Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-24 10:20:15

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) szkury válasza AMD Power (#58799) üzenetére


szkury
tag

Hát igen!
Én is most árulom a régi kocsit, nem egyszerű a dolog! :U

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#58802) oliwire


oliwire
őstag

Nézzétek, mit találtam: http://automax.hu/apollo-alnac-4g-all-season/195-65-R15

Nem csak a saját weboldalán, de úgy mindenhol pozitívat olvastam erről.
http://www.apollovredestein.hu/nieuws/845/kivalo-ertekelesek-az-apollo-alnac-4g-all-season-gumiabroncs-szamara

Bocsi a linkekért, telefonról vagyok

(#58803) Luck Dragon válasza mikoljan (#58800) üzenetére

Természetesen, de most közbe szólt a meló, de minnél hamarább meg akarom tekinteni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#58804) F_Gergely válasza oliwire (#58802) üzenetére


F_Gergely
őstag

addig mondogatjátok ezeket a négyévszakos gumikat, lehet én is inkább ilyet veszek majd egyszer ha lesz a gumira keret...

(#58805) Petyyyyy válasza F_Gergely (#58804) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na ne idegejjé máuni. ka.

Akarom ezzel mondani, hogy nincs az a pénz, amiért négyévszakosat tennék fel. Még akkor sem, ha húzzukki stifttel járnék. Azon is a peresgumi, nagyfelni lenne. :P
Ha pedig téged tekintünk, egyértelmű, hogy nem járhatsz ilyen gumikkal. Autó alattad, kilóméterek előtted.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#58806) F_Gergely válasza Petyyyyy (#58805) üzenetére


F_Gergely
őstag

na ja de mire vadászok egy 17-es pacskert meg hozzá gumit.... :D
amugy én is jobban örülnék neki ha 17-es felni nyári, 15-ös meg téli.

(#58807) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Az istenért sem találok sehol leírást, hogy a Magyarországon forgalomba hozott Astra G esetén mit tartalmaztak a felszereltségi szintek.

Listát találtam arról, hogy rangsorban melyek vannak egymás alatt-felett, de a szintek tartalma számomra tökéletes homály.

Van valakinek (szkennelt, PDF, akármi) prospektusa vagy akármilye, amiből tájékozódni lehet?

(#58808) Declare válasza Petyyyyy (#58805) üzenetére


Declare
őstag

+1 :K Gumin en sem sporolnek, ha tötymörgös mindig a sebesseghatar -10% vezetö lennek, akkor sem....csak egyetlen egyszer alljak meg idöben a gumi miatt, vagy csak egyszer ne csusszon meg a kocsi egy trükkös, vizatfolyasos kanyarban a minösegi guminak köszönhetöen. Ha nem lenne ujra penzem, akkor neznek hasznaltan par eveset...en is nyar vegen szerintem eladom a mostanit, mert nagy sebessegnel a hatso picit rezonal, ha elöl van (most hatul egyaltalan nem erezni semmit). Csak igy nem lehet elöre hatra cserelgetni az abroncsokat es igy egyenletlenül kopna el. Ezzel is jol fog jarni ha valaki nem autopalyan teker nagy sebesseggel 1000km eket....az a baj, h anyumnak 15 ös felnije van, arra nem jo :(

[ Szerkesztve ]

(#58809) F_Gergely


F_Gergely
őstag

van valakinek csilliószázalék kedvezménye unixhoz? :DDD

(#58810) AMD Power


AMD Power
titán

Ez most jó árban van....

EVOLUTION 900 NF 5W40 4 L

Innen ti mit vennétek?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#58811) trassher


trassher
addikt

Keresd a hibát :DDD

Redmi Note 7

(#58812) w333 válasza trassher (#58811) üzenetére


w333
félisten

Saját ... :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#58813) trassher válasza w333 (#58812) üzenetére


trassher
addikt

Szerintem sosem volt még cserélve, jól bírta.

Redmi Note 7

(#58814) w333 válasza trassher (#58813) üzenetére


w333
félisten

Ahhoz képest igen ... jól bírta ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#58815) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, van egy 2002-es astra G autóm, és elkezdett dúrván recsegni a bal első ajtó. Tavaly télen is csinált ilyet, akkor toltam rá egy kis WD40-es és megoldotta, de ez most csak pár napig volt jó, utána visszajött a recsegés.
Valszeg kimostam a maradék zsírt is a forgókból, de az is lehet hogy a középső fém kar recseg, azt hiába zsíroztam, semmit sem javított...
Na de a gond az hogy nekem nincs zsírsprayem itthon, és ezért nem is vennék egyet. Van minden kotyvalékom a bringás karbantartáshoz, zsír, zsíroldó, szilikonspray, PTFE olaj. Mit kenjek rá hogy elkushadjon, már szégyellek kiszállni egy forgalmasabb járda mellett, mert úgy recseg mintha sosem törődtem volna vele.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#58816) F_Gergely válasza trialboj (#58815) üzenetére


F_Gergely
őstag

Kerdes mikor recseg es hogyan. Harom okbol teheti ezt:
1. Az ajtohatarolo rudnal ahogy megy a vegallasokba ott ropog bar ez ritka.
2. Maga az ajtohatarolo recseg, ha hiaba fujod es a hang megmarad akkor cserelni kene (vsgy van egy pici muanyag betetje eleg cserelni azt is kb 100 forint)
3. Az ajto zsanerja maga nyikorog.

Ezeket olajozd be, barmilyen olaj, kenoanyag jo ami fujast kovetoen megtapad, kenest biztosit es vizallo.

(#58817) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Na jöttem az infókkal a víz felforrásos üggyel.

Kicseréltem először a hűtőt és a kiegyenlítő tartály sapkáját. Sajnos nem hozott eredményt.Ugyan úgy a hűtő teteje forró volt, az alja viszont hideg. A hűtőventilátor kapcsolójánál is.A hűtőt így is úgy is cserélnem kellett volna mert szivárgott. Szerencsére ezzel nem lőttem mellé. Csak vakartuk a fejünket a szerelővel mert megnéztük hogy esetleg hengerfejes lenne-e a gép de se fehér füst, se olaj nem volt a vízbe, és nem is volt habos az olajbetöltő sapka. Érdekes mert a hűtőradiátor két oldalán lévő csövek is 92 fok környékén már elég szépen melegedtek. Más ötletem nem volt mint hogy vezérlés le, és nézzük meg a vízpumpát meg a termosztátot. Vízpumpa OK. Nem forgott el a lapát. Oké, akkor cseréljük le a Wahler termosztátot amit kb. három hónapja cseréltünk. Kicseréltük és láss csodát jó lett. Úgy örültem mint majom a farkának. :DD :DDD
Nos arra hogy a termosztát adta meg magát nem sokat mertem volna rátenni Csak félig nyithatott a kis dög.
Most már simán ha járatom egy helyben akkor felkúszik a hőmérő a 100 fok felirat előtti vonalig majd beindítja a ventit és visszahűti szépen. Ha pedig megyek vele a városba akkor ilyen 92 fokig melegszik csak. Ja és ami fontos hogy most már egyenletesen meleg mindenhol a hűtő. Természetesen új és tiszta fagyállós desztillált vizet kapott.
Ám most már nem tudom hogy milyen termosztátot vegyek ha ez is megadja magát. Lehet eredeti opelt veszek mert nincs kedvem mindég cserélgetni úgy hogy ugye előtte a vezérlést le kell bontani. Nem játék a pénztárcámnak. :(((

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#58818) F_Gergely válasza Directors (#58817) üzenetére


F_Gergely
őstag

Na akkor csak bejott a termosztat tippem...
Erdemes normalis markat venni, azokkal nem szokott gond lenni, en is csereltem mikor vettem a kocsit de szerencsere nincs vele gond, mondjuk az enyembe amugy is draga 22-25 korul van a legolcsobb...

Szerk.
Pofam leszakad most az eredeti gyari opel termosztat is csak 15 ezer kedvezmeny nelkul :(((

[ Szerkesztve ]

(#58819) amargo válasza trialboj (#58815) üzenetére


amargo
addikt

wd40 nem kenest ad, hanem tisztit es ved esetleg, a szilikonspray vel jobban jarsz, ha kenest akarsz adni. ha bringa akkor kuszo olaj is biztos van ott :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#58820) Directors válasza F_Gergely (#58818) üzenetére


Directors
senior tag

Nekem Wahert ajánlottak. Ez 3500. Az Opel meg most látom 3700. De amúgy a Wahler is német. Lehet csak gyári hibásat fogtam ki.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#58821) haddent válasza AMD Power (#58810) üzenetére


haddent
addikt

Tudod én Mobil1 (vagyl egalábbis Mobil) -os vagyok, de innen akkor megvenném valamelyik Mannolt aztán szoszi, 10 ezerre jó lesz :K :K

(#58822) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

ha minden jol megy jovo heten meglesz a Meriva. ugy nez ki, hogy gumikat es fektarcsakat fog kelleni csak vennem, egyebkent minden ok. milyen fektarcsa marka ajanlott ar/ertek aranyban?

koszi!

hábm bábm

(#58823) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok!

Autó csere előtt állok. Nézegetem a H-s Astrákat. Sokat használom az autót városban, de szoktam vele hegyvidékre is járni. 1.4 vagy 1.6-osakat nézzek? 1.4 mennyire viszi jól? Mikre érdemes odafigyelni vásárlásnál a benzines h-s astráknál?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#58824) AMD Power válasza haddent (#58821) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor ez lesz! :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#58825) Borokafa válasza Sanyi19 (#58823) üzenetére


Borokafa
őstag

Városban bőven jó az 1,4 is szerintem, legalább takarékos. Városon kívűlre inkább az 1,6-ot venném. Vásárlás előtt szakemberrel, vagy márkaszervízben mindenképp nézesd át.

[ Szerkesztve ]

(#58826) Egyhapsi válasza F_Gergely (#58818) üzenetére


Egyhapsi
csendes tag

Én tavaly, tavalyelőtt kétszer cseréltem termosztátot a corsában, és mindig gyárit vettem bele..
Mindkétszer kb. 1 hónapot bírtak, nagy szar az egész..
Ahogy jöttek az őszi hidegek rátekertem a fűtést, a vízhőfokmérő meg ment le kékbe.
Akkor lett jó a rendszer, amikor egy utángyártott "Mahle"-t kapott.
Persze, az is német..

"Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása."

(#58827) diegho válasza Egyhapsi (#58826) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem is gondom volt télen, csöpögött a termosztátháznál a víz, cserélni akartuk, nem tudom mit rendelt a szerviz, talán Febi-t, de fel sem lehetett rakni, mert 1mm-el odébb voltak a furatok, a legolcsóbb Hans-Pries csont nélkül felment, az van most is bent. Úgy látszik ez a termosztát csere eléggé szívás manapság.

(#58828) adorjant


adorjant
senior tag

Én sem rég cseréltem,a szerelő azt mondta,hogy szerinte nem gyári,amit gyárinak vettem a Csergőből :D Eddig hibátlanul teszi a dolgát mindenesetre.

[ Szerkesztve ]

(#58829) zolikaDB válasza AMD Power (#58824) üzenetére


zolikaDB
veterán

4150-ert nagyon barati aron van!

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#58830) Declare válasza Sanyi19 (#58823) üzenetére


Declare
őstag

Az 1.4 szerintem nagyon alulmeretezett a kasztnihoz, mert nehez. Nekünk volt a csaladban, vezettem is többször....talan a leglomhabb autos elmeny az eletemben. Fogyasztasa sem lesz kevesebb, mert jobban kell taposni, föleg varosban, ahol sok az elindulas.

Szerintem minimum 1.6 de az 1.8 as motort dicserik a legjobban, minden szempontbol.

mod: automata klimaban a ventillator, illetve valami allitodo müanyag terelölemez szokott kifeküdni (nekem 8 eves a kocsi, kicist kezd csapagyas lenni a ventillator, de meg nem veszes). A masik meg az olajfogyasztas. Az 1,6 osoknal szokott elöfordulni (1,4 nel nem tudom), nem szamit hibanak, de kellemetlen ha olyat fog ki az ember, amibe töltögetni kell kettö olajcsere között.

[ Szerkesztve ]

(#58831) AMD Power válasza zolikaDB (#58829) üzenetére


AMD Power
titán

Már rendelem is.... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#58832) F_Gergely


F_Gergely
őstag

ti hogyan néztek olajszintet? Múltkor ezen "vitáztunk" hogy kell olajszintet nézni...

hidegen motor indítás előtt néztek, vagy motor leállítása után 15 percel? vagy mikor?

(#58833) Calogero válasza Sanyi19 (#58823) üzenetére


Calogero
addikt

Nem írtad, hogy milyen év járatú H Astrákat keresel. 1.6 115LE alatt nem vennék H Astrát. Az 1.4-es motor elég vérszegény ahhoz a kasznihoz. Nekem volt 1.4-es, városban busz mögött szélárnyékba arra jó, de hegyvidéken halott.

Declare: A faceliftes 1,6-os (115LE) már nem eszi az olajat, a régi 1,6-ra írták mindig de azt is főleg a G Astráknál.

[ Szerkesztve ]

(#58834) Declare válasza F_Gergely (#58832) üzenetére


Declare
őstag

Lenyeg, hogy mindig ugyan akkor nezd. En a leallitas utan 15 perc hive vagyok....csak akkor azt ne hasonlisd össze 3 napi allas utan mert olajszinttel :)

(#58835) diegho válasza F_Gergely (#58832) üzenetére


diegho
nagyúr

Én is is. Ha megnézem 15 perc után, akkor másnap reggel is.

(#58836) trassher válasza F_Gergely (#58832) üzenetére


trassher
addikt

Meleg motornál nézem, pl miután hazaértem. Mindig a kapubejáróban állok meg, motort leállítom és várok 10 percet majd megnézem a nívót.

Redmi Note 7

(#58837) F_Gergely válasza trassher (#58836) üzenetére


F_Gergely
őstag

na a helyzet nálam az, hogy ha így nézem akkor a nívó alján éppen van, ha hideg motornál nézem tökéletes.
Szerelő meg állandóan leb*sz hogy túl sok olaj van a motorban ne töltsek rá.
Ha hidegen nézem tényleg jó, de ha melegen akkor meg nem. Na most akkor ez hogy van?

(#58838) beg válasza F_Gergely (#58837) üzenetére


beg
veterán

A hengerfalon keresd :)
Valamelyik kézikönyvben is az van, hogy üzenmeleg motor leállítása után kb. 10 perc a mérvadó.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58839) trassher válasza F_Gergely (#58837) üzenetére


trassher
addikt

Hideg motornál persze, hogy többet látsz mivel akkor az olaj nagy része lent van a karterben de ez ugye nem üzemi állapot. Az az üzemi állapot amikor minden furatot átjárt az üzemi hőfokon lévő olaj. A gyári kézikönyv g astra-hoz például leállítás után 2 percet ad meg mint várakozási idő.

Redmi Note 7

(#58840) Kickass válasza F_Gergely (#58837) üzenetére


Kickass
őstag

Hidegen becsapós, eddig mindig úgy néztem olajszintet ha hideg volt, nekem is azt mondták ha mindig ugyanolyan állapotban csekkolom akkor reális lesz.
Na ehhez képest a G-n hidegen jó volt melegen viszont mindig visított h Check Oil Level, megnéztem leállítás után 10 perccel ahogy a többiek írják, minimum környékén volt. De mostmár leszarom, majd a BC szól ha tölteni kell :D

(#58841) F_Gergely válasza Kickass (#58840) üzenetére


F_Gergely
őstag

ha lenne bc akkor én sem foglalkoznék vele :D
ezért akarok külön nyomás és hőmérséklet kijelzőt mert ott látszik ha kevés az olaj :)

(#58842) diegho


diegho
nagyúr

Nekem van szintjelzőm, szívok is vele, mert randomból jelez. Az mondjuk érdekes, hogy mindig ugyanannyit látok a nívón, tehát hidegen és melegen is. Igazából úgy gondolom amíg az olaj nyomás nem világít, addig nincs gond.

(#58843) F_Gergely válasza diegho (#58842) üzenetére


F_Gergely
őstag

én a gyári olajnyomás jelzőnek nem tudom mennyire higgyek...
Lehet ez is olyan mint a generátornál a töltésvisszajelző, amíg van töltés nem jelez, még akkor se ha csak 10V a töltés, mivel van (de kevés) nem jelez.
Mi van ha az olajnyomás jelző is hasonlóképp működik, ha kevés az olaj nem jelez csak ha már porszáraz minden?! :((

[ Szerkesztve ]

(#58844) csákány.


csákány.
aktív tag

Szevasztok!
Van egy 2005-ös Z14XEP Astra G-m. Nemrég észrevettem, hogy nemigazán fog a kézifékem. Feszül, de nem fog, vagy csak nagyon kicsit, ha teljesen felhúzom. Gondolom utána kellene állítanom. Le kell vennem a kézifék kar körüli burkolatot, vagy csak a bőrszoknyát? Van erről valami leírás valahol? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#58845) beg válasza csákány. (#58844) üzenetére


beg
veterán

Attól tartok úgy jársz ahogy én. Valamelyik oldal beragadt és megette a betétet. Mindkét oldali kötél és 4 betét csere, 35k munkadíjjal együtt.

De azért nézesd meg.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58846) csákány. válasza beg (#58845) üzenetére


csákány.
aktív tag

Ebből, gondolom a fékbetét a legdrágább. A betétet könnyű kicserélni házilag? De remélem nem fajulnak idáig a dolgok, és elég lesz csak egy beállítás ;)

(#58847) beg válasza csákány. (#58846) üzenetére


beg
veterán

Nekem eddig 2x volt ez, minden alkalommal a bal hátsó szál akadt be, pedig minden ki volt cserélve az első fiaskó után is. Valami konstrukciós gubancot vélek felfedezni ebben.

Ha nem kopott el teljesen, akkor persze elég csak az utánállítás.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58848) csákány. válasza beg (#58847) üzenetére


csákány.
aktív tag

Köszi az infot! :R

(#58849) AMD Power válasza trassher (#58839) üzenetére


AMD Power
titán

Holnap meg is nézem az olajszintet. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#58850) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ez igy mar tetszene: H Caravan 1.7CDTI

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.