Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Strezi válasza #72042496 (#9398) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem is hasonló van, igen stabilan a falon.
Talán annyi aggodalmam lenne, hogy kb csak egy centit kell megemelni rajta a TV-t hogy leakadjon, és akár ledőljön ha valki figyelmetlen vagy gyerek..
Ez ellen szerintem hasznos ha alatt van szekrény, akkor nem lehet úgy hozzáférni egy gyereknek hogy ez előfordulhasson.
Levenni és feltenni szigorúan két emberes 65" méretben, de gondolom ez egyértelmű.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#9402) Ren Hoek válasza Strezi (#9401) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Már az 55 is... Nem volt otthon senki épp, és egyedül emelgettem... fogás gyakorlatilag nincs rajta, az is olyan érzés, hogy na most fogod kettéhajtani a fém hátlapot. Alul meg necces.
Szerencsére hosszabb karjaim vannak és egy átkarolós trükkel sikerült felemelnem félméterre... de senkinek nem ajánlom :D 65-nél ez persze esélytelen.

Azt hittem OLED, pehelykönnyű panel, hiphop felrakom egyedül is. Na persze :)

[ Szerkesztve ]

(#9403) Madwe válasza Ren Hoek (#9402) üzenetére


Madwe
nagyúr

ja, én is egyedül tettem fel az 55öst, ráadásul az c6, ami hajlított, ami plusz parafaktor ilyenkor, az a pár mp míg bekapcsoltam utána h van e képhiba elég izgalmas volt :D

(#9404) tothl válasza Ren Hoek (#9402) üzenetére


tothl
addikt

Nekem az volt a para, hogy egyedül cügöltem haza meg a lépcsőházban is, utána meg a kidobozolás összeszerelés helyére rakás műveletet is így abszolváltam és paráztam a vékony kijelző miatt, nehogy eltörjem... :D

(#9405) #72042496 válasza Strezi (#9401) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amit linkeltem, annak a tetejére lehet csavarozni egy rögzítősínt. Ha ez rajta van, akkor oldalirányban még lehet csúsztatni, fölfelé viszont már nem engedi a tévét. Én ezt egyelőre nem csavaroztam fel, de örültem neki, hogy gondoltak erre, mert hasznos lehet valamikor.

Látom, vannak itt akik szeretik az izgalmakat. Én az ilyen jellegűeket annyira nem, szóval nálunk a tévés mókolás két emberes, igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#9406) B_imi


B_imi
csendes tag

Köszönöm az 55B7V tulajoknak a hozzászólást. Sokkal okosabb nem lettem. Problémamentes tévézést mindenkinek.

(#9407) torma1981 válasza Madwe (#9397) üzenetére


torma1981
veterán

Azért jelentősen nem megy lejjebb. Inkább kifut és nem lesz kapható. A C6 sem lett jelentősen olcsó.

(#9408) powerup2 válasza B_imi (#9368) üzenetére


powerup2
addikt

Én nem érzékeltem ilyen problémát a netesen kivül de az magától megoldódott amúgy nekem is az utolsó fw van fent de ha bármi kérdésed van kérdezz bátran :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#9409) Partz válasza hunspikey (#100) üzenetére


Partz
senior tag

Ezt elnéztem, kicsit régi hozzászólásra reagáltam, azt hittem megint előjött.

[ Szerkesztve ]

(#9410) Madwe válasza torma1981 (#9407) üzenetére


Madwe
nagyúr

hát azért pl 7es széria elött 800k volt, utána pedig 500k körül. Ok a c6 pont kevés helyen volt kapható, de b6 pl nem... s azért az jópár %al olcsóbb :)

(#9411) Partz válasza torma1981 (#9407) üzenetére


Partz
senior tag

Tavaly ilyenkor 720 volt az 55C6V, tavasszal amikor bejött a 7-es széria 550-ért vettem. Ott a grafikon, érdemes megnézni az árak alakulását.

[ Szerkesztve ]

(#9412) Ren Hoek válasza Partz (#9411) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez azért részben annak volt köszönhető, hogy az OLED-ek brutálisan túl voltak árazva eleinte.
Mivel 480-500 között vannak/lesznek most a B7 55-ösök, nem gondolnám, hogy hirtelen beroskad az áruk. Egyszerűen nem gyártják majd, és készletre lehet már jobb árakon pályázni, tavasszal. Vagy a használtpiac...
Szóval max 400-450-re esést tippelek nyárra, amíg még van készlet. Az új széria meg gondolom 550-600 körül kezd.

[ Szerkesztve ]

(#9413) torma1981 válasza Ren Hoek (#9412) üzenetére


torma1981
veterán

Pontosan. Szerintem amúgy tuti 700k fölött fog kezdeni az új széria. Most mindenki azt hiszi a 480k-s B7 le fog esni 300k-ra? Ne vicceljetek már. Max 450k vagy nem lesz belőle inkább. Ahogy néztem semmivel sem lesz jobb az idei széria. Csak nagy marketing amihez nem is lesz tartalom.

(#9414) daneel_hu válasza torma1981 (#9413) üzenetére


daneel_hu
addikt

Pár hónapon belül el fog fogyni a tavalyi készlet.
Olyan sokat nem gyártanak ezekből.

(#9415) torma1981 válasza daneel_hu (#9414) üzenetére


torma1981
veterán

Igen. Még azért nem annyira felkapott az OLED piac. Majd ha tényleg beindul az olcsó tömegtermelés. Az tény hogy aki kipróbálta tuti nem cserélné semmi pénzért se le. Néztük a moziba a Star Wars új részét, de a sörét részek egyszerűen világítottak. A fekete szürke volt. Nem gondoltam,hogy ennyire bántja majd a szemem annyi év LCD után. :D

(#9416) Dadan01 válasza torma1981 (#9415) üzenetére


Dadan01
senior tag

Ha csak a sötét részek lettek volna szarok :DD

(#9417) Partz válasza Ren Hoek (#9412) üzenetére


Partz
senior tag

Én is 450 körül teszem, a tavalyi szériákat tavasszal még szokták gyártani. Az új szériával viszont jócskán alá lőttél, 700 felett fog nyitni. ;)

torma1981
Ezt senki se mondta, kizártnak tartanám, hogy 400 alá lemenjen. Már ha csak az lcd árakat figyelembe vesszük.

[ Szerkesztve ]

(#9418) powerup2


powerup2
addikt

Reméljük az új széria nem nyít horror áron bár nagy újdonságot nem hoz nincs hdmi 2.1 csak a képjavitó processor de az is csak c szériától. Meg 120 fps jól hangzik csak nincs rá tartalom ha azt nézzük normál 4K film se sok van itt arra gondolok amit 4K kamerával vettek fel és az utomunka minden 4K. Csomo fake 4K film van. Bár jó lenne egy kis árverseny hogy azért ne 700-ról induljon hanem pl 500-ról .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#9419) torma1981 válasza powerup2 (#9418) üzenetére


torma1981
veterán

500k az álom. Főleg újonnan. Ilyen nem lesz. Nézd meg az LCD árakat. Majd pont az OLED ami jóval kevesebb példányban gyártódik lesz ilyen áron? Szerintem majd max 2020-2021 között.

(#9420) powerup2 válasza torma1981 (#9419) üzenetére


powerup2
addikt

Igen ezért irtam jó lenne ha lenne vetélytársa az olednek vagy a samsung lépne valamit akkor az LG-nek is kéne árak terén amin mi vásárlók nyernénk :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#9421) torma1981 válasza powerup2 (#9420) üzenetére


torma1981
veterán

Persze jó lenne. Ki tudja mit hoz a jövő. Bár a Samu nem tudom mit tudna lépni. Qled rendesen besült. OLED panelt is csak az LG gyárt. Igazából mindenki előtt jár fényévekkel ilyen téren.

(#9422) powerup2 válasza torma1981 (#9421) üzenetére


powerup2
addikt

Hát ha pl a samsung drasztikusan csökkentené az lcd tv-k árát akkor biztos lenne valami lépés. Jövőre biztos cserélem majd 65" a tv-m és nem akarok egy milliót rááldozni szóval jó lenne valami kis változás. Meg ez a hdmi szabvány is sok neves gyártó 1.4 kábeleket gyárt sehol 2.0 ez igy mi pl audioquest jó kebelei 1.4 :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#9423) Nemir Ombe válasza powerup2 (#9422) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A legjobb meg az, hogy HDMI kábelből nem létezik 1.4, 2.0, stb .... igy a "júzer(ek)" legalább még egy dologba bele tud(nak) keveredni .... :D ;)

Hmm ....

(#9424) powerup2 válasza Nemir Ombe (#9423) üzenetére


powerup2
addikt

De most nézem az emlitett márka oldalát egy hónapja még a kábeleik nem voltak jók a 2.0-hoz hopp most érdekes jók elég nagy a kavarás kábel terén

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#9425) Nemir Ombe válasza powerup2 (#9424) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csakhogy tiszta legyen pár dolog a HDMI kábelekkel [link] .... ;)

Hmm ....

(#9426) torma1981 válasza Nemir Ombe (#9425) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem 3 éves noname kábelem van és simán átviszi a 4k-s jelet. Mind PC-n mind akár HDR tartalmaknál. Ennyit a drága kábelekről.

(#9427) adamssss válasza torma1981 (#9426) üzenetére


adamssss
veterán

Ott a képminőséget fizeted meg... ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9428) torma1981 válasza adamssss (#9427) üzenetére


torma1981
veterán

Gyere el hozzám hidd el a képminőség tű éles. :D :P. Vicc aki drágáért vesz kábeleket.

(#9429) Nemir Ombe válasza torma1981 (#9426) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem a drága kábelek mellett/ellen írtam a korábbiakat, csak azért, hogy ne terjedjen a hülyeség .... :D .... az meg, hogy ki mit vesz saját döntés, amit egyénileg befolyásol a márkahűség/pénztárca/igény/hossz/stb .... ebbe meg kár is belemenni .... ;)

(.... egy "éles tűt" viszont szivesen megnéznék, mert eddig csak hegyeset láttam.... ;]:D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9430) powerup2 válasza Nemir Ombe (#9425) üzenetére


powerup2
addikt

mutatsz nekem ilyen kábelt Premium High Speed HDMI Cable and Premium High Speed HDMI Cable with Ethernet ? ami árba nem szállt el

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#9431) Madwe válasza powerup2 (#9430) üzenetére


Madwe
nagyúr

(#9432) powerup2 válasza Madwe (#9431) üzenetére


powerup2
addikt

:) szellemes volt :D de nem azért kérdeztem mert igy én is rátudok keresni hanem melyik jó árba és minőségbe lehet ő pont tudja melyiket érdemes venni vélemény érdekelt

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#9433) Nemir Ombe válasza powerup2 (#9430) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az "árban nem szált el" nem tudom neked mit takar, de valóban normális (tehát tényleg azt tudja, amit kell neki) HDMI kábelt kb. 3-5e Ft/m árban lehet találni.... ez alatt vannak néha "kompromisszumok" .... márkák a teljesség igénye nélkül pl. : Inakustik, Oehlbach, Goldkabel, Real Cable, stb .... ;)

Hmm ....

(#9434) adamssss válasza powerup2 (#9432) üzenetére


adamssss
veterán

Tessék, vedd ezt: [link]

Szerintem a legjobb ár/érték arányú kábel. Mindent tud amit kell.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9435) belan válasza torma1981 (#9415) üzenetére


belan
addikt

Ezért ne járjon moziba akinek oled tv-je van 😂

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#9436) envagyok válasza belan (#9435) üzenetére


envagyok
veterán

:))
Én a múltkori star wars-nál jöttem rá.
A mostanit részben ezért meg se néztem moziban.
Majd kikölcsönzöm

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9437) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,
Kis segitseget szeretnek kerni.
Plexet es xplayt hasznalok es a desktop pc-n tarolt filmeket kabelen jatszom at igy a tevere.
Eddig tokeletesen mukodott, de most meghulyult kicsit.
A batman v superman bovitett kiadasat kezdtem nezni, ahol vannak angol nyelvu reszek is. 20 perc utan rajottem, hogy be tudom kapcsolni azt, hogy a magyar reszek alatt ne, de az angol alatt feliratozva legyen. Ehhez transcoding szukseges, azt irta. Nem tudom ez mit jelent, de hagytam dolgozni vele. Ramentem, es azota a beszedhangok megszuntek letezni. A hangeffektek megvannak, de beszedhang egyaltalan. Es nem csak ennel a filmnel, de az osszesnel elallitodott valami, fogalmam sincs mi. Teveadasnal nincs gond, de visszalepve az xplaybe tovabbra is fennall. Se a teve, se a gep ujrainditasa nem oldotta meg a hibat.
Van otletetek, hogy mi allitodott el, hogy lehetne helyreallitani?
Koszi :R

(#9438) Ren Hoek válasza djg (#9437) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez nem az, hogy újrarendereli a filmet lejátszható formátumba, feliratot "ráégetve"?

[link]
Itt azt írja, csak temponary file-t csinál.

Lejátszás előtt egy új filmnél is elkezd transzkódolgatni? Valahogy a Transcoding mode-ot kéne direkt play-re visszaállítani. Kipróbálnám egy frissen rárakott filmmel is.

(Na de majd a nappali műszakosok megoldják, én csak laikus vagyok ebben.. :B )

[ Szerkesztve ]

(#9439) Dadan01 válasza djg (#9437) üzenetére


Dadan01
senior tag

Ez a beszédhang eltűnés nem egyedi eset, bár nagyon ritka. Én minidlna alatt találkoztam először vele, Punishert néztem, arc-on ment a hang az erősítőbe. Azóta jött frissítés, de a saját hangszóró használata és esetén is előfordult, ha jól rémlik a 6 days c. film alatt. S hogy teljes legyen a kép, csinálta nem egyszer Netflix alatt is. A film újraindítása megoldja.
Szerintem ez valami rejtett karaoke funkció lehet :-)
LG B7 a tévé.

(#9440) junior11


junior11
veterán

Panasonic 2018 OLED TV: [link] , [link] , [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9441) adamssss válasza junior11 (#9440) üzenetére


adamssss
veterán

Ez a vastag kavas design... engem nem gyozott meg.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9442) Joshi válasza junior11 (#9440) üzenetére


Joshi
titán

Ennél a videónál csak nekem tűnik szaggatósnak az oldalpásztázás? Teoh mozgása normálisnak tűnik, de az épület oldalirányú mozgása akad. Az már csak hab a tortán, hogy a Wonder Woman Fake 4k. :DDD

(#9443) junior11 válasza Joshi (#9442) üzenetére


junior11
veterán

Nem vettem észre semmit :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9444) claire78 válasza Joshi (#9442) üzenetére


claire78
senior tag

Igen, és a feketéje sem olyan jó, pl. iPad-en nézve.. :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#9445) Joshi válasza claire78 (#9444) üzenetére


Joshi
titán

Mobil telóról is érzem a szaggatást, akkor lehet hogy a netem szaggat. :DDD

(#9446) Bubukain válasza Joshi (#9442) üzenetére


Bubukain
senior tag

én is látom

(#9447) Mentha1967


Mentha1967
újonc

Sziasztok,

TV vásárlás előtt állok,eddig Ultra HD 4K LED tévéket nézegettem, de most láttam, hogy jócskán lement az ára a LG 55EG9A7V OLED [link] tévének.
Igaz ez nem tudja a 4K-t csak FULL HD.
Tévézésre, filmnézésre használnám a tévét, játékra nem.
Használ valaki ilyen tévét? Pár szóban leírná a tapasztalatokat a tévével?
Vagy felejtsem el, és inkább Ultra HD 4K LED tévét keressek továbbra is?

Köszi a válaszokat

(#9448) djg válasza Ren Hoek (#9438) üzenetére


djg
aktív tag

Szia,

Köszi az infót. Eddig ilyet nem irt ki, hogy transcoding, de mindenesetre a dekstop pc el kell, hogy bírjon vele, bár nem értem minek, teljesen sima beállítást akartam használni, amit a film lehetővé is tesz: magyar szinkron és magyar felirat, ami csak az angol részeknél jelenik meg. Transode ide vagy oda ez nem kéne szerintem, hogy ilyen tüneteket produkáljon, főleg nem minden filmnél, ami eddig tökéletesen ment.

Kérdésedre válaszolva egy másik filmet választva nem kezd transcodeolni, simán elkezdi játszani, de magyar beszédhang nincs, csak a hangeffektek (a magyar hang meg mintha jönne, de a sikátor végéből dobozhangon és elképesztően halkan).
Ráteszek egy új filmet és tesztelem hamarosan.

Köszi! :R

(#9449) V.T. válasza Mentha1967 (#9447) üzenetére


V.T.
aktív tag

Én BF-kor vettem Emagról 320ért.
Nem bántam meg, nagyon tetszik a képe, a hangjával nem foglalkoztam mert 5.1-en hallgatom.
Filmet és tvt nézek rajta, illetve PS4 Pro-val játszom. Teljesen más színek vannak sokkal jobban tetszik mint előtte a FullHD Sony tv-vel.

Nem bánom hogy nem 4K tv-t vettem, Oled-ben drága. LCD-ben ennyiért azt mondták belépő kategória az amiket néztem.
Szerintem nem jársz vele rosszul.

(#9450) newclass válasza Mentha1967 (#9447) üzenetére


newclass
tag

Itt van egy 55eg9a7v teszt, hogy mire lehet számítani a készüléktől. (chrome beépített fordítója segít):

[link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.