Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Morph76 válasza Joshi (#9628) üzenetére


Morph76
aktív tag

Inkább ezt ajánlanám banding ellenőrzésre!
A felhős képnél a végén marha jól megmutatja.
[link]

(#9652) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Szerintem ha telik, akkor valami alsó-középkat. erősítő (100-130e) + normál dobozok szintén ebből a kategóriából egy méllyel szintén 130-160 (akár használtan ez alatt) és megkapod azt a minőséget amivel már kellemesen lehet filmezni. A többi csak arra jó, hogy ne a tv zörögjön. (bár egy soundbart kiemeltek tavaly, ami már rendes hangzást nyújtott, de az 500k+os volt)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9653) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Most már elég baráti ár van az 55C7V-nek! Én mindig is ezzel, és nem a B7-tel szemeztem...
A kérdésem az lenne, hogy érdemes várni az idei modellekre?
Lényeges különbség lesz ebben a szériában?

(#9654) adamssss válasza Faresz29 (#9653) üzenetére


adamssss
veterán

Az előzetesek alapján semmi eget rengető újdonság nem lesz az idejeikben, úgyhogy szerintem csapj le a c7-re. (főleg h most tényleg baromi jó áron van)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9655) crissprivat válasza Faresz29 (#9653) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ne kapkodd el. Várd meg,amíg az újak kaphatók lesznek,összehasonlítod őket és csak azután döntesz. Nehogy a végén megbánás legyen,hogy miért is ezt vettem és nem vártam kicsit.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#9656) torma1981 válasza crissprivat (#9655) üzenetére


torma1981
veterán

Csak addigra már nem lesznek. És veheti a ujjat drágán.

(#9657) chris0000 válasza Faresz29 (#9653) üzenetére


chris0000
őstag

én is ezt várom,kezdenek bezuhanni az árak,mondjuk várható volt,csak türelmesnek kell lenni.
1 hajszálon múlt,h nem ugrottam bele 1 550-es árba...próbálok még kivárni éd "kockáztatni" :DDD h ha bezuhan max 400ig akkor is lesz még készlet...

(#9658) krx21 válasza Faresz29 (#9653) üzenetére


krx21
nagyúr

A 2018-as LG Oled-ekben lesz BFI, ami az eddig látott videó alapján igen igéretes...

(#9659) chris0000 válasza krx21 (#9658) üzenetére


chris0000
őstag

ez a BFI mit is tud pontosan? :B thx.üdv.

(#9660) Ijk válasza adamssss (#9654) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lesz benne bfi ami elég szignifikáns változás.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9661) torma1981 válasza krx21 (#9658) üzenetére


torma1981
veterán

Eddig 1 videó volt róla az sem mutatott semmit. Ez alapján elég erős hogy jó lesz. Eddig is BFI nélkül néztünk filmeket érdekes. Most meg mindenki ilyet akar.

(#9662) daneel_hu válasza torma1981 (#9661) üzenetére


daneel_hu
addikt

Aki LCD-t bámult az OLED előtt, azt nem nagyon fogja ezután sem izgatni.
Aki viszont plazmáról jön, biztosan be fogja kapcsolni ezt a funkciót szerintem.

Ha emiatt felmegy közel 1000 sorosra a mozgóképfelbontás, akkor már megérte.
A videóból az nem derül ki, mekkora a fényerőveszteség símán lehet, hogy a kamera azonnal kompenzált.

De legalább beletették, foglalkoztak vele.
Ha még jó is lesz... :)

(#9663) Ren Hoek válasza daneel_hu (#9662) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Amúgy a BFI megoldja egyáltalán a 24p svenkelésés szaggatását?

Nem csak az a fő hatása, hogy a persistence blurt csökkenti?

Nem teljesen értem, hogy ha 5x felvillantod a képkockát, black framekkel, majd hirtelen váltva felvillantasz 5x egy másik arrébb svenkelt képkockát, mitől lenne kevésbé szaggatottabb, vagy kevésbe élesebb két frame mozgás váltása?

A persistence blurt értem, mert a pontszerű periodikus villogás javítja a látott kép élességet, mert reseteli a retinát.... a kitartott frame pedig szó szerint beleégeti a mikroszakkádok alatt, blurt eredményezve.

[ Szerkesztve ]

(#9664) daneel_hu válasza Ren Hoek (#9663) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azt nem tudom megoldja-e, de valószínűleg a mozgásmegjelenítás 24p esetében finomabb lesz.
Majd valaki aki ért hozzá, megmagyarázza miért van ez.

Az biztos, hogy egy villogó plazma mozgásfelbontása jelentősen jobb mozifilmek esetében. (oledhez képest)

(#9665) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Nekem csak az a bajom, hogy kitudja mikor esik mondjuk a C8 500K alá!!
Ahogy elnézem, arra még kellene várni kb. 1 évet!!!
Mikor lehet megtudni egyébként az induló árakat, az új modelleknél?

[ Szerkesztve ]

(#9666) Ren Hoek válasza daneel_hu (#9664) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen, de ez mozgásfelbontás. Ennek a definíciója nem fedi a 24p juddert szerintem.

Ijk mestere ennek, vagy Janos666.. remélem olvassák :)

Talán az, hogy a vibrálás miatt egy fokkal kevésbé tűnik fel, hogy szaggat a mozgás?

Pl az Imax moziban én kicsit közelebb ültem, és fizikailag rosszul lettem a vibrálástól, és a svenkeléstől Avatarnál. Azóta nem járok moziba... Pedig ott a pille kb egy BFI-nek felel meg. Hiába tűnt élesnek a mozgás.
Ebből kiindulva a BFI sem biztos, hogy annyival javítana a judderen, viszont plazmás szemnek sokat javít a mozgókép élességén.

[ Szerkesztve ]

(#9667) krx21 válasza Ren Hoek (#9663) üzenetére


krx21
nagyúr

A BFI alapvetőén nem a "szaggatás"-ra megoldás, hanem a mozgó sorfelbontásat növeli meg...

(#9668) Ren Hoek válasza krx21 (#9667) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor nekem nem kell :D a blurt én már annyira megszoktam, hogy nem zavar.

(Egyébként a 60 FPS blur pl teljesen más mint a VA monitoromon volt. Ott két opció volt, a response time beállítással csökkent az LCD blur, ami borzasztó VA esetén, vagy overshootol és eltűnnek az élek is. ...igaz a strobingos gamer monitor meg villogtatja a LED-eket, így javul ez a hatás és a persistence blur is)

Összegezve, szerintem az LCD-seket a 24p judder zavarja, amit nem befolyésol annyira a BFI. A mozgásfelbontást sokan észre se veszik, hogy gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#9669) Ijk válasza Ren Hoek (#9666) üzenetére


Ijk
nagyúr

Judderen nem javít, nekem elviselhetőbb vibrálással a 24p judder, második az oled, és a legrosszabb az lcd elmosódása, de az is inkább a régebbieknél volt szembetűnő, na attól rosszul lettem szó szerint.
Svenkelés igazából szarul fest mindenen, azon sokat segít az interpoláció más kérdés hogy nem nagyon láttam még olyan készüléket ami képes volt röccenésmentesen svenkelést interpolálni, bár biztosan be lehet állítani néhányat. De ugye akkor meg az összes mozgás "folyékony" lesz ami nálam megöli a moziélményt, nem beszélve az interpolációs hibákról ami nagy kijelzőn már látványos.
Sok kijelzőt láttam de nekem eddig a vibrálós 24p volt a legmegfelelőbb. Sample and hold nekem az állókép, vagy a 100fps felett, egyszerűen mindig mókolni kell valamit a mozgással, főleg a 24p judderrel mert nagyon riceg. Valahogy a vibrálás ha nem is fedi el az ugrálásokat, de valahogy becsapja az agyat és emészthetőbbé teszi.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9670) Ren Hoek válasza Ijk (#9669) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Valószínűleg a vibrálás folyamatos ingere mellett csökken a 24p frame váltásának észlelése.

Magyarul a folyamatos vibrálás feltolja az érzékelési tresholdot, vagy csökkenti az intenzitását az ingernek arányaiban. Ehhez persze hosszabb távon is kell adaptálódnia a látórendszernek, mert az S&H-hez szokott szemnek zavaró nagyon.

Jó kérdés, hogy hol vannak az ideális beállítások. Gondolom minél jobban közelít a 24 Hz-hez a BFI (pl 60-60), annál jobban elnyomja a 24p juddert. Viszont ha magasabb frekis, finomabb 120-120 vagy akár magasabb, már nem lesz hatásos (persze a blurt írtja, a backlight strobing is)...

Az megint más kérdés, hogy mennyi idő megszokni egy BFI-t. Ha egyáltalán meg lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

(#9671) daneel_hu válasza Ren Hoek (#9670) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem megvan még a plazmatévém is.
Tehát csak az E6V OLED és egy régi Pana plazma van idehaza.

A plazma mozgása még mindig jobbnak tűnik, pedig 95%-ban tuti az oledet nézzük.
Inkább azt mondanám, hogy az oled mozgását is megszoktam, de jobbnak nem tűnik szinte sosem.

(#9672) Zolom89


Zolom89
senior tag

Akinek esetleg nem jött még meg az LG-től a visszaigazoló email az 5év gondoskodásról az regisztráljon újra.. Január 31ig van a határidő.

A héten adtam le a szervízigényt a B7V-re és rákérdeztem a kibővített garira mivel nem kaptam emailt róla,és az LG-s srác mondta hogy volt egy kis időszak amikor baj volt a regisztrációval az ő részükről és nem dolgoztak fel jó pár kérést, vagy inkább nem jól. A lényeg az hogy újra el kell küldeni aki nem kapott eddig róla semmit

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#9673) daneel_hu válasza Ren Hoek (#9670) üzenetére


daneel_hu
addikt

Amennyiben ez egy jó BFI lenne és még visszapakolnák a 3d-t is valamelyik 2018-as modellbe, az lenne a tökéletes tévé. :)

(#9674) zotyi8


zotyi8
tag

LG B8 újdonságok a B7-hez képest, érkezés, ár.

[link]

(#9675) Ijk válasza Ren Hoek (#9670) üzenetére


Ijk
nagyúr

Animációk voltak tipikusan olyanok hogy sample and hold lcd-n mintha 2d-s papirmintakat rángattam volna, plazman meg inkább éreztem mozgóképek már, pedig a framerate 24fps-tol I elmarad.
Az ideális ha minden lehetőség adott a készülékben és személyre tudod szabni magadak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9676) hm15 válasza Ren Hoek (#9663) üzenetére


hm15
senior tag

Nem oldja meg, ugyanolyan undorító marad mint plazmán is. :)

(#9669) Ijk

PC-vel próbálkoztam képkocka interpolációval, de még ott sem lehet mai napig artifakt mentesre megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#9677) Ren Hoek válasza zotyi8 (#9674) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Most akkor B8-ban lesz BFI?
Plusz várható szerintetek később az új HDMI support?

(#9678) lzolka


lzolka
csendes tag

LG 50LA620S-ről (2013-as modell, utolsó 04.28.14 firm) váltanék 55C7V-re, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

A régi tv vezetékes hálózaton NAS-ról filmet nézve nem tud hangsávot váltani, csak feliratot.
Ugyanannál a filmnél USB-ról megy a hang váltás.

Ha kiléptem a hálózatos filmnézésből vissza a tv-műsorhoz (Digi műholdas, Smart CAM), először mindig megjelent a "Nincs hozzáférése ehhez a csatornához" üzenet ami csak akkor tűnt el ha csatornát léptettem.

Az EPG szövegekben a csatornák egy részénél jó az ékezet, más részénél a hosszú magánhangzó előtt egy kalapos nagy A betű van.

Az új készüléknél ezeket a problémákat sikerült vajon orvosolni?

A kép-a-képben funkció melyik műsorforrás képére melyiket tudja rátenni?
Pl. a belső lejátszóval filmet nézve ki tudom tenni a tv csatorna képét a sarokba?

(#9679) Joshi válasza Ren Hoek (#9677) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy kifejtettétek a BFI a mozgásmegjelenítést hivatott növelni. De ugye plazmánál csak FHD volt a 4K-nál állítólag még rosszabb a helyzet. Sony OLED-nél két opció van, alacsony és magas(van egy csúszka is, de arra se látok változást). Magasnál olyan szinten villog a kép hogy öröm nézni ;] , persze alacsony értéknél semmit nem lehet észrevenni a kikapcsolt állapothoz képest. Nekem az a fura az egészben, hogy a mérnökök nem látják hogy a BFI nem jó? Vagy az interpolációnál képhibák jelentkeznek? Ez olyan mintha csak beleraknak ilyen-olyan opciókat ami a gyakorlatban nem sokat ér. Az eddigi összes tévémen minden sz@r ficsört kikapcsoltam mert egyszerűen úgy volt jó a kép. A judderen én se tudtam javítani, az 50fps videóknál nincs de ugye az meg nem mozis. Szóval még mindig itt tartunk egy akár többmillás tévénél. Szégyen.

(#9680) Ren Hoek válasza Joshi (#9679) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen de lehetetlen megoldani trükkök nélkül. A kevés FPS az kevés FPS.

Tényleg az lenne a megoldás, ha valami irdatlan magas Hz-en járatnánk a panelt, és akkor lehetne csúszkával szabályozni igények szerint... de épp a vibrálás lenne a BFI lényege.
Szóval ha nem vibrál, akkor nem fogod látni a hatást :D

Lehetséges, hogy ha mondjuk állítható lenne 1kHz és 60 Hz között az egész, akkor megtalálnánk az ideális beállítást...de kitudja. Az a baj, hogyha az OLED-nél a nyugodt vibrálásmentes sample&hold-hoz vagy hozzászokva, akkor hirtelen minden BFI zavarónak tűnik.

Na azért kíváncsi leszek a 8-as szériára...

(#9681) daneel_hu válasza Ren Hoek (#9680) üzenetére


daneel_hu
addikt

Lehet ebben is igazatok van.
Részemről úgy vagyok vele, inkább vibráljon kicsit (plazmánál is látom de csak ha nagyon meresztgetem a szemem), minthogy bármiféle dejuddert bekapcsoljak az oleden.

Szerintem az egyetlen dejudder ami elfogadható az a 0 és az 1. (10-es skálán)
2-es és afelett elkezd látványosan szappanozni, kvázi elfogadhatatlan.
Inkább a teljesen kikapcsolt interpoláció, vagy legfejlebb 1:0. (10:10-ből)

Lehet úgy csinálták meg a BFI-t ahogy Strezi leírta, akkor nem lehet olyan szar. :)

(#9682) Joshi válasza daneel_hu (#9681) üzenetére


Joshi
titán

Sony-nál kiesik a szemed annyira vibrál. Mondjuk nem bánnám ha valaki leírná hogy Sony A1-nél mi a célszerű a BFI használatra, mert könnyen lehet hogy valamit rosszul csinálok.

(#9683) krx21 válasza Joshi (#9682) üzenetére


krx21
nagyúr

Nincs jó megoldás csak az OFF ami ott az alacsony...

(#9684) Joshi válasza krx21 (#9683) üzenetére


Joshi
titán

Abban is használom. Mozgásban találtam számomra jót(nincs judder), de képhibák jelentkeznek. Sony-nál lehet finomhangolni a dolgot, de akkor meg lesz egy köztes állapot ahol nincs képhiba viszont a judder valamennyire érzékelhető. Te ismered a Sonyt, mit ajánlanál ha mondjuk nem gond a szappanopera hatás, de ne legyen képhiba?

(#9685) krx21 válasza Joshi (#9684) üzenetére


krx21
nagyúr

A szappanopera hatás és a képhiba együtt jár 24p esetén... Ha a lejátszónál nem engedélyezed a 24p-t kicsit csökken az interpolációból fakadó hiba. Ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#9686) Madwe válasza lzolka (#9678) üzenetére


Madwe
nagyúr

A régi téved dlnaval volt gond, valszeg pl twonkyval jó lett volna szerveren. Mi a szervered? De max smbvel felveszed, ott tuti jó, vagy xplay app stb.

Másik kettőre meg nem érkezett senkitől sem panasz...

(#9687) lzolka válasza Madwe (#9686) üzenetére


lzolka
csendes tag

ReadyNas 104 és ReadyNas Duo v2 NAS-ok vannak gyárilag telepített programokkal, SMB és DLNA megosztással.
Bíztam benne hogy az új készülékeknél már orvosolták ezeket a gyermekbetegségeket.
Na majd meglátjuk ha beüzemeltem....

(#9688) zotyi8


zotyi8
tag

LG B7

Észrevettem hogy bármilyen forrásnál balra van kicsit tolódva a kép /2-3mm/.

Abból látszik, hogy a távirányító kurzorát ennyivel kijjebb tudom vinni mint a kép széle.
A kérdés az lenne, hogy hol tudom ezt beállítani.

(#9689) krx21 válasza zotyi8 (#9688) üzenetére


krx21
nagyúr

Inkább egy hiteles teszt ábrán nézd meg, mint az egérrel...

(#9690) adamssss válasza Ijk (#9660) üzenetére


adamssss
veterán

Ha ez valalkinek meger majd plusz minimum 200e-t akkor varja meg.

En pana plazmarol valtottam oled-re. Nem erzem, hogy klasszisokkal rosszabb lenne a mozgas megjelenites.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9691) krx21 válasza adamssss (#9690) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha tuti jó lesz, vagyis evvel mondjuk 1000sor fölé mehet a sorfelbontás, akkor bizony az sok embernek megér 200 ezret... :K

(#9692) envagyok válasza krx21 (#9691) üzenetére


envagyok
veterán

Egy év múlva azokat is akciózzák majd ha kifutó típusok lesznek

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9693) Akra_hu


Akra_hu
tag

Sziasztok. Hazahoztam végre én is egy oled csodát. Eladó mondta három napom van azonnali csere lehetőségre úgy,hogy teszteljem és amivel csak tudom nézzem át. Felhívta figyelmem a pixel hibára,hogy keressem kutassam stb. Csíkozódásra, vibrálásra, folt, felhősödés egyebek. Úgy kb nyakamba öntötte a trutyit. Lg C7V készülékről lenne szó,de fogalmam sincs mivel teszteljem vagy hasonlók. Nem tudok PC-t rákötni és monitor tesztelő programot futtatni rajta. Persze a "szaki" ebben semmit se tudott segíteni. Ezt mindenkinek magának kell megoldania. Mit ajánlatok hozzá, mivel nézzem meg a tvt. Ugyebár, itt nem tudok mindig egy színt nézni. Vagy igen? 😂
Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#9694) Madwe válasza envagyok (#9692) üzenetére


Madwe
nagyúr

Persze, 2 év múlva a hdmi 2.1eseket :D 3 év múlva meg ki tudja miket...

(#9693) Akra_hu Pixeleket ezzel nézd. Bandinget ezzel, bár itt normális, ha vmennyit hibázik. Felhősödés lol, hozzáértő ember lehetett, oled nem felhősödik :D Ahogy nem is vibrál.

[ Szerkesztve ]

(#9695) Morph76 válasza Akra_hu (#9693) üzenetére


Morph76
aktív tag

Valakitől családban ,vagy baráti körben ,kölcsön kel kérni egy hdmi kimenetes laptopot ,és rákötni.
Letölteni egyszínű ábrákat vagy létrehozni és megnézni. Szürke ábrák ,banding test videók youtube-on,hisz ez is okos tv,netezni is lehet vele.Vagy pendrive-ra másolni cuccokat és úgy nézni.Olyan ez ,mint a matematika ,sok jó megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9696) adamssss válasza krx21 (#9691) üzenetére


adamssss
veterán

Ezt úgy írod mintha a mostani OLED-ek mozgásmegjelenítése olyan lenne mintha diavetítést néznénk. :)

Én nem mondom, biztosan van olyan akinek "megéri" de szerintem nem fognak tömegek nyomorogni az MM előtt, hogy lecseréljék a Signiture tv-jüket. :N

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9697) Morph76 válasza adamssss (#9696) üzenetére


Morph76
aktív tag

Ha nem is diavetítés ,de maradjunk , annyiban ,hogy sok kívánni valót hagy maga után...

(#9698) adamssss válasza Morph76 (#9697) üzenetére


adamssss
veterán

Én nem mondom, fejlesszenek mert ettől megy előre a világ de én biztosan nem ajánlanám senkinek, hogy ezért várjon még x hónapot mire kaphatóak lesznek és fizessen ki pluszban x százezer Ft-ot.

Főleg úgy, hogy ez a BFI nem végleges megoldás hanem egy "átverés". Ettől nem lesz jobb a mozgásmegjelenítés csak az agyadat/szemedet veri át. Amúgy nem tudom, hogy pl mennyre zavaró, hogy a kép folyamatosan vibrál ahogy vált a sötét és világos képek között. Nyilván nem látszik mert az agy nem tudja lekövetni, de a szemet még fáraszthatja.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9699) Madwe válasza adamssss (#9698) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez egyénfüggő. Van akinek olyan az agya és a szeme, h imádja a bfit, van akinek fel se tűnik kb, s van akinek kifejezetten rossz.

Ez kicsit olyan mint dlp projektoroknál a szivárványozás, az emberek 90% észre sem veszi a hibát, de belőlük a fele észreveszi ha felhívod rá a figyelmét, de van olyan aki magától rögtön észreveszi s rosszul lesz tőle :D

(#9700) Akra_hu válasza Madwe (#9694) üzenetére


Akra_hu
tag

Értem, köszi. Ez a pixelhiba oled tvn mennyire jellemző? Vagy ugyan olyan lutri mint a régi lcd-ken volt. Nem befolyásolja azt,hogy milyen árkategóriás a tv.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.