Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) attiati


attiati
veterán

Durva, hogy 55B7V árazása és a vásárló közönsége mennyire hozzászokott az 500e alatti tartományokhoz.
Egyszer megjelent 480-490e körül akcióban és az lett a kiindulópont.

Mondjuk ha azt nézzük, hogy itt csak 10%-ot akcióznak az 50e ft-tal, akkor lehet beállt jó időre az árazás alja a 480e ft-ra, nem?

[ Szerkesztve ]

(#8752) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az Xplay fizetős? Én azt hittem, ingyenes.. :B

"csak a zene van"

(#8753) Strezi válasza dgyuri0123 (#8752) üzenetére


Strezi
őstag

5 nap után kell fizetni. Ha neked megéri ;)

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#8754) Joshi válasza jamy79 (#8750) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom hogy a EG9A7V mennyi lett volna, de a B7 sokkal többet nyújt, függetlenül attól hogy mit kárognak a 4K HDR ellenzők.

(#8755) dgyuri0123 válasza Strezi (#8753) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz. Ilyesmiért nem fizetek.

"csak a zene van"

(#8756) Partz válasza Joshi (#8738) üzenetére


Partz
senior tag

Szintén Sony X8509C-ról váltottam LG C6-ra. Nagyon nem voltam megelégedve azzal a VA panellal. Ha csak a képernyő egyik oldal kávájával szemben ültem a távolabbi kávánál már látványos volt a színtorzulás. Elég egy foci meccsre gondolni, nagyon fakult az a fű. Feketét most meg sem említem. Elég kritikus vagyok így megjelenítők terén, ezért mondom rengeteg hibája van még az oled technológiának, de lcd viszonylatban ég és föld.

*Januárban jön a Dolby Vision a csúcs Sony-kra.

(#8757) Ren Hoek válasza attiati (#8751) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Inkább úgy mondanám, hogy az az 550-580 volt sok érte amennyiért pár hónapja adták. Csökken az áruk, ezt el kell fogadni. A Black Friday sem volt akkora hűdenagy leárazás, mert kb ennyit ér a készülék... főleg ha jönnek majd az új panelok tavasszal, lesz készletsöprés... (de azért durván nagy árazásokra nem kell számítani)

Sokaknak lélektani határ az az 500K...

(#8758) Joshi válasza Partz (#8756) üzenetére


Joshi
titán

Nem kell itt drasztikus különbségeket felhozni, én egy Sony 49X8505b IPS-ről váltottam Sony 65A1-re. Nem mondom hogy nincs nagy ugrás, de azért nem drasztikus főleg ha nem csak a feketét nézzük.

A Sony Dolby Vision frissítése már régóta fent van a hivatalos Sony speckókban is. Ez nem hírérték, inkább csak késés ugyanis decemberre ígérték.

[ Szerkesztve ]

(#8759) Partz válasza Joshi (#8758) üzenetére


Partz
senior tag

Nagyon jól tudom milyen tévéd volt, amikor még friss voltál itt fórumon olyan szépen kioktattál ezzel kapcsolatban, hogy öröm volt nézni. Többek közt olyan dolgokról, amiről fogalmad nem volt készüléktől független.

DV kezdetek óta benne van a specifikációkban, készülékek megjelenése előtt lehetett már tudni. A Sony decemberre csak részleteket ígért ezzel kapcsolatban, konkrétum nem hangzott el. Most történt meg a hivatalosnak mondható bejelentés gondoltam szólok érdekelhet. Ezt a decembert is tőlem hallhattad korábban, mert nem volt semmi hivatalos sajtója.

Kicsit vicces itt olvasni, olyan dolgokat kezelsz tényként amit mástól hallasz itt fórumon, többször észrevettem esetedben. Csak ha már ezzel példálózol, úgy tennéd ahogy eredetileg elhangzott.

(#8760) krx21 válasza Joshi (#8758) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ha egy ips és egy oled között nincs drasztikus ugrás, akkor sehol nincs... :DDD

(#8761) Joshi válasza krx21 (#8760) üzenetére


Joshi
titán

A feketében és homogenitásban van nagy ugrás. A Sony Triluminos kijelző nagyon szép színeket produkál azzal nincs semmi gond.

(#8759) Partz Köszönöm a hírt, de tényleg fent vaolt/van a Sony A1 készülék ismertetőben, az elejétől kezdve ott volt a DV logó és még a decemberi frissítés is. Amúgy is frissít magától ha tudok róla ha nem. :D Ahogy te úgy és is minden infót valahonnan olvasok vagy mondják nekem, szerintem ez természetes. Ha neked jól esik, akkor igen te mondtad nekem a Sony DV támogatását. :R

[ Szerkesztve ]

(#8762) salapp válasza Joshi (#8761) üzenetére


salapp
addikt

Az utolsó generációs csúcs FHD Sony W80C sorozat is eszméletlen szép színeket tudott és a BFI is jól finomhangolható volt. És mindez ment a kukába, amint nem pont középről nézted 3 méteres nézési táv alatt.

Az MM-ben, nem túl szerencsés fényviszonyok és nyilván "üzleti" beállítások mellett is nagyon tetszett a Pana oled, úgyhogy nagyon bízom benne, hogy 3 év múlva már 400ezer környékén is elérhető lesz egy akkori példány ettől a gyártótól.

Újra szívesebben lesek be a tévéosztályra, ha Mediában járok.

Az lcd technológia meg 43" felett monnyonle már lassan...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#8763) Ijk válasza Joshi (#8758) üzenetére


Ijk
nagyúr

IPS-nek ha nincs felhősödés, és megfelelő egyenletes a háttérvilágítás az egyetlen igazán gyakorlati hátránya az OLED-del szemben a kontraszt. Sötétben bizony nem túl ütős az 1:1000-1500 kontraszt.
Persze egy projektorhoz képest ez is jó, de ott meg a képátló kompenzál. IPS-nél meg az ár az OLED-del szemben, de már az sem sokáig.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8764) Joshi válasza Ijk (#8763) üzenetére


Joshi
titán

Azért kapta meg fater, mert ő nem mozizik csak a tévé műsorokat és sportot néz.

(#8765) zakoshun válasza Cufter (#8741) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Szia! Szinte hihetetlen, de pont ezt a két TV-t “teszteltem” (használtam) az elmúlt hetekben, faterom vette az egyiket, én a másikat. Nekem magasan az OLED nyert.. bár ha neked kicsi az 55” akkor nagyon nincs miről beszélni.. :)

(#8766) krx21 válasza Joshi (#8761) üzenetére


krx21
nagyúr

Világos színeknél igen, de a sőtétebb színek mélysége elmarad az oled től...

(#8767) daneel_hu válasza zakoshun (#8765) üzenetére


daneel_hu
addikt

Van OLED 77 colban is. :-)

(#8768) Joshi válasza krx21 (#8766) üzenetére


Joshi
titán

Tudom, hiszem IPS-ről váltottam OLED-re, de az a Sony IPS nem volt olyan rossz. Azt nem mondom hogy visszasírom, de nem a feketéje miatt, hanem a rossz homogenitása miatt.

(#8769) krx21 válasza Joshi (#8768) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak azt ne mond, hogy a feketéjével ki voltál békülve... :F

(#8770) Joshi válasza krx21 (#8769) üzenetére


Joshi
titán

Ha 90%-ban tévéadást néznék akkor biztosan nem cseréltem volna le, mondjuk arra se 4K HDR sem pedig OLED nem kell. :DDD

Végre valahára olyan tévét akartam, amit nem kell lecserélnem néhány éven belül. Nem véletlenül vettem 65"-os méretben OLED-et. Az már nem érdekel hogy pár éven belül finomítják az OLED technológiát és talán lesz 4000nits-es OLED. Most egy jó ideig a valagamon kell csücsülni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8771) daneel_hu válasza krx21 (#8766) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezt sokan benézik.
Mert a fekete, a fekete. :)

No igen... de ott vannak a sötét színek is, semmilyen tévé nem produkál olyan mély színeket a sötét tartományokban mint az OLED.
Nem csak a feketében jobb.

(#8772) daneel_hu válasza Joshi (#8770) üzenetére


daneel_hu
addikt

Aki 1 gurigáért oled tévét vesz az símán megmagyarázza majd 3 év múlva miért kell lecserélni. :)
(no offense)

(#8773) Joshi válasza daneel_hu (#8772) üzenetére


Joshi
titán

Annyira azért nem vagyok guru, most is csak azért léptem meg, mert nem akartam a végtelenségig várni. Utálok várni. :DDD Egyébként sokat filóztam projektoron, de egyrészt az se lett volna olcsóbb ha a minőségre megyek(sőt). Meg aztán ahhoz a nappalit be kellett volna sötétíteni(falak) és a vetítési távolság is necces lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#8774) Joshi válasza daneel_hu (#8771) üzenetére


Joshi
titán

Ez nem benézés, hanem a fekete csak a sötét jeleneteknél tűnik fel hogy az most fekete vagy nem. Meg aztán a fogyasztáson múlik nagyon sok minden. Ahogy előbb írtam aki 90%-ban tévéadásokat néz, annak a fekete vagy nem fekete kérdés fel sem merül. Szerintem fateromnak a végtelen kontraszt egy forintot se ér, nem is erőltetem neki a drága tévéket. A Sony 49X8505b-t ingyen adtam neki, használja egészséggel. :D Egy Sony 40WD650-ről váltott.

[ Szerkesztve ]

(#8775) belan válasza Gaben360 (#8731) üzenetére


belan
addikt

Nekem egy samsung ks7500volt elég jó tv volt, most egy full hd oled tv 2017 kiadás de így is köröket ver hiba full hd a ks7500re,Cufter 55-ös FHD OLED(55EG9A7V ,szerintem oled tv ved meg nekem is ilyen van és nagyon jó képe van

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#8776) janos666 válasza Joshi (#8774) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Meg aztán a fogyasztáson múlik nagyon sok minden."

Ott azért szerintem lehet némi gond, ha valaki az >250k árkategóriájú TV-knél akár 100W fogyasztáskülönbségen görcsöl. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8777) dom1n0 válasza janos666 (#8776) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Szerintem a tartalomea gondolt itt :))

(#8778) Joshi válasza janos666 (#8776) üzenetére


Joshi
titán

Tartalom fogyasztásra gondoltam. :B

(#8779) daneel_hu válasza janos666 (#8776) üzenetére


daneel_hu
addikt

Miért... hány k0cs0g vett 20 vagy 25 millárt dízel BMW-t, vagy Audit... :C

(#8780) zakoshun válasza daneel_hu (#8767) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Az tény.. bár annak már az ára jobban kéne.. :D

(#8781) chris0000 válasza torma1981 (#4229) üzenetére


chris0000
őstag

hi.
pont ma voltam én is itt,pont ezt mondták nekem is,h nehogy OLED-et vegyek,mert organikus pont belőtték 5évre a gart ami nem véletlen,mert majd szépen bomlanak lefele,mivel szerves anyag.nehogy azt gondoljam,h örökké tart,de még 5 évig se...nah az f@sza gondoltam,most mi az igazság. :F
Samsung QLED-et most 10év garral adnának 400ért 470ről és 49"-os.tipusra nem emlékszem sjanos,rohanásba voltam... :U

[ Szerkesztve ]

(#8782) attiati


attiati
veterán

Nézegettem külföldön az 55b7v árát.

Black fridaykor 1350 GBP volt *352 = 475e ft
Most 1800 USD körül látom akcióban (*265) = 477e ft
És akkor erre rájön a magyar áfa különbözet (+7% kb)

Elég jól nemzetközi az árazása itthon is.

(#8783) Dadan01 válasza chris0000 (#8781) üzenetére


Dadan01
senior tag

5 év múlva pont nem fog érdekelni hogy megvan-e még a b7 annál, aki elvitte tőlem vmikor korábban... Oled 4 mindenki :D

(#8784) chris0000 válasza Dadan01 (#8783) üzenetére


chris0000
őstag

jah ha addig el nem kezd romlani rohamosan... :)
lényeg a lényeg vhogy most is a B7-en gondolkozom inkább,csak kicsit most dilemmázok... :U
a jó hír,h nem kell egyben kifizetnem,mert cetelem bizalmi kártyám van "oszt" még munkaviszony se kell! :DDD
20havi 0% THM-el is lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

(#8785) daneel_hu válasza chris0000 (#8784) üzenetére


daneel_hu
addikt

El nem tudom képzelni, hogy rohamosan romlana.

Azért a 100 000 óra jó kiindulási pont, bár lehetetlen ellenőrizni.
100 000 óra alatt csökken a felére a fényerő.
Lehet számolgatni.

A boltban pedig azt fogják rádtukmálni amin a legnagyobb haszon van, avagy ami mégrosszabb ha az eladó kap némi százalékot az eladott példány után. :)

(#8786) Pro Koryak válasza chris0000 (#8781) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az a 10 év csak beégés ellen van, nem?
Nem véletlen próbálják elsózni a qled-et, mert még 10 év múlva is náluk fog rohadni...

(#8787) Madwe válasza chris0000 (#8781) üzenetére


Madwe
nagyúr

Aha, véletlen pont a qledet ajánlják, ami samsung, akinél a legnagyobb az árrés a boltokban, s qled, amin eleve nagyobb :D de fura:D talán zavarja őket h bezuhant 50%ról 20% alá a samu részesedése a 300+ks árkategóriában s rohad rájuk :D míg az oledet meg viszik mint a cukrot s az lg már 45% felett van. Ezek után gondolhatod mennyire igaz amit mond az, aki plusz pénzt kap a nyélbe ütött üzletek után :D

(#8788) #72042496 válasza chris0000 (#8781) üzenetére


#72042496
törölt tag

5+ évre egyik tévével sem érdemes tervezni szerintem. Az a jó persze ha semmi baja és megy, de ennyi idő után már azért simán elromolhat benne valami.

A 10 évről én is úgy tudom, hogy beégésre van, de egy LCD-t otthon nem akarom tudni, hogy lehet egyáltalán beégetni. :) Szerintem vedd nyugodtan az OLED-et.

[ Szerkesztve ]

(#8789) chris0000 válasza daneel_hu (#8785) üzenetére


chris0000
őstag

persze a sok promóter dumának nem dőlök be és persze kivánsi voltam mit szóltok hozzá...:)
ami tény,h a B7-ek rohamosan elfogytak mindenfele...
venni kell a fáradtságot és utána járni...

#8786 holnap lesz több időm foglakozni vele megyek be informálódni... :)

[ Szerkesztve ]

(#8790) TraceR válasza chris0000 (#8781) üzenetére


TraceR
tag

Most nézem hogy egy ~4500 bejegyzéssel korábbi üzenetre reagáltál :)

(#8791) Ren Hoek válasza chris0000 (#8789) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egyrészt dolgoztam ilyen boltban, más poziban... de pontosan láttam, hogy a jutalékért hogyan b...szák át a leggerinctelenebb módokon a vásárlókat.

Másrészt idei tapasztalatom, amit leműveltek az egyik nagy boltban velem/mellettem ugyancsak jutalékkiesés miatt... elegendő indok, hogy soha többé ne tegyem be a lábamat egyik mocsok boltba sem

Ezeknek akkor sem szabad hinni, ha az édesanyjuk életére esküsznek.

Boltban megnézed, füled befogod és online kell rendelni, hogy puszuljon ki az értékesítők utolsó példánya is.

Az meg mai napig felbosszant, hogy a mi techcégünknél a mérnököknél jóval magasabb fizuért nyomják a sokszor full inkompetens salesek, és mi szopunk emiatt... természetesen nulla jutalékért. Grr : )

[ Szerkesztve ]

(#8792) #72042496 válasza Ren Hoek (#8791) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, én az értékesítőket promótereket mindig le tudtam rendezni annyival, hogy "köszönöm, csak nézegetek". :)

Fél füllel azért hallottam párat, de kezdők voltak ahhoz képest, ami hifi/audio boltokban megy. Elnézek egy ilyen helyre, és másnap reggelig kiégtem. :D

[ Szerkesztve ]

(#8793) Ren Hoek válasza #72042496 (#8792) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egy TV miatti 5 perc plusz papírmunkát igénylő ügy miatti botrányos viselkedés, amiért nem ők kapták a jutalékot... elegendő arra, hogy részemről soha többé ne tegyem be a lábamat a boltba. Ezek után tényleg bármit megtesznek a vásárlóval, és hidd el meg is teszik... de mondhatnék még súlyos átkúrásokat, amiket idős, hiszékeny emberek ellen követtek el, sokszor hitelbe hajszolva őket.

Anyámnak mezei hazugsággal adtak el pl egy drága előfizetést T betűs boltban ... 64.000 Ft kötbért akartak fizettetni miután le akartuk mondani. Szerencsére beismerte a hazugságot ..

[ Szerkesztve ]

(#8794) Madwe válasza Ren Hoek (#8793) üzenetére


Madwe
nagyúr

reggelente néha a 240es buszon budaörs fele összefutok ilyen értékesitő korcsokkal, akik gyakran azzal hencegnek, h tegnap épp hány balekot húztak le épp milyen trükkökkel, s h ez milyen jó, mert így mennyit kerestek. Gerinctelen szar a legtöbb :(

(#8795) #72042496 válasza Ren Hoek (#8793) üzenetére


#72042496
törölt tag

"de mondhatnék még súlyos átkúrásokat, amiket idős, hiszékeny emberek ellen követtek el, sokszor hitelbe hajszolva őket"

Na, az ilyenre már ugranék. :(

(#8796) Pro Koryak válasza Madwe (#8794) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Heti naplóban milyen jó lenne erről egy riport...mondjuk Karácsony előtt 4-5 héttel.

(#8797) Kasga


Kasga
újonc

] Sziasztok!

Szerintetek ez a görbültet normális? 55B7

[ Szerkesztve ]

(#8798) adamssss válasza Kasga (#8797) üzenetére


adamssss
veterán

Plus szolgaltatas...

Amugy nem. Egyenesnek kellene lennie.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8799) Kasga válasza adamssss (#8798) üzenetére


Kasga
újonc

Köszönöm! Akkor bejelentem a szerviznek.

(#8800) dgyuri0123 válasza Kasga (#8797) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kicsit sem normális. Ez megvetemedett valamiért. Kérj cserét.

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.