Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) OPiiPO válasza zakoshun (#7800) üzenetére


OPiiPO
addikt

Legegyszerűbben egy DAC + aktív hangfal párossal oldod meg a TV-nél garantáltan kategóriákkal jobb hangminőséget. A hangszóróba bemenő kábelt pedig hangszórókábelnek hívják :)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7802) dgyuri0123 válasza zakoshun (#7800) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Valami ilyesmi már megteszi. Na nem kimagasló minőség, de szerintem a BT hangfaladhoz passzolna. Ehhez be kell még szerezned egy Jack-RCA átalakítót is.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7803) fplweb2012 válasza zakoshun (#7797) üzenetére


fplweb2012
csendes tag

Én használok DAC-ot a laptopomhoz is. Azóta kitárult a világ! Nem ezt amit linkelek, de az aliexpess-ről van az is. Ha csak az a feladat hogy optikairól vonal kimenet kell, itt nézelődhetsz eszközökért.

Így keress rá. - DAC DA Digital Fiber To Analog Audio Converter -

ALI:

[ Szerkesztve ]

(#7804) zakoshun válasza OPiiPO (#7801) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Köszönöm, értem :)

(#7805) zakoshun


zakoshun
csendes tag

Értem, tehát ez az a DAC ami kellhet nekem.

Köszönöm mindenkinek! :)

(#7807) Joshi válasza zsozso1 (#7782) üzenetére


Joshi
titán

Ja hogy a 65"-os méret kellene, nekem is az van amit milla alatt vettem én is. Annyit simán megér az LG-vel szemben. :K

(#7808) Joshi válasza Pro Koryak (#7790) üzenetére


Joshi
titán

Most ne olyan árakat mondj ami pillanatnyi, egy kifutó modell árát ne hasonlítsd a folyamatosan kapható modellekéhez. Az LG minden kategóriában olcsóbb a konkurenciánál.

(#7809) OPiiPO válasza Pro Koryak (#7790) üzenetére


OPiiPO
addikt

"elvileg jobb a mozgásmegjelenítése a philipsnek"
- ezt fejtsd ki légyszives pontosabban mire is gondolsz, nekem nem tiszta - köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7811) fplweb2012 válasza dgyuri0123 (#7793) üzenetére


fplweb2012
csendes tag

Azt hol lehet megnézni, a dobozon, a LG TV-n, hogy mikor gyártották? Lefoglaltam egy 910-est. Holnap délelőtt megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#7812) Pro Koryak válasza OPiiPO (#7809) üzenetére


Pro Koryak
addikt

flatpanelshd - teszt:
"As such, POS9002’s main advantage over for example LG OLED is motion reproduction, which was also true for last year’s Philips POS901 without the P5. We recommend that you deactivate ‘Natural Motion’ (frame interpolation) but set ‘Clear Motion’ (blur reduction) to one of the low settings. New with P5 is the ability to actually adjust Clear Motion. This setting can slightly reduce the inherent motion blur in the content (due to the low frame rate that video is still shot in), making motion appear slightly clearer without introducing the soap opera effect or motion artefacts. Everything from sports to games looks good on POS9002."

(#7808) Joshi:
Akkor simán akciós áron volt mindkettő(philips+lg is), azóta a philipset nem árulja az alza, miért passz.
~620e-ért szerintem jó áron volt az akkori ~590e ft-os b7-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#7813) dgyuri0123 válasza fplweb2012 (#7811) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hátulról nézve, bal oldalt van a címke. [link]

Elvileg a dobozon is látható, de ezt nem tudom biztosan.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7814) zakoshun válasza Strezi (#7786) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Bedugtam egy ilyen kis szobaantennát /Astrell vagy mi/ ami volt még így elfekvőben és így sem talált semmit... :F

(#7815) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Üdv,
nem tudja esetleg valaki, hogy van-e olyen lehetöség web os 3.5-en (lg b7), hogy ha nem nyomok egy gombot a távirányitón 2 óra után akkor kikapcsol a tv?

(#7816) krx21 válasza Joshi (#7779) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont olyan panel van benne mint az én B6-omban. Ugyanis 2017-ben nem lett új lg panel. Majd jövőre várható..
De ha lett volna is új panel 2017-ben, akkor az A1-ben ugyan úgy 2016-os lenne... A sony fejlesztési ideje miatt...

[ Szerkesztve ]

(#7817) fplweb2012 válasza dgyuri0123 (#7813) üzenetére


fplweb2012
csendes tag

Ok, köszi. Ez így könnyen megtalálható és érthető is.

(#7818) kutyuska válasza adamssss (#7795) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Pl. egy ilyen D/A átalakító analóg erősítő bemenethez, aktív hangszóróhoz vagy fejhallgatóhoz:

[link]

" Babra munka, de megéri! "

(#7820) Totheground


Totheground
addikt

Elvileg holnap érkezik a kis szépség. :C
[link]

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#7821) Joshi válasza Pro Koryak (#7812) üzenetére


Joshi
titán

Én nem azt mondtam hogy nem volt jó áron, hanem azt hogy kifutó modell volt. A kifutó modellekkel az a bibi, hogy vagy kevés van belőlük, vagy pedig kiállított darabok, esetleg újracsomagoltak.

(#7822) Joshi válasza krx21 (#7816) üzenetére


Joshi
titán

Én úgy tudom hogy nem teljesen ugyan az a 2016-os és 2017-es panel. Mintha azt olvastam volna hogy a 2017-es magasabb fényerejű(minimálisan) és még valami apróság amiben előrelépés történt. A Sony A1 tesztekben általában azt írják, hogy az LG 7-es szériájához képest szinte mindenben megegyeznek. A Sony hivatalosan nem erősítette meg soha hogy milyen panel van az A1-ben, legalábbis én nem olvastam még ilyet.

(#7823) Pro Koryak válasza Joshi (#7821) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A többi tv-t is ugyanúgy akciózták/akciózzák, folyamatosan.
Amúgy több darab volt még belőle és nem demo, az alza-nál odaírják(bontott, kiállított...).
Akkor be is írtam ide a topikba, jó áron van.

Az új, olcsóbb/csóró 4k oled tv-k jóval 1misi alatt fognak nyitni. Nem lennék meglepve ~700e körül. :Y

(#7822) Joshi:
"A Sony hivatalosan nem erősítette meg soha hogy milyen panel van az A1-ben" - kapd le a hátulját, derítsd ki ;]

[ Szerkesztve ]

(#7824) Joshi válasza Pro Koryak (#7823) üzenetére


Joshi
titán

Én hiszek neked, de nem véletlenül vitték akkor le a Philips árát. Békeidőszakban hasonlítsd össze az egyes gyártók árait, ott szinte minden kategóriában az LG a legolcsóbb. Természetesen ezzel nem azt akarom mondani hogy az LG a legrosszabb. Egyébként olvasni kell a teszteket, aztán mérlegelni hogy kinek mennyit ér egy adott széria/kategória. Ha a Sony 65A1 1,2 milla lett volna biztosan nem veszem meg, de szerintem helyette LG-t se vettem volna. Jó ok kicsit Sony fan vagyok, de szerintem most egy LG 65B7-el is elégedett lennék.

"A Sony hivatalosan nem erősítette meg soha hogy milyen panel van az A1-ben" - kapd le a hátulját, derítsd ki ;]
Annyira nem izgat a dolog. :D

[ Szerkesztve ]

(#7825) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vállalkozó kedvűeknek van új 7-series firmware: 04.70.30
Egyelőre semmi különösebb változást nem vettem észre, szerintem csak a SMART részhez nyúltak érdemben.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7826) Joshi válasza janos666 (#7825) üzenetére


Joshi
titán

Állítólag a Sony A1-hez most decemberben jön a Dolby Vision frissítés. Kíváncsi leszek.
Egyáltalán létezik Dolby Vision Demo?

(#7827) janos666 válasza Joshi (#7826) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Első google találat: http://4kmedia.org/lg-dolby-vision-uhd-4k-demo/
Mindjárt letöltöm én is, még sohasem néztem DV-t én se. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7828) Joshi válasza janos666 (#7827) üzenetére


Joshi
titán

Ezt néztem már, de én valami komolyabbra gondoltam ahol tényleg látszik a DV előnye a HDR10-el szemben. Már ha van előnye a DV-nek. ;]

(#7829) Joshi válasza Joshi (#7828) üzenetére


Joshi
titán

janos666

Igazság szerint én nem is tudom elképzelni hogy milyen lehet ez a DV demo, ugyanis még nem is tudja a tévém. Elmesélnéd? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7830) janos666 válasza Joshi (#7829) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Gazdagon átadja a szőlőszemek telt aromáját, és a borkészítők szeretete édesít meg minden kortyot. Kezdetben szkeptikus voltam, de hatásos. Elmúltak az alhasi panaszok, és kigyógyultam a depresszióból, szóval tényleg levette rólam a sötétség átkát. :))

Kicsit komolyabbra fordítva a dolgot...

A demó szép (mint általában minden demó...), de szerintem gyakorlatilag ugyan azt tudják ezek a '17-es OLED TV-k HDR10-el és DV-vel, hisz mindkét formátum lefedi a hardware tudását minden dinemnzióban (3D színtér, precizitás, stb). Ha van valami objektíven igazolható különbség, az inkább vagy onnan jön majd, hogy X készülékre jobban sikerült az Y formátum támogatása a szoftverben, vagy hogy jobban sikerült az adott kiadvány Z verziója.

De még általánosságban is azt mondanám, hogy elsőre sokkal jobban tetszett ez a HDR dolog, míg csak vizsgálgattam, mint mióta végignéztem egy filmet és még nem tudtam eldönteni, hogy az most jó vagy rossz, hogy kb. 10 perc után teljesen elfelejtettem, hogy HDR filmet nézek, nem SDR-t. Visszafelé is ki kéne próbálni, hogy ez most olyan dolog, aminek csak addig örül az ember, míg észben és szem előtt tartja, vagy hiányzik ha elveszi.

Pontosabban egy-két alkalommal zavart is, mikor a szemembe vakított egy zseblámpa, vagy ilyesmi (Alien). Szóval lényegében akkor tudatosult cask bennem, hogy az HDR, mikor néha zavart kicsit...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7831) Joshi válasza janos666 (#7830) üzenetére


Joshi
titán

:R :D

"...hogy kb. 10 perc után teljesen elfelejtettem, hogy HDR filmet nézek, nem SDR-t."
Én a 3D-vel voltam így, a film nézése közben egy idő után teljesen természetes lesz fel sem tűnik. Csak a film végén döbbenek rá, hogy most ez 3D volt? Nem tudom, de lehet hogy az ember ilyen, valamit nagyon akar ami egy idő után természetes/hétköznapi lesz. Olyan mint a nő. :D

(#7832) Pro Koryak válasza Joshi (#7824) üzenetére


Pro Koryak
addikt

+1
Én is inkább a 65"-os sony-t vettem volna az lg helyett, amikor lement 1misi alá az ára.

(#7833) Gtaati válasza janos666 (#7830) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Szamomra is furcsa, h pl az uj transformers-ben es az alien covenant-ben is eleg jol erzodik a hdr, de pl regebbi filmek mint a majmok bolygoja ott nem erzem azt amit az elozo kettonel es nem is igazan erzek kulonbseget az 1080p valtozathoz kepest... Vagy a regebbi filmekbe utolag teszik bele a hdr efekteket es azert nem adhatja annyira at?

Koszi!

(#7834) krx21 válasza Joshi (#7822) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyedül a vezérlésen változtattak. Az új paneleket egyértelműbb lesz majd igazolni...
Amúgy van sok DV demó... :K De igazolni azt sem lehet a HDR10-el szemben.

(#7835) Gtaati válasza janos666 (#7825) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Ez a firmware honnan szarmazik? Jo B7, C7 stb-hez?

Koszi!

(#7836) Joshi válasza krx21 (#7834) üzenetére


Joshi
titán

"Az új paneleket egyértelműbb lesz majd igazolni..."
Ez pontosan mit is jelent? :F

"Amúgy van sok DV demó... :K De igazolni azt sem lehet a HDR10-el szemben."
Már mint megkülönböztetni? Vagy mire gondolsz? :F

(#7837) PuMbA válasza Gtaati (#7835) üzenetére


PuMbA
titán

Menj fel a TV-d hivatalos honlapjára és ott megnézheted, hogy a Tiédhez melyik a legújabb :)

(#7838) Gtaati válasza PuMbA (#7837) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Mielott feltettem volna a kerdest azelott megneztem es a magyar es az angol honlapon is .10-es vegu van fent, ezert is kerdesztem Janostol, hogy Ő ezt honnan szedte.... Nekm B7 van neki meg C7 :)

(#7839) krx21 válasza Joshi (#7836) üzenetére


krx21
nagyúr

Az új panelek elérik a 1000nit fényerőt, valamint remélhetőleg tovább nő a színlefedettség.
Jövőre kiderül.

Ahogy Janos666 is írta a HDR10 és a Dolby Vision is több mint jó ezekhez a TV-hez.

(#7840) Joshi válasza krx21 (#7839) üzenetére


Joshi
titán

Nagyjából a HDR is a semmiről szól. Égesse ki a retinámat, mert éppen a nap a "szemembe süt"? Akkor maradjunk a kiváló kontrasztnál és kész. :D

(#7841) janos666 válasza Gtaati (#7835) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Elárulja a link, hogy hova mutat. :P De végső soron nyilván az LG-től. Bárt azt hiszem ez pre-release branch (pont ez nem is feltétlenül lesz kint soha a hivatalos oldalon, talán csak majd magasabb verzió). Igen, azokhoz a modellekhez jó.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7842) Gtaati válasza janos666 (#7841) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Ertem, koszi kiprobalom.. :) :R

(#7843) Joshi válasza krx21 (#7839) üzenetére


Joshi
titán

"Az új panelek elérik a 1000nit fényerőt"
Erre annyit reagálnék, hogy ekkora fényereje még öreganyám p_nak is van ha fellibbenti a szoknyáját. ;]

ui.: természetesen szigorúan HDR-re asszociálva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7844) Strezi válasza Joshi (#7840) üzenetére


Strezi
őstag

A HDR egy jobb minőségű szabvány a tartalom fogyasztásra. Jobb gradáció, nagyobb színtér, magasabb bitszám. Csak a Samsung fókuszált a nit számra, az itt az OLED topicban irreleváns;)

Én nagyon élvezem a HDR10(téka) illetve a DV(Netflix) anyagok minőségét.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#7845) OPiiPO válasza Pro Koryak (#7812) üzenetére


OPiiPO
addikt

Háát, nem tudom, nem vagyok meggyőzve. Ebben a tesztben az LG-t hozzák ki jobbnak pl.:
LG OLED55B7 vs Philips 55POS9002 Ultra HD OLED TV comparison review

; a mozgásmegjelenítést pedig ugyanolyannak ítélték a két készüléknél. Fura hogy két teszt ennyire eltérő eredményt adjon, de persze ez teszt metodológiától is függhet.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7846) krx21 válasza Joshi (#7843) üzenetére


krx21
nagyúr

Zseblámpát hord a szoknya alatt a mama? :DDD

(#7847) Joshi válasza Strezi (#7844) üzenetére


Joshi
titán

Az tény hogy a DV speckója szigorúbb, elvileg az OLED bele se férhetne ha csak a fényerőt nézzük. Tőlem innen jön a DV vs HDR10 kérdés. A legnagyobb vicc persze az, hogy egyedül az LG OLED támogatja a DV-t. :B Itt is látszik, hogy a marketinget nem gondolták át. Egyébként ez a Sony ZD9 vs A1-nél is fellelhető. :U

[ Szerkesztve ]

(#7848) V.T. válasza zakoshun (#7785) üzenetére


V.T.
aktív tag

Fizetés előtt kibonthattad a dobozt mert úgy hirdetik? Én is rendeltem de nem jött meg még és érdekelne.
A távirányító az magic remote? Köszi

(#7849) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Tegnap este én is beszálltam a klubba egy LG OLED55B7V modellel, Media Markt fekete péntekes rendelés, két srác hozta ki, kibontották szépen. Egyelőre ámulok és bámulok, hogy milyen gyönyörű képe van, egy Sony 55W805C-t váltott le. Örülök, hogy a promóció miatt 5 év garanciát adnak rá.

A médialejátszó gyönyörűen viszi Synology NAS-ról a 4k anyagokat, a Planet Earth II. valami eszméletlen gyönyörű 4k-ban HDR-el. :)

Gyors kérdés:
Látom a weboldalon, hogy van újabb fw, magától nem ajánlja fel, érdemes lefrissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#7850) Pro Koryak válasza OPiiPO (#7845) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez meg a hdtvtest - teszt:
"On balance, we feel once optimised, TP Vision Philips’ motion implementation is the most watchable among OLED manufacturers"

Passz :DDD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.