Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello!

Valakinek lehet otlete arra, hogy B7-nel hd tv adas eseten pl F1 kozvetitesnel vannak elek amik vibralnak pl a felfestett rajtracs vonalai, ezzel lehet valamit kezdeni? Van erre egyaltalan valamilyen beallitasi lehetoseg amivel ezt lehetne orvosolni?

Koszonom!

(#6202) Gtaati válasza Ren Hoek (#6198) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Koszi ezt a reszletes leirast szerintem hasznos es tanulsagos lehet masoknak is!

(#6203) arn77 válasza Zsmester89 (#6200) üzenetére


arn77
aktív tag

Szia! Nekem falon van a B7. Egy Stell SHO1004B tartja. Előtte egy 55"-os plazmát tartott. Saját meglátásom szerint elég akár egy kisebb is, mivel a versenyző pehelysúlyú. :D

(#6204) #28752640 válasza #94529552 (#6197) üzenetére


#28752640
törölt tag

Vannak ajánlott tipusok? 5400rpm vagy 7200?

(#6205) Bibgr0 válasza Zsmester89 (#6200) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Szia!

Itt látod, hogy néz ki hátulról:
http://www.lg.com/levant_en/images/tvs/md05810910/gallery/B7_B_Desktop_04.jpg

Magyar kézikönyv 7-8. oldal szerint Standard ISO:
http://www.lg.com/hu/tamogatas/hasznalati-utmutato?search=OLED55B7V&pageVisibleFlag=2

Video (kb ugyanígy néz ki a B7 is hátulról):
https://www.youtube.com/watch?v=6L32AB_C6eg

(#6206) Dave567 válasza #28752640 (#6204) üzenetére


Dave567
addikt

7200 ha sokat használod, viszont ha csak NAS-ba akkor elég a 5400-as is.

(#6207) Dave567 válasza mayday00 (#6190) üzenetére


Dave567
addikt

Pontosan, én se mennék Forest alá, és szerintem ez még belefér egy OLED mellé. :K

(#6208) Dadan01 válasza Zsmester89 (#6200) üzenetére


Dadan01
senior tag

Szabványos vesa 200x300 felfogatási pontjai vannak. Nekem egy fix konzolon lakik, ami viszonlag slim, tehát nagyon közel van a falhoz az egész szerkezet. Ennek ellenére, kis ügyeskedéssel ugyan, de hozzáférhetők az oldalsó csatlakozók, 2 hdmi,1 usb 2.0 és egy usb 3.0. Előtte egy samu 55h6400 volt rajta, ott semmihez nem fértem hozzá.

(#6209) daneel_hu válasza arn77 (#6203) üzenetére


daneel_hu
addikt

17 kg a tévé.
Azért az nem olyan könnyű. Mennyi volt a plazma? :D

(#6210) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Natív 4K anyag esetén (természetesen 4K-s tévén) miért jobb a mozgóképfelbontás mintha 1080p-s anyagot néznék rajta?
TRUMOTION kikapcsolva, tehát elvileg nem nyúl bele a tévé - vagy legalábbis nem tudok róla. :)

(#6211) arn77 válasza daneel_hu (#6209) üzenetére


arn77
aktív tag

Ha jól emlékszem 30 kg körül volt. :DDD

(#6212) janos666 válasza daneel_hu (#6209) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Itt mit értesz mozgóképfelbontás alatt?

Az FullHD PDP-k súlya nagyjából 1.5-2x ezekhez a 4k OLED-ekhez képest.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6213) Ijk válasza daneel_hu (#6210) üzenetére


Ijk
nagyúr

Teljesen mindegy milyen felbontás uhd vagy fhd, ugyanúgy 300 soros a mozgóképfelbontás.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6214) daneel_hu válasza Ijk (#6213) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor valószínűleg csak bemesélem magamnak.

(#6215) Zsmester89 válasza Bibgr0 (#6205) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszönöm nektek! A mostani 55" Lg led is a nagyobbik ikeás konzollal van felfogatva a falra, ezek szerint ennek is jó lesz :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#6216) Sz.Miki válasza Ren Hoek (#6198) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ez nagyon hasznos és átfogó írás volt, köszi ;)
Egy dologról nem lehet olvasni, ha valakinek beég a kép, garancia időn belül cserélik a panelt?

(#6217) krx21 válasza Sz.Miki (#6216) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem volt még ilyen...

(#6218) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello Sracok!

Valaki tudna trumotion beallitast ajanlani a vacak tv adasokhoz illetve van-e megoldas a villodzo vibralo elek eltuntetesere? Jo minosegu 1080p, 2160p-s filmekhez erdemes hasznalni a valosaghu mozit es a trumotiont, ha igen milyen user beallitasokkal?

Koszonom!

(#6219) Ren Hoek válasza Sz.Miki (#6216) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Külföldi fórumok alapján nem cserélik, arra hivatkozva hogy benne van a manuálban, és a garilevélben hogy erre nem terjed ki a gari. Sokszor nevetséges indokokkal reagálnak rá: "ne nézz feliratos filmeket, túl sok Sky csatornát néztél stb.... " + jogi útra akarták terelni egyesek, erre az volt a válasz, hogy az LG ügyvédei várják a keresetet.

Egyedül a bolt jófejségén múlhat, hogy cserélik-e. Illetve egyes országokban elvileg a teljes körű LG gari magában foglalja a burn int. Gondolom kis balkáni röghazánk nem tartozik ide :)

A jó hír, hogy itt tényleg nem panaszkodott még erről senki, pedig sokan használják TV-re, logókkal, PC, konzol játékra. Reméljük nem mi leszünk az elsők :D szóval túlparázni sem kell a dolgot. Tényleg durván meg kell kínozni a panelt egy beégéshez.

[ Szerkesztve ]

(#6220) Sz.Miki válasza Ren Hoek (#6219) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Valahogy sejtettem, régen a Samsungnál telefon esetén ha beéget az amoled akkor garanciában cserélték, S4-nél nekem cserélték ingyen, azóta nem tudom mi a policy, el tudom képzelni, hogy már nem képezi a garancia részét.

De valóban nagyon kevés eset van, ha tömeges probléma lenne , az már sajtóvisszhangot keltene.

(#6221) Ren Hoek válasza Sz.Miki (#6220) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem igazán lehet ellenőrizni a backgroundot, mi történt. Lehet Samsung marketinges is ennyi erővel :D Inkább hiszek az itthoni fórumnak.

Olyat tényleg el tudok képzelni, hogy napi 15 órát nézed ugyan azt a csatornát, úgy hogy nem megy más rajta kb (és nem tud lefutni a kompenzáció 4 óránként!)..+ csak dísznek meg a TV egész nap, akkor előbb utóbb törvényszerűen beleég az a logo.

Ez minden egyedi pixel-light kijelző technológiát érint, és érinteni is fog. A Quantum Dot-nak jelenleg pont ez a kehéje, nem elég stabil az sem. Talán a microLED nyújtana stabil megoldást, de az még egy évtized mire gazdaságos lesz, és leredukálható a mérete 55 colra mondjuk.

Lehet az egész beégés elkerülhető, ha 4 óránként hagyod lefutni a Clear Panel Noise-t és pihenteted kicsit. Ennyi pihenő nem árthat mondjuk játék és filmnézés közben amúgy sem. Ezt némileg alátámasztja, hogy sokan TV-znek is rajta, és nem égett be ezidő alatt a logó.
+ egy 1 éves teszt, a srác 5000 órát belerakott, 900 komp cycle után ... PS4, Youtube, stb, fokozatos használat, és még nincs beégése.

[ Szerkesztve ]

(#6222) daneel_hu válasza Gtaati (#6201) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem ki kéne kapcsolni a TruMotiont.
Nem tudom az F1-et hogyan adják de a sportközvetítések nagy része 50 fps, amihez felesleges az interpoláció.

Tenisznél ha bekapcsolom = villog a labda. :C

[ Szerkesztve ]

(#6223) krx21 válasza daneel_hu (#6222) üzenetére


krx21
nagyúr

"Tenisznél ha bekapcsolom = villog a labda"
Nálam soha nincs ilyen...

(#6224) Strezi


Strezi
őstag

(Megint)felkerült a falra a 65c6v:

Előtte a 910:

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#6225) Dave567 válasza Strezi (#6224) üzenetére


Dave567
addikt

Nice.

Már csak egy 5.1 kell. ;]

(#6226) janos666 válasza Dave567 (#6225) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jó helyen van a két Front és a hallgató, akkor szerintem teljesen értelmetlen az ideálisan elhelyezett center. Ugyanakkor a gyakorlatban nem igazán tudod ideálisan elhelyezni azt a Center-t, mert mert valahol a TV mögött kéne lennie (úgy, hogy ki van lukasztva [vagyis nincs is ott] a TV, egyébként vagy alacsonyabban, vagy magasabban lesz, mint kéne, főleg ha nagy a TV [de a ha kicsit, akkor túl közel ülsz a hangdobozokhoz, és az is baj]). "Kelleni" csak azoknak kell Center, akiknél "össze vissza" állnak a Front-ok és/vagy ülnek a nézők szétszórva, és így kisebb zavart okoz a Center magassági problémája, mint a stereo síkeli torzulása. Ha jól a két front, akkor úgy hallani belőlük a Center-re szánt dolgokat, mint ha magából a TV képernyőből jönne a hang (mint ha egy akusztikailag semleges vászon lenne, mögötte egy Center-el). Ha fel/le szorul a Center a TV alá/fölé, akkor pedig hallani, ahogy vándorol a "forgolódó" hang fel-le (+ tökéletlen szobaakusztika és hasonlók miatt akár a hangszín is jobban változik így).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6227) daneel_hu válasza krx21 (#6223) üzenetére


daneel_hu
addikt

SPORT1HD vagy EURO1-2HD...
"Sima" vagy "Élénk" TruMotion bekapcsolva. (az egyik a kettő közül) Próbáld ki, de ne "felhasználói" beállítást használj mert azzal még nem csinálja.

Amint elkezdődik egy labdamenet, 1-2 sec-ig vibrál a labda. :D Aztán már nem...

(#6228) janos666 válasza daneel_hu (#6227) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tedd át Mozi módba és kapcsold ki a TrueMotion-t? :U

- Doktor Úr! Á! Húúú. ÁÁÁÁ!!!
- Mi az? Mi a baj?
- Nagyon fáj a kezem, mikor beledöföm a villát. Kérem, segítsen!

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6229) H1N1 válasza Ren Hoek (#6221) üzenetére


H1N1
aktív tag

Ilyen jelenségről olvastál valahol? Hsz:#5921

(#6230) Sz.Miki válasza H1N1 (#6229) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Miért nem veszed fel a kapcsolatot a szervizzel? Ez egyáltalán nem normális.

(#6231) H1N1 válasza Sz.Miki (#6230) üzenetére


H1N1
aktív tag

Már beszéltem velük, jövő hét elején viszem be.

(#6232) Sz.Miki válasza H1N1 (#6231) üzenetére


Sz.Miki
őstag

:Y Be kell vinni? Egy ekkora tv estén nem kiszállós a szerviz?

(#6233) H1N1 válasza Sz.Miki (#6232) üzenetére


H1N1
aktív tag

Kijönnének,de nyugodtabb vagyok ha én szállítom.

(#6234) Strezi válasza Dave567 (#6225) üzenetére


Strezi
őstag

Volt már, de visszaálltam inkább a minőségi sztereó rendszerre ;) Volt csak házimozira szobám is (5.1, sötétkék, matt falak, fekete szerelvények stb. ), de több a macera ezekkel mint a valós haszna (nekem). Ha meg költözik az ember pár évente akkor pláne :(

Esetleg majd egy Atmos kompatibilis soundbart kipróbálok egyszer, nagyon istenítik őket ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#6235) #28752640 válasza Strezi (#6234) üzenetére


#28752640
törölt tag

A soundbart istenítik? :D Melyik topikban?

(#6236) salapp válasza Strezi (#6234) üzenetére


salapp
addikt

A mozihoz dedikált szoba maceráival kapcsolatban és a minőségi sztereó kapcsán egyetértek.
Viszont a soundbarokat - az általam feltételezett minőségi elvárásaid okán - szerintem felejtsd el.
Nekem a legjobban a felső szériás Yamahák tetszettek, de még azok sem tudják azt, amit egy jó igazi 5.1.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6237) daneel_hu válasza salapp (#6236) üzenetére


daneel_hu
addikt

... vagy mint egy jó sztereó. :)

(#6238) dgyuri0123 válasza salapp (#6236) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A félmillás NAD AVR erősítőmnél sokkal jobban szólt/szól a kb. 30%-al olcsóbb sztereó erősítőm, ezért az maradt a rendszerben. Kinek mi a fontosabb... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#6239) salapp válasza dgyuri0123 (#6238) üzenetére


salapp
addikt

Nyilván annak ez nem is nehéz döntés, aki legalább annyi zenét hallgat, mint filmet néz.

daneel_hu: sztereó anyagot csak sztereó rendszeren :-)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6240) dgyuri0123 válasza salapp (#6239) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bizonyos értelemben ez igaz, de a filmek hangja is sokkal jobb, mint mozigéppel. A dinamika, a beszédérthetőség, a hangtisztaság, mind mind lényegesen jobbak sztereóban. A sokpontegy ugyan elveszett, de bánja kánya, ha egyéb tekintetben sokkal többet nyertem. :D

"csak a zene van"

(#6241) krx21 válasza dgyuri0123 (#6238) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez egyáltalán nem csoda. Sőt, általában elmondható, hogy egy AVR nem tud megverni sztereóban egy harmad annyiba került sztereó erősítőt. :K

(#6242) dgyuri0123 válasza krx21 (#6241) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem harmad annyi... 30%-al olcsóbb... :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#6243) Madwe válasza dgyuri0123 (#6242) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pont azt mondja, ha 60 70% olcsóbb lenne a sztereod, akkor is jobb hangkepe lenne sztereoban:)

(#6244) krx21 válasza Madwe (#6243) üzenetére


krx21
nagyúr

Bizony, valahogy úgy... :K

(#6245) dgyuri0123 válasza krx21 (#6244) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, félreértettelek...bocs. :B

"csak a zene van"

(#6246) krx21


krx21
nagyúr

77" OLED. [link]

(#6247) Ren Hoek válasza krx21 (#6246) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Te jó ég :D Úgy löbög az a panel mint egy vézna műanyagdarab.

(#6248) krx21 válasza Ren Hoek (#6247) üzenetére


krx21
nagyúr

Vajon meddig lehet hajlítani? ;]

(#6249) ottofon válasza krx21 (#6246) üzenetére


ottofon
csendes tag

Szerintem már az 55"-os is "két emberes" na de hogy 77"-t egyedül szereljen? Elég könnyelmű faszi.
A háttérben a falon gondolom a "kép" is egy oled tv lehet.
Ebay-en rendeltem egy fali tartót pár napja megérkezett. Egész jó. Ezen lesz majd az 55E6V-m ha eljutok addig hogy megveszem. :)
[link]

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#6250) Batyops válasza ottofon (#6249) üzenetére


Batyops
aktív tag

Sziasztok! Ps4 pro konzolhoz van kötve a B7-es. A ps4 pro-nál az rgb automatikusra van állítva ahogy néztem ez esetben full rgb jelet küld a tv-nek. Ebben az esetben a tv-n az a jó beállítás ha a feketeszintet magasra teszem? Ha az automatikusról fullra teszem nem változik semmi , de ha limitedre akkor meg igen ezért gondolom hogy full rgb jelet küld a tv-nek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.