Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) zakoshun válasza Mentha1967 (#9447) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Szia.

Kinek a pap... :)

Én egy időben vettem faterommal TV-t , én ezt a FULL HD OLED--et, ő egy 60"-os 4K-s LG LCD-t.

Hasonlítgattuk, játszottunk vele, teszteltük. Mindkettőnk szerint az OLED nyert.

Én 3.5-4 méterről nézem a TV-t, abból a távolságból nem látom a különbséget az FHD és a 4K között, tehát nekem megfelel.

(#9452) zakoshun válasza zakoshun (#9451) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Van egy francia fórum ami csak ezzel a TV-vel foglalkozik: [link]

(#9453) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Eg910vm van. Lassan belőttem a nekem tetsző kepet. Most a mozgásnal vagyok.

Truemotionnal mire célszerű a Blur es Juddert tenni es milyen tartalomnal?

(#9454) PuMbA


PuMbA
titán

(#9455) trlala


trlala
aktív tag

Bocsi a láma kérdésért:
Van észrevehető előnye az OLED-nek normál és HD TV adásoknál is, vagy csak BD-vel látható a különbség? Én zömében TV-zek: hírműsorok, sport, film csatornák. Mire érdemes beruházni 50" körül?
Köszi

(#9456) Madwe válasza trlala (#9455) üzenetére


Madwe
nagyúr

Persze h van, a fekete ott is fekete :) Ugyanakkor tvben a tömörítés miatt tiszta zajos a sötét rész, ezért annyira amugy se szép, oleden meg bánt is :D Nomeg erre a felhazsnálásra sok értelme nincs feltétlen ilyen minőségű kijelzőt venni. 55 colos a legkisebb.

(#9457) adamssss válasza sakal83 (#9453) üzenetére


adamssss
veterán

Amire neked tetszik?
Itt nincs olyan, hogy mire erdemes mindenkinek mas tetszik. Probalgasd es azt allitsd be ami neked bejon.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9458) janos666 válasza sakal83 (#9453) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ne hallgass az előttem szólóra, tedd 0/0-ra. ;] :P

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9459) krx21 válasza sakal83 (#9453) üzenetére


krx21
nagyúr

A válasz nagyon egyszerű: ahogy Neked tetszik.... Ezért lehet állítani.

(#9460) sakal83 válasza janos666 (#9458) üzenetére


sakal83
addikt

Es melyik mit jelent?

(#9461) janos666 válasza sakal83 (#9460) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt, hogy inkább kapcsold ki a TrueMotion-t, ne hülyítsd vele magad.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9462) dgyuri0123 válasza trlala (#9455) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha lcd-ről váltasz, mindenképpen sokkal jobb az oled. Ha plazmád van, akkor nem feltétlenül.

"csak a zene van"

(#9463) krx21 válasza janos666 (#9461) üzenetére


krx21
nagyúr

A 3-400 soros mozgó sorfelbontás és a darabos mozgás sokaknak rosszabb alternatíva...
Nem kell semmit rábeszélni, próbálja ki... :K

[ Szerkesztve ]

(#9464) sakal83 válasza janos666 (#9461) üzenetére


sakal83
addikt

Mindegyik tvmen mindent offolok de darabosnak erzem a mozgást sokszor sajnos ezen. Pedig rühellem a szappanoperahatast. A két opcióval pontosan mit allithatok?

[ Szerkesztve ]

(#9465) Madwe válasza sakal83 (#9464) üzenetére


Madwe
nagyúr

2-2 vagy max 3-3nál nem nagyon artifactol, s gyk nem szappanozik még. Interpolálást állítasz vele 24-30 és 50-60fpsen.

(#9466) hm15 válasza krx21 (#9463) üzenetére


hm15
senior tag

Az a furcsa - és erről már beszéltünk itt -, 24p filmeknél plazmán is darabosnak látom a mozgást, lényegtelen, hogy háromszor akkora a sorfelbontás, akár néha még csúnyább is. Ezért nem szoktam érteni miért hozzuk fel a 300 sort, a motion judderen nem segít semmi. Vagy ha segít, annak szappanopera vagy artifakt a végeredménye.

(#9467) Madwe válasza hm15 (#9466) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt én se szoktam érteni, ha 24pről van szó, az mindenképp szaggatni fog :D

(#9468) Joshi válasza hm15 (#9466) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan. Gyakorlatilag a mai napig nem találtam meg azt a jó beállítást amire azt mondanám hogy "na ez már igen". És most ez független a kijelző fajtáktól(oled, lcd, plazma). Nagyon kellene valami igazi korszakváltás, mert ez a 24p ez valami förtelem. Nincs minőségi mozgókép képkockák nélkül.

(#9469) hm15 válasza Joshi (#9468) üzenetére


hm15
senior tag

Mellékhatások nélkül talán, ha 60 fps-szel veszik fel a filmeket, mint például a Billy Lynnt, de az nem ma történik meg. Ha több ilyen is lesz, nagyon furcsa lenne egyik filmet 24-ben, másikat 60-on nézni. Szerintem a 60-at is szokni kell, időbe telik. Én se tudom a megoldást, de a 24 képkocka biztosan nem elég.

(#9470) Nemir Ombe válasza Joshi (#9468) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ott volt pl. a Hobbit (48fps) és már ezt is utálta ezért a "nagyközönség" .... az embereknek nem a jó kell, hanem a "megszokott", a gyártók meg ezért nem kockáztatnak .... ;) :D

Hmm ....

(#9471) Ijk válasza Joshi (#9468) üzenetére


Ijk
nagyúr

Valamennyit segít a BFI a 24p judderen, de nyilván nem képes eltüntetni. A gond hogy sample and hold kijelzőn és az OLED gyors válaszideje miatt azonnal vált képkockát. Egy LCD még jobban eltaknyolja a lassabb válaszidő miatt, impulzusos képernyő vagy bfi bedob egy fekete képkockát ami kicsit becsapja az agyad, ugyanúgy fog szaggatni de mégsem annyira látványosan.
Sajnos mindenen szarul néz ki, de szerencsére nem sok ilyen jelenet van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9472) Madwe válasza Ijk (#9471) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én inkább az interpolált artifactos szappanos képet nézem, mintsem a BFI képét, pedig láttam már mindenféle plazmát :) Embere válogatja kinek mi...

(#9473) Strezi válasza Madwe (#9472) üzenetére


Strezi
őstag

+1
Smoooooooth, oszt csókolom :D

Találtam egy jelenetet, amikor nekem minden off-fal nézhetetlenül vibrál a kép. A smooth meg látványosan hibázik fókuszban. Viszont, a képtartalaom 90%-ka mégiscsak simán mozdul, ezért nekem ez a nézhetőbb továbbra is.

Sicario(HDR), 18:00(vagy 17), konvoly fordul egy kanyarban mexikóban.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#9474) Joshi válasza Nemir Ombe (#9470) üzenetére


Joshi
titán

Én soha nem találkoztam a Hobbit 48fps-es verziójával, nyilván nem a mozis vetítésre gondolok. Szerintem nem is adták ki ilyen fps-el.

(#9475) Joshi válasza Ijk (#9471) üzenetére


Joshi
titán

A Sony BFI-je engem nagyon idegesít, egyszerűen nem jó, de janos666 leírta hogy esetleg mi lehetne a megoldás. Én azt mondom hogy 50/60fps lenne a megoldás. Ma már nem westerneket nézünk ahol a 24fps volt a jó. Brutális akciójelenek vannak ahova bőven kellene a sok fps. Már ötleteltem ez ügyben, azaz jó lenne egy variable fps funkció. :D

(#9476) Gaben360


Gaben360
senior tag

Van itt olyan B7 tulaj,aki xbox one x-el használja a tv-t?
Tegnap lehetőségem volt kipróbálni az x-emet rajta,és vegyesek az érzéseim.....a 4k-val kapcsolatba

[ Szerkesztve ]

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#9477) krx21 válasza Gaben360 (#9476) üzenetére


krx21
nagyúr

Mi volt a baj?

(#9478) Dadan01 válasza Gaben360 (#9476) üzenetére


Dadan01
senior tag

Hali

Van egy jó videó erről a témáról, mert kell állítgatni ezt-azt a legjobb élményhez. Youtube

(#9479) Gaben360 válasza krx21 (#9477) üzenetére


Gaben360
senior tag

Teszteltünk néhány játékot,a hdmi bemenet játékmódban,a kép úgyszintén,hdmi uhd color bekapcsolva.
AC Origins: Gyönyörű,de az nálam is az(eg 910v),viszont a kameramozgásnál laggolt
Forza 7: Ez konkrétan recés volt mint állat,nálam nem az
Halo 5: Ez minimálisabban szebb mint nálam
Tomb raider: Ugyanaz mint az AC
GoW 4: Ez is csak hajszállal szebb
Shadow of War: Ez volt amin tényleg látszódott a különbség,de itt se óriásira kell gondolni.
A konzolon szintén be lettek állítva a dolgok.
Ami érdekes volt,hogy hiába lőttem be a játék képmódot,ahogy érzékelte hogy hdr-t kap,egyből átváltott eredeti képmódra,ez lehet így jó,nem tudom.
Filmeket is nézegettünk,a tv lejátszjójával,szép,szép,de nem annyival mint amennyivel többe kerül a B7.
Nem akarok itt flamet kelteni,félre ne értsetek,csak engem nem győzött meg a 4k.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#9480) Ren Hoek válasza Gaben360 (#9476) üzenetére


Ren Hoek
veterán

30 FPS-t tudja 4K-ban, gondolom emiatt darabossabbnak tűnik a mozgás.

OLED-nél szinte azonnali a képváltás, amit az LCD összetaknyolt egy blurral...ezért az alacsony FPS-es problémák egy nüansznyival észrevehetőbbek.

Cserébe 60/120 FPS-nél meg nem jelentkeznek pl a VA gyengeségei

(#9481) Gaben360 válasza Ren Hoek (#9480) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nekem is oled van,nem va lcdről kötöttem át a B7-re. ;)

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#9482) Ren Hoek válasza Gaben360 (#9479) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Próbáljátok ki rendes 4K HDR forrással, és egy PC-vel :D
Sajnos a 4K 60 FPS még borzasztó drága.

Amúgy attól is függ honnan nézed. Ha 1.8 m felett, akkor tökmindegy.

FHD-vel semmi baj nincs egyébként... csak épp nincs választék belőle és nem fejlesztik semennyire sem. Így sajnos vagy nem, de hamarosan nem sok opció lesz a 4Kn kívül.

[ Szerkesztve ]

(#9483) Ijk válasza Joshi (#9475) üzenetére


Ijk
nagyúr

Filmipar nem nagyon nyit HFR felé. Meg rétegigény, a többség ragaszkodik a 24p-hez.
Nem tudom mikor lehet ebből forradalom, 48p vagy inkább 72p lenne jó, akinek jobb a 24 képkocka könnyebb 72-ből 24-et csinálni mint fordítva.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9484) #72042496 válasza Gaben360 (#9479) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is azt gyanítom, hogy ennyit tud kiadni magából a konzol. A látványos 4K-hoz jelenleg erőgép kell, egy Xbox pedig akárhogy is hirdetik, nem az.

[ Szerkesztve ]

(#9485) powerup2 válasza Gaben360 (#9479) üzenetére


powerup2
addikt

xbox one x jó gép de még nem igazán 4K-ra van hiába azzal hirdetik ahogy az előttem szoló is irta 4k-ba rendes játékhoz nagy vas kell PC . Majd a következő generácios xbox tudni fogja jövőre ugyis jön új :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#9486) bava


bava
csendes tag

Egy LG 55B7 tévém van. A problémám, hogy UHD blu-ray lejátszó használata során rendszeres időközönként elmegy a kép. Ráadásul több lejátszót is kipróbáltam, mivel előfordulhatnak kompatibilitási problémák, de mindegyiknél jelentkezett a probléma. Akkor jön vissza a kép, hogy ha vagy a tv-t, vagy a lejátszót ki-be kapcsolom, vagy a tv menüjében a HDMI Ultra HD Deep Colour beállítást kikapcsolom és vissza. Rengeteget utánaolvastam a HDMI handshake problémáktól kezdve mindent végigvettem. Kipróbáltam 3 különböző jó minőségű kábellel, mindegyik HDMI portban, de változatlanul rendszeresen előfordul a legkülönbözőbb tartalmaknál (BD, 4K BD, Netflix, Youtube, USB), van, hogy órákig semmi gond, van, hogy félóránként elmegy a kép ugyanannál a tartalomnál.
Megoldásként javasolták a Deep Colour kikapcsolását, de akkor nem működik a HDR tartalom, ennek ellenére kipróbáltam, hogy letiltom és csak SD tartalmat néztem és így is előfordult.
Egy külföldi fórumon írta valaki, hogy abban a régióban jött már egy újabb frissítés és az megoldotta neki a hasonló problémáját (azt hiszem apple tv-vel volt gondja), ebben még bizakodom.
A fentiek alapján elképzelhető, hogy hibás a tévé? Feleslegesen nem akarnám szervizeltetni. Vagy esetleg még valakinek van hasonló tapasztalat és javaslat?

(#9487) Madwe válasza bava (#9486) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha minden hdmi bemeneten, többféle kábel esetén is, több eszközzel is előjön a hiba, pláne ha sd esetén is deep colour offon, akkor gyanús. Persze lehet, h egy sw frissítés megoldja... Mindenesetre felvenném a helyedben a hazai lg supporttal a kapcsolatot! A topikban ilyen hiba még tudtommal nem jött elő!

[ Szerkesztve ]

(#9488) bava válasza Madwe (#9487) üzenetére


bava
csendes tag

Köszönöm! Ami viszont érdekes és elbizonytalanít abban, hogy hiba lenne, hogy a régebbi, hagyományos BD lejátszómmal nincs gondom, UHD lejátszó esetén viszont kétféle Samsung és egy Sony is produkálja de akkor lehet, hogy az LG-hez fordulok, csak, ha próba esetén pont nem produkálja 1-2órán keresztül a hibát, akkor nem tudom mit tudnak tenni, de teszek egy próbát.

(#9489) Madwe válasza bava (#9488) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem mindenképp fordulj LGhez, első körben biztos javasolnak 1-2 dolgot amire mi nem gondolunk, hátha megoldja. Végső esetben tudtommal házhoz jönnek s ott nézik, de igen, garinál az mindig idegesítő ha csak 1-2 óránként jön elő a hiba, megvárják e, vagy ránéznek fut 10percig s elhajtanak :D De olednél nem hiszem h ettől tartani kéne...

SWből a legfrisebb van fent? Az lg oldalán van hogy már elérhető, de a tv még nem találja meg magától, ellenőrizd le a számokat, s ha van frisebb tedd rá pendriveal.

[ Szerkesztve ]

(#9490) bava válasza Madwe (#9489) üzenetére


bava
csendes tag

OK! Köszi!

(#9491) zakoshun válasza Madwe (#9489) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Az normális, hogy az LG honlapján, amikor keresném, hogy mi a legfrissebb OS nincs benne a listában a 55EG9A7V? :U

http://www.lg.com/us/support/software-firmware-drivers

(#9492) Gaben360 válasza powerup2 (#9485) üzenetére


Gaben360
senior tag

Jó gép,persze,de mint mondtam én a 4k filmektől se dobtam hátast,úgy vagyok vele,nekem bőven jó a mostani felállás,még ráérek 4k-ba gondolkozni.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#9493) #72042496 válasza Gaben360 (#9492) üzenetére


#72042496
törölt tag

Melyik 4K filmeket nézted? Mert jó részüket 2K-ból konvertálták csak fel. Plusz 4K filmeknél is ott a blur, így a pixelpontos grafika (4K játék) számomra sokkal látványosabb bármelyik filmnél amit eddig láttam (ettől még a Planet Earth II például szenzációs), megfelelő távolságból persze.

[ Szerkesztve ]

(#9494) Madwe válasza Gaben360 (#9492) üzenetére


Madwe
nagyúr

Attól függ honnan nézed s mekkora kijelzőt :)

(#9495) dgyuri0123 válasza Gaben360 (#9492) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

910V van nekem is, mint talán tudod. Eddig a belső lejátszót részesítettem előnyben, mert jobb volt a képe, mint a korábbi "médiapléjeremé". Most azonban fordult a kocka, mert vettem egy Dune HD Solo Lite-ot, aminek a képe egyértelműen jobb, mint a beépített lejátszóé. Olyan nyugodt, rezzenéstelen, folyékony a kép, hogy elképesztő, de a mozgások és a színek is jobbak lettek. Úgyhogy a FHD is piszok jól tud kinézni, ha megfelelően ki van szolgálva forrásoldalról. :)

"csak a zene van"

(#9496) Zolom89 válasza bava (#9486) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nekem ps4 pro-nál csinálta már 2x is ezt, mind a kétszer ki be húztam a hdmi kábelt a tv-ből és jó lett. Elinditok egy játékot és az első menübe normál majd amikor belép a játékba megkapja a HDR jelet és át volt a tv, arra gyanakszom h ez a váltással lesz valami gondja, kb minden nap játszok és eddig 2x csinálta csak, szerintem egy sw frissités tényleg megfogja oldalni, főleg ha egyre többen jelzik az LG-nek a hibát

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#9497) powerup2 válasza Gaben360 (#9492) üzenetére


powerup2
addikt

Nem mindegy milyen a 4K forrás sem mert van sok film ami fake 4K olyat nézz meg ami real 4K ott kijön az az érzés hogy wow ez kurvajó :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#9498) Gaben360 válasza #72042496 (#9493) üzenetére


Gaben360
senior tag

John Wick 2,Lucy,Galaxis őrzői 2,Wonder Woman(ez konkrétan szar volt,bár full hd-ba is az),setét torony,Planeth Earth2.

Madwe:Én kb 3m-ről nézem,de a haverom is akié a B7

dgyuri:Tudom,hisz kb 2 hét difivel vettük a 910-et,én popcorn a400-ról etetem.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#9499) Madwe válasza Gaben360 (#9498) üzenetére


Madwe
nagyúr

3mnél a 4khoz nem árt egy 77" képátló:D 55höz pl 1.5-1.8m az ideális (betekintési szögben is amúgy)

(#9500) dgyuri0123 válasza Gaben360 (#9498) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor (gondolom) ezért (is) vagy elégedett vele képileg. A popinak is kiváló a képminősége, csakhogy sokan nem használnak külső lejátszót, (vagy nem olyat) így nem hozzák ki a maximumot még a FHD-ból sem.

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.