Hirdetés

2020. február 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-02-17 17:15:39

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#9151) Madwe válasza daneel_hu (#9150) üzenetére

Madwe
(veterán)

Így van. S véletlenül ott pont a 4k is bőven kijön :D 55" 1.5-2m kell nézni, úgy tökéletes a moziélmény :K

(#9152) belan válasza redbulz (#9133) üzenetére

belan
(őstag)

Mondjuk 125 ezerel drágább b7 de jobban meg éri b7 meg venni,nálam már 190ezer lett volna a különbség az azért majdnem a duplája és szerintem az sok már, amúgy 2,2.5 merterről nézem szóval 4k nem nagyon vennem észre iylen távolságból

Xbox One X gears 5 limited edition,Ps4 Pro glacier white LG OLED 55C9.

(#9153) belan válasza belan (#9152) üzenetére

belan
(őstag)

egyébként itt egy hivatalos oldal 4k meg full hd milyen távolságból érdemes nézni

(#9154) Madwe válasza belan (#9153) üzenetére

Madwe
(veterán)

Ehez érdemes hozzátenni, h ez azt mutatja, mi az a távolság, aminél közelebb már pixeleket látnál. Azaz 55 col esetében pl 1mnél közelebb már pixeles a kép, 2,2mre pedig elég az FHD is, ott még épp nem pixeles. Az optimális pedig középen van mindenhol :)

(#9155) belan válasza Madwe (#9154) üzenetére

belan
(őstag)

Igen így van, de 55colos méret kb olyan 1.5meter távolságból érdemes nézni a 4k, például 43colos ks7500 bele kelet bújni hogy lássam a 4k )))

[ Szerkesztve ]

(#9156) krx21 válasza belan (#9153) üzenetére

krx21
(veterán)

Nézd a táblázatból olvasva egy 65"-TV-t 1.15cm-ről kíváncsi vagyok hogy mit szólsz majd hozzá... :C
A legtöbb esetben sajnos a lényegét nem értitek a táblázatnak...
Ráadásul ez csak is a legtökéletesebb álló képnél igaz csak, ott is mint részlet észlelési távolságok...

[ Szerkesztve ]

(#9157) Ren Hoek válasza belan (#9153) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

Nem, ez nem azt jelzi...

Hanem azt, hogy tökéletes látással honnan kezded el látni a pixelrácsot.

Avagy ha 220 cm-ről nézéd az FHD-t elkezded látni a pixeleket. Tehát 220 cm-től közelebbre megéri a 4K!

(#9158) belan válasza Ren Hoek (#9157) üzenetére

belan
(őstag)

Értem

(#9159) daneel_hu válasza Ren Hoek (#9157) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

Teljesen mindegy, honnan látod a 4K-t, vagy az FHD-t.

Ijk-nak igaza van, a látómező beterítése fontosabb ezeknél, mert akkor megvan a moziélmény.
55 col esetében 1,9 méteres távolságból nem azon fogsz gondolkodni, hogy látod-e az 4K felbontást vagy sem... amúgy szerintem egy jó anyag esetében látod, de ez megint más lapra tartozik.

FHD-nek OLED esetében pedig lassan nincs értelme mert nem lesz gyártásban.
Tehát vagy 4K-s modellt veszel vagy semmit se.

(#9160) krx21 válasza Ren Hoek (#9157) üzenetére

krx21
(veterán)

Valami ilyesmi. De sajnos mint írtam, ha mozog akkor nincs is több részlet a mai TV-ken mint a fullhd-s változatokon.

(#9161) Ren Hoek válasza daneel_hu (#9159) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

43 colnál pontosan onnan kezdem látni a pixelességet. Ha valakit ez zavar, akkor megéri a 4K. Ez egy technikai paraméter szerintem.

OLED-nél meg a határon jobban látsz(hat) a pixelrács, mert a WOLED miatt ott a plusz subpixel, és maga a subpixel fénykeltő része is mintha kisebb lenne LCD-nél, ami sűrűbb.

Elég csak megnézni a Samsung Pentile mátrixot versus a sima LCD-vel. A pentile-nak nagyobb felbontás kell, hogy ne lásd szőrösnek a képet. Lehetséges WOLED is ilyen nézési határon.

Összegezve, nekem meggyőző, hogy 1.5-2.2 m között variálhatom a nézési távot és egyáltalán nem látom a pixelességet.

[ Szerkesztve ]

(#9162) belan válasza daneel_hu (#9159) üzenetére

belan
(őstag)

Kíváncsi leszek mi lesz majd 8k nál mindenki szalad majd 8k tv venni)))

(#9163) Madwe válasza belan (#9162) üzenetére

Madwe
(veterán)

8knak is meglesz a helye, de az már filmnezesre valóban nem olyan fontos. Aanak játékra jó, reklamfeluletre utcára stb.

(#9164) Ren Hoek válasza belan (#9162) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

Akkorra már lesz olcsó 4K szóval eljő a szép kor :) Tapétázni fogunk az OLED-el.

(#9165) belan válasza Ren Hoek (#9164) üzenetére

belan
(őstag)

Jogos meg vehetem volna lg b7is csak nem akakrtam asszonyal balhézni karácsony előtt)))) és egy jó alternatíva kellet mert nem akartam led LCD tv venni mert nem szeretem műanyag a emberek benne meg háttérvilágítás is nagyon gáz főleg ha minél nagyobb a tv, lehet 1 év le cserélem lehet hamarabb de eddig nagyon oda vagyok érte, de minden képen ha le cserélem 4k oled tv re

(#9166) Dadan01 válasza envagyok (#9148) üzenetére

Dadan01
(aktív tag)

Teljesen felesleges, mivel kihasználni nem tudod még, mert nincs rá eszköz. 4K60fps az most is átmegy, a lejátszók-erősítők még a csak a kanyarban vannak, talán, horror áron.

(#9167) Ren Hoek válasza Dadan01 (#9166) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

PC-n már ki lehet tolni 4K 120 FPS-t, és akkor lehet szimulálni a BFI-t. Bár nem próbáltam János szkriptjét még, nekem lehet túl vibrálós lenne ez a 60-60-as BFI, így lehet inkább 240 Hz lenne jól finomhangolható.
... de ha rendesen megcsinálják annak több értelme lenne.

Egyelőre nem várok semmi extrát az új OLED szériától.

(#9168) tothl

tothl
(addikt)

Eleve ilyen, hogy atmeneti TV , egyelore nem letezik. Olyan gyorsan fejlodik a technologia hogy ha par ev multan nem romlik el a keszulek akkor is erdemes ujat venni. Felteszem persze, hogy elhagyjuk a blablat, hogy "nekem nem kell jobb", meg, hogy "minek, hulyeseg"....
Az elozo TV -m sem romlott el, de 4 ev alatt annyit javult a kepminoseg, hogy kenytelen voltam valtani a boldosagom erdekeben. :D

(#9169) Ijk válasza daneel_hu (#9150) üzenetére

Ijk
(nagyúr)

Az a gond hogy az 1,5m már nem annyira kényelmes, legalábbis nekem. Legalább 2m kell, de inkább 2,5-3m csak úgy szállnak el a képátlók is. Talán 65", 1,8-2m-re most az ideális, bár 65"-os tv nekem nem ér meg 1 milliót.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9170) envagyok válasza Dadan01 (#9166) üzenetére

envagyok
(addikt)

A freesync azért jó kis dolog lesz pc-re, meg az earc is ha beindul a netflix, hbogo és társai, és nem akarsz külső kütyüt..

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9171) Ren Hoek válasza tothl (#9168) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

Fő paramétereiben, mint végtelen kontraszt, 4K és HDR szerintem elértünk egy szintet B7-el amit most minimális szinten tyúklépésekben fognak fejleszteni. Vagy sehogy...

Inkább azt mondanám, mi az a feature amiért a következő pár évben lecserélsz egy 55 4K HDR tv-t? Ezért mondtam átmenetinek, mert azért az A7-ről minden paraméterében megérheti váltani 1-2 éven belül.

B7, talán a mozgásmegjelenítés, de az meg egy megoldhatatlan probléma kb, mert a retinádon keletkezik.
Vagy vibrál, vagy interpolál... egyik sem tökéletes.
Ezt nem mostanában fogják megoldani... tényleg csak egy nagyon magas képfrissítés képes lenne szimulálni.

(#9172) kalimist válasza envagyok (#9148) üzenetére

kalimist
(tag)

2019-ig kellene várnia mert csak 3-4 hete véglegesítették a specifikációt, az első HDMI 2.1 chipsetek majd valamikor tavasszal készülnek el.

[ Szerkesztve ]

(#9173) Balika911 válasza kalimist (#9172) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Örülnék neki, ha 2019-ben VGA, erősítő és tévé is lenne HDMI 2.1-gyel, de szerintem még ez is optimista. Én 2020 előtt nem számítok ilyen eszközökre.

Kábel legalább már most is van hozzá. (Ez, ha valaki kíváncsi rá.) :)

[ Szerkesztve ]

(#9174) envagyok válasza kalimist (#9172) üzenetére

envagyok
(addikt)

Én itt olvastam 2018at:
https://www.forbes.com/sites/erikkain/2017/11/23/why-gamers-should-wait-until-2018-to-buy-a-new-4k-tv/#14a13fa66213

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9175) kalimist válasza envagyok (#9174) üzenetére

kalimist
(tag)

Ő szerintem biztosabb forrás.

[ Szerkesztve ]

(#9176) envagyok válasza kalimist (#9175) üzenetére

envagyok
(addikt)

Majd az idő eldönti :)

(#9177) daneel_hu válasza Ijk (#9169) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

Ha a tévé és közted van egy dohányzóasztal amire fel tudod tenni a lábad, már ok. :)
Ez belefér a 2 méteres távolságba.

(#9178) Gaben360

Gaben360
(aktív tag)

B7-en a belső lejátszót használva,isf módban nem lehet állítani a gammát?
4k tartalommal szürke az opció,full hd-val viszont engedi.Mit kéne csináljak hogy engedélyezze?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#9179) krx21 válasza Balika911 (#9173) üzenetére

krx21
(veterán)

Mi ebben a kábelben más, mind a többi high speed kábelben?

(#9180) Madwe válasza krx21 (#9179) üzenetére

Madwe
(veterán)

Ez ultra high speed ratifikalt:)

(#9181) Balika911 válasza Madwe (#9180) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Így van, ez elvileg bírja a HDMI 2.1-gyel megkövetelt 48 Gbps átvitelt is.

Nekem ez a high speed / premium high speed / ultra high speed elnevezés egyébként nem tetszik. Macerás megfelelő kábelt találni. A középsőre keresve például mindenféle "prémium" kábel előjön, ami az adatlap szerint már csak FHD-ig biztos, hogy hibátlan. Ha már HDMI 2.1, akkor a 48G cable nekem sokkal egyértelműbb, szimpatikusabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9182) krx21 válasza Balika911 (#9181) üzenetére

krx21
(veterán)

Szerintem ne a felíratokat keresed, hanem a minőséget és akkor nem érhet csalódás...
Amúgy egyáltalán nem macerás megfelelő kábelt találni...
Valamint ezeket a bűvös hívó szavakat a noname gyártók előbb írják rá a termékeikre, mint a valódi márkás kábel gyártók.pl: Audioquest

[ Szerkesztve ]

(#9183) Balika911 válasza krx21 (#9182) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

WTF, egyedül azok a "feliratok" garantálják, hogy adott kábel megfelel a szabványnak és nem, az általad márkásnak tartott kábelek semmiféle extra minőségre nem jelentenek garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#9184) Gaben360 válasza Gaben360 (#9178) üzenetére

Gaben360
(aktív tag)

Tudna valaki segíteni?
Fontos lenne.Előre is köszi!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#9185) janos666 válasza krx21 (#9182) üzenetére

janos666
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Jah, csak a márkanév és árcédula nem garantál minőséget. Főleg nem olyankor, ha arról van szó, hogy ezután több szál lesz befogva magas sávszélű átvitelre, mint 2.x-ig volt, szóval nem is lehet szidni a gyártót, ha a régi kábele nem lesz jó 2.1-től felfelé. Mondjuk én puszta kíváncsiságból is kipróbálnám előbb a régi kábelt, hogy viszi-e majd, mielőtt rohannék pénzt költeni.

Amúgy meg "nyilván"...

(#9186) Balika911 válasza janos666 (#9185) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

LOL

(#9187) Ren Hoek válasza Gaben360 (#9184) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

Miért a feliratoknál mi garantálja?

Tényleg sok kábelt nézegettem én is, és a legszarabb kínai nónémekre voltak ráírva a legvagányabb feliratok.

Elvileg nem csak a High Speed Ethernet a valid címke? A többi fantázia kérdése

(#9188) Balika911 válasza Ren Hoek (#9187) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

A high speed ethernet elég régi. FHD-ig jónak kell lennie, 4K-ra vagy jó, vagy nem. 4K-ra a premium high speed a címke.

(Én nem láttam korrelációt a minőség és ár között. Kerestek párszor privátban olyannal, hogy szétesik a 4K tévé képe, és bizony a drága csodakábelt kellett cserélni. Nekem szerencsém van, két kivétellel a high speed kábeleim is jók. De az STB-hez adott gyári kábelt is bedugtam kíváncsiságból, meglepetésemre azzal is oké PC-ről a 4K.)

[ Szerkesztve ]

(#9189) Ren Hoek válasza Balika911 (#9188) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

Audioquesteknél és Inakustiknál sem láttam ilyen Premium címkét. Bezzeg a Hama egyből ráírja... Premium high speed ...(mindegyik 18 gbit/s, amit néztem)

(#9190) Gaben360 válasza Ren Hoek (#9187) üzenetére

Gaben360
(aktív tag)

Szerintem ezt nem nekem akartad írni! :DDD
Én a tv belső lejátszjójának a beállítására lennek kiváncsi. :K

(#9191) tothl válasza Balika911 (#9188) üzenetére

tothl
(addikt)

En meg pont ugy vagyok hogy a leggagyibb kabelek mindig jok a dragak meg nem :)

(#9192) janos666 válasza tothl (#9191) üzenetére

janos666
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Nekem az szokott néha gond lenni a drágákkal (nem minddel), hogy feleslegesen merevek és nehezek (az esetleg több rétegű, vaskos műanyagburkolat miatt), így könnyen feszíthetik az aljzatot, vagy ha emiatt hagyod, hogy nagy sugárban, hosszan fussák ki magukat ívben, akkor a saját súlyuk kezdi lefelé húzni őket, illetve a legkisebb mozgatástól is elkezdhet kitáncolni a foglalatból a csatlakozó ahelyett, hogy csak lengene és puhán hajolna a kábel feszültség nélkül. + Ha amiatt kell hosszabbat venni, hogy a merev burkolattal hajlítgathasd nagyobb ívben, akkor el is veszik az előnye, ha jobb is a minősége. Ha pedig kikoptatod vele a foglalatot, mert feszíti, akkor utána minden rosszul fog benne állni...

(#9193) krx21 válasza Ren Hoek (#9187) üzenetére

krx21
(veterán)

+1
Ha valakit a minőségi gyártó nem győz meg... És minden egyéb marketing igen, nem fűznék hozzá semmit.. :N

(#9194) krx21 válasza janos666 (#9185) üzenetére

krx21
(veterán)

Tudunk a hdmi 2.1-nél bármilyen plusz vezetékről?
Hdmi kábelnél egyenlőre csak a minőség van mint különbség...

(#9195) daneel_hu válasza krx21 (#9194) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

Azért itt a generáló és fogadó elektronikában nagyobb lesz a különbség mint a kábelben. :)

(#9196) Zsmester89 válasza Ren Hoek (#9189) üzenetére

Zsmester89
(őstag)

Audioquest forest van erősítő - tv között. 1-2 éve vettem akcióban féláron, jelenleg is tökéletes. Szerintem ez még árban és minőségben is az elfogadható kategória.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9197) dom1n0 válasza Zsmester89 (#9196) üzenetére

dom1n0
(tag)

En Audioquest pearl-t vettem, hibatlan eddig.

(#9198) krx21 válasza daneel_hu (#9195) üzenetére

krx21
(veterán)

Pontosan. :K

(#9199) janos666 válasza krx21 (#9194) üzenetére

janos666
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Kicsit másképp fogja használni a csatornákat, és ismét duplázódik a frekvencia, miközben csökken a hibajavítási redundancia, így lehet hogy kicsit más jellegű kábel lesz hozzá "placebó ideális" akkor is, ha gyakorlatilag sokszor működik majd még az is, amit eredetileg még HDMI 1.3-hoz szántak (negyed akkora frekihez) és métere 1000 Ft is alig volt új korában. De majd meglátjuk...

(#9200) Nemir Ombe válasza krx21 (#9193) üzenetére

Nemir Ombe
(őstag)

Az a baj, hogy a "HDMI témából" a hossz (mint tényező) mindig ki szokott maradni .... 1m-re általában minden (még a PS-ek mellé adott is) HDMI kábel jó (ezért a "kiskínai" rá is ír mindent, ami csak létezik), viszont 2 - 3 - 5m-en meg max. némi "statikus zaj" megy csak át ezeken .... a normális gyártók azért is jobbak (a feltételezett jobb minőség mellet), mert valós adatokat írnak az adott hossz mellé, így kevesebb a sz..ás velük lásd: pl. Inakustik.... ;)

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.