Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) Ren Hoek válasza salapp (#8700) üzenetére


Ren Hoek
veterán

LG-t szerintem. Szegényember OLED-je a B7 ;]
...de inkább abból indulok ki, hogy itt mennyien szaporodtunk fel az utóbbi időben B7-el. Plusz én láttam tolni pár B7-et. Telekomnál a készlet is beroskadt párszor.

[ Szerkesztve ]

(#8702) daneel_hu válasza Ren Hoek (#8701) üzenetére


daneel_hu
addikt

"LG-t szerintem. Szegényember OLED-je a B7 ;]"

Most már ez is?
Eddig a 910v volt az.
Lassan minden oled csóró lesz. :)

(#8703) daneel_hu válasza janos666 (#8699) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mennyit esik vajon a fényerő így? :)

(#8704) attiati válasza Ren Hoek (#8694) üzenetére


attiati
veterán

200k-s IPS jó nekem szerintem.

A falon is sütné 2-3 órát a nap, amíg nem vagyok otthon.
Amikor nézem, akkor mindig besötétítek. De a tv miatt egész napra besötétíteni nem szeretnék.
Csak az OLED érzékeny a napra, vagy minden tv?

(#8705) T1OK3 válasza powerup2 (#8692) üzenetére


T1OK3
kezdő

Igen! Én is szeretném tudni miért.

(#8706) Ren Hoek válasza attiati (#8704) üzenetére


Ren Hoek
veterán

OLED szerves réteg, ezért kifejezetten érzékeny az UV-re.
...de szerintem semminek nem jó ha közvetlen UV, és hőt leadó infra éri. Bár az ablaküveg némileg szűri az UV-t, a festékek, képek is simán kifakulnak napi pár óra közvetlen naosütéstől. A fekete tárgyak meg sok hőt vesznek fel és nagyon felmelegedhetnek. Takard le valamivel...

(#8707) janos666 válasza daneel_hu (#8703) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan 50%-ot, ahogy várható, szóval SDR-ban maradéktalanul kompenzálható magasabb OLED Fény beállítással, HDR-hez pedig vagy kikapcsolod, vagy beéred annyival, ami maradt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8708) daneel_hu válasza Ren Hoek (#8706) üzenetére


daneel_hu
addikt

Pigment festékkel nyomott képek nem fakulnak ki, azt kirakhatod 0-24-ben is a napfényre.
Előbb fog a hordozóréteg porrá omlani, mire a festék veszít a színeiből. :)

(#8709) daneel_hu válasza janos666 (#8707) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha ez így van, beletehették volna ezekbe a tévékbe is.

(#8710) belan


belan
addikt

Hello az lenne kérdésem vettem egy oled tv és hogy kell érvényesíteni a emagban azt plus 3ev garanciát? Köszönöm a válaszokat

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#8711) T1OK3 válasza belan (#8710) üzenetére


T1OK3
kezdő

(#8712) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Amióta előhoztátok ezt a kadenciahelyes lejátszást elkezdtem próbálgatni.

Az mitől lehet, hogy van egy 1080 / 24p-s Csillagkapu Atlantisz anyagom, és olyan akadozósnak érzem. (Időben változó szaggatás, tehát nem a 24p darabosságát nézem) 60 Hz-re állítva a TV-t még sokkal rosszabb, de így sem jó... ez lenne az a 23.9 Hz vs 24 Hz?

A vicces az, hogy közben pont ment az RTL Spike-on, ami egy überfos 576i SD adás... és eskü jobbnak tűnik. Semmi szaggatást nem tapasztaltam... viszont i5-ös laptopról HDMI-ről vetítve meg igen, 24p-re állítva a TV-t. Bárhogyan állítgatom mindig akad. MPC-HC-ről tolom.

Egyáltalán hogy a francba oldják meg TV esetén 576i-ben gondolom 50 Hz-en?

(Kipróbálom PC-n GTX 1070-el is, csak most darabokban van a gép)

[ Szerkesztve ]

(#8713) Madwe válasza Ren Hoek (#8712) üzenetére


Madwe
nagyúr

A laptopon is beallitottad a 24ps kimenetet? Belső lejatszoval kiprobaltad pl usbn:)?

[ Szerkesztve ]

(#8714) Ren Hoek válasza Madwe (#8713) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Notin 24p kimenet... csak single monitorként használva. USB-s kütyüm nincs most, max egy telefonról tudom kipróbálni.

Igazából nem nagy érvágás, csak szerettem volna a laptopot belőni mint hordozható 'kadenciahelyes' lejátszó... legalább sorozatokra, nem 4K esetében. Egy Intel HD4600-nak még vinnie kéne a dolgokat 1080p-ben azért...

Mindjárt összerakom a PC-t és tesztelem... lehet a HP 450 G1 lesz a ludas...

[ Szerkesztve ]

(#8715) Ijk válasza Ren Hoek (#8714) üzenetére


Ijk
nagyúr

Probald meg kodival, nekem mpc-hc-vel nem ment jol a lejatszas. Biztos be lehet allitani de kodi-t felteszem es megy, csak be kell allitani hogy a forras kepfrissitesere allitsa a tv-t.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8716) Madwe válasza Ren Hoek (#8714) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pcrol a lejatszoprogramnak is támogatnia kell a 24pt, az is rendben van?

(#8717) belan válasza T1OK3 (#8711) üzenetére


belan
addikt

Köszi

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#8718) zotyi8


zotyi8
tag

LG 55B7V optikai hangkimenetén nem tudok sehogy 5.1 hangot kapni?
USB-n keresztül kapja UHD HDR HEVC filmet...képileg tökéletes de csak sztereo hangot kap az erősítőm.

Mit nem állítottam be?

Köszi a segítséget.

(#8719) janos666 válasza Ijk (#8715) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az MPC-HC alapból EVR-t használ, ami úgy rémlik a Windows Vista-val debütált (a Win része). Az EVR custom mód pedig félig a lejátszó sajátja, de évek óta nem frissítik (legfeljebb minimálisan, a számottevő dolgokhoz régóta senki nem mert/akart nyúlni). madVR-al viszont jónak kéne lennie (de lassú GPU-hoz ki kell benne kapcsolni minden "placebó" képfeldolgzást, hogy ritkán se akadozhasson a terhelés miatt + új és komolyabb GPU-kon jobban fut DX11-ben, de a régi integrált kacatokon akadhat úgy).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8720) PuMbA válasza janos666 (#8719) üzenetére


PuMbA
titán

EVR custom csak annyi plusz az EVR-hez képest, hogy tudsz feliratot is megjeleníteni a videón, de ez nem külön fejlesztés, csak így pöttömnyit lassabb a sebesség :) Magát az EVR-t sem, mert mindent támogat, amit támogatnia kell, amikor újraírták. Renderereket ritkán kell frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#8721) krx21 válasza zotyi8 (#8718) üzenetére


krx21
nagyúr

Én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy kellene tudnia...

(#8722) Ijk válasza janos666 (#8719) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudom, nincs is kedvem utánanézni. Párszor próbáltam használni, mindig ugrált.
Lusta vagyok, Kodi-t elindítom és nem volt soha problémám, azért szoktam ajánlani.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8723) zotyi8 válasza krx21 (#8721) üzenetére


zotyi8
tag

Van benne DTS dekóder és egyébként is tovább adhatná a digitális jelet.
Talán valaki tudja a választ, elég sok itt az optikai hangkimenetes TV tulaj.

(#8724) Madwe válasza zotyi8 (#8723) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pcmet a webos hangkimenetnel tedd autóra akkor jó lesz! Sound - Sound out - digital Sound out. Nálad ez pcmen lesz gondolom, azon csak sztereó fér ki optikain (vagy HDMI arcn. Csak rendes hdmin fér ki a pcm 5.1)

[ Szerkesztve ]

(#8725) Zolom89 válasza krx21 (#8721) üzenetére


Zolom89
senior tag

Ugye nem komolyan gondoltad ezt a választ? írtad volna off-ba legalább.. ha fogalmad sincs róla.

zotyi8: Természetesen,szerencsére tudja, nekem automata felismerésen van, ha érzékeli hogy több mint sztereó akkor átvált más hangzásra, jobb felső sarokba (ahol a HDR jelzést is jelzi) megfog jelenni.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8726) janos666 válasza PuMbA (#8720) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem egészen így van... Nézz egyszer bele az MPC-HC forráskódba.
Bár lehet, hogy most kicsit keverem azzal a fork-al, amit egyszer én magam is babrálgattam, de sohasem került be a hivatalos verzióba (de úgy rémlik ezek mind félkész állapotban voltak már a hivatalos kódban is, csak nem voltak befejezve / bugosak voltak):
- natív 10-bit kimenet támogatás full-screen exclusive módban
- GPU-gyorsított (volume texture alapú) 3DLUT színkonvertálás (+ beépített lcms)
- ordered dither

És a másodikkal sem értek egyet, hasonlítsd össze mennyivel több hasznos dolgot tud a madVR. Például:
- frame packed 3D támogatás
- natív HDR (metadata passthrough) többféle proprietary és Win10 API-kon is
- többféle ditherelés (ordered, random)
- proletártól placebón át videfóbig konfigurálható beállítások
- többféle bufferelési / szinkronizálási mód

/// Úgy látom szereted elbagatelizálni a dolgokat . :P

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8727) krx21 válasza Zolom89 (#8725) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor az én B6-om is tudja?
Jó tudni. Mondjuk én nem probáltam csak sztereót (tv) optikával. A többi cuccom hdmi-s.

[ Szerkesztve ]

(#8728) Zolom89 válasza krx21 (#8727) üzenetére


Zolom89
senior tag

B7-em van, ez tudja.

Előtte egy 2010-es LG LE8500-am volt, és az is tudta már ezt.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8729) stilo18


stilo18
addikt

Ugye írtam, hogy szeretnék venni egy 55-ös OLED tvt.

Persze megnéztem, hogy ebben az árban már tudnék venni korrekt kategóriás 65-ös Led tv-t.

Van olyan aki komoly LCD - ről ment át OLED - re?
Tényleg annyival jobb a képminőség?
Persze olvastam ezer tesztet, láttam neonok között OLED - et, de otthoni körülmények között sajnos még nem...
Így nem igazán tudok tényleges különbséget mondani, mert a boltokban pl a QLED is nagyon perfekt a demó anyagokkal...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#8730) UberMutant válasza stilo18 (#8729) üzenetére


UberMutant
őstag

nem ebben a topikban fognak lebeszélni az oledről, ahhoz másik topikot keress.
tényleg jobb.

(#8731) Gaben360 válasza stilo18 (#8729) üzenetére


Gaben360
senior tag

Épp szombaton teszteltük egy jóbarátomnál a samsung 55h6400-et és az lg 55b7-et egymás alatt,csak youtube videókkal,és a különbség ég és föld az oled javára,azt hogy kúleddel összevetve milyen nem tudom.
Nekem is csak középkategóriás samsungom volt az oled előtt és csak fullhd oledem van,de zongorázni lehet a difit a kettő között.Meg a kúled amúgy is parasztvakítás.....szvsz...

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#8732) stilo18


stilo18
addikt

Köszönöm :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#8733) Ren Hoek válasza stilo18 (#8729) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igaz szerintem itt egyikünknek sincs QLED-je, de két dolgot tudok tanácsolni:

A boltban alig látni valami különbséget, hála a brutális neonvilágításnak. Otthoni körülmények között teljesen máshogy viselkedik a két panel.

A QLED csak egy sima VA-s LCD. Ráadásul EDGE lit-es (Ha jól emlékszem)... Lehet teljesen oké az 5000:1 kontraszt, de azért messze van az OLED feketéjétől, ég és föld. A színei valóban rendben vannak a Quantum Dot fóliának hála... de ennyi, semmi varázslat. Semmi egyedi pixelvilágítás, csak egy megtévesztő név.

A legnagyobb probléma az ára, mert közel ugyan annyiba kerül. Egy mezei LCD... ami ha jobban elterjed az OLED, teljesen kiszorulhat a piacról, ahogy ez a tendencia már el is indult elég erősen...annak ellenére, hogy orrba szájba nyomják a QLED-et. Ha az OLED panelek ára tényleg feleződik idővel, akkor a QLED teljesen eladhatatlanná válik.

Ha az 55-ös 200K lenne, semmi bajom nem lenne vele... de nem annyi.

[ Szerkesztve ]

(#8734) Bubukain válasza stilo18 (#8729) üzenetére


Bubukain
senior tag

Szia

én egy 65" samsung KS7000-t váltottam LG OLED-re
ég és föld a különbség az OLED javára
a tizen rendszer sincs sehol, a webos-hez képest

[ Szerkesztve ]

(#8735) renatto válasza stilo18 (#8729) üzenetére


renatto
őstag

Egy Sony 55X8509C-t váltott a B7 és tényleg ég és föld a különbség! Nincs bevilágítás sehol, a tv fekete kép esetén úgy néz ki mintha ki lenne kapcsolva. A képe nagyon egyben van, gyönyörű! A rendszer nagyon gyors és szerintem az LG féle Magic remote a legjobb távirányító mióta létezik.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#8736) stilo18


stilo18
addikt

Pedig a KS7000 mocskos jó tv volt..(gondolom a fentebb említett Sony is komoly :))

Köszönöm, ilyen példára gondoltam :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#8737) Gtaati válasza stilo18 (#8736) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

En Lg 55UB850-rol valtottam 55B7-re es hat szinten csak azt tudom mondani, hogy eg es fold a ketto;)

(#8738) Joshi válasza Gtaati (#8737) üzenetére


Joshi
titán

Te IPS LCD-ről váltottál OLED-re, azért az más mint mondjuk az előbb említett Sony 55X8509C ami VA paneles. Arról nem beszélve, hogy az 55X8509C kifutásakor 320k-ért megvehető volt. Ha kifogott az ember egy homogén háttérvilágítású példányt, akkor korrekt tévé volt az. Szerintem akkoriban mindennek a helyén volt az ára. Most inkább a Samsungok ára van egy kicsit magasabban pozicionálva.

(#8739) stilo18 válasza Joshi (#8738) üzenetére


stilo18
addikt

Én amúgy "alternatívaként" [ezt] néztem..

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#8740) renatto válasza Joshi (#8738) üzenetére


renatto
őstag

Nem tévredsz! 306k volt pont egy éve Euronicsban és ez már egy nagyon jó szint szerintem (is). :C A 2017es utódja, az XE850 már fél évvel megjelenés után kevesebbe kerül... Erről legalábbb az XE900-ra lett volna értelme váltanom, de már biztosra akartam menni. :DD Bejött. :K

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#8741) Cufter


Cufter
tag

Sziasztok!

Két tv között vacilálok:
Az egyik egy 65-ös HRD-es 4K-s LCD(65UJ634V).
A másik egy 55-ös FHD OLED(55EG9A7V).

Bár otthon van mindkettő, nem egyszerű a döntés.
65-ös méretre lenne szükségem, mert a nézési távolság kb 5 méter. 4K-ra semmi szükségem. 1 pont a LCD nek.
OLED feketésje remek. 1 pont az OLED-nek. :))

Elég sok állítási lehetőség van mindkettőn. Visszaolvastam jónéhány oldalt, néhány javaslatot találtam is, de estleg összefoglalná valaki, hogy milyen beállítások a javasoltak?
Másik kérdésem, hogy ti hogy "tesztelnétek" őket? Milyen video, progi, technika?

UPC, Plex és HBO GO amire kell.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#8742) renatto válasza Cufter (#8741) üzenetére


renatto
őstag

Ha tényleg nem látsz érdemi különbséget, akkor szerintem vedd a nagyobbat...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#8743) Ijk válasza Cufter (#8741) üzenetére


Ijk
nagyúr

5m-re már majdnem mindegy hogy 50 vagy 65", igazából 100-150" kellene.
De akkor már inkább 65".

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8744) zotyi8 válasza stilo18 (#8729) üzenetére


zotyi8
tag

Csak OLED...ne gondolkodj LC D-ben én most váltottam 4K LCD-ről !K OLED-re. Nem egy csoportban versenyeznek.

(#8745) Ren Hoek válasza Cufter (#8741) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha ott van előtted, akkor vedd azt amelyik jobb élményt okoz.
Szerencsés vagy, hogy egyszerre tesztelheted :)

(#8746) Madwe válasza Cufter (#8741) üzenetére


Madwe
nagyúr

és húzd közelebb azt a kanapét ha teheted, 2-3m-re ;]

[ Szerkesztve ]

(#8747) zotyi8 válasza Zolom89 (#8725) üzenetére


zotyi8
tag

A fő probléma, hogy az erősítőn /Yamaha RX-V657/ nincs HDMI. Ha PC-ről nézek filmet semmi gond mert Spdif-en kimegy az 5.1, viszont nem olyan szép a kép mint külső vinyóról.
Tehát az ideális az lenne ha vinyóról nézem és az 5.1 hangot át tudnám vinni az erősítőbe optikai hang kimeneten, de ez sajna nem sikerül.

(#8748) sakal83 válasza Cufter (#8741) üzenetére


sakal83
addikt

Dobj be egyszerre mind a kettőn Ugyanazon filmeket sdn 720on 1080pn es ülj le par percig eléjük ugy hogy a tvk egymas mellett vannak.

Végezetül dobd be a nezesi távolságodbol ugyanazt a 4ks anyagot youtubon egyszerre a fullhd oleden es 4ks lcdn.

Igy teljeskörű kepet kapsz mind a kepminosegrol mind arrol hogy a nezesi tavolsagodban kelle a 4k.

Az én tippem az lesz hogy nagy képminőség eltérést nem fogsz észlelni csak azt hogy van fekete az oleden jobb a betekintesije es rocogosebb a mozgasmegjelenitese. 5mrol meg doszta mindegy a 4k:)

Ja es huzamosabb ideig ne nezd csak az oledet.:) mert felfele kicsi a kulonbseg visszafele pedig oriasi:) hétvége oled utan neztem philips lcdt tv adasnal.

Jajjjj:)

(#8749) zotyi8 válasza zotyi8 (#8747) üzenetére


zotyi8
tag

Sikerült: Nem az optikai kimenetre kell állítani a TV-t hanem (Optikai/HDMI ARC) :C

(#8750) jamy79


jamy79
tag

Sziasztok! Az 55EG9A7V rendelésem negatív kritika miatt végül töröltettem, és helyette a sokak által dicsért 55B7V lett a befutó, amelyet múlt szombaton épségben meghozott a postás (végül 485e ft-ért sikerült megcsípni). Eddig nagyon elégedett vagyok a választással, a kép valami eszméletlen jó :) , a hangja is tettszik, a mozgásérzékelős távirányító és a menü szintén remek. Köszönöm az eddig megosztott tapasztalatokat! :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.