Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) blaca83 válasza blaca83 (#7640) üzenetére


blaca83
őstag

Erre esetleg valaki? :U :F :U

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#7702) djg


djg
aktív tag

Akkor most mi a konklúzió, miért nem játssza le ezt a nagyméretű mkv-t, a kisebbeket meg igen szerintetek?
Próbáljam meg esetleg UMS helyett Plex-el? Azt láttam, hogy az LG appstore is tartalmazza...

A videóanyag részletei:
HEVC / 10@L5.1@High / HDR, 24p, UHD
Audio: 5.1 HU DD, 7.1 EN TrueHD Atmos

Ebben mit láttok, ami a probléma?

(#7703) PuMbA válasza djg (#7702) üzenetére


PuMbA
titán

Ezen adatok alapján le kéne játszania, szóval vagy a TV firmware-ben van hiba vagy a kódolás hibás. PC-n tudnád ellenőrizni egy modern videókártyával, ami támogatja és gyorsítja a 4K videókat, hogy lejátssza-e. A legfontosabb dolog egyébként az, hogy a film tényleg 4K-s vagy csak 2K felkonvertált kiadás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7704) Madwe válasza Strezi (#7699) üzenetére


Madwe
nagyúr

Elvileg azt a funkciót majd a pass nélküliek is megkapják, valamikor... :)

De xplay-el amúgy se nagyon transzkódolsz, uh felesleges is, nem?

(#7700) claire78 Nem véletlen írtam oda, hogy ha HD hang kell, akkor nincs mese, kell a külső lejátszó, aztán majd eARCvel vagy mivel ez elkerülhető lesz :)

(#7702) djg igen, ha teheted nézd meg az xplay nevű plex appal is, h úgy megy e rendesen (ne a gyári plex appot nézd, az vacak)

[ Szerkesztve ]

(#7705) madgie válasza Madwe (#7704) üzenetére


madgie
titán

Az Xplay-nek nekem csak a külseje nem tetszik, főleg lejátszás közben ronda az UI. Tudom, mit nézegetem azt :)

(#7706) djg válasza PuMbA (#7703) üzenetére


djg
aktív tag

A hibás kódolást azért zárnám ki, mert 2 ilyen kaliberű filmet szereztem be, mindkettőnél ugyanaz a jelenség. (Na jó, ha ugyanaz a kódolás forrása, akkor lehet, hogy nem kizárandó).
Meg fogom este nézni PC-n is, a vga kellően modern hozzá.
Az, hogy tényleg 4K-s vagy csak 2K konvertált azt miből tudom meg?

(#7707) djg válasza Madwe (#7704) üzenetére


djg
aktív tag

Szia. Hogy érted: xplay az LG app storeban vagy PC-re letöltve, mint az UMS? Ha jól értem LG store-ból szedjem le. De PC-n is ki kéne jelölnöm az érintett mappákat, mint source. Ahhoz kellene a PC-n is futó alkalmazás nem?
(pedig plexet pc-n próbáltam már, akkor is azért, mert az UMS valamiért szarakodott, de valamiért visszatértem arra).

(#7708) PuMbA válasza djg (#7706) üzenetére


PuMbA
titán

IMDb.com, filmet kikeresed, See full technical specs-re rákattintasz és ha olyat látsz a Cinematographic Process-nél, hogy Digital Intermediate (4K) (master format) vagy 4K DCP vagy filmszalag, akkor 4K. Ha nem találsz semmit, akkor realorfake4k.com-on is megnézheted, ha itt sem találsz semmit, akkor nem 4K.

[ Szerkesztve ]

(#7709) Strezi válasza djg (#7707) üzenetére


Strezi
őstag

PCn Plex mint szerver
LG WebOS TVn(csak is ott létezik az app) XPlay mint kliens a PCs szerverhez.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#7710) djg válasza Strezi (#7709) üzenetére


djg
aktív tag

Tehát mind a kettőt le kell töltenem. PC-re a Plexet, mint szervert, webos-en meg az xplayt, mint klienst és ezek fognak kommunikálni egymással...
:R

(#7711) djg válasza PuMbA (#7708) üzenetére


djg
aktív tag

Hát ez érdekes. A Pókember hazatérés a film és elég fura, de 2K-t ír, nem 4-et. Akkor most? Létezik, hogy egy ilyen kaliberű és új filmet nem csinálnak meg?
A másik amúgy, amivel próbáltam, az a John Wick 2.

(#7712) PuMbA válasza djg (#7711) üzenetére


PuMbA
titán

John Wick 2 is 2K, mert a büdzsé nem engedett többet. Nincs nagy stúdió és pénz mögötte.

Minden film, amiben sok CGI van az 2K, mert szegény számítógépek hónapokig dolgoznának :) Justice League, Transformers-ek, Marvel filmek, mind 2K. Elvileg az Infinity War 4K lesz, mert egy halom pénzből csinálják de majd meglátjuk.

Ha brutál 4K-t akarsz nézni, akkor jelenleg szinte csak a Planet Earth II és a Revenant van. Az év végén megjelenő Interstellar 4K, Dunkirk 4K és a jövőre jövő Balde Runner 2049 4K lesz még nagyon ütős.

[ Szerkesztve ]

(#7713) Pro Koryak válasza claire78 (#7693) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A500-ra értettem a 100e ft-ot, de még ez is :O
Atmos már talán megy rajta... :C

VTEN-t inkább hagyjuk 50e-ért ez is kuka nálam pl a q10pro-hoz képest.

(#7714) Akra_hu


Akra_hu
tag

55" LG C7V -hez, HDR game mod-ban elegendő a gyári képbeállítás vagy van valami ajánlott setup? Digital Foundry-nál találtam egyet,de gondoltam rákérdezek itt is. köszi

(#7715) daneel_hu válasza Pro Koryak (#7713) üzenetére


daneel_hu
addikt

Bruttó 100e volt az A500, és tényleg 1.4-es HDMI van rajta. (pedig a készülék tudja a 4K-t)
Persze ez egy 2016-os czucc, de akkor is vicc na. :)

(#7716) daneel_hu válasza PuMbA (#7708) üzenetére


daneel_hu
addikt

realorfake4k.com-on próbaképp megnéztem mit írnak a 82-es Blade Runner-ről.
Azt, hogy REAL 4K.

Igazából ez a film még 1080p-t sem kéne, hogy kiadjon, nemhogy 4K-t.
:C
Nyilván celluloid alapú a film, de kevés ez, hogy 4K-ra szkenneljék.

[ Szerkesztve ]

(#7717) PuMbA válasza daneel_hu (#7716) üzenetére


PuMbA
titán

Dehogy kevés. Az Óz a csodák csodája tű élesen néz ki 1080p Blu-rayen, pedig 1939-es film és még 4K kiadás is lesz. A 35mm-es film 4-6K-nyi információt biztosan tartalmaz, a neten ennél csak vadabb számok vannak, de kétséges az igazságuk.

[ Szerkesztve ]

(#7718) dgyuri0123 válasza PuMbA (#7717) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

4k-t? Idézet :

"Egy biztos, a mai film több mint 100 éves fejlesztés eredménye, a digitális technika pedig még nagyon fiatal, és ebben a pixelek száma másodlagos szerepet játszik. Annál is inkább, mivel például az analóg középformátum szimulálásához 100 megapixelre lenne szükség, valójában ennek jelentősége csak nagyításkor jelentkezik. Az interneten, weboldalakon a pixelek száma például teljesen másodlagos, mert a képernyő felbontásának megfelelően úgyis le van rontva a minőség. Kiállításokon, vagy egyéb helyzetekben viszont szükség lehet komoly nagyításokra, ilyenkor viszont az analóg fotók a legalkalmasabbak. Ilyenkor kiderül, egy 50 éves géppel készült fotót beszkennelve sokkal jobb minőségű nagyítást lehet készíteni mint egy vadonatúj digitális géppel!"

Tudom, tudom, ez csak egy állókép.... :) ;]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7719) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#7718) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Kiállításokon, vagy egyéb helyzetekben viszont szükség lehet komoly nagyításokra, ilyenkor viszont az analóg fotók a legalkalmasabbak. Ilyenkor kiderül, egy 50 éves géppel készült fotót beszkennelve sokkal jobb minőségű nagyítást lehet készíteni mint egy vadonatúj digitális géppel!"

EZ viszont biztosan nem igaz.
Nemhogy nem igaz, inkább ordas hazugságnak mondanám.
Legfeljebb akkor van benne valami, ha a saját mobiltelefonjáról beszélt. :C

Ma egy 50 mpx-es DSLR, amennyiben egy jó fixet vagy jó zoom-ot rátekersz, kirajzolja a full full 50 megát az érzékelőre. Semennyire nem lesz lágy a kép. És "csak" egy full-frame érzékelőről beszélünk, van középformátum is a világon. :) Az még brutálabb.

20 éve egy filmes, közepes Mamiya talán tudta ezt, de inkább meg merném kockáztatni, hogy mégse.
50 éve pedig semmi se.
És akkor még nem beszéltünk a kontrasztról.
Amit ma mondjuk egy 5ds tud egy profi objektívvel, azt 50 éve semmi, de semmi nem tudta.
Sem felbontásban, sem kontrasztban... stb... stb...gyorsaságban pedig végképp nem.

Érdemes letölteni az első sample-t. (a csajt)

[link]

Ha ezt egy 50 éves cucc tudja, akkor... :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#7720) OPiiPO válasza daneel_hu (#7716) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Igazából ez a film még 1080p-t sem kéne, hogy kiadjon, nemhogy 4K-t."

- EZ viszont biztosan nem igaz. Nemhogy nem igaz, inkább ordas hazugságnak mondanám. :P
Kodak szerint 6K-t is tud, de ebben a RED topicban arra jutottak hogy a valós ekvivalencia kb. 4K.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7721) daneel_hu válasza OPiiPO (#7720) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem 4K-s a tévém, és egy rakás f0s sajnos a 4K-s Blade Runner rajta.
Gyakorlatilag a portréjeleneteknél életlen az egész cucc. De ez 1080p-n is kib életlen lenne.
Még a nagy totáloknél elmegy, de ott is megkérdőjelezem a 4K-t.

Félreértés ne essék, biztosan 4K-ban szkennelték, de ez nem ad ki annyit a valóságban.
Olyan mint egy egyszerű felskálázott anyag.
Persze HDR, aminek biztosan van itt is jelentősége. ;]

Olyan az egész mintha símán felhúzták volna az egészet, majd rátettek volna egy kis noise-t.
Ez az anyag ennyit tud, sajnos ez is bennevan.
Ettől még a film természetesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#7722) Pro Koryak válasza daneel_hu (#7721) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Olyan, mint a fullhd-nálnél a grain-es szutykok. A rendező így álmodta meg. ;]

(#7723) Bubukain


Bubukain
senior tag

az xplay kliens miben másabb mint a plex kliens?

(#7724) PuMbA válasza daneel_hu (#7721) üzenetére


PuMbA
titán

Blade Runner-t nem néztem 4K-ban, de a lemezt birtokló felhasználói vélemények alapján észrevehetően jobb minőségű, mint az eddigi 1080p-s Blu-ray kiadások :) A lényeg, hogy mindent kihoztak az anyagból, amit lehetett és ez már elég.

Interstellar-ban is vannak közeli mosott arcok, mert egy-két jelenetben elrontották a fókuszálást, ez még 1080p-ben is látszik, szóval ez nem újdonság, meg van, ahol direkt ilyen, szóval ilyen ez az olyan.

Mondjuk sok csúcs szuper fényképező képe nekem már pont azért nem tetszik, mert tökéletes és olyan valótlan hatást kelt, hogy minden tű éles. A szememmel rosszabbul látok, mint a fényképező....

[ Szerkesztve ]

(#7725) Strezi válasza Bubukain (#7723) üzenetére


Strezi
őstag

(kevésbé)Nem transzkódol ha nem kell(pl. HDR)
Nekem jobban tetszik a lejátszó felülete mint a Plexé, jobban kézreáll.

Talán azért mert ez egy direkt csak WebOS app. Valszeg a Plex kliens egy valamilyen frameworkkel WebOS-re is lefordított app.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#7726) Bubukain válasza Strezi (#7725) üzenetére


Bubukain
senior tag

de ha jól látom akkor 5 nap után ez fizetős?

(#7727) Madwe válasza Bubukain (#7726) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, kb 3k huf. S nem csak hdr-t nem kódol, hanem pl srt-t is kezel, míg a gyári plex app ott transzkódol ( azaz kb mindig :D mig az xplay kb soha)

(#7728) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#7719) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

35mm-es celluloid:
"The very short answer is that there are around 20 million "quality" pixels in a top-quality 35mm shot. That's a shot with a tripod, mirror-up, with a top-rate lens and the finest-grained film, in decent light."

Tudom, szerinted ez is hazugság... Szóval 4k bőven léc alatt van... Ne VHS-ből indulj ki. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7729) djg válasza Madwe (#7727) üzenetére


djg
aktív tag

Micsoda, fizetős az xplay az LG store-ba? Ott is vannak fizetős appok? Jó, na, tudom, ne akarjak már ingyen szolgáltatást, de nem gondoltam ilyenre... plex is fizetős szerver oldalon?
Na mind1, 5 nap alatt legalább megtudom, hogy kezeli-e a kérdéses anyagaimat, mert ha nem, úgysincs értelme, nem igaz? ( Ha meg van, akkor a 3kHuf vállalható...)

[ Szerkesztve ]

(#7730) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#7728) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem biztos, hogy hazugság.
1993 óta nyomtatott reklámmal foglalkozom, egy rakás anyag forgott már a kezem között.
Komoly fotósoké is.
Több milliós dob-szkennerekkel is dolgoztunk.
Nem a wikipédiáról és egyéb oldalakról szedem azt, amit gondolok. :)

Ha hiszed ha nem, még a legjobb 35 milis kockákból sem tudtunk soha érdemlegesen 20 megapixelt kiszedni.
Egyszerűen ez a felbontás ennek a filmnek már sok.
Lehet, hogy maga a film amúgy elbírná ezt a felbontást, de nem találsz olyan objektívet ami ezt kirajzolja erre.

Vagy igen... 2010 után. :D

Amúgy szerintem a Blade Runner nem azért olyan amilyen, mert nem volt elég hozzá a film "felbontása".
Egyszerűen 82-ben ennyi volt az optika mellé. :)
Nem olyan mint ma. Ez van.
Az is fejlődik, nem kicsit.

2002-ben a 70-200 F2.8 IS USM nem tudott kirajzolni 50 megapixelt.
A 2010-es II-es verzió kirajzolja. Tetszik vagy nem tetszik. :C

(#7731) #72042496 válasza djg (#7729) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Plex Server ingyenes, de vannak benne fizetős funkciók.

(#7732) daneel_hu válasza PuMbA (#7724) üzenetére


daneel_hu
addikt

A 4K/HDR nyílván jobb mint ez az alapanyag. :)
Tehát biztos, hogy kihoztak mindent amit lehetett.

(#7733) Madwe válasza djg (#7729) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát igazából nincsenek :) De az xplay pl csak 5 napig működik, utána nem, hacsak nem beírsz egy kódot, amit automatikusan kapsz, ha fizetsz neki - amúgy 1 apuka csinálta, tök jó arc s válaszolgat is emailben ha gondja van az embernek, uh szerintem ennyi pénzt megér :) Amúgy meg ott az ingyenes plex app is, csak az silány minőség... A plex szerver fizetős funkciói annyire amúgy nem fontosak, sőt, szóval az ingyenesen kb teljesértékű.

(#7734) daneel_hu válasza PuMbA (#7724) üzenetére


daneel_hu
addikt

A szemeddel jobban látsz, hidd el.

(#7735) Strezi válasza djg (#7729) üzenetére


Strezi
őstag

Potosan, 5 nap próba után fizetsz ha akarsz.

Nekem megérte, viszont az piszkosul zavart hogy meg kell adni személyes adatokat fizetéskor a kártyaadatokon kívül(gy.k. regelni kell paypalra vagy máshova) :/ Sebaj, full kamu adatokkal, de valódi kártyával működött :C

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#7736) fplweb2012


fplweb2012
csendes tag

Bemondta a rádió, hogy Sony Oled TV-k lesznek ÁFA mentesen Dec. 4.-től! Nyilván ez ÁFA mennyiségű árengedményként értelmezhető.

(#7737) #72042496 válasza Madwe (#7733) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Amúgy meg ott az ingyenes plex app is, csak az silány minőség..."

Mármint általában silány, vagy csak az LG WebOS-re portolt változat? Plex-szel terveztem streamelni, ne degesíts, hogy nem jó. :) Bár ha nem tetszik, akkor lehet akár Kodi a front-end, na de mégis. :)

[ Szerkesztve ]

(#7738) Bubukain válasza fplweb2012 (#7736) üzenetére


Bubukain
senior tag

(#7739) Madwe válasza #72042496 (#7737) üzenetére


Madwe
nagyúr

Telefonra, tabletre, pcre jó a kliens is, okostvknel csak lgt tudom, ott szar az tuti:)

(#7740) salapp válasza PuMbA (#7724) üzenetére


salapp
addikt

Bocs, de erről eszembe jutott, hogy van már (nem tom, mióta) "Blade runner" esernyő.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7741) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Lehet fura kérdés, de szerintetek mennyi hőingást bír el egy OLED panel?

Itt van 1.5 méterre a radiátor és eléggé sugározza a hőt, arccal érzem. Másik fele a hűvös része a szobának. Nem nagyon tudom átrendezni.

Nem vetemedik meg,/döglik be a szerves réteg vagy ilyesmi?

(#7742) adamssss válasza Ren Hoek (#7741) üzenetére


adamssss
veterán

Ha a tv van 1,5-re akkor szerintem semmi baja nem lesz.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7743) Pityu89 válasza salapp (#7740) üzenetére


Pityu89
senior tag

Aldiban is kapható :)

(#7744) Ren Hoek válasza adamssss (#7742) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja meg most levettem a hőmérsékletet állandó alacsonyabb hőfokra.. eddig úgy volt, hazaértem este és izomból befűtöttem, de inkább menjen egész nap egy átlag hőfokon. Valószínűleg így kevesebbe kerül is.

Akkor megnyugodtam :D Köszi

[ Szerkesztve ]

(#7745) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Csak egy kérdés.... mégis mi tud beégni egy oled panelen, mikor az LG WRGB panelt használ évek óta?

Idézet: " harmadik módszert az LG dolgozta ki, és röviden WRGB, hosszabban White OLED With Color Refiner Technology néven illeti. Ennek lényege az, hogy az OLED technológia segítségével a panel csak és kizárólag fehér fényt állít elő, amelyet az alpixelek fölé elhelyezett színszűrő alakít vörös, zöld illetve kék színűre – az egyik alpixel fölé pedig semmi nem kerül, az fehér színnel világít, az RGBW pixelstruktúra előnyeit (főleg a nagyobb maximális fényerőt) kihasználandó. Ennek a megoldásnak nemcsak az az előnye, hogy teljesen kiküszöböli az alpixelek különböző színű fény kibocsátásából adódó, élettartambeli eltérések okozta problémát, hanem az is, hogy a gyártás során az OLED lényegét adó szerves réteg felvitelénél nem kell a különböző színű alpixelekkel „vacakolni”; ez egyrészt olcsóbbá teszi a gyártást, másrészt lehetővé teszi nagyobb méretű panelek rentábilis előállítását is."

Tehát nincs kék oled cella, sem zöld, sem egyéb. Akkor mégis mi tud beégni? A színszűrő? :F Vagy én vagyok akkora balfék, hogy nem értem? Vagy "csak" marketing az oled ellen ez a "beégés" mizéria?

Nem kutyázni, ha kérhetném... :D

2013-ban az 55EF950V például RGBW volt még, aminél azért teljesen másképp fest a dolog.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7746) Strezi válasza dgyuri0123 (#7745) üzenetére


Strezi
őstag

Simán a fehér cella ég be, mert:
- amelyik fehér pixel azon nagyobb áram megy
- melegebb lesz
- mivel szerves anyag, valamilyen kis mértékben ettől jobbn bomlik, degradálódik mint más pixelek.

Ott ég be, ahol jellemzően nagyobb a fényerő. Persze simán lehet a beégést gyorsabb öregedéssel helyettesíteni fejben. Mindez természetes folyamat, ami különösen az első pár száz üzemórában gyors (exponenciális), aztán már jelentősen lassul.

Ez nem összekeverendő a samsung féle OLED kijelzőkkel, ahol az alpixelek kémiailag eltérőek, így egyes szinek hamarabb öregszenek. Ennek hatása a gyorsabb, szines beégés jelensége kontrasztos, statikus tartalomra.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#7747) dgyuri0123 válasza Strezi (#7746) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Rtings tesztjei alapján pont nem a fehér volt a leggázosabb, hanem a színes statikus pixelek, de ez ugye csak egy színszűrő által "előállított" "fantom" szín, nem a cella színe. Akkor ? :)

Mindegyik pixel fehér, nincs is más...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7748) Nemir Ombe válasza dgyuri0123 (#7745) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

RGBW csak LCD-knél van és tök más, mint a WRGB .... ne dőlj be egy elírásnak a neten .... :D

.... mellesleg: csak fehér pixelek esetén is lehet beégés, az esetleges nem azonos elhasználódás miatt, de jóval kisebb rá az esély, mint a plazmáknál vagy (kisérleti) RGB OLED-ek esetén .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#7749) dgyuri0123 válasza Nemir Ombe (#7748) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

O.K.

De mi ég be, ha minden pixel fehér??? És miért ég be a sárga jobban, pedig valójában az is fehér ? :D

"csak a zene van"

(#7750) Nemir Ombe válasza dgyuri0123 (#7749) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Látom nagyon nem akarod érteni .... ;] :D

.... nem egy adott szín "ég be", hanem a folyamatosan (statikus tartalom) világító pixelek "fényereje" változik, a többihez képest és ez különböző "háttereknél" jobban/kevesbé látszik .... de kár ezen agyalni szerintem, tényleg dúrva dolgokat kell csinálni, hogy végleges legyen egy "beégés" .... nálam az asszony "hülye logós sorozatai" több mint 1 év alatt sem tudtak kárt tenni a TV-ben, de aki akar az nyugodtan "lovagoljon" a témán .... ;)

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.