Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) lucky750 válasza #72042496 (#9898) üzenetére


lucky750
tag

Köszi a válszt. Sajnos ez nem igazán segített. De legalább tudom, hogy beállítás kérdése. Hogy lehet beállítani normálisan? És hol van az ABL-ről?

[ Szerkesztve ]

(#9902) Prophyte


Prophyte
csendes tag

Sziasztok

Bár csábító volt a 483 ezres ár legutóbb a Mediában a C7-ért, úgy döntöttem, hogy megvárom a C8. Biztos vagyok benne, hogy a foci VB-re lesznek jó akciók (vagy előbb is). A C8 ugye elvileg márciustól lesz kapható, bár a magyarországi LG még nem tudott semmit sem.

Használja valaki UPC-vel egyébként az oled tv-t? (kártya vagy box) A HD adások felkonvertálása milyen?

(#9903) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Múlt héten mm-ben 800e volt a 65c7.
Nem vett senki?

[ Szerkesztve ]

(#9904) #72042496 válasza lucky750 (#9901) üzenetére


#72042496
törölt tag

Biztos van más beállítás is, én neten annyit találtam, hogy az OLED light maximum 35, a kontraszt pedig maximum 85 legyen.

Jobb felül van a kereső, az ABL-re sok találatot ad.

[ Szerkesztve ]

(#9905) torma1981 válasza Joshi (#9899) üzenetére


torma1981
veterán

Az Emag fent van az LG oldalán mint viszontelado. Úgy hogy rendes gyári garanciával adja.

(#9906) belan válasza torma1981 (#9905) üzenetére


belan
addikt

Igen viszont eladó mert amikor volt ez 5ev hivatalos garancia akkor is lg garival árulta a emag ,amúgy meg lg b7 euronics be is 474 ezer most

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#9907) #72042496 válasza belan (#9906) üzenetére


#72042496
törölt tag

Közlöm magyar fordításban, ha már nagy nehezen dekódoltam magamnak:

Igen, viszonteladó, mert amikor volt az 5 év hivatalos garancia, akkor is LG garival árulta az Emag. Amúgy meg az LG B7 a Euronics-ban is 474 ezer most.

[ Szerkesztve ]

(#9908) droid.04


droid.04
tag

Telekomnál 460 ezer Ft Mobil S + 500Gb net (2990 Ft) csomaggal(én ezt hosszabbítottam),otthoni előfizuval még olcsóbb az 55b7v ( 439 ezer).

(#9909) droid.04 válasza droid.04 (#9908) üzenetére


droid.04
tag

Jav.: 500 Mb net :)

[ Szerkesztve ]

(#9910) belan válasza #72042496 (#9907) üzenetére


belan
addikt

mobiltelefonról írok és gyorsan bocsi a hibákért

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#9911) Partz válasza Joshi (#9900) üzenetére


Partz
senior tag

Az Egyesült Államokban évek óta nem forgalmaznak Pana tévéket, ezért amerikai oldalak nem tesztelik. Itt is az LG B7A-t tesztelték aminek hangszórói eltérőek az Eu-ban forgalomban lévő tévékétől, ebből volt itt félreértés korábban, más piac. A tavalyi Pana EZ1000 oled tévéjét egyébként több helyen használják stúdiók filmes utómunkáknál, mint otthoni referencia kijelző.

(#9912) Joshi válasza Partz (#9911) üzenetére


Joshi
titán

Viszont tesztelték a C7-et is, az átlagban jobbra jött ki az A1-nél. Persze ezek nüansznyi különbségek, nem is csoda hiszen mindegyik LG panel. A Sony BFI-je számomra még mindig érthetetlen. Ebben a tesztben hogy a fenébe nem tűnt fel nekik hogy használhatatlan? :F :O Nem olvastam el a tesztet, csak az eredményeket néztem.

(#9913) Hami33 válasza droid.04 (#9908) üzenetére


Hami33
aktív tag

Én is beadtam az otthoni internet hosszabítására az igényemet! 439 e lesz az 55b7v!
Remélem meg is kapom ;)!

(#9914) lucky750


lucky750
tag

Nincs valami ötletetek, hogy tudom az ABL-t kikapcsolni egy LG B7V-nél? Nem tudok belépni a szervízmenübe.

[ Szerkesztve ]

(#9915) #72042496 válasza lucky750 (#9914) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az ABL-t legjobb tudomásom szerint sehogy, mert nem kapcsolható ki. Megelőzni lehet, ha a kép fényességét nem engeded bizonyos érték fölé. Erre próbáld ki azt amit korábban írtam, hogy az OLED light értéke maximum 35, a kontraszté pedig maximum 85 legyen.

Szervizmenüből az ASBL-t tudnád kikapcsolni, de ez más. Az ASBL leveszi a fényerőt ha statikus képet érzékel, azt hiszem, egy percen keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#9916) krx21 válasza #72042496 (#9915) üzenetére


krx21
nagyúr

Az ABL-t én speciel, ha ki lehetne kapcsolni se kapcsolnám ki filmek vagy játék alatt... ;)
Xls táblázatot pedig nem oled-en szerkesztek...

(#9917) Warck válasza lucky750 (#9914) üzenetére


Warck
tag

Nekem oled fény 50 en van nálam nincs ilyen probléma, nem látom hogy csökkene, szemkimélő funkció ki van kapcsolva? Esetleg lehet az is lehet ludas, bár nem biztos.annyit tennék hozzá, hogy képüzem eredeti

[ Szerkesztve ]

(#9918) Warck válasza Hami33 (#9913) üzenetére


Warck
tag

Az jó áron van! És ami érdekes oled olcsóbb lett az 55 collos Qled töl, ami elvileg azért van hogy azt vegyék az oled helyet. Egyes gyártó szerint.

(#9919) Madwe válasza Warck (#9917) üzenetére


Madwe
nagyúr

Gondolom filmeket nézel meg hasonló:D? ott gyk. nem jelentkezik az abl, főleg a szélesvásznú filmeknél, nem is tudna annyi fehér megjelenni kb. Játékoknál pl havas pályán ha sötét égre nézel majd hirtelen a földre feltűnő, vagy ha monitornak használod s a sötét hátteredre kinyitod az üres böngészőt vagy word/excelt fehér háttérrel. Azzal nincs mit kezdeni, vagy az egész oled lightot oda viszed, amit fehérrel teljes képernyőn elbír, vagy megszokod az abl-t.

(#9920) Madwe válasza Joshi (#9900) üzenetére


Madwe
nagyúr

A1et a C7el vesd össze, mert ez usa, náluk a b7(a) az kicsit butitott a c7hez képest, míg euban mind ugyanazt tudják mint az usa c7

(#9921) Joshi válasza Madwe (#9920) üzenetére


Joshi
titán

#9912? :U
Ne érts félre, nem azt akarom mondani hogy a B7 szar, nagyjából semmi különbség nincs az OLED-ek között. Most az hogy a teszt alapján az A1 BFI-je előny, az a valóságban egy használhatatlan semmi.

[ Szerkesztve ]

(#9922) lucky750 válasza Warck (#9917) üzenetére


lucky750
tag

Szia. Köszi, hogy írtatok.
Szemkímélő mód ki van kapcsolva. Energiagazdálkodás is. Oled fény 100on van.
Neten néztem mit lehetne. Szervíz menüben kell kikapcsolni az ABL-T. Ahhoz olyan kapcsoló kell. Héten jön az LG szervizes beállítani. Nem tudsz mobilra valami app-ot ami meg tudja csinálni, hogy szervíz menübe lép? Én próbáltam egyet. De nem jött össze. Kommunikált a TV-vel, csak azok a gombok nem voltak láthatóak, amik kellenének.

[ Szerkesztve ]

(#9923) claire78 válasza lucky750 (#9922) üzenetére


claire78
senior tag

Oled fény 100 :U
A fele is sok lenne.

(#9924) Dadan01 válasza lucky750 (#9922) üzenetére


Dadan01
senior tag

Az ABLt hagyd békén, nálunk okosabbak állították be. Sokkal kevéssé agresszív, mint a b6 c6 modelleken. Legutóbb az Everestet néztem, 4k hdr, abban pedig havas, fehér jelenet dögivel, és nem volt abl probléma. Hdr módban oled fény 100. Teljes képernyőn 130cd a fehér, 10%os kitöltésnél meg valami 700. Ha ki is kapcsolod az ablt, akkor sem lesz teljes képernyőn 700cd, mert a teljesítményfelvétel túl nagy lesz, az lesz a korlát, vagy valami egyéb, általunk nem ismert körülmény.

(#9925) lucky750 válasza claire78 (#9923) üzenetére


lucky750
tag

Mér? Fényesen az igazi. Nem sötétítve. Nem hiába érdekel, hogy lehet kikapcsolni. Mindenhol zavaró. Játéknak főleg zavaró lehet. Igazi fehéret akarok nézni, nem valami fehér féleséget. Hosszabb távon alacsonyabb jobb lehet, mer kímélőbb, viszont, aki egy időszakra akarja, és élvezni akarja az igazi színeket, annak ne már a lehúzott színeket kelljen nézni. Hogy neked sok, az a te szubjektív véleményed. Nem azért vagyok itt, hogy véleményt hallgassak, ki mit gondol erről, hanem hogy aki tud, az írjon, mer tényleg zavaró tud lenni. Hiába rakom át alacsonyabba, akkor max a váltás nem lesz olyan nagy és alapból sötétebb lesz. Cél, hogy folyamatosan világos legyen, nem pedig az, hogy a már butított fényerőből kevesebbet butítson, hogy kisebb legyen a kül.
Nézd, én tudom mér akarom. Hiába mondod, hogy jó. :D Erre akarok valami megoldást. Teljesen lényegtelen te mit hogyan használsz, ha egyszer nem neked van bajod, hanem nekem. Ettől még nem javul meg az én problémám.

[ Szerkesztve ]

(#9926) #72042496 válasza lucky750 (#9925) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát, pedig úgy néz ki hogy
1, visszaveszed az OLED fényt hogy ne legyen ABL,
2, megszokod az ABL-t,
3, veszel helyette egy LCD-t, de akkor a fekete nem lesz olyan jó.

Nem akarlak elkeseríteni, de szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy nincs negyedik út, és az ABL-t sajnos a technikus sem tudja majd kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#9927) Joshi válasza #72042496 (#9926) üzenetére


Joshi
titán

ABL van Sony A1-nél is?

(#9928) #72042496 válasza Joshi (#9927) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van.

"Although the Sony KD65A1′s ABL (Automatic Brightness Limiter) algorithm was less aggressive than 2016 OLED televisions, it kicked in earlier than LG’s 2017 sets."

De rögtön utána azt is írja a szerző, hogy filmeknél ezt nem tartja problémának.

[ Szerkesztve ]

(#9929) Madwe válasza lucky750 (#9925) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem tudom hány napja vetted, de ha 100as oled fény mellett abl nélkül akarod használni, akkor ha tudod még, vidd vissza.

Egyrészt még napsütötte fényárban is rengeteg a 100as fény, de nem is ez a lényeg. Ez oled, s ugyan baromi sokáig tart a fényerővesztése, de 100as max fényerőn a tesztelt védelmi mechanikát kikapcsolva simán benne van, h neked mondjuk 5 év alatt nézhetetlen kevés lesz a képe, főleg ha neked 100as oledfénynél kell. Valamint a burn in lehetősége is igencsak megnől szerintem.

Oledet a fekete miatt vesz az ember, feketét meg sötétben lát az ember, ahogy mozizni szokás. Az h fényárban nézz egy fényes kijelzőt, abban az lcd ugyanolyan jó, sőt oled kifejezetten nem javasolt, ha már ilyenekre akarsz vetemedni!

(#9930) lucky750 válasza #72042496 (#9926) üzenetére


lucky750
tag

A Samsung Led TV-n nem láttam ilyet. Ezekből egyik se megoldható. Felesleges volt ezt írnod, mer nem azér írtam ide, hogy belenyugodjak, hanem, hogy MEGOLDÁST találjak. Azért, mer te nem tudsz róla, attól még lehet megoldás. Szóval, ha nincs ötleted, akkor feleslegesen erőlteted magad, mer nyilván ezek nem opciók. Nem azért írtam, hogy azt halljam nyugodjak bele, hanem, hogy ötleteket kapjak. Oled fény visszavevése meg ahhoz amire én akarom , nem játszik. De szerintem az írásomban erre utaltam, hogy nem olyan szép fényes.

(#9931) Warck válasza lucky750 (#9922) üzenetére


Warck
tag

Hát 100 on már tényleg ki égeti a szemet, de ha neked kevés ill más a felhasználás, akkor szerintem próbáld ki a Qledet állítólag annak brutális, a fényerő és a beégés veszélye sincs mivel lcd. Elvileg a 55B7 1000nit fényerővel bír. Oled más világ ahogy írják is a fekete a lényeg, és persze más is de szerintem, neked kevés. De kíváncsi leszek a szervizesre.

(#9932) Akra_hu


Akra_hu
tag

100-as oled nem elég? HDR játékoknál szemem kiégeti :)

Más. Filmnézéshez tudnátok ajánlani kép beállítast? Rtings és DF sajna erre nem írt semmit. Ez a gyári mód meg nem tetszik :( köszi

(#9933) Ren Hoek válasza lucky750 (#9925) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az ABL-t még szerviz menüből SEM tudod kikapcsolni. Direkt utánanéztem. Amit te kikapcsolnál az a beégés elleni automatikus sötétítés. (ABSL) Azt lehet meghekkelni, de nem javallott.

Az ABL nem csak azért van, hogy védje az OLED anyagot, hanem mert az elektronikai alkatrészek nincsenek akkora fogyasztásra méretezve. Max fényerőn durván megugrik a panel fogyasztása és átlépne bizontos előírásokat is. Szívás, de ez van. 100-on kisüti a szemet amúgy is... be kell kalibrálni inkább.

Tehát hiába is szeretnéd, az ABL-t nem lehet kikapcsolni. Ellenben, nem HDR anyagoknál nem is működik kb, ha jól állítod be. B7-nél.

Megoldás: Szerintem vegyél egy QLED-et :K

[ Szerkesztve ]

(#9934) #72042496 válasza lucky750 (#9930) üzenetére


#72042496
törölt tag

Samsung LCD-n azért nem láttál ilyet, mert más technológia, és ott nem jelentkezik. Én is Samsung LCD-t vettem, miután az ABL (és részben az IR) miatt visszaküldtem a B6J-t.

Olyan megoldás amilyet te elképzelsz, sajnos nem létezik a helyzetre. 100-as fénynél lesz ABL, ha beletörődsz, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#9935) lucky750 válasza Madwe (#9929) üzenetére


lucky750
tag

Nekem volt egy kérdésem. Ha nem tudsz választ, akkor ne írj. Ha tudsz, várom szeretettel! KÖRÍTÉST NEM KÉRTEM! Borzasztóan egyszerű. Nem tudom ezen mi olyan bonyolult. Jó, hogy más helyett nem tudod jobban ki mire használja és mire jó. Tévedsz, tesztek mutatják, hogy kikapcsolásával nem lesz baj, és emberkék is azt mondták, hogy nem tapasztaltak problémát. Csak nem kell fél napig fehér statikus képen hagyni, ami felhasználók nagy részénél nem áll fent. És ha sikerült volna értelmezni, amit írok, akkor láthattad volna, hogy időszakos megoldásról van szó, aminél végképp ez a veszély nem áll fent, így teljesen irreleváns az, amit írsz. Legközelebb kérlek értelmezd jobban a szöveget, így talán megspórolsz egy kölcsönös agyvérzést.
Nagyon aranyos vagy, hogy így aggódsz, de nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#9936) Strezi válasza lucky750 (#9935) üzenetére


Strezi
őstag

Hagy a személyeskedést, felesleges...

A problémádra az oleddel nincs megoldás! Technikai korlát van mögötte. Teljes képernyős fehérben max 160-at tud. Led, qled elmehet 600-1500-ig akár.
Vegyél led tévét, nem te vagy(leszel) az első(2.) aki emiatt vesz mást.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#9937) Ren Hoek válasza lucky750 (#9935) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Inkább itt írok.

Ismétlem ABL-t nem lehet kikapcsolni. A szervizes sem tudja. ASBL-t lehet csak.

SDR esetén 150 nit alatt nem jön elő. Gondolom 100-as OLED fénynél felette lennél. Le kell húzni, pl 35-re. Azalatt elvileg nem jön elő.

Ps.: Lehet a 2018-as modellek majd javulnak ilyen téren, bár erről sok infó nincs. Küldd vissza, vegyél LED TV-t vagy várd meg a 2018asokat, 7-800K körül. Esetleg a 2019-es új panelokat, amik új technológiával készülnek majd elvileg. Valószínűleg jobb fényerővel.

[ Szerkesztve ]

(#9938) lucky750 válasza Ren Hoek (#9937) üzenetére


lucky750
tag

Tehát ennyi, hogy 35? Az nem jó, mivel pont, hogy azt akarom, hogy mindig fényes legyen. Hogy sötétebbre állítom, azzal nem megyek semmire. Nem azt akarom, hogy állandó sötétséget kapjak és ne működjön az ABL, mert nincs miről lemennie, hanem, hogy világos legyen mindig.

[ Szerkesztve ]

(#9939) Ren Hoek válasza lucky750 (#9938) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja de ez világosan le van írva a tesztekben. Gondolom átolvastad őket mielőtt megvetted a készüléket.

Ez ennyit tud.

Edit: Jó lenne ha nem lenne ABL amúgy, sehogyan sem... csak akkor nem lehetne eladni ezen az energiaosztályon. Mert sokkal többet enne mint az LCD. Vszeg hűtés is kellhet az elektronikára már, és túl kell méretezni. + a beégés is sokkal veszélyesebb max fényerőn.

[ Szerkesztve ]

(#9940) Warck válasza lucky750 (#9938) üzenetére


Warck
tag

45 ös állásba elég jól el engedi, nem nagyon korlátozozza ahogy én látom, bár szerintem egyáltalán nem agresszív. Ahogy utánna olvastam a korábbiak, jobban bele nyúltak. Mikor meg vetted akkor jó volt? És utánna lett rosszabb?

(#9941) lucky750 válasza Ren Hoek (#9939) üzenetére


lucky750
tag

Semmi ilyen nem volt leírva a tesztben. Pedig csomót néztem. Az az ötlet meg, amit mondasz, ahhoz amihez nekem kéne kb olyan mint halottnak a csók...

(#9942) lucky750 válasza Warck (#9940) üzenetére


lucky750
tag

Úgy emlékszem, hogy ez nem jelentkezett, mert amikor fehérmezőt láttam, pl reklámoknál, akkor vakított, most meg nem, nincs meg ez az érzés. Letompul. Érdekes. Van valami ötleted?

Neked engedi HDR módban, amikor HDR tartalmú videót nézel, hogy állítsd a Gamma-t, meg a Valósághű mozit? mert nekem nem. Yt-on meg láttam, hogy tudták állítani. Meg nagyon ,ás módban sem engedi azt állítani.

[ Szerkesztve ]

(#9943) Ren Hoek válasza lucky750 (#9941) üzenetére


Ren Hoek
veterán

[link]

Én ezt néztem amikor megvettem, ugyan az a panel mint B7 és ott írnak az ABL-ről.

Mire használod amúgy, hogy full screen brightness kell HDR-ben?

Edit.: csinálj egy default visszaállítást. Én is volt, hogy eltekergettem mindent.

[ Szerkesztve ]

(#9944) lucky750 válasza Ren Hoek (#9943) üzenetére


lucky750
tag

Én is olvastam ezt...De ha ember azt se tudja mit jelent, mér tulajdonítson jelentőséget neki? Meg a videóban se beszéltek róla. Amikor sok a fehér, akkor megy vissza a fényereje, ez lehet akármi. De HDR-ben amúgy is kötelező max-ra rakni az Oled fényt, úgy van értelme. Vagy milyen full screen brightness-re gondolsz? Én gammát mondtam. És ha arra gondolsz, nem az a lényeg, hogy mire használom, hanem hogy nincs az a lehetőség állítani és ez fura. Itt a Valósághű mozi opcióról is kép, hogy nem lehet állítani

Itt meg lehet állítani ebben a videóban.
[link]

(#9945) Dadan01 válasza lucky750 (#9944) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nem minden képmódban enged mindent állítani. A legnagyobb szabadságot az isf módokban kapod.

(#9946) poli27 válasza droid.04 (#9908) üzenetére


poli27
veterán

B+ egy hete vettem és akkor még 473 volt.... grrr...

(#9947) torma1981 válasza lucky750 (#9944) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem várd meg az LG emberét. Feleslegesen minek aggódsz. Majd ő elmondja mit tud tenni. Amúgy én sem értem minek akarod 100-on használni. Miért nem vettél IPS lcd-t? Azok pont ilyenre valók. Az OLED sötét szobában filmezésre, stb.

(#9948) dgyuri0123 válasza torma1981 (#9947) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nálad a pont... :) Mindenben egyetértek veled... főként amit oledről írtál.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#9949) Madwe válasza lucky750 (#9935) üzenetére


Madwe
nagyúr

ABL-t nem lehet kikapcsolni, nem tudom hol olvastad h kikapcsolva sincs probléma :) Mellesleg ha vásárlás elött elmondod az igényeket itt (amit még most se tettél, biztos titkos) akkor tanácsot adtunk volna. Te most vettél egy Ferrarit sivatagba/rallizni. Lehet nem javasoltuk volna :D
Bárki aki jön, s nem filmre akarja használni, hanem játékra, akkor elmondjuk h abl zavaró lehet. Ha monitornak, akkor azt is, h IR-el vigyázni kell. Sok tesztnél azért nem emelik ki, mert simán csak film/sorozatnézés szempontjából tesztelik, ahol gyk. soha nem jön elő s nem zavaró.

(#9942) lucky750 A valósághű mozit és pl a feketeszintet nem tudod a tévén tévéadás s natív appoknál állítani (itt is yt megy ahogy látom) csak külső hdmis eszköznél. Azért nem tudod, mert ez a tévéről jön, azt úgyí állítja be, h jó legyen. Külső forrás esetén ugye a forrás lehet bármi, ahoz kell csak beállítani h azonos legyen.

Ettől függetlenül a gammát kéne tudd állítani, azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#9950) tothl válasza Madwe (#9949) üzenetére


tothl
addikt

Én játszom is és nem zavar az ABL. Igazából annyival szebb a kép mint a korábbi TVmen, hogy ha nem mondjátok azt sem tudom meg soha, hogy van ilyen. :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.