Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) Joshi válasza redst4r (#8100) üzenetére


Joshi
titán

Valóban, a 2016-os modellek közül két belépő szériában van MVA és VA, a 2017-es modellekből már kivétel nélkül IPS panel van.

(#8102) daneel_hu válasza madgie (#8091) üzenetére


daneel_hu
addikt

A jó bőrszínhez eleve kellene egy olyan mozi vagy video ahol tudod, hogy biztosan jó a bőrszín. ;]
Ahol viszont direkt úgy vannak fényelve a karakterek, hogy ez lehetetlen...

(#8103) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Viszont a BLADE RUNNER 4K/HDR-rel kapcsolatos állításaimat ezennel visszaszívom.
Megnéztem végig a filmet, és azért jóval több ez így mint egy sima 1080p anyag.
Színekben feltétlenül.
Jót tett neki, na. :DD

(#8104) PuMbA válasza daneel_hu (#8103) üzenetére


PuMbA
titán

A Dunkirk pedig már 1080p-ben is üt majdnem mindent, mi lesz itt a 4K-val... :)

[ Szerkesztve ]

(#8105) OPiiPO válasza daneel_hu (#8103) üzenetére


OPiiPO
addikt

belekerült egy kis időbe, de megérte :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8106) T1OK3 válasza Zolom89 (#8086) üzenetére


T1OK3
kezdő

SMS-től számítva a 3. napon itt volt a TV.

(#8107) Zolom89 válasza T1OK3 (#8106) üzenetére


Zolom89
senior tag

Köszi, akkor hétfőre várom már, hátha jön. Fel sem hívtak még eddig csak jött sms, meg 4körül küldtek emailt hogy a tv dokumentumai elérhetőek az oldalon

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8108) T1OK3 válasza Zolom89 (#8107) üzenetére


T1OK3
kezdő

Fogsz kapni még egy SMS-t a T-től, amiben a GLS csomagazonosítót küldik, azzal már láthatod a GLS oldalán, hogy mikor érkezik a futár.

(#8109) krx21 válasza Joshi (#8053) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát persze, hogy tőled! Miért nem Sony A1-ed van??? :F

(#8111) nubyy válasza T1OK3 (#8108) üzenetére


nubyy
aktív tag

Nalam idoben jott az SMS - 6 oraja nalam volt a TV mire T kuldott barmit is:D

Am B7-re felment mar vkinek OTA az uj FW? Nalam nem talal semmit pedig 3.60.09 van rajta ami eleg kokorszakinak tunik. Nincs power on time sem a menuben meg:D

(#8112) renatto válasza nubyy (#8111) üzenetére


renatto
őstag

Nem talált még 1x sem. Teganp tettem fel a 04.70.30-at pendrive-ról.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#8113) Joshi válasza krx21 (#8109) üzenetére


Joshi
titán

Megválaszolták neked, én azt se tudom miről van szó. :DD Vagyis most már tudom. :B

Viszont ha már ghosting. Anno a plazmánál teljesen jól működött a ghosting ellen ha zoomolt csatorna logo nélkül ment egy fél napig. itt is működik ez?

[ Szerkesztve ]

(#8114) Bestspiler7 válasza nubyy (#8111) üzenetére


Bestspiler7
tag

pendrive-ról rakd fel, én is ugy csináltam a b7-esemmel :)

(#8115) krx21 válasza Joshi (#8113) üzenetére


krx21
nagyúr

Most csalódtam. Azt hittem megnézed milyen lehetőségek vannak a TV-dben... ;]

Amúgy szerintem működik a zoom, de itt szerintem nincs rá szükség...

[ Szerkesztve ]

(#8116) nubyy válasza Bestspiler7 (#8114) üzenetére


nubyy
aktív tag

Es renatto: Koszi mindkettotoknek, az lesz amint lejon - LG oldala nem tunik tul acelosnak letoltes szempontjabol, bar meg mindig jobb mint az Asus:D

(#8117) Joshi válasza krx21 (#8115) üzenetére


Joshi
titán

Láttam valami ilyesmit a menüben, de nem nyúltam volna hozzá míg meg nem kérdezem. Már tudom hogy nem nagyon kell ezt piszkálni ha nem muszáj.

(#8118) krx21 válasza Joshi (#8117) üzenetére


krx21
nagyúr

Az, az. Érdekes, de az LG nem közölt olyat, hogy 1 évben csak egyszer szabad...

(#8119) madgie válasza Joshi (#8101) üzenetére


madgie
titán

58UH635V-m van, kifejezetten VA, meg is bántam már ezerszer :D Hiába jobb a kontraszt, ha kicsit is oldalról beinteget a black crushing :(

daneel_hu: van egy pár kalibrált eszköz itthon, meg mondjuk a saját anyagaimnál csak sejtem, hogy utómunkáztam őket :D

PuMbA: a Dunkirk tényleg fantasztikus, a jellegzetes Kodak színek meg az utómunka olyan, hogy leesett az állam itthon (a moziban is, de a vidéki mozink elég ratyi). Tuti megnézem 4K-ban :)

[ Szerkesztve ]

(#8120) renatto válasza krx21 (#8118) üzenetére


renatto
őstag

Valójában LG azt sem közölte hogy csináld (vagy sem).

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#8121) Pityu89 válasza Joshi (#8117) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ez olyan, mint plazmán a fehérmosás?

(#8122) Ren Hoek válasza Pityu89 (#8121) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem tudom a Sony-n ez mit takar, de az LG-n van a kompenzációs ciklus 4 óránként. Fut ha kikapcsolod a TV-t. 1 óra kb... nem fehérmosás, hanem egy speciális elektronika a terhelés függvényében homogenizálja a panelt. Lényegében analóg "öszzeszámolja" melyik pixel mennyit ment, és kompenzál, hosszú távon tehát az OLED pixelek fényerőcsökkenését állítja vissza. Úgy tűnik remekül, mert hosszabb távon is képes kompenzálni.

Valamilyen szintű image retention magától is eltűnik ha járatod mással.

(#8123) dom1n0 válasza dgyuri0123 (#8096) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Koszi, vegul megvettem.
Most upgradelek 55b7-re, 55eg910-rol, es csak sima 1.4 kabelem volt, igy az uj kabel szukseges volt, aztan rajottem egy ilyen aru berendezesnel mar nem 5000-en mulik a haza dicsosege :)

(#8124) dgyuri0123 válasza dom1n0 (#8123) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem sem ezen múlik... :)

Ha még megvan a 910-es, megtennéd hogy összehasonlítod őket csak úgy nagyjából, FHD-n? Kíváncsi lennék, mekkora "lépcső" a B7 ? Csak ha van kedved hozzá.... De emlékezetből is lehet saccolni. :D Köszi.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8125) Zolom89


Zolom89
senior tag

Tudtok ajánlani 4k blu-ray lemez lejátszót? Sajna a ps4-em nem viszi őket elvileg, aztán van egy két cím ami érdekel :) lg b7v-hez lenne..
Árban nem venném meg a legdrágábbat, de amint látom nagy szórás van ebben is..

MÁS:

Mostani tv-m egy LG 42LE8500 ... annó 7éve csúcs kategória volt. Ha addig nem viszik el csinálok egy összehasonlítást, ha érdekel valakit majd megosztom. full led tv a mostani kis LG, mai napig használható, de ideje váltani :)

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8126) Strezi válasza Zolom89 (#8125) üzenetére


Strezi
őstag

Xbox One S vagy X ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#8127) Ren Hoek válasza dgyuri0123 (#8099) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A kedvedért csinálni fogok egy HDMI kábel tesztet.

10 méteres 2000 Ft-os
1.5 méteres noname
1.5 méteres High Speed Ethernet noname
1.5 méteres Inakustik Premium

FHD LCD FHD anyagokkal.. és 4K B7-el is. 24p-s anyagokkal és 60p demókkal.

Bár ez majd ha nagyon sok időm lesz :D (Eddig a jól látható fehér digitális homokszemeken kívül nem láttam semmi különbséget)... de majd ránézek.

[ Szerkesztve ]

(#8128) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#8127) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nagyon kedves vagy, de köszönöm, van bőven személyes tapasztalatom e témában. :D Miattam ne áldozz fel egy percet sem az életedből. :N

"csak a zene van"

(#8129) adamssss válasza Ren Hoek (#8127) üzenetére


adamssss
veterán

Kíváncsi leszek, hogy lesz-e bármi különbség vagy csak placebo. Mondjuk jó lenne valami felső kategóriás kábel is.

Köszönjük előre is.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8130) janos666 válasza adamssss (#8129) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Láttam már pár rossz kábelt. Általában vagy van kép, vagy nincs, esetleg ez felváltva (ha el van törve egy szál benne, és ahogy mozog, úgy változik hogy jó vagy sem, de ha épp jól áll, akár hibátlan a kép), néha pedig nagyon feltűnő, a háttértől erősen elütő, pixel-finomságú zaj van a képen (nem nagyobb blokkokban, hanem egy-egy kis pixel szintjén táncol akkor is, ha te le van ilyen hibákkal az egész képernyő), nem olyasmi, amit keresgélni kell, szándékosan olyan, hogy ha van, akkor könnyű legyen észrevenni. Elvileg utóbbit sem kéne nekünk szabad szemmel látnunk soha, mert a készüléknek is fel kéne ismernie a hibát, és átváltani teljesen fekete képre, de néha még sincs így (de ugyan így, lehet hogy ugyan az a kébel egyik megjelenővel zajos, másikkal se kép, se hang soha...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8131) krx21 válasza renatto (#8120) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért mondod? A TV írja, hogy mire való...

(#8132) daneel_hu válasza OPiiPO (#8105) üzenetére


daneel_hu
addikt

"belekerült egy kis időbe, de megérte :DDD"

Ugye? :DD
Meggyőzhető vagyok.
Van pár dolog amivel kapcsolatban viszont nem.

(#8133) Nemir Ombe válasza Ren Hoek (#8127) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

1 - 1.5m-en felesleges kísérletezni (hacsak nem a leggagyibb kínai HDMI kábelt rakod be egy normális mellé).... az igazi különbségek olyan cca. 5m-től jelentkez(het)nek .... a normálisabb gyártók ezt fel is tüntetik a csomagoláson (pl. Inakustik Premium HDMI 2m 2160p, 5m (vagy hosszabb) már csak 1080p .... ;)

.... a megjelenő minőség meg ugye nem csak kábel, hanem megjelenítő függő is, mivel a HDMI esetén nincs a szabványban hibajabítás, igy a gyártókra van bízva, hogy használnak e ilyet és ha igen, akkor milyen "hatékonyságut/minőségüt" ....

Hmm ....

(#8134) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Srácok. Mi kell ahhoz, hogy a tévé lássa a laptopon lévő fájlokat? Kell valami program? DLNA-t nem nagyon szeretnék, ha egy mód van rá. SMB megosztást vajon ismeri az LG oled? Kösz ha segít valaki.

T.i. baszaxik (?) a külső lejátszóm és szeretném tudni, ki tudnám-e váltani, esetleg.

Közben ezeket találtam. Ezek szerint csak ilyen módon tudom láthatóvá tenni a számítógépemet a tévé számára?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8135) renatto válasza krx21 (#8131) üzenetére


renatto
őstag

Csak nem arról volt szó.

Mit látsz, mit javasol, mikor alkalmazzuk LG szerint akkor? ;]

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#8136) Madwe válasza dgyuri0123 (#8134) üzenetére


Madwe
nagyúr

Plex xplay appal a tévére? Vagy miracast/widi?

(#8137) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#8134) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem bármilyen app amelynek MÉDIA SZERVER szolgáltatása vagyon...
Fogsz találni ilyet. ;]

(#8138) Pro Koryak válasza Ren Hoek (#8127) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Majd úgy csináld, hogy nem te cserélgeted a kábeleket = nem tudod éppen melyik van bekötve, mert akkor semmi értelme!

(#8139) dom1n0 válasza dgyuri0123 (#8124) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Jövő héten fog megjönni az 55b7, ha lesz rá időm, amíg a régit eladom, tesztelem majd őket :)

(#8140) krx21 válasza renatto (#8135) üzenetére


krx21
nagyúr

Amikor ghostingot látsz hosszú távon... ;]

(#8141) dgyuri0123 válasza dom1n0 (#8139) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jó lenne, ha sikerülne. Nagyon kíváncsi vagyok... :)

(#8136) Madwe: Szóval, akkor csak DLNA-val megy. No nem baj, kipróbálom azért... Kösz srácok. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#8142) renatto válasza krx21 (#8140) üzenetére


renatto
őstag

Tehát beégés megelőzés céljából, alkalmazzuk amint beégés látható. Az derék. :C

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#8143) krx21 válasza renatto (#8142) üzenetére


krx21
nagyúr

A beégés az nem egyenlő a ghostingal... :N

(#8144) renatto válasza krx21 (#8143) üzenetére


renatto
őstag

Okkal túloztam el. :P Épp ez a baj, az nincs tisztázva rendesen, mikor csináljuk pontosan illetve mikor ne. Mindenki csak találgat (egy min. "összázezres" tévénél). LG meg nem ad infót a javasolt használatáról. :W

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#8145) krx21 válasza renatto (#8144) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem elég egyértelmű... Nem kell ezt túlságosan bonyolítani.

(#8146) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok!
Ha van köztetek olyan aki megbánta hogy ívelt tv-t vett,engem lehet hogy érdekelne.55 C6V. Egy helyen találtam de az kiállított darab. Szerintetek érdemes megvenni? Azt mondja a srác kb 1 hónapja van kirakva.Plusz még egyet találtam,de az meg csak 1 év bolti garis.Mit csináljak? :F

[ Szerkesztve ]

(#8147) janos666 válasza renatto (#8144) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az LG beidőzítette automatikusan minden legalább 4 órányi üzemidőt követő standby állapot alkalmára (de szerintem a Sony és Pana is hasonlóan tesz), tehát ez a "javaslatuk". Kiegészítésképp pedig otthagytak a menüben is két kapcsolót, hogy "szükség esetén" kézileg is előbbre hozhasd a legközelebbi alkalmat. De a '17-es szérián szerintem már abszolút értelmetlen kézileg kérni, mire kialakul addigra úgyis eltelik 4 óra, tehát a szimpla standby-ba kapcsolás lényegében ugyan az, mint külön megkérni, hogy kapcsoljon ki és kezdje el ezt soron kívül.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8148) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#8141) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Jó lenne, ha sikerülne. Nagyon kíváncsi vagyok... :)"

Nem biztos, hogy akarod ezt... :DD

(#8149) adamssss válasza rossitibi (#8146) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem 910-esem van. Egyalatalan nem banom h hajlitott. Sot filmeknel sokkal kenyelmesebb a szemnek. (Persze ez izles meg megszokas kerdese is)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8150) Ren Hoek válasza janos666 (#8130) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pontosan az általad leírt elütően látható, "táncoló" pixeleket láttam a hibás 10m-es kábelen... de azt is csak a hibás 10m-en. A kicserélten semmi ilyen nem volt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.