Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) torma1981 válasza Ren Hoek (#6049) üzenetére


torma1981
veterán

Hidd el otthoni körülmények között más lesz. Sötétben köröket ver az OLED. Filmezni meg az ember úgy is akkor nézi.

(#6052) Ren Hoek válasza torma1981 (#6051) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen pont erre céloztam némi iróniával :D laikus szemével próbáltam nézni... elképzeltem milyen lenne egyszerű userként, semmi háttérinfóval nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#6053) #94529552 válasza Nemir Ombe (#6045) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R :D Szerintem már a nemzetközi űrállomásra is eljutott a híre, annyiszor mondja.;]

(#6054) torma1981 válasza Ren Hoek (#6052) üzenetére


torma1981
veterán

És oda jön a Samsung promoter hogy mennyivel jobb a Samu. :D LOL.

(#6055) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Na erre varrjatok gombot:

Bementem a T-hez megkérdezni van-e készleten B7...
Erre benyomja, hogy legalább 6 hónapos TV vagy más előfizetés kell hozzá, különben csak egy szarfos Thomsont lehet rendelni.
Hiába veszel hozzá fulldrága TV előfizetést, akkor sem. Hiába fizeted ki kp-ben egyben...új előfizetőknek nem jár. :Y

Ennek ellenére elfogadja a rendelést a rendszer, de aztán kapsz egy visszamondós SMS-t.

Most van a Telekom egy barom, vagy a csávó volt segghülye... :D

[ Szerkesztve ]

(#6056) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#6049) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Europarkban szokott lenni havonta 1x a 910V, kb. 3-4 napig van raktáron, de 400e felett árulják akkor is. Egy hónapja kb. láttam 380 körül náluk, de lemaradtam róla.

(#6055) Ren Hoek: Listaáron 540e. [link]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#6057) petya2012 válasza Ren Hoek (#6055) üzenetére


petya2012
őstag

engem is leszívatott a Telekom

én még a 498000-es áron rendeltem(bár nekem van tőlük szolgáltatás),már a szerződést is kikűldték pdf-be,aztán mondom hétfőn rákérdezek-erre azt mondja törölték a rendelést és semmisé tették a szerződést-az fasza,önjogúlag mindezt

kiderűlt már akkor se volt raktáron nekik ez a tv,amikor én leadtam az igényt(15.-én)

megrendeltem 590-be az extreme-től holnap hozzák

(#6058) Nemir Ombe válasza Ren Hoek (#6055) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Majd amikor már legalább annyit (vagy többet) befizettél a "T-nek" mint a "kedvezmény", na akkor majd vehetsz valamit "occsón" .... miért furcsa az, hogy náluk sincs "ingyenebéd" .... :D ;)

Hmm ....

(#6059) Ren Hoek válasza dgyuri0123 (#6056) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Erre mondta hogy nem hozzák ki : d hát kíváncsi leszek. Mindjárt klikkelek. Amilyen tapasztalatok itt vannak...lehet simán átqúrnak és egy hónap múlva szólnak, bocs rossz a rendszer.

(#6060) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#6059) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Telekomnál az a biztos, ami már elmúlt... ez viszont biztos. :) Ritka hülyék..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#6061) Nnobi válasza Ren Hoek (#6059) üzenetére


Nnobi
tag

én is most rendeltem T-né,l 2 hét átfutási idő volt múlt héten kaptam meg, én Telekom hivatalos boltban regisztráltattam be az igényem, ott ránéztek a készletre is és mikor jöttek bekötni a sat-tv, hozta a szerelő magával és beüzemelte.
Nekem semmi negatív tapasztalatom nem volt, hála istennek 490-ért nem volt rossz vétel a B7.

üdv: Norbi

(#6062) Partizan182 válasza Nemir Ombe (#6058) üzenetére


Partizan182
senior tag

Új üzleti modell, Pay2Buy, részvényesek imádják :)

(#6063) torma1981 válasza Nnobi (#6061) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem is kb 2 hét volt. Volt kavarás de hamar megoldodott azért. Nekem 472k volt.

(#6064) Ren Hoek válasza torma1981 (#6063) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na uraim, megrendeltem... Listaáron, lehúzós szolgáltatások nélkül 539K (Amúgy 511 lett volna Magentával... így nincs ingyenhitel....de nem is baj, nem akarok hitellel szórakozni, így lehet siettetik kicsit a folyamatot, nem kell background checkelni )
Azt írták péntekre várható, de akkor ezek szerint 2 vagy több hét. Hát vagy kihozzák, vagy sem.
Szurkoljatok :)

(Kicsit bűntudatom van azért... Kijött volna belőle egy 65-ös LCD is 100-assal olcsóbban. Igazából LCD-sként simán elviselhető volt az IPS "feketéje" is, meg a white banding. Persze tudtam, hogy zavaró, de ha a filmet néztem soha nem jutott eszembe...

Most már fog :)) )

[ Szerkesztve ]

(#6065) petya2012 válasza Ren Hoek (#6064) üzenetére


petya2012
őstag

Sok szerencsét neked. Majd írd már meg amikor kiviszik, marha kíváncsi vagyok, mennyi bőr van a képükön. Azok után amit velem tettek.

(#6066) Ren Hoek válasza petya2012 (#6065) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Te milyen konstrukcióban rendelted amúgy? Bár nem tudom mennyit számít, de pont itt olvastam, hogy 16 db volt már csak készleten... Sztem ez fogyott el pár hét alatt, főleg 480-ért bakker :/ mikor mindenhol drágább volt.

(#6067) petya2012 válasza Ren Hoek (#6066) üzenetére


petya2012
őstag

2 évet írtam alá(net, telefon, tv). Az egyik azt mondta van raktáron, a másik meg azt hogy nincs. Az egyik azt mondta hogy nem is lesz egy darabig, a másik meg hogy van egy darab raktáron. Aztán mail egy felső vezetővel, ő azt mondta hogy már akkor se volt amikor először megrendeltem.

Tehát akkor döntsd el

(#6068) Ren Hoek válasza petya2012 (#6067) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Miért is csodálkoztam azon, ahogy az ecsetfejű, rózsaszínpólós hülyegyerek flegmázósan elzavart kb, hogy: "Mi ilyenekkel nem foglalkozunk, ezt csak online lehet megrendelni és csak ha 6 hónapos előfizetésed volt már... vagy talán Thomson TV-t maximum...de amúgy nem jár"

Ehhez képest Nnobi Telekom boltban adta le a rendelést :D és még a készletről is tájékoztatták :Y Vicc... káosz van az egész cégben kb.

Amúgy már két helyen is láttam 540-550 körül, csak készlethiányos, vagy fura bolt... de az 580-590 szerintem egy erős felár a többi boltban.

A Telekom meg simán benézte szerintem a 470K-s árazással, és felfüggesztették a rendeléseket, majd feltolták 510-re az árat és így.

[ Szerkesztve ]

(#6069) Partizan182 válasza Ren Hoek (#6064) üzenetére


Partizan182
senior tag

Király, remélem összejön hama, annyi hogy amint megérkezik be leszel betonozva a szép új Oled világba, visszamenni LCDre tapasztalatom szerint lehetetlen ;)

(#6070) daneel_hu válasza Ren Hoek (#6068) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A Telekom meg simán benézte szerintem a 470K-s árazással, és felfüggesztették a rendeléseket, majd feltolták 510-re az árat és így."

Biztos, hogy jelentős mennyiségi kedvezményt kapnak. Ezek mammutcégek, gyakorlatilag bármit megkapnak a gyártótól. Ugyanez igaz a MM-ra is. 520-540e bruttó lehet az optimális ár, szerintem annyiért nagyon sokan a Telekomtól rendelnék meg, viszont ha szolgáltatás megrendelését kapcsolják a tévé vásárlásához akkor nem biztos, hogy túl alacsony ez az ár.

Ha bementek az MM-ba, keresni kell egy LG promótert, ő adhat kedvezményt.
Azt hiszem nálam anno 80ezret kapásból engedett mert az online boltnak más volt az árazása. :)
Gyakorlatilag hülyére veszik a vásárlókat.
Ha találsz olyan boltot ahol 540e bruttó, akkor azt tuti odaadják neked az MM-ban is annyiért.
És azért nem mindegy, hogy van gyári gari és egy hatalmas cég áll a termék eladása mögött.

Telekomnak akkor is megéri ha 20-30e haszon van rajta tévénként.
Megvan hozzá mindene, hogy ilyen cuccost forgalmazzon. Logisztika, kiszállító személyzet (gondolom a szuperszervizest használja :D ) - kb talált pénz ha elad egyet. Ha mázlija van még egy előfizetést is rád tud tukmálni.
Sajnos az Apple gépeknél nem ez a helyzet... ott 1-2 éves HW-rel akar eladni iMac-et aktuális árakon. :(((

(#6071) daneel_hu válasza Ren Hoek (#6064) üzenetére


daneel_hu
addikt

55-ös OLED vs 65-ös LCD.
Nem kérdés, hogy melyiket választanám... :DD

(#6072) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Tegnap hoztam haza az 55B7V-t:) hát már a kicsomagolás is nagy élmény volt:) Feketéje az 4k-s edge ledes lcd után brutális:) a képe is megfelelő tartalom mellet gyönyörű:) Sima tv-s adások esetén a régihez képest nem sok különbség van, de ugye ez engem nem is érdekel:) Hdr film pl Alien Covenant brutális mocskos jól nézett ki:) Igaz kb semmit nem volt időm állítgatni rajta, mert nagyon későn értünk haza:(

A beállításokat illetően az RTINGS oldalán találtam kalibrált C7-es beállításokat, de több dolog nem volt számomra egyértelmű amiben segítségeteket szeretném kérni.

Az odáig okén hogy a fentebb linkelt oldalon a képek alapján beállítgatom a főbb dolgokat, de ahogy eljutok a fehéregyensúlyhoz van 2 pontos azon belül is magas alacsony beállítási lehetőség illetve a 20 pontos és az belül is a tesztben célzott fénysűrűség ha jól emlékszem 5 vagy 10-vel 0-100 ig állítva minden van. Ezeket illetve a fentebb linkelt oldalon lévő rengeteg beállításról készült képet milyen sorban és hogy kell értelmezni és használni mert ezek között elvesztem teljesen....

Köszönöm!

(#6073) Partizan182 válasza Gtaati (#6072) üzenetére


Partizan182
senior tag

Gratula, fehéregyensúlyt műszer nélkül ne piszkáld mert panelről panelre változik hogy mi a helyes érték.

Csak rakd Warm2-re, ISF módban elég pontos alapból

(#6074) Gtaati válasza Partizan182 (#6073) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Oké hát akkor kipróbálom úgy ahogy van:) Olyan kérdésem lenne h pl hdr-s anyag esetén a tesztekben színház módban használják és 100-as oled fénnyel és 100-as kontraszttal, ez mennyire normális és menyire káros a panelra nézve? Alapból eredeti képmódban van a tv hdr-s anyag esetén és hát nekem a színvilág sokkal jobban bejön mint a színház módban amiket a tesztekben preferálnak.

Köszönöm!

(#6075) Gtaati


Gtaati
őstag

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy LG oldalán be szeretném regisztrálni a tvt, de a számla nem az én nevemre szól hanem cégnévre, ez probléma lehet, ezzel mennyire foglalkozik az LG? Vagy inkább csináljak a cég nevére egy fiókot és azzal regisztráljam be?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6076) dgyuri0123 válasza Gtaati (#6072) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Rtings-féle fehéregyensúly beállítást én is kipróbáltam 910V-n, (természetesen nem a B7 alapján :D ) de csúfosan elvérzett a dolog, szóval a fehéregyensúlyt ne babráld. Viszont, ha jól figyelsz láthatod, hogy sötét szobában hol áll az oled fény....16-on, nem pedig 40-50-en... Bár figyelmen kívül is hagyhatod amit írtam és használd úgy, ahogy neked tetszik... ;)

Ha gondolod olvasd el ezt, onnan "ollóztam" ki ezt a részletet... : "For calibration purposes, we adjusted 'OLED LIGHT' to 16 to reach our desired luminance of 100 cd/m². You can adjust it to match your room environment. For a brighter room, this will need to be increased. Not that this does not affect the colors, only the luminance of the display. We then increased the 'Contrast' to 100 since it helped the calibration. We left 'Brightness' to 50, its default value"

LG szervizt nem érdekli ki a tulajdonos...Én is regisztráltam számla nélkül és úgy is elfogadta.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#6077) daneel_hu válasza Gtaati (#6075) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nem probléma, főleg ha van közöd a céghez. :)

(#6078) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

lehet hülye kérdés,de ha 3.0-ás usb külső vinyórol indítok egy 4k-s hdr filmet,akkor nem fogja hdr-be nyomni a képet??csak akkor ha valami 4k-s lejátszórol hdmi-vel??

(#6079) Nemir Ombe válasza petya2012 (#6078) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Már bocs, de ez tényleg "hülye kérdés" .... :D ;)

Hmm ....

(#6080) petya2012 válasza Nemir Ombe (#6079) üzenetére


petya2012
őstag

persze gondoltam :D

és ha így nézek ilyen filmet,akkor melyik módot kellene használnom és állígatnom?

(#6081) dgyuri0123
még majd most hozzák :D

[ Szerkesztve ]

(#6081) dgyuri0123 válasza petya2012 (#6078) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Indítsd el, oszt' meglátod. :)

"csak a zene van"

(#6082) dgyuri0123 válasza petya2012 (#6080) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor várd meg míg megjön, utána indítsd el... :D

"csak a zene van"

(#6083) daneel_hu válasza petya2012 (#6078) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha tárhelyről indítod akkor szinte 100%, hogy HDR-ben fogja nyomni... amennyiben külső lejátszóról tolod HDMI-n keresztűl akkok sok a buktató.

(#6084) torma1981 válasza Gtaati (#6075) üzenetére


torma1981
veterán

Én sem töltöttem fel számlát. Simán beregisztráltam. Serial alapján felismeri. Írja hogy meddig garis stb.

(#6085) Ren Hoek válasza petya2012 (#6080) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na majd írj beszámolót :)

Telekomosok, nálatok a "jóváhagyás alatt" volt két hét? Amikor felhívott valaki a T-től, leegyeztetni...

Csak tudnám minek írnak pénteket a szállításra, ha ilyen tortúra vár még az emberre. Webshopok szégyene kb ekkora cégnél.

(#6086) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

a képélességet melyik beállításnál kell állítani??nem rossz most sem,de lehetne pengébb a kép,egy picit olyan mosottnak tűnik(Trumotion kikapcsolva)
a vízszintes-függőleges élesség javít a dolgon??

köszi előre is

(#6087) Ren Hoek válasza petya2012 (#6086) üzenetére


Ren Hoek
veterán

FHD-t nézel rajta? (Milyen távolról nézed kb?) Ha FHD-vel eteted, akkor fog interpolálni (nem teljesen 4x-ezi a pixeleket...)... lehet amúgy a VGA-val is felskálázni 4K-ra a jelet... és akkor olyan metódust állítasz be amit akarsz, nem a TV fogja elkenni.

Tegnap a boltban lézerpenge éles kép volt rajta. Jó persze a demo 4K anyaggal...

[ Szerkesztve ]

(#6088) petya2012 válasza Ren Hoek (#6087) üzenetére


petya2012
őstag

kb 2,5-3 méterről
egyenlő a tv adásokat próbálom beállítani
van sat tv-m(hdmi-stb) is,most azt nézem(eco mód),de az jobbnak tűnik,lehet klónozom a saját tuneres kábeles vételre
a mozgásoknál veszek észre egy kis elmosódást-ez ellen lehet mit tenni?

(#6089) Partizan182

rendben,most 15-ön van a sajáton,25-ön a hdmi-n(sat tv)
a 25 jó néz ki messziről ahonnan nézem

melyik a haladó mód?nálam sötét-világos szoba,stb van

[ Szerkesztve ]

(#6089) Partizan182 válasza petya2012 (#6086) üzenetére


Partizan182
senior tag

Élességet 10 fölé ne állítsd, ott már tolja a fals kontúrokat. 4k upscale lágyítja a FHD anyag képét ahogy írták előttem, sose lesz olyan éles mint egy nativ FHD kijelzőn, de ez nem Oled sajátosság.

(#6090) Partizan182 válasza petya2012 (#6088) üzenetére


Partizan182
senior tag

Eco mód, brr... kapcs rögtön ISF/Haladó módba :) Elsőre furcsa lesz de ha megszokod nem lehet visszamenni.

Elmosódás: trumotion segít csak, lődd be custom dejudder 3-ra, ott még nem szappanozik túlságosan de már nagyban javít a mozgókép-felbontáson.

(#6091) Ijk válasza petya2012 (#6088) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem sokat, magas bitrátás tartalommal kell etetni.
Mozgás elmosódáson csak interpolációval (truemotion) tudsz javítani. De ott is egy Blu-ray anyaggal kellene megnézni mit produkál, mert szintén lehet az alacsony bitráta miatt.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6092) petya2012 válasza Partizan182 (#6090) üzenetére


petya2012
őstag

és a de blur?

(#6093) Gtaati


Gtaati
őstag

Srácok B7-nél HDR tartalom esetén mekkora Oled fény és kontraszt használható max ami még nem rossz hosszútávon a panelnak? Pl Automatikusan HDR tartalom esetén Eredeti képüzemmódban jelenit meg 100-as oled fény és 100-as kontraszt mellett, ez hosszútávon nem károsítaná a panelt?

Köszönöm!

(#6094) Ren Hoek válasza petya2012 (#6088) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja hát sajnos a TV adás egy fos alapból. Össze-vissza tömörítik + belenagyítanak önkényesen az adásba (21:9 -> 16:9) és ha jól tudom 1080i tehát interlaced... nem 1080 24p egyik film sem.

Amúgy FHD tv-n nálam alapbeállításként még bele is nagyít az adásba a TV (Levágás nélkülire kellett a RATIO-t rakni)

(#6095) dgyuri0123 válasza Gtaati (#6093) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Állítólag hülyeséget beszélek ezzel a HDR tartalom/panel öregedés dologgal, tehát ne foglalkozz vele. :) Menjen a 100/100 oszt' jól van.

Egy dolgot viszont akkor sem értek...miért lesz 300Watt közeli a fogyasztás, ha alig látható valami a képen. Ezt nyilván nem tőled kérdezem, csak úgy általában... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#6096) Pro Koryak válasza dgyuri0123 (#6095) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az univerzumot kitöltő sötét anyagtól... ;]

(#6097) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Na a rendelés státusza: szállításra vár... eddig jóváhagyásra vár volt. Semmi sms, telefon vagy mail nem jött...

Nagyot nevetek ha kihozzák holnap... ugyanakkor nem tudom mit csináljak, mert ezért nem akarok szabadságot kivenni potyára. Felcsörgetem őket.

[ Szerkesztve ]

(#6098) dgyuri0123 válasza Pro Koryak (#6096) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hacsak attól nem... :D

Jut eszembe, ha még tetéznénk 3D-vel is a 4K HDR-t, akkor kijönne egy 10 éves, 65"-os plazma tv fogyasztása. Simán verné a 300 Wattot. Nem lehet, hogy ezért szedték ki belőlük a 3D-t? Csak kérdés, nem vitaindítás... :N

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#6099) Partizan182 válasza Gtaati (#6093) üzenetére


Partizan182
senior tag

HDR-nél nyugodtan maradhat 100/100, erre számít a tévé, nem fogja "túlhajtani" a teljes képet, sötét részletek így is sötétek maradnak. Próbáld meg h leveszed felére az Oled light-ot, semmit se fogsz látni a képből.

Mivel a B7 kb fél éve van a piacon olyan húdehosszútávú tapasztalatai senkinek sincsenek :)

@Petya: deblur a 60fps anyagot interpolálja 120-ig a dejudder meg a 24-30 hz-et. Deblurt állíthatod bármire, semmit sem fog TV adásnál csinálni.

(#6100) Partizan182 válasza dgyuri0123 (#6095) üzenetére


Partizan182
senior tag

Aktuális fogyasztás kizárólag a kontenttől függ, ha szélesvásznú sötét horrort nézel nem lesz 300W, ha fullscreen fényárban úszó Planet Earth 2-t akkor már inkább.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.