Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) zakoshun válasza V.T. (#7848) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Igen, a lakáson megbontottuk a dobozt a futárral, de totál sérülésmentes volt kívülről is, tehát nem izgultam nagyon. Belenéztünk, minden rendben volt.

Igen, Magic Remote.

(#7852) V.T. válasza zakoshun (#7851) üzenetére


V.T.
aktív tag

Köszi ezek jó hírek.
Fekete Pénteken rendeltem de csak jövőhét hétfő kedd van megadva szállításnak.
Nagyon várom már. Neked tetszik?

(#7853) T1OK3 válasza V.T. (#7852) üzenetére


T1OK3
kezdő

Szia!

Publikus, hogy mennyiért adták a tv-t a fekete pénteken?

Rendelt valaki a Telekomtól ilyet, és mennyi idő alatt jött meg? Már alig várom, az első rendelést elszúrták, így 10 nap után újra kellett rendelnem.

(#7854) daneel_hu válasza zsozso1 (#7782) üzenetére


daneel_hu
addikt

E7-nek jelenleg semmi előnye nincs a B7, C7-hez képest.
Van rajta pluszban egy soundbar, amelynek egyébként nincs rossz hangja, de részemről ezért nem fizetnék felárat egy tévé esetében.

E6 pedig már nincsen forgalomban (elvileg), pedig abban még 3d is van. :)
Ez az egyetlen oled + a G6-os amelyben van még 3d és nem görbe a kijelző.

(#7855) daneel_hu válasza janos666 (#7830) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Visszafelé is ki kéne próbálni, hogy ez most olyan dolog, aminek csak addig örül az ember, míg észben és szem előtt tartja, vagy hiányzik ha elveszi."

Visszafelé működik csak igazán.
Próbálj megnézni egy filmet egy közepes LED tévén. :C ;]

(#7856) Joshi válasza daneel_hu (#7855) üzenetére


Joshi
titán

"Próbálj megnézni egy filmet egy közepes LED tévén."
A harmadik filmnél már természetes lesz. Minden csoda három napig tart. :DD

(#7857) zakoshun válasza V.T. (#7852) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Jaja, rendben van.. :)

Én Mediaban néztem meg személyesen /más 4K LCD-k mellett/ és nekem ez nyert még akkor is ha "csak" FHD.. Hiányolom a JACK-et meg a Bluetooth-t nagyon, meg azért csak jobb lenne a 3.5-ös WEB OS.
A hangjától nem vagyok elájulva, de azon lehet segíteni.
A képe, a színek szerintem gyönyörű.
Kíváncsi leszek a Te véleményedre is, ha meglesz. :))

(#7858) V.T. válasza zakoshun (#7857) üzenetére


V.T.
aktív tag

Én élőben nem láttam. PS4 Pro-hoz lesz meg filmekhez. 4k LCD-t akartam de nagyon belépő lett volna állítólag és a Telekom sokat ült rajta így lemondtam. Ha megjön írok majd úgy is. Nálam egy Sony 55w756c-t vált

T1OK3 igen publikus. 319990 Ft volt fekete pénteken.

[ Szerkesztve ]

(#7859) T1OK3 válasza V.T. (#7852) üzenetére


T1OK3
kezdő

Bocs, most látom, hogy nem egyforma tévét rendeltünk, így a kérdés sem aktuális. Az enyém B7 lesz.

(#7860) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#7855) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem ledről volt szó, hanem SDR-ről, oleden. ;) Szerintem....

"csak a zene van"

(#7861) daneel_hu válasza Joshi (#7856) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nehéz visszaszokni. :DD

(#7862) Strezi válasza Joshi (#7847) üzenetére


Strezi
őstag

Az hogy HDR10 vagy DV mindegy, csak egy újabb, szinte értelmetlen formátumháború.
Simán kifizethette volna a többi tvgyártó is a DV liszenszet mint az LG, ehelyett inkább más szabványokat találnak ki :F

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#7863) Nemir Ombe válasza Strezi (#7862) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért az, hogy HDR10 vagy DV az nem igazán mindegy (persze majd ha lesz mit nézni rendesen :D) .... inkább a HDR10+ vs DV lesz a "mindegy" .... de ott meg a lesz a cumi, hogy mi/melyiket fogja támogatni .... ;)

Hmm ....

(#7864) powerup2


powerup2
addikt

Valaki azt tudja miért van az ha pl a tv belső lejátszójáról külső hdd-ről nézek filmet amin dolby atmos hangsáv van akkor néma az agész amúgy a hang az erősítőbe hdmi kábelen megy és az erősitő tudja az atmos-t a tv meg LG B7 ???

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#7868) krx21 válasza Blaise (#7849) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze, tedd fel az új firmware-t... Gratulálok az új TV-hez, jó választás!

(#7869) Strezi válasza powerup2 (#7864) üzenetére


Strezi
őstag

Arc nem visz át atmost.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#7871) Rbert válasza powerup2 (#7864) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
ARC-on nem megy Atmos hangsáv...lekéstem... :)

[ Szerkesztve ]

(#7872) powerup2 válasza Strezi (#7869) üzenetére


powerup2
addikt

köszi :) akkor kell egy külső lejátszó valahogy éreztem pedig nem olyan rossz az alaplejátszó amúgy az oppo 203 mennyire éri meg ha nem csak filmeket nézek hanem zenét is hallgatok ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#7873) OPiiPO válasza Pro Koryak (#7850) üzenetére


OPiiPO
addikt

pontosan, passz :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7874) Strezi válasza powerup2 (#7872) üzenetére


Strezi
őstag

Igen, csak külső lejátszóval fog teljes minőségben szólni az atmos. Annó volt dedikált av lejátszóm de mégegyszer nem lesz WebOS után. Így nem tudok nyilatkozni az Opporól...

Nekem az atmos hangos anyagok is szólnak már a tévén.
Nem használok viszont csak sztereó erősítőt ha van éppen kedvem bekapcsolni.

Most meg fogom kapni a fejmosást az "igazi" audio fanoktól, de nekem most így néz ki a kábelmentes rendszerem, falon a tévével:
- fileszerver, gigabit hálón
- plex szerver
- tévénként egy-egy dedikált 5GHz ac WiFi háló hogy menjen a 4k HDR is- XPlay kliens a tévén
- ha kedvem van, akkor bekapcsllom a BT képes sztereó erősítőt, amire a tévé automatikusan átvált

Tisztességes sztereó erősítővel meg méretes hangfalakkal nekem nincs hiányérzetem a hanggal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#7875) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Nem olvastam utána még illetve nem is volt rá szükségem ,de van ugye egy 55”B7V-m ezen ha pl. Letöltök valahonnan 4K anyagot azt le lehet játszani mit kell ehhez leszedni vagy van ilyen belső média lejátszó? Eddig külső medialejátszót használtam....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#7877) Bubukain válasza Strezi (#7874) üzenetére


Bubukain
senior tag

tévénként egy-egy dedikált 5GHz ac WiFi háló

ezt kifejtenéd pontosan?

(#7878) attiati válasza OPiiPO (#7845) üzenetére


attiati
veterán

a Philips-ben is LG panel van, nem?

(#7879) Sz.Miki válasza attiati (#7878) üzenetére


Sz.Miki
őstag

De, mivel csak az LG gyárt Oled panelt :)

( Szabad tudni, miért adod el a B7V-t? ) köszi.

[ Szerkesztve ]

(#7880) Strezi válasza Bubukain (#7877) üzenetére


Strezi
őstag

A szerveremben lévő, eddig nem használt wifi kártyával csináltam külön ac wifi megosztást windows alatt csak a 65c6-nak, amire rálát. Szerencse hogy ez a két eszközöm tud ac wifit, pont ahol kell a legnagybb sávszélesség. Másik szobából n-es 5GHz hálón döccent néha a 4k HDR.

A 910v van a másik 5GHz wifin, ott nincs gond mert arra meg a fő routerem lát rá.

Most hogy mondom, arra még nem it tettem fel az XPlayt. Vajon megy majd ugyanavval az aktivaló kulccsal?!
Sajnos csak szerdán leszek megint otthon hogy kipróbáljam.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#7881) attiati válasza Sz.Miki (#7879) üzenetére


attiati
veterán

Nem nekem való. Nem is tudom miért vettem meg . Szerintem az én igényeimet kielégíti egy 55"-os LCD. Azt sajnálgatom, hogy mire végigvittem emagon egy 55UJ635V rendelést, addigra elvitték 160e-ért.

[ Szerkesztve ]

(#7882) Ren Hoek válasza attiati (#7881) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kár azért, hogy nem próbáltad ki :) Enyhén odaver a látvány.

Bár az OLED kifejezetten a videofil népségnek való.
Akiket annyira boszzantanak az LCD hiányosságai, hogy inkább kiadnak 2-3X annyit, csak ne kelljen szürke feketéket, vagy bevilágítást nézni, utánhúzást nézni.

Ha Te nem érzed magad annak, és tudnád értelmesebb dolgokra költeni a pénzed, akkor nem biztos, hogy megéri. Csak akkor, ha ez a szenvedélyed is egyben.

(#7883) Bestspiler7 válasza Rbert (#7871) üzenetére


Bestspiler7
tag

Hello
akkor hogyan tudom átpaszolni a Dolby Atmost, én ugy tudom, hogy pont HDMI ARC-on megy át és optikán meg nem. Persze ehez kell dolby atmos soundbar
nekem LG B7-em van

[ Szerkesztve ]

(#7884) kutyuska válasza Bubukain (#7787) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Ugye most UPC kábelről beszélünk és nem UPCDirect-ről?

Én Coolstream-et használok, de a tányéros tv-nél FHD-n is látszik az SD csatornák gyatra minősége, persze van ami nézhető 3-4 méterről, pl. Prime, de a Sport2 irgalmatlan sz*r!
A HD csatornák elfogadhatóak 8-9 Mbps sebességgel.

De igazán jók a német közszolgálati csatik 720/50p-vel. Na itt nincs mozgásmegjelenítési probléma. :)

" Babra munka, de megéri! "

(#7885) Zolom89


Zolom89
senior tag

Hali.

2db tv közt vacilalok ami árban meg épp h belefér a keretbe

Az egyik az LG 55EG9A7V meg egy Samsung 49Q7F

Mi a véleményetek róluk?

Tudom hogy az LG csak full HD viszont OLED ami nagyon bejön. A Samu meg 4K

Filmezesre, ps4en játékra használnám. Tv adás nem izgat.
Az új 4K HDR tartalommal hogy boldogulnak? (LG nyilván 2k de a lényeg a HDR nekem)

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#7886) Madwe válasza Bestspiler7 (#7883) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sehogy, majd eARCvel tudni fogják, ha egyszer kijön, s lesz olyan tévé meg erősítő amin az van. Addig marad a direkt erősítőbe kötött hdmi kábeles külső lejátszó. ARCn sem megy át az atmos...

(#7885) Zolom89 HDRt csak bizonyos 4ks tévék kezelik (pl összes 4ks oled), FHD tévéből nincs hdres.

[ Szerkesztve ]

(#7887) attiati válasza Ren Hoek (#7882) üzenetére


attiati
veterán

Az értékvesztés arányát sajnálnám, de ez már szóba jött. Telefont sem szoktam venni 100e felett.
Nem merem kibontani, mert úgy nem vinnék el szerintem. Persze a kiállított példányt megcsodáltam MM-ben.
Ha senkinek nem kell, akkor megtartom :D

Utánhúzás nincs semmi?

A gond az, hogy nekem egy 32"-os Samsung UE32ES5500 képe is tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#7888) Joshi válasza Zolom89 (#7885) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy Madwe is írja ha kell a HDR akkor csak 4K tévé lesz a jó, a 4K OLED-ek tudják.

(#7889) Joshi válasza attiati (#7887) üzenetére


Joshi
titán

Én mindenképpen azt javasolnám hogy bontsd ki és nézz meg néhány demo anyagot innen és innen. Nem fogod eladni az tuti. :D

(#7890) Ren Hoek válasza attiati (#7887) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A retinádon van max blur 24p-s anyagnál OLEDnél. A pixelek response time-ja szinte azonnali, 0.1 ms. LCD-nél 2-5 ms is lehet.Igazából én a VA panel lomhaságára/részletvesztésére értettem mozgásnál, játékra pl nem vennék VA TVt. Ez az ára a jó feketéknek és kontrasztnak. Filmnél nem feltűnő...

Szerintem bontsd ki, csodáld meg és keresd az állad... nem akarok üzletrontani, de már most buksz rajta. Ugrott a 14 napos elállás / 3 napos cseregari ...Bár lehet jó akciót sikerült kifognod. Vagy ha még rajta van a 14 napos elállás akkor küld vissza inkább. Full bontatlan, ez a boltnak sem kár.

[ Szerkesztve ]

(#7892) OPiiPO válasza attiati (#7878) üzenetére


OPiiPO
addikt

mindenben LG panel van most :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7893) Ijk válasza attiati (#7887) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pedig lassan jobb lenne ha még 14 napon belül vagy, mert kérhetsz cserét ha defektje van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7894) dgyuri0123 válasza Zolom89 (#7885) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

HDR pont oleden érne "valamit". Mivel az lcd-nek se valódi feketéje, se kontrasztja nincs, így ott inkább csak mókusvakítás a hdr.

(#7887) attiati: Ez nem telefon. 5,5" soha nem ér 100e-et, nemhogy 200-at, mégis megveszik. Ez meg 55"....számolj... :D A látványvilága pedig mindenképpen megér egy misét. Ne lcd-s "léptékkel" gondolkodj, ha oledről van szó.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7895) daneel_hu válasza attiati (#7887) üzenetére


daneel_hu
addikt

Pont akkora az értékvesztés aránya mint más műszaki termék esetében.
Téged nem az arány zavar, hanem az összeg. :)

Magával az elvvel nincs bajom, semmi probléma nincs azzal ha valaki tudja mekkora a pénztárcája és annak megfelelően költekezik.
A magyarra ez amúgy sem jellemző = mindenből 1 számmal nagyobbat, drágábbat, jobbat vesz. :C

(#7896) Bubukain válasza kutyuska (#7884) üzenetére


Bubukain
senior tag

nekem csak upc direct van, én arról beszéltem
mondjuk az is igaz hogy nekem a vu uno4k felkonvertálja az anyagot UHD-ra, lehet azért tűnik jobbnak

(#7897) Joshi


Joshi
titán

Szól a finomság OLED-en, igaz ehhez nem kell OLED. :DD

(#7898) powerup2 válasza Strezi (#7874) üzenetére


powerup2
addikt

Webos 3.5 nagyon jó valóban csak kár hogy nem viszi át az atmost az erősítő felé. Milyen stereo erősítőd van és milyen hangfalak ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#7899) claire78 válasza Joshi (#7897) üzenetére


claire78
senior tag

Milyen lejátszóról megy?

(#7900) adamssss válasza Joshi (#7897) üzenetére


adamssss
veterán

Meg az a hangrendszer sem... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.