Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) djg


djg
aktív tag

Hat az teny, hogy a HDR-t teszteltem, de most nem tudom, hogy alapbol is nem 100-ra tette-e jatek modban.
Viszont ha csak hdr, akkor is fura, mert az egesz jatekot abba vinnem vegig, ez Horizon eseten 80 ora a kiegeszito nelkul, es ezt 100-as fenyero mellett... Nem tudom mennyire van tullihegve, de nem szivesen kockaztatnam meg.

(#7602) Batyops válasza djg (#7601) üzenetére


Batyops
aktív tag

Én a Horizon mellett még vagy 3-4 játékot vittem végig Hdr módban és pont 1 vagy 2 hete néztem semmi beégés. Plusz multhéten elég sokat pörgött a Cod multi is nállam az is Hdr-ben. 100-as oled fény és 100-as kontraszt volt a Hdr modban de oda kell is.

(#7603) janos666 válasza djg (#7601) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Talán be kéne írni a topic összefoglalóba is, hogy egy átlagos jelenet fényességét illetően a HDR mód 100/100 (OLEDFény/Kontraszt) az körülbelül SDR mód 20/100 (maximum! metadata függvényében csak sötétebb lesz, fentebb legfeljebb a dinamikus kontraszt kapcsoló húzza magas állásban, de az sem túl sokkal). Ha pedig nagyon világos a jelenet, akkor az ABL kezdi visszahúzni (kikapcsolhatatlanul, mindig, automatikusan) az OLEDFény-t, megint csak akár a 20/100 SDR szintig visszavágva (nagyjából valahol addig mehet el a szinte teljesen fehér képernyő, mielőtt megvágja a kraftot az ABL).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7604) djg válasza janos666 (#7603) üzenetére


djg
aktív tag

Ezt jol ertem, hogy ugy erted a hdr max fenyereje kb 1/5-ode a tenyleges maxnak?

Raadasul ez a max is vedett elektonika altal es a par hete kitett ijesztgetos videoknal is csak azert van csunya beeges, mert 1 evig ment rajtuk a demo valszeg..

[ Szerkesztve ]

(#7605) djg


djg
aktív tag

Most, hogy igy neztem nincs is topic osszefoglalo :)

(#7606) janos666 válasza djg (#7605) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom, hogy sok minden más is hiányzik belőle (összefoglaló). ;]

#7604 Nem egészen. De a lényeg, hogy a HDR módot nyugodtan 100/100-on lehet hagyni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7607) djg


djg
aktív tag

Okes, koszi!
Bar sotet helysegben, illetve este nekem kicsit tulzasnak tunt az ereje, igy mar csak emiatt is lejjebb vennem, hogy ne folyjon ki a szemem. :)

(#7608) rendon


rendon
tag

A HDR játék kép mód mért kisebb a fényereje, mint a HDR eredeti kép módéhoz képest?
Megnéztem a beállításokat és mindegyik 100/100 oled és kontraszt.

(#7609) janos666 válasza rendon (#7608) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A játék, illetve mozi és technicolor mód agresszíven elnyújtja a tone response görbét, az SDR tartományban is tömörít, ha magas a metadata szerinti csúcsfény (filmkben ez 1000 vagy 4000 manapság, de játéknál lehet hogy 10000-ren hagyták ezt akkor is, ha gyakorlatilag nem megy ~2000 fölé se a tényleges tartalom). Az élénk és "eredeti" viszont közel 1:1 megy egész a vágási pontig (ahol kifullad a panel). De Standard módban nem fogsz tudni játszani a lag miatt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7610) rendon válasza janos666 (#7609) üzenetére


rendon
tag

Még akkor is nagy a lag, ha ki van kapcsolva mindenféle képjavító...stb
Egyedül a valósághű mozi kép módot nem engedi kikapcsolni.

(#7611) claire78 válasza Joshi (#7599) üzenetére


claire78
senior tag

Az Oppo nem médialejátszó? :)
Nem, nem érdekelnek Kodi és hasonló linuxos, androidos kis kütyük. Jelenleg egy VTENem van, csak nézelődöm, h mi lenne jó helyette.

(#7612) Pro Koryak válasza claire78 (#7611) üzenetére


Pro Koryak
addikt

90-100e körül már van sony/pana uhd bd lejátszó boltban, nem hinném, hogy az oppo-nak 3x jobb lenne a képminősége, ha egyáltalán jobb és nem csak plakebó... :DDD :Y

(#7613) janos666 válasza rendon (#7610) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

HDR játékhoz csak TV / Game ...
Ha PC-n játszol, tegnap éjjel feltöltöttem egy 3DLUT-ot, ReShade-hez és HDR játékhoz, alapvetően NVAPI-hoz, de szerintem ugyan úgy működik az AMD privát API-jával is, csak a Win10 féle HDR kapcsolóhoz nem jó (ahhoz is csak a legutóbbi Win update óta).

[link] Ha telepítetted a ReShade-et a játék mappájába, másold még oda a ColorLookupTable.png és ColorLookupTable.fx file-okat és elvileg jó lesz.
Ha van egy ReShade.fx file is ott, azt töröld. A játákban a HOME gomb ki/be kapcsolgatja a LUT-ot.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7614) claire78 válasza Pro Koryak (#7612) üzenetére


claire78
senior tag

..és azok tudnak hálózatról, NASról lejátszani? Rendelkeznek pl. Jukebox-szal?

(#7615) #72042496 válasza Pro Koryak (#7612) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha valakinek képminőség kell, valószínű akkor jár a legjobban, ha megveszi a legolcsóbb lejátszót, ami kinyomja HDMI-n ami a bemenetre jön.

Más viszont lehet, megnézi, hogy adott lejátszóban van-e dekóder, Wi-Fi, BT, milyen be- és kimenetei vannak, milyen stream szolgáltatásokat tud, mennyire gyors és használható a szoftver, vagy éppen melyiknek dizájnja tetszik jobban.

[ Szerkesztve ]

(#7616) rendon válasza janos666 (#7613) üzenetére


rendon
tag

Xbox One X-en játszok. De ha kikapcsolom a képjavítókat....stb, akkor gyakorlatilag ugyan ott vagyok input lag terén?

(#7617) Madwe válasza #72042496 (#7615) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mind az első mind a második pontra is tökéletes a webos 3:D egyedül a hd hang miatti bekötés az, ami egyértelműen indokolja egy külső lejátszó meglétét (ami rendre kényelmetlenebb s lassabb is a webosnél, mind jóformán) illetve minimálisan jobb lehet csak a képe (a 2-300ks lejátszónak, a beépítetthez képest).

(#7616) rendon Nem, game modeban olyan elektronikákat is kikapcsol, amit amúgy nem is lehet állítani a rendszerben. Azaz a game modeos 20-30ms ilagot sehogy máshogy nem tudod elérni a tévén.

[ Szerkesztve ]

(#7618) #72042496 válasza Madwe (#7617) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, az már nyilván emberfüggő, hogy ezek közül egyik, másik, mindegyik, egyik sem számít-e valakinek. Plusz biztos lehet olyan szempont is, amit nem soroltam fel. :)

[ Szerkesztve ]

(#7619) janos666 válasza Madwe (#7617) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A lag az PC módban is alacsony, így SDR játékra jobb is a PC / ISF mód.
Csak a HDR a kényes ügy.

Ha zavaróan túl sötét a TV / Game HDR, akkor a Dinamikus Kontraszt-ot lehet megpróbálni feltolni akár High-ra, bár az nekem nem tetszik.

Vagy végső elkeseredés esetén PC / Standard HDR, persze visszakalapált élességgel és W46 fehérrel és ami szir.szar kapcsolható, az mind OFF. Itt el lesznek "csavarodva" a színek, de talán nem feltűnő, ha nem ismered a játék képi világát színhelyes kijelzőről és nem realisztikus, hanem fantasy/scifi.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7620) rendon válasza Madwe (#7617) üzenetére


rendon
tag

Értem köszi. De ahogy nézem a HDR játszik a fénnyel, mert ha a közönséget mutatja a kamera, akkor érezhetően megnő a fényerő, de amikor a focipályát nézi a kamera, akkor levesz a fényerőből. (Fifa 18)
Abba még tudsz segíteni hogy, hogyan kell usb-ről frissíteni a tv-ét? Rámásoltam a fájlt, nem volt neki jó, kicsomagolva másoltam, úgy se.

(#7621) janos666 válasza rendon (#7620) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Benne van a PDF-ben, hogy kell: egy megadott nevű mappába kell tenni.

Az az ABL, minél nagyobb a vakítóan világos terület a képen, annál jobban visszavág, szélsőséges esetben egész az SDR szintig. -> Nézd meg a Resident Evil Afterlife (HDR Blu-Ray) végét a hófehér szobákkal, extraként zoom-old ki belőle az alsó-felső fekete sávokat.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7622) rendon válasza janos666 (#7621) üzenetére


rendon
tag

Akkor úgy néz ki az ABL a ludas. De úgy emlékszem hogy az egyik haveromnál is ilyen volt, de neki LED tv-je van KS9000.

(#7623) janos666 válasza rendon (#7622) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

HDR módban az LCD-knél sem ismeretlen dolog az ABL. Azoknál is elszállna az elektromos teljesítmény, ha nem trükköznének ezzel, amitől komolyabb minőségben kéne összerakni mindent, illetve sírnának a szuperzöldek, hogy milyen magas a készülék maximális fogyasztása.

Vagy a másik: a játékoknál, amiket eddig néztem, HDR kijelzőmódban is megmarad a tone mapping. A játékok már régóta HDR-ben számolnak, még tágabb térben, mint a mostani HDR kijelzők, szóval mikor HDR módba kapcsolod, csak annyi változik, hogy a "hatalmas" dinamikájú modelltérből most nem "kicsi", hanem "nagy" térbe konvertálnak.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7624) rendon válasza janos666 (#7623) üzenetére


rendon
tag

Értem. És a másik kép módnál mért nem látom ezt? Mert ugye az eredeti kép módnál nem csinálja, csak a játék kép módnál.

[ Szerkesztve ]

(#7625) krx21 válasza janos666 (#7603) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért írd már oda, hogy szerinted ez melyik tv-nél igaz szerinted, mert nálam biztos nem (B6)...

(#7626) daneel_hu válasza krx21 (#7625) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem az E6V-nél sem igaz.
20-as oled light az nem egyenlő a 100-as HDR-el fényességben.
Inkább 50-70 közé tippelném.

(#7627) Joshi válasza claire78 (#7611) üzenetére


Joshi
titán

Képminőségben az Oppo 203, Panasonic DMP-UB900 nagyon jó. Volt Pana 900-am is, de az médialejátszónak nem jó ugyanis nem kadenciahelyes az mkv lejátszása. Az Oppo 203 tökéletes, a feliratot is jól kezeli ASCII módban és természetesen hálózatról is visz mindent. Jukebox nincs, de nekem nem is kell. Egyébként ezek a lejátszók usában jóval olcsóbbak, Oppo 203 550$ Pana 900 ~450$.
Esetleg nézz Popcorn vagy Dune lejátszókat, azokban szokott lenni jukebox funkció igaz hogy lemezt azok se kezelnek.

(#7628) madgie válasza janos666 (#7623) üzenetére


madgie
titán

Sz@rrá dimmeli a brightnesst a VA paneles tévém HDR-nél, ha meg kompenzálni szeretném, akkor a feketéket húzom fel annyira, hogy ronda legyen :(

(#7629) PuMbA válasza janos666 (#7623) üzenetére


PuMbA
titán

Azért nem összehasonlítható az LCD "elszállása" az OLED-éhez képest :) Én még nem vettem észre HDR-nél hogy babrálna a Samu LCD-m a háttérvilágítással, pedig alapon 20-as, azaz maximum háttérvilágításon van HDR módban. RTINS OLED Burn-in tesztben látszik is, hogy egy olcsó LCD TV 3.5x nagyobb HDR 100%-os fehér fényerőt tud, mint az LG B6, ami talán Planet Earth II-ben ki is jön, amikor tiszta fehér az egész kép a hó miatt.

[ Szerkesztve ]

(#7630) Pro Koryak válasza claire78 (#7614) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pontosan mit tudnak meg kell nézni a tesztjüket, pl. youtu beon.
Én konkrétan az oppo 203 lejátszó ellenében írtam őket, ha netán eredeti lemezeket is nézel.

(#7631) djg válasza janos666 (#7593) üzenetére


djg
aktív tag

Szia janos666.

Kipróbáltam itthon az LG "appstore"-os dolgot.
Gyárira állítottam a tévét, sajnos ez nem oldotta meg, ellenben állíthattam be ismét mindent, na sebaj.

Telefonon beállítottam hotspotot és arról, 4g-n keresztül csatlakoztattam a tévét és így sikerült.
Tuti a router okozza a galibát.
Most azt is reseteltem, de ez önmagában még nem oldotta meg a dolgot.

Lehet, hogy ez megoldaná, amit írtál, de nem értem :D
"...esetleg DHCP helyett adj meg neki manuálisan egy IP-t a DHCP tartományon belül szabad címek küzül és írd be kézzel a router címét, mint átjáró."

Ha ezt javaslod leírnád kérlek, hogy hogyan csináljam ezt pontosan?

Köszönöm :R

Ja és random csinál olyat, hogy rámegyek az appra, beadja, hogy frissítenem kell, amire rámentem és eddig legalább azzal reagált, hogy fekete képernyő, majd utána -324-es hibakód, de most egyfolytában ignorálja a frissítés gombot, nem csinál konkrétan semmit. Ennyire hektikus ez a webOS? Vagy ebbe már gépi tanulás van és magától tudja, hogy annyit nyaggattam, hagyjam már, úgyse működik, amíg nem teszem a routert helyre....? :D

[ Szerkesztve ]

(#7632) claire78 válasza Joshi (#7627) üzenetére


claire78
senior tag

Jelenleg is egy VTEN-em van, irtam. De úgy látom nincs számomra reális utóda, ami HDRt is tud. :(
Hátha kihoznak vmit hamarosan Popcornék. :)
Lemez lejátszás nem szükséges, hálózatról etetném.
Így nem biztos, h erőltetem a cserét a 910-es OLED-ről.

[ Szerkesztve ]

(#7633) Joshi válasza claire78 (#7632) üzenetére


Joshi
titán

910-es OLED-hez fölösleges HDR lejátszó, max azért hogy jó minőségben visszakonvertálja SDR-re. Én is csak azért vettem az Oppot mert vannak lemezeim, meg aztán tudtommal csak az Oppo tudja a Dolby Visiont. Habár jó darabig nem lesz rá tartalom.

[ Szerkesztve ]

(#7634) djg válasza djg (#7631) üzenetére


djg
aktív tag

Megpróbáltam értelmezni és szerintem sikerült.
Beírtam manuálisan:
egy ip cimet neki, 27 helyett 18-as lett a vége.
Alhálózati maszk maradt,
átjárónak pedig beírtam az admin felületről leolvasott kábelmodem IP címét.
DNS szerver maradt,
MAC címet meg csak úgy magától Írja.

Az eredmény: csatlakoztatva az internetre. Legalábbis a fenti teszt lefut.
De net ténylegesen ettől nem lett, sőt, a tévé böngészőben sincs már net és az alkalmazás most már -109-es hibára fut: "ellenőrizze a hálózati csatlakozást".
Szóval visszatértem az automatikus kiosztáshoz, az még mindig jobb volt 1 fokkal. ;)

(#7635) claire78 válasza Joshi (#7633) üzenetére


claire78
senior tag

“Így nem biztos, h erőltetem a cserét a 910-es OLED-ről.”
Öröm veled beszélgetni.. :U :D
A természetes nem a 910 mellé kellene, hanem ha lenne számomra megfelelő lejátszó, akkor már lehet elgondolkoznék egy B6 cserén.

(#7636) Joshi válasza claire78 (#7635) üzenetére


Joshi
titán

Nem mondod hogy a lejátszótól függ hogy lecseréled a 910-et egy B6-ra?! :Y

(#7637) claire78 válasza Joshi (#7636) üzenetére


claire78
senior tag

Mi értelme egy "okosabb" készülékbe fektetni, ha azt nem tudom kihasználni? Mi ezen olyan fura? :F

(#7638) krx21 válasza claire78 (#7637) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát, hogy lejátszót biztos lehet venni jót...

(#7639) Sz.Miki válasza Joshi (#7627) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Én a Cambridge Audio CXUHD - t várom már nagyon, hogy végre kapható legyen, kicsit olcsóbb lesz mint az oppo 203, tudja a Dolby Vision Hdr-t is. Lényegében ugyan az hardver mint az oppo, csak nincs benne Dac, amire amúgy sincs szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#7640) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

A kollégámnál is beüzemeltük a B7-et... :)

Van neki egy Netgear NeoTV 550-es média lejátszója, ha jól tudom akkor Sigma 8642 chipset hajtja és az lenne a kérdés, hogy érdemes-e összekötni a B7-et ezzel külső média lejátszóval???

Köszi ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#7641) Totheground


Totheground
addikt

Utolsó pillanat, próbáljátok lebeszélni egy LG OLED55B6P-ról.
Egyszerűen belezúgtam a designba, a gyors rendszerbe, a magic remote-ba és a képminőségbe.

Viszont amire én használnám (Netflix, Hulu, időnként BD vagy iTunes 4K filmek, PS4) kicsit overkillnek tűnik. Olyan 210k yen körül jönne ki, de egy jó LED sem sokkal olcsóbb.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#7642) dgyuri0123 válasza Totheground (#7641) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"de egy jó LED sem sokkal olcsóbb."

Szerintem meg is adtad magadnak a választ. :D Nehogy ledet vegyél...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#7643) Partz válasza Sz.Miki (#7639) üzenetére


Partz
senior tag

Az angoloknál már kapható. Az Oppo 203 hivatalos ára £650, a Cambridge CXUHD kicsit drágább £700. Ha Dolby Vision a cél olcsón LG UP970 (£250), itt viszont a minőség kifogásolható. Én is egy jobb DV képes lejátszóra várok emberi áron, remélem a Sony lép valamit jövőre az ügyben.

Sony-ról jut eszembe, decemberbe lesz bejelentés az érintett készülékek pontosan mikor és milyen formában kapják meg a DV frissítést (A1, ZD9, XE930/940).

[ Szerkesztve ]

(#7644) rendon válasza krx21 (#7625) üzenetére


rendon
tag

A B6 is csinálja. [link]

(#7645) madgie válasza Totheground (#7641) üzenetére


madgie
titán

Netflixnél pont le fog esni az állad, a HDR-nek (szerintem) pont OLED-en van értelme.

(#7646) odipapa


odipapa
senior tag

Rádió reklámban hallottam ma reggel hogy áfa elengedés lesz az oled tévéknél valahol dec. elején.
Valaki nemtudja ponosan hogy mi is ez?

(#7647) powerup2 válasza odipapa (#7646) üzenetére


powerup2
addikt

Miért engednék el az áfát ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#7648) #72042496 válasza powerup2 (#7647) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez csak a marketing lehet. Valójában biztos nem engedik el, csak leárazzák nagyjából annyira, mint most a nettó ár.

(#7649) odipapa válasza #72042496 (#7648) üzenetére


odipapa
senior tag

Persze, terészetesen csak marketing húzás. Csak nem hallottam hogy melyik üzletben.

(#7650) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Jöhetnének már a 2018-as oledek, kíváncsi lennék jobbak lesznek-e illetve az árak honnan indulnak.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.