Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Gaben360 válasza dgyuri0123 (#9500) üzenetére


Gaben360
senior tag

Így van,elégedett vagyok azzal amit látok,ennél jobb egyelőre nem kell.
Madwe: Ő is látja,hogy kicsi az 55",de még a 65 is horror áron van,nemhogy a 77.
Még így is jobban járt,mintha vett volna valami 65" samsung csodát.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#9502) powerup2 válasza dgyuri0123 (#9495) üzenetére


powerup2
addikt

Én pl nem tudom milyen külső lejátszót vegyek aminek pl a legjobb a kép és hangminősége

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#9503) Madwe válasza dgyuri0123 (#9500) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én pl eladtam a popim, semmiféle változást nem láttam a c6 belső xplayes képéhez képest.

(#9504) dgyuri0123 válasza powerup2 (#9502) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt én sem tudtam jó darabig. De szerencsém van, mivel "csak" FHD-hez kellett lejátszót keresnem, bár ez sem volt annyira egyszerű, mint gondoltam. :)

4k hdr 60fps már nehezebb feladat lenne.

(#9503) Madwe: Első blikkre nem annyira látványos, de alaposan szemlélve, közelről, bizony ott a különbség.
Ha távolabbról nézed, akkor inkább csak annyit látsz, hogy stabilabb, nyugodtabb a kép, nem "szöszöl" sehol és a mozgás is teljesen kisimul. Ami eddig aprókat szaggatott, az most úszik mint hal a vízben. Szóval szerintem nem apróságok ezek, ha mindent számításba veszek. A formátum támogatásról nem beszélve, mert a belső lejátszó MKV-n kívül jóformán nem ismer fel semmit.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#9505) PuMbA válasza Gaben360 (#9498) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek közül csak a Setét torony és a Planet Earth II 4K, de ugye a "beszerzési forrás" is számít :)

[ Szerkesztve ]

(#9506) Ren Hoek válasza zakoshun (#9491) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Normális mert az A7-et nem is forgalmazzák worldwide... sőt asszem csak Kelet-Európában (?)Meg pár másik országban talán. Az LG.hu-t írd be, úgy megleltem.

Ezért nincs róla egyébként teszt sem nagyon.

Fura egy döntés az fix, eléggé mostohán kezelik már az FHD-t. A többi piacra úgy néz ki már 4K-val számolnak csak.

[ Szerkesztve ]

(#9507) adamssss válasza Ren Hoek (#9506) üzenetére


adamssss
veterán

Tőlünk nyugatra 4k alatt szóba sem állnak az emberrel, mi meg annyira kicsik vagyunk, hogy nem fejlesztenek ránk. Még szerencse, hogy az A7 kijött és a 910 után nem ment levesbe a FHD, mert a kisebb ktg vetéssel rendelkezőknek ez nagy segítség.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9508) Nemir Ombe válasza Ren Hoek (#9506) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért pl. néhány osztrák/német boltban is található FHD OLED, nem csak a "balkániak" kiváltsága ez [link] .... ;) :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9509) Ren Hoek válasza adamssss (#9507) üzenetére


Ren Hoek
veterán

2018-ban szerintem nagyot ütne egy HDR-es FHD OLED, új elektronikával, 20 ms input laggal, javított ABL-el és növelt fényerővel. 350K környékén.

Na ilyen nem lesz ... pedig szerintem frankó lenne, csak konkurenciát állít a LG LCD-inek :U Ezt teszi a monopol helyzet... El kell adni valahogy a Nano-piko Quantum gömb cellás 4D-s 16K-s LCD-ket is :D

(#9508) Nemir Ombe: Igen, akkor nem csak a keleti blokk érintett :D de az fix, hogy eléggé szelektíven forgalmazzák.

[ Szerkesztve ]

(#9510) Nemir Ombe válasza Ren Hoek (#9509) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

De aki pl. nagyot akar és éppen jár arra, az most jól járhat, 65" OLED 500€ ajándék kuponnal .... ez má' tényleg majdnem ingyen van [link] .... :D ;)

Hmm ....

(#9511) claire78 válasza Nemir Ombe (#9510) üzenetére


claire78
senior tag

1800€-ért is láttam már üzletben, hasonló típust 9896 vagy vmi. ilyesmi.
Ha majd ott tartok, akkor tuti kimegyek egyért valahogy. :D

(#9512) Nemir Ombe válasza claire78 (#9511) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem kell kimenni ért, 40€-ért akár házhoz is viszik.... ha be mered vállalni a futárt.... :D ;)

Hmm ....

(#9513) Zolom89


Zolom89
senior tag

LG b7v-nél Járt már úgy valaki hogy nem volt jó egy csíkban a pixel? feketénél nem látszik szóval ki tudja kapcsolni de minden másnál egy fehér csík keresztbe...

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#9514) Madwe válasza Zolom89 (#9513) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kikapcsolni? eleve ki van kapcsolva :D de értem mire mondod, mert más színnél meg mindig fehér?
valszeg vmi elektronika hülyült ott meg, s mindig mindegyik világít, ha vmelyik bekapcsolna...
mindenesetre ez panelhiba, gariztasd!

[ Szerkesztve ]

(#9515) adamssss válasza Ren Hoek (#9509) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem egy 65-ös FHD lenne az álmom olyan 350 környékén...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9516) Zolom89 válasza Madwe (#9514) üzenetére


Zolom89
senior tag

Úgy értettem h tudja vezérelni szóval ha kell kikapcsolja a pixel meg be csak nem megfelelő a szín..
Vagy lehet nincs is szín csak fehér.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#9517) Morph76 válasza bava (#9490) üzenetére


Morph76
aktív tag

A kábel kérdés lesz gyanús Nekem.Milyen kábeleket teszteltél?
Tényleg ki kéne zárni tutira ,mert gyan ús ,hogy 18GB/s -os kábeled van.(volt)

(#9518) krx21 válasza bava (#9486) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem B6 van Xbox One X-el... Én nem használom a game módot. A kép kiváló és a lag olyan hogy még flipperezni is tudok...

(#9519) #72042496 válasza Zolom89 (#9516) üzenetére


#72042496
törölt tag

Minden forrásról ilyen? Szerintem is elektronika/panelhiba lesz, és gariztatni kell sajnos.

(Ezesetben ha 10 kilónál nehezebb, a bolt szállítja, ha jól tudom.)

[ Szerkesztve ]

(#9520) bava válasza Morph76 (#9517) üzenetére


bava
csendes tag

Két 18Gbps kábellel és egy 48Gbps kábellel próbáltam, 0,75, 1.5 és 2 méteresek, vagyis nem túl hosszúak és ezekből kettő prémium tanúsítványú. van még két további olcsóbb 2.0-ás 18 Gbps kábelem, azért azokat is "bevetettem", de hiába. Ezek alapján szerintem kizárható a kábel. De, ha ilyen téren még van ötleted, akkor köszönettel hallgatom.

(#9521) Morph76 válasza bava (#9520) üzenetére


Morph76
aktív tag

Most sokan lehurrogna majd ,de konkrétan felsorolnád a kábeleket?csk azért mondom ,mert én hazahoztam a Monster 48GB/s -os kábelét és nem működött!Alig vették vissza a boltban!Nem hittek nekem.
Ha megteheted és közel lax a Kácsaaudióhoz menj be, és szállítóra vigyél haza egy audioquest belépő Forest (vagy lehet van lejjebb is) kábelt és próbáld ki.Odaadják letét ellenében és ,ha nem működik visszaveszik.
A lényeg ,hogy a legújabb 18GB/s -os legyen.Ez volna az 5letem.

[ Szerkesztve ]

(#9522) junior11


junior11
veterán

Sony CES 2018 - AF8 OLED TV: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9523) adamssss válasza junior11 (#9522) üzenetére


adamssss
veterán

Ahogy nézem akik 2017-ben vettek 4k oled-et azoknak baromira nem éri meg váltani mert kb semmiben nem lesz számottevő előrelépés.

Én abban bízom, hogy lassan jönnek a kínaiak és letörik az árakat. Bár eddig még sok mindent nem láttunk tőlük de hátha.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9524) jlens


jlens
csendes újonc

Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségeteket.Vetten egy lg c6 ost és sűrű mintázatnál nagyon zavaró fehér vibrálás van pl:csikós zakó,kockás ing, a haj.Plazmáról váltottam ott abszolút nem volt ez zavaró.Beállítási probléma ez vagy lehet ez ellen tenni valamit?Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#9525) bava válasza Morph76 (#9521) üzenetére


bava
csendes tag

Van egy audioquestem is, minden kipróbált kábelt beleszámítva ezeket próbáltam: Oehlbach Black Magic, Audioquest Pearl, Inkakustik, Avanity, Belkin. Sokáig egyértelműen a kábelre gyanakodtam, de ezt a részét elengedtem, mert úgy gondoltam, hogy sokfélét kipróbáltam és ezek között van olyan ami nagyon jó minőséget képvisel.
A tv HDMI csatlakozója pedig talán azért nem lehet a ludas, mert a nem UHD blu-ray lejátszó tökéletesen működik, egyértelműen a deep colour kezelésével van valamilyen probléma.
Mindenesetre felvettem a kapcsolatot az LG-vel, kérték az összekötött készülékek típusait, a szoftverszámot és továbbították az illetékeseknek, jeleznek, ha lesz valami eredmény.

(#9526) Pityu89 válasza bava (#9525) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ha nem lesz megoldás egy edid managert kell majd beillesztened. Az megoldja a handshake gondot.

(#9527) Gaben360 válasza jlens (#9524) üzenetére


Gaben360
senior tag

Éljavítás,dinamikus kontraszt,szuperfelbontás,élesség,ez mind lehet ludas.milyen értékeken vannak?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#9528) krx21 válasza junior11 (#9522) üzenetére


krx21
nagyúr

Vére lesz normális talpa és nem dől hátra a TV mint a tavalyi, ami még jó sok helyet is foglalt hátul...

(#9523) adamssss: Én a 2016-os B6-omal sem érzem, hogy lenne bármi amiért váltanék... Egyelőre.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9529) adamssss válasza krx21 (#9528) üzenetére


adamssss
veterán

Mit mondjak én a 2015-ös 910-emmel? :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9530) Madwe válasza jlens (#9524) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez ilyen, nem véletlen tilos felvenni kb kockás meg csíkos inget felvételekre :D Vibrál az mindenen, bármilyen monitoron, tévén, ezek szerint plazma vhogy megoldotta az antialiasingot ez esetben.

(#9531) dgyuri0123 válasza jlens (#9524) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Remélhetőleg jó minőségű a forrás. Bár nálam a 720p is szinte "tökéletes". Ott valami beállítási gond lehet.

"csak a zene van"

(#9532) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Ha lenne egy variable framerate Freesync a 2018-asokban, akkor érdekes lehet. 40-60 FP között mondjuk.

Bár AMD meg nem ad el már kártyát földi gamereknek, szóval Freesyncnek sincs sok haszna most... ha 4K-hoz még mindig erőgép kell, bár azért már egy 1080 közelít.

Esetleg a 4K 120Hz a szimulált BFI-re, de az se akkora nagy elörelépés.

Szerintem évekig nem kell aggódnunk, hogy szaladunk a boltba cserélni, max nagyobbra :D

(#9533) tothl válasza adamssss (#9529) üzenetére


tothl
addikt

Beégés terén mi a tapasztalatod ?

(#9534) adamssss válasza tothl (#9533) üzenetére


adamssss
veterán

A 910-el?

Semmilyen. Filmezek rajta és eddig teljesen homogén a panel.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9535) Zolom89


Zolom89
senior tag

Valaki szervizeltetett már az LG-nel panalhibas tv-t? Mennyi idő lehet?

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#9536) Partizan182 válasza Zolom89 (#9535) üzenetére


Partizan182
senior tag

Én igen (zavaró banding miatt) , kb egy-másfél hónap volt mire hozták az új panelt.

(#9537) Madwe válasza Partizan182 (#9536) üzenetére


Madwe
nagyúr

Addig a régit otthagyták, vagy elvitték s nem volt mit nézni :D?

(#9538) Joshi válasza junior11 (#9522) üzenetére


Joshi
titán

A műszaki jellemzőknél még nincs infó, gondolom idővel kirakják azt is. Mondjuk kíváncsi lennék hogy a 2018-as Sony OLED támogatja majd a HDR10+ szabványt, mert egyelőre semmi más újdonságot nem látok ami számottevő lenne.

(#9539) Joshi válasza adamssss (#9523) üzenetére


Joshi
titán

Most ezt úgy mondod, mintha a fél vagy egymillás tévéit évente cserélnék az emberek. Azért ennyire nem vet fel senkit a pénz. :D

Ha mondjuk LG vagy Sony tévéje van az embernek, akkor van HLG, HDR10 és Dolby Vision amivel sok-sok évig el lehet lenni főleg úgy, hogy DV filmet még nem is láttam. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9540) Joshi válasza Ren Hoek (#9532) üzenetére


Joshi
titán

"Szerintem évekig nem kell aggódnunk, hogy szaladunk a boltba cserélni, max nagyobbra."
Én pont azért vettem 65"-at, mert nem fogom(tudom) évente cserélgetni a méregdrága tévét. Jó lenne ~10 évig használni, azzal már kibékülnék.

(#9541) Pro Koryak válasza Joshi (#9538) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az a1 marad 2018-ban is :F
Csak olcsóbb modell lesz, újabb/jobb nem?
Flatpanelshd:
"Sony says that last year’s A1 OLED has been ”extremely well received by customers and reviewers“ so why change a formula for success? The new OLED model builds on many of the technologies first introduced with the A1 OLED last year.
Last year’s A1 OLED will carry over into 2018. The new model extends the OLED line-up."

(#9542) Madwe válasza Joshi (#9540) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én csak 55öst vettem. Remélem 4-5 év múlva a 77" lesznek olyan árban, mint ma a 65ösök, s akkor ugrok egy nagyot megint :D Az már majdnem akkora mint amekkorát a projektorommal vetítettem, az 85 volt :D

(#9541) Pro Koryak Én ebből azt szűrtem le, h marad az A1 s jön vmi új is. The new model extends the OLED line-up." Az új modell kibővíti a (sony?) oled felhozatalát.

[ Szerkesztve ]

(#9543) Joshi válasza Pro Koryak (#9541) üzenetére


Joshi
titán

"Csak olcsóbb modell lesz"
:Y Alapban már így is jóval drágább volt az A1 mint az LG megoldása, mi értelme lenne a Sonynak két OLED modellt fenntartani? Mindenesetre fura az A1 után az AF8 megnevezés. :F

(#9544) Joshi válasza Madwe (#9542) üzenetére


Joshi
titán

Vetítés az ok, de tévében sokáig luxus marad a 65" fölötti méret. Persze ha álmodunk akkor nagyot álmodjunk. ;]

(#9545) Partizan182 válasza Madwe (#9537) üzenetére


Partizan182
senior tag

Az beb*szott volna :) Nem, házhoz jöttek, hozták az új panelt, ott a nappaliban kicserélték.

(#9546) Joshi


Joshi
titán

Itt egész érthetően és részletesen leírják a HDR szabványokat. Már ha valakit érdekel és még nem tudja ennyire részletesen a témát. Egyébként kitérnek a támogatott HDMI szabványra és tényleg nem kell a HDR-hez HDMI 2.1. :) A képből is látszik, hogy ha a Samsung, Pana és JVC nem keverne, akkor akár támogathatná az összes gyártó és forgalmazó az összes HDR szabványt.

[ Szerkesztve ]

(#9547) Bubukain válasza Joshi (#9539) üzenetére


Bubukain
senior tag

főleg online szolgáltatóknál érhető el DV film, pl netflix és apple

(#9548) sakal83 válasza Zolom89 (#9535) üzenetére


sakal83
addikt

1 het

(#9549) Madwe válasza Joshi (#9544) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát figyelj, 4-5 évvel ezelött az 55" mentek kb millióért felsöbb szegmensben, nem :D? Oledből meg pláne. Miért ne lehetne, h megint ugrik egyet 4-5 év alatt, 65ös lesz 55ös árban,. 77es meg 65ösben :D? Nem sietek sehova mondjuk, de a 65öt szívesen kihagynám :D

Egyébként nyugaton nem ritka a 77 és nagyobb tévék, igaz ott meg is tudják fizetni :D

(#9546) Joshi Ebből hiányzik a hdr10+ nem :D?

[ Szerkesztve ]

(#9550) Zolom89 válasza Partizan182 (#9536) üzenetére


Zolom89
senior tag

Addig bent volt szervizbe??? :O
Lehet csak akkor adom le ha zavarobb lesz..

Sakal83: mindjárt jobban hangzik :D

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.