Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) Madwe válasza tothl (#9950) üzenetére


Madwe
nagyúr

Játéknál is ritkán lép életbe az abl, kb havas pályán eget nézed s hirtelen lerántod a kamerát a hóra fps esetén. Máskor nem nagyon jön elő. De van akit ez nagyon zavar :)

(#9952) tothl válasza Madwe (#9951) üzenetére


tothl
addikt

Hát igen, de rohadt szépek a mozgások, nem lesz kásás semmi, gyönyörűek a színek szóval ezek bőven ellensúlyozzák sztem.
Kicsit mondjuk félek HDR -ben játszani mert 100on tolja az OLED fényt, de hát ha ez ilyen, akkor ilyen...csak nem lesz baja tőle.

(#9953) Madwe válasza tothl (#9952) üzenetére


Madwe
nagyúr

HDR esetén mást jelent a 100as oledfény, mint sdrnél :) Hiszen sdrnél a legfényesebb pont lehet egy képen akár az egész égbolt napostól felhőstől mindenestől, s 100as oledfénynél vakít az egész, míg ugye hdrnél max a nap lenne vakítóan fényes, az égbolt már korántsem. Pl ha megnézed augyanazt a filmet hdr100on majd sdr kiadásban, akkor észreveheted, h sdr esetén sokkal világosabb az egész. Na, a lényeg, h hdr esetén nyugodtan csapasd 100as oleden, nem olyan világos az, nem kell tőle tartani :)

(#9954) kalimist


kalimist
aktív tag

A Sony készülékeken (köztük az A1-en is) vmi spéci/egyedi Dolby Vision lesz a februári frissítésben de ez is csak akkor érhető el ha az eszközök (pl. UHD BD player, AppleTV 4K, erősítő) is kapnak megfelelő firmware frissítést. Nem ezt jelentették be a tavalyi CES-en. :)

forrás

(#9955) Ren Hoek válasza tothl (#9952) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mivel hajtod 4K-n? :))
Azért oda már elkél egy erőgép. Vagy PS / XBOX... csak ezek 4Kt ki tudják pörgetni 60 FPS-el? Azért OLED-re elkél.

Nekem az a terv, beszerzek egy 1080 Ti-t, és bányászok vele napközben. Elméletben 2-3 hónap alatt visszahozza az árát. Fűtés is megoldva :d

[ Szerkesztve ]

(#9956) tothl válasza Ren Hoek (#9955) üzenetére


tothl
addikt

Van egy PS4 Pro -m, egy s912 -es Libreleeces lejátszóm meg a beépített Netflix és Amazon alkalmazások.

(#9957) Madwe válasza Ren Hoek (#9955) üzenetére


Madwe
nagyúr

Attól függ mit bányászol, de javarészt nem fogja visszahozni az árát olyan gyorsan, főleg ilyen bearish időkben. Nomeg a bányászattal szépen idő elött eltemetheted majd a kártyád, mert folyamat terhelés alatt széthajtod.

(#9958) torma1981 válasza Madwe (#9949) üzenetére


torma1981
veterán

Ja és én monitornak használom. Én semmit nem tapasztaltam ezekből. Pedig van hajtva rendesen. 4k-ban nyomom neki. Persze kevés fenyerovel nyomom. Ki is égnek a szemem.

(#9959) Joshi válasza kalimist (#9954) üzenetére


Joshi
titán

Tologatják az időpontot, eddig január vége volt.

(#9960) Ren Hoek válasza Madwe (#9957) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egy barátom 8 db vadi új Titan V-vel (Volta), egy Ti-vel bányászkodik, Nicehash-el ami 1 percenként megnézi melyik a legjobban megérő cash és azt bányássza. Elvileg max 3 hó. Amúgy utálom a bányászokat, mert kinyírják a VGA piacot... de komolyan elgondolkoztam :D Csak amíg visszahozza az árát...(áram szinte ingyen van a "bányában") persze az is lehet, hogy megtartom csak simán. Kellene a 4K OLED alá egy rendes teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#9961) Madwe válasza Ren Hoek (#9960) üzenetére


Madwe
nagyúr

igen, de az elmúlt fél évben a coinok megtízszereződtek értékben, úgy könnyű volt profitot termelni :D manapság pedig inkább csökkenés várható, még 1-2 hónapig is akár, vagy ki tudja :D Persze ha instant eladja az ember a coint, az más kérdés, ott nincs benne a volatilitása, de gondolom aki tavaly bányászott, az hodl-ölte kicsit :)

(#9963) dgyuri0123 válasza lucky750 (#9962) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Rajtad kívül senki nem akarja úgy használni az oled tévéjét, mint te. Itt senki nem fog tudni neked segíteni szerintem. :N

"csak a zene van"

(#9964) kalimist válasza Joshi (#9959) üzenetére


kalimist
aktív tag

Amerikában már megjelent, európai készülékek februárban kapják. DV-t csak a beépített Netflix és Amazon Prime appok tudnak, külső forrásból nem megy. A Dolby már saját magával vívja a formátum háborút. :)

(#9965) Joshi válasza kalimist (#9964) üzenetére


Joshi
titán

Nem mondod, hogy a DV-t nem tudja külső forrásból mondjuk HDMI-n keresztül?! :Y :W Most olvasom csak a cikket, hát ez így nagyon gáz. :(

[ Szerkesztve ]

(#9966) Joshi válasza Joshi (#9965) üzenetére


Joshi
titán

A cikkből idézve ez pontosan mit akar jelenteni? Google fordító elég kacifántosan fordítja.
[Update 22/01/2017: Sony Europe has since released an official statement which backs up our original thoughts and conclusion.] As follows:

"Select Sony TVs will support Dolby Vision with the software update to be rolled out in Europe within February, 2018. After the Sony TV receives the software update, devices with Dolby Vision playback (such streaming media players and UHD Blu-Ray players) that are connected to the Sony TV by HDMI will also require a software update to support Dolby Vision playback through the device. For more info on the timing of an update to a particular player, please contact the player’s manufacturer.”

(#9967) Strezi válasza Joshi (#9966) üzenetére


Strezi
őstag

Néhány tv támogatni fogja a dv-t streamból vagy HDMI-n a frissítés után, amennyiben a megfelelő appot illetve az uhd bd lejátszó szoftverét is frissíti majd annak gyártója....

Ez amolyan nesze semmi fogd meg jól! Eléggé háborognak is a népek a fórumokon hogy ezt hogy gondolta a Sony. Ha egy lejátszó tud dv-t lg tévével, akkor tudjon már a sony-val is! :F

Ahogy én értem nem tudták a dv specifikáció minden szintjét implementálni(talán nem is tudjàk a sony hardveren), ezért mutogatnak a lejátszókra, hogy azok is megcsinálhatnák a feldolgozás egy részét ...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#9969) Joshi válasza Strezi (#9967) üzenetére


Joshi
titán

Valami ilyesmit vettem ki én is. Mindenképpen gyanús volt a frissítés késése, sejtettem hogy valami technikai oka van. De mi a helyzet a Sony tévé saját lejátszójával? Az lejátszik mondjuk egy MKV DV videót? Vagy az se?

(#9975) Partizan182


Partizan182
senior tag

Nnna, 2 év után az eg910 cserélődött B7-re, HDR agyoncsapott és sose akarok visszamenni :)

SDR-ben is jobb egy picit, nagyon tetszik eddig.

(#9976) dom1n0 válasza Partizan182 (#9975) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Valoban jo a hdr, valos 4k jatekok(pc) is durvabbak mint fullhd-n soksokkal :)

(#9978) Partizan182 válasza dom1n0 (#9976) üzenetére


Partizan182
senior tag

Azt elhiszem, bár a PC-s HDR-t az itteni beszámolók alapján egyenlőre bottal sem piszkálnám (elmeállapotomra ennél igyekszem jobban vigyázni). Sima PS4-ről is ég és föld, HDR fullhd mellett is odacsap mint kiderült.

Near black uniformity nem a legjobb, de mindenhol azt olvasom hogy a 7-es széria ilyen szempontból visszalépés, mindegy, ez legyen a legnagyobb bajom.

(#9979) Strezi válasza Joshi (#9969) üzenetére


Strezi
őstag

Belső lejátszó(k) ami netről vagy USB-ről dolgozik az tudja a DV-t új firmware-rel. Gondolom Netflix is frissül hamarosan rá, de lehet hogy már most tudja(v tudná).

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#9980) Dadan01 válasza Joshi (#9969) üzenetére


Dadan01
senior tag

Én nem láttam még dolby vision mkvt, de fizikai adathordozón létezik. A HDTV tesztes pali, Vincent Teoh-nak van összehasonlító videója, talán a Power Rangersen mutatja a különbségeket a hdrhez képest. Netflixen csak DVt láttam, hdrt nem.

(#9981) daneel_hu válasza tothl (#9952) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem teljesen mindegy mennyit öregszik, ha 6-8 évet bír akkor az elég.
Addigra úgyis mindenki új tévét akar majd venni. :)

Beégni nem fog normál használat esetén.
Persze nem mindig ugyanazzal a játékkal kell játszani. :D

(#9982) Ijk válasza daneel_hu (#9981) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát ha a tv-m 6 évet bírna akkor az életben nem vennék többet attól a gyártótól. Elég meglepő számomra hogy fogyasztói oldalról is már ennyi az igény egy milliós összegű készüléktől.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9983) tothl válasza daneel_hu (#9981) üzenetére


tothl
addikt

Jah mondjuk a Static Chess 2018 -nál beég a tábla.. :D

(#9984) Madwe válasza daneel_hu (#9981) üzenetére


Madwe
nagyúr

10 év alatt, non stopő, napi 24h használattal veszíti el papíron a fényereje felét, ha folyamat 100as oled ligthon megy. Ha "csak" napi 10h megy, minden nap, 100as fényen, akkor 27 év alatt veszítené el a fényereje felét.

Namármost eleve a 100as oled light ritka, pláne a folyamatos napi 10h használat, azaz 99.99999% h egyéb elektronika fog elöbb tönkremenni benne, mintsem h ne lenne elég fényes. Azaz teljesen azonos, meddig marad használható a tévé, mint lcd esetén. Egyedül az extrém, beégésre okot adó használat lehet olyan, ami miatt idő elött kukázni kell.

Mellesleg lehet 6-8 év után veszel új tévét, dehát akkor mehet a mostani 55/65 colos oled a budiba :D

[ Szerkesztve ]

(#9985) Joshi válasza Strezi (#9979) üzenetére


Joshi
titán

Az nekem már bőven elég ha esetleg összeakadok egy Dolby Vision anyaggal. :K Akkor azért nem olyan gáz, de még az is előfordulhat, hogy a felhasználók nyomására mégis megoldja valahogy a HDMI-n keresztüli DV lejátszást a Sony.

(#9986) Madwe válasza Joshi (#9985) üzenetére


Madwe
nagyúr

De nem most volt róla cikk, h megoldja februárban, csak a külső eszköznek is támogatnia kell, azaz bizonyos lejátszókkal menni fog, ha ráharapnak?

(#9987) Warck válasza Madwe (#9984) üzenetére


Warck
tag

Egy cikkben azt írják, hogy WRGB panelt használ és az oledekkel csak a fehér fényt állítják elő elvileg a beégésre nagyon minimális az esély. Gondolom a 2017 es oled tvk is igy készültek. Ha ez így van akkor nem lesz gond, persze az idő a meg mondója. Ill most futnak ki 2013 - 14 es tvk és azoknak a tulajdonosai már jobban tudják, hogy mik a tapasztalatok,itthon és világ szinten.

Az LG a saját fejlesztésű White RGB, azaz WRGB panelt használja, amelynek lényege, hogy az OLED-ek csak fehér fényt bocsátanak ki, a színeket színszűrővel állítja elő az OLED55C6V. Erről a megoldásról korábban már írtunk, a . Forrás geeks.hu

[ Szerkesztve ]

(#9988) Joshi válasza Dadan01 (#9980) üzenetére


Joshi
titán

Ha tényleg működni fog USB-ről, akkor van két demo(link1, link2) amivel ki lehetne próbálni. Igaz hogy ez TS nem MKV, de ez most mellékes. A kérdés csak az hogy ti az LG tévéteken láttok-e különbséget a HDR10-hez képest? Jobb, hasonló vagy teljesen más látványra?

(#9989) Madwe válasza Warck (#9987) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, wrgb-t használ, ettől függetlenül lehet úgy használni az oledeket, h akár pár hónap alatt beégjen :) Ugye ott van pl az RTINGS oledgyilkos tesztje ahol már konstans 5 hét kínzás után elkezdett beégni a piros, igaz folyamat statikus ábrákat tesztelve :D, illetve most kezdték el a real life burn in testet is.

[ Szerkesztve ]

(#9990) Joshi válasza Madwe (#9986) üzenetére


Joshi
titán

Igen, de miért küzdenének vele a gyártók? Nyilván a Sony 4K BD lejátszója tudni fogja, de nekem a mostani Oppo 203-as lejátszóm nem hinném hogy tudja. Csak ezért biztosan nem fogom lecserélni a lejátszómat. Mondjuk az Oppo cfw-vel egyelőre nem tudja a DV-t szóval nincs is miről beszélni.

(#9991) Warck válasza Madwe (#9989) üzenetére


Warck
tag

Ezek a tesztek érdekesek, de ilyenkor azt is tesztelik, hogy az elektronika, mennyire javítja ezeket a hibákat? Ill be van kapcsolva a képeltolás? Tesztet sok féle képp lehet csinálni, lehet úgy is hogy tényleg azt igazolja, beég. És nem jó a technológia bár az RTINGS elég hiteles. De azért ki tudja és persze az otthoni körülmények, is ott vannak. 20 nap teszt oké de általában 5 év múlva derül ki igazából, mi az igazság! Meg ki mit néz, statikus ábrákat nem hiszem hogy sokan néznek rajta.

(#9992) Madwe válasza Warck (#9991) üzenetére


Madwe
nagyúr

Képeltolás be van kapcsolva, s a javítás is lefut, csak ritkán (napi 20h megy a tartalom, s utána 4h pihen kikapcsolva).

Az első teszt az pont arról szól, h kínzás alatt mennyire hamar megy tönkre, nem valós értékeket akarnak kapni, hanem h milyen hamar adja meg magát, ha folyamat statikus képet kap. Azért az 5 hét, napi 20h tartalom után minimálisan jelentkezik pirosnál sztem nem rossz érték.

Az újabb teszt szintén kínzásra megy (hiszen nem akarnak 5 évig tesztelni) ezért sokat járatják ott is, de ott pedig a különböző tartalomtipusokra kíváncsiak, h melyik gyilkolja jobban a panelt, a tipikus focinézés, sorozatnézés, tévénézés, filmezés, statikus meg dinamikus játék.

Szóval ennek se az a célja, h megmutassa mi lesz 5 év múlva, hanem az, h el tudd dönteni, h a te felhasználásoddal mennyire lesz kitéve kínzásnak a panel...

(#9993) Joshi válasza Warck (#9991) üzenetére


Joshi
titán

Normál otthoni használattal már a plazma se égett be. De ott működött a zoomolt kép és akkor a logo se volt benne a képben, pl statikus kép ghost megmaradt, akkor egy napig járatta az ember zoomolt kép mellett és szépen eltűnt a ghosting. Nem tudom ez OLED-nél mennyire működik, egyszer már kérdeztem de nem kaptam egyértelmű választ.

[ Szerkesztve ]

(#9994) Warck válasza Madwe (#9992) üzenetére


Warck
tag

Köszi! Nos néztem a teszteket, sok oldalon de gondolom ha annyira komoly probléma lenne azért ennek, híre lenne főleg, hogy nem olcsó eszközök. Mondjuk évi 1-2 millió el adott készüléknek, még talán annyira nem üt vissza. Majd mikor évi 10 millió eladott készülék közül égbe több ezer darab akkor talán lenne vizhangja. Bár oled új technológia és az Lg nek, oda kell figyelni egy komoly probléma eléggé vissza ütnek és mehetne a levesbe.

(#9995) Warck válasza Joshi (#9993) üzenetére


Warck
tag

Oled jobban bírja a fentiek szerint, én is nyuzom és van félsz, hogy mi lesz ha beég de eddig semmi gond nincs. Más mint a plazma, ha itt meg marad a logó akkor elvileg a pixel frissítés eltünteti. Így nem lesz nyoma, de majd írják akik esetleg tapasztalták.

(#9996) #72042496 válasza Warck (#9995) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valamiféle analógiát az SSD-kkel látok. Mikor újdonság volt, sokan betojtak a fórumokon hogy kímélni kell őket, mert öregszik meg nem bírja a NAND. Aztán kiderült, hogy lehet nyugodtan használni, az elektronika majd intézi, amit kell.

Az OLED-et is könnyű túlaggódni, de szerintem fölösleges. Ez szórakoztatóelektronika, a tévé van az emberért, és éppen az ellenkező célra, hogy kikapcsolódást nyújtson. :)

[ Szerkesztve ]

(#9997) Warck válasza #72042496 (#9996) üzenetére


Warck
tag

Igen emlékszem ssd nél is volt aggódás, de idővel kiderült hogy bírja. Igen új technológia és szerintem is azért van hogy szórakozásra van. De engem is be rántott, ez a sok teszt, hogy így beéget meg amúgy. Lehet ha nem hallottam volna róla, nem érdekelne. Annak idején azt mondták, hogy lcd nem égbe hát annak idején alig ment a tv2 és a logója ott maradt. Persze garanciába cserélték, ritka dolog de én bele futottam. Bízva az oledbe ezért bele vágtam és eddig pozitív a tapasztalat és remélem később is az lesz. Van 2 év garancia aztán kiderül kell e majd használni.

(#9998) kalimist válasza Joshi (#9990) üzenetére


kalimist
aktív tag

Egyébként az idézett cikkben pont épp az Oppo-ra hivatkoznak, mint aki fog firmware frissítést készíteni ehhez az egyedi Dolby Vision-höz de ha erősítőre kötöd az Oppo-t akkor annak is kéne frissítés és arra nem vennék mérget, hogy lesz is. :) Dolby Vision anyag pedig nagyon sok ha van ATV 4K-d de itt sem gondolnám, hogy majd pont az Apple fog a Sony miatt frissíteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#9999) Joshi válasza kalimist (#9998) üzenetére


Joshi
titán

Az erősítőt mindenképpen ki kellett kerülnöm mivel igaz hogy 4K-s, de úgy általában a HDR-t nem támogatja. Az Oppon van külön Audio HDMI kimenet is, szóval nem probléma.
A Dolby Vision miatt nem parázok, csak ha valamit beígérnek akkor ne ilyen kompromisszummal. Szerintem amcserikában lesznek perek ez miatt. :D

(#10000) Dadan01 válasza Joshi (#9988) üzenetére


Dadan01
senior tag

Szerintem ég vs föld különbség nem várható/látható. Itt egy egész jó videó. Apple tv-n teszt, egy másik videóban Jó mindegyik :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.