Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) ottofon válasza Ren Hoek (#6547) üzenetére


ottofon
csendes tag

Ne aggódj nem vagy egyedül az outletes vásárlásoddal. Én fél éve tervezem hogy veszek egy E6V-t outletben. Évi kb 2ezer Ft-ba kerül egy prémium lakásbiztosítás kiegészítő szolgáltatás ami 5 év garanciát biztosít a tv-mre. Ingyen javítják vagy cserélik 5 éven belül. Ha érdekel valakit pontosabb infó erről akkor kikeresem a szerződésből. Amúgy fent van a neten is (genertel).

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#6552) Ren Hoek válasza daneel_hu (#6549) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én sem teljesen értem... BFI-nél a 4K 120 Hz sem elég jó (60-60?)... Ehhez milyen gyors panel kéne? 600 Hz?
Szerintem az OLED panel simán tud ennyin menni, csak az elektronika lenne kevés hozzá... és inkább PWM-el kéne vezérelni. Akkor meg az lenne a baj, hogy vibrál. Szóval vagy ez vagy az...

Mondjuk ha csinálnak egy elektronikát, ami 600 Hz-en kivezérli a panelt, és olyan HDMI-t, ami átviszi a 4K 600 Hz-et :D akkor te szimulálhatod a BFI-t úgy ahogy akarod.

Egyébként ez szerintem nem reális. 4K 600 Hz... Szóval a panel belső elektronikája csinálhat max BFI-t. Amit vagy megcsinálnak, vagy nem... és ahhoz is gyors panel kell.

(#6553) daneel_hu válasza Nemir Ombe (#6550) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az emberiség leváltotta/megszüntette a CRT TV-ket, a neonokat és az aktiv 3D szemüvegeket, hogy "villogásmentessé tegye az életét" .... de ezzel sokan nem tudnak megbarátkozni .... nekik még szokniuk kell ezt a "furcsa új világot" .... :D ;)"

Ez nem válasz a kérdésre. :P

Mégegyszer: 24p-s, tehát mozifilmek esetében mivel váltod ki a BFI-t, hogy élvezhető legyen a mozgásmegjelenítés? Ha az a válasz, hogy az interpoláció, azt elfogadom, de az nem rúg labdába egy tisztességes BFI-hez képest.

Igazad lenne, ha minden cucc 48 vagy 60 fps-en lenne felvéve, de mint tudjuk ez nincs így azóta se. :)

(#6554) daneel_hu válasza ottofon (#6551) üzenetére


daneel_hu
addikt

És ez akkor is így van ha 1 millió forintba került a tévéd? :P

(#6555) salapp válasza daneel_hu (#6554) üzenetére


salapp
addikt

Itt jön be az "új érték", "maradvány érték" fogalma, ami tovább kavarja a szutykot. :D

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6556) ottofon válasza daneel_hu (#6554) üzenetére


ottofon
csendes tag

Igen. 1 millióig lehet megkötni. Ha leesik a falról akkor is fizetnek. :)
Csak saját névre kiállított számla kell. Cégre nem veheted. :(

[ Szerkesztve ]

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#6557) janos666 válasza Ren Hoek (#6542) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Párszor már kérdezted és mindig megnyugtattalak, hogy maszatolja ezerrel a mozgást (már ha követed a szemeddel a mozgó elemeket, ha csak egyenesen belebámulsz egy képernyőn közepén lévő célkereszt közepébe, akkor éles marad a "háttér").

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6558) Ren Hoek válasza janos666 (#6557) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ígérem nem kérdezem többet, szerdán kiderítem magam .. Tényleg csak kipróbáltam a Truemotiont az LG IPS-en és ez nekem megszokhatatlan kategória...és kissé megijedtem, hogy ebből a keretből vehettem volna egy 65-ös LCD-t is a feketét beáldozva, jó kis bluros lomha kristályokkal :D .... Sebaj úgy vagyok vele mint Te, max eladom ha nem tetszik.

Vagy max rádobom a Netflixes 4K Kandallót, aztán mehetnek a romantikus esték :DD

Viccen kívül, szerintem nem lesz gondom ezzel. Nyilván szokni kell majd a gyors válaszidőt.

[ Szerkesztve ]

(#6559) Dadan01 válasza Ren Hoek (#6558) üzenetére


Dadan01
senior tag

Azt kell elfogadni, hogy ez a 7es széria oled, talán ma kapható legszebb/legjobb képet adja, ami nem azt jelenti, hogy tökéletes. Arra még várni kell még, ki tudja mennyit. Valami kompromisszum lesz, ennek a mértéke függ az egyéntől is, de a felhős, bevilágítós, szürke helyett fekete panelt én néztem eleget, most a B7 van soron.

(#6560) Partizan182 válasza Ren Hoek (#6558) üzenetére


Partizan182
senior tag

Mennyi ideig próbáltad megszokni? 2 perc? Netán 5?

Azért kérdem mert ugyanebben a cipőben jártam (szappan=halál), aztán az Xmen elején kénytelen voltam bekapcsolni, lement a fél film így és láss csodát megszoktam, sőt, mozgalmas jeleneteknél kifejezettem preferálom (a max 3-ig csavart trumotiont). Szal nem kell a kardba dőlni rögtön ;)

(#6561) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok.

Végül én is beneveztem egy lg 910v- be. :)
Nem volt még oled tv-n olyan kérdésem lenne, hogy van amire érdemes figyelni, van e olyan képi vagy egyéb beállítás amit érdemes ki illetve bekapcsolni és milyen módba érdemes rakni? 3d sbs, ou vagy mindegy?
Aki válaszol vagy segítene írhat privitba is.
Köszönöm :R

(#6562) Partizan182 válasza atom18 (#6561) üzenetére


Partizan182
senior tag

Képmód haladó 1-2, Oled lightot beállítod a szoba fényviszonyainak megfelelően és kész vagy.
3d OU mindenképp, ott kinaxolhatod az Oled lightot.

Még a Trumotion-al lehet játszani, custom 3/3 bejott páraknak.

Játékhoz Pcre átbevezni a Hdmi inputot és game mód. Jó szórakozást!

(#6563) janos666 válasza Partizan182 (#6562) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

átbevezni a Hdmi inputot és game mód

Elég az egyik. Ha átnevezed a HDMI-t PC-re, akkor nem kell Game mód, a Cinema/Prof sem lagol (de jobb a képe, mint a Game-nek).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6564) atom18 válasza Partizan182 (#6562) üzenetére


atom18
aktív tag

Köszi, otthon leszek már nézem is. Játék nem lesz rajt, se tv, kizárólag fhd filmezésre vettem. :K
Köszönöm :R

(#6565) daneel_hu válasza atom18 (#6561) üzenetére


daneel_hu
addikt

Grat, sok örömet benne!
Sokat nem kell szenvedned vele, inkább élvezd minden percét.

Épp ma néztem viszonylag mostoha körülmények (sötétben) között pár LED-tévét.
Teljesen külön ligában játszik az OLED, ez nem kérdés.

(#6566) dgyuri0123 válasza atom18 (#6561) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Üdv a klubban! :)

Az enyém 1 hónapja van meg és nagyon szeretem.

Kapcsolj ki minden képjavítót, "trumosönt", élsimítót, zajcsökkentőt, stb. Nálam oled fényerő 18-20 között van, kontraszt 80-90, fényerő 40-50 között, de ettől eltérni szabad természetesen. ;)

A belső lejátszója szerintem gyengébb, mint a külső Med600-as lejátszóm. Nem nagy a difi, de azért látható. Kezelhetőségben pedig, a külső lejátszó köröket ver rá. Ez nem azt jelenti, hogy a saját lejátszója vacak, csak azt, hogy van annál jobb is.
3D-nél "SBS" jobb képet produkál, mert az legalább a vízszintes felbontást nem felezi tovább, mint az "OU". Ennél azért jobb BD25/50 3D-vel etetni, mert az valóban le is mászik a kijelzőről.

Dióhéjban...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#6567) Lacielvtárs válasza atom18 (#6561) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Gratula :C
Üdv az oled 'bámulók' egyre bővülő kicsiny csoportjában.
Ez egy más világ, az LCD után.
Nekem két vagy három honapja van meg, de még mindig le tud nyugozni a kepminosege, pedig már kezdem 'megszokni' :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#6568) Partizan182 válasza dgyuri0123 (#6566) üzenetére


Partizan182
senior tag

Úgy tudom a 3d maszk a függőleges tengelyt felezi 910-nél, sbs-el a vízszintes felbontast is felezed. Máshol is OU-t írnak erre.

(#6569) dgyuri0123 válasza Partizan182 (#6568) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Személyes "élményeim" szerint az SBS nyugodtabb, jobb a tér és kevésbé zavaró a felezett felbontás.

Itt írnak róla bővebben, ha érdekel.

Egy erre vonatkozó részlet: "Bár mindkét formátum felbontása azonos, korábbi kisérletek arra a végeredményre vezettek, hogy az Half-SBS formátum a szem számára jobb minőséget jelent. Jobban toleráljuk az oszlopok hiányát, mint a sorokét, ezért is lett a Half-SBS a broadcast szabvány."

Viszont a felbontásuk azonos, amit én rosszul mondtam. :B

De tényleg, mindenki azt nézze, ami neki jobban tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#6570) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Itt mindenki el van ájulva az 55"-tól, nagyobbat csak Strezi vett??? :F
Nincs reá igény vagy esetleg más nincs ? ;]

(#6571) Nemir Ombe válasza dgyuri0123 (#6569) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az SBS-nél pont hogy "negyedeled" az amúgy is felezett felbontást passziv 3D-nél .... de ha az tetszik jobban, akkor persze nézd azt .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#6572) Partizan182 válasza dgyuri0123 (#6569) üzenetére


Partizan182
senior tag

Jó cikk, itt a lényeg:

" Azaz a legáltalánosabban kapható FullHD passzív TV-k, csak 1920x540 pixelt tudnak megjeleníteni 3D-ben"

EG910 is ilyen, ha SBS anyaggal eteted akkor 960x540-re redukálod a felbontást. Ezért preferált az OU.

(#6573) daneel_hu válasza Pro Koryak (#6570) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kurva drága még a 65 col OLED-ben.
Milla alatt csak elfekvő darabok vannak, 2017-es kínálatból pedig csak a 65 B7V ami éppenhogy 1 guriga alatti árral szerepel jelenleg.

65 W7 = 2 gurnyi
77 W7 = 6 gurnyi :DD

Lehet indulni a boltokba.
(sokaknak még egy egyszerű 55"-os 4K-s oled is kiveri a biztosítékot ha ránéznek az árcédulára)

(#6574) Nemir Ombe válasza Partizan182 (#6572) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... azért az az 540 nem teljesen 540, mert ebben "trükkös" a passzív 3D az aktívhoz képest .... de tény, hogy az OU a jobb választás a passziv 3D-nél, mert a függőleges felbontás legalább meg marad .... ;)

Hmm ....

(#6575) atom18 válasza daneel_hu (#6565) üzenetére


atom18
aktív tag

Köszönöm, eddig élvezem az biztos a 3d tényleg álleejtős rajt, na meg pl. egy underworld mennyivel másabb mint az lcd-n... :Y

(#6576) Lacielvtárs válasza atom18 (#6575) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

És ha tökéletes sötét szobában filmezel, olyan mintha a 'semmiből' jönnének elő a kepi tartalmak, főleg 3D-s anyagoknal :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#6577) daneel_hu válasza Pro Koryak (#6570) üzenetére


daneel_hu
addikt

77 W7-be belepakolhattak volna 3d-t. :C
6 millióért elvárható lenne.

(#6578) atom18 válasza dgyuri0123 (#6566) üzenetére


atom18
aktív tag

Köszönöm :R

Rendben van megnézem természetesen így azt majd meglátjuk a többit :)
PC-ről megy minden film így a tv lejátszója nem nagyon számít nekem hogy milyen.
Most töltök egy sbs egy ou-s filmet de akkor a kíváncsiság kedvéért leszedek egy 25vagy50-et megnézem van e eltérés :)

(#6579) atom18 válasza Lacielvtárs (#6567) üzenetére


atom18
aktív tag

Köszönöm :R
Ez tetszett "még mindig le tud nyugozni a kepminosege, pedig már kezdem 'megszokni" :D

(#6580) atom18 válasza Lacielvtárs (#6576) üzenetére


atom18
aktív tag

Igen full sötét szobában van a tv és semmi más egyéb plusz fény nincs filmnél :)

(#6581) Lacielvtárs válasza atom18 (#6579) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jaja, néhány filmnel tud még mindig kellemes mosolyt csalni az arcomra, 'hu b+, milyen szép képe van' gondolattal vegyítve :D

A 'jót könnyű megszokni' ahogy egy népi bölcs mondja ;]

Nekem van led háttér világítás még az lcd világból, felrakram erre is, kár volt :D
Már csak a gyerek használja 'diszkohoz' :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#6582) Rbert válasza Pro Koryak (#6570) üzenetére


Rbert
aktív tag

Strezi nincs egyedül... :B

(#6583) atom18 válasza Lacielvtárs (#6581) üzenetére


atom18
aktív tag

Hát mikor már egy nap után az asszony azt mondja hogy azért a másik tv-n nem ilyen volt a kép akkor az már csak jelent valamit, pedig nem érdeklik a tv-k. :)
A 'jót könnyű megszokni' sajnos vagy nem vagyok így pár dologgal :D

(#6584) Lacielvtárs válasza atom18 (#6583) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Úgy van, ha már az asszonyi látja a javulást, akkor az az igazi elismerés.
Nálunk is igy volt, a tévét vagy a hifit fejlesztettem, és ő megdicserte, akkor az volt az igazi elismerés :D
A nőket ez nem érdekli, inkább 'belenyugszanak' jobb esetben ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#6585) atom18 válasza Lacielvtárs (#6584) üzenetére


atom18
aktív tag

Ez pontosan így van, először itt is az volt, hogy nem kell másik tv mindegy milyen a fekete meg mindegy milyen a kép erre tessék + még hozzá tette egy nap után megért ez a tv ennyit :D

(#6586) Lacielvtárs válasza atom18 (#6585) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Dejavuuuuuuu :DD

Amúgy mennyiért vetted, ha kerdezhetem?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#6587) dgyuri0123 válasza Partizan182 (#6572) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

O.K. Értem.

Ezzel a részével eddig nem foglalkoztam semmilyen szinten. Aktív 3D-s volt a plazmám, de utáltam a villogását. :)

"csak a zene van"

(#6588) Dave567 válasza Nemir Ombe (#6548) üzenetére


Dave567
addikt

Azért írtam a "normális" lejátszókat, mert azok (általában) normálisan is működnek

100000 ft alatt van olyan, ami nem kínai, és megy rajta minden? HTPC-n kívül.... ;]

(#6589) Dave567 válasza Partizan182 (#6572) üzenetére


Dave567
addikt

De amúgy miért is kéne felezett felbontású filmeket nézni, mikor ott van a BD50???

(#6590) Strezi válasza atom18 (#6583) üzenetére


Strezi
őstag

Nekünk is ez volt, asszony szavazott ;)

Avatar nagyon áll-leejtős 3D-ben! Csak azért várom a folytatásokat. Remélem azok is lesznek 3D-sek még :K

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#6591) Nemir Ombe válasza Dave567 (#6588) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

100e-ből még egy normális HTPC-t is nehéz (inkább lehetetlen ;]) összetenni.... a jó dolgok meg általában nem olcsók .... ;)

Hmm ....

(#6592) #94529552 válasza Dave567 (#6589) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hol van? ;]

(#6593) Dave567 válasza #94529552 (#6592) üzenetére


Dave567
addikt

Lemezen, meg virágboltban, persze ezt te nem tudhatod, mert nem ismersz jó dolgokat... (SAJNOS) Pedig akkor tudnád a dolgokat....
Tudom jó a felezett is, mert ugyan olyan mint a BD3d.. :DDD
DE MI ÍGY SZERETÜNK!!! ;) :R
De legyen béke, a régi szép idők emlékére.....

(#6594) Dave567 válasza Nemir Ombe (#6591) üzenetére


Dave567
addikt

Hát azért írtam, a 100000 ft alatt, jöhetne egy OPPO, meg egy POPI a 200000 ft-os, de kell a Sub-od, meg még Claire-től a megmaradt Canton. :D
Így már nem lesz meg a lejátszó, csak egy kínai. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6595) claire78 válasza Dave567 (#6593) üzenetére


claire78
senior tag

”Tudom jó a felezett is, mert ugyan olyan mint a BD3d.. :DDD
Passzív 3D esetén, pontosan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6596) #94529552 válasza Dave567 (#6593) üzenetére


#94529552
törölt tag

Te is tudnád, hogy milyen a jó 3D, ha lenne egy 3D OLED tévéd. De szerintem még 10 évig a plazmát fogod lesni. ;] :DDD

(#6597) Sz.Miki válasza dgyuri0123 (#6566) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Csak én érzem úgy, hogy halado 1 halado 2 vagy technikolornál olyan mint ha szépiában néznék mindent? Miért jó az, hogy a fehér az sárgásbarna?

(#6598) Dave567 válasza claire78 (#6595) üzenetére


Dave567
addikt

De ezt nem Oledre írtam. ;)

(#6599) madgie válasza Sz.Miki (#6597) üzenetére


madgie
titán

Mert kábé az a szabvány fehér, nem az a led-kék, amit a normál módokban tudnak a tévék.

[ Szerkesztve ]

(#6600) Sz.Miki válasza madgie (#6599) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Az én szemem már el van kalibrálva teljesen, annyira hozzászoktam a hidegkék fehérhez, hogy bármi mást rossznak vél.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.