Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) daneel_hu válasza Kasga (#8799) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem előbb nézd meg úgy, hogy lehűtöd a helységet 10-15 fokra, majd úgy is, hogy felfűtöd 24-re. :)
Az E6V-ben is van némi görbeség.
Hidegben hátul púposodik, melegben elől... valószínűleg ez a kétféle anyaghasználat hőtágulása végett van így.

B7V-nél nem tudom mi van, E6V-nél egy üveglapra van (felragasztva?) a panel, amely - gondolom - műanyag. Melegben pedig a műanyagnak van nagyobb tágulása. :)
Amikor befűtük, akkor gömböt nézek, amikor fűtés lekapcs akkor homorú felületet.
De ránézésre nem lehet 0,5 - 1 mm-nél több középen. Ennyire van "beroskadva".

Persze az okfejtésemet tekintve 18-20 fok körül nagyjából laposnak kéne lennie. :C

(#8802) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#8800) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ahogy nézem a képet, a B7V-nél viszont nincs üveglap, hanem egyetlen műanyag panelből áll a tévé.
Lehet ott azért tényleg nem kéne ekkora görbeség.

(#8803) #72042496 válasza daneel_hu (#8802) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem B6J-m volt, az is műanyag, de egyenes volt. Ennek se szabadna görbülnie.

Mondjuk ez durva amit a hőmérséklettől függő elöl-hátul púposodásról írsz, tévéknél sosem hallottam ilyenről. Még a végén kiderül, hogy az egyenlítő környékén a C6 is síkképernyős. :D
(Nem gúnyból írom, viccelek csak.)

[ Szerkesztve ]

(#8804) adamka17 válasza daneel_hu (#8802) üzenetére


adamka17
csendes tag

A b7v-nel fém merevitese van a panelnak.

(#8805) daneel_hu válasza Madwe (#8787) üzenetére


daneel_hu
addikt

MM-ben vettem az E6V-t és nem próbáltak lebeszélni róla. :DDD
Igazából ha határozott elképzelésed van, és képben vagy a technológiákat tekintve, hovatovább még a modelleket is ismered akkor nem fog megvezetni senki sem.

Főleg nem egy eladó aki tizedannyit sem tud az egészről mint mi itt a topikban.

Ha ezek után tényleg veszel egy kúledet akkor egyszerűen hiszékeny vagy és befolyásolható.

Egyszer régebben galvanikus leválasztót akartam venni az MM-ben - közel volt a bolt, nem akartam egy külkerületi szakboltba elmenni -, az MM-ben még csak nem is hallottak róla, hogy létezik ilyen.
A problémáról pedig nem is hallottak, amelyet az eszköz orvosolt (volna).
Akkor döntöttem el, hogy ITT és ehhez hasonló boltokban szakvéleményt sosem fogok kapni semmiről sem. :DD

(#8806) Kasga válasza dgyuri0123 (#8800) üzenetére


Kasga
újonc

Köszönöm a választ mindenkinek. Az LG honlapján bejelentettem a szerviz igényt.
- egyedi, ívelt 55B7 eladó :)

(#8807) daneel_hu válasza #72042496 (#8803) üzenetére


daneel_hu
addikt

saccra 1mm-ről bszélünk, de lehet csak 0,5. Ezt ki kéne mérnem... :)
Az is lehet, hogy 0,3 mm-es beesést látok középen, tényleg elég jó szemem van.
Most az előbb megnéztem, teljesen egyenes... de be is van fűtve.

Az biztos, hogy az anyagok hőtágulása erősebb mint az, hogy miről mit gondolok. :)

A srác fotója sokkal nagyobb görbület mint ami nálunk van az E6V-n.

(#8808) #72042496 válasza daneel_hu (#8807) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ja, hát annyit mondjuk én nem vennék észre szerintem. A képen mindenesetre jóval nagyobb íve van, az biztosan hibás sajnos.

(#8809) daneel_hu válasza #72042496 (#8803) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Mondjuk ez durva amit a hőmérséklettől függő elöl-hátul púposodásról írsz, tévéknél sosem hallottam ilyenről."

Ez igaz de eddig nem is nagyon repkedtek a 4-5 mm vékony tévék a boltokban.
Azért ez már rohadt vékony, bármit is mondtok. :)

Laminált padló az ugye műanyag dekor + némi farost.
Hőmérséklet (és pára) függvényében képes akár 1 centit is tágulni 4-5 méteres hosszon.
Gondolod, hogy egy 140 cm hosszú 5 mm-es műanyag lap nem? Kizártnak tartom.

(#8810) Chal


Chal
addikt

OLED tv vásárlásban gondolkodom, és kicsit el vagyok veszve, mert 10 éve nem tv-zek. Projektor volt eddig, és most visszamennék TV-re, mert az kompatibilisebb az asszonnyal meg a gyerkőccel :) Nem tartott sokáig eljutni az oledekig, perpill most úgy látom, hogy az LG b7v lenne a nyerő, de mielőtt rányomok a "kosárba rak" gombra bárhol is, gondoltam megkérdezem tőletek, hogy érdemes e megnézni mást is (nem LG-t), vagy ha erre megvan a keret meg a kedv, akkor ne keressek tovább, ez a bestbuy?

[ Szerkesztve ]

(#8811) Zolom89 válasza Chal (#8810) üzenetére


Zolom89
senior tag

Teljesen bestbuy, vedd nyugodtan, nem fogsz csalódni. Nekem is megvan 2hete.. nem bántam meg. :)

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8812) daneel_hu válasza Chal (#8810) üzenetére


daneel_hu
addikt

55 colban szerintem LG a jó vétel.
55B7V-nél nem fogsz jobb árat kapni, de nem is nagyon van más gyártó aki oledet kínál, és azok is mind LG-panelt szerelnek a készülékükbe.

65 colban a SONY meggondolandó.
De ha nagyjából fél millás a keret, akkor ne is gondolkozz tovább, 55B7V és kosárba rak.

Ha fontos a 3d akkor kénytelen leszel 2016-os modellt beszerezni, vagy megveszed a 910v-t, de annak görbe a képernyője. (van akit nem zavar). A 2016-osoknál a B6V-nél nincs 3d, a többiben mind van.

A mozgásmegjelenítés sem olyan mint egy projektoron vagy mint egy plazmán, szerintem ez az oled egyik gyenge pontja.
Ha viszont egy LED tévé mozgásával nincs bajod akkor az oleddel sem lesz.
De a ledesek közül is a jobbakban van BFI, ez persze még mindig nem plazma de a semminél azért jobb. (és az interpolációnál is)
Ha a mozgásmegjelenítés miatt gondolkozol, akkor nézz utána vagy kérdezz. :)

[ Szerkesztve ]

(#8813) Chal válasza daneel_hu (#8812) üzenetére


Chal
addikt

3D nem kell, szerencsére sose fogott meg, így egy gonddal kevesebb :)

A mozgásmegjelenítés új infó viszont, milyen problémára kell gondolni itt? Nem annyira "fluid"? Egy b7v esetén ez mit jelent? Van olyan jó mint egy BFI-s led? Igazából mindenképpen vennék valamilyen tv-t, sajnos az nem opció hogy marad a projektor, vagy azt cserélem le másikra, szóval ha egy bfi-s led tv és a b7v oledje között nincs ilyen téren eltérés, akkor gondolom kár a ledeseket nézegetni.

Sony-nál jól látom, hogy az egyetlen opció az A1 (65")? Viszont az 400kHUF-al drágább mint a 65"-ös b7v. Jobb is annyival? Bár valószínűleg 55" lesz, de azért kíváncsi vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#8814) daneel_hu válasza Chal (#8813) üzenetére


daneel_hu
addikt

"...ha egy bfi-s led tv és a b7v oledje között nincs ilyen téren eltérés, akkor gondolom kár a ledeseket nézegetni."

Van eltérés.
Az oledben nincs BFI és ez meg is látszik. És mivel nagyon gyors a panel, LCD-s utánhúzás sincs.

Nem vészes a mozgásmegjelenítés, de lehetne jobb.
Mivel ez is sample and hold tech, kéne a BFI mint egy falat kenyér.
Interpolációval trükközik az LG BFI helyett (a fényerő kevés a BFI-hez)... valaki szerint elfogadható az interpoláció, valaki szerint úgy szar ahogy van... és valaki szerint áldásos feature.
Én nem szeretem, mert plazmáról "jövök".

Szerintem nézz meg egy oled tévét élőben, teszteld le.
Persze nehéz úgy tesztelni, hogy nem ismered a beállításait.

[ Szerkesztve ]

(#8815) Madwe válasza daneel_hu (#8814) üzenetére


Madwe
nagyúr

A teszteles fontos valóban mozgasmegjelenites miatt. Ott jatszon el a trumotionnel és kiderül megfelel e neki off vagy alacsony állásban (2-2 és 3-3 ami szóba jön általában)
Ja, a képminőséget viszont ne a bolti fenyarban értékelje ugyanakkor:)

(#8816) Ren Hoek válasza Kasga (#8797) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nézd már meg légyszi kép van-e rajta /képhibák stb...
Nagyon kíváncsi vagyok...

(#8817) Zolom89 válasza Chal (#8813) üzenetére


Zolom89
senior tag

Most beijesztetted egy olyan dologgal amit sokan észre sem vesznek.. :D
Nyugodtan vedd meg, az 55colost, nem lesz vele semmi baj. Én filmezésre, sorozatozásra és játékra is használom egy ps4 pro-val karöltve. minden igényt kielégít, ha meg valakit nem, az szerintem már személyes probléma :)

Ami külön tetszik a tv-ben hogy ha valamiért csak 720p-s sorozat részt tudok adni neki akkor sincs az hogy csúnya lenne a kép, szépen skáláz felfelé.

Egy kis félig off:
Telekom optikán jön a tv adás.. hát valami iszonyat gyenge minőség.. HD adások se az igaziak.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8818) salapp válasza daneel_hu (#8805) üzenetére


salapp
addikt

Nekem az adta meg az első MM-impulzust a szaktudásukkal kapcsolatosan, amikor valamikor 2000-ben minidisc-et kerestem és nem tudták mi az, volt, amelyik azt hitte, floppy-t keresek, aztán volt, aki a 8 cm átmérőjű cd-t értette alatta.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#8819) renatto


renatto
őstag

Ma megjött az 5 év jótállás igazolása. A 30 napot pont nem sikerült tartani, mert november 17-i a tévé, de sebaj, a lényeg, hogy megvan! :C

ui: nem mellékesen cég nevére szól az eredeti számla. :Y

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#8820) dgyuri0123 válasza salapp (#8818) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azóta lefolyt pár liter víz a Dunán... A Pólus MM-ban pl. Oled tévé hallatán egyből mosolyog az évek óta ott dolgozó eladó srác (nem a promóter') és készségesen segít, mert szerinte is az a legjobb ma a piacon. A hülye promóter' gyerek meg próbálkozik, de hát ez a dolga, azért kapja a fizetését. ;)

"csak a zene van"

(#8821) Kasga válasza Ren Hoek (#8816) üzenetére


Kasga
újonc

A kép az tökéletes. Közben az LG szervízes hívott hogy kicserélik a kijelzőt.

(#8822) Joshi válasza Chal (#8813) üzenetére


Joshi
titán

Akkor volt ajánlott a Sony 65A1 amikor akcióban ~950 volt míg az LG ~900. Most egyértelműen LG 65B7.

(#8823) adamssss válasza Joshi (#8822) üzenetére


adamssss
veterán

Miért ajánlottabb a Sony? Jobb a képe? (elvben ugyanaz a panel) A smart rendszer meg egy androidos fos amiről még a Google is elismeri, hogy hagy némi kívánnivalót maga után. Szerintem a WebOS-nél nincs perpill jobb smart rendszer.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8824) madgie válasza adamssss (#8823) üzenetére


madgie
titán

Azért az HBO Go miatt is morgok a WebOS-re egy ideje, 2014 óta nem frissült az app. Tudom, legalább annyira az HBO sara, de nem hiszem, hogy ők ne akarnák frissíteni, (szinte) minden más platformra naprakész.

(#8825) Joshi válasza adamssss (#8823) üzenetére


Joshi
titán

Nem azt írtam hogy ajánlottabb, hanem azt hogy amikor közel azonos áron voltak akkor a Sony is ajánlott vétel volt. Most egyértelműen nem az, habár aki kötetlenebb Smart rendszert akar akkor egyértelműen az Android a nyerő.

(#8826) renatto válasza adamssss (#8823) üzenetére


renatto
őstag

Szerintem is jo a WebOS, de azt sajnálom, hogy Androidon azért a UPC Horizon GO megy, ami itt ugye felejtős. Nekem az Android is bejött, bár az eléggé lassú volt, viszont a Sony One Flicker - vagymi - távirányító, használhatatlan volt, míg itt, a Magic Remote továbbra is hihetetlen egyszerű és tökéletes, számomra biztosan.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#8827) Madwe válasza Joshi (#8825) üzenetére


Madwe
nagyúr

Aki pedig mukodot ami kényelmes és gyors, az webost:)

(#8828) Zolom89 válasza madgie (#8824) üzenetére


Zolom89
senior tag

Igaz egy másik appal kapcsolatban írtam a google-nek akik azt válaszolták hogy nem rajtuk múlik, ők csak jóváhagyják a frissitést (szóval megjelenik a marketbe). Gondolom itt is arról van szó hogy az HBO go-t fejlesztő srácok más platformara összpontosítanak..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8829) Chal


Chal
addikt

Köszi mindenkinek a választ, akkor úgy látom ez elég egyértelmű ma, nincs nagyon értelme tovább keresgélni :)

(#8830) Bubukain válasza madgie (#8824) üzenetére


Bubukain
senior tag

pedig kb 1 hónapja frissült minden platformra az HBO GO többek közt webos 3.5-re is.
ha régebbi tv-d van akkor lehet hogy azt már nem fogják támogatni.

(#8831) madgie válasza Bubukain (#8830) üzenetére


madgie
titán

A 3.0 webOS azért annyira nem régi :D Tavalyi Apple TV-re is instant jött a frissítés.

(#8832) Joshi válasza Madwe (#8827) üzenetére


Joshi
titán

Működik az Android is, csak a csatornaváltás lassú. Az Android még azért is jó, mert légegeret is támogat, valamint olyan programot telepítesz rá amit csak akarsz mint pl Kodit. Az Android 7-el azt ígérték hogy stabilabb lesz a rendszer, igaz hogy már egyszer lefagyott a rendszerem. :D Habár valószínű hogy a pendrive nem tetszett a tévének, azóta nincs gond.

(#8833) Madwe válasza Joshi (#8832) üzenetére


Madwe
nagyúr

A webosben alapból legegered van, nem?:) Kodi valóban nincs, de xplay van ellenben, amiért ölni tudnék:)

(#8834) dgyuri0123 válasza Madwe (#8833) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Xplay annyira azért nem jó, hogy fizessek is érte. Szerintem.. :)

Plex meg egy rakat szar, mert fel sem ismeri a sorozatokat. Át kell nevezni mindent, különben nem látja ... Ez egy vicc 2017-ben. A 10 éves WD-m tudta, amit ez nem. A képe jó, annyi bizonyos, de egyébként idegesítően "klímaxos" program.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8835) Madwe válasza dgyuri0123 (#8834) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miután a nasom automatikusan leszedi az új sorozat részeket és filmeket amiket bejelolok S atnevezi S feliratot is szed hozzá, ezért ez engem nem zavar:)
3000 hufot pedig nem sajnálok egy lejátszó promgramtol egy többszázezres tv esetén:)

[ Szerkesztve ]

(#8836) dgyuri0123 válasza Madwe (#8835) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Na jó, úgy azért más... :)

"csak a zene van"

(#8837) Joshi válasza Madwe (#8833) üzenetére


Joshi
titán

Én külső lejátszót használok, szóval nekem jobb lenne a WebOs.

(#8838) Cufter válasza zakoshun (#8765) üzenetére


Cufter
tag

egyelore nalam is az oled all nyeresre, de meg barmi lehet :))

(#8839) T1OK3


T1OK3
kezdő

Azokat kérdezném, akik a T-nél rendelték a B7-t, hogy a garancia füzetbe van -e valami bejegyzés?
Az enyém tök üres. Van ezzel valami további teendő, vagy így is él a gyári gari? Számlát e-mail-ban küldték.

Amióta megvan, azóta reklámokat is csípem, olyan gyönyörű színekben jelennek meg a képernyőn :))

(#8840) nubyy válasza T1OK3 (#8839) üzenetére


nubyy
aktív tag

Nekem nincs benne semmi - siman regeltem LG oldalan es kertem ra az extra garit. 2 ev alap gari rogton ott volt, a kiterjesztett 2-3 nap utan jott meg.

(#8841) Pityu89 válasza Madwe (#8835) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ilyet a qnap is tud? Taníts mester

(#8842) T1OK3 válasza renatto (#8819) üzenetére


T1OK3
kezdő

Kb. 10-12nap alatt jött meg az 5 éves garancia.

(#8843) T1OK3 válasza nubyy (#8840) üzenetére


T1OK3
kezdő

Ez van a kiterjesztett garanciális szövegben:
"LG Electronics promóciós jótállás kizárólag a helyesen kitöltött jótállással és a mellékelt eredeti számlával
együtt érvényes."

(#8844) belan válasza chris0000 (#8789) üzenetére


belan
addikt

Szerintem oled tv vegyél sokall jobb képe van mint a led LCD nek, ha már 5.6evig üzemel az már jó led LCD úgy sem fog akkora élményt adni mint egy oled tv szerintem meg éri oled tv venni

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#8845) belan válasza T1OK3 (#8843) üzenetére


belan
addikt

Én 4,5 napja regisztraltam ,le írtam tv szeriaszamat hát oldalán volt meg dobozon is rajta van ki töltöttem amit még kellet el küldtem a emagos számlát kíváncsi vagyok mit írnak majd,nekem is kinyomtatott számla van meg garancia lap de kis lg füzet nincs

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#8846) chris0000 válasza belan (#8844) üzenetére


chris0000
őstag

az lesz az,ma néztem megint és egy C7 lesz a befutó úgy néz ki.
ennek még nagyon kávája sincs,így jobban beleolvad a környezetbe,jobban is tetszik a design.talpa is más,jobbnak találom.még egy kicsit,tényleg nem sokkal jobbra is hozták ki a szakmai tesztekben.árban ugyanaz a B7-el,1 forinttal nem tér el.akkor már inkább ezt választom.a B7 egyébként elfogyott azért is C7.:)a hitel befulladt,így egybe kéne kifizetnem. :U
5 év teljes körü garral.háztól-házig.

[ Szerkesztve ]

(#8847) Madwe válasza Pityu89 (#8841) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem tudom, ha elérhető rá a sonarr, radar és plex Sub zero pluginnel akkor igen:)

(#8848) Zsmester89 válasza T1OK3 (#8839) üzenetére


Zsmester89
őstag

A kis lg füzet nekem sincs kitöltve, remélem ez nem lesz probléma. Nekem is ma küldték az emailt, hogy a számla pdf-et nem tudják megnyitni, válaszban megküldtem s 1 óra múlva itt is a +3 év gari mail.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8849) Ren Hoek válasza chris0000 (#8846) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Van 485-ért C7 is? Wow, hol?

Kb annyiért mentek most akcióban, és tippelnem kell januárban is kb ennyi lesz.

(#8850) renatto válasza Zsmester89 (#8848) üzenetére


renatto
őstag

Ezt nálam is eljátszották, de tényleg egy órán belül válaszoltak utána. A kis füzet nekem sincs kitöltve... Szerintem már a számla is elég manapság, bár ha kiküldenek egy ilyen dokumentumot (amihez előtte bekértek mindent), hogy érvényes 24+36 hónapig, nem értem minek bármi más?! :W

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.