Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) Nemir Ombe válasza Qlux (#8199) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kit érdekel, hogy valós vagy nem a 4K .... a lényeg, hogy HDR legyen .... ;] :D

Hmm ....

(#8202) Qlux válasza PuMbA (#8200) üzenetére


Qlux
tag

Itt mindig tanul az ember:)Köszi:)

(#8203) dgyuri0123 válasza rendon (#8186) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

UPC mediacardom van. Csatornaszerkesztésben meg tudod adni a sorrendet is. Macerás, mert egyenként kell behúznod a neked tetsző számú helyre, de működik a dolog. A Kedvenceket felejtsd el szerintem. Ja és el tudod tüntetni a nem kívánt csatornákat úgy, hogy nem láthatóvá teszed, így nem is lesz a listában sehol. Olyan, mintha be sem lenne programozva rá a tévéd. Nálam most kb. 50 csatorna látható sorrendben, de úgy érzem, még 15-20-tól meg kell váljak... :D

(#8187) Joshi: MM-ban kb. 5x annyi a dvd, mint a BD. Legutóbb még így volt....lehet, hogy mióta nem jártam ott, BD lett a sztenderd? :) Pedig az SD már legalább 10 éve kifutott... :F

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8204) Ren Hoek válasza Nemir Ombe (#8201) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha nem is ilyen upscale 2K- 4K-ról van szó, hanem kis különbségekről... pont az a jó ekkora pixelsűrűségben, hogy nagyítóval kell keresni a különbséget, ha nem natív kijelzőfelbontású a forrás.
FHD-nél még lehet észre lehetett venni, ha nem natív FHD ment... de itt? Most őszintén, ki az aki mikroszkóppal nézi a TV-t?
Normál nézési távból nem probléma egy kis +- scale.

(#8205) rendon válasza dgyuri0123 (#8203) üzenetére


rendon
tag

Akkor nem értem hogy én mért nem tudom szerkeszteni. Mert ha antennáról kapnám a jelet vagy műholdról, akkor tudnám cserélgetni a csatornákat. De kábelen nem adja ki azt a lehetőséget.
Műholdas Csat.Szerk......kihagyás/visszaálltás menüpontban ott minden üres, és nem tudok oda bevinni semmit. Biztos én vagyok a láma :D

(#8206) Zsmester89 válasza T1OK3 (#8191) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ohhh, hogy baxák meg......miért?? A kérdés már csak az, hogy a nagy vagy a vékony fejjel szerelt a tápkábel....a vékonyat lehet el tudom húzni, de a vastagat fix, hogy nem. A tv-t nem akarom szétszedni, hogy áthúzzam, pláne, ha rövid is..Akkor marad a hosszabbító+tv mögött mókolás.........

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8207) janos666 válasza Qlux (#8199) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom mit várunk a CGI-tól így kezdetben azután, hogy annak idején a korabeli Transformers rész 3D verziójához a 2D-s render-t konvertálták át "hamis" 3D-be, ami azért elég kemény, hisz kész voltak a 3D modellek, csak újra kellett volna renderelni mindent egy másik kameranézetből is, és máris korrekt "valódi" 3D lett volna, ráadásul ez egy olyan filmnél, amiben csak a látvány ér bármit...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8208) janos666 válasza torma1981 (#8193) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Így van... Nekem végül is jó így most, de már a puszta kíváncsiság kedvéért ingerem van kitekerni azt a csavart és megnézni hogy legalább egyszerűen cserélhető-e a kábel a kis fedlap alatt, amit 1 csavar tart.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8209) renatto válasza T1OK3 (#8195) üzenetére


renatto
őstag

Pont a névnapomon. :)) Hol lehet megnézni a gyártási időt?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#8210) dgyuri0123 válasza rendon (#8205) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha jól emlékszem, nem UPC digitálisra hangoltam a tévét, hanem simán digitális kábeltévé hangolást választottam. Ahogy emlékszem, el sem indult a hangolás, ha a UPC-t választottam ki.

Csatornaszerkesztésnél a digitális kábeltévét választom ki a listából.

"csak a zene van"

(#8211) Strezi válasza janos666 (#8208) üzenetére


Strezi
őstag

Én már kitekertem ;) Egy csatlakozó van, de nekem hirtelen nem volt olyan.

Nekem is falban van a kábel, a pc tápcsatival a végén. A régi LG plazmán az volt...
Átszereltem a csatlakozót egy lengő konnektorra(kültéri hosszabbító), abba dugtam most a tvt. Lehet tekergetni mögötte a kábelt

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#8212) Gtaati válasza T1OK3 (#8195) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!
Kb en is igy jartam a B7-el, oktoberben vettem es oktoberi gyartasu volt:)

(#8213) T1OK3 válasza renatto (#8209) üzenetére


T1OK3
kezdő

Elnéztem a dátumot, novemberi gyártás, december 5-i kiszállítás :R

A TV hátulján van a dátum!

(#8214) torma1981 válasza T1OK3 (#8213) üzenetére


torma1981
veterán

Az enyém augusztus. Szeptemberi vétel. Látszik,hogy nem sokat porosodnak. :D

(#8215) attiati válasza T1OK3 (#8213) üzenetére


attiati
veterán

akkor mégsem készletkisöprés van

(#8216) renatto válasza T1OK3 (#8213) üzenetére


renatto
őstag

Köszi!

ui: Hogy nézted el hogy 3 napja hozták vagy 23?! :Y

ui2: Az enyém októberi, nov. 17-i vásárlás. Tényleg viszik mint a cukrot.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#8217) Sub-S


Sub-S
senior tag

Ki mennyi hibás alpixelt talált nemrég vásárolt kijelzőjén?
Volt aki inkább meg sem nézte? :)

(#8218) Blaise válasza Sub-S (#8217) üzenetére


Blaise
veterán

Hogy lehet megnézni?

(#8219) Ren Hoek válasza Sub-S (#8217) üzenetére


Ren Hoek
veterán

4K-nál elég gyakori, B7-ből, itteni fórumtárs mesélte, hogy 4/4 készüléknél volt egy-két dead pixel.

4K-nál nem lehet látni kb ha nem 1m-ről nézed. Ráadásul nem világít, tehét nem olyan mint LCD-nél, ami besül.

...én nem teszteltem RGBW ábrákkal, ha van is rajta nem akarom tudni :D Normál használatnál 1m-ről sem láttam egyet sem.

(#8220) Zsmester89 válasza Strezi (#8211) üzenetére


Zsmester89
őstag

Akkor a kis fedlap kicsavarása után sem lehet normálisan cserélni a vezetéket (áthúzni, visszacsavarni). A végső megoldás nálam is egy hosszabbító lesz, ha ideér a tv.
2. Ha jól látom akkor a vesa sem a 400x400-as, s nem is ott van, ahol a mostani 55" lb730-nak, így azt is fúrhatom (nagyobbik ikeás tv konzol) lejjebb. :(

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#8221) rendon


rendon
tag

Szürke képnél, nektek van halvány függőleges sávosodás? Tv-nek a jobb oldalán látni, a balnál nincs.
LG B7
Vagy hívhatom a szervizt hogy csinálják meg?

[ Szerkesztve ]

(#8222) freddirty válasza rendon (#8221) üzenetére


freddirty
senior tag

Near black banding. minden oleden panelen van eltérő erősségben. Magasabb oled fényerőnél jobban kijön, tévé/film közben nem látni, de pl én steam linken keresztül játszom és ott van pár kép ahol zavaróan kijön. Szerencsére nem játék közben inkább menüben.

fred

(#8223) daneel_hu válasza rendon (#8221) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem minden olednél van ilyen.
Pixelfrissítés eltünteti majd. Normál használat mellett nem tűnik fel.

(#8224) daneel_hu válasza torma1981 (#8214) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezek elmennek azonnal...
Nem úgy mint a kúledek. :C

(#8226) rendon válasza freddirty (#8222) üzenetére


rendon
tag

Én is játék közben vettem észre a szürke xbox menüben. Nagyon halvány lehet látni. Gondolom a szerviz nem foglalkozna ilyennel. Vagy kapnék egy új tv-t, mondván hogy, abban is lenne valamennyi?

daneel_hu A pixelfrissítés nem tünteti el, csináltam már párszor. Mondjuk csak 2 hete van meg a tv.

[ Szerkesztve ]

(#8230) Ren Hoek válasza rendon (#8226) üzenetére


Ren Hoek
veterán

100% hogy szinte minden OLED panel inhomogén picit near black... Ha jól látható éles sáv (mintha egy függőleges pixelsáv halványabb lenne) az szervíz probléma, itt cseréltek is panelt valakinek.
Ha átmenetes és alig látszik, akkor hiába cserélnék... XBOX menün kívül úgy sem fogod látni.

Majd talán a 2018-as paneleken fejlesztenek valamit... de ha szinte soha nem zavaró nem érdemes ezen parázni.

(#8228) lorant68: Talán be kellett volna kalibráltatni a TV-t... nem is értem mit vártál... Állítgatással néha még rontani is lehet a színhűségen.

Nem a készülékben van a hiba, hanem túlzott elvárásaid voltak a gyári beállítással kapcsolatban + hozzá voltál szokva az LCD színvilágához

[ Szerkesztve ]

(#8232) rendon válasza Ren Hoek (#8230) üzenetére


rendon
tag

Mondjuk tegnap a filmnél is észrevettem, sötét jelenetnél ki lehetett venni a sávosodást, pedig 2m ültem a tv-től.

(#8233) torma1981 válasza rendon (#8232) üzenetére


torma1981
veterán

Nálam is este sötét jelentnél ha sok a fényerő akkor látszik. Középen. 45 fenyerovel már jó.

(#8234) renatto válasza rendon (#8232) üzenetére


renatto
őstag

Nálam pont 0 OLED light-nál lehet látni, bár akkor sem sokat. Ezzel néztem.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#8235) rendon válasza torma1981 (#8233) üzenetére


rendon
tag

Akkor úgy látszik minden olednél van ilyen. Akkor olyan mint a lendél a felhősödés, csak ez jobb egy fokkal.

(#8236) torma1981 válasza rendon (#8235) üzenetére


torma1981
veterán

Igazából csak beállítás kérdése. Ha jól van beállítva nem látszik. A felhősödéssel nem nagyon tudsz mit csinálni.

(#8239) dgyuri0123 válasza rendon (#8235) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nyugodj meg, minden oleden van látható near black, eltérő mértékben. Ha épp olyan a jelenet, akkor bizony látni fogod, akárki akármit mond, de nem túlzó mértékben. Picit valóban zavaró, de néhány hónap múlva megszokod és nem azt fogod állandóan keresni, ezért nem is fogod olyan könnyen észrevenni. Szerintem.

C6, B7 sem mentes ezektől a "hibáktól". De ha ez vigasztal, a Panasonic és a Sony is tudja ugyanezt produkálni, jóval drágábban. :D

Ja és kb. 2 hónap/300 óra után egészen minimálisra fog csökkenni a banding és a near black. Sajátomnál így volt és őszintén nem tudom elképzelni, hogy az újabbak másképp "viselkednének" a kezdeti időszakban. Egyszóval, "bejáratási időszak" létezik az olednél is.... ismét csak szerintem.

És nem egy fokkal jobb lcd-nél, de ezt Te is tudod... ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8240) rendon válasza dgyuri0123 (#8239) üzenetére


rendon
tag

Valóban nem vészes. Az meg jó hír hogy kellő bejáratás után csökkenhet ez a dolog.
Köszi az infót. Akkor helyesbítek, nem egy fokkal jobb, hanem fényévekkel :D

[ Szerkesztve ]

(#8241) Sub-S válasza Blaise (#8218) üzenetére


Sub-S
senior tag

Én még a régi ph-s 'TFT teszt - PH! v1.00'-s progit szoktam használni ott vannak piros, zöld, kék, fehér, fekete képek azokat szoktam végignézni. De bármilyen más módon előállított kép ugyanúgy megteszi. :)
Mondjuk TFT esetében ez a módszer sem fed fel minden ilyen jellegű hibát, ha jól rémlik volt olyan mikor tesztképeken minden jó volt viszont egy pixelnél annak függvényében jött elő némi 'zavar', mikor az adott oszlop egy másik részén eltérő intenzitású volt a kép, ami egyszínű háttérnél nem jelentkezik.
Nem tudom ilyen előfordulhat-e olednél.

(#8242) T1OK3


T1OK3
kezdő

Tegnap a B7-nél olyat tapasztaltam, hogy 2x is kérte a Wifi jelszót, ma viszont nem.
Ez mitől lehet? Vagy a router szórakozik ?

(#8243) Ren Hoek válasza T1OK3 (#8242) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem is volt valami ilyen, én a fostos UPC Routerre gondolok. (Ubee vagy Technicolor)
Nálam már érik egy csere.
Nálad nem az van?

(#8244) T1OK3 válasza Ren Hoek (#8243) üzenetére


T1OK3
kezdő

Nálam Telekom-os van, Sagemcom a neve (sose hallottam még róla), az is új mint a tv.
Most működik,ezért nem piszkálom. A beüzemelése röpke 2 órát vett igénybe az ügyfélszolgálattal közösen, mire minden működött. :W

(#8245) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Hát, srácok... szopok rendesen a Plex-el és a Smart Share-el is. BD-t nem ismerik fel. DVD-t szintén nem, de ISO-t sem, csak MKV megy nekik. Szóval, az a varacskos disznó Med600 legalább mindent lejátszik, még egy "bélyeget" is, ha beledugom az "etetőjébe"... :D Pedig képileg nagyon rendben lenne a Plex, de mi a szart csináljak a szeretett DVD és BD koncert-filmjeimmel ?
Vagy simán én rontok el valamit? :F

Esetleg tudnátok egy olyan progit ajánlani, amivel szinte mindent le tudnék játszani és persze a tévével is kompatibilis ?

"csak a zene van"

(#8246) Madwe válasza dgyuri0123 (#8245) üzenetére


Madwe
nagyúr

Remuxold őket mkvbe. Amúgy mindent megeszik a plex, kivéve isot, meg minden más formátumot, ami menüt is tartalmazhat (anno vitte azokat is, de mobil lejátszási problémák miatt inkább kivették belőle az egészet sajnos)

(#8247) Ijk válasza dgyuri0123 (#8245) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kösd vissza a médialejátszót szerintem. Biztos nem szarakodnék ezekkel, teljesen életszerű hogy az ember elkezd mkv-ba remuxolgatni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8248) dgyuri0123 válasza Madwe (#8246) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

BD csak úgy megy, hogy megkeresem azt az m2ts fájlt, ami tartalmazza magát a filmet. Ez roppant szar így. :((( Most BD25-öt remuxoltam MKV-ba és alig lett kisebb. 2 gigát ugyan "megspórolt" a 23-ból, de elsőre nem látok különbséget. :) Majd meglátom, marad-e a Plex.

(#8247) Ijk: Igazad van, de az a "gond", hogy Plex jobban "fest", mint a Med600. Ha visszaállok rá, zavar a "macskalépcső", amit ferde vonalaknál "rajzol" és persze sűrűn "strukturált" képeken is nyugodtabb a képe a belső lejátszónak..."sajnos".

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8249) Ijk válasza dgyuri0123 (#8248) üzenetére


Ijk
nagyúr

És ha visszakötöd akkor nem tudod használni a belső lejátszóját a tv-nek ahhoz amiket lejátszik?
Nekem igaz Popcornhour a210-em van, de még gépről sem tudok jobb képminőségben lejátszani.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8250) dgyuri0123 válasza Ijk (#8249) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Még nem szanáltam a Med-et, tehát nem gond ha be kell kapcsolni. Csak az a fránya "ferdefogazása" ne lenne. BD-n is látom, hogy nem az igazi, de ezen kívül különben nagyon jó a képe, csak hát ez a Realtek chip ennyit tud. Picit eljárt felette az idő, szerintem.

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.