Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) #28752640 válasza Madwe (#5540) üzenetére


#28752640
törölt tag

:R Igen csak akkor olyan erősítő kell ami hdmi-s kezeli a 4k hdr-t vagy passt hrough. Csak ilyenkor attól parázok, hogy elcseszik a képpel nekem valamit az erősítő mielőtt az oledbe ér, de valahogy az is csak megoldja valahogy aki házimozi erősítőbe köti az xbox- ot pedig az optikai nem enged át csak dts-t. HD-t, true HD-t..... nem, ha jól tudom. Szal akkor csak úgy oldhatja meg ha a hdmi-t az erősítőbe dugja. :R Bocs az off-ért.

(#5552) Strezi


Strezi
őstag

Megött a 65C6 :C

Köszi Ijk-nak az ár tippért :R

Határozottan tetszik, hogy most kicsivel több mint két év után egy jobb 65"-os modellt kevesebb mint féláron kaptam. Már nem bánom annyira, hogy annó elromlott az a HDMI bemenet(valószínű hogy csak elállítottam valamit ...), és az emag szó nélkül adta vissza a pénzmagot :)

Nagyon baba gyors a WebOS 3, a beállítás meg pillanatok alatt megvolt. Azért lászik a különbség a 4K és a 1080p anyagok között ;)

910 mehet a háló plafonjára :P

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#5553) janos666 válasza #94529552 (#5547) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Félreérted, annak a kettőnek semmi köze egymáshoz. Az nV CP listája csak arra volt válasz, hogy akinek válaszoltam, méltatta, hogy miért 12 és nem 10 bitet választok ki. Ennek semmi köze ahhoz, hogy nem működik jól 1080p120 módban a HDR. De mint írtam, HDR módban ki is szürkül az menü, nem tudom kézileg állítgatni, olyankor a Windows kezeli ezt.

Kérlek ne nézzetek már ennyire hülyének. :(
Csak annyira vagyok hülye, hogy elhittem, ezek a dolgok tényleg működnek és hasznosak, nem azért, mert azt se tudom melyik fán teremnek a TV-k, vagy hogy azt akarom bizonygatni 4+4=9. :P

Amúgy az imént találtam egy új hasonló bugot. Beállítottam a Mass Effect Andromeda játékban az 1080p120-at és HDR10-et. Ekkor ugyan olyan világos/mosott volt a kép, mint Windows asztalon.
De ami még érdekesebb, hogy próbaképp átböktem DolbyVision-re. Kiírta a TV, hogy DolbyVision, aztán elsötétült a kép (vak feketeség). Vakon kiléptem a játékból a Windows asztalra, és még mindig DolbyVision képmódban van a TV. Kikapcsoltam a Windows-ban a HDR módot (úgy tűnik átkapcsolt erre, mikor a játékban HDR-eztem), majd a TV-t is kikapcsoltam és vissza be, de még mindig DolbyVision-ben van (mindjárt kiégeti a szemem). :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5554) Madwe válasza janos666 (#5553) üzenetére


Madwe
nagyúr

A win10es creators update vagy melyik jön majd most beta fentvan, próbáltad? Hátha az javít valamit ezeken...

(#5555) torma1981 válasza janos666 (#5553) üzenetére


torma1981
veterán

A Visiont nálam is csinálta. Meg a HDR mód is szar. nagyon gyenge még a software a windosnak.

(#5556) #94529552 válasza janos666 (#5553) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ne viccelj ezzel a hülyézéssel. :N Csak kérdeztem kettőt, és próbálom megérteni amit mondasz, meg hátha a többieknek is segít valamit a magyarázat. Esetleg egy tv reset, ha beakadt volna valami.

[ Szerkesztve ]

(#5557) Ijk válasza Strezi (#5552) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kíváncsi leszek meddig lehet majd C6V-t kapni, ha kihúzzák akkor annyi a 3D-s modelleknek, egyelőre.
Meg aztán ha beállna 600-700k a 65" azért nem lenne rossz. Ennél többet szvsz nem ér egy 65"-os TV.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5558) Partizan182 válasza janos666 (#5553) üzenetére


Partizan182
senior tag

Volt akinek sikerült ezt valaha összehoznia? (1080@120 HDR oleden) Egyetlen reddit threadet ismer a google a témában, de ott is csak a szokásos oled bashing megy, miből gondoltad hogy működni fog?

(#5559) Madwe válasza Partizan182 (#5558) üzenetére


Madwe
nagyúr

én abban se vagyok biztos h lcdn menne :D

(#5560) janos666 válasza Partizan182 (#5558) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c7-oled#comparison_843

Ebből a két bekezdésből fűztem össze, de lehet hogy hibásan:

Update 05/31/2017: 1080p @ 120 Hz + HDR does not work properly. Its brightness appears to be following the SDR gamma curve rather than the HDR PQ curve, making everything look off and too bright.

-> Pontosan ezt van most nálad, de jön a következő bekezdés...

Update 08/14/2017: webOS update 3.6 fixed the PC mode HDR issue, so 4:4:4 color can now be properly displayed in HDR content.

-> Mivel 2160p60@10bit nem fér be a HDMI 2.0-ba 4:4:4-ben, csak 4:2:2-ben, ezért kizárásos alapon azt hittem, hogy ez az augusztusi megjegyzés az 1080p120@10bit-re vonatkozik (minthogy negyed annyi pixel és kétszer annyi képkocka az fele annyi sávszél, így ez saccra mehet 4:4:4-ben is, bár nem számoltam utána). De most kicsit megerőltettem magam, és lesett, hogy létezik 2160p30 is, még ha soha nem is érteném meg, hogy miért akar valaki fix 30fps-el játszani 60+ helyett (de a formátumok támogatási kérdését ez nem érdekli). :(((

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5561) #94529552 válasza Ijk (#5557) üzenetére


#94529552
törölt tag

Volt valami petíció, hogy legyen újra gyártásban 3D-s modell.

(#5562) Partizan182 válasza janos666 (#5560) üzenetére


Partizan182
senior tag

4k@60-hoz azért komoly vas kell, néhány gammában konkrétan lehetetlen maxon a jelenlegi technóval. 40-50 között ugráló helyett egy jó pacinges 30 fps nálam is preferált.

Modjuk én szarokbele, konzolparaszt vagyok :)

Borsos benézés volt, nem lennék a helyedben... game mód színei nem rosszak egyébként csak rakd w40-45 környékére a fehéregyensúlyt, úgy hozza kb a D65-öt.

[ Szerkesztve ]

(#5563) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Srácok, létezik hogy 25-ös oled fényerő mellett kevesebb a vertical banding, mint 18-nál, vagy csak beflesselem?
Nem vészes amúgy sem, de így mintha még halványabban sávosodna az "általam ismert" szürke árnyalatoknál...

"csak a zene van"

(#5564) janos666 válasza Partizan182 (#5562) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

V-sync nélkül, vagy Fast/Enhanced Sync-el nem ugrál úgy a képkockaidő. De a 4k játékot nem volt célom erőltetni.

PC label-el még Expert módban is alacsony a lag (talán nem a legkisebb, ami kihozható, de nekem jónak tűnik). Kár, hogy a színeket még hülyébben kezeli a PC mód, bár csak néhány kattintás a váltás.

Hogy valami jót is mondjak, a natív 120Hz az viszont önmagában kielégíti a várakozásaim. Az imént perceken át mást sem csináltam, csak futkostam körbe-körbe egy játékban az egeret rángatva és élveztem a kontrollt (mint egy kutya, ami kergeti a saját farkát). :))
Ültem már le párszor próbaképp G-Sync monitorhoz (akkor is így élvezkedtem, bár első körben már a Windows asztalos ablaktologatás is mini-orgazmus volt :DDD), csak engem ki lehet kergetni a világból az LCD-kkel (főleg az alacsony kontrasztú IPS panelekkel és/vagy edge-lit kivitelekkel) és az ~50" TV méretet is annyira megszoktam már játékhoz, hogy nehezemre esne elképzelni visszamászni ~30"-ra, 120+Hz ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5565) perecKING válasza Madwe (#5500) üzenetére


perecKING
senior tag

Egy idos vagyok a Vissza a jovobe-val :D Szoval nalam marad az usb/netflix/amazon prime. 2tb kulso nincs 20e es az korbe viszem a hazban talalhato 3tv-n :)) sot egybol arra toltom le a filmet.
Viszont ma futottam bele abba hogy 100gb filmek mellett 1 kulso meghajto bizony keves.. mas megoldas pedig nincs amig 3tv-bol egy van halozatra kotve...

AMAZON PRIME 30NAPIG INGYEN HDR ANYAGOK IS 30 nap utan jelzed hogy nem kered.. 2 kattintas...majd ha ujra ramesz akkor megint 30 nap ingyen.
;]
En nem neztem soha a Top Gear c musort DE! 4K HDR-ben odacsap! Es ez csak egy amihez nem kell angolul sem tudni...

(#5566) dgyuri0123 válasza perecKING (#5565) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"En nem neztem soha a Top Gear c musort DE! 4K HDR-ben odacsap! Es ez csak egy amihez nem kell angolul sem tudni..."

Már akit ez érdekel, mert én 8K-ban sem nézném... ;) De a Mónika só milyen jó lesz majd 4K.ban... Elképzelem a sok fogatlan "alkalmi szereplőt" UHD-ben.... hát, remek lesz egyszer... ;]

"Viszont ma futottam bele abba hogy 100gb filmek mellett 1 kulso meghajto bizony keves.."

Majd rájönnek erre mások is, aztán jó lesz majd helyette felskálázott 1080p-s mkv.
Mikor sokan még egy normális külső lejátszóra is sajnálják a pénzt, akkor majd pont azok fognak 4-6TB-s HDD-ket venni, hogy elférjen rajta 80db film.... ;] :D

"csak a zene van"

(#5567) Madwe válasza dgyuri0123 (#5566) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én 5 filmnél többet nem tudok mondani, ami mostanában jött ki és érdemes lenne megtartani... Nomeg 100gb 1 óra alatt lejön, úh végképp felesleges betarazni...

(#5568) Ijk válasza Madwe (#5567) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én 5 filmet nem tudok mostanában amit érdemes megnézni.
Ha nem lennének sorozatok lehet hogy még nem lenne több az 5 éves plazmámban 2000 óránál.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5569) dgyuri0123 válasza Madwe (#5567) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem meg van kb. 200-250 film/koncertfilm, amiket már többször láttam és még párszor meg fogom nézni életem során. (remélem)
Vannak azért 10-20-30 évvel ezelőtt készült filmek is, nem csak a "látványos" kategóriában, hanem a "mondanivalója is van" kategóriában.

"Nomeg 100gb 1 óra alatt lejön, úh végképp felesleges betarazni..."

Ja, nálad talán.... de nem a gigabites net a jellemző. Viszont itt bukik ki az is, mennyire nem vagyunk egyformák sem igényben, sem értékrendekben, sem abban, hogy az orrunknál távolabb is ellássunk. ;]
Csak, mert szerintem rajtad kívül igen kevesen gondolkodnak így... de ne az itt jelenlévő 10-15 Userre hivatkozz ha lehet, akik esetleg ugyanazt gondolják, mint Te. Van azért élet e falakon kívül is... ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5570) Strezi válasza Madwe (#5567) üzenetére


Strezi
őstag

+1
+ Netflix, Amzon Prime
+ Gb net
Persze vannak kalsszikusaim DVD-n és pár BR-en (fémdobozos T2 pl.), de gyakorlatilag az 1TB filmes könyvtár nem hízik már egy ideje. Talán a Marvel filmeket tartom csak meg...

dgyuri0123: És rengeteg időt töltök a falakon kívül :))

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#5571) dgyuri0123 válasza Strezi (#5570) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Talán a Marvel filmeket tartom csak meg..."

Én meg pont ezeket nem tartom meg... ;] Na jó...egy kettőt igen.

Ja és persze, aki fizet Netflixért és az Angolt is vágja, annak esetleg alternatíva lehet, de nem gondolom, hogy ez az általános igény... még akkor sem, ha itt Ti karöltve támogatjátok egymást. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5572) Madwe válasza dgyuri0123 (#5569) üzenetére


Madwe
nagyúr

Régebbi anyagból nekem is van sok, de azok nem 100gigasak:) ok, nem gigás kézből indulok ki, de akkor is feltételezhető hogy 100giga azért 10ora alatt lekuszik. Úgy meg még mindig semmi gond, reggel elindítja az ember a töltést, esti popcornra már lent is lesz.
Igen, vidéken van ahol 100mbps sincs, ott marad a lemez amíg ez így van...

[ Szerkesztve ]

(#5573) Ijk válasza Madwe (#5572) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sok helyen csak mikrós net van. Örülsz ha a böngészés nem lassú.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5574) Gtaati válasza Madwe (#5572) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Hát nem tudom a nagyobb városok kivételével mennyi helyen van 100-as net... én 3 éve várok a Digire, hogy valami történjen, de még mindig csak a csúcs 8-ast tudom használni:( Nincs konkurencia és így nem nagyon halad semmi előre, pedig az ember a mai világban egy 30-35 ezres városban elvárná... Ezért nem használok pl Netflixet sem:(

(#5575) dgyuri0123 válasza Gtaati (#5574) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor nálad marad a max. 720p, vagy veszed jó drágán az egyszernézős UHD filmeket... ;)

Erre mondom én, hogy mi a fa@nak UHD, ha nincs meg hozzá minden "körítés".

"csak a zene van"

(#5576) madgie válasza dgyuri0123 (#5575) üzenetére


madgie
titán

UHD-ről jut eszembe, tegnap kikölcsönöztem a Mad Max-et HDR-ben, 4K-ban, azért az eszméletlenül f*szán néz ki... és jól is szól :K

(#5577) Ijk válasza madgie (#5576) üzenetére


Ijk
nagyúr

BD-n is elég fasza, bár biztos ad még hozzá a HDR és a 4k.
Viszont egy kezemen me tudom számolni melyik filmek azok ami miatt izgat az UHD/HDR történet, de lazán vennék egy 75"-os 1080p-s, SDR tv-t akármilyen 55"-os UHD/HDR heyett ha lenne jó képminőségű megfizethető áron.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5578) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#5566) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért még egy 10 GB-os film is jó minőségnek örvend manapság. Legyen max 3 órás.
(feltételezve, hogy minőségi 1080p-s verzióról van szó)

32 000-ért már van 4 terás vinyó, erre elviekben ráfér 400db 10 gigás film.
80 Ft/film a tárolásra levetített költség.
Bezzeg amikor 1db videokazettát kellett megvenni 2 film tárolására. :D

El vagyunk kurvulva, az a nagy helyzet. :)

(#5579) dgyuri0123 válasza madgie (#5576) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Biztos így van, csak szerintem az utóbbi évek egyik legszarabb filmje...
És az IMDB értékelést ne is hoz fel, mert életem egyik legnagyobb csalódását okozta. :K

"csak a zene van"

(#5580) madgie válasza dgyuri0123 (#5579) üzenetére


madgie
titán

Neked lehet, én szeretem :) (most nézem meg harmadszorra)

(#5581) Madwe válasza madgie (#5576) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem HDRben nem tetszett, ott szerintem valamit elrontottak (többen panaszkodtak rá) valahogy a homokszemcsék nagyon zavaróak benne, míg a sima 4ksban nem. Utólag hdresítették s vmit elbaxtak gondolom :D

(#5582) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#5579) üzenetére


daneel_hu
addikt

MAD MAX Fury Road?
Pedig az egy jó film szerintem...

VHS-en alámondással is jó lenne. :D

(#5583) NicholasMat


NicholasMat
újonc

Én Plazmáról váltanék oled-re. Írták itt páran, hogy a mozgás megjelenítés elég gázos és plazma után feltűnő. Vannak még tapasztalatok ezzel kapcsolatban?
A beégéssel kapcsolatban, a MM-ban mutatta az eladó az LG-n, a beégést. Nagyon látszott az árcimke sávja és a sarkokban valami. Azt gondoltam, hónapok óta folyamatosan megy rajta. De lehet, hogy kikapcsoláskor ez elmúlik és másnap újra előjön pár óra után? Azt mondta még, hogy az új Sony modellnél nincs ilyen beégés és onnantól kezdve csak a Sony-ról beszélt. Kicsit gyanús volt nekem.
Olvasgatok még az IPS Quantum Dot panelekről is. Az mennyivel jobb vagy gyengébb?

(#5584) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Valaki keresett LG Oled 55B7V-ről tesztet.
Itt van: B7V teszt

[ Szerkesztve ]

(#5585) Madwe válasza NicholasMat (#5583) üzenetére


Madwe
nagyúr

A mozgás semmivel nem rosszabb, mint egy lcdnél, annyi h itt nincs bfi, csak interpoláció. De ehez képes a plazma mozgása jobb (egyesek szerint, de van aki meg a plazma villódzását nem bírja :D)
Részemről nincs baj a mozgással, a 24p az olyan amilyen, moziban is így néz ki. De trumotionös interpolációt user 3-3-ra téve pl már tök folyamatos, s nem szappanozik, nem is artifactol annyira...

A beégés az kiállított darabokra jellemző, mert az egy dolog h napi 14h megy ugyanaz az anyag ráadásul max fényerőn, de este nem kikapcsolják a készülékeket, hanem áramtalanítják, s az oledeknél kikapcsolt állapotban fut le a képjavítás, ami teljesen eltünteti a hibákat.

Otthoni használat során beégés nem jellemző, még full fényerőn nézve ugyanazt az adót se ég be a logó pl, hiába nézed órákon keresztül ugyanazt az adót. Ha viszont monitornak használnád, s statikus kép lenne rajta sokáig (pl windows alsó menüsávja, vagy hud) amit max fényerőn nézel, s épp világos is az a rész, akkor előfordulhat image retention (nem burn in) amit kikapcsolva a tvt eltüntet (4h használat után kikapcsolva lefut magától az 1h javítás, kivéve ha azalatt az 1h alatt visszakapcsolod, akkor megszakítja.

A sony oled ilyen szempontból ugyanaz, nem értem miről magyarázhatott :D

A qledek felejtősek, az ugyanaz az lcd amit már évtizedek óta árulnak, annyi h a samsung most kitalált rá egy marketinget h új tech, miközben pl 2013as sony triluminos tévék ugyanúgy quantumdotosak voltak. Ráadásul sima lcdhez képest sok előnyt nem is nagyon hoznak.
Amiben lcd jobb (qled is) mint az oled az a max fényerő, meg bfi, cserébe oleden a fekete az fekete, s nem világító szürke, így kb végtelen kontrasztja van, baromi szép képe, hdr is szebb így, s ha esetleg olyan tavaly modellt nézel, akkor a passzív 3d is baromi meggyőző így :)

[ Szerkesztve ]

(#5586) daneel_hu válasza NicholasMat (#5583) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egyértelműen szarabb a mozgásmegjelenítés (24p-s anyagok, tehát nagyjából mozifilm és egyéb sorozatok esetében).
Beégés nincsen, csak image retention.

Kérdés az, hogy együtt tudsz-e élni egy szarabb mozgásmegjelenítéssel, de sokkal jobb kontraszttal, színekkel? Mert a mozgáson kívül minden másban sokkal jobb mint egy plazma.

(#5587) OPiiPO válasza NicholasMat (#5583) üzenetére


OPiiPO
addikt

QLED olvasnivaló - beégésről nem tudok nyilatkozni, de ha a Sony-t nyomta annyire erősen, akkor azt is akarta eladni

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5588) NicholasMat válasza Madwe (#5585) üzenetére


NicholasMat
újonc

Köszönöm a gyors választ mindenkinek. Igen, 3d-set szeretnék és az valóban nincs már a legújabbakban.

[ Szerkesztve ]

(#5589) Ijk válasza NicholasMat (#5583) üzenetére


Ijk
nagyúr

QLED kb az OLED árának 2/3-adát éri ha figyelembe vesszük a képminőséget.

Kérdés milyen plazmáról váltasz, mennyit szánsz rá, mekkora képátló, milyen nézési táv.
Mozgásmegjelenítésben egyelőre nincs jobb a plazmánál, kérdés az hogy téged ez mennyire érint, emberek kb 90%-át nem zavarja a gyengébb mozgóképfelbontás. Van akit még az interpoláció sem. Azt neked kell kipróbálnod.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5590) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Azt lehet tudni, hogy pl Lg-nél jövőre a 2018-as modellek mikor jöhetnek ki, illetve van-e esély arra, hogy a gyártók újra belerakják a készülékekbe a 3D funkciót?

Köszönöm!

(#5591) Madwe válasza Gtaati (#5590) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem 3d már csak hdmi 2.1 és 4k3d idejében lesz, azt pedig nem hiszem h már jövőre beletennék...

(#5592) Ijk válasza Madwe (#5591) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk kíváncsi leszek milyen az a 4k 3D az LG passzív 3D technológiájával.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5593) daneel_hu válasza Madwe (#5585) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Részemről nincs baj a mozgással, a 24p az olyan amilyen, moziban is így néz ki. De trumotionös interpolációt user 3-3-ra téve pl már tök folyamatos, s nem szappanozik, nem is artifactol annyira..."

Pontosan ezért kell a személyes teszt. :)
Szerintem moziban nem így néz ki... és 3-3-as TruMotionnál már szappanozik, nem is kicsit. :)
Ha bekapcsolom, nálam 1-5 a max... de az 5 miatt meg artifacttol mint állat. Lehet 1-1 fölé nem kéne mennem sose. Vagy marad mindig az, hogy kilövöm az egészet.

(#5594) Madwe válasza Ijk (#5592) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk sok előrelépés passzívon nem lesz, hiszen az vízszintesen felezi a felbontást. Azaz a 4k3d vízszintesen pontosan ugyanannyi pixel lenne, mint a FHD3d egy 4ks panelen (hiszen itt a 4k van felezve s pont FHD felbontást ad ki), egyedül a függőleges pixelek száma duplázódna :D

(#5595) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#5582) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Csak mert Charlize Theron a főszereplő ?

Mert különben 0 a történetvezetése, meg a mondanivalója is. Csak a látványra gyúrtak, sokak örömére... :D

Olyan, mint a Galaxis Őrzői II. Kb. 10 percig bírtam nézni, utána "Delete". Óvodásoknak szóló a képi világa is.

"csak a zene van"

(#5596) madgie válasza dgyuri0123 (#5595) üzenetére


madgie
titán

Ezen kár vitatkozni, nem akar egy másodpercre sem több lenni, mint egy benzingőzös ámokfutás. Valakinek bejön ez, valakinek nem. Én nem vártam komoly történetet, karakterfejlődést meg drámát itt, robbanjon minden, repüljenek a kaszkadőrök mindenfelé, ugorjon le a forróság és a benzin/króm a képernyőről és ugorjon kifelé a helyéről az összes hangszóró.

(#5597) #94529552 válasza Madwe (#5594) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem lesz előrelépés, mert most is tökéletes, pl. rtings a maximumra, 10-esre értékeli a C6-ot és az aktívak csak 9-est kaptak. Meg aztán az EG910V-t itt is dicsérik a 3D minőségre.

(#5598) salapp válasza madgie (#5596) üzenetére


salapp
addikt

Ez pontosan ennyiről szól. Plazmán is beszabehu az elektromos porviharos üldözés, el tudom képzelni, egy jó oleden az már orgiaszerű élményt hoz.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5599) OPiiPO válasza dgyuri0123 (#5595) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Mert különben 0 a történetvezetése, meg a mondanivalója is."
- ízlésről felesleges vitatkozni, neked nem tetszik, sokaknak meg igen, ennyi - nyílvánvalóan nem egy Ingmar Bergman A hetedik pecsét-et vár aki megnézi ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5600) dgyuri0123 válasza #94529552 (#5597) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az itt "ajánlott" "Tangled" BD25 3D verziót (is) megnéztem a napokban és azt kell mondjam, mocskosul jó a 3D-je a 910V-nek. A felbontásnál nem érzékeltem semmit a felezésből, "macskalépcsővel" sem találkoztam. A tér minden irányban nagy, kiterjedt, szellemkép nuku, ergo csak szépeket tudok mondani róla. Biztosan bele lehetne kötni, de az nem én vagyok. :)

Frozen 3D1080p SBS alig rosszabb. Lépcsőzetesség csak igen odafigyelve és nagyon ritkán látható, egészen minimális mértékben, de térben és egyebekben szinte olyan, mint egy BD25.
Aktív 3D-hez képest amúgy is egy álom... :)

És persze távollátó szemüvegben is néztem, nehogy kimaradjon valami ami hiba és nem veszem észre.

(#5599) OPiiPO: Valóban nem vagyunk egyformák.
Én inkább hivatkoznék egy 4K-s természetfilmre, vagy mondjuk a "Samsara"-ra (BD50-ben), mint egy ilyen semmitmondó alkotásra. Sokkal többet ad képileg és sokkal jobban le lehet mérni a képességét, mint egy ilyen CGI-vel teletűzdelt "alkotással".

Szóval, szerintem, ha már demózunk, akkor ne "AC-DC"-vel demózzunk, hanem mondjuk "Vivaldival"... és ne mondd hogy az más...mert nem más.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.