Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) madgie válasza dgyuri0123 (#8348) üzenetére


madgie
titán

Rec 2020 nem, de sRGB/Rec 709-től szélesebb gamut simán hoz látható előnyt, a filmes világban is hozott.

(#8352) PuMbA válasza dgyuri0123 (#8338) üzenetére


PuMbA
titán

Az első kép nem a filmből van, a második képen meg nagyon kicsi módosítás van szerintem, de ugye az összes utómunka filmre készült :)

[ Szerkesztve ]

(#8353) dgyuri0123 válasza madgie (#8351) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem arról van szó hogy ne lenne jó a bővebb színtér, félreértés ne essék, hanem arról, hogy ezért rengeteg pénzt lehúznak majd rólunk. Mondjuk rólam nem... :)

(#8352) PuMbA: most akkor linkeljek még 100 képet a filmből? Csak gyorsan kiragadtam kettőt...

Ha már itt tartunk, kb. ez itt a Kodak valódi színvilága...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8354) madgie válasza dgyuri0123 (#8353) üzenetére


madgie
titán

A legelső jelenetnél (repkedő cetlik) felmordultam a moziban, hogy bazzeg ez kodak.

(#8355) PuMbA válasza dgyuri0123 (#8353) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, a napsütéses jelenetek inkább ilyesmik. Az előbbi általad belinkelt rész az a moló jelentet és tök felhős az ég akkor a filmben és az is közre játszhatott :) Valamennyi módosítás biztos van benne, de messze nem annyi, mint egy mai modern filmben.

[ Szerkesztve ]

(#8356) rendon


rendon
tag

Üdv

USB-re szeretném másolni a csatorna listát, de a menüben nem látok ilyen lehetőséget. Youtube a WebOS 3.0 ez kivitelezhető, 3.5 már nem. Vagy csak én nem találom?
LG B7

[ Szerkesztve ]

(#8357) dgyuri0123 válasza PuMbA (#8355) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igaz, bár ilyen lenne a legrosszabbul fényképezett film... :)

"csak a zene van"

(#8358) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#8338) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem hiszem, hogy a rendező természetes színvilágú filmet óhajtott csinálni. :)
Lassan már ott tartunk, hogy jobban tudjuk mit és hogyan kellett volna csinálnia Nolannek.

De a magyar a filmforgatáshoz és az utómunkához is ért.
Az is rémlik, hogy amikor meghalt Erőss Zsolt akkor természetesen a magashegyi mászáshoz is értettünk. :C

(#8359) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#8358) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én biztosan nem tudom... De ezek szerint Te tudod, mit akart csinálni... ;)

Amúgy miért ne szeretett volna természetes képi világot egy II. világháborús eseményhez? Jobb lett volna ha medmekszes' képi világot alkalmaz?

"csak a zene van"

(#8360) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#8359) üzenetére


daneel_hu
addikt

Fogalmam sincs mit szeretett volna - én (sem) tudom.

Abban viszont biztos vagyok, hogy olyat filmet akart csinálni ahogy a moziban kinéz - és olyan is lett.
Pont leszarja hogyan néz ki plazmán, oleden, blu-ray fhd lemezen, vagy 4K HDR-ben.
EZEN csak mi csámcsogunk itt.

(BTW... nem láttam ezt a filmet, de a többi alkotását már igen)
Lehet szeretni, nem szeretni a filmjeit, de abban biztos vagyok, hogy több ilyen alkotó kellene amerikába (is) mint NOLAN.
Aki mer kísérletezni és újat létrehozni.
Abban is biztos vagyok, hogy egy ilyen volumenű alkotásnál huszadrangú a film színvilága.

(#8361) madgie válasza dgyuri0123 (#8359) üzenetére


madgie
titán

Tényleg nem volt semmi értelme azon kívül, hogy a Kodachrome-ot (is) használták a második világhàborúban a fotósok és az utólag színezett fekete-fehér fotókat is sokszor ahhoz a színvilághoz igazították.

(#8362) daneel_hu válasza madgie (#8361) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem NOLAN bement az első boltba ahol még kapható volt IMAX alapanyag... és azt mondták neki, hogy "ez van öreg, vagy ezzel főzől vagy elmész a picsába!". :C
- "Na akarjá te itt kőkorszaki színvilágot, miért nem csinálsz inkább olyat ami 2017-ben megállja a helyét??!"

Komolyan én sem hiszem el, hogy azon megy a vita, vajon ilyen "szart" akart-e a rendező avagy inkább szeretett volna "valóságost" - de elbaszta. :C :C

(#8363) hm15 válasza PuMbA (#8336) üzenetére


hm15
senior tag

Ti látjátok végig vibrálni a képét? 70mm vagy film miatt lehet? Más Nolan filmek is vibrálnak, totál képeken nagyon látszik, Interstellar is ilyen volt.

(#8364) PuMbA válasza hm15 (#8363) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, én csak totálokon látom, de ott sem mindig :)

[ Szerkesztve ]

(#8365) Strezi válasza daneel_hu (#8362) üzenetére


Strezi
őstag

Én nem vitázok vle(D), elhiszem hogy ilyet szeretett volna :R

Én húsz percig bírtam, szerintem nézhetetlenül rossz film. Semmi jót nem találtam benne, erre nekem kár az OLED-et pazarolni ;]

Ugyanakkor, Planet Earth II :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#8366) hm15 válasza PuMbA (#8364) üzenetére


hm15
senior tag

Ez valami IMAX, 70mm, film technológiai hiba lehet, de így förtelmes a végeredmény szerintem, nagyon zavaró.

(#8367) PuMbA válasza Strezi (#8365) üzenetére


PuMbA
titán

"Semmi jót nem találtam benne, erre nekem kár az OLED-et pazarolni "

A részletesség fenomenálisan jó FullHD-n is, hát még 4K-ban milyen lesz :K A tengeren készült totálok pedig Planet Earth II-be illők, a lágy pamacsos felhőkkel. Nagyon szép és jó nézni szerintem. Fotóként is megállják a helyüket. Tagadhatatlan, hogy más filmekben nincs ilyen, szóval ha valaki nem is szereti a filmet, az operatőri munkán minimum látszik, hogy a legjobbak között van. Biztosan sok díjat kap ezért.

[ Szerkesztve ]

(#8368) torma1981 válasza Strezi (#8365) üzenetére


torma1981
veterán

Én nem tudom ti mit néztetek? Nagyon elgondolkodtató film volt. Borzasztó mit elhettek át. Látni lehetett a szabadságot de nem tudtak oda menni. Azért is szerintem ez a borongós, bájos felvételek. Ez nem vígjáték. Mit vartatok? Éles, színes, vidám képeket?

(#8369) Strezi válasza torma1981 (#8368) üzenetére


Strezi
őstag

Nézd én nem foglak egyből minősíteni mert neked meg tetszett ;)

Nekem nem tetszett. Semmi szükségem plusz két óra nyomasztó hangulatra a boldog, problémamentes mindennapjaim mellé. Megpróbáltam megnézni, nem jött be. Ennyi.

De, csak hogy tovább offoljunk, pl. lehetett volna más cselekményszálat kiválasztani két, húsz percig meg sem szólaló főhős(? eddig bírtam) bemutatása helyett ...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#8370) PuMbA válasza Strezi (#8369) üzenetére


PuMbA
titán

Utolsó hozzászólásom a témában. Megértelek, de attól még a film nem rossz és nagyon sok helyen elismerik / el fogják ismerni a tagadhatatlan kiválósága miatt több területen :) Én sem szeretek sok mindent, de amiről látszik, hogy sok munkát beletettek, a lehető legbonyolultabb (például operatőri kihívásokat) bevállalták és mernek mást csinálni a megszokottól azt elismerem.

"Semmi szükségem plusz két óra nyomasztó hangulatra a boldog, problémamentes mindennapjaim mellé."

Sok embernek viszont jó bemutató a háborúról hogy ezek is léteznek benne, aki például fiatalabb.

"De, csak hogy tovább offoljunk, pl. lehetett volna más cselekményszálat kiválasztani két, húsz percig meg sem szólaló főhős(? eddig bírtam) bemutatása helyett ..."

Szerintem a lehető legrosszabb a mai filmekben, hogy állandóan mindent kommentálnak, beszélnek közben, össze-vissza vágják a képet 2mp-enként, mindig történik valami :) A régebbi filmek jóval nyugodtabbak voltak ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#8371) Madwe válasza Strezi (#8369) üzenetére


Madwe
nagyúr

Semmi szükségem plusz két óra nyomasztó hangulatra a boldog, problémamentes mindennapjaim mellé.

Akkor minek kezdesz bele egy 2. vhs filmbe, eleve :D?

(#8372) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#8360) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Miért nem ignorálsz olyan hozzászólást, ami nem érdekel? Nem is kötelező reagálni rá. Mindamellett az OFF gomb használatát is meg kellene tanulnod, mert Te pl. soha ne használod. Iménti hozzászólásod sem éppen ON témájú, ha jól belegondolunk, nemde? Azt se felejtsd el, mikor filmekről és egyéb, nem ide tartozó dolgokról diskuráltok oldalakon keresztül (ami szintén nem az oled topik főtémája), senki nem szólt eddig, hogy senkit nem érdekel a téma...

Nem véletlen, hogy használjuk az OFF topik "köröcskét", pont azért, hogy ne zavarjuk vele a köreidet és azokét, akik nem kívánnak foglalkozni a témával. Bocs...

Valamint tömény ostobaság azt gondolni, hogy egy ilyen kaliberű rendező leszarja, miként fest majd az "álma" egy mozivásznon. Ez az egyik legfontosabb szempont talán a forgatókönyv után.

"csak a zene van"

(#8373) Zolom89


Zolom89
senior tag

Na megjött reggel a LG B7V.. avval kezdtem, hogy felraktam a legfrissebb szoftvert egy pendrive-ról.

Hietetlen milyen szép a kép, sok időm eddig nem volt vele foglalkozni, megnéztem pár 4k tartalmat, köztük egy filmbe bele-bele néztem (Warcraft 4k HDR) hát néha már túl szép volt :D Youtube is tele van tartalommal, különféle demokkal, meg is lepődtem ezen.

Van pár dolog amit szokni kell, pl a ps4-emet egyszer visszakapcsolta valahogy.. Játék alatt a HDR eddig nem jött be, be kellene állítani, a piros és sárga színek nagyon elmentek túlszaturáltba ez gondolom orvosolható.

Servio média megosztót használok a gépen levő tartalmak megosztására a tv-vel. Eddig nem volt vele gondom, viszont a 4k-s tartalom az meg-meg akasztja a folyamatot és töltenie kell a tv-nek. Laptop 5ghz hálózaton a tv meg Enternet pórázon. Lehet le kellene cserélni a media szervert?

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8374) elektrotank válasza Joshi (#8259) üzenetére


elektrotank
tag

Megpróbáltam, sajna semmi. Nem foglalkozok vele, marad a gépről lejátszom dolog. Csupán kényelmi funkcióként szolgált volna, mert anime sorozatokat nézek, az OP-t meg ED-t átszoktam ugrani. Szóval 20-25 percenként felkelni az ágyból, meg vissza, egy idő után már kicsit zavaró. Ezért lett volna jó tévéről játszani és akkor ott a távirányító, léphetek a következőre! :) De ezt ma megoldottam egy vezeték nélküli egérrel, szóval így nem a tévét, csak a gépen lévő lejátszót tudom kezelni ágyból :D
Lehet eleve ez lett volna a legjobb megoldás, de kíváncsi voltam, mert ha működött volna a dolog, nem kéne mennie a gépnek sem, csak a tévének. De ez se ront az élményemen.

Mindenesetre köszönöm a segítőkészségedet! :R
Szép napot! :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#8375) Qlux


Qlux
tag

Valaki nem tudja esetleg, hogy a távlöködőn ha megnyomom a STB/PWR gombot, akkor miért külső eszközöket kezd el keresni? LG B7V.

(#8376) Qlux válasza Zolom89 (#8373) üzenetére


Qlux
tag

Laptopra is dugj kábelt, mert lehet a wifi karcsú a magas bitrate-s anyaghoz.

(#8377) Madwe válasza Qlux (#8375) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert az a settopboxod akarja bekapcsolni?

(#8378) rendon


rendon
tag

Üdv
USB-re szeretném másolni a csatorna listát, de a menüben nem látok ilyen lehetőséget. youtube-on a WebOS 3.0 ez kivitelezhető, 3.5 már nem. Vagy csak én nem találom?
LG B7

(#8379) Batyops válasza Zolom89 (#8373) üzenetére


Batyops
aktív tag

Jatek alatt a wide azaz szeles szinskala van aszem alapertelmezetkent beallitva a hdr game modhoz ezt tedd autora.

[ Szerkesztve ]

(#8380) belan


belan
addikt

Sziasztok az lenne kérdésem hogy lg eg 910v és a LG 55EG9A7V mi a különbség? Azt tudom hogy egyik 2017 modell másik 2015 érdemes meg full hd oled tv venni?

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#8381) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hihetetlen ez a C7. Ma teljesen véletlenül elindítottam a ME:Andromeda-t (egy másik játék helyett, a szomszédos parancsikonnal), ami 1080p120 HDR beállításokon volt hagyva, miután teszteltem a legutóbbi szoftverfrissítés óta vajon működik-e már (és akkor megállapítottam, hogy nem), és most teljesen le voltam döbbenve, hogy ebben a felbontásban átváltott a TV Rec2084 (HDR10) TRC-re, tehát jól működött (be volt kapcsolva mindenféle diagnosztikai OSD a játékban, mert nem játszom vele, csak a HDR-t tesztelgetem, illetve érzésre és látványra is 120Hz és HDR volt egyszerre). Közben áttettem a TV-t PC-ből TV módba, és még mindig működött. Aztán kiléptem a játékból, elindítottam még sorban kétszer, és egy filmlejátszót is így (1080p120 HDR) vagy háromszor, de most már nem vált át soha (nem működik, SDR gammában marad annak ellenére, hogy a TV OSD-je azt írja átváltott HDR-be). :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8382) Lacielvtárs válasza belan (#8380) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nekem a 910v van, amit itt is csóró olednek hívnak :D
Ha nem akarsz éjjel nappal 4k tartalmat nézni, akkor szerintem a 910v még nem elavult, ár/érték arányban, szerintem :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#8383) Ijk válasza belan (#8380) üzenetére


Ijk
nagyúr

Attól függ mennyi az annyi?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8384) Ren Hoek válasza belan (#8380) üzenetére


Ren Hoek
veterán

910 és A7 között annyi a különbség, hogy az egyik görbe, + A7-ből kikukázták a 3D-t. Jó kérdés miért...

Az A7-ben is 2015-ös elektronika van, pont mint a 910-ben. Az egy nagyon jó kérdés, hogy a panel milyen benne, de lehet 2015-ös technológia és gyártósor (Vagy csak kihajtogatták a 910-et :) ), mert már nem fognak nagyon FHD modellt piacra tobni. Ezért sem csináltak elektronikát... az jó kérdés, hogy meddig jön rá friss firmware

A 4K HDR-es B7 megéri-e azt neked kell eldönteni, 2-3 méterről nem sok különbség van, közelebbről már igen. (~180 cm-től látható jó szemmel). Ha érdekel a HDR, FHD 120 Hz, picit jobb input lag és "befektetés a jövőbe".... +150 ezerért, akkor nem kérdés, hogy a 4K-t érdemes venni. Innentől lesz szerintem bőven rá anyag. LCD-knél sem lehet kapni lassan FHD-t.
Értéktartás szempontjából majdnem mindegy, mert az olcsóbb TV-n elvben kevesebbet buksz... bár ez is az OLED áraktól függ. Ha úgy tervezed 1-2 éven belül eladod, és esni fog a 4K panelek ára, akkor nehéz lesz eladni... de ez is relatív, mert a B7-en is bukhatsz annyit, ha tényleg olcsóbb lesz. OLED nem jó befektetés sehogyan sem :D
Ha nem hiányzik a 150 ropi, és úgy is váltanál idővel, akkor B7. Minden tekintetben modernebb egyel...de az FHD is teljesen jó (bár 250-300-nál már nem adnék érte többet az fix)

[ Szerkesztve ]

(#8385) Lacielvtárs válasza Ren Hoek (#8384) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, '... OLED nem jó befektetés sehogyan sem :D...'
Főleg ha az ember könnyen megszokja az oled minőséget, utána már nem lesz megfelelő 'akármilyen' tv :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#8386) janos666 válasza janos666 (#8381) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megvan a trükk, ami igazából még mindig egy hiba:
- ha 1080p120 SDR-ból vált 1080p120 HDR-be, akkor 2.2-es gammán marad HDR10 TRC helyett helyett,
- ha 2160p60 SDR-ból vált 1080p120 HDR-be, akkor jó a TRC, de valójában 120 helyett csak 60Hz-en jár (megnézegettem alaposabban az egérmozgás simaságát, és a motion blur-t: 60Hz ez, csak elsőre hirtelen tévedtem, mert előtte játszottam valamivel 4k-ban, ahol cask ~45fps volt, így most a stabil 60 relatívan jobbnak érződött).

Jónak tűnik, de mégsem az, mint aminek látszik: fénykép

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8387) Nemir Ombe válasza Ren Hoek (#8384) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pont írni akartam a 3D-t, de látom szerkeszettél.... ;)

.... és csak megjegyezném: pl. 910-es több "kisebb boltban" már 300e alatt is bőven kapható (igaz nem "5 év gondoskodással) és ennyiért még egy normálisabb LCD sem vihető haza (ellenben a 4K OLED-ek 500+e-es áraival) .... az meg hogy csak FHD szerintem nagyrészt még előnynek is számít, mert ahogy olvasgatok folyamatosan azt látom, hogy mindenki küzd a "4K HDR-el", de normálisan használni senkinek sem sikerül (max. csak akkor, ha a Planet Earth 2-t, demókat vagy a Netflix-es sorozatait nézi folyton, ami azért így elég "ingerszegény felhozatal" egyelőre :D ).... szóval röviden és szerintem: normál fimlnézésez/TV-zéshez egy FHD OLED is elég lehet jelenleg a 4K-s tipusok közel feléért (+ van 3D is) , a "4K HDR" meg mire beérik rendesen, addigra meg a jelenlegi 4K TV-ket is cserélni kell .... ;)

Hmm ....

(#8388) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Megkaptam ma az 55b7-et, egy szoval:

:Y

(#8389) belan válasza Ijk (#8383) üzenetére


belan
addikt

250, 280 ezret szanek rá mert most így karácsony előtt sajnos több mindenre kell a pénz.ren hoek 4k nem nézek egyáltalán ps4 pro val használnám ,amikor meg vetem 460 ezerét lg ec930v akor meg nagy szám volt full hd oled)))

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#8390) belan válasza Lacielvtárs (#8385) üzenetére


belan
addikt

Igen sajnos ez így van jól látod a dolgokat

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#8391) vhunor válasza Nemir Ombe (#8387) üzenetére


vhunor
őstag

A Netflix 4k elég messze van a jótól sajnos. De hát nyilván nem egy 4k BD.

(#8392) Ijk válasza belan (#8389) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tökéletesen jó neked akkor a FHD-s OLED, még az is túlmegy a kereten.
A tartalmak nagy részénél amúgy sem látnál olyan különbséget ami miatt jelentős felárat érne egy idei széria.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8393) Nemir Ombe válasza vhunor (#8391) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Olyan - amilyen, de legalább HDR .... ha pár filmen és demókon kívül mást is akarsz nézni, akkor csak ez marad .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8394) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#8372) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért ennyire nem kell komolyan venni ezeket a hozzászólásaimat, lehetnél lazább kicsit. :)
Nem tudtam ignorálni; kedvelem Nolan filmjeit, egyszerűen csípte a szemem a téma. :DD

Olybá' tűnt a hozzászólások miatt, mintha a fickó nem tudta volna mit akar, vagy tudta de elcseszte.
Ha félreértettem elnézést, nem akartam senkibe se "beleszállni".
De kötve hiszem, hogy félreértettem. ;]

Szerintem örülhetnénk, hogy még van olyan rendező aki tényleg bármit megtehet, kiadják úgy ahogy megcsinálta/megálmodta. Tarantinonak van ekkora renoméja, meg talán Scorsesenek.
Több ilyen kellene.

(#8395) daneel_hu válasza Nemir Ombe (#8387) üzenetére


daneel_hu
addikt

"mert ahogy olvasgatok folyamatosan azt látom, hogy mindenki küzd a "4K HDR-el", de normálisan használni senkinek sem sikerül (max. csak akkor, ha a Planet Earth 2-t, demókat vagy a Netflix-es sorozatait nézi folyton, ami azért így elég "ingerszegény felhozatal" egyelőre..:"

Ezt nem tudom miből sikerült kiolvasni. :)
A tévé lejátszója könnyedén lejátsza a 4K/HDR-t, amennyiben az adatátvitel rendben van.
Amennyiben nem a belső lejátszóval próbálkozik valaki, akkor vagy UHD Blu-Ray lejátszó kell, vagy 4K/HDR-t tudó mediabox. (utóbbiból nincs sokféle az tuti)

(#8396) Nemir Ombe válasza daneel_hu (#8395) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ahogy látom, szerintem "nem ugyanazt" a topikot olvassuk .... :D ;)

Hmm ....

(#8397) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Péntek reggel leadtam a rendelést, délután pedig már a falon volt az 55" b7v (Persze rekordidő alatt, 1.5 óra volt míg a panelba süllyesztett kábeldobozból kihúztam az összes vezetéket, aztán kezdve a tv-ből kivarázsolt fix tápkábellel visszahúztam mindent, továbbá a tv tartó konzolt is lejjebb kellett fúrnom, mivel hiába 55" lg volt előtte, ennek ~6cm-vel alacsonyabban van a vesa felfogatása)
A honlapon található frissítéssel nyitottam, majd a Deadpool-t (4K HDR) elindítottam...gyönyörű, bár szokni kell a mozgásmegjelenítést, tényleg kicsit másabb mint az lcd-nél, persze a sok finomhangolás még hátravan. Pc-re kötve annyira nem voltam elragadtatva, gondolom mert a 980-as kártyám nem támogatja a HDR-t, vagy nem tudom, nem szép a fehér, hiába vannak rendben a színek. (lehet ez is csak beállítás kérdése..)
Viszont mikor bekapcsolt a képernyőkímélője a tv-nek :D egy pillanatra kirázott a hideg, gyönyörű ez a megjelenítés (fekete az fekete).
---
Van olyan aki a Planet Earth I-II. elérhetőségével (virágbolti) megkeresne üzenetben? - csak mert sokat hallok róla s szívesen megnézném, sajnos az elérhetőségeim között nem találtam... Köszönöm

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8398) Bubukain válasza Zsmester89 (#8397) üzenetére


Bubukain
senior tag

a panelba süllyesztett kábeldobozból kihúztam az összes vezetéket, aztán kezdve a tv-ből kivarázsolt fix tápkábellel visszahúztam mindent

mit csináltál? :Y

(#8399) Zolom89


Zolom89
senior tag

LG oldalán beregisztráltam a B7v-t de csak 24honap garanciát mutat rá, kell átfutási idő vagy más a gond? Telekomos vétel..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8400) hm15 válasza daneel_hu (#8395) üzenetére


hm15
senior tag

PC-ről is megy a 4k HDR gyönyörűen, tévé felé érintetlenül, vetítőre SDR konverzióval.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.