Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Madwe válasza krx21 (#5948) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én tök sötétben 27en, de az alá nem nagyon mennék, nem értem én se, jön ki abból egyáltalán fény :D?

(#5952) Nemir Ombe válasza Madwe (#5951) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csak nehogy a végén az derüljön ki, hogy a 910 "jobban világít", mint az újak .... ;] :D

Hmm ....

(#5953) torma1981 válasza Madwe (#5951) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem kb 40-35. Annál kisebb már nagyon sötét.
Nekem pl a mozi is nagyon sötét.

(#5954) janos666 válasza krx21 (#5943) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem most játékhoz/netezéshez (ég két kis halogén izzó a plafonon) OLEDFény 16, Kontraszt 100 (de 0 -9 -3 a fehéregyensúly, ami így effektíve Kontraszt szempontból durván olyan, mint ha 91-en lenne a Kontraszt 0,0,0 fehéregyensúllyal). Ez ~100 cd/m^2 SDR módban (és így gyakorlatilag nincs ABL), ami bőven sok. A PDP-t ~90 csúcson használtam (és világos weblapokon lehúzott belőle valamennyit az ABL még úgy is, ha meg volt tuningolva). Ha lekapcsolom a lámpát, ez már kicsit erős is (a PDP-vel nem volt gáz lekapcsolni az ABL miatt: nem emlékszem tuning után meddig vágott le, de 68 rémlik teljes képernyős fehérhez).

Amúgy ennyire még nem voltam gondban semmivel, most ezzel az LG - Pio, OLED - PDP monitor kérdéssel. Második hete lesz, hogy naponta háromszor gondolom meg magam, hogy melyik legyen. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5955) dgyuri0123 válasza krx21 (#5943) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Autón is lehet tövig nyomni a gázt, de akkor sokat romlik a komfortérzet. :) Ti tövig nyomjátok a gázt...
Hogy mások szerint 60-70 a normális oled fény egy sötét szobában, az is egy vicc. Ezek a beállítások LCD-re hajaznak, ahol szükséges hegeszteni a valós kontraszt hiánya miatt, de olednél ilyen gond nincs. Persze, sok lúd ....
HDR egész más kérdés, mert ott eleve iszonyú sötétből indul a kép és 20-as oled fény mellett nem látszik szinte semmi a kijelzőn, csak maszatok, foltok. Ergo kell-szükséges a 90-es oled fény, mert a HDR kép olyan, mint egy ívhegesztő szemüveg. Cserébe a HDR viszont megeszi idő előtt a panelt a csúcsra járatás miatt....De gondoljatok amit akartok. :D

"csak a zene van"

(#5956) krx21 válasza janos666 (#5954) üzenetére


krx21
nagyúr

A pioneer-t ajándékozd az Elektrotechnikai múzeumnak. :DDD Oled nem kérdés...
Bár én nem használom monitornak, nem is akkorom, de mint régebben is írtam én kifejezetten szeretem az ABL-t filmek alatt. Teli fehérhez közeli tartalmakat nézhetőré fogja vissza, csúcsfényeket pedig megtolja. Ez igy jó, így ergonomikus is... Persze a kapcsolhatósága, mértéke kár, hogy nem állítható..

[ Szerkesztve ]

(#5957) Madwe válasza dgyuri0123 (#5955) üzenetére


Madwe
nagyúr

Te magad mondtad, h hdr esete olyan mint egy ívhegesztő szemüveg, s 90 alatt alig látszik valami. Namármost a paneled nem azért fog 100as oledfényen elöbb tönkremenni tudtommal, mert 100 van kiírva, vagy 100% pörög a panel, hanem azért, mert 100on sdrnél sok nitet, hőt stb ad le. Hdr esetén az "sdres" részek kb 100-200 nit között vannak. Az meg h néhol becsillan valahol valami, az így van, de azért az nem végig s végképp nem az egész panelre jellemző :D

Ettől függetlenül a 60-70es értéket sötét szobában sdrnél én is emberkínzásnak érzem, de a 27 alatti oledfényt meg baromi kevésnek :)

(#5958) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

olyan emberkéktől érdeklődnék akinek B7-e van,hogy milyen képbeállításokat használnak??
nem igazán van szemem az ilyesmihez(beállítások).
érdekelne,hogy a tv adásokhoz milyet és a 4K tartalomhoz milyet
tudom mindenkinek saját izlése szerint,de azért pár infót,tanácsot szivesen elfogadnék
aki fordítana rá egy kis időt és írna erről nekem pm-et annak köszönöm
köszi előre is

(#5959) dgyuri0123 válasza Madwe (#5957) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha 100-as oled fény mellett nem látsz "túl sok" fényt, az nem jelenti azt, hogy a panel nem dolgozik ezerrel. Szerintem... Köss rá egy fogyasztásmérőt, majd meglátod... 65"-nál 300 watt körüli fogyasztást mérnek HDR módban. Mint egy plazma.... :D

"csak a zene van"

(#5960) janos666 válasza dgyuri0123 (#5959) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt akartam írni, hogy nekem alap a ~300W minőségi SDR-hoz. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5961) krx21 válasza petya2012 (#5958) üzenetére


krx21
nagyúr

NORMAL profil azt jó napot... Pláne, hogy mint írtad is nincs annyira szemed hozzá. Már írtam, régebben is: Ezeknek a mai TV-nek már egyáltalán nem olyan rosszak a gyári profiljai. Ha van kedved kikapcsolóható pár képjavító opció, aztán nézed, hogy hogyan változik a képi tartalom. Ha van kedved beállíthatod e szerint is [link]aztán számolj be, hogy tetszik a Normálhoz képest...

[ Szerkesztve ]

(#5962) janos666 válasza dgyuri0123 (#5955) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért enné meg a HDR a panelt? Sok filmben csak néha megy fel egy-egy tenyérnyi folt az SDR tartomány fölé fényerőben (fényforrások a háttérben, csillogások az üvegeken, ilyesmik), vagy esetleg néhány percig világos az egész képernyő nagyja, de utóbbi esetben már dolgozik az ABL (ugyan úgy, mint ha SDR-ban nézed viszonylag magas OLEDFény-el).

Sőt, ha megnézed a lenti táblázatom, ha 4000nit-re fényelt filmet nézel, ezeken a TV-ken jelentősen sötétebb az SDR tartományba eső rész, mint ha SDR módban nézed ugyan azt (1000nit fényelésnél pedig kb. ugyan az).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5963) Partizan182 válasza krx21 (#5961) üzenetére


Partizan182
senior tag

Normal profil felejtős, iszonyat pontatlan és tré, filmre isf, jatekra game mode w40 színhővel.

(#5964) krx21 válasza Partizan182 (#5963) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen mondjuk az ISF pontosabb az biztos...

(#5965) Madwe válasza Partizan182 (#5963) üzenetére


Madwe
nagyúr

Játékra egyébként miért ajánlott a w40?

(#5966) petya2012


petya2012
őstag

[itt egy videó] szerintetek ezek az értékek jók??

(#5967) torma1981 válasza Madwe (#5965) üzenetére


torma1981
veterán

nekem vagy egy progim PC-re F.lux a neve. Frankón lehet vele a meleg árnyalatot állítani. Időszakot lehet beállítani stb. Hasznos progi.

(#5968) Partizan182 válasza Madwe (#5965) üzenetére


Partizan182
senior tag

Tapasztalatom szerint az van legközelebb a D65-höz. Kb ugyanaz a téma mint a filmeknél: a cél hogy a tévéd képe minél közelebb legyen ahhoz amit a készítők látnak. Aki egyszer megszokja a fasza meleg színhőt nem tud visszamenni a kékeslila takonyba ("Normál" színhőmérséklet).

(#5969) goodwill válasza Gtaati (#5892) üzenetére


goodwill
tag

Szia,

várom, küldd majd vagy linkeld lszi.

Milyen lehet egy vakon repülni? Olyan mint egy hülyén halni meg?!

(#5970) janos666 válasza Partizan182 (#5963) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én így használom (sötétben, de inkább tompa lámpával, vagy enyhe, szórt nappali fényben):

SDR film és SDR játék: PC címke + ISF Dark (Haladó éjszaka)
16 |-| 100 |-| 50 |-| 0 |-| 0 |-| 60 |-| 0
Minden szir-szar OFF, Auto színtér
Feketeszint bemenetnek megfelelően (Full-RGB = High, Limit-RGB = YCC = Low)
Fehéregyensúly felső pont: 0 -9 -3

HDR filmhez HDMI címke (vagy bármi csak ne PC) + Film/Cinema mód
100 |-| 100 |-| 60 |-| 0 |-| 60 |-| 0
A többi ugyan az, fehéregyensúly felső pont: 0 -8 -2

HDR játékra szintén HDMI címke (vagy bármi csak ne PC) + Játék mód
Ugyan az, mint HDR Film, csak a fehéregyensúly: W47

Ha túl fárasztó HDMI címkét váltani, akkor:

SDR filmhez minden ugyan az, mint fent SDR filmekhez, kivéve hogy előjön a Real Cinema / Valódi Mozi, ami legyen ON (PC módban ezt OFF-nak írja kiszürkítve, de az olyankor igazából ON !)

HDR játékra ugyan az, mint fent HDR játékra, kivéve hogy OLEDFény 100 helyett 16

A közös beállítások főmenüből:

Energiatakarékosság OFF (sötét szoba) vagy esetleg Alacsony (vegyesen használva)
OPLED panel / Screen Shift (hogy van ez magyarul? képernyő eltolás??) OFF / KI
Méretarány Eredeti / Original és Just Scan ON

Ezekből, ami fura lehet, az a feketeszint, az logikátlan (a High / Magas kell akkor, ha alacsonyan van számszerűleg a fekete a jelben), illetve hogy a "Just" (magyarul mi ez? "csak"?) mód bekapcsolva jelent 1:1
levágás nélküli módot (sok TV-n a Just az vág az éleken).

Illetve még végigjártam a 20 pontot az ISF módban, de azt már tényleg felesleges lenne megosztani, már a fehéregyensúly felső pontját is csak érdekességnek írtam be.

Még annyi, hogy a Kontraszt sokkal "biztonságosabb" 100 helyett 90-en, ha nincs lehúzva pár pont a 2 pontos fehéregyensúly tetején, mint nálam (de lehet, hogy már anélkül sem vág, a szervizmenüben jól látszik, hogy nincs eltolva koppig a "mélyebb" paraméterezés). A HDR Kontraszt mindig maradhat 100.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5971) janos666 válasza janos666 (#5970) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hopsz, ez a sor:

HDR játékra ugyan az, mint fent HDR játékra, kivéve hogy OLEDFény 100 helyett 16

** itt HDR szót SDR szóra kellett volna cserélnem, tehát az SDR játék PC címke nélkül ugyan az, mint a HDR játék, csak OLEDFény 16 és nem 100

Azért jobb a PC címke játékra, mert egyrészt 4:4:4, másrészt van korrekt színkezelés az ISF (vagy Cinema) móddal, mégsem lagol (PC címke nélkül lagos az ISF és Mozi mód !).

HDR-ben viszont bugos a PC mód (akár Mozi/Cinema, akár Játék, mindig szar a PC módban a HDR, rossz a gamut mapping: a Rec2020-at Rec709-be tömöríti, amitől a Rec709 színtelen okádék).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5972) goodwill válasza Gtaati (#5915) üzenetére


goodwill
tag

aha. köszi. :R ezt azért kezelem fenntartással, mert ma láttam feketeszerűséget az SJ-ből, bár túl sok sötét nem volt ma műsoron... :DDD

az a nem egyenlő bevilágítás az valóban nem túl fajin. Ezt egyébként azért nem éértem, mert ha ez ennyire tré, akkor mire kapott Eisa díjat? még ezzel az ips panellel is jobb mint a samu és pana/sony társai????

Ma voltam MM-ben, fél órát tévéztem, sd és hd adásokat, nézegettem a feketéket, a tónusokat, a textúrákat... meg mindent. megnéztem az oledet is.

Nos, tényleg szebb a képe, ez vitathatatlan, de nekem ami nem tetszett az SJ850-ben, az a képminőség az oledben is elég kaka volt. pontosabban az sd felkonvertálást kb ugyanúgy oldják meg minőségben. fullhd és 4k tartalomnál tényleg van elég szép különbség a feketék terén, bár én azért nem szürkézném le az SJ feketéit, bár kétségtelen nem annyira cííp.

továbbra is meg vagyok lőve hogy melyik legyen... még érdekes volt, hogy a B7-en a MR finomabban működött mint az SJ-n. Ennek mi lehet az oka? sima beállítás, vagy a tv processzorban is van különbség?

Ha azt nézem, hogy esti tv-zéshez melyik, akkor SJ. Ha esti HD/4k tartalom akkor elméletben B7, bár azt meg ellensúlyozza a méretbeli wow.

még azt hiszem megyek egy kört.

ha valaki tud jobb alternatívát ilyen áron, ne tartsa magában.

Milyen lehet egy vakon repülni? Olyan mint egy hülyén halni meg?!

(#5973) Gtaati válasza goodwill (#5972) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Itt Ph.-n keszult teszt az SJ850-rol es hat a teszt hozzaszolasait erdemes elolvasni sok link es kulfoldi tesztek is vannak. Korabban linkelt kep is onnan szarmazik. A boltban valo megnezessel az a baj, hogy nem termeszetes eletszeru korulmenyek kozott tudod megnezni. Nappal pl az en volt 55UB850-nel ami szinten led lcd es edge ledes, sok szort feny mellett jonak tunt a kepe es a feketeje. De ahogy kicsit sotetebb volt vagy eppen teljesen sotetben filmeztunk, akkor bizony a feket szurke volt es a vilagitas sem volt homogen. En ezzel nagyon sokat kuzdottem es az lett a vege h eladtam es jon a B7-t.

(#5974) Ren Hoek válasza goodwill (#5972) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mondjuk az MM-ben összevetni a TV-ket értelmes módon, kb olyan mint a piacon kopogtatod a dinnyét... mikor otthon eszed meg, akkor derül ki milyen igazából.

Ezeket, ahogy kolléga írta... otthoni sötét szobás körülmények között kéne összevetni, nyugodtan leülve. Itt az LCD elvérzik bármit csinálsz. Ezt soha nem fogod látni 5000 Watt neon mellett, úgy hogy a legtrébb legcsicsább demo módban futnak az eszközök.

Főleg ha ugyan olyan árban vannak, nem kérdés, hogy a kisebb OLED-et venném.
Kivéve ha SD TV adásokra akarod használni :D Ez tényleg olyan, mintha a Halálcsillag bolygóromboló ágyújával lőnél egy veréb szárnyában megbújó bolhára.
Nem tudom milyen SD adókra gondoltál, de már a HD adók is olyan kritikán aluli szennyként működnek, hogy felkeveredik a gyomrom. Filmet gyakorlatilag képtelenség megnézni úgy, hogy ne okádnának rá egy hatalmas népbutító műsor logót, megtűzdelve 10 perces reklámokkal, meg propagandaszarokkal . + belenagyítva, széleket levágva az 1080i adásba.

Ha ilyet néznél (főleg SD-t), és nem gondolkodsz a TV csatornák mellé, jó minőségű FHD/4K filmek/sorozatok beszerzésén, akkor inkább az LCD.

[ Szerkesztve ]

(#5975) Ijk válasza goodwill (#5972) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha nappal nézel filmeket vagy csak gyenge minőségű tartalommal hajtod akkor tökéletesen jó lesz a legolcsobb 65"-os LCD. Ellenben sötétben nézel magas bitratju bd vagy bd ripeket akkor labdába sem rúg egy kozepkategorias LCD az OLED-del szemben. Akkor csak felsokategorias, bfi-s LCD-t tennék mellé, azt is csak egyel nagyobb méretben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5976) goodwill válasza Ren Hoek (#5974) üzenetére


goodwill
tag

Na ezt most megkaptam... :DDD

Nem SD-re folyik a magzatnedvem, csak pl egész nap úton vagyok, este megnézek egy híradót, na az nincs értelmes minőségben, királyit meg elvből nem nézek.

Általában csak BDrippeket töltök le, mert az asszonynak nem mondhatom hogy "akkor 2 óra múlva már le is jön a..." szóval kb 720 ami van sok, meg most szedek le ész nélkül mindent FHD és BD25-50 minőségben, de ezt kb fél év alatt megesszük. Az asszony a fogatlan nyáladzóval nappal is néz paprika tv-t(ami még sd, mert hugh és a river cottage az nem FHD), meg este a bármilyen mozit, együtt, amikor a tejivó terrorista már merev röfögős nyálcsorgira vált. :P

Értem amit írtok, de ugyanakkor megdöbbentő is. Gyakorlatilag lekukáztok egy eisa díjas tv-t. :Y

Bár fingom sincs, lehet hogy a szálcsiszolásra kapott díjat, ami persze lehet, meg faszán adja a betáplált spec 4K-t, de azért na... tényleg ennyire szakadék egy Oled alatti LG panel? mert ha nem tévedek, akkor a Nano Cell a normál panel és az Oled közé van bepozizva. vagy ez csak bullshitmarketinghack?

ok. értem, ma az oled a panel csúcsa. mindent sport és világos üzemmódban néztem, hogy az 5000 watt és 1600lux ne legyen agyszétütős. a fentieket ezek alapján írtam.

gondolom egyikőtöknek sincs otthon 2 ilyen tv-je hogy lecsekkolhassam. :DDD pedig eskü fizetnék érte, és amíg nézem, addig adnék egy vigyorgó kakimatyit is hogy nektek is legyen élmény :DD

szóval 65' cca500e-ért esélytelen lenne értelmes, nem megvetendő tv-re? (az árat úgy értem, hogy legalacsonyabb netes ár alatt -3-10% jutok hozzá kb bármihez MM garival)

Milyen lehet egy vakon repülni? Olyan mint egy hülyén halni meg?!

(#5977) goodwill válasza Ijk (#5975) üzenetére


goodwill
tag

mint pl? :F

Milyen lehet egy vakon repülni? Olyan mint egy hülyén halni meg?!

(#5978) MJordan válasza petya2012 (#5958) üzenetére


MJordan
tag

Kipróbálhatod a Technicolor expert profilt is, ha már föltetted a legújabb szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#5979) janos666 válasza torma1981 (#5835) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Játéknál, ha relatívan túl nagy a felbontás a távolsághoz és képátlóhoz képest, azt én úgy hívom "optikai SSAA". Majdnem olyan, mint mikor nagyobb felbontásban renderel a játék a kijelzőétől, csak több szempontból is jobb: ha nem is látod a nagyobb felbontás teljes részletességét, valamivel azért mégis több jön át, illetve jobb, ha "a szemedben olvad össze a recer", mint ha egy "izé" algoritmus csinálja (általában nem tudjuk szabadon váltogatni/paraméterezni azt az algót, csak Ki/Be opciót kapunk, vagy épp mind furán fest, ami beállítható, illetve néha problémás az SSAA kompatibilitás HUD-ok, feliratok, és hasonlók tekintetében).

Lehet, hogy végül engem is ez fog meggyőzni, mert régóta sopánkodom már, hogy zavar az aliasing, de nincs normális AA, csak olyan ami maszatol, vagy persze méreg drága az SSAA, és akkor már inkább natív 4k...

Na meg változnak a játékok is, egyre gazdagabb geometriát és nagyobb felbontású textúrákat kapunk, amik szebben néznek ki nagyobb felbontásban. Régen az egész lombkorona egy nagy átlátszó textúra volt, ma viszont vannak benne tényleges gallyak és levelek, a távoli gallyakon pedig néha 1-2 pixel szélességű vonal adódik, így kisebb felbontásban többször látni olyat, mint ha a gally vége a levegőben lógna és ez "csúszik" mozgás közben).

Szóval ja... függőséget okoz 4k-ban nézegetni a videojátékokat. :DD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5980) Partizan182 válasza goodwill (#5976) üzenetére


Partizan182
senior tag

OLED és IPS LCD közti képminőségbeli szakadék otthoni körülmények közt, sötétebb szobában leírhatatlan. Ég és föld, no contest at all. Nanocella elvileg ilyen kvantumpötty, kicsit tágítja a színteret HDR-hez (oledé még így is nagyobb) de jobb a kép nem lesz tőle.

Eisa díjat nyugodtan ignorálhatod, ez a tévé gyártók saját szövetsége, kb az van hogy aki befizeti a tagdíjat az kap valami díjat. Olyan mintha az asszonnyal egymásnak adnátok egy-egy év dolgozója kitüntetést.

Nem hiszem hogy létezik Oled-IPS household (utóbbi pár perc után menne apróra/kukába), Pumma tud segíteni milyen IPS-el együtt élni (mondjuk ő szereti, tipp: tegyél mögé fényszalagot), itteniek Oled áradozását ismered.

[ Szerkesztve ]

(#5981) madgie válasza Partizan182 (#5980) üzenetére


madgie
titán

Felőleg Stephen Hawking dedikált fekete lyuk is lehet minden pixel mögött, amíg félmilla egy oled tévé, addig tartsák meg maguknak. És úgy sejtem, hogy az átlagember, aki a nappalit nagyrészt a nevének megfelelően inkább nappal használja, inkább vesz egy LCD-t kétszázért, a maradékot meg kevésbé kocka dolgokra költi.

(#5982) Partizan182 válasza madgie (#5981) üzenetére


Partizan182
senior tag

Én nappal tipikusan dolgozom, nem tévézgetek ;)

Kolléga IPS-ben is fél milla körül nézelődik, ugyanannyiért árult 65 ips vs 55 oled között vacillál. Szal nem tudom hogy jön ide amit írsz, nyilván ha 200k van egy tévére ott nincs nagy mozgástér (bár 1 éves FHD oledeket 260 körül szórják mostanában)

[ Szerkesztve ]

(#5983) daneel_hu válasza madgie (#5981) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az átlagember 250-300ezerér' vesz legújabb iPhone-t. Most az egy dolog, hogy 2 éves hitelre köhögi ki az árát, bebetonozva egy hűségbe.
Onnan már csak egy ugrás a félmillás tévé.

Mindannyian tele vagyunk felesleges dolgokkal. Kinek mi az. :)

(#5984) daneel_hu válasza Partizan182 (#5982) üzenetére


daneel_hu
addikt

Emlékszem 10 éve már szórták kifelé az FHD és HD-Ready plazmákat, 280-300 alatt nemigen volt még egy sem.
Mégis vették mint a cukrot.
300e forint 10 éve sokkal több pénz volt mint ma fél milla.

(#5985) Partizan182 válasza daneel_hu (#5983) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ja, sose értettem egy tech fórumon miért gáz ha az ember a hobbijára áldoz. Ennyire nem lehet savanyú a szőlő.

@10 éve: dettó, első tévém 2005-ből volt, 32-es Hdready LG, 280k-t kóstált. Spóroltam rá? Persze. Más meg elissza.

[ Szerkesztve ]

(#5986) daneel_hu válasza Partizan182 (#5985) üzenetére


daneel_hu
addikt

Eldekkeli. :)
Sok haver van aki havi 40ezret költ cigire. (napi 1 doboz vagy afelett)

Évi 480k.
Vécén lehúzott pénz.

(#5987) Partizan182 válasza daneel_hu (#5986) üzenetére


Partizan182
senior tag

Lassan másfél éve tettem le én is a dohányt, most hogy mondod lassan behozta a tévé árát a megsporolt pénz :)

(#5988) madgie válasza daneel_hu (#5984) üzenetére


madgie
titán

130 ezerért vettem akkor is a plazmát. És nem, átlagember akkor sem vett 300k-ért tévét, most se vesz 300-ért telefont. A PH nem az átlag.

Az OLED fantasztikus, félre ne érts. De amíg ennyibe kerül, addig Magyarországon max a házimozi fanatikusoknak opció. Tudom, a hazai piac a kutyát nem érdekli gyártói oldalról :)

(#5989) Gtaati válasza goodwill (#5976) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

En nem akarlak lebeszelni az SJ850-rol, a meret mindenkepp mellette szol. Ha sokat nezitek nappal vagy szort feny mellett akkor vedd azt. En kb 3 evet.hasznaltam az 55UB850-t ami szinten edge ledes lcd 4k volt. Nekem a panel homogenitasat es a sotetben levo szurkes feketeket leszamitva sok gondom nem volt vele.... Ha van lehetoseg akkor ahogy fentebb a kollega irta lehet egy feny szalaggal vagy valamilyen fenyforassal trukkozni, de ha jol emlekszek nalatok falra kerulne es ha nincs semmi korulotte akkor nehezen kivitelezheto. Hat ami a filmeket illeti at kell alnod mindket tv eseten a min. 1080p-re, en is mar evek ota csak ilyenekkel vagy 2160p-s anyaggal etettem tvt. Nalunk is hamarosan megerkezik a kis kakamatyi es pont elotte amig van lehetoseg anyagilag cserelni, igy hat jon a B7:)

[ Szerkesztve ]

(#5990) Partizan182 válasza madgie (#5988) üzenetére


Partizan182
senior tag

Továbbra sem értem mit szeretnél mondani. Itteniek jelentős része megengedheti magának a fél millás tévét és meg is teszi mert fontos neki a jó minőségű kép. Mi ebben a probléma?

(#5991) Gtaati


Gtaati
őstag

Sracok korabban irtatok, hogy a 2016-os panelek, illetve a korabbiak erzekenyek a napfenyre. Pl az ide B7-re ez mennyire igaz? Mert a nappaliba ahova kerul a szekrenysorra oda oldalrol erkezik be feny. Tehat a nappali egyik oldalso fala kb az egesz ablakokbol all es igy balrol oldalrol besut a nap es igy erheti bizonyos napszakokban oldrol erkezo feny a tvt. Ez mennyire lehet problema?

Koszonom!

(#5992) Ijk válasza madgie (#5988) üzenetére


Ijk
nagyúr

Átlag magyarnak nincs is szüksége OLED-re, X-faktorhoz jó a 80k-s LCD is.
Akinek pedig házimozi megjelenítő kell, 350-ért ott az 55"-os FHD OLED, azért azt már egy átlag fizetésből ki lehet köhögni, ha még egy nyaralást el is kell spórolni. Nyilván nem azokról van szó akik havi 120-ból hónapról-hónapra élnek, érdekes módon ott is futja sokaknál cigarettára, 1 éves fogyasztásból meg kijönne egy 350k-s OLED. Persze tudom, én is unom már a ha nem cigizne kezdetű frázisokat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5993) Batyops


Batyops
aktív tag

Sziasztok! A szintérrel kapcsolatba lenne kérdésem. Láttam sok külföldi fórumon hogy a Széles vagy bővített szinteret használják a B7-et főleg HDR játék vagy film esetén. De arra sehol egy tesztben sem térnek ki vagy csak én nem látom hogy van e értelme mert a tesztekben azt irják hogy az auto szintér a legjobb leg szinhelyesebb. Akkor ezek csak azért vannak benne hogyha valaki színesebb képet szereti vagy miért? Lehet hogy hülye kérdés de tényleg kiváncsi vagyok. Pl. a Hdr otthoni mozi beállítás amit én Hdr filmekhez használok ott a bővített van alapból beállítva.

(#5994) Partizan182 válasza Gtaati (#5991) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem tudok konkrét negativ tapasztalatról de tény, hogy a szerves oled diódának nem tesz jót az ultraibiolya sugárzás, egy kis részét ugyan az ablaküveg kiszűri.

Ha ez segít nekem tavaly május óta figyel a 2015-ös Oled a nappaliban, minden oldalról ablak/kétszárnyú teraszajtó, nyáron nappal fényárban úszik az egész szoba. Semmi baja a tévének.

(#5995) madgie válasza Partizan182 (#5990) üzenetére


madgie
titán

Mit szeretnék mondani? Amit a legelső válaszomban írtam neked. A magyar átlag pont sz@rik az oledre, míg ennyibe kerül, ha feleannyiért lcd-t kap.

Azonos árban persze, hogy nem játszik az lcd, az nem is kérdés.

(#5996) Partizan182 válasza madgie (#5995) üzenetére


Partizan182
senior tag

A "Magyar átlag" topikban lenne akkor ennek a helye :)

Bocsi, békén hagylak, jóaz az lcd, én is szerettem. 10 éve.

(#5997) madgie válasza Partizan182 (#5996) üzenetére


madgie
titán

Én tíz éve se szerettem, már rég ki kellett volna halnia :D

(#5998) Batyops válasza madgie (#5995) üzenetére


Batyops
aktív tag

Egy átlag magyar azt se tudja hogy mi az az Oled és kb nem is érdekli.

(#5999) Madwe válasza madgie (#5981) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez egy szakmai fórum az oledekhez, hogy jön ide az átlagember? aki ezek szerint nem dolgozik, ha nappal néz tévét a nappalijában :D A 400ezres telefonok korába léptünk ráadásul :( Nem hiszem h 3-500k egy tévére megfizethetetlen lenne manapság, még itthoni viszonylatot tekintve sem. 5-10 évre veszi az ember, míg sokan itthon a 300ks telefonjukat évente cserélik (igaz általában hitelből, s a tévével nem lehet a kocsmában menőzni h kicsapd az asztalra). De nyilván az oled jelenleg nem tömegtermék, az 200k körül lesz majd, jópár év múlva. Ettől függetlenül létezik s van rá igény. Ahogy nem feltétlen kell új autót venni, pláne nem márkásabbak magasabb szériáit, mégis sokan vesznek 10+ millióért, ettől függetlenül a tömeg 1-2m ad érte maximum, de hogy jött ide az átlag tömeg :D? Vagy ameddig nem tömegtermék, addig zárjuk a topikot :D?
Ráadásul a tömegnek nem is lehet igénye az Oled, nem csak az ára miatt, hanem amiatt sem, h mire használja a tévéjét. Random híradó+éjjel nappal részhez felesleges a jó kijelző. Házimozizáshoz fontos, de az már nem átlag igény, ahogy pl játék mellé is fontos, de az sem átlag igény. Akinek szempont a házimozi/játék, az pedig általában hajlandó többet áldozni ilyen hóbortokra, mint az átlag...

(#5991) Gtaati Főleg a 2015ös oledeknél volt így, 2016tól speciális UV szűrő van rajtuk, ami védi a panelt. Egyébként nagy gondod nem okozott, kis image retention lett annak is a vége ha direkt napfény érte, amit paneltisztító mód kijavított.

(#5976) goodwill Lehet érdemes beszerezned egy NAS-t (synologyt javasolnék) ha lassú a neted pl, s emiatt maradsz inkább a 720p világában. A nast szépen távolról is tudod menedzselni mit töltsön le, akár munkában is, 24/7 elérhető online. Nomeg arról ne is beszéljünk, h megadhatsz neki még el sem érhető filmeket, sorozatotkat, amiket figyel indexerrel, s amint az általad megadott feltételeknek megfelelő torrentet talál, magál leszedi a filmet/friss sorozatrészt, amint elérhető...

[ Szerkesztve ]

(#6000) Ren Hoek válasza madgie (#5995) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem OLED nem is nagyon lesz mostanában az olcsó kategóriában. 150-200K körül újonnan.
Eleve már a méret is ezt sugallja. 55 colos TV nem átlag magyaroknak készül. Pont. Főleg nem 4K-ban... márpedig sanszos, hogy nem is lesz több FHD modell. Akkor meg szerintem 400-500 alatt sem lesz mostanában OLED TV. Főleg a horror 2018 bevezető árakkal.

El kell fogadni, az OLED még jóideig a prémium kategória lesz. Addig az LCD a néptermék, még szerintem több évig is... egészen addig amíg gyártanak panelt kis méretben. Van előnye is az LCD-nek, az pedig hogy beton tartós, és pont a nép igényére jó, hogy mehet rajta 24/7 az EchoTV SD-ben és nem ég bele a sáv. + minden méretben gyártható 40-100 colig.

OLED-ből nem látom jelét, hogy a 40-45 col közötti termékek akár tervben lennének...

(#5991) Gtaati: Takard le mindenképp egy esztétikus takaróval. Én tuti ezt fogom tenni, mert bár az UV jelentős részét kiszűri az üveg, nekem is 1:1-ben a falra süt a nap - ott van még az infra is, ami egy fekete felületen elég nagy hőt tud leadni... Legalább a por ellen is véd :) Egyébként eléggé tükröző felület maga a TV is, szóval erős fényben látod szerintem az egész szobát a képen... 910-es mindenképp ilyen...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.