandero Stepway is tetszik mondjuk, lehet ízlésficamos vagyok...

(#58633) diablo1984 válasza diegho (#58632) üzenetére


diablo1984
veterán

ha jól tudom, az a sandero-k csúcsa..... tehát az olcsó autó legdrágábbja.....

[ Szerkesztve ]

(#58634) marci1250 válasza marci1250 (#58631) üzenetére


marci1250
tag

Ez előző üzenetemet trassher kollégának szántam

[ Szerkesztve ]

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#58635) trassher válasza marci1250 (#58634) üzenetére


trassher
addikt

Hello!
Igen én vettem rövid antennát. Nekem teljesen bevált. Jó a jelerősség, nincs zizegés - sercegés. Igaz nem sokat használom a rádiót de ahol ezelőtt rossz volt a vétel most teljesen jó. Aliexpress-ről rendeltem olyat mint az első és második a listában. Válogass kedvedre. :)

Redmi Note 7

(#58636) F_Gergely válasza sziku69 (#58628) üzenetére


F_Gergely
őstag

Meg semmi, valahogy nem is szamitottam masra...
Mondjuk egyenlore nem is banom, ugyis szervizben van, ha visszakerul lemosom, kitakaritom es rakok fel HD kepeket mert az kell a nepnek nem csak a keves km.

(#58637) sziku69 válasza F_Gergely (#58636) üzenetére


sziku69
senior tag

Amikor a F astrámat adtam el, a hirdetés feladása után szinte azonnal hívott a "tesókám".
Szóval a jó vevőhöz idő kell.
Nagy betűkkel kiírtam, hogy az ár FIX, mégis 50ezer mínusszal kezdte a beszélgetést.

Végül aki elvitte, mondtam a telefonban, mielőtt elindult volna, hogy az ár FIX. Úgy induljon neki az útnak. Végül 10ezret engedtem neki fél óra alkudozás után, mert hogy a "benzinköltség"..... :DDD

(#58638) F_Gergely válasza sziku69 (#58637) üzenetére


F_Gergely
őstag

én kiírtam hogy ilyen megszólítással ne is hívjon senki. Üzemanyag költség meg hasonlók, marhára nem érdekel, elmegy a tesco-ba ő sem kapja olcsóbban a cuccot mert oda kellett utazzon. Pofátlanság határtalan komolyan...
Egyenlőre nem sürgős, aztán meglátom hogyan tovább.
Nameg ugye kiírtam hogy 350 ezer km van benne (mondjuk azt is hogy motorcserés volt és au új motorban csak 250 ezer van).
Aki elfogja vinni az opeles lesz és kifejezetten dízel B vectrát keres nem valaki aki csak keres egy autót, mert az nem fogja megfizetni.

(#58639) marci1250 válasza trassher (#58635) üzenetére


marci1250
tag

Köszönöm szépen

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#58640) diablo1984 válasza F_Gergely (#58638) üzenetére


diablo1984
veterán

anno mikor a passatot hírdettem, gondoltam nem lehet probléma az eladással millión felül költöttem rá, a motorban 30e km sem volt a totális felújítás óta, futómű, fékes szintén újak voltak, minden működött rajta, szép állapotú is volt, ment mint a villám, friss műszakis volt, akkor lett frissen féltengely cserélve meg 1-2 apróság, 273e km volt benne. leírtam a hírdetésben mindent a-z-ig, a kutya sem hívott fel, 1 hónap után átírtam a szöveget, hogy minden szuper, megkímélt, működő extrákkal és jött is rá az érdeklődő! tehát a lényeg, hogy egy 18 éves fosról nem azt akarja hallani az emberünk, hogy minden fel van benne újítva, hanem azt, hogy 18 éve megbontatlan minden, sőt még Günther fingjának a szaga is terjeng benne..... taszítja az embereket az, hogy egy vagyont költ a tulaj az autóra és töredékéért árulja....

végül tőlem egy nepper vitte el, lealkudta a béka segge alá, magánemberek jöttek, kipróbálták, cigánykodtak mindenen..... a nepper jött, kipróbálta, mondta, hogy ennyit adna érte és majd akkor kapok papírt, ha majd ő eladta..... és eladta 1 héten belül, fingom sincs hogy csinálta, de eladta!

(#58641) F_Gergely válasza diablo1984 (#58640) üzenetére


F_Gergely
őstag

nepper engem is keresett, de egyenlőre nem tartok ott hogy neki eladjam. Mivel nem sürgős az eladás így egyenlőre "hirdetve van aztán valami lesz..." de lehet még az a pár apróságot megcsináltatom és marad nálam. Most a klímacső lesz cserélve - bár utólag rájöttem egyszerűbb lett volna erre szakosodott műhelyben megcsináltatni - , aztán ami marad az intercooler eresztésének oka, vagy a hűtő ereszt vagy a tömítés, meg az első féltengely csapágy mert az kopog. Ezeken felül tényleg hibátlan.
De ha valaki alku nélkül aztán mondja itt a 600k add a kulcsot szemrebbenés nélkül eladnám...

(#58642) diablo1984 válasza F_Gergely (#58641) üzenetére


diablo1984
veterán

én megbántam, hogy eladtam azt az autót, de utána meg azt bántam meg, hogy kollegám ugyanilyen, de törött autóját nem vettem meg gombokért.....
mind1, ami volt az elmúlt, nehogy megbánd te is!

[ Szerkesztve ]

(#58643) Calogero válasza diablo1984 (#58642) üzenetére


Calogero
addikt

Én is megbántam hogy eladtam a verdát. Elkapkodtam a Volvo vásárlást. :W

(#58644) diablo1984 válasza Calogero (#58643) üzenetére


diablo1984
veterán

ennyire csalódás a volvo?

(#58645) sziku69 válasza diablo1984 (#58640) üzenetére


sziku69
senior tag

Nehéz ügy. Az f astrámon én is nagyon gondolkodtam, hogy járnék jobban.
Március elején adtam el. Mostanában járt volna le a műszakija. Motorikusan nagyon jó volt, kevés kilométerrel, de már sokat kellett volna rá költeni, hogy tökéletes legyen. Át tudtam volna tolni a műszakin, ha ráköltök még 100k-t. Valszeg hogy a hátulja törve volt, mert a csomagtértető már nem az eredeti volt. Rakattam rá vonóhorgot 2 éve, és ezzel együtt helyrerakták a hátulját ahol rozsdásodott. De persze ezzel együtt ez nem olyan megnyugtató.
Úgy gondoltam, inkább eladom még időben pár hónap műszakival. Ha rátoltam volna még azt a 100k-t plusz a vizsgadíj, szóval biztosan nem tudtam volna azt a pénzt már visszanyerni. Így inkább eladtam egy picit olcsóbban. Így kb a fele pénzt megspóroltam.

Viszont amúgy szerettem azt az autót, mert soha nem hagyott cserben.

[ Szerkesztve ]

(#58646) mohabá 007 válasza diegho (#58622) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Olyan alkatrészt akarsz kicserélni,ami jó.Ha sok a pénzed vedd meg,de szerintem nem lesz a hiba kijavítva.A gépedben van 2 db olajgomba. Az egyik az olajnyomás jelző,(a műszerfalon jelez)ez neked rendben,de Te ezt akarod kicserélni. :Y (mert aszongya a doki) .Nem is ez jelez,azaz az olajnyomás rendben
Csakhogy: a műszerfalon neked van egy másik visszajelződ is,és ez jelez vissza. Ez az olajszint visszajelző.Ez az olajteknő aljába van beépítve,és így tudja mérni az olajszintet.A kettő messze nem ugyanaz.
...."Azt mondja szerinte olajgomba lesz a probléma és ezért jelzi csak melegen,"... :O
Azt már csak halkan jegyzem meg,hogy melegen az olajszint is magasabban van,mivel nő a térfogata,ezért hogy a bánatba mutathatná,hogy kevesebb van benne,mint hidegen? :O
Ha jól látom az olajszint visszajelző gomba nem 2ezer pénz, hanem 40% kedvezménnyel 30 ezer :Y
olajnyomás visszajelző

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#58647) Calogero válasza diablo1984 (#58644) üzenetére


Calogero
addikt

Nem, sőt az ellenkezője, még mindig nagy a szerelem.

Amikor vettem a Volvo-t, akkor jelentette be a gyár hogy a 5 hengeres diesel-t megfogja szüntetni.
Akkor még hiányzott az árából, amit csak az Opel árából tudtam pótolni (hitelt felvenni nem akartam)

A mai napig minden típusánál meg is szüntette, csak pont a XC60 AWD-nél maradt meg még a kínálatba
Ráértem volna tavaly vagy most megvenni a Volvo-t, és megmaradt volna az Astra az asszonynak.

Most kereshetek neki autó......

(#58648) F_Gergely válasza mohabá 007 (#58646) üzenetére


F_Gergely
őstag

jó hát akinek van olajszint visszajelzője.... Micsoda úrias luxus dolgok ezek kérem szépen.
Nekem csak egy nyomorult olajnyomás gombám van ...

(#58649) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Szerintetek mi reális ár egy 2006-os 1.6-os Twinport szíjas Opel Astra G kombira garantáltan 140000 km-el és a szokásos felszereltséggel - ABS, elektromos ablakok elől, elektromos tükrök, szervókormány, centrálzár, klíma, ködlámpa elől, fényszóró magasságállítás?

További extrák:
-vonóhorog
-most lesz műszakiztatva, tehát 2018.06-ig műszakis
-acélfelnin téli és nyárigumi, a nyárgumi tudom, hogy 2011 évvégi, a téli is max 5 éves
-6 hangszóró

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

Üdv.

(#58650) diegho válasza mohabá 007 (#58646) üzenetére


diegho
nagyúr

Az olajgomba ingyen van, szóval egy próbát megér, majd meglátjuk mit mutat. Persze le is szarhatom a hibát, de majd megnézem hátha csak kontakthiba vagy ilyesmi okozza az olajszint érzékelő marhulását.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.