Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) chris0000 válasza #72042496 (#9250) üzenetére


chris0000
őstag

:) nem is lenne nekem sűrgős most ez a TV,csak az 5 év gar miatt lenne jó.
lejár holnap és elég ritka,h az LG hozzá dob +3 év teljeskörü gart a termékeihez.
az ilyen 500ezres Tv-nél meg különösen jó,főleg,h OLED.

(#9252) chris0000


chris0000
őstag

a Több mint Testőr filmet LG B7V,C7V TV-n tolta vki,milyen a minősége,nem szaggat,nem zajos a kép,hang stb...?thx.üdv.

[ Szerkesztve ]

(#9253) #72042496 válasza chris0000 (#9251) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sztornó, elnéztem. Először nem láttam a Telekomot a partnerek között.

[ Szerkesztve ]

(#9254) zotyi8 válasza chris0000 (#9252) üzenetére


zotyi8
tag

Szaggat zajos? B7-en?...ne viccelj :)

(#9255) chris0000 válasza zotyi8 (#9254) üzenetére


chris0000
őstag

azért kérdem,mert mikor bevittem a külső vinyomat MM-ba(WD Passport Ultra usb 3.0) a full mindent tudo galaxis őrzői2 és a mélytengeri pokol filmmel,hát nem voltam elájulva a minőségtől.nem hozta minden pillanatban azt a tökéletes minőséget,megjelenítést.megakarta mutatni az eladó a blu-ray lemezes változatot,nem sikerült sajnos...h lássam mekkora a különbség.legközelebb megyek megnézem...
kár,h OLED szinten is meg kell barátkozni a két fekete csík dologgal is.ilyen szintű kép megjelenítésnél...engem nagyon zavar ilyen TV-nél
még jó,h a sorozatok nem a mozis aránnyal készülnek.

[ Szerkesztve ]

(#9256) zotyi8 válasza chris0000 (#9255) üzenetére


zotyi8
tag

Nekem eddig bármely Ncore-s Hevc HDR film tökéletes volt külső vinyóról.

(#9257) dgyuri0123 válasza chris0000 (#9255) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"kár,h OLED szinten is meg kell barátkozni a két fekete csík dologgal is."

Ennek semmi köze az oledhez... ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#9258) Zsmester89 válasza chris0000 (#9255) üzenetére


Zsmester89
őstag

Miért változtatnának a mozi arányán az oled megjelenése miatt? :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9259) T1OK3 válasza chris0000 (#9255) üzenetére


T1OK3
kezdő

OLED-en még a fekete csík is jól néz ki ;)
Ha zavar van a tv-n nagyítás funkció, azzal szerintem eltüntethető!
Egyébként a különböző képarányú anyagok megjelenítése nem róható fel a tv hiányosságaként.

(#9260) T1OK3


T1OK3
kezdő

Tegnap bekapcsoltam a képcsöves "nagy képátlójú" 72 colos tv-met, valami szörnyű a képminőség az oled után. Pedig arányaiban ugyanilyen drágán (hanem drágábban) vettem 20+ évvel ezelőtt.

(#9261) salapp válasza T1OK3 (#9260) üzenetére


salapp
addikt

Főleg, hogy az 72 centi képátlós nyilván..

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#9262) T1OK3 válasza salapp (#9261) üzenetére


T1OK3
kezdő

Igen, elrontottam! 72 cm.
Akkoriban az volt a nagy tévé.

(#9263) ottofon


ottofon
csendes tag

A Sharp néhány éve még komoly bajban volt, azonban úgy tűnik a helyzet végre stabilizálódott, ugyanis a legújabb hírek szerint a konszern visszatér a japán tőzsdére. A vállalat ezen felül jelentős szerepet kíván játszani az OLED kijelzők gyártásában, aminek érdekében szeretné bevásárolni magát a JOLED nevű cégbe. A JOLED a Sony, Panasonic, INCJ és Japan Display közös vállalkozása, amely a közelmúltban kezdte meg a saját fejlesztésű OLED kijelzők értékesítését…

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#9264) stilo18


stilo18
addikt

Tegnap voltam tv körúton..

Néztem XE900 - at, Q8-at, EX780 - at... de az A1-nek olyan földbe döngölően jó képe volt, hogy szem nem maradt szárazon...szájtátós, szívmegállós és még lehetne sorolni..

Úgy jöttem ki az üzletből, hogy vannak a tv-k meg van az OLED... :U

Persze tudom Ti ezt nézitek otthon, nekem így második OLED találkozásra is elképesztő élményt adott...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#9265) chris0000 válasza dgyuri0123 (#9257) üzenetére


chris0000
őstag

természetesen ez nem a TV hibája.:)
én csak arra utaltam,h kár,h nem lehet a teljes 55"-on élvezni ezt a fantasztikus képminőséget. ;)

(#9266) T1OK3


T1OK3
kezdő

Nem tudom a telefont tükröztetni a tv-n.
Csatlakozás létre jön, de amikor megnyitom a screen share alkalmazást akkor azonnal lecsatlakozik minden eszköz a tv-ről. Mi lehet a gond?
Lehet az a probléma, hogy a tv 5 Ghz-en csatlakozik a Wifi -hez, a telefonok meg csak a 2,4 Ghz-es cstornát használják?

(#9267) krx21 válasza ottofon (#9263) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért az elég röhejes, hogy a fél világnak össze kell fognia, hogy az LG mellett legyen még más gyártható oled panel. Így lassan 5-6 év után... És akkor még ki tudja, lesz e és mikor versenyképes egyéb termék.
Ideje már...

[ Szerkesztve ]

(#9268) T1OK3 válasza krx21 (#9267) üzenetére


T1OK3
kezdő

Az, hogy több gyártó összefog az azt megerősíti, hogy az oled egy jó irány és nem zsákutca.

(#9269) Madwe válasza T1OK3 (#9266) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az h hany ghzen csatlakozol az mindegy. Egyebkent ha kikuldod a tartalmat a tevere, o automatikusan atvalt arra az appra amire kell, neked nem kell csinalni semmit se a taviranyitoval:) lehet ez a gond? Inditsd el a kikuldest telefonnal, s varj.

(#9270) krx21 válasza T1OK3 (#9268) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt itt tudjuk, már egy jó ideje... :K De a leginkább az a információ benne, hogy jó darabig nem is lesz jobb technológia, amit gazdaságos lenne gyártani.

(#9271) T1OK3 válasza Madwe (#9269) üzenetére


T1OK3
kezdő

Köszi! Megoldódott

(#9272) Ren Hoek válasza krx21 (#9270) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Attól félek én is, hogy a Kodak /LG annyira jól leszabadalmaztatta a WOLED struktúrát, hogy innentől csak tőlük lehet venni. Gondolom már minden más kombinációt is levédtek, nehogy más is gyárthasson panelt. (Ahogy az Apple levédte a Lock screen feloldót)

Viszont ha nem WRGB a felosztás, akkor nagyon úgy tűnik, hogy nem lehet máshogyan gazdaságosan és optimálisan, megfelelő élettartammal gyártani. A fizikát kéne kijátszani...

Bár azért még mindig érzek némi ellentmondást, hogy a Samsung ennyire képtelen felskálázni gazdaságosan a telefonjaiban/tabletjeiben milliószámra gyártott AMOLED-et. Nehéz kalibrálni, talán az élettartammal is gondok lehetnek TV-ként(?),bár szó mi szó azért a telefonok simán komoly terhelésnek vannak kitéve. Nem értem mi az igazi ok. :(

[ Szerkesztve ]

(#9273) Nemir Ombe válasza Ren Hoek (#9272) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"ennyire képtelen felskálázni gazdaságosan a telefonjaiban/tabletjeiben milliószámra gyártott AMOLED-et"

Pl. mert amit 15/25cm-en észre sem veszel, a közel másfél m-en "kiverné a szemed" .... de sok egyéb ok is van/lehet még .... ;)

Hmm ....

(#9274) Ren Hoek válasza Nemir Ombe (#9273) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Csak elgondolkoztató, hogy egy ekkora cég, szinte végtelen R&D büdzsével, nem bír felskálázni egy amúgy működő technológiát.
Sőt belemenekül inkább a QLED-be, ami már most látszik, hogy blama lesz prémium szegmensben.

Ha ők nem tudták megcsinálni, akkor sajnos a JOLED se fogja, és még 2020-ban is LG panel lesz mindenben. Sőt addigra már olyan infrastruktúrájuk lesz a WOLED panelgyártáshoz, hogy nem tudom lehet-e azzal versenyezni.

Talán a natív QD kijelző, de az se mostanában lesz.

(#9275) Nemir Ombe válasza Ren Hoek (#9274) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... az is lehet, hogy a Samu vett egy "pár százalék" LG részvényt és most nyugodtam hátradőlve számolgatják a osztalékot az OLED eladások után .... ezért "nincs is kedvük" sajátot fejleszteni .... :D :DDD

Hmm ....

(#9276) krx21


krx21
nagyúr

BUÉK! :C

(#9277) UberMutant válasza krx21 (#9276) üzenetére


UberMutant
őstag

az tudod, hogy az új, hosszú ú?

(#9278) krx21 válasza UberMutant (#9277) üzenetére


krx21
nagyúr

Igazad van.

(#9279) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Teljesen új vagyok oled fronton. Ma vettem egy LG OLED55B7V-t. Gyönyörű képe van. Amíg a PC-t rá nem kötöm. Ott viszont a fekete nem fekete, hanem ugyanolyan szürke mint LCD-n. Mit kéne állítani?

(#9280) dom1n0


dom1n0
aktív tag

BÚÉK!

(#9281) Ren Hoek válasza Reinhardt (#9279) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A HDMI feketeszint a probléma. Vagy a VGA driverben kell állítgatni vagy a TV menüben valahol. (Most nem tudok ránézni) Fekete szint néven

(#9282) T1OK3


T1OK3
kezdő

BÚÉK Mindenkinek! :C

(#9283) Partz


Partz
senior tag

BÚÉK! Közeleg a CES szállingóznak a hírek, úgy fest az LG egy 8K oled-el indít, bár hdmi 2.1 hiányában inkább jövőre esedékes a kereskedelmi forgalom.

(#9284) Nemir Ombe válasza Partz (#9283) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A legtöbb '18-as AVR-nél már a leírásokban szerepel, hogy "eARC/HDMI 2.1 via firmware upgrade" uh. feltehetőleg a HW-es rész kész van csak a végleges SW és a tesztek vannak még hátra .... ;) .... de ettől függetlenül, ha piacra akarják dobni, akkor akár 2.0-ás HDMI-vel is megteszik, ahogy a "korai" 4K TV-ket is 1.4-es HDMI-vel adták .... akinek kell, az úgyis megveszi "mer' ilyen még nincs a szomszédnak" .... :D

Hmm ....

(#9285) Madwe válasza Nemir Ombe (#9284) üzenetére


Madwe
nagyúr

mondjuk én elsőkézből óva intenék mindenkit, akinek kell majd az eARC, h mielött tényleg végleges a sabvány s hivatalosan is kijön, addig előre vegyenek vmi majd future upgrade erősítőt, mert ez rá volt írva az enyémre is akkor még ARC, tudja is, csak mégsem, 1mpenként leáll újra jön a hang:D

(#9286) Partz válasza Nemir Ombe (#9284) üzenetére


Partz
senior tag

Azért a hdmi 1.4 támogatta az uhd felbontást, a jelenlegi 2.0 nem támogatja a 8K-t, ez óriási különbség. Ahol kint van a 2.1 támogatás, ott közel sem biztos, hogy az összes specifikáció támogatott lesz, sőt.

(#9287) Nemir Ombe válasza Partz (#9286) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Amennyi nativ 8K tartalom van/lesz mostanában, szerintem teljesen mindegy is .... és ahogy a "többségnek" jelenleg is megteszi a felskálázott 4K, úgy a felskálázott 8K is "tökéletes" lesz sokaknak .... :D ;)

Madwe:
Várható, hogy lesznek gondok kezdetben, de akkor is már oda lehet írni a specifikációk közé és ez a lényeg .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9288) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Uraim, végre megoldottam az akadozást és kadenciahelyes lejátszást 1080p 24p sorozatoknál, HP laptopról is. Tényleg már mindent kipróbáltam, Media Player HC , VLC, Gom, Kodi... különböző kodek pakkok, többféle kábel is.

A megoldás, kiterjesztett asztal. Hihetetlen de nálam Intel HD4600-nál ha a simán single monitornak állítom be a TV-t akkor néha néha beszaggat, mintha nem tudná rendesen kezelni a 24pt,.mikrolag, kadenciahelytelen lejátszás, nemtudom...

Viszont kiterjesztett asztallal, 60Hz laptop, 24Hz TV tökéletesen működik. Véletlenül ugrott be, hogy másnál is előjött régebben ez a probléma. Pedig eléggé ellentmond a logikának :)

(#9289) tothl


tothl
addikt

Bő egy hét után bátran mondhatom, hogy a tapasztalataim a TV-vel igen-igen kedvezőek (B7V).
A képe egyszerűen mesés, egészen máshogy adja vissza a színeket mint egy LCD. Nem az élénkségen van a lényeg, hanem ha van egy erdős táj, egy rét, mező pl, akkor a zöld ezernyi árnyalatát jeleníti meg nagyon diszkréten, részletgazdagon. Alapból olyan a kép, mintha mondjuk az LCD -n lenne egy szürkés fátyol, vagy egy plexi ablakon keresztül néznél ki. Ennél a TV -nél pedig kinyitod az ablakot, annyira tiszta és analóg jellege van a látványnak.

A mozgást is remekül kezeli, ugyanez a mező, ha fújja a szél pl, nem vált át felhősbe, hanem megmarad minden részlet, nagyon gyors a megjelenítő.

Már csak azt remélem, hogy pár évig nem ég be látványosan.. :D

(#9290) krx21 válasza tothl (#9289) üzenetére


krx21
nagyúr

Haszáld egészséggel!

(#9291) belan válasza tothl (#9289) üzenetére


belan
addikt

Igen ez így van gratula a tv hez

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#9292) janos666 válasza Nemir Ombe (#9287) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mikor legutóbb átfutottam a listát (http://realorfake4k.com/list/), kicsit meglepődtem, hogy a viszonylag új filmeknél is, ha >=3k a "nyersanyag" (legyen az >=35mm film scan, vagy >2k digitális kamera), akkor is elspórolták a dolgot, és 2k master-ből adtak ki 4k lemezt, pedig elvben "csak" pénz kérdése újrafuttatni a render-t 4k-ban (anélkül, hogy feltupíroznák a digitális részek forrását, hogy tényleg jelentősen jobb lehessen, de ugye még az se lenne lehetetlen).

Tudom, hogy a totálisan hamis 3D még ettől is rosszabb volt, illetve ott is megesett olyan agymenés, hogy az élő szereplőket felvették valódi 3D-ben, de a digitális animáció hamis 3D-ből lett rávágva.

Viszont egyáltalán nem rémlik, hogy divat lett volna kiadni ~SD anyagot BD lemezen, főleg az FHD korszak hajnalán. Inkább pont az ellenkezőjét véltem látni, hogy talán néhány elszórt kivételtől eltekintve inkább igyekeztek elkerülni azt, hogy "hagyományos" (SD) minőség is megjelenjen ilyen formátumokban, ezzel potenciálisan rossz benyomást keltve a fogyasztók körében.

Sőt, volt ahol még én magam is reméltem, hogy előbb-utóbb kiadják a régi, olcsó, vacak nyersanyagból készült "kultusz cuccokat" is BD-n, pusztán azért, mert ótvar volt a DVD kiadás (DVD-hez képest is), szóval mindenféle "feljavítás" nélkül szimplán csak egy új transfer az eredeti master-ből már valószínűleg előrelépés lett volna (nem BD minőség, de jobb mint a régi DVD, ami tele van tömörítési hibákkal, mert a szokásostól alacsonyabb a bitráta és gondolom azon belül is gyenge minőségű a kódolás... de ma már ~100x olcsóbb kódolni, mint ~20 éve, szóval nem kéne annyit spórolni...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9293) M@trixfan válasza Madwe (#3740) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nézd Madwe, bevásároltál egy marketingkoncepcióba, van ilyen. Nem szeretnék egyáltalán személyeskedni, mert nincs értelme. Azt valahogy viszont jeleznem kell, hogy nem érted miről van szó, pedig ott van a posztomban 1+1 szintre bontva. Élvezd az íveltet ha neked tetszik, csak így félre tájékozódnak az idetévedők az ilyen marketing ábrák és magas önbizalmú értetlenségek miatt, ez a veszélyes. Ehhez nem kell egyetemi matek, hogy lásd torzul a geometria, bekorlátozza nézési távot és egyszerűen nincs ívelt kijelzőre való fogyasztói tartalom, mert minden sík geometriára van normálva. Még a 360 fokos videók is. Tartalomszerkesztők, grafikusok, editorok, fotósok kerülik még monitornál is, pedig ott értelmesebb rádiuszok vannak. Falra tevés kérdésében elárulom a legnagyobb hiba, hogy szinte mindenhol túl magasan van.

Elnézést kérek, hogy ilyen régi posztra utalok vissza ilyen hosszan, viszonylag kevés időm van fórumozni. :R

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#9294) janos666 válasza M@trixfan (#9293) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Falra tevés kérdésében elárulom a legnagyobb hiba, hogy szinte mindenhol túl magasan van."

Ezt nem igazán értem. A falon oda fúrod fel a konzolt, ahova szeretnéd (sőt, van amelyiknél még később is állítható a magasság), kivéve persze az olyan trivialitásokat, hogy ne lukassz ki csövet/stb, míg ha a talpán áll, az alá már nehezebb tetszőleges magasságú asztalt találni, főleg akkor leszel bajban, ha cseréled a TV-t, és jelentősen változik a képátló és talpmagasság, mert akkor cserélnek kéne az asztalt (míg a falon egyszerűbben fúrhatsz új lukat is, ha nem engedi a magasságot állítani a fali konzol). És akkor még az "az antik bútorhoz keresek TV-t" esetekről nem is beszéltünk, ahol szóba sem akar jönni a bútor cseréje/átalakítása.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9295) envagyok válasza janos666 (#9292) üzenetére


envagyok
veterán

Azért nem foglalkoznak vele, mert a 4k tévével rendelkező tartalomfogyasztók 99% észre sem venné ha fhd helyett valós 4k tartalom lenne a 4k lemezre szántva.
Viszont DVD<--->blu ray viszonylatban az FHD tv-vel rendelkező emberek 99%-a egyből kiszúrta volna, ha DVD anyagot felkonvertálva bd-re szerettek volna rájuk sózni

[ Szerkesztve ]

(#9296) Zsmester89 válasza janos666 (#9294) üzenetére


Zsmester89
őstag

Szerintem itt arra gondolt a költő, hogy a tv tulajok java nem tudja, hogy ideális esetben hova kell felrakni a tv-t. "Anyjuk gyere nézd meg, ha ilyen magasra rakjuk az jó? -Igen." :D :D
Amúgy meg, ha a tv-vel szemben ülsz, akkor a szemednek pont a tv (horizontálisan) közepével kell egy vonalban lennie.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9297) Madwe válasza M@trixfan (#9293) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha szerinted minden sík geometriára van normalizálva, akkor te továbbra se jártál moziban/ szerinted nem oda készül az anyag. Azt sehol nem allitottam h ne csokkentene az iveles az idealis nezesi poziciok lehetoseget... sőt azt többször is leírtam meg a hivatkozott posztómban is:) Az optika meg továbbra sem az erősséged, s olyanról alkotsz véleményt amit te nem használsz, mások meg igen, s azok rendre ellent mondanak neked. De pl akkor te a moziban is szornyulkodsz a torz kepen ugye? Az iveles merteke kb ugyanaz. Amúgy mindegy is, iden már nincs ívelt a kínálatban, se 3d, majd talán a 8as szériában visszatérhetünk ra:)

[ Szerkesztve ]

(#9298) Ijk válasza Madwe (#9297) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kérdés mi az íveltség fókuszpontja és a moziban egy a néző pozíciójához beállított érték, egy 55”-os UHD tv-nek mem monjuk 1,2m, azt ki használja ki a topikból vett nézési távolságok függvényében?

Elhiszem hogy akinek 2m feletti a nézési távolsága annak inkább hátrány.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9299) dgyuri0123 válasza Ijk (#9298) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

3 méterről nézem és cseppet sem zavar a görbe panel. Simán elfelejtem hogy ívelt a kijelző... Soha előtte nem volt ívelt kijelzőm csak képcsöves, de az meg domború volt... eleinte. :D Na ott aztán volt geometriai torzulás...

(#9300) Joshi: Jó drága ficsör volt ez tény, aminek valóban nem volt sok értelme, de.... nem zavaró. Persze van akit a frász tör ki tőle, az meg úgysem venne soha ívelt kijelzőt. Valamint úgy gondolom, a gyártási költsége is magasabb az ívelt panelnek, így szinte természetes, hogy nem fogják párhuzamosan gyártani a sík panelekkel szemben, hiszen elvileg drágábban kéne adniuk. Nem sokkal, de drágábban. Szóval, természetes folyamat volt az ívelt panel elhalálozása. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#9300) Joshi válasza Ijk (#9298) üzenetére


Joshi
titán

Pont azért se erőltették tovább a gyártók, mert átlag 55"-on otthoni környezetben semmi értelme nem volt. De gondolom a fogyasztók nem keresték kellő mértékben. Egyébként nekem már a kezdetektől fogva értelmetlen ficsör volt, elég csak átgondolni pro és kontrában.

ui.: elég csak arra visszagondolni, hogy 2016-ban általában a C6 volt akciózva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.