Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) Joshi válasza majorbe (#7099) üzenetére


Joshi
titán

Vágom, csak azért említettem, mert sajnos a lakosság 40-50%-a gagyi minőséget kell hogy nézzen.

(#7102) majorbe válasza Joshi (#7101) üzenetére


majorbe
csendes tag

Ez igaz sajna. Hetekkel ezelőtt e-mailban kérdeztem a szolgáltatót, hogy mikor kezdi el követni a szolgáltatás minősége a megjelenítő technikát. Azóta is írnak, biztos kifejtik bővebben... :D

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#7103) torma1981


torma1981
veterán

55B7V Edigitálban 500k.

(#7104) Madwe válasza majorbe (#7095) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nana, ez RTL hd úh gyönyörűen agyontomoritett 1080is adás megy rajta:) egyébként néha megy a tévé mint téve is, nem tagadom, de itt épp nem ez a helyzet: miután felszereltem bekapcsoltam, h sérült e - tudod csóró hajlított téve, s azért amikor lapjaval le kellett helyezni, kicsit megijedtem h baja lesz...:)

#7091 som keress rá pl argepen, nagyon sok helyen árulják, a legtöbb nevében benne van a geek szó:) geekbolt geekshop geekez geekaz:)

[ Szerkesztve ]

(#7105) salapp válasza torma1981 (#7103) üzenetére


salapp
addikt

Én is akartam ajánlani, megelőztél. Edigitalnál csak arra kell figyelni, hogy különösen az ünnepek előtt tudnak olyat, hogy újracsomagoltat sóznak rád újként, szóval jól meg kell nézni, mikor megérkezik.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7106) Pro Koryak válasza salapp (#7105) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Megrendeléskor be kell írni a megjegyzésbe, kizárólag bontatlant kérsz vagy át sem veszed! ;)

(#7107) Generalhu válasza torma1981 (#7103) üzenetére


Generalhu
tag

Èn ezt az ajànlatot valahogy nem talàlom!?

(#7108) #72042496 válasza Generalhu (#7107) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Black Friday oldalon listázzák még, de már elfogyott.

Tavaly decemberben még 560 ezerért is jó ajánlatnak számított az újracsomagolt 55B6J - mennek lefelé szépen az árak. :)

[ Szerkesztve ]

(#7109) salapp válasza Pro Koryak (#7106) üzenetére


salapp
addikt

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7110) OPiiPO válasza torma1981 (#7103) üzenetére


OPiiPO
addikt

volt

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7111) Joshi


Joshi
titán

Minden nap tesztelgetem a Sony A1-et, és ma kipróbáltam a BFI-nek mondott valamit. Nem tudom mi a gond, de annyira vibrál a kép hogy élvezhetetlen. :( Van amikor néhány pillanatra abbahagyja, de aztán ismét vibrál a kép. A fényerővel nem játszottam. A HDTVTest oldal alapján próbáltam.

"More exciting is black frame insertion (BFI) which can be activated by setting [Clearness] to “High” under the [Motionflow] “Custom” submenu. By inserting black frames between the original video frames, BFI refreshes our retinal persistence and reduces motion blur without introducing interpolation artefacts and soap opera effect, but there are at least two well-documented downsides due to how BFI works.

The first is drop in light output, which we don’t think is a problem on the Bravia 65A1. With [Brightness] and [Contrast] set to “Max” and [X-tended Dynamic Range] to “High“, peak white on a 10% windowed pattern measured 185 cd/m2 with BFI enabled, which is eminently usable in all but the brightest rooms. Lowering [X-tended Dynamic Range] to “Medium” still generated 125 cd/m2 which is more than sufficient for watching in a very dim environment.

Owners are more likely to be put off by the Sony A1′s BFI because of flicker – at least that’s what we initially thought when we put up a 24fps full-field white raster which came across extremely flickery. However, sending a 60fps video signal to the display reduced the flicker. To our eyes the 60Hz flicker wasn’t bothersome at all, but sensitivity threshold does vary from one individual to another. Unfortunately the flicker became more noticeable with the 50Hz sports broadcast prevalent this side of the pond in the United Kingdom and Europe… you lucky Yanks."

[ Szerkesztve ]

(#7112) krx21 válasza Joshi (#7111) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát mondtam. Sajnos nem alternatíva. Hátha sokan jelzik, talán egy másik firmware... De nem hiszem..

(#7113) Ren Hoek válasza krx21 (#7112) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez ugye nem olyan, hogy 60-60 black 120 Hz-en?
Mert annak kb semmi értelme... A plazmánál is 600 Hz panel volt ami jóféle volt.

(#7114) daneel_hu válasza krx21 (#7112) üzenetére


daneel_hu
addikt

Többség leszarja sajnos... ezért nincsenek is nyomás alatt a tévégyártók.
Most így hirtelen 1 ismerős, barát, családtag sem ugrik be akinek van fogalma arról, hogy mi az impulzusos megjelenítés, bfi, 24p, mozgásmegjelenítés, szappanopera effekt stb... de akár tegyél hozzá még kb 10 kifejezést.

Ezek ma már nem hívószavak, mint ahogy az oled-ről sincs halvány fing se...
A mai hívószavak, a minél nagyobb képernyő (hány colos?), a 4K (!).
És a KÚLED offkorsz. :C

Tolják a megvett LCD-n a szappan hatású mozifilmeket... a többségnek nem tűnik fel, sőt azt hiszik = kurva jó amit látnak. :(
Maximum akkor nem ha valaki véletlenül belevesz egy HE-LED tévébe és abban véletlenül van BFI.

Ettől függetlenül nem gondolom azt, hogy oleden nem lehet mozifilmet nézni, sőt.
1 év alatt azért beleszoktam.

[ Szerkesztve ]

(#7115) janos666 válasza Ren Hoek (#7113) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De, 60+60
Pontosabban nem tudom, mikor épp mennyi, de mindig 120Hz-be pakol be X forrás és Y fekete képkockát, amiből nincs sok kombináció (60-nál csak 60+60, esetleg 24, 25, 30 bemeneteknél van játéktér, de nem sok, szerintem gyakorlatilag mindig 60+60, 72+48, 50+70, stb)

Az a plazmás 600Hz csak marketing volt (kósza valóságalappal), 60Hz bemenettel 60Hz-en járt az a panel, csak minden frissítés több al-frissítésből rakódott össze (24Hz bemenettel 96, esetleg 72Hz-en jártak, 50Hz bemenettel általában 100Hz-en, esetleg 75-ön).

De ez teljesen mindegy, sőt PDP-nél sokkal bonyolultabb volt ezt finomhangolni, mint LED-es LCD-nél csinálják is, vagy az OLED-nél lehetne. Ésszerű korlátok közt úgy időzítik a felvillanások számát és hosszát, ahogy nekik tetszik (és amit elbír a panel) úgy, hogy abszolút semmi köze a Hz-ekhez.

El lehetne felejteni a Hz-eket, és egyszerűen beállítani, hogy minden képkocka mondjuk 6ms-ig világít és 10ms-ig fekete a képernyő, de azt is, hogy kétszer is felvillan 3 és 3ms-re, közte két 5-5ms szünettel, stb, de akár adhatnak a felhasználónak egy csúszkát, és akkor megy 3/13-tól 13/3-ig oda-vissza. De ezt a fajta BFI-t az LG-nek kéne most csinálni, ők pedig nem foglalkoznak vele, a Sony pedig csak a 120Hz-el játszik.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7116) janos666 válasza Joshi (#7111) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

24Hz-es filmmel próbáld inkább, az 50Hz TV adás szerintem sohasem lesz "hibátlan" BFI nélkül se (még sohasem próbáltam, nem nézek most semmi 50Hz-et).

Szerk.: most próbaképp tologattam az ablakokat Windows asztalon 50Hz-en, és nem ugrált, szóval lehet hogy át tud váltani 100Hz-re a panel (vagy csak megtévesztő, majd egyszer megnézem alaposabban). Akkor jó lehet az 50Hz adás is, illetve a BFI sem feltétlenül 50+70 ilyenkor, hanem lehet 50+50

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7117) Ren Hoek válasza janos666 (#7115) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez gondolom azért fejlettebb elektronikát feltételezne.
Igazából analóg feszültségértékekkel lövik be jelenleg az egyes pixelek intenzitását, nem?
PWM ugye nem játszik, mert akkor aszinkron villogna a panel.

Ehhez akkor eleve valami impulzus vezérlés kéne a panelben, vagy valami elektronika ami nagyon pontos időzítéssel ki be kapcsolgatja az összes pixelt....,valami időzítés csak kell. A response time alapján akár kHz-es panel is lehetne bőven.

Viszont akkor a Sony megoldását lehetne reprodukálni az LG B7-en FHD 120 Hz BFI a lejátszóból... mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#7118) #72042496


#72042496
törölt tag

Media Marktban ma és holnap újra kupon napokat tartanak:
- 16% minden LG OLED tévére
- 16% minden 65"-os vagy nagyobb Sony OLED tévére
- 12% minden Sony 4K tévére
- 12% minden Panasonic OLED tévére

Aztán fura, mert az LG 77G7V vagy Sony 77A1 meg nem látszik, hogy akciós lenne. Lehet, van valami apróbetűs rész is, passz. Mindenesetre érdemes lehet ránézni a webáruházra, ha valaki aki tévét akar venni.

[ Szerkesztve ]

(#7119) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

MM-online-ban 529e. az 55 B7V :)

(#7120) salapp válasza #72042496 (#7118) üzenetére


salapp
addikt

Hú, nem is láttam még áruházban Pana oledet. Lehet, egyszer el kéne menni megnézni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#7121) adamssss


adamssss
veterán

Tegnap levettel az oled light-ot 60-rol 40-re. Feludules volt a film. Nem egette ki a szememet. :) (korom sotet szoba)

Ti be szoktatok kapcsolni barmilyen mozgasjavito hatast filmeknel? Nekem ugy hogy semmi sincs bakpcsolva kicsit akadozonak tunik pl amikor forog a kamera. Nem siklik a kep hanem ugy doccenget. Persze csak minimalisan, de erezheto.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7122) PuMbA válasza adamssss (#7121) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel nincs elmosódás, mint az LCD képernyőknél, ezért akadozóbbak a 24fps-es filmek :K TruMotion-nal ez orvosolható, de erős beállításon képhibákat okoz, szóval nem érdemes nagyon felnyomni.

[ Szerkesztve ]

(#7123) #72042496 válasza salapp (#7120) üzenetére


#72042496
törölt tag

Media Markt áruházban én sem, nem is tudom, van-e valahol kitéve náluk. Lehet, hogy inkább csak online rendelhető. Panasonic márkaboltban szerintem nagyobb eséllyel lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7124) Ijk válasza adamssss (#7121) üzenetére


Ijk
nagyúr

Allitgasd a trumotiont, be kell lőni azt a szintet ahol meg nem zavar a szappanopera hatás, de már kicsit segít ezeken az ugralasokon. Az a gond hogy tökéletes beállítás nem lesz úgysem, trumotionnel általában judderelnek a tv-k, kisimul a mozgás, de időnként ugrik egyet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7125) Partz válasza #72042496 (#7123) üzenetére


Partz
senior tag

Pont tegnap néztem Budapest, Árkád MM. LG B7/C7, Sony A1, Panasonic EZ950, Philips POS9002 mind kint van. Még az LG W7-et is kirakták, mint látványosság.

[ Szerkesztve ]

(#7126) #72042496 válasza Partz (#7125) üzenetére


#72042496
törölt tag

Wow, köszi, meg is nézem. Úgyis megyek majd Ikeába, legalább útbaesik. :)

(#7127) krx21 válasza adamssss (#7121) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt meséld el egy kuled 2000 nites rajongóknak... :DDD

ljk: "de időnként ugrik egyet."
Nálam nem ugrik...

[ Szerkesztve ]

(#7128) Joshi válasza #72042496 (#7118) üzenetére


Joshi
titán

Az a vicces, hogy az Extreme Digitalnál BF előtt milla alatt volt a Sony 65A1 0%THM-el, az MM-ben BF alkalmával 50ezerrel drágább és nincs 0%. Ennyit a BF-ről és az MM-ről.

(#7129) Joshi válasza Ijk (#7124) üzenetére


Joshi
titán

(#7116) janos666

Próbáltam a BFI-t 24-es filmnél, de használhatatlan, habár ez sejthető volt. A filmeknél én TrueCinem-t és Filmüzemmódnál maxot használok, így tűnik jónak és folyamatosnak a kép. Sonynál milyen beállítások javasoltak?

(#7130) mayday00 válasza adamssss (#7121) üzenetére


mayday00
őstag

Moziba szoktál járni? Ott sima a kép? Mikor forog a kamera..pl..Legutóbb a Dunkirk nézetem meg. olyan ,,akadozások voltak" hogy csak néztem. Ez a 24p judder. Ez a film velejárója. Ez nem hiba. Ha bármilyen képjavítót bekapcsolsz a tévén, avval csak rontasz a helyzeten...Pontosan azt szeretnéd nézni ami a BD lemezen van? Akkor kapcsolj ki minden képjavítót..Nem kell belenyúlni a képbe..Minek? Szerintem többet menj moziba.. :K A különböző képjavítóknak annyi értelme van, mint egy sztereó erősítőre magas, mély hangszínszabályzót rakni..Bár a jobbakon az sincs, vajon miért?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#7131) PuMbA válasza mayday00 (#7130) üzenetére


PuMbA
titán

Én semmiféle akadozást nem látok moziban, csak nem 50 vagy 60 fps-esek a filmek és ezért kevésbé folyékony a kép, mint egy TV adás például :) Moziban máshogy működnek a dolgok, én még LCD-n is "akadozottabbnak" látom a 24p-t, mint moziban és az OLED még rosszabb a tökéletességével.

[ Szerkesztve ]

(#7132) #72042496 válasza Joshi (#7128) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az tényleg egy jó ajánlat volt az Edigitalban.

(#7133) adamssss válasza mayday00 (#7130) üzenetére


adamssss
veterán

Én is a Dunkirk-et láttam ráadásul a CP-ben 4k-ban. És igen ott is "akadozott". Tudom, hogy ilyen a film, de ha lehet rajta javítani akkor kipróbálom, max ha nem jön be kikapcsolom a truemotion-t.

A többieknek is köszönöm. :R (egyébként a Silence szerintem szenzáció lett, függetlenül attól, hogy valaki vallásos -e vagy sem. Sőt talán még egy ateistának nagyobb élmény. A képi világa is pazar.)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7134) janos666 válasza Ren Hoek (#7117) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mi abban az ördöngösség, hogy felszeletelik időben (egyszerre az összes pixelt) aktív/passzív szakaszokra és arányosan kompenzálják az aktív idő intenzitását? Nyilván mindenképp plusz munka, bizonyos esetekben és szempontokból jobban terhelheti a hardware-t (főleg pl. ha egyszerre akarsz minél világosabb HDR-t és BFI-t is, ráadásul minél kevesebb ABL-el...) és megvannak a fizikai és praktikus korlátai, de biztos lenne valami kompromisszum a lehetetlen elvárások és fizikailag lehetséges állapotok közt, ami jobb mint a 120Hz-es móka vagy a semmi.

Akár az is működne, ha a 120Hz-et jelentősen tovább emelnék, amivel nagyobb lenne a játéktér a "fapados" megoldás számára, de bizonyos szempontból "olcsóbb" lenne inkább magában a panelvezérlőben megvalósítani a "pulzálást", ideális esetben kintről konfigurálhatóan (és még mi is kapnánk egy csúszkát, hogy húzzuk oda, ahol nekünk jó kompromisszumnak tűnik fényerő és mozgásélesség közt).

(#7129) Joshi

Kösz, hogy megnézted és leírtad a véleményed. :R

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7135) Ren Hoek válasza janos666 (#7134) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem a csúszkás megoldáshoz nagyon komoly időzítő elektronika kell, bár én még csak PWM-el villogtattam LED-et Arduinoval, szóval nincs nagy elektronikai tapasztalatom... de az ilyen digitális vezérlés minden esetben órajelhez kötött szerintem, tehát muszáj megadni egy frekvenciát a panelnek. Ha 1 ms black, 6 ms frame, 1 ms black insertet akarsz, ahhoz már 1kHz-es panelvezérlés kéne.

Egyébként a BFI-nek kell, hogy legyen valami alsó határa, ahol érződik a hatása. Ha túl rövid a black frame, akkor lehet nem is látszik. Jó kérdés, hogy 1 ms egyáltalán érezhető lenne. Szóval látható vibrálásnak kell lennie, mert a retina kémiai alapon működik, fehérjék cikáznak ide oda, ez a szűk keresztmetszet.

A mozi pilléjét kéne szimulálni, akkor megnyugodnának a kedélyek :)

+ esetleg szimulálni az LCD blurt 5:5 pulldown-nál, hogy az 1. és 5. frame egy 50-50% -os átmeneti frame... de torokszorító, hogy az LCD gyengeségeit kellene szimulálni :/ vagy BFI vagy TM. Nincs jó megoldás... :(

[ Szerkesztve ]

(#7136) janos666 válasza Ren Hoek (#7135) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy néhány lépcsős csúszkára gondoltam, nem kvázi-végtelen precizitásra. Valamire, ami technikailag még viszonylag könnyen megvalósítható (nem több ezer Hz), és nagyjából ésszerűek a határai (mint ahogy írod, túl kicsinek, és túl soknak sincs értelme, mert úgysem látszik, vagy kibírhatatlanul zavaróan vibrál).

Az utolsó bekezdésed nem értem. Miért akarsz még szintetikus blur-t is generálni? Már most is bőven sok van az alacsony fps miatt, nem kell több. :P

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7137) jonnyexx


jonnyexx
újonc

Sziasztok. Tv vásárlás előtt állok és erősen húzom az oled felé. Viszont nagyon félek a “beégés”-töl. Mennyire kell tartani ettől a jelenségtől? Ill. vannak e hátrányai az olednek még. Először még a Samsung qled-et nézegettem de nagyon sok rosszat olvastam róla. LG 55B7V lenne a kiszemelt, és a jelenlegi készülékekem
Egy Sony 40NX720. Köszönöm előre is a válaszokat :)

(#7138) Maco7911


Maco7911
csendes újonc

Ma vettem gy LG b7v tv az volna a kérdésem mennyire tartós egy ilyen TV? Mármint menyi órára van belőve?

(#7139) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Vettem ma én is egy 55B7V-t és hétfőn hozzak ki,ha minden igaz?! Viszont egy dolog eszembe sem jutott eddig,milyen lehet a hangja egy ilyen vékony tv-nek???....esetleg hasznal hozzá valaki LG vagy bármily3n soundbart??...van ajanlott mdell egyáltalán lehet mást is hasznalni mint a sajat márka vagy ezek kompatibilisek? Néztem,hogy lehet hdmi optikai vagy bluetooth-os kapcsolaton társítani ezeket a hangszóró szetteket....jól jönne némi infó! :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#7140) Ijk válasza Ren Hoek (#7135) üzenetére


Ijk
nagyúr

A plazma vibrálását kellene szimulálni, szerintem a Panasonic 4:4-es pulldownja tökéletes, nem vibrál vészesen, ugyanakkor már jól kezeli az eye-tracking blurrt. A 24p juddert enyhíti, de azzal nem igen lehet mit kezdeni. Szerencsére kb 1%-ban jelent zavaró jelenséget filmeknél. Játszani meg majd 60-120hz-en kell freesync-kel.
Én a panasoicban bízom leginkább ezen a téren, lg meg valószínűleg egyáltalán nem foglalkozik vele. Meg remélem a kiadók kicsit lobbiznak majd a 3d érdekében, pl. a Disney.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7141) daneel_hu válasza Maco7911 (#7138) üzenetére


daneel_hu
addikt

Cirka 12 évig nézheted 0-24-ben és akkor is csak a fele fényerejét veszti el.
(az LG szerint)
De hogy ezt ki mérte meg, vagy pontosan ki ad erre garanciát azt senki nem tudja.

Előbb fogsz új tévét venni minthogy bármiféle fényerőveszteséget észrevennél (szerintem).

(#7142) Joshi válasza Ijk (#7140) üzenetére


Joshi
titán

Most jónéhány filmbe belenéztem, de az AVATAR is rendben volt pedig én azt PC-én MPCHC-aval is nehezen tudtam hibátlanra beállítani még plazmán is. Engem mindig az oldalirányú mozgásoknál érzékelhető judder zavart és zavar a mai napig. Na meg a röccenések, de a mai normális lejátszók kadenciahelyesek szóval ezzel már nincs gond. A Panasonic meg bekaphassa, másfélszeres árért ne adjon olyan képet ami természetesen ugyan úgy nem hibátlan.

(#7143) daneel_hu válasza jonnyexx (#7137) üzenetére


daneel_hu
addikt

- Nincs beégés. (+)
- Mozgásmegjelenítés rosszabb mint a plazmáknál, BFI-s LED tévéknél. (-)
- Viszont kontrasztban és színekben a többi tévé a közelébe sem ér. (+)

(#7144) Sz.Miki válasza 206 cc (#7139) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Szia!

Ne izgulj, szenzációsan jó hangja van, én meg is lepődtem, hogy egy ilyen lapos tv-ből nem vékony doboz hang jön. , de majd meghallod, szerintem tv nézéshez tökéletes ;)

(#7145) dgyuri0123 válasza Maco7911 (#7138) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Üdv a "táborban".... de nem gondolod, hogy a kérdésedet vásárlás előtt kellett volna feltenned? :D ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7146) janos666 válasza Ijk (#7140) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Le lehetne vele utánozni, de kár lenne úgy hajtani az OLED-et, mint a plazmát, mert ezt lehetne jobban is. Főleg ne Panaszosan, a Pijó sokkal szebben csinálta a subfield témát (mára már biztos eljutott volna oda a Pana, ha nem álnnak le ők is, de az már más mese). Ne kreáljunk "foszforlagot", ha nem muszáj (amit így hívtunk átfogóan, az nem egészen csak az volt).

Meg kéne nézni, hogy a Samsunk mit csinál a telefonokon, mert olvasható a görgetett szöveg. Vagy elő kéne kaparni a régi prototipus TV-jük, azon is volt BFI.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7147) Ren Hoek válasza janos666 (#7146) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Gondolom ott nem 24 FPS-el pörög a szöveg. Azért megnéznék egy BFI-s LCD-t mennyire "vibrál". Biztos szokatlan a sample&hold nézőknek.

(#7148) Nemir Ombe válasza janos666 (#7146) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Meg kéne nézni, hogy a Samsunk mit csinál a telefonokon"

Az nem kimondottan a "Samunk" érdeme, hanem inkább a droidé mert az 5-ös óta 60 fps-en megy a scroll.... ez lcd-n nem is annyira feltűnő, de amoled-en ill. az LG féle poled-en teljesen jól néz ki .... de ugye film esetén ettől meg a keménymag "szappanmérgezést" kapna .... :D ;)

Hmm ....

(#7149) Maco7911 válasza dgyuri0123 (#7145) üzenetére


Maco7911
csendes újonc

De igen csak úgy volt hogy megyek veszek egy sj810v vagy 850 tvt, és ez lett belőle. Remélem nem bánom meg. :)

Daneel_hu : nekem elég ha 8-10 évet kibir.

[ Szerkesztve ]

(#7150) daneel_hu válasza Maco7911 (#7149) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem egy ligában fociznak az oled tévéddel...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.