Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) Madwe válasza dgyuri0123 (#9749) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mi a különbség a 2 között? mert kinézetre szerintem semmi :D A webos 3.5höz ugye már a netflixes van, de a 650es az még nem az. C6os távommal megnézhetjük ha budapest xi ker nem esik messze tőled :D

(#9750) Warck Vagy félreolvastad vagy elírták, akkor érdemes használni ha sokáig be van kapcsolva. Egyébként magától lefuttatja 4h használat után, azaz nem kell vele foglalkozni, csak ne áramtalanítsd!

(#9752) redst4r válasza dgyuri0123 (#9747) üzenetére


redst4r
tag

Régebbi távirányítóval működik. Nekem 55b7 van és a régebbi 50UH635V illetve a 49UB850V távirányítójával is tökéletesen megy minden funkció.

(#9753) Warck válasza Madwe (#9751) üzenetére


Warck
tag

Köszi, nos akkor el írták mert azt írja, a lényeg hogy akkor magától is csinálja! Remélem nem lesz gond vele! Nagyon jó a kép igazából ez a beégés mizéria, ami cseppet össze zavart.

(#9754) dgyuri0123 válasza Madwe (#9751) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Mi a különbség a 2 között? mert kinézetre szerintem semmi"

Szinte szó szerint ugyanezt kérdeztem az LG központi szervizétől. (Váci út) Erre jött a válasz, hogy minden egyes távirányító dedikáltan egy bizonyos sorozatú tévével kommunikál, a többivel egyáltalán nem fog működni SEMMILYEN funkció. A vicc az, hogy két emberrel beszéltem, mindkettő ugyanezt mondta. Na persze (ismersz :) ) kötöttem az ebet a karóhoz, hogy ne beszéljem már "hülyeségeket", na erre megígérte, hogy utánajár és visszahív.... aha, két hete hív...

Ja és ugye náluk még van 600-as 17+áfa-ért, de a 650-es fogható máshol bruttó 8-ért is. Lehet, ez a magyarázat arra, miért akarják rásózni az emberre a régebbi típust?
Akkor ezek szerint működik rendesen régebbi távokkal is a C6, ami jó hír és igazolja a feltevésemet, hogy hülyeségeket beszéltek a szervizesek.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#9755) Madwe válasza dgyuri0123 (#9754) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem mennie kellene vele, de mielött megrendelnéd, én a helyedben kipróbálnám :D Mondjuk online rendelés házhozszállítással van 14napot visszaküldeni indok nélkül, uh végülis bevállalható :D

(#9756) dgyuri0123 válasza Madwe (#9755) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz.

Várok még kicsit, hátha lesz több tapasztalat, azután döntök.

"csak a zene van"

(#9757) dgyuri0123 válasza redst4r (#9752) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszönöm neked is.

Hadd kérdezzem meg, visszafelé is kompatibilis valamennyire a dolog? Tehát a B7 távja "csinál valamit" a régi tévével?

"csak a zene van"

(#9758) redst4r válasza dgyuri0123 (#9757) üzenetére


redst4r
tag

Ez érdekes :Y Visszafele nem működik. Be bekapcsolja, de a többi gombra nem reagál. A gyerekek miatt vettem 2db régi távirányítót a tévékhez, de az egyiket befogtam a B7-hez mert azon vannak média gombok a beépített lejátszóhoz. Nem is értem az eredetin miért nincsenek.

(#9759) dgyuri0123 válasza redst4r (#9758) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Valóban érdekes... :) Még a végén igaza lesz a szerviznek, hogy az újabb távok nem jók régebbi tévékhez.

"csak a zene van"

(#9760) Mentha1967


Mentha1967
újonc

Megoldódott a TV kérdés, a Telekomtól elhoztam egy LG OLED55B7V 4K ULTRA HD
TV-t.
Falra szeretném felszerelni, dönthető és forgatható fali konzollal.
Tudtok ajánlani olyat ami esztétikus és szépen passzol a TV-hez?
KB. 30-40e Ft szánnék rá.

(#9761) dom1n0 válasza dgyuri0123 (#9754) üzenetére


dom1n0
aktív tag

ez nem igaz :).
Amikor pont adtam el a 910v-t simán vezérelte a b7-et a távja.

(#9762) dgyuri0123 válasza dom1n0 (#9761) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt tisztáztuk, korábban, de fordítva is működik? Tehát a B7 távja vajon kezelne egy 910V-t?

"csak a zene van"

(#9763) Akra_hu válasza Batyops (#9733) üzenetére


Akra_hu
tag

Kérdésem,hogy PS4 Pro-hoz melyik beállítást használjam? Yuv420 vagy RGB? Mindenki mást mond PS4 topicba :)

(#9764) Akra_hu válasza Madwe (#9751) üzenetére


Akra_hu
tag

Nekem azt írja ki C7V,hogy pixelfrissítes ütemezve és kikapcsoláskor indul. 1óra a program futtatási ideje. Így is volt miután kikapcsoltam egy fehér vízszintes csík mozgott tv képernyőn. Nekem nem indult el 4óra használat után magától. :(

(#9765) UberMutant válasza Akra_hu (#9764) üzenetére


UberMutant
őstag

elindult az , csak nem láttad, mert nem egy fehér csík megy

(#9766) Akra_hu válasza UberMutant (#9765) üzenetére


Akra_hu
tag

De hát nem is kapcsolta ki a tvt. Ez meg azt írja pixelfrissítés csak kikapcsolt állapotban működik.

(#9767) Batyops válasza Akra_hu (#9763) üzenetére


Batyops
aktív tag

Szia! Tedd automatikusra az összeset. Egyébként Hdr-nél 4K-ban nem tudsz beállítani RGB-t csak Yuv420-at. De ha automatikusra teszed automatikusan átvált. 1080p esetén full RGB-re tedd csak akkor a tv-n fekete szintet magasra kell állítani.

(#9768) Akra_hu válasza Batyops (#9767) üzenetére


Akra_hu
tag

Én engedélyeztettem a hdmi-nél az ultra deep colort és RGB-t, YUV420-at engedi. Ezért kérdeztem melyik legyen :)

(#9769) UberMutant válasza Akra_hu (#9766) üzenetére


UberMutant
őstag

ez aranyos, sajnos a TV-t neked kell kikapcsolnod, a távirányítóval , vagy az időzítővel, esetleg mobil appal. az a lényeg, hogy ne áramtalanítsd, az nem tesz jót neki, mert nem tud lefutni a karbantartás

(#9770) Warck válasza Akra_hu (#9764) üzenetére


Warck
tag

Nálam mikor el indul a pixel frissítés semmi jele nincs neki. Csak mikor be kapcsolom akkor ki irja, hogy a pixel frissítés befejezve. De ezt csak akkor írja ki ha ütemezeten indul. Ez a 4 órás automata ha le fut semmi jele nincs. 55B7

(#9771) Akra_hu válasza Warck (#9770) üzenetére


Akra_hu
tag

4 órás menüben nincs feltüntetve? :)

(#9772) Batyops válasza Akra_hu (#9768) üzenetére


Batyops
aktív tag

Hdr-ben nem tudsz Rgb-t beállítani mert automatikusan átvált YUV420-ba. Ha nem HDR-es a játék vagy nem kell a HDR és kikapcsolod akkor tedd full RGB-be mert az jobb egyébként mint a YUV420..

(#9773) Akra_hu válasza Batyops (#9772) üzenetére


Akra_hu
tag

Hm. HZD mikor elindítottam jobb felül kiírta HDR-t. Pedig PS videobeállításnál RGB-t állítottam. De ezekszerint nem volt jelentőssége,mert felülbírálta magátol. Erre a Yuv420-ra gondolom.

(#9774) Warck válasza Akra_hu (#9771) üzenetére


Warck
tag

4 órás automatikus sehol nincs feltüntetve, vagy legalábbis én nem találtam erről információt a felhasználói leírásban. Pixel frissítést lehet ütemezmi, ill van a képernyő váltás funkció. De amúgy milyen 4 órás menüre gondolsz??

(#9775) PuMbA válasza Akra_hu (#9773) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, szóval mindent hagyj automatikuson :)

[ Szerkesztve ]

(#9776) Akra_hu válasza Warck (#9774) üzenetére


Akra_hu
tag

Erre a 4 órás automatás pixelfrissítésre.

(#9777) vaguny válasza Akra_hu (#9776) üzenetére


vaguny
tag

Szia!
A folyamat, amelyet "4 órásként" említesz, az egy automatikus procedúra, sehol a menüben nincs rá opció, ezt végrehajtja a tv, amikor kikapcsolod. Csak abból érzékelhető, hogy valami zajlik, hogy mikor ilyenkor kikapcsolod a tv-t, az a kattanó hang (relé kattanásához hasonló) nem azonnal, hanem kb. 6-8 perc (nálam) elteltével következik be.

[ Szerkesztve ]

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

(#9778) poli27


poli27
veterán

Hát ma megjött a tévé (OLED55B7V), de eddig nem vagyok vele kibékülve, a Samsung H6700 tévém már 3 éve tudta azt, hogy a Hdmi 1 ben lévő Telekomos stb vezérlése mellett a logitech Z5500 hangfalamat is vezérelte (hangerőt), ami ugye optikán kapcsolódik a tévéhez, mert nem a tévé hangszórója van használva. A chates Lg emberke szerint nem tudja vezérelni, mert nem simlinkes, ez igaz? Mert akkor elmennek a faxba.....

(#9779) Akra_hu válasza vaguny (#9777) üzenetére


Akra_hu
tag

Ez tisztasor. Csak fentebb írták ezt a 4 óránkénti törlést és ezt nem tudtam hova tenni.

(#9780) Madwe válasza poli27 (#9778) üzenetére


Madwe
nagyúr

Optikain nem fog vezérelni, csak hdmin keresztül. A régi samsungod valószínű IR repeaterként leutánozta a logiteched távirányítóját, s úgy vezérelte, ami tökre nem bevett feature, akkor épp abba beletették, a mai tévék nagyja ezt nem tudja, nem tudom samsung pl teszi e még bele bármibe. De azért egy ekkora képminőségi ugrásnál erre kiakadni :) Nomeg eleve dukálna vmi normális házimozi szett egy ilyen drága tévé mellé szerintem nem egy ilyen egybe bögreszett, s azzal menne.

De ha ragaszkodsz ehez, vehetsz univerzális távot, vagy logitech harmonyt. Persze akkor a hadonászós irányítást bukod, ami szerintem hasznosabb :)

[ Szerkesztve ]

(#9781) OPiiPO válasza poli27 (#9778) üzenetére


OPiiPO
addikt

optikán nem is fogja tudni - de ez a szabványos működés :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9782) #72042496 válasza Madwe (#9780) üzenetére


#72042496
törölt tag

"nem tudom samsung pl teszi e még bele bármibe"

A KS8000 nem vezérli optikán a hangerőt.

(#9778) poli27: Szerintem egy univerzális távirányítóval járnál a legjobban, egy régebbi Harmony-val például. (Az újakkal is, csak azok drágábbak, és ilyenre talán overkill lenne.)

[ Szerkesztve ]

(#9783) Madwe válasza #72042496 (#9782) üzenetére


Madwe
nagyúr

Csak azokkal nem tud hadonászni, ami pedig baromi kényelmes webosnél :D

(#9784) #72042496 válasza Madwe (#9783) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hadonászni tud, csak nem ér vele semmit. ;]

(#9785) poli27 válasza Madwe (#9780) üzenetére


poli27
veterán

Igazából ez a hangfalszett is elég nekem, de majd lehet veszek valamit hozzá... csak az lett volna a cél, hogy ne kelljen több távirányító...

(#9782) Balika911 A H6700 se optikán vezérelte, hanem infrán, volt egy infraszem amit bedugtál a tévébe, és letetted az eszközök elé a 2m kábel elég hosszú volt hozzá, és vezérelte az eszközöket, ez azért volt jó, mert nem kellett ráírányítani a boxra hangfalra a távot, mert ugye bluetoothon kommunikált a tévével, és az infraszemen kiadta a jelet. Azért voltam morcos mert azt hittem ez alap maradt...

[ Szerkesztve ]

(#9786) toto222


toto222
tag

Sziasztok !

A kérdésem az lenne,hogy számítógép monitornak szerintetek melyik oled tv lenne a legalkalmasabb ?

70 % -ban szöveges dokumentumok kezelése"napi 5-6 óra ", 30 % -ban filmezéshez kellene.

Most egy 42 colos plazmát használok erre,de nagyobbra váltanék,a dilemmám,hogy régi plazma,lcd vagy oled,jó lenne olyan valakitől válasz aki mind a három típust használta már monitornak.

Ha jól olvastam valahol FHD ben 120 HZ en lehet HDMI n keresztül monitornak használni az oledet,nem tudom,hogy ez mennyire valós.

(#9787) Joshi válasza toto222 (#9786) üzenetére


Joshi
titán

Használnak monitornak is OLED-et, de szerintem 55" baromi nagy és mindig benned lesz hogy nehogy beégjen. Nekem van OLED tévém filmre és egy IPS LCD monitorom(Acer K272HUL) PC-re, egyáltalán nincs bajom az IPS panellel monitorként igaz kalibrálva van.

(#9788) spm


spm
tag

Sziasztok!

Bővült a "farkasfalka". Ma vettem egy LG 55B7V-t. Persze máris problémám akadt és hátha tudna valaki segíteni.
A gond a csatornahangolás, kér valami frekvenciát meg hálózati azonosítót. Másnál is volt ilyen? (UPC, mediacard)

(#9789) PuMbA válasza Joshi (#9787) üzenetére


PuMbA
titán

Érdekes lehet 42 colon olvasni :DDD A fejed legalább nem áll be, hogy mindig egy helyre nézel.

[ Szerkesztve ]

(#9790) sakal83 válasza spm (#9788) üzenetére


sakal83
addikt

Upc honap. Keress ra googleban: Upc mediacard.

Területenként változó az azonosító. Frekvencia is ott van.

(#9791) Madwe válasza sakal83 (#9790) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vagy a mediacardhoz kapott papiroson is, ha megvan meg:)

(#9792) spm válasza sakal83 (#9790) üzenetére


spm
tag

Köszönöm!
Sikerült.
Google a barátom. :) Elsőre is mehetett volna.

(#9793) toto222 válasza Joshi (#9787) üzenetére


toto222
tag

gondolom ha a plazma bírta napi 7 órában több évig beégés nélkül az oled még inkább kell,hogy bírja,van LCD monitorom de sehol sincs a képminőség a plazmához viszonyítva,ezért is gondolkodom inkább oledben vagy esetleg régebbi plazmában.

Az oled kicsit elbizonytalanított a múltkor amikor az euronicsben egy lcd mellett láttam sima tv adással egy LG-t,az LCD-n volt az embereknek valamiféle elmosódott arc vonása,de az oleden tiszta zombik voltak foltos arccal.

Ehhez képest a 10 éves plazmámon abszolút élethű természetes arcvonásaik vannak az embereknek sima nem HD-s adásnál is,vissza felé azért nem mennék a minőségben.

Itt viszont ahogy olvasom mindenki dicséri az oled képminőséget,

Érdekelne,hogy a fenti hibajelenség csak beállítási hiba lehetett vagy sima Tv adásnál még az LCD is élethűbb az olednél és csak FHD vagy 4K ban van létjogosultsága az olednek

A reklám anyagokkal valóban szép képe van az oledeknek de gondolom azok UHDs anyagok

(#9794) toto222 válasza PuMbA (#9789) üzenetére


toto222
tag

azért a távolság sem mindegy,nálam ez jelenleg kb 1,5 m vagyis pont annyi a rálátásom a tévére mint a kisebb monitorra lenne ha 0,5 méterre ülnék attól.

(#9795) envagyok válasza toto222 (#9793) üzenetére


envagyok
veterán

Azért egy oled képét nem az áruházban ramaty forrással istentudjamilyen beállítással kell nézni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9796) Joshi válasza PuMbA (#9789) üzenetére


Joshi
titán

Lövésem nincs hogy honnan jött neked a 42", de a 27"-os monitor méret simán kicsi. Szerintem monitornak olyan 30-32" az ami még nem zavaróan nagy.

(#9797) Joshi válasza toto222 (#9793) üzenetére


Joshi
titán

A képminőség sok mindentől függ, most pártatlanul értem ezt. Itt most értelmetlen felhozni plazmát, lcd-t és oledet. Mindegyik paneltípusnak vannak előnyei és hátrányai. Badarság leszűkíteni egy panelra a minősítést. Én monitornak biztosan nem használnék oled-et, természetesen ez nem azt jelenti hogy nem lehet.

(#9798) Ren Hoek válasza toto222 (#9793) üzenetére


Ren Hoek
veterán

SD adáshoz teljesen felesleges az OLED TV... de még a HD adások is sokszor felskálázott szarok. Láttam szörnyű adásokat mostanában 42 colon... Ezt csak rontja az 55 col.

Monitornak, böngészni én félteném. Bár a fehér fekete szövegek nem égnek bele, de a statikus színes logók/oldalsáv stb az 2-300 óra alatt beleéghet az RTINGS teszten.

Igaz az B6 volt... B7-et most tesztelik

(#9799) Ijk válasza toto222 (#9786) üzenetére


Ijk
nagyúr

55b7. Filmezéssel szépen kijáratod a statikus tartalmat.
Bár jobb lenne hdmi2.1-es de azok csak jó másfél év múlva lesznek csak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9800) poli27


poli27
veterán

Tegnap megnéztem egy uhd filmet rajta, hát odabasz a képe az tény, valahol van leírva ajánlott beállítás?. Milyen uhd lejátszót érdemes venni, mert a mede8er sajna már kevés hozzá :D Plex szerverrel próbáltam streamelni a tévére,de valamiért nagyon akadozott a kép. van esetleg valami samba player hozzá?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.