Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) salapp válasza K Norbi (#8050) üzenetére


salapp
addikt

It's not a trick, it's a Sony.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#8053) Joshi válasza krx21 (#8049) üzenetére


Joshi
titán

Tőlem kérdezed? És miért nem a Sony-tól? ;]

(#8055) Dadek79


Dadek79
csendes tag

Kedves fórumtársak!

Először is köszönöm a válaszaitokat az általam feltett kérdésekre.

Ha nem jön közbe semmi, holnap egy boldog sony 65 a1e tulaj leszek.
Sokat filóztam, de az általam fontos szempontok: felskálázás, sportműsorok, 4k hdr filmek, konzol játékok, minimális sávozás miatt tettem le a voksom a sony mellett. Eddig lg, illetve samsunk tv-im voltak, illetve még vannak. Egy plazmát őrzök a régi szép időkből is:-)

Szóval remélem nem fogok mellé, közel 1 millióért!-:)

Üdv

(#8060) K Norbi válasza Dadek79 (#8055) üzenetére


K Norbi
addikt

Itt majd nyugodtan beszámolhatsz róla milyen :K

[ Szerkesztve ]

(#8064) sakal83 válasza sakal83 (#8063) üzenetére


sakal83
addikt

Meg a párom is megjegyezte hogy ezen nincsenek azok a hibák mint amit teszteltünk... Pedig nincs oda a tv maniamert:) nem lelkes:)

(#8067) ottofon


ottofon
csendes tag

55E6V-t keresek. Ha tud valaki outletet ahol kapni 500 alatt Kérem jelezze. Sokat vívtam, de nekem fontos a 3D és a sík képernyő így nincs más alternatíva 2016-2017-es modell palettán. Lehet szépség hibás is pont nem érdekel csak bekapcsolva ne lehessen látni a hibát.

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#8071) janos666 válasza torma1981 (#8069) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem akartam vele feleslegesen vitatkozni, de a leírtakból fogadni mernék, hogy hozzá van szokva egy agyon vegykezelt képhez, és ebből próbálja kicsikarni ugyan azt, ami nyilván nem fog sikerülni, mert az ilyen izé-mizé képjavítórontó funkciók nagyon nem szabványosak.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8072) OPiiPO válasza janos666 (#8071) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szerintem igazad van, de le is írta:
"Haladó képmódban sikerült nézhetővé tenni.
Abban a módban van zajszűrés, mpeg zajszűrés, tru motion állítás.
"

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8075) Madwe válasza Batyops (#8074) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát ha valaki tökéletesnek nevezi a sugárzott tévé minőségét (dehát HD szóval tuti jó ;] ), s mindenféle kép"javító" szart bekapcsol hozzá, akkor miért lepődjünk meg? ;] A kedvencem h a zajosodásra panaszkodik, ami pont h a szar sugárzott tömörített vacak képnél jön elő, minőségi paneleknél nyilván jobban kijön. Mondjuk kiváncsi lennék a képére, ha meglátna rajta egy BD filmet, mindenféle képbelenyúlós vacak nélkül...

Az biztos mindenesetre, h csak tévé adáshoz oled felesleges - más kérdés h szolgáltatónként változik, pl nálam upcnél kábelen tök rendben van a képe - de ha csak tévét néznék, tuti nem vennék hozzá oledet - főleg miután az agyontömörítés miatt a fekete zajosodik, ami oleden valóban zavaró, mert van ahol kikapcsol a pixel, van ahol nem, s ezt zajosodva nem jó nézni... Nyilván normális minőségnél ez a probléma nem áll fenn. Tévézésre IS alkalmas, node csak arra...

[ Szerkesztve ]

(#8076) Petykó78 válasza krx21 (#8049) üzenetére


Petykó78
tag

A1-nél is van paneltörlés, viszont a manual szerint évente max. 1x ajánlott elvégezni a túl korai panel öregedés miatt.

(#8081) claire78 válasza dgyuri0123 (#8080) üzenetére


claire78
senior tag

@lorant68:
Színhőmérséklet --> Meleg, szaturációt pedig csökkented. Voalá. :)
Természetsen miután mindent visszaállítottál a gyári értékekre.. :U

[ Szerkesztve ]

(#8084) OPiiPO válasza dgyuri0123 (#8080) üzenetére


OPiiPO
addikt

felesleges, ő már eldöntötte hogy az OLED szar, innentől sajnos minden észérv le fog pörögni róla hisz már döntött ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8086) Zolom89


Zolom89
senior tag

LG b7v-vel vagy más oled tv-vel használ valaki netflixet innen? vagy bármi más online stream..
Véleményetekre lennék kíváncsi, van-e magyar felírat az újabb filmekhez,sorozatokhoz meg ilyen alapvető dolgok..

Még nem értekezett meg a TV, ma kaptam sms-t hogy feldolgozták a rendelést, 30nap múlva legkésőbb itt van... Telekom :D

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8089) OPiiPO válasza Zolom89 (#8086) üzenetére


OPiiPO
addikt

Netflix topic

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8091) madgie válasza Batyops (#8087) üzenetére


madgie
titán

Nem OLED ugyan, de a VA paneles LG tévémen én se tudok normális bőrszínt beállítani. 20 pontos fehéregyensúllyal se, mert ha nagyon eltekerem ott, sávosak lesznek az átmenetek. Igazi LG magentás finoman minden arcbőr, és erősebben LG magenta a pirosak egy árnyalata.

Miután megvettem, vagy egy hétig állítgattam, éjszakákba nyúlóan, méricskéltem Colormunki Display-jel. Azóta lesz*rom.

szerk: de amúgy bármikor egy az egyben elcserélem a fent említett olcsó OLED-re :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8094) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Érdemes szerintetek +költeni a audioquest hdmi kábelekre (audioquest pearl lenne a kiszemelt), vagy tök fölösleges?

(#8095) Madwe válasza dom1n0 (#8094) üzenetére


Madwe
nagyúr

vallási viták folynak róla, de a legelterjettebb (s vakteszten bármikor alátámasztható :P) nézet, h miután digitális jeleket küld a hdmi, vagy van kép, vagy nincs. Ha nagyon hosszú kábelt használ az ember, érdemes minőségibb márkát választani, mert a gagyibbak van h nem tudják átküldeni a jelet, de amúgy minőségbeli külömbség nincs közöttük.

(#8096) dgyuri0123 válasza dom1n0 (#8094) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Pearl még nem vészes árban. Ami még jó, hogy könnyen hajlítható, jó az összeszerelési minősége és a jel átvitelen sem fog rontani. Ugyanez nem mondható el minden "olcsó" HDMI kábelről, tehát szerintem megérheti ezt venned, ha nem sajnálod a rávalót.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8097) Ren Hoek válasza Madwe (#8095) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egyszer vettem egy gagyi HDMI kábelt (2000 Ft-ért!),10 méterben FHD-re... és annyi volt a tünet, hogy fehér szemcsék jelentek meg itt-ott. Képminőségben (tehát részletesség, kockásodás, zaj stb) semmi különbséget nem láttam. Kicseréltettem ugyan arra a típusra és az már jó volt. Pedig ez a lehető leggázabb kombináció :D Hosszú és olcsó is... (Összevetettem a rövid kábellel)

Esetleg el tudom képzelni, hogy ha szar a kábel, akkor keletkezhetnek képhibák... és pontosan nem tudni, hogy milyen helyreállító és ellenőrző algoritmus működik... de szerintem inkább digitális zajként jelenik meg, jól látható fehér hangyafoci, blokkosodás, megakadó kép stb...

4K azért nagyobb stream nyilván, itt már elkélhet egy jobb kábel. Vettem is egy rövid Inakustik Premiumot... Félmilliós TV mellé ez már aprópénz kell legyen (5-10K... amúgy a hosszabbak azért már elég horror áron mennek)

[ Szerkesztve ]

(#8098) Joshi válasza madgie (#8091) üzenetére


Joshi
titán

"Nem OLED ugyan, de a VA paneles LG tévémen én se tudok normális bőrszínt beállítani."
Jó lesz az IPS panelnak is, LG nem készít VA paneles tévét. A VA a Samsung panelje.

(#8099) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#8097) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Összevetettem a rövid kábellel"

Nem azzal kellett volna összevetni, hanem egy "normális" 10m-es kábellel. Így most honnan tudod, mit láthattál volna egy drágább kábelen keresztül.

És a hibák sem feltétlenül olyanok, mint amit leírtál. Van hogy egyszerűen csak zajos szemcsés a kép. Azt hiszed ilyen a forrás, pedig nem... BD-n van ilyen jelenség, mikor hangyafoci van egy életlen háttéren, csakhogy az nem mindig a forrásban keresendő hiba, hanem kábel is okozhatja. De persze lehet kísérletezni, csak azt nem értem, hogy fél millás tévé mellé miért egy szaros kábelen kellene spórolni. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8100) redst4r válasza Joshi (#8098) üzenetére


redst4r
tag

Nem teljesen igaz. Az LG 50UH635V például VA paneles

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.