Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Topuka válasza Zolom89 (#8399) üzenetére


Topuka
csendes tag

Nekem szintén ez a bajom, :U

(#8402) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megpróbáltam csinálni PhotoShop-al színprofilok alapján egy szemléltető képet, hogy mennyivel fakóbban az LG-n HDR módban a bőrszínek a kelleténél (balról a TV kimért profiljából, jobbra a szintetikus Rec2020 profilból konvertálva egy képkocka sRGB-be).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8403) Zsmester89 válasza Bubukain (#8398) üzenetére


Zsmester89
őstag

Gondolom a kérdésed nem a falba süllyesztetett csatornára irányul, hanem a második felére :) A tv hátulján van egy kis műanyag ablak egy csavarral, az ki, kábel lehúz a tv-ről, falba behúz, tv-be visszaköt, ablak visszacsavaroz. Minden takarásban, elvezetve.
-----
5 év gondoskodással kapcsolatban hogy regisztráltátok be a terméket, ha azt a 10 sort sem olvastátok el, ami felette van? :W
"OLED TV esetén a visszaigazoló email egy hónapon belül érkezik meg!"

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8404) Strezi válasza Zsmester89 (#8397) üzenetére


Strezi
őstag

:C
Szerencséd van, hogy neked elég a gyári kábelhossz, így működött ez a megoldás ;)
Bátran próbáld végig a lehetséges interpolációs opciókat! Nekem nagyon sokat ad hozzá a filmélményhez a sima mozgás.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#8405) daneel_hu válasza Strezi (#8404) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ahhoz viszont nagyban emelni kell a dejudder opciót.
Viszont ha emeled akkor nem sima lesz a mozgás hanem a sebessége váltakozik, egyszer nyúlik, lassul... máskor begyorsul.
Ez minden csak nem természetes.

(#8406) Strezi válasza daneel_hu (#8405) üzenetére


Strezi
őstag

Hadd döntse már el mindenki, neki mi tetszik! :U

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#8407) dgyuri0123 válasza janos666 (#8402) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hmmm, ez elég érdekes lett... Amúgy nálad kb. hányason áll a színtelítettség sdr módban? Ha nem titok.. :D

Filmtől függően szoktál változtatni rajta,vagy fixen ott áll?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8408) Morph76 válasza hm15 (#8400) üzenetére


Morph76
aktív tag

És ,hogy mivel?
Atmos hang is megy egyben?
Érdekelne a megoldás ,már egy ideje szopok evvel..

(#8409) hm15 válasza Morph76 (#8408) üzenetére


hm15
senior tag

Minden hang megy, HD és Atmos is. DSPlayer (MPC HC, MPC-BE is jó + LAV filters) és MadVR. Radeon RX VGA és MadVR küldi át a tévé felé érintetlenül a HDR-t, a projektorom felé pedig SDR konverziót csinál. Elvileg a 18-as Kodi is HDR képes lesz, de még beta.

(#8410) janos666 válasza dgyuri0123 (#8407) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg félbevágás helyett egy jobb-bal duplázott kép? [kép]
(Bár ez a film végig harsány, szóval kicsit tompább TV-n se tűnik fakónak.)

A Szín mindig 50 (minden képmód, minden tartalom):
- SDR-ben tökéletes is Rec709-hez Auto színtérrel az 50.
- HDR-ben pedig játszogattam vele (szemre is nézegettem, és méricskéltem is), és arra jutottam, hogy ott is 50 lesz a legjobb, mert ha magasabbra húzom (55+ a HDR módok alapértéke), Rec2020 (de ugyan így Rec2020/P3) forráshoz az sem oldja meg korrektül az Auto színtér hibáját, mert nem minden szín egyformán sötétebb a kelleténél, szóval ha csak egyetlen Szín csúszkát tolok fel, akkor lesz ami véletlenül pont jó úgy, de lesz ami jó helyről mászik el rosszra (vagy rosszról még rosszabbra, stb), viszont műszerrel HDR-ben is egyszerű kideríteni, hogy 50 felett (már rögtön 51-en) elindul a clipping (a skála csúcsa nem megy sehova, a 100% fényerő nem lesz világosabb, csak a sötétebb szín elkezd bebukni a csúcsba), tehát összességében csak még "torzab" lesz a színtér (és úgy nehezebb ezt a 3DLUT korrekciót csinálni, ahogy én használom, ahhoz jobb az egységesebb hiba, mint a random hiba...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8411) dgyuri0123 válasza janos666 (#8410) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz a választ. Én sem tologatom forrásonként ide oda és megpróbálom hosszabb távon az 50-es értéket is.

A két kép nagyon jól szemlélteti a különbséget. Bal oldalon több a képi információ (szerintem), de valóban "fakóbb" egy picit. Mondjuk egyáltalán nem rossz így sem...

"csak a zene van"

(#8412) daneel_hu válasza janos666 (#8410) üzenetére


daneel_hu
addikt

A jobboldali kicsit már erős. :)
(kalibrált Apple Cinema)

(#8413) #72042496 válasza janos666 (#8410) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Shadow Warrior 2-vel is tudsz játszogatni HDR-ben? :) Arra vagyok kíváncsi ha igen, hogy az OLED automatikusan HDR módba vált-e, ha a játékban bekapcsolja az ember a HDR-t.

Nekem a Samsung először érzékelte, hogy HDR jelet kap. Később a játék el se indult. Most újratelepítettem, elindul, de a tévét manuálisan kell HDR módba rakni, és így ránézésre jó. (De hogy nekem ez a HDR baromi fárasztó az alapján amit eddig láttam belőle, az biztos.)

[ Szerkesztve ]

(#8414) ottofon


ottofon
csendes tag

Ha valaki más is tervezi OLED tv vásárlását annak jelzem hogy az EMARKT hálózat a héten még több száz TV-t kap. Péntektől tele lesznek a boltjaik. Lesznek szépséghibás és hibátlan darabok is. Igaz ők csak 1 év bolti garit adnak rá. Már akinek ez fontos paraméter. ;)
Most volt például egy E6V amin 1 zöld pixel világított állandóan. (380k-ért). A hibátlant 550-ért adták. Amúgy null ÁFA-s számlával adják. Pénteken vagy szombaton benézek az egyik boltjukba hátha elcsábulok. :)

[ Szerkesztve ]

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#8415) daneel_hu válasza ottofon (#8414) üzenetére


daneel_hu
addikt

ÁFA nélkül csak használtnak minősülő terméket adhatnak el, nem?
E6V-re könnyen el fogsz csábulni. :DD

(#8416) janos666 válasza daneel_hu (#8412) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mert ez az egész film (Passangers) végig erős, az SDR BD kiadás is kicsit tolakodóan harsány SDR TV-n is (főleg a bárpultos jelenetek). Ezért kerestem előbb (#8402) valami digitális kamerás filmből egy olyan részt, ami nincs túlszínezve (mindig is szerettem tesztvideónak használni az Afterlife-ot, mióta kijött még régebben a 2k 3D BD, most pedig a HDR kiadásban eleresztették a fényerőt ~2000nit-ig is, de megmaradt a tompa színvilága). De a következő RE rész (Final Chapter) is masszív színkavalkád az elődéhez képest. Sajnos szerintem trend lett ebből, hogy a HDR korszakban kicsit túltolják a színeket, hogy "lássa a paraszt, hogy mennyivel jobb".

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8417) Nemir Ombe válasza janos666 (#8416) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"a HDR korszakban kicsit túltolják a színeket, hogy "lássa a paraszt, hogy mennyivel jobb"."

Erre még jó példa az Avatar 2K vs 4K verziója, ami már a "régi" válozatban sem volt fakónak mondható, de az "új verzió" még SDR-ben nézve is jóval színesebb .... kellett valami amivel újra eladhatók a "kék indiánok" .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8418) janos666 válasza #72042496 (#8413) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem nekem való játék, de alapvetően ugyan az, mint a ME:Andromeda. Ezek a korai HDR-es játékok a proprietary API-kat használták, de a Creators frissítés (1703) óta az 378.92-estől újabb nVidia driver átadta a HDR kezelését a Win10-nek, ami viszont nem kompatibilis az NAVPI-hoz (vagy hasonló AMD megoldáshoz) írt játékokkal (csak azokkal, amiket frissítettek vagy eleve a Win10 API-hoz írtak).

Szóval: vagy visszagörgeted a Win10-et 1703 előtti verzióra (bár ezt még nem próbáltam, lehet hogy az új driver-ben így sem működik már az NVAPI-s HDR mód), vagy az nVidia driver-t 378.92-re (ez tuti jó, bár újabb játékokhoz gáz).

AMD-nél fogalmam sincs mi a helyzet (szerintem még nem támogatják a Win10 módot, szóval működik, ahogy eddig -> kivételesen pont akkor követte vakon az nVidia a Microsoft-ot a szabványosításaival, mikor nekem ez pont nem nyert :D).

Ami ebből nekem még fáj, hogy a Tomb Rader-hez is elkészült az NVAPI-s HDR mód, de mikor látták, hogy bele fog piszkítani a Win10 a levesbe az MS szabványokkal, akkor egyszerűen kivágták megjelenés előtt (hogy ne legyen olyan szitu, mint a Mass Effect vagy Shdow Warrior esete, hogy megjelenéskor működik, aztán pár hónap múlva frissül a Win10 és a driver-ek, aztán már nem lesz jó...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8419) Joshi válasza Nemir Ombe (#8417) üzenetére


Joshi
titán

Belenéztem a Mad Max HDR 4K verzióba, és tényleg fura az egész. Egyébként nem rossz, főleg a homokviharban a lángnyelvek és egyéb effektek nagyon erőteljesek. A Mad Maxnél szerintem ez előny, mert amúgy is apokalipszis feeling a lényeg. A HDR-t is a helyén kell kezelni, ha a rendező ezzel tisztában van, és tudja mértékkel kezelni, akkor a filmnek még előnyére is válhat.

(#8420) krx21 válasza Joshi (#8419) üzenetére


krx21
nagyúr

Az a lemez meg van nekem is... :K

(#8421) Nemir Ombe válasza Joshi (#8419) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

OK .... Mad Max, bár igaz én az Avatar-t írtam :D , mivel annál vettem észre először, hogy nem (csak) a "4K HDR" miatt más a kép, hanem "újrakeverték" az egészet és ez még SDR-ben is (nem kicsit) feltűnő .... és még mindig semmi bajom nincs a HDR-el, a korábbiakat csak megjegyeztem, mint "érdekességet" .... ;)

Hmm ....

(#8422) Joshi válasza krx21 (#8420) üzenetére


Joshi
titán

Magyar kiadásról nem tudok. ;]

(#8423) Joshi válasza Nemir Ombe (#8421) üzenetére


Joshi
titán

Az Avatar hivatalosan nem jelent meg nem hogy HDR-ben, de 4K-ban sem. Szóval nem tudom milyen kópiát láttál, de szerintem az valami tákolmány volt. Ilyennel ne példázódjunk. :(

(#8424) chris0000


chris0000
őstag

PS4 Prohoz használ vki LG B7V TV-t?gondolom ajánlott.
kár,h nincs 55" alatt.42-50-ig is jó lenne akár.ne legyen annyira hidegzuhany az ára. :U
thx.üdv.

(#8425) Joshi válasza chris0000 (#8424) üzenetére


Joshi
titán

Főleg PS4 Pro-hoz veszik az OLED-et. ;)

(#8426) Nemir Ombe válasza Joshi (#8423) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Tisztában vagyok vele, de szerinted a "régi" filmeket hogy "hádéeresítik" .... ? Vagy újraforgatják.... ? ;) [link]

Hmm ....

(#8427) krx21 válasza Joshi (#8422) üzenetére


krx21
nagyúr

Ma már nem, de holnap megnézem. Lehet sima bluray.

[ Szerkesztve ]

(#8428) Joshi válasza Nemir Ombe (#8426) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom miről beszélsz, ha ezt Gipsz Jakab készítette a pincében, akkor enyhén szólva se nevezhető referencia HDR-nek. Én erre gondoltam. ;)

ui.: majd ha Cameron kiadja 4K HDR-ben, na akkor lehet róla beszélni. :D

[ Szerkesztve ]

(#8429) chris0000 válasza Joshi (#8425) üzenetére


chris0000
őstag

fenébe,még a PC-t is rádobnám 4K-ban...:) váltanék akkor 2in1-re.
talán lenne mostmár értelme 4K monitorról,4K TV-re váltani,de még ennek utána olvasok.
v.kártya szerencsére már megvan.

[ Szerkesztve ]

(#8430) #72042496 válasza janos666 (#8418) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na így legalább tudom, miért nem vált HDR módba a tévé. W10-et biztos nem görgetem vissza, egy korábbi driverrel viszont lehet, kipróbálom, milyen. Köszi az infót!

(#8431) dom1n0 válasza chris0000 (#8424) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Szinten ps4 pro+ 55b7.
Vegyed, jolesz :)

(#8432) Zsmester89


Zsmester89
őstag

W10 nem engedi módosítani a HDR-t.Mi miatt van, (gondolom az aktív hdr - tv részéről -),hogy a fehér baromira sötét ha teljes full fehér képernyős dolgokat nézek, vagy legalábbis nagyon világos az egész. Ha pl böngészőt közepes ablakra teszem, rögtön sokat világosít rajta. Ki lehet a hdr-t a tv-n kapcsolni? Vagy mi ez a szemkímélő üzemmód? (b7v)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8433) Madwe válasza Zsmester89 (#8432) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azaz abl, azt az oled panel csinálja, nem tudsz vele mit kezdeni. Fogyasztás és homersekletkimeles miatt van, tipikusan csak os és olyan játék esetén jelentkezik, ahol pl havas tajra nézel, átlag játék S filmek 99% nem

(#8434) daneel_hu válasza Joshi (#8428) üzenetére


daneel_hu
addikt

... de még 4K-nak se.
Az a filmverzió nem 4K-s az biztos. 2 méterről is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#8435) janos666 válasza Zsmester89 (#8432) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

ABL a neve (average brightness limiter), ami lényegében az elektromos teljesítményt korlátozza (neked azt mondják, hogy a szemednek is jó és persze a környezetet is védi, de legjobb a gyártónak, mert kisebb teljesítményre is elég méretezni a kütyüt). HDR-ben hamarabb előjön.

A Win10 és nVidia páros mostanában (Fall Creators és 388.xx amit néztem nemrég) fix 1000 nit metaadatot küld ki (akkor is, ha a film amit nézel 4000-ren lett masterelve vagy a játék, amivel játszol 10000-ret küld ki), így nem tömöríti a TV az SDR tartományt (nem lesz zavaróan sötét a Windows asztal), szóval nyugodtan kapcsold ki ilyenkor a Dinamikus Kontraszt-ot!

A szemkímélő mód csak áttesz minden képmódot Warm3 színhőmérsékletre (sárgára). A kék fény némileg gátolja a melatonin termelést, ami álmossághoz / elalváshoz jó az agyban, szóval ha éjjel mindent sárgában nézel, akkor könnyebben alszol el a TV előtt. :o

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8436) Ren Hoek válasza chris0000 (#8429) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az az 1080Ti sír azért a B7-ért, sőt ZOKOG... én VA monitor után azonnal pelenkát cseréltem, és a rendőrséggel kerestettem az államat. Pont fordítva vagyok, 1070 és most gyűjtök a kártyára :D... bár nekem ez is megfelel. 1080p 120 Hz is pöpec tud lenni, de nekem abszolút nincs igényem rá...60 is bőven jó.
21 ms input lag is teljesen oké, ha nem hardcore multizol. A VA/IPS-hez képest annyival jobb a fekete és a response time, hogy megéri simán. Jó egyesek igénylik a villogtatást, mert így lehet persistence blur a szemeden, de engem abszolút nem zavar. Gamer monitor után max, lehet szokni kéne, de cserébe annyival jobb is a kép....

[ Szerkesztve ]

(#8437) elektrotank válasza chris0000 (#8424) üzenetére


elektrotank
tag

Hali!

Nekem csak sima ps4-m van, így is gyönyörű a kép. Szóval a pro-n biztos még szebb, főleg, ha olyan játékokkal játszol, mint a Horizon Zero Dawn, Unravel - mondjuk az nem mai darab, de iszonyú szépen néz ki - vagy az uncharted :)
Szal megéri.

A másik hsz-re reagálva: nekem meg sajna nincs meg a kártya, idén nem is lesz, majd talán jövőre, kocsi után! :) Egyenlőre sorozatnézésre, filmre, ps4-re használom a tv-t. Ha jó tartalmat nézel, maradandó élményben lesz részed! :)
Ha meg lesz a megfelelő kártya hozzá, én is kipróbálom a 4k-t pc-ről.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#8438) #72042496 válasza Ren Hoek (#8436) üzenetére


#72042496
törölt tag

Próbálj ki olyan játékokat, mint az Inside, Little Nightmares, Hollow Knight, Ori, Swapper. Vagy ha szeretsz rettegni, akkor Amnesia. ;]

Én például az ilyeneket szeretem, és nem kell ezekhez még 1070 se, inkább csak egy kontroller. Remek játékok szerintem, OLED-en ráadásul biztos szuperül is mutatnak.

[ Szerkesztve ]

(#8439) Nemir Ombe válasza Joshi (#8428) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"majd ha Cameron kiadja 4K HDR-ben, na akkor lehet róla beszélni"

Van egy gyanúm, hogy az is ugyanígy fog kinézni .... :D .... ja és nem a YT változatra gondoltam, a "virágboltban" jobb belőle" .... de látom a "lényeget" megint lemaradt ....

Hmm ....

(#8440) Joshi válasza Nemir Ombe (#8439) üzenetére


Joshi
titán

"de látom a "lényeget" megint lemaradt ...."
Ja, én is ezt érzem nálad. ;] Egyébként se tudom elképzelni hogy hol látod a HDR adta pluszt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8441) newclass válasza elektrotank (#8437) üzenetére


newclass
tag

Akik konzollal vagy monotorként használjátok az Oledet: mennyire jelemző az időleges vagy állandó beégés? Mennyi idő után jelentkezik?

(#8442) Batyops válasza newclass (#8441) üzenetére


Batyops
aktív tag

Konzollal használom a B7v-t még nem vettem észre semmit bár igaz csak egyszer néztem konkrétan ilyen szürke full képernyős képpel ,de akkor már vagy 2 hónapja használtam. Szóval még olyan régóta nem nyúzom de ha nállam játékkal megy akkor kb 90%-ban Hdr-ben ott meg Oled fény meg a kontraszt 100.

[ Szerkesztve ]

(#8443) Batyops válasza chris0000 (#8424) üzenetére


Batyops
aktív tag

Hali én Ps4 proval használom a B7-et

(#8444) newclass válasza Batyops (#8442) üzenetére


newclass
tag

Mennyit szoktál egyhuzamban játszani?

(#8445) nubyy válasza #72042496 (#8413) üzenetére


nubyy
aktív tag

En csak Destiny 2-ben neztem a HDR-t es ott ha ingame kapcsolgatom akkor atvalt a B7.

(#8446) dgyuri0123 válasza Nemir Ombe (#8439) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Annak fényében mondom, hogy nincs hdr képes megjelenítőm, ez a YT-os Avatar dolog nagyon nem tetszett.

Hogy hogyan festhet hdr képes megjelenítőn nem tudom, de ez annyira csicsás volt nekem, hogy valami borzalom. Aztán lehet, hogy csak azért, mert nem képes a tévém normálisan megjeleníteni, de így nem volt o.k. Csak úgy mondom... :) :B

"csak a zene van"

(#8447) PuMbA válasza Joshi (#8428) üzenetére


PuMbA
titán

Max azért adja ki, mert még pénzt akar csinálni. Mivel a film 2K-ban készült, így sok értelme nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#8448) Strezi


Strezi
őstag

Rossz hírem van, a 65c6v beépített ethernet portja csak 100Mbps :/
Ez pedig gond egyes HDR streameknek... Érdekes, kb tíz filmből az első ami megakasztja.
Plex szerveren nézve is egyértelmű a hálózati limit. Ugyanazt a kábelt ami a tévébe megy a szerverbe dugva megvan a Gbps kapcsolat, szóval tuti a tv portja a limit...

A tévé böngészőjében a speedtest.net is ezt hozza. Valaki csináljon már egy hasonló tesztet 7-es sorozaton! Hátha ott már nem spóroltak 1$ -t ezen :F

Csak kénytelen leszek a WiFi-t eröltetni, ami elsőre bukott a gyenge hálókártyám miatt (intel 1x valami)..

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#8449) Zolom89 válasza Strezi (#8448) üzenetére


Zolom89
senior tag

Megnéztem egy LG b7v-vel.. :Y
Hát nem is gondoltam rá hogy a vezetékes hálózat lehet a lassabb..

A lassabb mérés a vezetékes, a gyorsabb az 5ghz wifi

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8450) Strezi válasza Zolom89 (#8449) üzenetére


Strezi
őstag

Köszi :R
Sajnos nekem az 5G WiFi még lassabb, falak ill. kártya miatt, de azon lehet változtatni.

Ennyit arról a mantráról (Plex, egyéb topikok), hogy a hálózati kapcsolat mindíg vezetékes legyen...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.