Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) Madwe válasza #94529552 (#5597) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért a felbontásnövekedés (ha csak függőleges is) előrelépés :D Az meg h rtings hogy pontoz a ma elérhető technika szerint, az hidegenhagy ilyen szempontból :P

(#5602) dgyuri0123 válasza salapp (#5598) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

No nem egészen. Azért nem , mert a mozgásmegjelenítése picit gyengébb egy plazmáénál és ilyen "kiélezett, katyvaszos, zavaros" képi világ pont hogy negatív hatással lesz a kapott képminőségre.

"csak a zene van"

(#5603) #94529552 válasza Madwe (#5601) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nemcsak rtings szerint, de gondolj amit akarsz. EG910V-n néztél már 3D-t?

(#5604) Madwe válasza #94529552 (#5603) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem, c6vn 3dzek, elötte lm6os szérián volt még tapasztalatom anyámnál, meg benq w1070 projektoron 100colban aktívban amíg el nem adtam.
De mi az h gondoljak amit akarok:D?
Jelenleg a 3d 4ks panelen 1920x1080ban fut, a 4k3d pedig majd 3840x1080-ban fog futni, az nyilván előrelépés, nem?
Különben is tech cikkeknél tök mindegy hány s mennyire megbízható oldalon adnak rá pontot, idővel nem lesz igaz. Vagy most keressek ki crt monitorokról szóló cikkeket amik 10/10 pontozták a kijelzőt :D?

[ Szerkesztve ]

(#5605) janos666 válasza NicholasMat (#5583) üzenetére


janos666
nagyúr

PDP-ről szerintem ne válts IPS LCD-re (teljesen mindegy milyen kiegészítőkkel fűszerezik, *Quantum*, *Dimming*, stb téren), esetleg valami *VA jellegű/szerű LCD-re (olyanokat nézz, amiknek a méricskélős tesztek szerint határozottan 1000:1 feletti a statikus kontrasztaránya), és ha a mozgáskezelés a fő érv az OLED ellen, akkor csak olyan LCD-re, amin tényleg jó a BFI (bekapcsolható interpoláció nélkül is [bár ritka, hogy nem, de láttam már olyat, ahol csak kombinálva létezik], és van olyan fokozata, amivel a mozgás már elég jó az ízlésedhez, de még a fényerő is kielégítő [ideális esetben tudnia kéne 80-100 cd/m^2 közt BFI-vel is, és durván 65-70 ami "kompromisszummal tolerálható], lentebb már sötét szobában is sötétnek fogod néha érezni [bár a PDP is lekúszik az ABL miatt akár 60 alá is, ha nagy a világos terület a képen]).

Egy bő fél napnyi PC-s nyúzás alapján egy friss LG OLED képvisszamaradás-érzékenysége összevethető mértékűnek, de inkább jobbnak tűnik a toleránsabb féle plazmákéval. Nem is annyira a kontrasztos élek ragadnak be, csak nagy foltokban válik kissé inhomogénné a kijelző szürkéje, de az LCD-k túlnyomó többségében van legalább ennyi fix "felhősség".

A mozgáskezelés egyébként nem annyira borzasztó. A legjobb PDP-k mellett persze esélytelen a magas speed/fps arányú tartalom, de azokon sem hibátlan a mozgáskezelés (mozgó kontrasztos élek mentén zavaró mintákba gyűrődhet a ditherzaj, akár misfire is előfordul [fekete al/pixelek, amik nem gyulladtak be időben], ettől szintén veszik valamennyi a geometriai információból, "kiszemcsésedik", és főleg az árnyalatfelbontásból [a dinamikus dither hatékonyabb álló-, mint mozgóképen]). Egy elég gyors LCD panel jó BFI-vel kombinálva jobb is lehet, mint a legjobb PDP. OLED-en pedig elvileg még jobb lehetne (vagy könnyebben lehetne összehozni az optimalizált LCD szintet), csak még nem jár ott az LG+partnerek (talán majd csinál jót a Sony/Pana, ha natív 240Hz-es panelt ad nekik az LG, vagy lehetőséget valami alacsonyabb szintű vezérlésre).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5606) Ijk válasza janos666 (#5605) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sony és Pana felsőkategórias LCD-k azért elég jók, és kedvezőbb az áruk mint az OLED-nek. Például egy x900E Sony 75"-ban 950 kiló, annyiért meg 65"-os tavalyi OLED-et kapsz. Kontrasztban meg azért nem olyan rosszak ezek a VA panelesek, 1:5000 natívra azért már nem mondanám hogy szar. Inkább a betekintési szögek problémásak VA panelnél. Mozgásmegjelenítésben jobb jelenleg az LCD a BFI miatt.
Meg ugye kérdés milyen PDP-ről van szó mert egy 60-as szériás Panasonic plazmáról, de még 50-esről is csak akkor váltanék ha kell a nagyobb képátló.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5607) claire78 válasza Ijk (#5606) üzenetére


claire78
senior tag

Bocsánat, nem figyeltem, neked van otthon OLED-ed?
Mert nekem volt VT60-am és "felsőkategórás" Pana 58750E VA paneled LCD-m is. Ez utóbbi életem legrosszabb döntése volt TV terén. VT60 után azt hittem felrobbanok.
Ezután jött a 910 OLED, egy másodpercig nem kívánom vissza a plazmát. Inkább azt sajnálom, h nem hagytam ki az LCD-t, de sajna akkor pont még nem voltak ilyen akciós áron az OLED-ek.

(#5608) Ijk válasza claire78 (#5607) üzenetére


Ijk
nagyúr

Véleményem szerint egy VT60-at jó nagy botorság volt LCD-re cserélni. Azért is mondtam hogy attól függ milyen plazmát vált le. Miért cserélted le?

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5609) madgie válasza Ijk (#5606) üzenetére


madgie
titán

A VA érdekes dolog, én nagyon rá voltam cuppanva, de (sajnos) elfelejtettem, hogy aránylag kis szögben oldalról is "feltejfelesedik" a fekete rajta, ami baromi hülyén néz ki.... főleg, hogy 55"-65" méretben még szembetűnőbb ez, mint anno a 19" Eizo monitoromon :D

(#5610) claire78 válasza Ijk (#5608) üzenetére


claire78
senior tag

Mert idejét láttam a váltásnak és 4K házivideók miatt. (közel 20%-kal drágábban tudtam eladni a VT60-at, mint 3 évvel azelőt, amminyiért vettem.) Amit utána az LCD-én, el is buktam. :W
Tehát igazad van, LCD-re cserélni nagy butaság volt, de utólag OLED-re viszont nagyon nem.

(#5611) Ijk válasza madgie (#5609) üzenetére


Ijk
nagyúr

Íveltet kell venni. :DDD
Annyi előnyük van hogy felsőbb kategóriában azért nincs szar képük és pont egyel nagyobbat tudsz venni OLED-del szemben, tehát 55" OLED árban 65"-ost, ill. 65" árában 75"-ost. Ugye mindenki máshogy helyezkedik a képminőség-méret koordináta rendszerben.

claire78: Akkor végülis az UHD miatt érdemes volt eladni. ;]
Lehet hogy összességében (neked) jobb a FHD OLED, de a VT képe a mai napig csúcskategóriát képvisel. Az biztos hogy nem sok LCD-t tennék mellé.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5612) claire78 válasza Ijk (#5611) üzenetére


claire78
senior tag

Nem, nem volt érdemes az UHD miatt, de akkor jött egy vevő a VT60-ra és azt hittem mennyi 4K házi tartalmam lesz. :)
De mégegyszer mondom, egy percig nem hiányzik a "csúcs" plazma a legolcsóbb OLED után. ;)

(#5613) Ijk válasza claire78 (#5612) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk érdekes viszonyban álla a csúcs plazma és a legolcsóbb OLED kifejezés, ugyanis utóbbi drágább mint az előbbi.

#5614: Ezek szerint van aki nem osztja a véleményed. :)

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5614) claire78 válasza Ijk (#5613) üzenetére


claire78
senior tag

Lehetséges, de drágábban adtam el a használ plazmát mint az új OLED-et vettem. ;)

(#5615) Madwe válasza Ijk (#5613) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ettől függetlenül az a plazmák csúcsa, a 910 meg az oledek belépő kategóriája. Ahogy egy csúcs suzuki attól még csúcs suzuki, h a belépő ferrari drágább nála... Ráadásul a plazmát már nem is gyártják, forgalmazzák :)

(#5616) Ijk válasza Madwe (#5615) üzenetére


Ijk
nagyúr

De ezek szerint egy VT60 legalább jó befeketetés volt. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5617) #94529552 válasza Madwe (#5604) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Arra mondtam, amit az rtingsre írtál. Crt-t inkább hagyjuk, de a plazma is már csak múlt, elmúlt, felejtsük el. :DDD
Ez meg a jelen, amiről beszélünk.
Ne azt mondd, hogy mi mennyin fut, hanem a 3D hatást nézd meg, amit a FHD 3D tulajok is dicsérnek itt, hogy milyen szuper. Kellene neked is egy vakteszt a 2db 3D tévével. Mert hova lépnél előre a tökéletesnél? :N :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5618) dgyuri0123 válasza Madwe (#5604) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szóval, jobb az új?

Akkor nézd meg ezt a képet és állítsd, hogy 2017-ben minden jobb. A kép innen származik.
A 910V egyetlen pillanatig nem volt ilyen ronda, még 0 percesen sem. Linkeljek még képeket 2016-2017-es oledekről? Tudom, most nem erről volt szó, de emellett sem lehet elmenni szó nélkül, mert nem minden jobb csak azért, mert mocsok drága és új. De kizárólag azért sem lesz rosszabb valami, mert 2 éves modell.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5619) Madwe válasza dgyuri0123 (#5618) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tehát azért mert találtál képhibás/beégett képeket az újabb szériából, ezért az mindre igaz :D?

Mellesleg ez végképp nem tudom hogy reflektálhat arra, miszerint a nagyobb felbontás jobb képet ad?

(#5617) Pumma Azért egy kis plusz felbontást még eltudnék viselni az fhd bd3d esetében, uh lehet még jobb is hidd el :) más kérdés h én közelről nézem, főleg 3d esetében:)

[ Szerkesztve ]

(#5620) Batyops válasza dgyuri0123 (#5618) üzenetére


Batyops
aktív tag

Minden tekintetben jobbak a 16-os vagy a 17-es modellek mint a 910v. 4k felbontas, Hdr, 2017-eseknel youtube hdr, webos 3.6 ami velemenyem szerint az okostv rendszerek kozott egy alom es ez kiegeszulve a taviranyitoval tokeletes de meg sorolhatnam pl.1080p 120hz, jobb input lag. Senki nem mondta szerintem hogy a te tv-d nem jo. Az egy nagyon fasza tv es szerintem senki nem szol meg erte hogy te ezt valasztottad hozzateszem jol dontottel mivel neked nem volt szukseged a 4k-ra meg az egyeb exrta dolgokra mint pl.Hdr stb. De attol még egy B6,C6 vagy B7,C7 meg jobb.

(#5621) dgyuri0123 válasza Batyops (#5620) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

3D-jük is jobb? ;)

Web os inkább ficsör. Néha YT-ozok de az pont penge gyors. A többi meg nem érdekel. Netflixre soha nem fogok előfizetni, tehát az is kihúzva, a többi szirszar szintén nem érdekel, mert dedikált médialejátszóm van, aminek a képe köröket ver a beépített lejátszóéra. El is jutottunk oda, hogy marad a 4K meg hdr kérdése, de nincs 3D.

Hát...akkor inkább legyen 3D, ha rajtam múlik... Ha lecsengett nálad (is) a 4K láz, térjünk rá vissza később, hogy mennyi 4K-s filmet néztél meg (nem demókat) és van-e külső 4K-s forrásod és elegendő filmanyag is hozzá ? Meg, hogy tartalmilag mitől lesz jobb egy olyan film, ami 2 fillért nem ér FHD-ben, vagy SD-ben?

(#5619) Madwe : Te keverted ide a CRT monitorokat, aminek a 910 3D képességéhez sincs sok köze... :)

De jó néhány képet tudnék linkelni 16-17-es modellekről, amik "nem túl szépek". Tehát úgy jön ez is ide, hogy nem feltétlenül rosszabb valami, csak mert 2 éves "technika". Az újabbakat kizárólag "test a test ellen" lehet tesztelni a régiekkel szemben, nem úgy, hogy elhisszük, minden jobb, mint a 2 évvel korábbi volt és mert ezt sulykolják beléd mindenhonnan. A Panasonicnak is volt olyan szériájú plazmája, amit az ellenségemnek sem kívánnék, pedig akkor már 20 éve gyártották a plazmákat... ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5622) janos666


janos666
nagyúr

Ez most nem is tudom, hogy szomorú vagy örömteli (mert végül is direkt tesztelni/bütykölgetni volt kedvem).

Nem tudom min múlott, de ma annyit csináltam, hogy átdugtam a HDMI kábelt a 2-esből az 1-es portba, majd benéztem a szervizmenübe, hogy kipróbáljam a TPC = OFF módot (ABSL), majd úgy léptem ki a szervizmenüből, hogy kapott a TV egy reset-et (ki lehetett volna másképp is, de gondoltam talán ráfér)..., és most teljesen hihetetlen, de egy gyors-beállítás után teljesen korrekt színei vannak szemre és műszeres mérés szerint is a PC / Expert / SDR módnak (sőt, olyan szép grafikonjaim vannak itt tényleg csak néhány csúszkát pöccintgetve, hogy sok TV-t egy-két óra hangolgatással nem lehet ilyenre bepötyögni, a tegnapihoz ez ég és föld).

Nem tudom tegnap mitől volt teljesen összekuszálódva minden módban a színvilág, pedig a sima user menüből nyomtam egy reset-et (initial setting), ki/be kapcsoltam párszor (még áramtalanítottam párszor) és váltogattam PC / TV mód közt, néztem több gyári képmódot, és állítgattam oda-vissza a kalibrálható mód beállításait.
Lehet, hogy a HDR/SDR váltogatás kuszálta össze, főleg mondjuk mikor 1080p120-ban nem sikerült HDR-ezni, vagy mikor kifagyott a DolbyVision-től a PC játék és úgy ragadt a TV egy időre. Passz. Majd kiderül, ha legközelebb belefutok ebbe (vagy talán szerencsém lesz és nem).
Vagy talán a TPC kapcsolónak köszönhető mindez? (Még senkinél nem pöccintettem ár, mert mindenki félteni szokta a drága készülékét, csak én nem. :DDD)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5623) Madwe válasza dgyuri0123 (#5621) üzenetére


Madwe
nagyúr

A c6, e6nak jobb, az biztos :) Egyébként én pl forrásban a filmek 99% 4k már amit nézek, sorozatok fele kb (ami netflixes az 4k, ami nem az nem) s szerintem a jövőben több 4ks anyag fog megjelenni, mint 3ds ;]

A crt monitorokat azért kevertem ide, mert az, hogy egy tesztoldal egy tech termékre 10 pontot ad, az nem jelenti azt, h kész, innen nincs tovább, s ez techben mindig megállja majd a helyét. Ahogy én egyébként nem új tévékről, hanem új szabványról beszéltem, s ahoz új panelről. A 4k3d BIZTOSAN jobb lesz mind a FHD3d, ez kétségtelen. Ettől függetlenül igaz amit mondasz, miszerint frisebb, sőt akár drágább tech nem feltétlenül jobb, mint egy régebbi, de ezt sehol nem állítottam.

Viszont az új széria homogenitásban is jobb, mint az fhd modellek... meg úgy mindenben.

Kicsit úgy érzem mintha támadásnak vélnél mindent, ami a 4k, hdr meg ezek mellett érvel - senki nem szidta a 910et, egy tök jó tévé a maga kategóriájában, de azért nehogymár azt kezdjük el magyarázni, h jobb képe van, mint egy idei 4ks modellnek (ami ép, s nem kijelzőhibás :D).
Igen, 3dben milliószor jobb, hiszen az ideiekben nincs 3d, de ott van a tavalyi c6 meg e6 modell akkor pl. S talán majd lesz 2-3 év múlva megint 3ds 4ks oled hdmi 2.1el és 4k3dvel (ahonnan az egész beszélgetés kiindult, ugye :D)

(#5624) dgyuri0123 válasza Madwe (#5623) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Te nem érted. Kizárólag arra reagáltam, hogy crt monitort kevertél bele a 3D-be ami jókora mellélövés. Mindenki tudja, hogy egy 20-30 évvel ezelőtti képalkotó nem lesz sehol egy mai megjelenítővel szemben, de a 910V 3D-je valóban kiváló (szerintem) és innen már csak a 4K 3D lehet a jobb, ha lesz majd és várjuk ki, milyen lesz majd FHD anyaggal. ;)

Netflix stream esetében honnan tudod, milyen minőséget kapsz? Talán látod a bitrátát, meg tudod állapítani, hogy valóban a legjobb minőségben nézed-e a 4K-s filmeket ? Nem kéne egy külső lejátszóval összehasonlítani egy Netflixes anyagot? ;)

"csak a zene van"

(#5625) Batyops válasza dgyuri0123 (#5621) üzenetére


Batyops
aktív tag

Az hogy neked tokeletesen megfelel a jelenlegi tv-d en annak orulok de attol meg hidd el jobbak az ujabb modelek. 4k anyag meg egyre tobb lesz amiket eddig lattam azok nagyon jok voltak ja es nem demok.

(#5626) Madwe válasza dgyuri0123 (#5624) üzenetére


Madwe
nagyúr

Részemről veled többet nem diskurálok azt hiszem. Olvasod is amire reagálsz könyörgöm? :W

Írom, h majd jön 4k3d, s hogy az jobb lesz, de ugye passzívnál annyit nem számít, hiszen FHD3d 4ks panelen majdnem ugyanakkor felbontású lesz, csak függőlegesen duplázza majd a felbontást, vízszintesen nem.

Erre jön kollega aki írja h nem lesz jobb, hiszen már az rtings is 10pontot adott a c6 3djére.

Erre írom h az, h egy technek 10pontot adnak, nem jelenti azt, h nem lesz jobb - hozok egy régi példát, ami tök egyértelmű h ma már nem jó (úgy látszik nem mindenkinek...) - h ott is voltak biztos 10 pontos tesztek, de senki nem gondolja, h akkor az biztos a legjobb még ma is...

Erre ezen lovagolsz már egész nap, majd a végén kifejted, h nem értelek, h jön ide crt, különben is a 3d kiváló a 910ben, de majd a 4k3d jobb lesz...

INNEN INDULT KI AZ EGÉSZ könyörgöm:D

(Mellesleg a 910 FHD 3djének feleakkora a felbontása mint a 4ks paneleseknek a passzív mivolta miatt)

Netflixes 4kba is bele kellett kötnöd... Onnan tudom h a netflixes 4k (meg annak fele amugy dolby vision) mert kiírja a netflix, és meg is lehet amugy nézni h épp milyen jelet ad. Igen, netflix, igen, tömörít, de ott SOROZATOKRÓL beszéltem. De majd kérlek hozz egy uhd lemezt egy only on netflix sorozatból s akkor jól összehasonlítjuk... Ja meg mert vagyok olyan szerencsés h gigabites netem van s nem probléma a sávszél. :W

De ne aggódj értjük, 4k fasság, hdr fasság, mindenkinek 910et kell vennie, aki nem azt vett az hülye. Sőt a gigabites netem is visszamondom s műholdas 100kbps-et kötök be, csak h átéljem amit te is. Így jó?

[ Szerkesztve ]

(#5627) dgyuri0123 válasza Madwe (#5626) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ámen :)

"csak a zene van"

(#5628) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#5621) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Netflixre soha nem fogok előfizetni, tehát az is kihúzva, a többi szirszar szintén nem érdekel, mert dedikált médialejátszóm van, aminek a képe köröket ver a beépített lejátszóéra. El is jutottunk oda, hogy marad a 4K meg hdr kérdése, de nincs 3D."

Én is ezt hittem, de ez sajnos messze nem igaz.
Sőt a HDMI-s szűk (adat)keresztmetszet miatt a külső lejátszó óriási szopás lehet 4k/HDR esetében, míg a beépített app gond nélkül tolja ezeket.
Pedig VXP csipes lejátszóm van, azon kívül, hogy ezen finomhangolhatsz a bemeneti jelen, a valóságban lószar sem látszik, hogy jobb lenne.
Sőt... :)

[ Szerkesztve ]

(#5629) Madwe válasza daneel_hu (#5628) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát, a popi féle (gondolom neked is az van) vxp chipes dolgok csodákra képesek - szar anyag esetén. De normális anyagnál sok különbség szvsz nincs, sőt, úgy vagyok vele, h egy chip ne találjon ki nekem plusz dolgokat, rendben van az eredeti anyag úgy ahogy van :D

(#5630) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Üdv!

Lassan új tv vásárlását tervezem. Most egy 94 centis LG lcd-m van. Sajnos 100 centinél nagyobb tv nem nagyon fér a mostani helyére. Várható a közeljövőben, hogy megjelenik kisebb OLED tv? Átnéztem a mostani kínálatot, és asszem 140 cm volt a legkisebb amit találtam.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#5631) daneel_hu válasza Madwe (#5629) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igen, a-500.
De megmondom a frankót csalódtam benne kicsit, még típushibája is van, elszáll mindegyiknél a hálókártyán valami. Egy filléres alkatrész. Ez egy 100 rugó feletti médialejátszó.

Abban viszont igazad van, hogy szar anyagoknál csodát tesz... + azt is észrevettem, hogy amennyiben mondjuk a POPI játszik 720p vagy 1080p-s anyagot, akkor még a tévé TruMotion-ja is sokkal jobban működik. Nem artifactol orrba-szájba.

De jó anyag esetén kb nulla a különbség, sőt jobb a beépített mert ott nem szopsz a HDMI-vel.
Nem kell lottóznod a beállításokkal egy 4K-s anyag esetében, mert tuti jó lesz és a színei is.
Részemről mindkettőt használom. :)

(#5632) daneel_hu válasza Drótszamár (#5630) üzenetére


daneel_hu
addikt

Amíg minden panelt az LG gyárt, aligha.

(#5633) Piftuka válasza janos666 (#5545) üzenetére


Piftuka
veterán

"Pedig de... Közel sem nézhetetlen, én elhiszem, hogy sokaknak teljesen megfelel (sőt, megváltás egy gagyi LCD után), de az objektív értelemben vett színhelyességgel köszönőviszonyban sincs. "

Tesztelj helyette egy Samsung QLED-et. ;) A Samsung szerint az LG OLED tévék a színskála és színhelyesség terén a fasorban sincsenek ahhoz képest. :)

"A kellemes csalódás az inkább az UHD filmek részletgazdagsága / képélessége (legalább is lassú jelenetek mellett, míg nincs motion blur). Kicsit túl van lihegve, hogy csak nagy képátló vagy kis táv mellett jön elő. Abszolút észlelhető a javulás úgy is, hogy csak 5"-al nagyobb a kép és ugyan olyan közelről nézem."

Örülök, hogy leírtad ezt. Hogy én milyen rég óta mondom ugyanezt... :K

"Aquila non captat muscas."

(#5634) Piftuka válasza #94529552 (#5561) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem hiszem, hogy annak túl szignifikáns eredménye lehet. (Az LG pl. nagy ívben tojt a saját vásárlóira a régi modellek egyéb funkcióinak update-je kapcsán is.)

Másfelől bízom abban, hogy a Toshiba, a Grundig, és még ki tudja milyen újabb (OLED) piaci szereplők majd "megbolygatják" kicsit ezt a témát is, és kihoznak pár 3D-s modellt! :K

"Aquila non captat muscas."

(#5635) Piftuka válasza Madwe (#5604) üzenetére


Piftuka
veterán

Én EG910V-n, C6V-n és E6V-n is néztem 3D tartalmakat. Igaz, itthoni körülmények között csak a Full HD modellen.

Semmi szignifikáns különbséget nem láttam. Én is úgy vélem, hogy az igazi ugrást a 4K 3D tartalom fogja jelenteni. Azért a vízszintesen megduplázott képpontok száma biztosan észrevehető lesz a látványban. :K

"Aquila non captat muscas."

(#5636) Madwe válasza Piftuka (#5635) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pedig az FHDs panelen a passzív 3dnek feleakkora a felbontása, mint a 4kson, uh ugyanakkora ugrás lesz a 4k3d,mint amekkora az FHD3d FHD és 4k kijelző esetén :D
ugye FHD panelen az FHD 3d az 1980x540 pixel
4k panelen az FHD 3d az 1980x1080 pixel
4k panelen a 4k 3d pedig 3160x1080 pixel lesz majd...

(#5637) Piftuka válasza Ijk (#5606) üzenetére


Piftuka
veterán

"Kontrasztban meg azért nem olyan rosszak ezek a VA panelesek, 1:5000 natívra azért már nem mondanám hogy szar. Inkább a betekintési szögek problémásak VA panelnél."

Ez erősen függ a panel pontos típusától, fajtájától.

A SONY W7xx és 8xx paneljai a jellemző (és praktikus) nézési távolságból, illetve betekintési szögből nem mutatnak erőteljes színtorzulást, és szaturáció romlást.

A Toshiba cégnek volt olyan tévéje, amely olyan tévét gyártott, ami teljesen nagy betekintési szöget adott.

A SONY Z9D viszont ilyen téren a legrosszabb tévé, amit valaha láttam. A nagy méretnél már a középpontból egy kicsit elmozdulva (de még szemből nézve) is romlik a szaturáció.

Másfelől a fekete szintje, kontrasztja eszméletlenül jó.

"Aquila non captat muscas."

(#5638) Ijk válasza Piftuka (#5635) üzenetére


Ijk
nagyúr

4k-s 3D passzív 3D esetében csak 8k-s kijelzőn valósulhat meg, ellenkező esetben meg aktív shutteres.

VA panelek nyilván nem teljesen egyformák, de jellemző mindegyikre kisebb-nagyobb mértékben a szín és kontraszt torzulás. Nem kell durva dolgokra gondolni mint egy 15 éves LCD-nél, pont annyi a különbség hogy egy plazma vagy OLED képe minden szögből penge, homogén (mellette kontrasztos), az LCD pedig olyan "LCD-s". IPS-nek meg ugye más gondjai vannak. Ezért is ritkán elégedett aki jobb plazmáról LCD-re vált, inkább kifejezetten OLED-re érdemes.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5639) Drótszamár válasza daneel_hu (#5632) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi. Kár :(

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#5640) Dave567 válasza Ijk (#5638) üzenetére


Dave567
addikt

Eléggé merész húzás Plazmáról LCD-re váltani, sőt.... :))

(#5641) salapp válasza Piftuka (#5637) üzenetére


salapp
addikt

Neked állati szerencséd volt, én láttam már több példányt az említett Sony szériákból és óborzalom-botrány fosch a látószög, ahol még nem fakul-tejfelesedik-rózsaszínesedik ki a kép átellenes fele, nagyjából 0-15 fok között van. 250 centi nézési távból az 55-ös képátló mellett legfelebb két fős heringmozi, kicsit kijjebb kerülsz és siralmas máris.
Pedig a BFI-vel és a színekkel kiegyeztem volna (a felhőkkel baromi nehezen).

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5642) Petykó78 válasza janos666 (#5622) üzenetére


Petykó78
tag

Na jól van. A végén még helyreáll a világ rendje :)

(#5643) krx21 válasza Petykó78 (#5642) üzenetére


krx21
nagyúr

Én valahogy sejtettem... Annyira nem rossz az a TV, mint ahogy az elején írta... ;)

(#5644) #94529552 válasza Madwe (#5636) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lehet az 16k vagy 32k is, a 3D-n az nem változtat, mert az már most is ok a 910V-n is, és a tiéden is.

(#5645) perecKING válasza dgyuri0123 (#5566) üzenetére


perecKING
senior tag

24ora alatt kb 10-15 ostoba taho hsz...jol megmondtad! mi a gondod? Nem adta meg a cetelem a hitelt az oled-re vagy mi? ;]

(#5646) dgyuri0123 válasza perecKING (#5645) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Büszke lehetsz magadra. ;)

És jó lenne ha nem személyeskednél.. komám... nem őriztünk együtt libát.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5647) janos666 válasza Petykó78 (#5642) üzenetére


janos666
nagyúr

Nem, csak annyiféle mód van a sok egymásra rétegzett kombókból, hogy beleszédül az ember, mire feltérképezi mi jó és mi nem, illetve hol mi a gond.

I. Van egyszer PC vagy TV mód, mindkettőnek saját különböző képmódjain (megtévesztő lehet, hogy névben van átfedés, de más a PC/Game mint a TV/Game vagy akár PC/Cinema és TV/Cinema)

II. Aztán van SDR Rec709 és HDR, de utóbbin belül ugye lehet Rec2020 vagy "abba csomagolt" DCI-P3 színtér is. Utóbbi ott jön képbe, hogy a TV sacc-kábé a P3-at fedi le (és amiket nézegettem eddig Blu-Ray filmet, van amit abban master-elnek, mert valószínűleg nekik sincs 2020-at is fedő megjelenítőjük, illetve tudják, hogy a parasztnak még annyira se lesz otthon), de ez még lehet érdekes, hogy ilyenkor megérti-e a TV, hogy P3 kéne és nem lecsapott peremű 2020 (spoiler: ezt most nem felvetem, hanem látom, hogy képmódtól függ, mikor mit csinál)

A.) PC módban van tisztességes RGB mód (avagy 4:4:4) és mindig alacsony a lag, de...

1: Rec709/SDR színekhez 2016p és 1080p felbontásokban is de csak <=60Hz-en mindenhol kiváló színeket ad az ISF képmód az Auto színtér beállítással, viszont 1080p120-ban fejjel a betonon landolnak a színek (ilyenkor rosszul kezeli a Rec709-et az Auto színtér, valami másnak hiszi és/vagy hibásan dolgozik vele).

2: Rec2020/P3-HDR színekhez pedig egész jó a Game képmód (főleg ahhoz képest, hogy a neve alapján első tippre nem várnék tőle csodát színek tekintetében), de valamiért nagyon nem jó a Cinema (alul-szaturált).
Itt arról van szó, hogy a Game mód a natív színteret látszik használni, ami éppenséggel nagyon közel esik a DCI-P3 szabványhoz, míg a Cinema módban dolgozik valami színkezelés, ami viszont ebben a (PC+Cinema+HDR) módban nagyon rosszul dolgozik.

B.) TV módban viszont nincs rendes RGB mód (még az 1080p-ből is kihajigálja a chroma pixelek egy részét, nem csak a 2160p-ből, sehol nincs 4:4:4) és magas a lag a Game képmódon kívül (annak pedig viszonylag korlátozottak a színbeállítási lehetőségei). Ráadásul úgy tűnik, hogy csak a Rec2020-at ismeri, a DCI-P3 színtér valahogy nem megy neki, szóval még ebben a módban sem teszik nekem a Cinema képmód (TV+Cinema+HDR), mert feleslegesen vannak körbe-tekergetve a P3 színek (előbb Rec2020-ra kinyújtja a P3 színeket, majd visszatömöríti a natív színtérbe, ami véletlenül majdnem P3, de így már nagyon nem az az eredmény, mint ha eleve P3-ként kezelte volna, és csak P3-ból közvetlenül konvertál natívba). Az 1080p120 pedig nem működik HDR-el.

Szóval "van itt baj rendesen" attól, hogy néhány dolog korrektül és néhány másik véletlenül jó.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5648) janos666 válasza janos666 (#5647) üzenetére


janos666
nagyúr

Kis helyesbítés: TV módban HDR-hez jó a Cinema mód, mármint helyesen kezeli a Rec2020 mellett még a Rec2020/P3 színteret is, csak most már a Windows volt kiakadva attól, hogy váltogattam minden oda-vissza (a PC mód viszont tényleg gáz HDR-hez, főleg Cinema-val).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5649) torma1981 válasza janos666 (#5648) üzenetére


torma1981
veterán

Filmezésre akkor milyen névre érdemes változtatni a bemenet nevét? Hdmi2 nekem alapból. Ezt szoktam PC-re változtatni jatekkor.

(#5650) Batyops válasza janos666 (#5648) üzenetére


Batyops
aktív tag

Na akkor csak jól láttam hogy Pc modban nem faszák a szinek Hdr esetében. Amióta game modba tettem teljesen jó Hdr módban is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.