Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) daneel_hu válasza odipapa (#7646) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az áfát nem engedhetik el. :)
Maximum aa árrés egy részét elengedhetik, és marketingszövegnek bevetik, hogy "áfaelengedés".
Persze ennek nulla értelme van, de jól hangzik. :DD

[ Szerkesztve ]

(#7652) daneel_hu válasza Pro Koryak (#7650) üzenetére


daneel_hu
addikt

"...illetve az árak honnan indulnak."

A csillagos ég lesz a határ. :C
Viccet félretéve szerintem ugyanúgy 480/500e - 6 millió.
Nagyjából. A 77 colos W8 lesz a 6 guriga.

[ Szerkesztve ]

(#7653) krx21 válasza rendon (#7644) üzenetére


krx21
nagyúr

De Te mire is gondolsz?

(#7654) rendon válasza krx21 (#7653) üzenetére


rendon
tag

Pont ezt kérdeztem meg, hogy a HDR játék módban mért sötétebb a kép, mint HDR eredti kép módban. És János szépen leírta hogy miért. Te meg azt írtad hogy, szerinted írja oda hogy melyik tévére is gondolja, mert a tieden ilyen nincs. És ma láttam erről egy videót, hogy a B6 nál is ugyan ez a helyzet, de lehethogy az összes olednél, meg lednél. És gondoltam elküldöm neked, hogy én is pont ugyan ezt tapasztalom.

(#7655) claire78 válasza Partz (#7643) üzenetére


claire78
senior tag

Én valami másik netet nézek? :U
CXUHD

(#7656) #72042496 válasza odipapa (#7649) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Media Markt és Euronics tartott korábban "áfamentes" napokat. Nem lepne meg, ha most is ezek közül lenne valamelyik, de a neten is biztos hirdetik majd. Azért ha hallod megint, írd be légyszi, hol lesz ez. :)

[ Szerkesztve ]

(#7657) daneel_hu válasza #72042496 (#7656) üzenetére


daneel_hu
addikt

NAV-nak gondolom tetszett az ötlet. :)

(#7658) krx21 válasza rendon (#7654) üzenetére


krx21
nagyúr

Aha. Akkor bocsi, akkor én olvastam felületesen, mert én a normál és a HDR séma közötti különbségre gondoltam...

(#7659) Joshi válasza claire78 (#7637) üzenetére


Joshi
titán

Az a furcsa hogy most kell neked a 4K HDR vagy nem? Ha nem, akkor fölösleges médialejátszókat nézegetni, ha pedig kell akkor először venni kell egy 4K HDR-es tévét. :U ;)

(#7660) Joshi válasza Sz.Miki (#7639) üzenetére


Joshi
titán

(#7655) claire78 linkelte hogy már itthon is kapható és nem sokkal olcsóbb. Na most az Oppo 203-hoz meg van az esély a további cfw-re, persze ha feltörik a védelmet. Ráadásul az Oppo cfw-re ígérnek alap jukebox funkciót is. A CA-ra nem valószínű hogy lesz.

(#7661) rendon válasza krx21 (#7658) üzenetére


rendon
tag

Ha megnézed amit linkeltem, akkor látod a különbséget a HDR játék, és HDR eredeti kép mód között, ahogy állítgatja a csávó.
Sőt megnéztem több ilyen videot is, ésl LED tv, és monitoroknális ugyan ez tapasztalható. Csomó részlet elveszik. Ha viszont HDR eredeti kép módban akarnál játszani, akkor megnő az input lag.

[ Szerkesztve ]

(#7662) attiati válasza #72042496 (#7656) üzenetére


attiati
veterán

gondolom sima akció, csak így jobban hangzik, hoyg a marketingesek is dolgozhassanak :)

[ Szerkesztve ]

(#7663) #72042496 válasza attiati (#7662) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, máshogy nem is menne az ilyen. Feltételezve, hogy a karácsonyi szezonban is ki akarnak nyitni. :D

(#7664) krx21 válasza rendon (#7661) üzenetére


krx21
nagyúr

Gondolom HDR játéknál egy csomó képmodosító nem aktív. Ha például a dinamikus kontrasztot kikapcsolod jelentősen csökken az általános fényerő...

(#7665) rendon válasza krx21 (#7664) üzenetére


rendon
tag

Alapból is gyengéb a fény ereje a HDR játék módban. Direkt megnéztem azt a kehetőséget, hogy kikapcsoltam minden képjavítot a HDR eredeti kép módnál, és még úgy is fényesebb volt, és úgy hogy az OLED/kontraszt 100 volt mind két esetben.

[ Szerkesztve ]

(#7666) claire78 válasza Joshi (#7659) üzenetére


claire78
senior tag

Ha nem tudom mivel “etetni” a HDR megjelenítőt, akkor nem kell olyan aTV. Ha csak majd 300E Ft egy normális HDR lejátszó, akkor minek vegyek?
Ezért próbálok keresgélni, kérdezgetni...

(#7667) Joshi válasza rendon (#7665) üzenetére


Joshi
titán

Itt jön a képbe a Sony A1, ugyanis a sötét jeleneteknél a részletesebb megjelenítése jobb az LG-nél. Ráadásul a B6-os ebből a szempontból biztosan rosszabb mint az LG idei B7-es kijelzője. Attól hogy HDR-es egy játék még nem kötelező HDR-ben játszani, ha jobban bejön az SDR akkor jó az úgy ahogy van.

(#7668) Joshi válasza claire78 (#7666) üzenetére


Joshi
titán

Miről beszélsz már bocs? Ugye te B6-ról beszélsz ami már lehet hogy nem is kapható, de mire rászánod magad már biztosan nem lesz az. A B7 belső lejátszója simán viszi a HDR-t mkv, ts, mp4 fájlokkal. Első körben nem kell oda külső lejátszó ha már most is van egy. HDR10 lejátszó most is van sok, hogy most neked probléma a Himedia Q5/Q10 Pro Androidos oprendszere arról én nem tehetek. Hozzáteszem közel olyan tudással bír mint az Oppo 203.

(#7669) krx21 válasza rendon (#7665) üzenetére


krx21
nagyúr

Értem. Nos én nem használom a HDR játék módot. Minden HDR-hez a HDR Világos szobát használom, kisebb modosításokkal... És ott hasonló fényerő van mint normál sémán, azonos oled fénynél...

(#7670) Madwe válasza claire78 (#7666) üzenetére


Madwe
nagyúr

A belső lejátszója miért nem elég:D?

(#7671) krx21 válasza Joshi (#7667) üzenetére


krx21
nagyúr

Itt nem erről volt szó. Amúgy a sötét jelentek részletessége csak beállítás kérdése.
Klassz az A1, de megmondom őszintén én idén is LG-t vettem volna. Nekem már szimpatikusabb, az egész kezelés stb.. :K

(#7672) rendon válasza Joshi (#7667) üzenetére


rendon
tag

Csak az a fura hogy monitorok és led tvk is elhasalnak ezen, aminek nagyobb a fényerejük egy oledhez képest.

(#7673) Joshi válasza krx21 (#7671) üzenetére


Joshi
titán

A WebOs max a csatornakezelésnél jöhet jól mivel gördülékenyebb, ha mozizol akkor nincs szerepe, ugyanis átkapcsolod HDMI bemenetre. ;)

(#7674) krx21 válasza rendon (#7672) üzenetére


krx21
nagyúr

Ennek szerintem nem sok köze van a maximális fényerőhöz.

(#7675) claire78 válasza Madwe (#7670) üzenetére


claire78
senior tag

Kicsit magasabbak az igényeim, azért. :D De egy lejátszóért meg nem vagyok hajlandó százezreket kiadni.

@Joshi: miért ne lehetne kapni B6-ot?? Használt piacról nem hallottál még? ;)

[ Szerkesztve ]

(#7676) Joshi válasza rendon (#7672) üzenetére


Joshi
titán

Ha nekem egy képi megjelenítés nem tetszik, akkor nem használom. Én arra akartam célozni, hogy a HDR nem kötelező. Egyébként se tudom elképzelni egy lövöldözős-pisztolyos játéknál a fölösleges ficsöröket. Ott ki kell nyírni az ellent HDR ide vagy oda. :D

(#7677) Joshi válasza claire78 (#7675) üzenetére


Joshi
titán

Az igényeidet csak te tudhatod, ehhez nekünk semmi közünk. A tényeket már felvázoltuk, innentől neked kell eldönteni hogy hogyan tovább.

Beégett OLED-et használtan? Annál nincs is jobb. ;]

(#7678) rendon válasza krx21 (#7674) üzenetére


rendon
tag

Akkor vacak a HDR, legalábbis játékoknál. Neken így nem annyira tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#7679) rendon válasza Joshi (#7676) üzenetére


rendon
tag

Igen igazadvan. Csak még új a tv és probálgatam a 4k HDR játékokat és közben állítgattam a tvt, és feltünt ez a jelenség. De kifogom kapcsolni, mert inkább elvesz, min hogy hozzáad. 😊

(#7680) krx21 válasza rendon (#7679) üzenetére


krx21
nagyúr

Használj más HDR sémát... Nem kell félni az input lagtól, probálni kell.

[ Szerkesztve ]

(#7681) rendon válasza krx21 (#7680) üzenetére


rendon
tag

Majd az lesz. Probáltam a HDR eredetit, ott kikapcsoltam mindent, de így is éreztem a magasabb input lagot, meg elvetta a HDR-ből is, mert a HDRjátéknál láttam a felhőket...stb, a HDR eredetinél meg nem. Majd akkor tesztelek másikat.

(#7682) Joshi válasza rendon (#7679) üzenetére


Joshi
titán

Nem akarom elvenni a kedvedet, fogadd meg krx21 tanácsát és próbálgasd a beállításokat. Aztán ha se így se úgy, akkor marad az SDR. :)

(#7683) krx21 válasza rendon (#7681) üzenetére


krx21
nagyúr

Mivel is játszol? PC vagy konzol?
Ott is be kell kalibrálni a végpontokat...(sötét és világos)
Hdr-nél soha nem szabad kevesebb részletnek lenni...

[ Szerkesztve ]

(#7684) rendon válasza krx21 (#7683) üzenetére


rendon
tag

Konzolon xbox one x.
De csak egy játokkal próbáltam ki. A részletelvesztést azt youtube-n látom.

[ Szerkesztve ]

(#7685) Batyops válasza rendon (#7684) üzenetére


Batyops
aktív tag

Annak a Hdr- nek pedig jonak kellene lennie foleg konzolon. A game modban a dinamikus kontrasztal tudsz kicsit huzni ha nem eleg vilagos. Egyebkent vannak jatekok ahol a menuben van kulon a hdr-re vonatkozo beallitas itt tudod allitani a sotet es vilagos reszeket asszem hogy mennyire legyen sotet vagy vilagos.

(#7686) rendon válasza Batyops (#7685) üzenetére


rendon
tag

Köszi a tippet. A dinamikus kontrasztot húztam már, úgy kicsit segített rajta.

(#7687) djg válasza djg (#7592) üzenetére


djg
aktív tag

Sziasztok,

Megvan a megoldás!
Referálta magam hsz-ére megírom, hátha valakit még érint:
szóval a gond az internetes beállításokkal volt. Konkrétan be kellett telefonálni a szolgáltatóhoz és kérni, hogy állítsák át a netem ipv6-ról ipv4-re.
Most már elérhető az LG app boltja, tudtam frissíteni az appokat és működnek is rendesen. :C

(#7688) djg


djg
aktív tag

Ma beszereztem 2 uhd filmet is.
Universal media server mar nagyjabol bevalt, elozo teven is ezzel jatszottam at, de most mar elvileg stabilabb, kabelrol taplalt halozati lejatszassal oldom meg a filmeket.
Az emlitett 2 film mkv formatumu es igencsak sulyos 40-50 GB meretu.
Van esetleg valakinek otlete, hogy miert tagadja meg a lejatszasukat? Azt irja, hogy nem tamogatott a formatum. Miert nem viszi at az UMS?

(#7689) Strezi válasza djg (#7688) üzenetére


Strezi
őstag

Az UMS átvinné, de a beèpített lejátszó nem támogatja a formátumot. Gondolom dlna kliens az az UMS.
Valszeg atmos-os hanggal vannak a filmek, az nekem okozott problémát. 48fps 1080p anyag semmegy belső lejátszóval.
Nézd meg esetleg usb-ról megy-e...

Ipv6-ot nem lehet a routereden tiltani? Nekem Cisco VPN kapcsolat fagyott ipv6 miatt kékre pécén. Ott is a letiltás a megoldás(windowsban).

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#7690) Pro Koryak válasza claire78 (#7675) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A Himedia Q5/Q10 Pro 40-60e ft-ból megvan. Nem tudom miért nem jó az android, ha valóban filmek lejátszására kell, elindítod aztán kész, formátumtámogatása az egyik legjobb + képminőségre is jó.

Szerintem felejtsd el a b6-ot, a b7 is volt már 500e alatt, év elején meg lehet ennyiért fogják kiszórni.

(#7691) claire78 válasza Pro Koryak (#7690) üzenetére


claire78
senior tag

"A médiaállományok támogatása során jól teljesített, csak egy-két fájl akadt, amely áthághatatlan akadályok elé állította, és ez egyben azt is jelenti, hogy jó pár 4K és HDR videóval gond nélkül megbirkózott."

Talán magasra teszem a lécet, de pl. a Popcornnál én azt szoktam meg, hogy nincs olyan fájl évek óta, ami egyetlen egyszer is megakadt volna. Továbbá androidon én még nem láttam jó minőséget. De ez azóta már lehet változott.
Egy szónak is száz a vége, röviden össze is foglalnám: kb. 100E Ft-ot lennék hajlandó kiadni egy olyan lejátszóért, amit működésben, képminőségben hozza a Popcorn színvonalát és HDR képes.
Megjegyzem, nem vagyok maradéktalanul elégedett a Popcorn szoftvertámogatottságával, most már sok éve, semmi újdonságot nem sikerült fejleszteniük. Nem gondolok nagy dolgokra, pl: nem látott film szűrő a Jukeboxban. Ha lenne ilyen lejátszó, akkor elgondolkoznék a 910 cseréjén.

Belső lejátszó:
"Az UMS átvinné, de a beèpített lejátszó nem támogatja a formátumot. Gondolom dlna kliens az az UMS.
Valszeg atmos-os hanggal vannak a filmek, az nekem okozott problémát. 48fps 1080p anyag semmegy belső lejátszóval.
Nézd meg esetleg usb-ról megy-e..."

(#7692) Pro Koryak válasza claire78 (#7691) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Már bocs, de több helyen is olvastam popcorn akadást, nem támogatást, szarakodást + a 4k popi 1.4 hdmi-vel rendelkezik 100e-ért = vicc.

(#7693) claire78 válasza Pro Koryak (#7692) üzenetére


claire78
senior tag

Lehet, h Te olvastad, én meg használom hossszú évek óta. A210, A300, A400, VTEN sorrendben. Minden egyes új típus kiadásakor szívás van még vele, mert félkész szoftverrel adják ki. De általában fél év alatt utolérik magukat.

Másik állításod: [link]

Bevezető áron sem volt 60E, ha jól emlékszem.

(#7694) Totheground válasza madgie (#7645) üzenetére


Totheground
addikt

+dgyuri0123

Köszi, ez pont az ellenkezője annak, amit reméltem... ebből pénzköltés lesz. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#7695) djg válasza Strezi (#7689) üzenetére


djg
aktív tag

Ettől tartottam én is. A fájlformátum amúgy mkv és azokat viszi szépen, sőt BD állomány is lejátszható mappaszerkezeten keresztül turkálva kicsit!
De akkor itt az állományban lévő információk némelyikével adódhatott gondja...? Mondjuk az Atmos hangot furcsállom, mert a tévé honlapján nagy betűkkel támogatva van az is. :F

Sajnos USB-s külső HDD-m nincsen, hogy kipróbáljam, de amúgy terveztem venni egyet, viszont mivel tudtommal attól még az is a belső lejátszót használná, ezért nem értem mitől kéne mennie azon keresztül...?
Ezt mondjuk azért jó lenne tudni, mielőtt veszek egy ilyen HDD-t, már csak a méretválasztás miatt is.

ipv6 beállítást nem találtam a routeren. De központilag megoldották, egy rövid telefonba került most csak. :)

[ Szerkesztve ]

(#7696) Madwe válasza Strezi (#7689) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem atmost zokszó nélkül viszi a belső, igaz smbvel nem a vacak dlnaval használom (mármint lejátsza, de ugye miután belső lejátszó és csak hdmi arc vagy optikaival köthető erősítőre, ezért nem atmos hd hangot kapok, csak normálisat, de ugysincs atmos erősítőm meg hangfalam uh ez nem is érdekel :) )

(#7675) claire78 Mégis mi az az igény, amit csak külső lejátszó old meg? a hd hangopn túl? használtad már a webos 3at :D? Azért kérdem, mert én a popi vtenemet adtam el (elötte volt nekem is 400 pl), nem azért mert nem tud hdr-et (addig úgy voltam vele, h ami hdr, az megy majd belsőn, minden más a popin) hanem azért mert a popi lassab, nyögvenyelősebb a menüje, kényelmetlenebb használni, cserébe a belső ugyanúgy mindent megeszik ison kivül (meg ezek szerint 48fps-es tartalmat se szereti, de ezt meg se próbáltam :D) s fut rajta a plex, így ugyanazt a háttérinfot érem el (melyik filmet meddig néztem, mely sorozatomnál hol tartok) a tévén, laptopon, mobilon, mindenhol, akár neten keresztül is... Ehez képest a popi baromi lassan állt fel, baromi lassan ment a menüje, nem elérhető máshonnan h mivel hol tartok, külön távirányító kell hozzá (vagy logi harmony, de azt is eladtam pl, mert a magic remote jobb sokkal) s ugyanazt a képi világot adja, ugyanúgy megeszik mindent s kadenciahelyesen lejátszik, max nagyon minimális különbséggel amit kb 40cm-re veszek csak észre :D

[ Szerkesztve ]

(#7697) Strezi válasza claire78 (#7691) üzenetére


Strezi
őstag

Azért ebből a pár mondatomból ne vonj le végleges tapasztalatokat ;)
Nem tudom kollégánál mi mivel nem megy pontosan...

(Madwe -nek is) Nekem tökéletes a XPlay kliens/Plex szerver a TVn! Szerintem nézz meg azért egy ilyen konfigot működés közben mielőtt 100eFt költséggel vesze egy nem feltétlenül jobbat! A WebOS alatt a használhatóság, felhasználói felület nekem pl. sokkal fontosabb mint hogy eddig egy file (Hobbit 48p) nem megy, minden más viszont igen.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#7698) Madwe válasza Strezi (#7697) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én is xplay-t használok, s tökéletes az egész így, igazából ha a hd hang nem kell akkor ilyen maradi urizálós beidegződés az, h kell a külső, mert a belső az tuti szar, azt használja a hozzá nem értő pórnép :P

Mellesleg ha vmit nem enne meg a tv (isot kivéve, mert azt eleve nem kezeli a plex) akkor ugye transzkódolná a plex szerver (nálam syno 916+) ami izomból kinyomja még a 4k-s transzkódolást is, igaz akkor ugye vmennyire romlik a kép elméletben, de igazából sosem kellett transzkódolnia mert mindent megevett a tv. (csak amikor síeltem, s tablet volt csak nálam, s a szálloda wifije szar volt, akkor transzkódoltattam vissza a minőségét a kb 15MBpsről 2MBpsre s zokszó nélkül tette s úgy már akadás nélkül tudtam nézni a vacak nettel is...)

(egyedül ugye feliratokkal lenne gondja a gyári plex appnak, de az xplay azokat is kezeli transzkódolás nélkül, egyedül a pgs-t vagy mit nem ismeri)

[ Szerkesztve ]

(#7699) Strezi válasza Madwe (#7698) üzenetére


Strezi
őstag

Alaposabban utánanéztem, mert látványosan birkózott a szerverem Plex klienssel a transzkóddal(XPlay előtt).
Kell a Plex Pass a hardveres transzkódhoz, amúgy csak a procit pörgeti :O

Gondolkodtam egy GTX1030 frissítésen, de a szoftver unlockot hozzá még emésztenem kell mivel transzkódra használva megduplázza a beruházás költségét szerver oldalon.

Viszont, alap MadVR-rel HTPC-nek használva ugyanaz a gép életképes lehet:
+ HDMI 2.0 kapcsolat
+ HDR, 4K, 48p akármi felierattal minimál procihasználattal
- bukom a kényelmes WebOS kezelést :W

Kemény problémák ezek :))

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#7700) claire78 válasza Madwe (#7696) üzenetére


claire78
senior tag

Erre válaszolok, de a következő hozzászólásokra is. :)
Olvassátok el mégegyszer, amiket írtatok. ;)
Csak egyet emelnék ki, amit írtatok is: HD hangok hiánya. Nekem igenis fontos, miután Atmos rendszerem van itthon.

Egyébként a PLEX-et eltudnám képzelni, tetszik a kezelőfelülete (tableten próbáltam).
Talán ha már elérhető lesz az ARC újabb verziója, akkor átgondolom a médialejátszó létjogosultságát. De ahhoz ugyancsak újabb OLED tv is kell majd. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.