Hirdetés

2020. február 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-02-17 17:15:39

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#9701) Akra_hu válasza Morph76 (#9695) üzenetére

Akra_hu
(tag)

Youtube segítséget fogok igénybe venni :)

(#9702) Madwe válasza Akra_hu (#9700) üzenetére

Madwe
(veterán)

Nem jellemző, de előfordulhat. Nomeg azért 4kn ha akad is, azt is kb direkt kell keresni :) Ettől függetlenül érdemes valóban a 3 napban keresni, de utána ezen szerintem felesleges görcsölni addig, amig nem látod használat közben (ha nem látod, de teszteled s kiszúrod, utána már normál használat mellett is látni fogod s az őrületbe fog kergetni :D)

(#9703) Akra_hu válasza Madwe (#9702) üzenetére

Akra_hu
(tag)

Feltételezem 3nap után garanciális szervíz nem foglalkozik ezzel.

(#9704) Madwe válasza Akra_hu (#9703) üzenetére

Madwe
(veterán)

Bizonyos pixelszám felett igen, de 4k esetén az sok. 1-2 hibás pixel miatt nem fognak gariztatni.

(#9705) Balika911 válasza Madwe (#9704) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Plusz ahogy írtad, használat közben észrevenni is nehéz.

Régen milyen gyakori téma volt a pixelhiba. Aggódtam is miatta, amikor kijelzőt vettem. A mostaniaknál viszont kb. eszembe se jutott a dolog, fórumon is alig találkoztam a kérdéssel. Érdekes, hogy most itt ismét előkerült. :)

(#9706) Akra_hu válasza Balika911 (#9705) üzenetére

Akra_hu
(tag)

Én vagyok a ludas. Sony lcd tvt váltanék le, és abban az időszakban mindennapos téma volt. Az eladó meg rámhozta a szívbajt. Most meg dobozából ki sem merem venni a tvt. Pedig PS4 pro mellé vettem. 😂

(#9707) Balika911 válasza Akra_hu (#9706) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Ne viccelj már, állítsd be a helyére, és élvezd az új készüléket! :)

(Nyilván nézd is át azért, de szerintem fölösleges túlparázni.)

[ Szerkesztve ]

(#9708) Faresz29 válasza Akra_hu (#9706) üzenetére

Faresz29
(aktív tag)

Szia!

Én is egy Sony LCD-ről 50W805B váltanék, szintén 55C7V-re!
Szintén rendelkezem PS4pro-val!
Kizárólag BD vagy 4K fimek, ill. PS!
Szerintem erre ez a TV tökéletes lesz!!!
Nem tudom megvárni az új modelleket, mire normális szintre esik az áruk...

(#9709) daneel_hu válasza adamssss (#9698) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

"Ettől nem lesz jobb a mozgásmegjelenítés csak az agyadat/szemedet veri át."

De.
Pontosan azért lesz jobb mert az agy/szem nevezetű kombó jobbnak látja.
Ennyi erővel a mozi mint olyan = átverés a villogtatással. :)

Az interpoláció az átverés, mert ott olyan köztes képeket hoz létre az elektronika amelyet a valóságban fel sem vettek.

[ Szerkesztve ]

(#9710) envagyok válasza Madwe (#9699) üzenetére

envagyok
(addikt)

A valódi világban sincs bfi.
Akkor szar a szemünk hiszen az életben is ua látjuk mint az oled tv-ben. És pislogunk ha jobban szeretnénk látni

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9711) adamssss válasza daneel_hu (#9709) üzenetére

Meddő vita de az interpoláció számomra nézhetetlenné teszi az anyagot. Konkrétan hányinger kerülget tőle ha nagyon fel van tolva.

A moziban a 3D-t meg az első perc után már nem is látom, mert hozzászokik a szemem. Másrészt egy két órás film után úgy érzem, hogy teljesen leszívtak agyilag.

Kb. ennyit érnek ezek fantasztikus kényszermegoldások. Normális formátumban kellene rögzíteni a filmeket és akkor nem lenne ez a szerencsétlenkedés az interpolációval, BFI-vel meg a társaival. Persze akkor mivel lehetne eladni az új modelleket...

(#9712) Ijk válasza envagyok (#9710) üzenetére

Ijk
(nagyúr)

A való életben nem 24 képet látsz másodpercenként.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9713) Madwe válasza envagyok (#9710) üzenetére

Madwe
(veterán)

A való életben nem 24 másodpercenként frissül a szemünk, s amíg nem frissít, addig nem egy állóképet nézünk :D?

(#9714) envagyok válasza Ijk (#9712) üzenetére

envagyok
(addikt)

Pont azért lett 24 fps a film, mert az már folyamatos mozgásnak látszott.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9715) Ren Hoek válasza Ijk (#9712) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

A mai mozikban amúgy milyen arányban használnak celluloid tekercset és pillét 24p-nél?
Vagy már digitális vetítők vannak BFI-vel?

(#9716) envagyok válasza Ren Hoek (#9715) üzenetére

envagyok
(addikt)

A moziban 2-3 alkalommal villantanak 1 frame-et.

(#9717) daneel_hu válasza envagyok (#9714) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

Minden további hátránnyal együtt.
Csak régebben még nem voltak olyan minőségű optikák, és nem volt olyan felbontás, színtér a felvételnél mint manapság.
A 24p viszont megmaradt... :)

Egy mozifilmnél eleve nem cél szerintem, hogy úgy lásd mint a valóságban.
Tehát az, hogy a szemünk miként érzékel a valóságban és miként a moziban egy filmnél, az nem érv. (szerintem)

Azt is el tudom képzelni, hogy 120 fps esetében is lehet(ne) fasza és művészi filmeket csinálni.
De valamiért nem csinálnak ilyet.

(#9718) daneel_hu válasza adamssss (#9711) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

"A moziban a 3D-t meg az első perc után már nem is látom, mert hozzászokik a szemem. Másrészt egy két órás film után úgy érzem, hogy teljesen leszívtak agyilag."

Az nem tudom milyen mozi lehetett. :D
Elvinek ennek végig jól kéne működnie.

(#9719) Madwe válasza envagyok (#9714) üzenetére

Madwe
(veterán)

Nagyjából folyamatosnak. A legtöbb esetben. De pl akkortájt nem nagyon svenkeltek gondolom, mert rögtön kijött volna a bibi :) vagy lehet olyan felbontáson még nem volt zavaró... ma már egyértelműen látszik, h a 24p kevés bizonyos jeleneteknél. Csak az a baj, már ezt szoktuk meg, s a 48p már túl mesterkéltnek hat. Nomeg az egész filmipar erre rendezkedett be, bár most a hfr-el hdmi 2.1 esetén lehet lesz előrelépés, s jobb esetben az unokáink már egyáltalán nem fognak 24ps anyagokat nézni, csak ha vmi retro filmet tesznek be, s nekik a gyorsabb fps már nem lesz művi hatású :D

(#9718) daneel_hu 3dhez valóban hamar hozzászokik az ember agya, s fel se tűnik a film közben, miközben belemerül, h 3ds a kép, kivéve ha megint eszébe jut s direkt figyeli :D

[ Szerkesztve ]

(#9720) Ijk válasza envagyok (#9714) üzenetére

Ijk
(nagyúr)

Akkor ha szoktál játszani FPS-t, autóversenyt akkor tedd át 24fps-re, majd meglátjuk mennyire látod folyamatosnak.

A folyamatosság kb 120fps-nél kezdődik amire azt mondom hogy valósághű.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9721) Ren Hoek válasza daneel_hu (#9717) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

Mert annyira megszoktuk, hogy a gagyi sorozatok, szappanoperák, esküvők, ballagások rögzültek 50i-ben, hogy ezt már lehetetlen szétválasztani a filmes hatástól. Nem tudom ha a gyerekeinknek csak 50p-s filmeket készítenénk, ez lenne-e az etalon... de amíg milliónyi 24p-s anyag van, és milliárdnyi gagyi 50i-s sorozat, videó stb... addig ez így marad.

Szerintem jól látod... A festményeknél sem a fotorealizmus a csúcs. Úgy a film(művészetben) sem feltétlenül az, hogy 1000 FPS-ben rögzüljön a mozgás. Amíg az 50p-t "giccsesnek" és szappanoperásnak találják egyesek, addig nem hiszem, hogy ez fog változni.

Egyébként tényleg ki kéne próbálni, hogy felvesztek videókat 24p-ben DSLR-el, vagy HD kamerával, meg 50i-vel, és megmutatjátok a gyerekeiteknek (OLED) TV-n, melyik tetszik jobban? "Melyik hat komolyabbnak"... stb.. szubjektív gyermeki vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#9722) Gaben360 válasza daneel_hu (#9717) üzenetére

Gaben360
(aktív tag)

Elég volna a 60 is.....de az nem lesz szerintem amíg én élek se. :DDD Volt egy műsor régen az m1-en talán,az volt a címe,hogy unokáink is látni fogják....lehet ez lesz a 24p-vel is. :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#9723) daneel_hu válasza Ijk (#9720) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

Ráadául az emberi szem nem túl jó mert csak egy nagyon kis felületet látunk élesen, épp ahova nézünk = annak is nagyjából a közepét.
Tehát már eleve azzal, hogy adott egy szélesvászon arányú flekk (nevezzük most ezt mozifilmnek), már ez is átverés a javából. A valósághoz képest.

Azt mondják az 50 mm-es optika az amely a legközelebb áll ehhez.
Beállítjuk 1,4-es rekeszre és azzal felvenni egy egész filmet... megnézném az arcokat utána. :D

(#9724) Akra_hu válasza Faresz29 (#9708) üzenetére

Akra_hu
(tag)

Remélem minden rendben lesz vele. :)

(#9725) daneel_hu válasza Ijk (#9720) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

DOOM 2016-ban ha nincs meg a 100-120 fps, az gáz. :C

(#9726) adamssss válasza daneel_hu (#9718) üzenetére

CC, CP. Nem a mozival van a gond hanem, hogy az ember agya hozzászokik és amúgy is a filmre koncentrálok. Ezért sem megyek sohasem 3d-re.

(#9727) Madwe válasza adamssss (#9726) üzenetére

Madwe
(veterán)

Azért néha otthon a c6on előkerül a Moana 3dben :D de moziban én se szeretem, de mostmár a világító feketétől is kivagyok, nem csak a popcornzablástól, uh ritkán rángatnak el :D

(#9728) adamssss válasza Madwe (#9727) üzenetére

Egyébként az OLED-el tényleg jobb a képminőség mint a moziban (még a CP-nél is)

Én egyedül a méret és hang miatt járok moziba, mert ott (mondjuk ez is kb csak a CP Atmos termeire vonatkozik) sokkal jobb mint az otthoni nem létező rendszeremnél. :)

(#9729) Zolom89 válasza adamssss (#9728) üzenetére

Zolom89
(senior tag)

Kicsivel több mint egy hónapja van meg a B7V és a star warsra azért mentem el mert sokára jön ki lemezen, de egyébként kicsit gagyi hatása volt a mozinak képileg :D Nem is megyek csak ilyen nagy nevű filmekre ami érdekel majd..
Bekapcsoltam a tv adást karácsony tájékán és elfogott a nevetés hogy mennyire gagyi az is ami HD csatorna néven jön..

Szóval ez az egyetlen negatív a tv-vel kapcsolatban számomra, hogy könnyű hozzászokni a jó tartalomhoz, aztán ha látok valamit ami felét sem üti meg képminőségbe nem bírom megnézni mert zavar

iPhone XR - LG 55B7V- GoPro - Apple Watch S4

(#9730) Gaben360 válasza Madwe (#9727) üzenetére

Gaben360
(aktív tag)

Moziban én sem,de viszont tegnap megnéztük a croodékat 3d-be,és ütött rendesen,ez a második film amit 3d-be néztünk,4 hónap alatt mióta megvan a 910v,szóval én nem bánom,hogy a tv tudja.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#9731) Faresz29

Faresz29
(aktív tag)

Sziasztok!

Aki PS4 pro-val használ Oledet, attól kérdezném:

- Input Lag milyen?
- A kép minőségével, HDR-el hogy van megelégedve?
- Összességében konzollal milyen a TV?

Köszönöm előre is!

(#9732) rendon válasza Faresz29 (#9731) üzenetére

rendon
(tag)

Nekem xbox one x van, de a lényeg ugyan az.
Én LG B7V-vel használom. Ennek az input lagja 21,6ms, ami tv viszonylatban, nagyon jónak mondható.
HDR játéknál már vegyesek a véleményem! Valamelyik HDR játéknál látszólag sötétít a képen.
Viszont az AC Origins gyönyörü, közel 4k, 3584x2016, Ps4-en kicsit gyengébb ez a szám, ott 2816x1584.

(#9733) Batyops válasza Faresz29 (#9731) üzenetére

Batyops
(tag)

En ps 4 proval hasznalom es nagyon jo. A hdr jateknal tenyleg van hogy nemelyik jateknal kicsit sotet a hdr mod de az ujabb jatekoknal mar a hdr-re vonatkozo beallitasok is vannak es ott szepen be lehet allitani. Input lagja a tv-k kozott jonak szamit.

(#9734) poli27

poli27
(veterán)

Ma rendeltem egy ilyen tévét : LG oled55b7v remélem jól döntöttem :) Egy Samsung 55H6700 at fog váltani, az meg bekerül a hálóba :D

[ Szerkesztve ]

(#9735) Ren Hoek válasza poli27 (#9734) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

Olyannyira, hogy bosszantani fog :D

Aki egyszer rászokik a minőségi "szerre", nehezen adja le :D

(#9736) krx21 válasza poli27 (#9734) üzenetére

krx21
(veterán)

Jól döntöttél, kiváló TV. Gratulálok.

(#9737) Zolom89

Zolom89
(senior tag)

Aki a Telekomtól vett LG B7V-t attól kérdezném, hogy garancia levelet azt bármilyen formában kapott-e?
Számla van a Telekom oldalán, de gari levél az nincs, ma jön ki házhoz a szerviz és az is kell nekik azt mondták a telefonba.

(#9738) UberMutant válasza Zolom89 (#9737) üzenetére

UberMutant
(senior tag)

a telekom fiókban a dokumentumok között szokott lenni a garanciapapír , legalábbis telefonok esetén

(#9739) Hami33 válasza Zolom89 (#9737) üzenetére

Hami33
(tag)

Csak nem hibás készüléket kaptál ?

[ Szerkesztve ]

(#9740) Zsmester89 válasza Zolom89 (#9737) üzenetére

Zsmester89
(őstag)

Így van, az amit ott elérsz dokumentumot/dokumentumokat az elég nekik. + kiskönyv a dobozból.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9741) dom1n0

dom1n0
(tag)

Tvtársak, el kell meséljem hogy újabb durva szintre emelkedett a szememben a tv.
Összeraktunk egy elég korrekt gamer pc-t, (i7, 16g ram, 1080ti), kiraktam 4k-ban a battlefield 1-et, mortal kombat-ot a tv-re, és sokáig csak keresgéltem az állam, úgy néz ki a tv-n, kollégák is azt mondták, hogy nagyon cudar :)
Ami viszont érdekes, a 120hz 4k képfrissítést hdmi-n át nem tudja ha jól értem?

(#9742) Madwe válasza dom1n0 (#9741) üzenetére

Madwe
(veterán)

Azt majd a hdmi 2.1 fogja tudni, ami még meg se jelent, nincs még szabványosítva, uh jó hogy nem tudja :)

(#9743) Joshi válasza dom1n0 (#9741) üzenetére

Joshi
(félisten)

Nem feltétlenül kell hozzá OLED, én az előző 4K LCD tévémen is csak lestem milyen jól néznek ki a játékok.

A 4K 120Hz egyelőre felejtős, oda még lehet a Volta is kevés lesz. ;]

Elvileg a 2019-es modellek már HDMI 2.1-el jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#9744) Zsmester89

Zsmester89
(őstag)

:D Az elmúlt 7 év: Tv adást nem nézek, első 3 év: 24" samu full hd monitor + pc, rákövetkező 2 év 47" Lg full hd+pc, 2017.dec.8-ig 55" Lg full hd+pc :D Most lg 55" 4k oled+pc :D soha nem térnék vissza monitorra. :) Viszont a 980 már komolyabb játékoknál erősen kompromisszumos 4K-ban. :)

(#9745) Zolom89 válasza Zsmester89 (#9740) üzenetére

Zolom89
(senior tag)

Elég volt a számla azt lefényképezték és már cserélték is a panelt, kb 15percet voltak itt, gyorsan, korrekten dolgoztak.

Hami33: Sajna lett egy függőleges csík a panelba egy pixel szélesen, 1 hét alatt megjött hozzá a panel hibajelentéstől számítva, jöttek is ki házhoz szervizelni mikor nekem alkalmas volt. Nagyon korrekt garanciás szolgáltatás

(#9746) Zsmester89 válasza Zolom89 (#9745) üzenetére

Zsmester89
(őstag)

Ez egy nagyon jó hír (szervízről).

(#9747) dgyuri0123

dgyuri0123
(veterán)

Sziasztok!

Próbáltátok a tévét nem kifejezetten a saját távirányítójával, hanem másik LG távval használni?

Arra lettem volna kíváncsi, hogy valóban semmilyen funkció sem működik, ha nem a saját távjával próbáljuk vezérelni, hanem pl. egy sorozattal újabbal vagy épp régebbivel.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van" AQ Topaz és Sommer Stratos IC-k eladók

(#9748) Balika911 válasza dgyuri0123 (#9747) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Tényleg nem működik? Samsungnál a H5000 távjával tökéletesen vezéreltem a KS8000-et is. LG-nél nem tudom. Ahhoz nem hogy kettő, egy távirányítóm se volt, mert kifelejtették a dobozból. :D
(Ez NEM az LG hibája, újracsomagolt tévét vettem.)

[ Szerkesztve ]

(#9749) dgyuri0123 válasza Balika911 (#9748) üzenetére

dgyuri0123
(veterán)

Én sem tudom. LG szerviz szerint csakis kifejezetten az adott tévéhez kapott (típusú) távval vezérelhető a tévé. Tehát pl. egy újabb sorozatú távval egyáltalán nem működik együtt.
Azért kérdezem, mert nekem a 600-as táv van, de azt már nem kapni, illetve LG-nél van 20 ezerért. Viszont a 650-es lényegesen olcsóbb, amire azt mondja az LG szerviz, hogy teljesen használhatatlan lesz EG910-hez. :F Nagyon érdekelne, mi az igazság... :K

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van" AQ Topaz és Sommer Stratos IC-k eladók

(#9750) Warck

Warck
(tag)

Sziasztok!

1 hete csatlakoztam az oled táborához, Lg 55B7 el eddig hibátlan a kép semmi csík, zavaró jelenség nincs. Az lenne a kérdésem hogy akik már régebb óta használják a készüléket, a pixel frissítés mennyi időként kapcsoljátok be. Könyve szerint akkor kell ha hosszabb ideig nincs be kapcsolva a tv. A menübe viszont meg azt írja hogy ez ki javítja a hibákat ha sokáig van be kapcsolva. Kicsit a kettő ütközik, lehet hogy el írták a felhasználóit. Beégésnek nyoma sincs és remélem nem is lesz!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.