Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) salapp válasza Ren Hoek (#7433) üzenetére


salapp
addikt

Hát, ha tényleg elkezdik f.sni magából az új gyártóüzemek az olcsó oled paneleket, akkor azért az még hozhat gyors átrendeződést, és a nagyobb lcd tévék eladhatatlanná válását (adja az ég, Samu, szívj ezzel, megérdemled!)

De talán még két éven belül ez kevésbé érezteti hatását a használtpiacon. (Egy gerjesztett trumpputyineia annál inkább, de az minden más területen is).

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7452) #72042496 válasza Ren Hoek (#7448) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mekkora OLED fény mellett használod? ABL tényleg nincs?

Én egyakran használok a képernyő egyik felén Excelt, másik felén Outlookot például. A hátterem jórészt fekete. Így amikor az egyik ablakot letettem ikonba, a B6J egyszerre feljebb vitte a másik félkpenyőn megnyitott ablak fényességét. A B7-nél van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#7453) Joshi válasza Ijk (#7432) üzenetére


Joshi
titán

Jó tévé volt a Pana VT széria, de ha utánam dobnák se kellene akkora batár cucc. Arról nem is beszélve, hogy a képminősége messze nem olyan mint egy 65"-os OLED-nek. Jó az is igaz hogy a Sony 65A1-em se ért 1 millát, de vagy perkál az ember vagy sóvárog tovább.

(#7454) Strezi válasza V.T. (#7443) üzenetére


Strezi
őstag

Persze, én két éve 620 ért vettem a 910-est ilyenkor ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#7455) torma1981 válasza Joshi (#7453) üzenetére


torma1981
veterán

Plazma nekem sem kellene az tuti. Az már a múlt.

(#7457) Gaben360 válasza V.T. (#7450) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem bánod meg,én a 910-et használom xbox x-el és bexarás így is.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#7458) attiati


attiati
veterán

még ismét előhoznám a témát a 55B7V-hez, hogy
"Szerintetek mennyire ertekallo megvenni egy ilyen tv-t?"

Persze senki nem lát a jövőbe, de a véleményetek érdekelne, hogy egy ilyen 500e ft-os tv az termék életciklusnak melyik szakaszában jár?

Őszintén szólva soha nem szerettem megvenni az új technológiákat, mert a leggyorsabban és a legtöbbet veszítenek az értékükből és az embernek ideje sincs kihasználni. Viszont rengeteg idő megkeresni azt a pénzt, ami csak úgy elértéktelenedik a hetek előre haladásával és kihasználatlanul áll a tv.

Szóval az érdekelne, hogy egy 55"-os OLED tv a termék életciklusának érett szakaszában jár már?
Vagy ez még bőven az eleje és gyorsan értéktelenedik?

Értem ez alatt, hogyha eléri az anyagköltség szintjét és már nagyon alacsony a profitmarzs és nagyon erős a verseny egy adott terméknél, akkor az kiforrotnak nevezhető és onnan már keveset képes esni a termék ára. A használté is.

De amíg nincs kiforrva, újdonságnak számít, ott túlzás nélkül hétről hétre veszít az értékéből.

Na most egy 55B7V melyik kategóriába esik? Van egy tippem sajnos és akkor elég nagy luxusnak tűnik ez a tv még legalább a következő 1 évben.

Ha ilyen életciklus és értékállóság szemmel nézi az ember, akkor mit érdemes megvenni a következő 2-3 évre, ha mondjuk csak utána cserélnék OLEDre?

[ Szerkesztve ]

(#7459) dgyuri0123 válasza attiati (#7458) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Ha ilyen életciklus és értékállóság szemmel nézi az ember, akkor mit érdemes megvenni a következő 2-3 évre, ha mondjuk csak utána cserélnék OLEDre?"

A legolcsóbb 40"-os LCD-t. ;]

Butaság így gondolkodni szerintem, mert így soha nem fogsz venni semmit. Neked megéri-e vagy sem, ez a kérdés. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7462) dgyuri0123 válasza attiati (#7458) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jut eszembe... miért nem jó az LG 55EG9A7V ? 320e most. Ezen nem bukhatsz olyan sokat...nem fél mila. :)

"csak a zene van"

(#7463) Jamcsabi válasza dgyuri0123 (#7462) üzenetére


Jamcsabi
tag

Érdekes, hogy az LG 55EG9A7V a hivatalos honlap szerint webOS 2.0 verzióval rendelkezik, amely egy két éves operációs rendszer. Hiába keresek a Terméktámogatás lapon szoftverfrissítést hozzá, nem található. (Holott például a 55B7V modellhez kínálnak frissítést.) Így pedig olyan érzése van az embernek, hogy egy elavult, már nem támogatott készülék. Én ezért nem rendeltem meg.

[ Szerkesztve ]

(#7465) jamy79


jamy79
tag

Sziasztok!

Hamarosan én is csatlakozok a klubba egy LG 55EG9A7V személyében. Egy Sony KDL-55W809C -t adtam el (ami szintén "csak" FullHD volt, 3m nézési távolságból nekem pont jó) és csaptam le ma 320e ft-ért az OLED-re. A családban már egy 910V, remélem ennek is legalább olyan jó képe lesz. :)

(#7466) attiati válasza dgyuri0123 (#7459) üzenetére


attiati
veterán

Ezek a saját szubjekvtív problémáim, hogy nem használom ki és nekem lehet felesleges. Kivéve, ha tartja az értékét.

De érdekelne objektíven szakmailag, hogy hol tart az Oled piaci életciklusa?
Azt jól látom, hogy a nagy méretű (65+) Oled-ek után az 55-ös Oled-ekkel lehet majd a legtöbb értékvesztést elszenvedni? És a sor másik végén a 15"-os tft monitorok a legértékállóbbak :D ;]

Ez pusztán racionális fogyasztói magatartás, nem?
Megvenni egy 49-55 FHD LCD-t 200ért. És 2-3 év múlva váltani 200-ért egy 55-65" 4k Oledre.

Nézek átlagban havi
2 filmet
20 sorozatot
5 mecccset
0 játék

Jól gondolom, hogy felesleges nekem egyelőre az 55B7V?

:R

(#7467) kutyuska válasza Jamcsabi (#7463) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Kérdés, hogy mire akarod használni az "elavult" webOS 2.0-át.
Ha csak megjelenítőként használnád az 55EG9A7V-t külső forrásokról, arra tökéletesen elegendő.

@jamy79 - Nem fogod megbánni :R

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#7468) Joshi válasza attiati (#7466) üzenetére


Joshi
titán

Neked nem kell OLED, bőven jó egy átlagos LCD is. Az OLED prémium kategória, ha valakinek első látásra ez nem tűnik fel, akkor felejtős. A prémiumért komoly pénzeket kell fizetni. Ami ma prémium, az holnap átlagos lesz. A folyamat sebessége sok mindenen múlik, a tévépiacon egyelőre nem látszik hosszútávú változás.

(#7469) Madwe válasza attiati (#7466) üzenetére


Madwe
nagyúr

2 év múlva 4k oled 200kért:D? hahaha, maximum ha az akkor már 2-3 éves 6os szériát akarod megvenni használtan. Újonnan nem fog 200kért menni a 4k oled még jópár évig, hiszen van lcd piac is, azt is ki akarják szolgálni (főleg amióta samsung is lg lcd paneleket vesz :D)

Szóval ha attól tartasz h 2019ben 200k lesz egy új 4k oled, attól ne tarts szerintem :D

(#7470) salapp válasza attiati (#7466) üzenetére


salapp
addikt

Mindannak alapján, amit levezettél, az utolsó kérdésedre a válasz:
Totálisan.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7471) attiati


attiati
veterán

köszi mindenkinek :R

(#7472) dgyuri0123 válasza attiati (#7466) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Válóban felesleges.

De annyit hozzátennék, hogy egy BMW sokkal többet bukik árban , mint a Suzuki Swift. Oled = BMW. :)

"csak a zene van"

(#7473) Joshi


Joshi
titán

Tudnátok Space(űr) demókat linkelni? Az alábbiak már megvannak:
LG Journey to Space 4k Demo.ts
LG NASA HDR Demo.mp4

(#7474) so_ha


so_ha
senior tag

(#7475) Joshi


Joshi
titán

Na most nagyon el ment a kedvem a HDR-es képminőségtől. :O :((( A Planet Earth II vérpistike release vagy vérgagyi, vagy csak én csinálok valamit nagyon rosszul. Ugye nálam 65"-on kellene virítania az adott forrásanyagnak, de egyszerűen nem tudtam használható HDR-t kicsikarni. A TV(Sony A1) beállításában lehet Auto, HLG, HDR10 opciókat választani. Az Oppo 203 vagy a Himedia Q5 Pro-nál is vannak beállítások, de gyakorlatilag semmi nem hoz megfelelő végeredményt. :F Milyen beállításban kellene álleejtős képnek lennie? Szerencsére lesz referencia, mert megrendeltem eredeti lemezen a Planet Earth II 4K lemezt.

(#7476) bergyuszi


bergyuszi
csendes tag

Ha úgy vesszük, hogy most megvesztek egy OLED tv-t 500k-ért, és 5 évig tuti használjátok, napi 274 Ft-ért "bérlitek" naponta. Ezt ha belegondolunk nem is olyan sok. :D

(#7477) PuMbA válasza Joshi (#7475) üzenetére


PuMbA
titán

Hány GB (MB vagy bájt pontosan) és melyik epizód amit pontosan nézel? :)

[ Szerkesztve ]

(#7478) Joshi válasza PuMbA (#7477) üzenetére


Joshi
titán

A vérpistikés release-ről van szó(nem warezolunk), 10-15GB epizódonként ami kamu. Az eredeti kiadás 2db BD-66-os lemezen van. Azt nem tudom milyen extrák vannak rajta, de azt tudom hogy ehhez még jár egy BD25-ös lemez is.

[ Szerkesztve ]

(#7479) gerii válasza Joshi (#7478) üzenetére


gerii
addikt

Pontosabban:
2 UHD lemez 3-3 résszel
2 BD lemez 3-3 résszel + a werkfilmek a végükön

Az UHD lemezekre nem fértek rá a werkfilmek.

(#7480) Joshi válasza gerii (#7479) üzenetére


Joshi
titán

Akkor nagyon durván fele bitrátások a warez verziók. :B :Y

(#7481) PuMbA válasza Joshi (#7478) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam teljesen jól megy ez a (szerintem egyetlen) verzió. A Samu TV-m belső lejátszója felismeri HDR-nek és jók a színek :) Csak a bitráta kevesebb, ahogy Te is írtad, mert akkor bazi sok helyet foglalna.

[ Szerkesztve ]

(#7482) daneel_hu válasza Joshi (#7475) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valamit kurva rosszul csinálsz. :DD

(#7483) Joshi válasza PuMbA (#7481) üzenetére


Joshi
titán

A Sony IPS tévémen is szép volt SD-ben. Én arra gondolok hogy HDR-ben túlszaturált minden vagy csak zajos és a színátmenetek rosszabbak mint az SD-nél. Mindjárt lövök pár képet hogy lássátok miről beszélek.

Lehetetlen lőni képet. Ti milyen tévé beállítással néztek HDR videót? Auto - HLG - HDR10 ?

[ Szerkesztve ]

(#7484) daneel_hu válasza Joshi (#7475) üzenetére


daneel_hu
addikt

Amúgy nincs nagy titok.
Belső lejátszóval toljad, és lehetőleg hálózaton érd el a filmet. (vagy pendrive, külső vinyó, stb...)
Nekem egy ócska wifis kapcsolaton is lejátsza, egy MacPro a szerver. :)

Nem hiszem, hogy van olyan cuccod ami HDMI-n áttolja a 4K/HDR-t, de persze tévedhetek is. :)

(#7485) Joshi válasza daneel_hu (#7484) üzenetére


Joshi
titán

Az Oppo 203 és a Himedia Q5 Pro is HDR képes lejátszó, sőt, a Q5 Pro szépen vissza is tudja konvertálni a HDR-es anyagot SDR-re ha éppen nem HDR-es a kijelzőnk. Szóval ilyen probléma szerintem nincs. Az Onkyo 636 AVR erősítő már lehet hogy probléma, de szerintem nem.

(#7486) daneel_hu válasza Joshi (#7485) üzenetére


daneel_hu
addikt

Van olyan opciód, hogy a tévé belső lejátszójával el tudsz érni egy távoli file-t?
Mert azzal jónak kellene lennie.

Nálam büntet a 4K/HDR verzió... össze sem lehet hasonlítani az SDR-el, pedig elsőre arra is azt mondtam, hogy odabasz. :DD

(#7487) Ren Hoek válasza attiati (#7466) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja hát így nehezen éri meg. Ha megfordul a fejedben, hogy más fontosabb dologra is költhetnéd, akkor nincs értelme. Bár én már LCD-re sem költenék egy forintot sem, mert ha tényleg olcsóbb lesz az OLED panel, akkor annyival többet nyújt, hogy elértéktelenedik az LCD. Azért egy 4K OLED még pár évig technikailag jó TV marad. Mi lesz helyette? Végtelenebb kontraszt? 4D? HDR ami csóvát üt a szemedben? 8K, mikor a 4K pixelek is kb 1 méterről látszanak?
Egyedül a mozgásban van mit fejlődni, de ezt meg fizikailag nem egyszerű megoldani drawback nélkül.

Úgy gondolkoztam, ha nem az evés elől veszi el a pénzt, és nem érzed fájónak a hiányát, csak akkor érdemes megvenni. Ha 1-2 havi fizuból kijön, és nem nyögsz hiteleket, akkor simán megengedhető 5 éves távra.
...és maximálisan megéri az LCD-vel szembem. Én egy "multipurpose" eszközt akartam, ami jó filmezni/ sorozatot nézni, napi pár órát, és játékra is nyújthatja ezt a kontrasztot+ response time-ot. Lehet az a napi pár óra nem sok, de pont ezért azt minőségileg akarom eltölteni. Fő indok mondjuk az volt, hogy az IPS "feketéjét" már nem akarom nézni.

(#7488) Joshi válasza daneel_hu (#7486) üzenetére


Joshi
titán

Mindjárt próbálom pendriveról. :U

(#7489) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#7487) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azért havi 5 kilót nem olyan nagyon sokan keresnek kis hazánkban.:) Szálljunk vissza a földre....

"csak a zene van"

(#7490) daneel_hu válasza Joshi (#7488) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálam megvan az SDR/1080p verzió is. Tényleg nagyon szuper.
De...

A 4K/HDR még ezt is könnyedén übereli.
Csak a belső lejátszóval tudom játszani, a Popi képtelen rá mert HDMI 1.4 a kimenete.

(#7491) Joshi válasza daneel_hu (#7490) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem mi nem egy dologról beszélünk. Nekem 65"-on kell bizonyítania az adott release-nek, a felbontást nem is nézem. Engem a HDR mint olyan érdekelne. Mi az a tévé oldali beállítás ami jól működik?
Nálam a tévé beállításában a HDR Auto - HLG szinte nulla eredményt hoz. Egyedül a HDR10 működik, de ott meg valahogy furcsa az egész, mert minden narancssárga és túlszaturált minden. Biztosan nem ilyennek kellene lennie. Nem kapálózok, megvárom az eredeti Planet Earth II lemezt, aztán ha azzal se lesz jó akkor kezdődhet a vakarózás.

ui.: még megpróbálom azt, hogy az erősítőt kiiktatom és direktben rákötöm a lejátszót a tévére. Meglátjuk.

Na most ment át az adat a pendrivera, mindjárt lesz eredmény. :D

[ Szerkesztve ]

(#7492) daneel_hu válasza Joshi (#7491) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az SDR-hez képest túlszaturáltnak fogod érezni.
Be kell állítani azt is.
Lehet mégis lejásza akkor csak "maxi gázon". :D

(#7493) Joshi válasza daneel_hu (#7492) üzenetére


Joshi
titán

A pendriveos téma teljesen rendben volt, nade az erősítőn keresztüli látvány nem győzött meg. Letesztelem az Oppo 203-at és a Q5 Prot erősítő nélkül. Ha úgy rendben lesz akkor az erősítő a hunyó.
Hozzáteszem, hogy a tévével pendriveon való lejátszásnál a TV HDR beállítása Auton volt, na ez erősítőn médialejátszókon keresztül Nulla/Zérus. Be se kapcsol a HDR. :F :Y

Vannak itt gondok rendesen. :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7494) Ren Hoek válasza dgyuri0123 (#7489) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezért mondtam egy tartományt. Mindegy igazából, csak ne hiányozzon sehonnan a prémium TV ára.

Amúgy a programozóknál nagyon elszálltak a bérek.Junior 250-300, .. tapasztalattal 3-400, seniorként 400-600 10 év tapasztalattal 6-800 is simán megvan itthon is.
Egyszerűen nincs szakember az országban. Aki tud egy for ciklust írni, nyugatra ment.

[ Szerkesztve ]

(#7495) torma1981 válasza Joshi (#7493) üzenetére


torma1981
veterán

Mindenképpen direktbe kösd össze a tv-t. Vagy próbáld meg külső vinyoval. Nekem nagyon szép a HDR.

(#7496) daneel_hu válasza Joshi (#7478) üzenetére


daneel_hu
addikt

Blu-Ray.com naptárait nézegettem, szeptember-október környékén már szivárognak a 4K-megjelenések.
(40 és 32 db megjelenés van erre a két hónapra)
Persze ez sehol nincs a sima Blu-Rayhoz képest, de azért a semminél több. :DD

(#7497) Ijk válasza Joshi (#7453) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát igen, de nekem a plazma is tökéletesen jó, főleg hogy nincs 1 millióm 65”-os oledre.
Egyszer volt a 65c6 720-ért de szerintem kiállított lehetett az is. Félmillánál nem akarok többet költeni erre. (Újonnan)

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7498) torma1981 válasza Ijk (#7497) üzenetére


torma1981
veterán

Az bontatlan darab volt. Itt vette meg valaki. Az jó ár volt.

(#7499) daneel_hu válasza torma1981 (#7498) üzenetére


daneel_hu
addikt

Strezi vette meg, nem?

(#7500) daneel_hu válasza attiati (#7466) üzenetére


daneel_hu
addikt

A "20 sorozat" az mit jelent konkrétan?
20 rész valamilyen sorozatból - cirka 15-16 óra időtartam -, vagy 20 évad? :DD

Mostanában a sorozatok jobbak mint a filmek. (szerintem) ;]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.