Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) Partz válasza Joshi (#7034) üzenetére


Partz
senior tag

Én mondjuk az 55"-os méretet vettem alapul, mert az eladott oled tévék 2/3-át ez a méret teszi ki, itt a Pana olcsóbb a Sony-nál. A 65"-os Philips jövő év elején kerül csak boltokba. Holnap amúgy BF az Emag-nál, és az MM-nél is, érdemes figyelni az árakat.

Sony a ZD9-et magasabb kategóriába szánta eredetileg, mint az A1-et.

[ Szerkesztve ]

(#7052) daneel_hu válasza Bubukain (#7023) üzenetére


daneel_hu
addikt

"samunál olyan volt hogy megadtam a minimum és a maximum fényerőt, és a volt egy szenzor ami automatikusan állította a két érték közt."

Ebből KÚLED lesz, érzem. :C

(#7053) Gaben360 válasza daneel_hu (#7050) üzenetére


Gaben360
senior tag

Szintén,és 910-em van.
A 18 az édeskevés.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#7054) #72042496 válasza daneel_hu (#7052) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem SÚHÁDÉ van, de ezt kikapcsoltam benne. Tényleg leveszi a fényerőt akkor is amikor nem kéne, engem zavart.

[ Szerkesztve ]

(#7055) daneel_hu válasza Dikri (#7015) üzenetére


daneel_hu
addikt

55 E7V, 55 E6V... ha nem számít a pénz.
Ha kicsit sem számít akkor 77 W7. :C

(#7056) Joshi válasza Partz (#7051) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem meg amikor kijött a ZD9 akkor még sehol nem volt az A1, kétlem hogy valaki otthonra LCD-t vesz OLED helyett azonos áron. A győri MM-ben van 65ZD9 és 65A1 is, néztem a képét mindegyiknek, de egyértelműen áll leejtősebb az A1.

Visszatérve az 55"-os méretre. Ha nekem számít a pénz, akkor biztosan a legolcsóbbat venném. Viszont az 55"-ért 600+ pénz is nagyon sok. Akkor inkább kinyögöm azt a 2-300k-t de legyen 65"-os. Ez a saját véleményem, nézetem.

[ Szerkesztve ]

(#7057) daneel_hu válasza Gaben360 (#7053) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kinti fórumokon elég sokat kalibráltatnak a tulajok, de ott sem olvastam 18-hoz közeli oled light-ról.
Inkább a 40 és 60 közötti érték ami így rémlik. (SDR tartalomnál)

(#7058) Joshi


Joshi
titán

EDigitálnál Black Freeday alkalmával nem valószínű hogy lesz Sony 65A1, persze az se érdekel ha valahol lesz 800-ért. ;]
Pont ma teszteltem a pixeleket a Paintben készített 3840x2160-as képekkel és hibátlan a készülék. Fater most ment el, nagyon nyűgös és kritikus az öreg, de a HDR demo videóknál nem nagyon tudott mondani semmit. Csak bólogatott. :DD

(#7059) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#7057) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Aha, azért van a C7-en 16-os oled fényerő, mert mindenki 40-en használja... de tényleg nem érdekel már a dolog. Használjátok 60-on, biztos úgy jó. :K

:D

Jelen esetben elfogadom az Rtings javaslatát... Azt gondolom, évek múltán kissé másképpen kalibrálnak, mint 2015-ben tették. Így lehet az is, hogy a 9100-nak is elvetemülten magas oled fényerőt "javasoltak". :F

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7060) Vedike69 válasza daneel_hu (#7049) üzenetére


Vedike69
csendes tag

A garancia hosszabbítás bolti biztosítós garancia vagy gyári? Mert az LG-nél hivatalosan nem lehet vásárolni plusz éveket, mint a Samsungnál. Legalábbis 2 héttel ezelőtt ezt a választ kaptam az LG support-tól. Én is szeretnék hozzá plusz éveket venni.

(#7061) Bubukain válasza daneel_hu (#7052) üzenetére


Bubukain
senior tag

kizárt
most adtam el a KS7000-et :DD

(#7062) Gtaati válasza daneel_hu (#7050) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Kb en is pontosan igy teszem, sotet nappaliban max 40, tv adas nappal meg max 60. Garancia kiterjesztesre mire gondoltal?

Koszi!

(#7063) #72042496 válasza Vedike69 (#7060) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha az LG partnerektől veszed még az idén, akkor regisztráció után 5 év garanciát kapsz az OLED (illetve UHD 4K) tévére.
[link]

Szerintem ez nagyon korrekt.

(#7064) Joshi válasza #72042496 (#7063) üzenetére


Joshi
titán

Az LG 5év gondoskodás, csak a 2017 november ~10-től(nem pontos adat) december 31.-ig(ez sem) vásárolt termékekre vonatkozik. A Sony-nál is lehet egész évben plusz garit venni, de az OLED-re nincs. :DDD Szóval az OLED akkor beégős? Vagy mi? ;]

[ Szerkesztve ]

(#7065) Bubukain válasza #72042496 (#7063) üzenetére


Bubukain
senior tag

még korrektebb lenne ha egy 55 - 65 colos TV-t nem kéne szervizbe cipelni a második év után.
nem értem miért nem lehet akár fizetősen is helyszíni garanciát kérni.

(#7066) Partz válasza Joshi (#7056) üzenetére


Partz
senior tag

ZD9 tavayl évvégi modell, ami 2017-ben is forgalomban maradt és a csúcs kategóriát képviseli. Itt a Sony hivatalos álláspontja erről 3 perc környékén, korábban már beszéltünk róla. Van amúgy aki a ZD9-et választja a HDR miatt, de én is oled párti vagyok.

Esetedet megértem, miért ezt választottad, én is így döntöttem volna ebben a méretben. Jó vétel volt ezen az áron a Sony, ahogy korábban írtam.

(#7067) Joshi válasza Partz (#7066) üzenetére


Joshi
titán

Én nem arról beszéltem hogy a ZD9 ne lenne csúcskategória, LCD-ből szerintem a legjobb most a piacon a Backlight Master Drive-os Sony ZD9 széria. Viszont én csak abban az esetben vennék ilyen tévét, ha napi szinten sokat menne a tévé mondjuk prezentáció stb miatt. Otthonra egyértelműen OLED. Na jó, ha egy Sony 65ZD9 megvásárolható lett volna ~700K-ért, akkor elgondolkozok rajta, de így nem is volt kérdés az A1. :D

(#7068) Joshi


Joshi
titán

Partz

Elég csak ezt a videót megnézni hogy szemre melyik a jobb: TV Comparison: Sony XBR A1E 4k OLED and Sony XBR Z9D 4k LED
Lehet itt jönni a HDR-hez magas fényerő kell stb-vel, de azért a kontrasztban még ilyen "jó" LCD kijelzőnél is van látható különbség az OLED-el szemben. Minden szokás kérdése, ha hazavittem volna egy 65Z9D tévét biztosan elégedetten dőlnék hátra, persze csak akkor ha ~700K körüli árat fizettem volna érte.
Most nem azt akarom bizonygatni hogy egy 65"-os tévéért jó ár az 1 milla, de sajnos még sok-sok évig prémium kategória marad. Szóval ki kell nyitni a brifkót ha akar az ember egyet. :B

[ Szerkesztve ]

(#7069) janos666 válasza dgyuri0123 (#7059) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy írtam lentebb, a régebbi LG-nél jobb a magasabb OLEDFény, és inkább a Kontraszt-ot érdemes visszavenni. De összességben amúgy sötétebb is, illetve másképp működik az egész fényerőkezelése (nem egészen ugyan azt csinálják a csúszkák), így nem érdemes így összehasonlítani a számokat generációk közt, főleg nem még a 16 előttieket az az utániakkal.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7070) powerup2 válasza perecKING (#7048) üzenetére


powerup2
addikt

nem akarlak elkeseriteni de nekem a régi lg tv-m ami 8 éves volt ezt produkálta rá fél évre tönkre ment :( megvettem az új tv-m a vendégszobába feltettem a falra a régit és bekapcsoltam jó volt aztán nem javult meg és maradt ilyen :(

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#7071) Madwe válasza daneel_hu (#7049) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hol lehet garihosszabbítást intézni :D?

Más: végre felkerült a falra, eddig miután alacsony asztalon volt, ezért szegény erősítőmön volt (végülis az erős, nem:D?)

Jöhetnek a jajjdegörbe a tévéd s egyéb kommentek :)

Aki felismeri ebből a képből a front right hangfalon a figurát, az kap egy :C ot:)

A szerelés még nem ért véget jobb oldalt, azért a kupi a földön egyelőre, elnézést:P

[ Szerkesztve ]

(#7072) #72042496 válasza Madwe (#7071) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én még a műsort se ismerem fel (valami főzős dolog lehet), nemhogy a figurát. :)

A garihosszabbítást linkeltem egy kicsivel feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#7073) Joshi válasza #72042496 (#7072) üzenetére


Joshi
titán

"A garihosszabbítást linkeltem egy kicsivel feljebb."
Én meg írtam hogy csak a 2017 novembertől dec végéig vásárolt készülékekre vonatkozik. Nem általános garivásárlás ez az LG-től, mint ahogy ez megszokott más nevesebb gyártóknál. ;)

Minden 2017-es LG OLED és UHD 4K TV-re
2017.11.08. és 2017.12.31. között!

(#7074) Lacielvtárs válasza Madwe (#7071) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szép, gratula :C
A szubon az a kép, nem szokott 'ugrálni'? ;]
A műsor meg az a vip konyha főnök vagy mi...
A figurát nem ismerem fel :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#7075) Joshi válasza Madwe (#7071) üzenetére


Joshi
titán

SpongyaBob Kockanadrág? :U Ja nem, ennek csak a feje kocka. :DD

[ Szerkesztve ]

(#7076) dgyuri0123 válasza janos666 (#7069) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lezártam a témát. :)

Annyit zárómondatként megjegyeznék, hogy 54-es oled fény mellé ajánlanak 95-ös kontrasztot. Ez így tömény baromság még akkor is, ha nem hiszed el. :) 12 év Panasonic plazmázás után csak látom, mi a különbség jó kép és rossz kép között, ezért nem lett lcd-m sem. Tudod, olyan ez mint a hifi. Hiába nem ismersz valamit, de első hallásra megmondod, jó-e vagy sem. Nem kell ismerned a márkát, típust, csak hallgatod. Egy tévé sem különb ennél...nálam. :R

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7077) andronic válasza Madwe (#7071) üzenetére


andronic
csendes tag

Luke?

(#7078) salapp válasza Madwe (#7071) üzenetére


salapp
addikt

Funko pop. De hogy melyik.. Hmm?

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7079) Madwe válasza Lacielvtárs (#7074) üzenetére


Madwe
nagyúr

De, lehet rezegne, nem ott a helye, csak az oldalsó polcrendszert is újra kell fúrnom ahol volt, mert kerül be virág meg minden helye kicsit most változik :D

(#7078) salapp Szerintem a képből kitaláltad amit ki lehetett, így neked jár a :C
Kaptok egy közelit is, de ez már csak :K -t ér :

(#7080) daneel_hu válasza Madwe (#7071) üzenetére


daneel_hu
addikt

Direkt olyan szögben fotóztad, hogy ne nézzen ki görbének? :DD

(#7081) salapp válasza Madwe (#7079) üzenetére


salapp
addikt

Tyrion.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7082) Lacielvtárs válasza Madwe (#7079) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Akkor semmi, ha nem az a végleges helye :K
Amúgy a gorbe tévé olcsóbb volt? Az mégis csak sérült, mintha nagy feneku eladó rault volna ;]
Bocsi, csak kikivankozott belőlem.

Most már mondd meg kérlek melyik figura, mert fél órája a guglit nyuzom :W

salapp: és tényleg :C :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#7083) Madwe válasza salapp (#7081) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez gyors volt, nagyon képben vagy velük, jár a :K

Én még csak mostanában kezdtem el felfedezni őket, végre van vmi kis bizbasz amit szívesen kiteszek itthon - amúgy aminek nincs funkciója, annak nincs helye a lakásomban :D de ezekből még szerzek majd be jópárat:)

(#7082) ELACielvtárs egyébként olcsóbb volt :D 6os széria, akartam 3dt, s az e6 sokkal drágább volt akkor, kb 2-300kval :D cserébe lett volna egy nagy hangszóró is az alján, amire semmi szükségem, cserébe nem lehet leszedni mert az a talpa, s hátrahajtva a falon sokkal jobban elállna most :)

[ Szerkesztve ]

(#7084) salapp válasza Madwe (#7083) üzenetére


salapp
addikt

Ha gyűjtő lennék, vagy ha lesz dedikált moziszobám egyszer, akkor én a Doktorokat gyűjteném be belőle (+Dalek Sec, zygon, silence, weeping angel, stb.)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7085) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Az Olednek jelenleg van bármilyen reális vetélytársa a piacon? Képminőséget értve.

(#7086) #72042496 válasza Joshi (#7073) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én biztos nem írtam, hogy garivásárlás. Pár dolgot említettem a #7063-ban, akit meg a többi részlet is érdekel, elolvashatja a linken. Azért van. :)

Ettől függetlenül nyilván igaz, amit hozzátettél.

[ Szerkesztve ]

(#7087) daneel_hu válasza Sz.Miki (#7085) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem TE is tudod a választ. :C

(#7088) Joshi válasza #72042496 (#7086) üzenetére


Joshi
titán

Aki kérdezte tőled a garival kapcsolatos dolgokat, ő a tévéjét néhány héttel az akció előtt vette. Szóval neki elsőre azt írtad hogy márpedig van, de én meg kijavítottalak hogy nincs. Ennyi a történet. Egyébként az LG már néhány évvel ezelőtt is csinált ilyen akciót, szóval ez nem újdonság. A Sony és a Samu viszont egész évben eszközöl ilyen lehetőséget. Persze a Sony az OLED-re nem, amit linkeltem is. :D

(#7089) Joshi válasza Sz.Miki (#7085) üzenetére


Joshi
titán

Nem nagyon. Most néztem bele az AVATAR-ba Oppo 203-al(BD50-es lemezről). Szó szerint orgazmus még úgy is, hogy csak 1080p az anyag. Eszméletlen. Ilyen legutoljára a plazmánál volt, de ugye ott az AVATAR megelőzte a korát minden tekintetben. A Sony A1 gyakorlatilag tökéletes képet ad, én eddig főleg a gyors mozgásoknál láttam hibákat (mosódás, zajosodás stb). De itt amikor Sully befogja a sárkányt és el kezd repülni, na ott teljesen jó a kép. Az előző LCD-nél nagyon zajosodott a gyors mozgásoknál. Még próbálgatom a beállításokat, de szerencsére nem nagyon kell trükközni hogy kiváló eredményt érjek el a Sony A1-el.

(#7090) #72042496 válasza Joshi (#7088) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Aki kérdezte tőled a garival kapcsolatos dolgokat, ő a tévéjét néhány héttel az akció előtt vette."

Oh, sajnálom, ezt én nem vettem észre. Így világos.

Jó tudni, hogy volt már ilyen, talán később is lesz még. Engem is csábít az 5 év és a B7, pedig idén nem terveztem tévét venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#7091) spm válasza Madwe (#7079) üzenetére


spm
tag

Hali!
Ezeket a Funko Pop figurákat hol lehet beszerezni itthon?

(#7092) salapp válasza spm (#7091) üzenetére


salapp
addikt

Pölö

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7093) Joshi


Joshi
titán

Tényleg, manapság vesz még valaki Samsung tévét? ;] Lehet hogy úgy járnak mint a Nokia, nem veszik észre hogy haladni kellene a korral. :DDD

(#7094) Ren Hoek válasza Joshi (#7093) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Elnyomó Samsung marketing fölény van a boltokban... max ezért tartják még magukat a QLED-el,... amúgy az LG + többi panelfelhasználó kezdi kiszorítani felsőkategóriában.

Gondolom nagyon fájna odakullogni egy LG panelért nekik :D

Saját meg még több év mire lehet. Csúnyán benézték... és LG még nem dobott mindent be. Vszeg még az LCD ágat is fenn kell tartani, mert jövedelmező.

[ Szerkesztve ]

(#7095) majorbe válasza Madwe (#7071) üzenetére


majorbe
csendes tag

Hogy mersz TV adást nézni rajta? Pláne SD adást??? Senki nem néz már TV-t a modern világban. Ezért vettél drága TV-t? :DDD :D ;]

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#7096) Ren Hoek válasza Sz.Miki (#7085) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na kiderül 9 perc múlva mit ér a Blek Frájdéj :D

Kíváncsi leszek... az én TV-m még mindig ott rohad az MM-ben, nem tudom felvenni még a papírok nélkül, ami beragadt :( ... nagyon remélem nem adják el :D

(#7097) Joshi válasza majorbe (#7095) üzenetére


Joshi
titán

A szolgáltatón múlik hogy milyen a minőség. A kábeles Digi egész jó, persze az csak a nagyvárosokban van. Győrben szinte már minden normális adó HD, szóval még egy 65"-os tévén is egészen jó a kép.

(#7098) Sz.Miki válasza Ren Hoek (#7096) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Semmi akció.... nevetséges... De a kínálat is.

Edigitálnál meg már este nem is volt a listában a B7V, Emagnál szintén elfogyott, aquánál is elfogyott...Szóval kezdek lemondani róla. MM és Euronics meg feltolta az árat az egekbe...

[ Szerkesztve ]

(#7099) majorbe válasza Joshi (#7097) üzenetére


majorbe
csendes tag

Igen így van. A győri szolgáltató a Vidanyet elég sok HD-t nyomat, nekem az van, mert a Digi a peremkerületekbe nem tervez behúzni kábelt sajna. (azért némi éllel írtam azt, amit, a korábbi elégedetlenkedők miatt :D ;]

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#7100) Joshi válasza Sz.Miki (#7098) üzenetére


Joshi
titán

Az én hibám. Black Freeday előtt vettem meg a tévét, valószínű hogy úgy gondolták hogy itt aztán van lóvé rendesen. Ekkora idióta nincs a világon még1. :DD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.